بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد هستی کشاورز کاملا محفوظ می باشد

پیشنهاد می‌کنم مقالات تعبیر خواب مار ، تعبیر خواب ماهی و تعبیر خواب افتادن دندان را حتما بخوانید!

تعبیر خواب حیوانات وحشی

تعبیر خواب حیوانات وحشی

تعبیر خواب شیر و تعبیر خواب پلنگ در دسته تعبیر خواب حیوانات وحشی قرار می‌گیرد. جای تعجب نیست که انسان‌ها مرتباً خواب‌هایی در مورد حیوانات می‌بینند زیرا آن‌ها قبل از انسان روی زمین زندگی می‌کردند و جزئی از زندگی و روان انسان‌ها هستند. ما در زندگی روزمره خود، از القاب حیوانی برای توصیف جنبه‌های خاصی از رفتار انسان‌ها استفاده می‌کنیم؛ مانند «خوابیدن همچون خرس» یا «کار کردن همچون خر» یا «خوردن همچون گاو»! بنابراین حیوانات می‌توانند نماد بخش‌هایی از شخصیت انسان باشند. همان‌طور که همه ما میدانیم، خواب‌ها مملو از نمادها و معانی پنهان هستند؛ بنابراین هر زمان که در مورد حیوانی خواب دیدید، می‌توانید مطمئن باشید که به جنبه خاصی از شخصیت شما مربوط می‌شود. هستی کشاورز در این مقاله اطلاعات مفیدی در خصوص تعبیر خواب حیوانات وحشی در اختیار شما قرار داده است. پیشنهاد می‌شود برای درک بهتر تعبیر خواب حیوانات، تعبیر خواب مار و تعبیر خواب ماهی را نیز مطالعه کنید.

 

 

نماد حیوانات وحشی در خواب چیست؟

تعبیر خواب شیر و تعبیر خواب پلنگ به وجه وحشی و بدوی این حیوانات اشاره دارد. این وجه بدوی حیوانات در انسان‌ها نیز نمود پیدا می‌کند. برای نمونه در زبان فارسی ما از نماد حیوانات برای بیان ویژگی‌های خاصی در افراد استفاده می‌کنیم. برای مثال می‌گویم طرف مثل خر کار می‌کند، مثل اسب می‌دود، مثل شیر ایستادگی می‌کند، مثل پلنگ حمله می‌کند و مثل گاو می‌خورد. در این تمثیل‌ها حیوانات اعم از وحشی و اهلی به عنوانی نمادی برای یک ویژگی خاص کاربرد دارد. گاو نماد پرخوری و جثه بزرگ است. خر نماد سخت کوشی و کار بی‌پایان است. اسب نماد دوندگی بسیار است، شیر نماد قدرت دفاع و شجاعت فراوان است و پلنگ نماد بی‌رحمی و جسارت و قدرت حمله است. در این تمثیل‌ها انسان به حیوان تبدیل می‌گردد و برعکس. قبل از اینکه به انواع مختلف حیوانات در خواب نگاه کنیم، لازم به یادآوری است که موقعیتی که با حیوان در آن قرار می‌گیرید نیز مهم است. حیوانات وحشی نشانه‌ای برای ابراز وجود خود به شیوه‌ای آزادتر هستند. جالب این است که افرادی که در خواب با حیوانات وحشی مثل شیر و پلنگ روبرو می‌شوند اغلب به گونه‌ای هوشیارانه به آن واکنش نشان می‌دهند که گویی با حضور واقعی آن حیوان روبرو شده‌اند.

یک حیوان زنده، با هوش و انرژی هدایتگرش قادر است بیننده خواب را متحول سازد و روزهای متوالی نظرش را به خود جلب کند. من معتقدم که چیزی در مورد مواجهه با طبیعت خودمان در خواب‌ها وجود دارد. این امر از طریق شکل حیوانی همچون شیر و یا پلنگ و یا گربه و خرس و ... به تصویر کشیده می‌شود. این حیوانات می‌توانند ما را در مسیرمان متوقف کنند و باعث شوند لحظه‌ای هوشیارتر شویم. دقیقاً مانند برخوردهای واقعی با حیوانات در زندگی بیداری. من با جیمز هیلمن موافقم که می‌گوید: «حیوانات تخیل را بیدار می‌کنند. شما یک آهو را در کنار جاده می‌بینید، یا غازهایی که در حال پرواز هستند و هوشیار می‌شوید. من متوجه شده‌ام که خواب‌های حیوانات نیز می‌توانند این کار را انجام دهند. واقعاً مردم را بیدار می‌کند. خواب‌های حیوانی احساسات آن‌ها را تحریک می‌کند، آن‌ها را به فکر، علاقه و کنجکاوی وا می‌دارد.» حیوانات وحشی نیاز به ابراز احساسات واقعی شما را به شیوه‌ای افسار گسیخته به تصویر می‌کشند.

