بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد هستی کشاورز کاملا محفوظ می باشد

تعبیر خواب حیوانات وحشی

تعبیر خواب حیوانات وحشی

تعبیر خواب شیر و تعبیر خواب پلنگ در دسته تعبیر خواب حیوانات وحشی قرار می‌گیرد. جای تعجب نیست که انسان‌ها مرتباً خواب‌هایی در مورد حیوانات می‌بینند زیرا آن‌ها قبل از انسان روی زمین زندگی می‌کردند و جزئی از زندگی و روان انسان‌ها هستند. ما در زندگی روزمره خود، از القاب حیوانی برای توصیف جنبه‌های خاصی از رفتار انسان‌ها استفاده می‌کنیم؛ مانند «خوابیدن همچون خرس» یا «کار کردن همچون خر» یا «خوردن همچون گاو»! بنابراین حیوانات می‌توانند نماد بخش‌هایی از شخصیت انسان باشند. همان‌طور که همه ما میدانیم، خواب‌ها مملو از نمادها و معانی پنهان هستند؛ بنابراین هر زمان که در مورد حیوانی خواب دیدید، می‌توانید مطمئن باشید که به جنبه خاصی از شخصیت شما مربوط می‌شود. هستی کشاورز در این مقاله اطلاعات مفیدی در خصوص تعبیر خواب حیوانات وحشی در اختیار شما قرار داده است. پیشنهاد می‌شود برای درک بهتر تعبیر خواب حیوانات، تعبیر خواب مار و تعبیر خواب ماهی را نیز مطالعه کنید.

 

 

نماد حیوانات وحشی در خواب چیست؟

تعبیر خواب شیر و تعبیر خواب پلنگ به وجه وحشی و بدوی این حیوانات اشاره دارد. این وجه بدوی حیوانات در انسان‌ها نیز نمود پیدا می‌کند. برای نمونه در زبان فارسی ما از نماد حیوانات برای بیان ویژگی‌های خاصی در افراد استفاده می‌کنیم. برای مثال می‌گویم طرف مثل خر کار می‌کند، مثل اسب می‌دود، مثل شیر ایستادگی می‌کند، مثل پلنگ حمله می‌کند و مثل گاو می‌خورد. در این تمثیل‌ها حیوانات اعم از وحشی و اهلی به عنوانی نمادی برای یک ویژگی خاص کاربرد دارد. گاو نماد پرخوری و جثه بزرگ است. خر نماد سخت کوشی و کار بی‌پایان است. اسب نماد دوندگی بسیار است، شیر نماد قدرت دفاع و شجاعت فراوان است و پلنگ نماد بی‌رحمی و جسارت و قدرت حمله است. در این تمثیل‌ها انسان به حیوان تبدیل می‌گردد و برعکس. قبل از اینکه به انواع مختلف حیوانات در خواب نگاه کنیم، لازم به یادآوری است که موقعیتی که با حیوان در آن قرار می‌گیرید نیز مهم است. حیوانات وحشی نشانه‌ای برای ابراز وجود خود به شیوه‌ای آزادتر هستند. جالب این است که افرادی که در خواب با حیوانات وحشی مثل شیر و پلنگ روبرو می‌شوند اغلب به گونه‌ای هوشیارانه به آن واکنش نشان می‌دهند که گویی با حضور واقعی آن حیوان روبرو شده‌اند.

یک حیوان زنده، با هوش و انرژی هدایتگرش قادر است بیننده خواب را متحول سازد و روزهای متوالی نظرش را به خود جلب کند. من معتقدم که چیزی در مورد مواجهه با طبیعت خودمان در خواب‌ها وجود دارد. این امر از طریق شکل حیوانی همچون شیر و یا پلنگ و یا گربه و خرس و ... به تصویر کشیده می‌شود. این حیوانات می‌توانند ما را در مسیرمان متوقف کنند و باعث شوند لحظه‌ای هوشیارتر شویم. دقیقاً مانند برخوردهای واقعی با حیوانات در زندگی بیداری. من با جیمز هیلمن موافقم که می‌گوید: «حیوانات تخیل را بیدار می‌کنند. شما یک آهو را در کنار جاده می‌بینید، یا غازهایی که در حال پرواز هستند و هوشیار می‌شوید. من متوجه شده‌ام که خواب‌های حیوانات نیز می‌توانند این کار را انجام دهند. واقعاً مردم را بیدار می‌کند. خواب‌های حیوانی احساسات آن‌ها را تحریک می‌کند، آن‌ها را به فکر، علاقه و کنجکاوی وا می‌دارد.» حیوانات وحشی نیاز به ابراز احساسات واقعی شما را به شیوه‌ای افسار گسیخته به تصویر می‌کشند.

