بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد هستی کشاورز کاملا محفوظ می باشد

مقالات

/uploads/article/1401-10/12/dionosus.jpg

شخصیت شناسی کهن الگوی مردانه دیونیسوس

اگر جزو افرادی هستید که در لحظه زندگی می کنید و غم دیروز و فردا را نمی خورید می توان گفت که انرژی دیونیسوس در شما زنده و بیدار است. گرچه بی خیالی و سرخوشی تا حدی مانع رنج کشیدن بیهوده انسان می گردد اما عدم تعادل در این انرژی باعث پسرفت در زندگی فرد می گردد. در این مقاله به بررسی خصوصیات کهن الگوی دیونیسوس در افراد پرداخته ایم و خصوصیات مثبت و منفی وی را برشمرده ایم. اگر به دنبال تعادل روحی و روانی هستید می توانید با خواندن این مقاله و شناخت دقیقتر خود گامی در جهت متعادل سازی انرژی های روانی خویش بردارید.

1401/10/12 1,701
/uploads/article/1401-10/12/hephaistus.jpg

شخصیت شناسی کهن الگوی مردانه هفایستوس

اگر جزو مردانی هستید که به اصطلاح از هر انگشت شما یک هنر می بارد می توان گفت که نیروی هفایستوس در شما به خوبی فعال است. هفایستوس در یونان باستان خدای آهنگری بود. مردان هفایستوس تایپ می توانند از هیچ همه چیز خلق کنند و با هنرشان همگان شگفت زده کنند.  از لحاظ شخصیتی این مردان اغلب درونگرا هستند و معمولا ترجیح می دهند به دور از جوامع انسانی برای خود خلوتی بگزینند و به تنهایی احساسات و درونیات خود را به آثار هنری تبدیل کنند. در این مقاله اطلاعات خوبی راجع به انرژی کهن الگوی هفایستوس در مردان ارائه شده است.

1401/10/12 1,570
/uploads/article/1401-09/28/persephone godess.jpg

شخصیت شناسی کهن الگوی زنانه پرسوفون

دختران پرسوفون تایپ عزیز دردانه مادر هستند بطوری که مادر اجازه نمی دهد آب توی دل آنها تکان بخورد. این دختران به دلیل حمایت شدن بیش از اندازه توسط والدین بخصوص مادر، قادر به تصمیم گیری و استقلال هویت نیستند و گاهی تا سالها حتی پس از ازدواج وابسته به خانواده می مانند. بند ناف دختران پرسوفون تایپ توسط مادر قطع نشده به همین دلیل این دختران تا همیشه از مادر تغذیه می شوند. در این مقاله نکات مهمی را برای تقویت و تعدیل این نیروی زنانه برشمرده ایم.

1401/09/28 1,679
/uploads/article/1401-09/28/demeter godess.jpg

شخصیت شناسی کهن الگوی زنانه دیمیتر

اگر جزو زنانی هستید که فرزندآوری و فداکاری برای رشد و پرورش فرزندتان اولویت اول شما در زندگی است بدین معنی است که کهن الگوی دیمیتر در شما به شدت بیدار و فعال است. خصوصست اصلی زنان دیمیتر تایپ چه در زندگی زناشویی و چه خارج از آن بخشندگی و حمایت است تا جایی که این نیروی فعال در زن به حدی افراطی پیش می رود که از این زنان مادرانی بلعنده و زنانی کنترل گر می سازد. در این مقاله به  شرح نقاط قوت و ضعف این نیروی زنانه پرداخته ایم.

1401/09/28 1,399
/uploads/article/1401-09/21/ares god.jpg

شخصیت شناسی کهن الگوی مردانه آرس

آرس را می توان خشن ترین خدا در میان خدایان کوه المپ دانست. افراد آرس تایپ بی رحمی خاصی دارند و به هیچ وجه در برابر نا عدالتی کوتاه نمی آیند. مردان آرس تایپ در زندگی روزانه می توانند به راحتی برای خود و خانواده شان دردسرآفرین شوند چرا که نمی تواند احساس خشم خود را به درستی کنترل و مدیریت کنند و به راحتی خشم ویرانگر خود را روی دیگران خالی می کنند. در این مقاله به طور مفصل به شرح  خصوصیات مردان آرسی پرداخته ایم.

1401/09/21 1,241
/uploads/article/1401-09/21/Apolo god.jpg

شخصیت شناسی کهن الگوی مردانه آپولو

اگر جزو مردانی هستید که عاشق دستاوردهای اجتماعی، کاری هستید و خودتان را با مسائل احساسی زیاد درگیر نمی کنید احتمالا جزو افراد آپولو تایپ هستید. مردان با خصوصیات غالب آپولو در امور زندگی جدی هستند و وقتی برای بیکار ماندن و سردرگمی ندارند. این مردان با عقل و درایتی که دارند رهبران خوبی برای گروه های کاری و نقشهای مدیریتی هستند.