 

تعبیر خواب حیوانات وحشی خوب است یا بد؟

به طور کلی، تحلیلگران خواب سعی می‌کنند خواب‌های حیوانات را به دو گرایش، حیوانات وحشی و حیوانات اهلی خانگی تقسیم کنند. بطور کل حیوانات وحشی در خواب، احساس بدی در شما ایجاد می‌کند. در حالی که حیوان خانگی در خواب باعث شادی و آرامش زیادی در شما می‌شود. شما باید سعی کنید این خواب را از دیدگاه شخصی تعبیر کنید. از آنجایی که حیوانات به صورت اتوماتیک و بدون محدودیت اجتماعی تمایلات خود را ابراز می‌کنند، حیوانات وحشی در خواب اغلب نشانگر تمایلات عادی و طبیعی فرد هستند که نیازمند شکستن کنترل‌ها و محدودیت‌های ذهن آگاه فرد هستند. اگر خواب ببینید که توسط حیوانی مورد تهدید یا حمله قرار می‌گیرید، ممکن است بخشی از احساسات یا رفتار شما (معمولاً خشم یا احساسات جنسی) فوران کرده باشد یا به گونه‌ای ظاهر شده باشد که احساس می‌کنید «از جنگل بیرون آمده است» و خام است و نیازمند سانسور شدن از طرف شماست. احساس می‌کنید مالک این «انرژی» نیستید و بنابراین شما را تهدید می‌کند. هرچقدر هم که این خواب‌ها ترسناک به نظر برسند، آن‌ها صرفاً اعتراضی به تمایلات شما برای «خوب بودن» یا «پیروی از قوانین اجتماعی» هستند.

 

وجه روشن و شفابخش حیوانات وحشی در خواب

خواب‌های مربوط به حیوانات معمولاً نماد برخی از جنبه‌های شخصیت ما هستند. این خواب‌ها در واقع به ما کمک می‌کنند تا برخی از احساسات و غرایز خود را درک کنیم. برای تعبیر خواب حیوانات وحشی اعم از تعبیر خواب پلنگ و تعبیر خواب شیر، توجه به برخی حقایق در مورد حیوانی که در خواب دیدید بسیار مهم است. به عنوان مثال، وضعیت سلامت حیوان بسیار مهم است. برخی از حقایق دیگر نیز مهم است، مانند آیا حیوان با سرعت حرکت می‌کرد یا کند، آیا از شما دور بود یا نزدیک به شما، آیا حیوان اهلی بود یا وحشی، آیا آن را در طبیعت دیدید یا در مکان دیگری و غیره. گاهی رفتارها و واکنش‌های غریزی ما برای جامعه غیرقابل قبول است، بنابراین تمایل به سرکوب یا نادیده گرفتن آن‌ها داریم. حیوانات در خواب‌ها همچنین ممکن است نشان دهنده غرایز، نیازها و خواسته‌های سرکوب شده ما باشند. آن‌ها همچنین نماد رفتار، واکنش‌ها و احساسات غریزی ما هستند.

گاهی اوقات حیواناتی که ما در مورد آن‌ها خواب می‌بینیم، نماد رفتار ما در زندگی واقعی هستند. غالباً یک حیوان در خواب ویژگی‌های پنهان یا سرکوب شده ما را نشان می‌دهند. چنین خوابی همچنین ممکن است نشان دهنده شخصی در زندگی شما باشد که رفتار یا ویژگی‌های حیوانی را که در خواب دیده‌اید نشان می‌دهد. بسته به حیوانی که در خواب دیده‌اید، این خواب‌ها ممکن است تمایلات جنسی شما را نیز نشان دهند. گاهی اوقات چنین خواب‌هایی نشان دهنده برخی از جنبه‌های غیر متمدن و کمتر پذیرفته شده شخصیت شما است که از نشان دادن آن‌ها به دنیا می‌ترسید یا خجالت می‌کشید. حیوانات در خواب‌های شما ممکن است پیام‌های مهمی از ناخودآگاه شما مخابره کنند. حیوانات سخنگو در خواب اغلب جزو نمادهای کهن‌الگوی جمعی هستند. برای تعیین معنای خواب در مورد حیوانات، همچنین مهم است که نگرش شخصی خود را نسبت به آن حیوان در نظر بگیرید، آیا آن حیوان را دوست دارید، آیا در خواب احساس خوشحالی و رضایت می‌کنید یا ترسیده‌اید و غیره.