 

تعبیر خواب حیوانات وحشی خوب است یا بد؟

به طور کلی، تحلیلگران خواب سعی می‌کنند خواب‌های حیوانات را به دو گرایش، حیوانات وحشی و حیوانات اهلی خانگی تقسیم کنند. بطور کل حیوانات وحشی در خواب، احساس بدی در شما ایجاد می‌کند. در حالی که حیوان خانگی در خواب باعث شادی و آرامش زیادی در شما می‌شود. شما باید سعی کنید این خواب را از دیدگاه شخصی تعبیر کنید. از آنجایی که حیوانات به صورت اتوماتیک و بدون محدودیت اجتماعی تمایلات خود را ابراز می‌کنند، حیوانات وحشی در خواب اغلب نشانگر تمایلات عادی و طبیعی فرد هستند که نیازمند شکستن کنترل‌ها و محدودیت‌های ذهن آگاه فرد هستند. اگر خواب ببینید که توسط حیوانی مورد تهدید یا حمله قرار می‌گیرید، ممکن است بخشی از احساسات یا رفتار شما (معمولاً خشم یا احساسات جنسی) فوران کرده باشد یا به گونه‌ای ظاهر شده باشد که احساس می‌کنید «از جنگل بیرون آمده است» و خام است و نیازمند سانسور شدن از طرف شماست. احساس می‌کنید مالک این «انرژی» نیستید و بنابراین شما را تهدید می‌کند. هرچقدر هم که این خواب‌ها ترسناک به نظر برسند، آن‌ها صرفاً اعتراضی به تمایلات شما برای «خوب بودن» یا «پیروی از قوانین اجتماعی» هستند.

 

وجه روشن و شفابخش حیوانات وحشی در خواب

خواب‌های مربوط به حیوانات معمولاً نماد برخی از جنبه‌های شخصیت ما هستند. این خواب‌ها در واقع به ما کمک می‌کنند تا برخی از احساسات و غرایز خود را درک کنیم. برای تعبیر خواب حیوانات وحشی اعم از تعبیر خواب پلنگ و تعبیر خواب شیر، توجه به برخی حقایق در مورد حیوانی که در خواب دیدید بسیار مهم است. به عنوان مثال، وضعیت سلامت حیوان بسیار مهم است. برخی از حقایق دیگر نیز مهم است، مانند آیا حیوان با سرعت حرکت می‌کرد یا کند، آیا از شما دور بود یا نزدیک به شما، آیا حیوان اهلی بود یا وحشی، آیا آن را در طبیعت دیدید یا در مکان دیگری و غیره. گاهی رفتارها و واکنش‌های غریزی ما برای جامعه غیرقابل قبول است، بنابراین تمایل به سرکوب یا نادیده گرفتن آن‌ها داریم. حیوانات در خواب‌ها همچنین ممکن است نشان دهنده غرایز، نیازها و خواسته‌های سرکوب شده ما باشند. آن‌ها همچنین نماد رفتار، واکنش‌ها و احساسات غریزی ما هستند.

گاهی اوقات حیواناتی که ما در مورد آن‌ها خواب می‌بینیم، نماد رفتار ما در زندگی واقعی هستند. غالباً یک حیوان در خواب ویژگی‌های پنهان یا سرکوب شده ما را نشان می‌دهند. چنین خوابی همچنین ممکن است نشان دهنده شخصی در زندگی شما باشد که رفتار یا ویژگی‌های حیوانی را که در خواب دیده‌اید نشان می‌دهد. بسته به حیوانی که در خواب دیده‌اید، این خواب‌ها ممکن است تمایلات جنسی شما را نیز نشان دهند. گاهی اوقات چنین خواب‌هایی نشان دهنده برخی از جنبه‌های غیر متمدن و کمتر پذیرفته شده شخصیت شما است که از نشان دادن آن‌ها به دنیا می‌ترسید یا خجالت می‌کشید. حیوانات در خواب‌های شما ممکن است پیام‌های مهمی از ناخودآگاه شما مخابره کنند. حیوانات سخنگو در خواب اغلب جزو نمادهای کهن‌الگوی جمعی هستند. برای تعیین معنای خواب در مورد حیوانات، همچنین مهم است که نگرش شخصی خود را نسبت به آن حیوان در نظر بگیرید، آیا آن حیوان را دوست دارید، آیا در خواب احساس خوشحالی و رضایت می‌کنید یا ترسیده‌اید و غیره.

 

تعبیر و تحلیل نمونه واقعی حیوانات وحشی در خواب

 من در خانه‌ای هستم که به تصرف حیوانات وحشی در آمده است. گوشه‌ای از آشپزخانه و می‌بینم که بُزمجه بزرگی ابتدا سرش را در یک گلدان بزرگ پر از گل و آب کثیف فرو کرده است. وقتی وارد می‌شوم، او با سرعت از گلدان بیرون می‌آید. پشت حیاط، چند گربه بزرگ نشسته‌اند، به نظر می‌آید یک شیر و یوزپلنگ نیز در میان حیوانات وحشی حضور دارند. مادرم به همراه دیگر اعضای زن خانواده آنجا بودند. حیوانات برای ما خطراتی داشتند، اما در عین حال مراقب ما نیز بودند. یک لحظه به ذهنم رسید که این حیوانات وحشی آب می‌خواهند و اینجا به دنبال آب هستند. آیا به همین دلیل آن‌ها از طبیعت وارد خانه شده بودند؟ همان‌طور که ایستاده بودیم از بالا به حیاط نگاه می‌کردیم، از مادرم خواستم که استخر بچه‌ها را با آب برای حیوانات پر کند. او به ما پیشنهاد کرد که این کار را فردا انجام دهیم زیرا حرکت در اطراف آن‌ها در آن لحظه خطرناک خواهد بود. من احساس می‌کردم اگر واقعاً تشنه باشند فردا برای آب دادن به آن‌ها دیر است. پایان خواب