1401/09/21 2,259
/uploads/article/1401-09/21/poseidon god.jpg

شخصیت شناسی کهن الگوی مردانه پوزیدون خدای آبها

پوزیدون خدای دریاست. هنگامی که به دریا می نگریم آرامش و خروش را همزمان می توان در آن مشاهده کرد. افراد پوزیدون تایپ نیز همزمان که آرام هستند احساساتی خروشان را درون خود حمل میکنند. اگر جزو مردانی هستید که با کوچکترین چیزی به یکباره از کوره در می روید و منفجر می شوید می توان گفت که احساسات خروشان پوزیدونی بر شما نیز مستولی است. در این مقالات به شرح خصوصیات افراد پوزیدون تایپ و نقاط قوت و ضعف آنها پرداخته ایم.

1401/09/21 740
/uploads/article/1401-09/13/zeus-god.jpg

شخصیت شناسی کهن الگوی مردانه زئوس

کهن الگوی زئوس خدای آسمانها است.  این انرژی در مردانی که بسیار به دنبال قدرت هستند و از احساسات و عواطف بویی نبرده اند بسیار پررنگ است. گرچه این کهن الگو مردانه محسوب می شود اما در زنان نیز رگه هایی از آن یافت می شود. طبیعتا قالب بودن یک کهن الگو در افراد به این معنی نیست که دیگر نمی توان کاری کرد، بر عکس با شناخت نقاط قوت و ضعف هر کهن الگو می توان نیروی آن را درون خود بیدار کرد و به تعادل روحی و روانی دست یافت. 

1401/09/14 839
/uploads/article/1401-09/13/hodess-god.jpg

شخصیت شناسی کهن الگوی مردانه هادس

 اگر شما نیز جزو افرادی هستید که گاهی خسته و دلمرده می شوید و به اصطلاح در لاک خود فرو می روید باید گفت که در آن ایام شما مهمان خانه هادس هستید. گرچه در جهان امروزی افسردگی چهره خوبی ندارد و انسانها تشویق می شوند که هماره به هر قیمتی شده شاداب و مثبت باشند، اما می توان گفت که افسردگی و رفتن به منزلگاه هادس در جهان زیرین، موهبتی الهی محسوب می گردد و می تواند فرد را در آستانه تغییرات و تحولات عظیمی قرار دهد.

1401/09/14 574
/uploads/article/1401-09/13/hestia-godess.jpg

شخصیت شناسی کهن الگوی زنانه هستیا

اگر جزو آن دسته از بانوانی هستید که خانه و کاشانه خود را با عشق و گرمی بسیار می آرایید و در انجام کارهای خانه پیش قدم می شوید و بطور کل خانه برای شما مکانی مقدس است، می توان گفت که کهن الگوی خدابانو هستیا در شما نقش پررنگی دارد. این مقاله به شما کمک می کند نقاط ضعف و قوت این کهن الگوی شخصیتی را در خود بشناسید و به تعادلی عمیق دست یابید.

1401/09/14 496
/uploads/article/1401-09/08/HERMES PHOTO.jpg

شخصیت شناسی کهن الگوی مردانه هرمس

کهن الگوی مردانه هرمس خدای مسافران، تجارت، دزدان، راهزنان و همچنین خدای سخنوری محسوب می شود. هرمس پیام آور خدایان نیز به شمار می آlد. او بین عالم زنده انسانی و عالم زیرزمینی اموات در رفت و آمد بود. گفته می شود که هرمس روح مردگان را نیز به عالم اموات هدایت می کرد. انرژی هرمس در روان تمامی زنان و مردان وجود دارد. با شناخت این انرژی می توان از موهبت های آن برخوردار شد و از افتادن در دام رفتارهای هرمسی افسارگسیخته نیز رها گشت.

1401/08/30 786
/uploads/article/1401-09/08/ATHENA PHOTO.jpg

شخصیت شناسی کهن الگوی زنانه آتنا

خدابانوی آتنا الگوی رفتاری غالب زنانی است که به طور ناخودآگاه تصمیم گرفته اند مردانه زیست کنند و در جهان مردانه نقش های پررنگی را به عهده بگیرند.  شخصیت شناسی کهن الگوی آتنا از این جهت برای زنان امرزوی پر اهمیت است که باعث شناخت الگوهای رفتاری و فکری این زنان می گردد. طبیعتا شناخت الگوهای رفتاری و تفکری خود  باعث می شود از افتادن در دام شکست های  بیهوده و باطل رها شویم.

1401/08/30 727