 

تعبیر و تحلیل نمونه واقعی حیوانات وحشی در خواب

 من در خانه‌ای هستم که به تصرف حیوانات وحشی در آمده است. گوشه‌ای از آشپزخانه و می‌بینم که بُزمجه بزرگی ابتدا سرش را در یک گلدان بزرگ پر از گل و آب کثیف فرو کرده است. وقتی وارد می‌شوم، او با سرعت از گلدان بیرون می‌آید. پشت حیاط، چند گربه بزرگ نشسته‌اند، به نظر می‌آید یک شیر و یوزپلنگ نیز در میان حیوانات وحشی حضور دارند. مادرم به همراه دیگر اعضای زن خانواده آنجا بودند. حیوانات برای ما خطراتی داشتند، اما در عین حال مراقب ما نیز بودند. یک لحظه به ذهنم رسید که این حیوانات وحشی آب می‌خواهند و اینجا به دنبال آب هستند. آیا به همین دلیل آن‌ها از طبیعت وارد خانه شده بودند؟ همان‌طور که ایستاده بودیم از بالا به حیاط نگاه می‌کردیم، از مادرم خواستم که استخر بچه‌ها را با آب برای حیوانات پر کند. او به ما پیشنهاد کرد که این کار را فردا انجام دهیم زیرا حرکت در اطراف آن‌ها در آن لحظه خطرناک خواهد بود. من احساس می‌کردم اگر واقعاً تشنه باشند فردا برای آب دادن به آن‌ها دیر است. پایان خواب

بیننده خواب وقتی بیدار شد کلمه "Managerie" را در سر داشت. این کلمه به «مجموعه‌ای از حیوانات وحشی که در اسارت برای نمایش در سیرک و یا باغ وحش نگهداری می‌شوند» اطلاق دارد. این کلمه، می‌تواند بینش جالبی در تعبیر خواب حیوانات وحشی برای ما فراهم کند. در واقع، ماهیت حیوانی خواب این فرد اشاره به طبیعت حیوانی یا همان خود جسمی و غریزی وی دارد. حیوانات از طبیعت وارد خانه وی شده‌اند. گرچه واقعیت‌های تخریب محیط‌زیست و گرم شدن کره زمین در خواب‌های هرکسی که در عصر مدرن زندگی می‌کند ظاهر می‌شود اما همچنان باید به تصاویر این خواب به صورت نمادین نگاه کرد. در دوران مدرن، روان به شدت به سمت ذهن آگاه، تحت اللفظی و عقلانی کشش دارد و از قلمرو به هم پیوسته و اسرارآمیز جهانی که در آن زندگی می‌کنیم فاصله گرفته است. روان مدرن با خودشیفتگی و خودخواهی‌های روزافزون و کاهش احترام به هر چیزی که نمی‌تواند درک کند روبروست.

اما چه بخواهیم و چه نخواهیم، بدویت به سوی ما بازمی‌گردد. علف‌ها بین شکاف‌های بتن رشد می‌کنند و باد و باران ممکن است در چشم به هم زدنی شهری را به زانو درآورد. این خواب بطور واضح اشاره به این است که طبیعت وحشی فرد نیازمند توجه است. در این خواب طبیعت بدوی و ذات نخستین فرد در حال باز پس گیری قلمرو و اعلام حضور خود است. در مورد آب در خواب مقاله مجزایی نوشته‌ام. نبود آب در این خواب قابل تأمل است. قبل از کاوش در لایه‌های نمادین و عمیق‌تر آب، اولین تعبیر این تصویر ممکن است به سادگی این باشد که بیننده خواب تشنه است؛ اما تشنگی نه به معنای ظاهری آن بلکه در معنای نمادین آن. به نظر می‌آید در این فرد آگاهی خاصی مدفون شده است. چیزی که فرد به کل فراموش کرده و بنابراین از طریق خواب، با طبیعت حیوانی خود نشان می‌دهد که چه احساسی دارد: «من تشنه هستم (نیازمند توجه هستم) و نیاز به آب دارم.»