بیننده خواب وقتی بیدار شد کلمه "Managerie" را در سر داشت. این کلمه به «مجموعه‌ای از حیوانات وحشی که در اسارت برای نمایش در سیرک و یا باغ وحش نگهداری می‌شوند» اطلاق دارد. این کلمه، می‌تواند بینش جالبی در تعبیر خواب حیوانات وحشی برای ما فراهم کند. در واقع، ماهیت حیوانی خواب این فرد اشاره به طبیعت حیوانی یا همان خود جسمی و غریزی وی دارد. حیوانات از طبیعت وارد خانه وی شده‌اند. گرچه واقعیت‌های تخریب محیط‌زیست و گرم شدن کره زمین در خواب‌های هرکسی که در عصر مدرن زندگی می‌کند ظاهر می‌شود اما همچنان باید به تصاویر این خواب به صورت نمادین نگاه کرد. در دوران مدرن، روان به شدت به سمت ذهن آگاه، تحت اللفظی و عقلانی کشش دارد و از قلمرو به هم پیوسته و اسرارآمیز جهانی که در آن زندگی می‌کنیم فاصله گرفته است. روان مدرن با خودشیفتگی و خودخواهی‌های روزافزون و کاهش احترام به هر چیزی که نمی‌تواند درک کند روبروست.

اما چه بخواهیم و چه نخواهیم، بدویت به سوی ما بازمی‌گردد. علف‌ها بین شکاف‌های بتن رشد می‌کنند و باد و باران ممکن است در چشم به هم زدنی شهری را به زانو درآورد. این خواب بطور واضح اشاره به این است که طبیعت وحشی فرد نیازمند توجه است. در این خواب طبیعت بدوی و ذات نخستین فرد در حال باز پس گیری قلمرو و اعلام حضور خود است. در مورد آب در خواب مقاله مجزایی نوشته‌ام. نبود آب در این خواب قابل تأمل است. قبل از کاوش در لایه‌های نمادین و عمیق‌تر آب، اولین تعبیر این تصویر ممکن است به سادگی این باشد که بیننده خواب تشنه است؛ اما تشنگی نه به معنای ظاهری آن بلکه در معنای نمادین آن. به نظر می‌آید در این فرد آگاهی خاصی مدفون شده است. چیزی که فرد به کل فراموش کرده و بنابراین از طریق خواب، با طبیعت حیوانی خود نشان می‌دهد که چه احساسی دارد: «من تشنه هستم (نیازمند توجه هستم) و نیاز به آب دارم.»

 

وجه تاریک و هشدار دهنده حیوانات وحشی در خواب

در تعبیر خواب حیوانات وحشی که شرح آن رفت بیننده خواب پس از بیداری کلمه «managrie» را در سر داشت. این کلمه حس اسارت و زندانی شدن را تداعی می‌کند. اگر به دنبال تعبیر خواب شیر و یا تعبیر خواب پلنگ و یا هر حیوان وحشی دیگر هستید از خود بپرسید آیا احساس می‌کنید در دام افتاده‌اید؟ آیا برخی امور در زندگی شما بیش از حد تحت کنترل و محدود هستند؟ آیا نیاز دارید که وحشی‌تر باشید (طبیعی‌تر و بدون نقاب عمل کنید)؟ آیا از فرو رفتن در نقش و قالبی که جامعه به شما واگذار کرده خسته شده‌اید؟ مدتی را صرف تأمل در مفاهیم خوابتان کنید. آیا زندگی شما طوری احساس می‌شود که انگار در اسارت هستید و خویشتن اصیل شما فرصتی برای رهایی و آزاد شدن ندارد؟ وجه تاریک و هشدار دهنده حیوانات وحشی در خواب می‌تواند به اسارت انرژی‌های طبیعی در روان اشاره داشته باشد. ببینید چه کاری می‌توانید برای اصلاح این وضعیت انجام دهید. در سرزمین روان خود، می‌توانید جریان آب و زندگی را به جایی که تعلق دارد برگردانید و حیوانات را تشویق کنید که به محیط‌های طبیعی خود برگردند. در آینده‌ای نزدیک، این شما هستید که در حال بازدید از حیوانات، در طبیعت وحشی، (جایی که حیوانات بدان تعلق دارند) خواهید بود.

 

تعابیر شناخته شده حیوانات وحشی در خواب

تعابیر شناخته شده حیوانات وحشی در خواب امروزه در قالب تئوری یونگ انجام می‌پذیرد. بر اساس تئوری روانکاوی پرفسور یونگ، خواب‌ها تصاویری از ناخودآگاه شخص هستند و برای بیداری و آگاه سازی فرد به سراغ وی می‌آیند. بر همین اساس حیوانات، انسان‌ها و تمامی تصاویری که فرد در خواب می‌بیند منحصراً مربوط به شخص وی است و به دیگری مربوط نمی‌شود. در عین حال وضعیت کنونی زندگی بیننده خواب نیز از اهمیت زیادی برخوردار است چراکه خواب‌ها پیام‌هایی را در خصوص وضعیت فعلی شخص به وی مخابره می‌کنند. تعابیر دیگری که امروزه تحت نام تعبیر خواب حیوانات ابن سیرین، امام صادق، یوسف نبی، آنلی بیتون، جابر مغربی و غیره رایج است ارزش و اعتبار روانشناختی ندارد و نمی‌تواند به شخص در حوزه روان کمکی برساند. پیشنهاد می‌کنم برای درک و یادگیری تعبیر خواب درست مقالات این وبسایت را با حوصله مطالعه کنید و سؤالات خود را در بخش کامنت‌ها مطرح نمایید.

 

نتیجه‌گیری

حیوانات وحشی در خواب حامل نکاتی حیاتی در خصوص جنبه بدوی و کمتر زیسته شده روان فرد هستند. روان انسان از طبیعت برگرفته شده است اما در طول زمان، بر اساس تحولات مدرن برنامه ریزی شده و از جنبه طبیعی و اصیل خود فاصله گرفته است. این فاصله در روان همچون یک خلأ عمل می‌کند و نیازمند پر شدن است. به همین دلیل گاهی افراد حیوانات وحشی را در خواب می‌بینند که علیرغم خطرناک بودند اما کاری با فرد ندارند. این حیوانات وحشی در خواب اغلب نمایانگر بخش بدوی و وحشی درون فرد است. در تعبیر خواب ریش در خصوص «اسطوره ایرون جان» سخن گفتیم. گفتیم مردی وحشی درون تمامی مردان زندگی می‌کند و نیازمند دیده شدن است. تصویر شیر و پلنگ و بطور کل تمامی حیوانات در خواب نیز در واقع نماینده بخش غریزی و سرکوب شده روان هستند که زنده‌اند و در اعماق روان در تکاپو هستند. این نیروها را ببینید و سعی کنید آن‌ها را به درستی زندگی کنید.

نظرات

عسگرکریمی قبادی
۰۰
پاسخسلام و درود
من وسط یک خیابان ایستاده و سه تا حیوان سفید شبیه سگ ویا گرگ که موی بدنشون مثل بدن خارپشت پر از سیخک های سفید و طوسی روشن درژست حمله به من ایستاده و مرا محاصره کرده بودن وبا غرش های محکم ونشون دادن دندانهایشان سعی درترسوندن منو داشتن اما من نمی ترسیدم منتظر و ایستاده روبروی یکیشون که از آن دوتا بزرگتر وحشی تر بود
ضمنا در این خواب حس و حال خوب همراه با کمی هیجان داشتم
لطفا تعبیر این خواب را بفرمایید
عسل
۰۰
پاسخبسیار مفید بود مطالب و لذت بردم
ممنون
آریا شریفی
۰۰
پاسخدرود برشما،همسرم 3مرتبه خواب بچه دار شدن مادرش،زن عموش،و زن برادرش ر و دیده و اونها بچه رو نمیخواستن و همسرم بچه ها رو اوره به منزلی که مشخض نیست برای خودمون بوده یا منزل شخض دیگه ایی بده و میخواسته بچه رو خودش بزرگ کنه،لطفا تعبیرش رو بگید لطفا
آریا شریفی
۰۰
پاسخهمسر حدود 15 ساله خواب یکسانی رو گه گداری میبینه. به این شکل که تعدادی حیوان یا جانور مانند عقرب مار سگ و گرگ به خانواده ش حمله میکنن و ایشون سعی داره حیوانات رو از خانواده ش دور کنه،تعبیر رو لطفا بگید
لیلی
۰۰
پاسخسلام من خواب میدیدم در جایی بیرون از منزل هستم پسرم که هشت سال دارد با من بود ،حیوانات وحشی زیادی به شکل گله ای بودند ، در خواب خواستم ازشون دور بشم که یه دفعه یک ماده گرگ وچند توله دیدم به آرامی به عقب برگشتم ودور شدم ،و به محل زندگی خانواده مادریم رسیدم وبهشون گفتم که چه دیده ام اونها هم گفتند که لانه ماده گرگ آنجاست یه دفعه برادرم که دو سال از من کو چکتر است را دیدم که به دنبال یک حیوان می دود که بسیار به گوریل شبیه است
من هم ترسیدم وهمراه پسرم که بغلم بود روی یک دیوار رفتم بعد که به خودم مسلط شدم دیدم که چه جایی خطرناکی قرار دارم و با احتیاط پایین آمدم ،خوابم جزییات ببشتری داشت که الان بیاد ندارم
ابوالفضل خسروی
۰۰
پاسخسلام وقتتون بخیر
من خواب میدیدم که در یک جای جنگل یا باغ مانند بود که حیوانات وحشی مثل گرگ و توله ببر و ببر بالغ و حتی فکر کنم شیر و یکسری دیگه بودند که البته بیشترشون کاری با من نداشتند و اون ببر و گرگ که طرف من اومدن وقتی بهشون غذا دادم دیگه اهلی شدن و مثل سگی بودن که با صاحبش ارتباط میگیره و طرف دیگه هم پدرم بود و با اونم کاری نداشتن.
باز دوباره توی همون خواب به یه جنگل خیلی عجیب غریبی رفتم انگار یجای رویایی و فوق العاده بکر بود عین افریقا و امازون و انواع و اقسام حیوانات و زیبایی های طبیعی وجود داشتند و حیواناتی مثل مار و فیل و شیر و پلنگ سیاه و ... یه مار بزرگی هم کنار من حرکت هم میکرد یجورایی نقش محافظم رو داشت
مدیر ارشد
۰۰

آقای ابوالفضل

دیدن حیوانات وحشی در خواب را باید براساس وضعیت فعلی روحی و روانی بیننده خواب تحلیل کرد.