 

وجه تاریک و هشدار دهنده حیوانات وحشی در خواب

در تعبیر خواب حیوانات وحشی که شرح آن رفت بیننده خواب پس از بیداری کلمه «managrie» را در سر داشت. این کلمه حس اسارت و زندانی شدن را تداعی می‌کند. اگر به دنبال تعبیر خواب شیر و یا تعبیر خواب پلنگ و یا هر حیوان وحشی دیگر هستید از خود بپرسید آیا احساس می‌کنید در دام افتاده‌اید؟ آیا برخی امور در زندگی شما بیش از حد تحت کنترل و محدود هستند؟ آیا نیاز دارید که وحشی‌تر باشید (طبیعی‌تر و بدون نقاب عمل کنید)؟ آیا از فرو رفتن در نقش و قالبی که جامعه به شما واگذار کرده خسته شده‌اید؟ مدتی را صرف تأمل در مفاهیم خوابتان کنید. آیا زندگی شما طوری احساس می‌شود که انگار در اسارت هستید و خویشتن اصیل شما فرصتی برای رهایی و آزاد شدن ندارد؟ وجه تاریک و هشدار دهنده حیوانات وحشی در خواب می‌تواند به اسارت انرژی‌های طبیعی در روان اشاره داشته باشد. ببینید چه کاری می‌توانید برای اصلاح این وضعیت انجام دهید. در سرزمین روان خود، می‌توانید جریان آب و زندگی را به جایی که تعلق دارد برگردانید و حیوانات را تشویق کنید که به محیط‌های طبیعی خود برگردند. در آینده‌ای نزدیک، این شما هستید که در حال بازدید از حیوانات، در طبیعت وحشی، (جایی که حیوانات بدان تعلق دارند) خواهید بود.

 

تعابیر شناخته شده حیوانات وحشی در خواب

تعابیر شناخته شده حیوانات وحشی در خواب امروزه در قالب تئوری یونگ انجام می‌پذیرد. بر اساس تئوری روانکاوی پرفسور یونگ، خواب‌ها تصاویری از ناخودآگاه شخص هستند و برای بیداری و آگاه سازی فرد به سراغ وی می‌آیند. بر همین اساس حیوانات، انسان‌ها و تمامی تصاویری که فرد در خواب می‌بیند منحصراً مربوط به شخص وی است و به دیگری مربوط نمی‌شود. در عین حال وضعیت کنونی زندگی بیننده خواب نیز از اهمیت زیادی برخوردار است چراکه خواب‌ها پیام‌هایی را در خصوص وضعیت فعلی شخص به وی مخابره می‌کنند. تعابیر دیگری که امروزه تحت نام تعبیر خواب حیوانات ابن سیرین، امام صادق، یوسف نبی، آنلی بیتون، جابر مغربی و غیره رایج است ارزش و اعتبار روانشناختی ندارد و نمی‌تواند به شخص در حوزه روان کمکی برساند. پیشنهاد می‌کنم برای درک و یادگیری تعبیر خواب درست مقالات این وبسایت را با حوصله مطالعه کنید و سؤالات خود را در بخش کامنت‌ها مطرح نمایید.

 

نتیجه‌گیری

حیوانات وحشی در خواب حامل نکاتی حیاتی در خصوص جنبه بدوی و کمتر زیسته شده روان فرد هستند. روان انسان از طبیعت برگرفته شده است اما در طول زمان، بر اساس تحولات مدرن برنامه ریزی شده و از جنبه طبیعی و اصیل خود فاصله گرفته است. این فاصله در روان همچون یک خلأ عمل می‌کند و نیازمند پر شدن است. به همین دلیل گاهی افراد حیوانات وحشی را در خواب می‌بینند که علیرغم خطرناک بودند اما کاری با فرد ندارند. این حیوانات وحشی در خواب اغلب نمایانگر بخش بدوی و وحشی درون فرد است. در تعبیر خواب ریش در خصوص «اسطوره ایرون جان» سخن گفتیم. گفتیم مردی وحشی درون تمامی مردان زندگی می‌کند و نیازمند دیده شدن است. تصویر شیر و پلنگ و بطور کل تمامی حیوانات در خواب نیز در واقع نماینده بخش غریزی و سرکوب شده روان هستند که زنده‌اند و در اعماق روان در تکاپو هستند. این نیروها را ببینید و سعی کنید آن‌ها را به درستی زندگی کنید.