در خواب شما میبینیم که حیوانات وحشی رام هستند و قصد آسیب زدن به شما را ندارند این می تواند به معنی ارتباط سالم شما با بخشهای غریزی وجودتان باشد.

خوابهای دیگری اگر میبینید برایم در کامنتها بنویسید.

با احترام

سارا
۰۰
پاسخسلام من خواب دیدم یه حیوان وحشی بسیار زیبا و خاص به صورت کاملا اهلی دارم حتی یادمه رنگش سفید بود و گردن و سرش توسی روشن دور گردن و سرش یال قشنگ و پرمویی و خوش رنگی داشت در کل قشنگ و خاص بود بعد دو تا حیوان وحشی دیگه نمیدونم چه نژادی بودند اما بهش حمله می‌کردند یکی شون گردنشو گاز گرفته بود من یه جایی مثل خونه بودم رفتم بالا نزدیک سقف و اون حیوان که اهلی بود هم پیشم بود و اون دو تا حیوان وحشی پایین بودن بعد دیدم که نمیرن و من با یه چوب به اون دو تا حیوان وحشی حمله کردم و زخمی شون کردم و فرار کردن
هستی
۰۰

سارا جان سلام

تعبیر خواب  حیوانات وحشی را بایستی بر اساس وضعیت کنونی زندگی بیننده خواب انجام داد. اما با این حال من سعی میکنم اطلاعاتی کلی در این خصوص به شما بدهم به این امید که این خواب حیوانات وحشی را بهتر درک بکنید.

تعبیرخواب دیدن حیوانات وحشی در خانه را باید بر اساس اهلی و یا نااهلی بودن آنها از هم متمایز کرد. در این خواب شما یک حیوان رام و اهلی دارد که می تواند نشان دهنده جنبه رام و درک شده غرایز شما باشد و از طرفی مورد حمله دو حیوان غیر رام و وحشی نیز قرار گرفته اید. باید دید این دو حیوان نماینده کدام نیرو درون شما هستند که به این شکل خودشان را در خواب به شما نشان می دهند.

فراری دادن حیوانات در خواب گرچه در ابتدا روش خوبی برای کنترل اوضاع هست اما فراموش نکنید که این حیوانات که نماینده یک نیروی طغیانگر درون شما هستند همچنان زنده هستند و باز به سوی شما باز میگردند تا زمانی که با آنها آشتی کنید و از انها در راستای رشد و تمامیت خود بهره ببرید.

با احترام

الهه رضایی
۰۰
پاسخسلام من خواب دیدم که تویه مجلس عروسی هستم .بعد اونجا چندتا از فامیلامون بودن ومن از اونجا میخواستم برم بیرون همینطور که تو خونه میرفتم دوتا دختر به همراه یه زن که مادرشون بودرو دیدم که انگار تو خوابم اون دوتا دخترو میشناختم اونا اومده بودن برای کارکردن تو عروسی وداشتن غذا میپختن من بغلشون کردم انگار بعد چندوقت دیده بودمشون بعد ازاینکه ازاونجا اومدم بیرون چند تا مرد سعی داشتن بهم حمله کنن توهمون موقع یه دختر خانمی اومدو دستم گرفت و ما وارد یک دشت وسیع شدیم که پر از حیوانات وحشی بود وقتی سمت اون دختر نگاه کردم انگار دیگه نبود وبه نظرم شبیه یک خرس اومد بعد ازاون سریعا ازاونجا فرار کردم و داخل یه اتاق کوچیک که دیواره هاش چوبی بود رفتم اما اونجا در نداشت ودرهمون موقع چندتا حیوون وحشی روبروم بودن که چندتاشون به نظرم روباه و گرگ بودن اما بینشون یک پلنگ بود که بهم حمله ور شد و من هم ازخودم دفاع کردم و هرچی که داشتم رو به سمتش پرت کردم واون هم فراری شد بعد یهو ازخواب پریدم ..انقدر خوابم وهم انگیز بود که فقط تا چند دقیقه قلبم تند میزد ..خاهش میکنم خوابمو تعبیر کنید چون من همیشه از این قبیل خوابا می بینم منظورم اینه تو خوابام حیوانات وحشی رو زیاد می بینم باتشکر ازشما
هستی
۰۰

سلام الهه جان

خواب شما با حضور در مجلس عروسی آغاز میشه. مجلس عروسی یک مکان تقریبا عمومی است که افراد بسیاری در آن حضور دارند. این مکان عمومی در خواب میتواند نمادی از ناخودآگاه جمعی باشد که شما قصد خروج از ان را دارید. خروج از ناخودگاه جمعی و رسیدن به استقلال و فردیدت اتفاق خوبی هست اما طبیعتا با خطرات و چالشهایی نیز توامان هست که در خواب شما به خوبی دیده میشه.

به محض خروج از آن فضا مورد حمله جند مرد قرار میگیرید ، این یک چالش جدید هست که از طرف نیروی های درونی خودتون که به دلایلی افسارگسیخته شده اند رخ میده، ولی خب توسط یک نیروی زنانه از آن فضا دور میشی. فضای جدید دشت وسعی هست که خیوانات وحشی در آن هستند. این فضا هم داره چالشهای مسیر رشد رو نشان میده. حیوان وحشی در خواب اغلب نماینده بخش غریزی روان هستند که تلاش میکنند دیده و پذیرفته بشن. 

گفتید که همیشه خواب حیوانات وحشی را می بینید، پس نیاز هست بیشتر بر روی زیست سالم و پرورش غرایز طبیعی خود متمرکز شوید.

با احترام

فائزه
۰۰
پاسخسلام ...من خواب دیدم توی ماشین هستیم راننده اکسمه مادرم هم کنارم توی ماشینه و با سرعت رانندگی میکنیم که یچیزی جلوی راهمون میبینیم...کلی حیوون مثل سگ که تو دنیای واقعی مثلشون نیست بزرگ و سیاه و چشمای بسیار براق خاکستری داشتن دنبال هم میکردن وسط جاده...ما جلو تر رفتیم و دیدیم اینا بیشترن و دنبال هم نمیکنن بلکه دنبال بره و گاو هستن ...تعدادشون ریاد بود و تند تند بره ها و گاو های قهوه ای رو میگرفتن و ما سعی میکردیم باهاشون برخورد نکنیم ...من تو ذهنم پرسیدم این گاو و گوسفندا از کجا میان که دیدیم از پشت وانت ها دارن اینارو پرت میکنن تو جاده که این حیوونای وحشی دست از سرشون بردارن ولی بیفایده بود و من میدیدم به ادمای پشت وانت ها هم حمله کرده بودن ...حتی یکی ازون حیوونا برگشت و زل زد بهم با چشمای وحشتناکش و این خواب کلا برام خیلی عجیبه ببخشید طولانی شد ممنون میشم بگید جریان چیه:)
هستی
۰۰

فایزه جان سلام

دیدن حیوانات وحشی در خواب اغلب دلهره آور و ترسناک است. در خواب شما چندین صحنه قابل تامل وجود دارد که نیازمند تحلیل هستند. ابتدا صحنه رانندگی در حالی که شما به شخصه راننده نیستید و پارتنر سابق شما فرمان را به دست دارد. حضور مادرتان با ماشین نیز جای تحلیل دارد. از طرفی حضور حیوانات وحشی و حمله ور شدن به گاو گوسفندانی که از طرف افرادی دیگر قربانی می شدند نیز نیازمند تامل هستند.

 از رانندگی شروع بکنیم. نیرویی هست که شما را به سرعت دارد در مسیر خطرناکی به پیش می برد. این نیرو گرچه در دنیای واقعی ممکن است ارتباطی به دوست سابق شما نداشته باشد اما ناخودآگاه شما برای نشان دادن این نیرو از تصویر آن اقا استفاده کرده است چون احتمالا این نیرو در آن آقا فراوان دیده میشده است. من نه شما و نه آن اقا را نمی شناسم ، برای اینکه بتوانید راحتتر آن نیرو را شناسایی بکنید روی یک برگه خصوصیات بارز آن آقا را بنویسید. احتمالا ازین روش بتوانید به این نیرویی که بطور افسارگسیخته فرمان زندگی شما را به دست گرفته پی ببرید.

در این مسیری که می روید حیوانات وحشی دیده می شوند که بی رحم هستند و به هر چیزی حمله می کنند، این حیوانات می تواند غرایز ناخوداگاهی شما باشند که اکنون به طور. مستقل قدرت گرفته اند و به جان گاو گوسفندهای بیچاره روان شما افتاده اند. گاو گوسفند می تواند نماد نیروهای مثبت و معصوم روان شما باشد که مورد هجوم نیروی سهمگین قرار گرفته اند.

با اینکه این حیوانات وحشی در خواب قربانی نیز دریافت می کنند اما باز هم دست از حمله برنمیدارند و به خونریزی ادامه میدهند. این خصوصیت بارز نیروهای غریزی ناخوداگاهی هست که پس از مدتهای مدیدی بی تفاوتی و نادیده گرفته شدن به یکباره بیدار می شوند و طغیان میکنند. 

برای به دست گرفتن کنترل و فرمان زندگی سعی کنید ابتدا از خوابهایتان شروع بکنید. انها را جدی بگیرید، یادداشت بکنید و تحلیل بکنید و سعی کنید با آگاهی بیشتری نسبت به رفتار و تصمیمات و اعمال این روزهای خود به پیش بروید.