نظرات

marsa Mo
۰۱
پاسخسلام روزتون بخیر من دیشب خواب دیدم یک یوزپلنگ بزرگ و یکی کوچک میخاستن بهم حمله کنند که از خودم دفاع کردم و به کوچکه لگد زدم و اون یکی هم رفت.کوچک رو بغل کردم کاملا بی آزار بود و بی حال شده بود چند تا گربه سفید و کرمی رنگ گذاشتند دنبالم فرار کردم و سعی داشتم از بچه یوزپلنگ هم محافظت کنم .بعدش همش به این فکر میکردم که چطور باید بزرگش کنم ممنون میشم تعبییر کنید
هستی
۰۰

مارسا جان سلام

یوزپلنگ از خانواده گربه سانان است و جالبه که در خواب شما هم یوزپلنگ حضور داره و هم گربه. یوزپلنگ را می توان به عنوان چهره قوی تر و خطرناکتر گربه در نظر گرفت. گربه با طبیعت زنانه ارتباط داره و بر همین اساس میشه گفت که یوزپلنگ در خواب نماد وجه خطرناکتر و سرکوب شده انرژی زنانه است که با وجود سرکوب شدن توسط شخص اما وجود داره و در خواب خودش رو نشون میده. در خواب شما دو یوزپلنگ وجود داره یکی کوچک و قابل مهارسازی و دیگری بزرگتر و ترسناکتر.  مواجهه با این انرژی در ابتدا ترسناکه اما می بینیم که یکی ش رو با وجود ترس اولیه نگه میداری و تلاش داری اون رو رشد بدی و نگه داری. این اتفاق خوبی هست. میشه گفت که در زندگی واقعی در حال روبرویی با بخشهایی سرکوب شده وجودت هست. این بخشهای سرکوب شده به طور واضح با انرژی زنانه ارتباط داره. خصوصا نیروی جنسی که گربه و یوزپلنگ نماد اصلی آن در خواب است. 

امیدوارم پاسخم مفید بوده باشه.

قربانت

صدرا قاسمی
۰۰
پاسختعبیر خواب دیدم حیوانات وحشی چی می‌تونه باشه آیا نماد مثبتی داره؟ من خواب دیدم که یک گرگ نر و ماده دنبال هم می‌دویدند و پشت یک درخت از ترس پنهان شده بودم
هستی
۰۰

سلام 

تعبیر خواب حیوانات وحشی هم ممکن است. دیدن حیوانات وحشی در خواب اغلب اشارتی است به بخش غریزی وجود انسان. در خواب شما نکته مثبتی دیده می شود و آن هم حضور گرگ نر و ماده در خواب است. این همزمانی و همراهی گرگ نر و ماده نماد تکامل و یکپارچگی است. نیاز به ترسیدن از گرگ نیست، گرگ حضور دارد و انرژی تکامل یافته خود را به شما ارزانی داشته است. 

با احترام

باران دارابی
۰۰
پاسخچند وقت پیش خواب دیدم دارم در باغ وحش کار میکنم و وظیفه من نگهداری از حیواناتی مثل شیر بود و برای غذا میریختم و اون حیوان خیلی مهربون بود
هستی کشاورز
۰۰

 

باران جان سلام

نمادگرایی شیر با خورشید و سلطنت مرتبط است. شیر در رویاها بسیار مثبت است. شیر همچنین نماد قدرت، انرژی هدایت شده و کنترل شده، بلوغ، قدرت مردانه، قلب و انسان تحقق یافته است. قدرت شیر ​​نیازی به نمایش ندارد. او هست. همه آن را احساس می کنند و به آن احترام می گذارند. عجیب است که می توان این انرژی را دارای طبیعت زنانه و باطن و تجلی آن را دارای ماهیتی مردانه دانست. این یک هارمونی، تعادل بین این دو قطب نر و ماده است که در اینجا برانگیخته می شود. در بیشتر رویاها، شیر از ما دور است. می بینیم که عبور می کند یا به ما نگاه می کند. اما این دید برخلاف ببر هرگز با وحشت احساس نمی شود. این ترسی است که با احترام آغشته شده است: ما این قدرت و این غنای درونی را در خود احساس می کنیم. اما ما هنوز باید مراقب باشیم و نمی خواهیم عجله کنیم، در غیر این صورت خود را با چیزی خارج از کنترل درگیر خواهیم کرد. در برخی از رویاهای بزرگ می توانیم به شیر نزدیک شویم، او را نوازش کنیم یا حتی در آغوش بگیریم. در این صورت، به نظر می آید ما در خود اطمینان کافی برای نزدیک شدن به این هماهنگی و این نیرو را یافته ایم. ما قادریم واقعاً رشد کنیم، عمل کنیم و به دیگران کمک کنیم.

امیدوارم پاسخم برایت مفید بوده باشد.

قربانت

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 1

جدیدترین نمادهای خواب