 

با احترام

زهرا
۰۰
پاسخسلام روزتون بخیر
چند شب پیش خواب دیدم که روی پشت بام خانه ای هستم و در مقابلم عمارت قصر مانندی با ستون های بزرگ ولی خیلی قدیمی قرار دارد. روی پشت بام عمارت مجسمه های بزرگی از گوزن هست و در وسط یک مجسمه بزرگ شیر قرار دارد ناگهان مجسمه شیر جان گرفت و شروع کرد به تکان دادن سر و گردن وخمیازه کشیدن.
ممنون می شوم که تعبیر خوابم را شرح بدهید
هستی کشاورز
۰۰

زهرا جان سلام 

دیدن حیوانات وحشی در خواب اغلب جزو دسته خوابهای کهن الگویی محسوب می شود. منظور از کهن الگو خوابهایی است که بیشتر مربوط است به ناخوداگاه جمعی بشر. این خوابها از اهمیت زیادی برخوردار هستند. چهار نماد مهم در خواب شما وجود دارد اولی پشت بام هست، که مربوط میشود به ارتفاع، بلندی، منطقه سر، معنویت، روح. دومی قصر در خواب شما هست، نماد قصر نمادی مشترک در تمامی قصه های پریان و آیین های گذار هست، قصر منزلگاه پادشاه و ملکه است که این دو خود نماد تکامل و یکپارچگی هستند. نماد بعدی مجسمه های گوزن هست، گرچه در خواب شما گوزن به شکل مجسمه ظاهر شده اما اهمیت ان بعنوان یک حیوان اسطوره ای و پر معنی همچنان پابرجاست. نماد مهم چهارم شیر در خواب شما هست که زنده می شود و سرتکان می دهد. شیر در عین حال که حیوانی کهن الگویی و اسطوره ای هست با غرایز مدفون شده و بعضا سرکوب شده در ناخودآگاه شما نیز می تواند مرتب باشد. منظور از غرایز انرژی های بدوی و اولیه روان انسان هست که به دلیل زندگی اجتماعی امروز بشر سرکوب شده و فراموش گشته اند. شیر در خواب شما زنده می شود و اعلام حضور می کند این بدین معنی است که نیاز هست شما بعنوان بیننده خواب و رویا توجه بیشتری به حضور این انرژی های درونی بکنید و از حضور و بیداری آنها اگاه باشید و در راستای نیازهای انها قدم بردارید. 

احتمالا زین پس خوابهای مرتبط بیشتری ببینید، خوشحال میشوم برایم بنویسید تا بتوانم بیشتر در تعبیر خواب درست آنها به شما کمک بکنم.

با احترام

محبوبه اخلاقی
۰۰
پاسخسلام خانم‌کشاورز عزیز
من واقعا به تعبیر خوابم نیاز دارم نزدیک 2 سال هست که هرچند وقت یک بار یک خواب تکرار شونده می بینم خواب من اینطوری هست که ما دو ببر رام شده در خونه نگهداری می کنیم من اونها رو گاهی نوازش می کنم حتی اما در تمام مدت خواب پر از دلهره و استرس هستم که اونها الان از شدت گرسنگی از قفسشون بیرون خواهند اومد و حمله خواهند کرد
این خوابها در مکانهای مختلفی اتفاق میفته در منزل خودمون یا باغ پدری یا منزل پدربزرگم.. اما همیشه این دو ببر در اتاقی نگهداری میشن و موقعیتی هست که مثلا مهمان داریم و فرصت رسیدگی به اونها نیست و من بشدت ترس دارم از گرسنه موندن و حمله کردن اونها
خواهش میکنم کمکم کنید تا اگر نکته ای هست بفهمم باید با چه شماره ای تماس بگیرم تا بیشتر راهنماییم کنید
هستی
۰۰

سلام محبوبه جان

اول که تبریک میگم که در مورد خواب ببر ی که میبینی اینجا نوشتی چرا که صرف نوشتن از خوابها باعث گشایش میشه . در واقع تعبیر خواب از نقل خواب آغاز میشه، چرا که روان در وهله اول با ارسال خوابها میخواد توجه فرد را به چیزی جلب کنه و یادداشت کردن خوابها اولین قدم در توجه به خوابهاست.

در مورد حیوانات وحشی همونطور که در مقاله تعبیر خواب حیوانات وحشی گفته شد اولین تعبیری که وجود داره اشاره به غرایز هست. در خواب شما این دو ببر رام هستند اما در قفس نگهداری میشن. خب اینجا یک نکته وجود داره چرا اگر این دو ببر رام هستن پس در قفس زندانی شده اند؟ 

نکته دومی که در تعبیر خواب ببر و پلنگ و کلا در همه خوابها باید مورد توجه قرار بگیره احساسات فرد هست که جهت و فضای خواب رو نشون میده. اینکه شما مرتب استرس داری در خواب حاوی این نکته است که چیزی در زندگی بیداری شما درست کار نمیکنه، چیزی جای خودش نیست.

برداشت من اینه که شما در ظاهر کنترل امور رو به دست داری اما این واقعیت وجود داره که هر لحظه ممکنه کنترل از دست شما خارج بشه. 

احساس شما نسبت به کلمه باج دادن چیه ؟ حس میکنم جایی به چیزی یا کسی داری باج میدی. این غذا دادن به ببرها در خواب برای من تداعی کننده باج دادن برای ساکت نگه داشتن است.

در ضمن خانه پدری و پدربزرگ هم مرتبط هست به این وضعیت. 

تداعی خودت از جزییات خواب را برام بنویس شاید به نکات بیشتری برسیم.

با احترام

marsa Mo
۰۱
پاسخسلام روزتون بخیر من دیشب خواب دیدم یک یوزپلنگ بزرگ و یکی کوچک میخاستن بهم حمله کنند که از خودم دفاع کردم و به کوچکه لگد زدم و اون یکی هم رفت.کوچک رو بغل کردم کاملا بی آزار بود و بی حال شده بود چند تا گربه سفید و کرمی رنگ گذاشتند دنبالم فرار کردم و سعی داشتم از بچه یوزپلنگ هم محافظت کنم .بعدش همش به این فکر میکردم که چطور باید بزرگش کنم ممنون میشم تعبییر کنید
هستی
۰۰

مارسا جان سلام

یوزپلنگ از خانواده گربه سانان است و جالبه که در خواب شما هم یوزپلنگ حضور داره و هم گربه. یوزپلنگ را می توان به عنوان چهره قوی تر و خطرناکتر گربه در نظر گرفت. گربه با طبیعت زنانه ارتباط داره و بر همین اساس میشه گفت که یوزپلنگ در خواب نماد وجه خطرناکتر و سرکوب شده انرژی زنانه است که با وجود سرکوب شدن توسط شخص اما وجود داره و در خواب خودش رو نشون میده. در خواب شما دو یوزپلنگ وجود داره یکی کوچک و قابل مهارسازی و دیگری بزرگتر و ترسناکتر.  مواجهه با این انرژی در ابتدا ترسناکه اما می بینیم که یکی ش رو با وجود ترس اولیه نگه میداری و تلاش داری اون رو رشد بدی و نگه داری. این اتفاق خوبی هست. میشه گفت که در زندگی واقعی در حال روبرویی با بخشهایی سرکوب شده وجودت هست. این بخشهای سرکوب شده به طور واضح با انرژی زنانه ارتباط داره. خصوصا نیروی جنسی که گربه و یوزپلنگ نماد اصلی آن در خواب است. 

امیدوارم پاسخم مفید بوده باشه.

قربانت

صدرا قاسمی
۰۰
پاسختعبیر خواب دیدم حیوانات وحشی چی می‌تونه باشه آیا نماد مثبتی داره؟ من خواب دیدم که یک گرگ نر و ماده دنبال هم می‌دویدند و پشت یک درخت از ترس پنهان شده بودم
هستی
۰۰

سلام 

تعبیر خواب حیوانات وحشی هم ممکن است. دیدن حیوانات وحشی در خواب اغلب اشارتی است به بخش غریزی وجود انسان. در خواب شما نکته مثبتی دیده می شود و آن هم حضور گرگ نر و ماده در خواب است. این همزمانی و همراهی گرگ نر و ماده نماد تکامل و یکپارچگی است. نیاز به ترسیدن از گرگ نیست، گرگ حضور دارد و انرژی تکامل یافته خود را به شما ارزانی داشته است. 

با احترام

باران دارابی
۰۰
پاسخچند وقت پیش خواب دیدم دارم در باغ وحش کار میکنم و وظیفه من نگهداری از حیواناتی مثل شیر بود و برای غذا میریختم و اون حیوان خیلی مهربون بود
هستی کشاورز
۰۰

 

باران جان سلام

نمادگرایی شیر با خورشید و سلطنت مرتبط است. شیر در رویاها بسیار مثبت است. شیر همچنین نماد قدرت، انرژی هدایت شده و کنترل شده، بلوغ، قدرت مردانه، قلب و انسان تحقق یافته است. قدرت شیر ​​نیازی به نمایش ندارد. او هست. همه آن را احساس می کنند و به آن احترام می گذارند. عجیب است که می توان این انرژی را دارای طبیعت زنانه و باطن و تجلی آن را دارای ماهیتی مردانه دانست. این یک هارمونی، تعادل بین این دو قطب نر و ماده است که در اینجا برانگیخته می شود. در بیشتر رویاها، شیر از ما دور است. می بینیم که عبور می کند یا به ما نگاه می کند. اما این دید برخلاف ببر هرگز با وحشت احساس نمی شود. این ترسی است که با احترام آغشته شده است: ما این قدرت و این غنای درونی را در خود احساس می کنیم. اما ما هنوز باید مراقب باشیم و نمی خواهیم عجله کنیم، در غیر این صورت خود را با چیزی خارج از کنترل درگیر خواهیم کرد. در برخی از رویاهای بزرگ می توانیم به شیر نزدیک شویم، او را نوازش کنیم یا حتی در آغوش بگیریم. در این صورت، به نظر می آید ما در خود اطمینان کافی برای نزدیک شدن به این هماهنگی و این نیرو را یافته ایم. ما قادریم واقعاً رشد کنیم، عمل کنیم و به دیگران کمک کنیم.

امیدوارم پاسخم برایت مفید بوده باشد.

قربانت

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 7

جدیدترین نمادهای خواب