بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد هستی کشاورز کاملا محفوظ می باشد

تعبیر خواب ماهی | معنی دیدن ماهی در خواب چیست؟ + [ویدئو]

تعبیر خواب ماهی | معنی دیدن ماهی در خواب چیست؟ + [ویدئو]

ماهی تاریخچه‌ای غنی دارد و موضوع بسیاری از داستان‌های قبل از خواب و اسطوره‌های کهن است. برای درک معنای غنی ماهی، ابتدا باید هویت آن را در اعصار گذشته و در فرهنگ ملل مختلف جستجو کنیم. ماهی در دنیای خواب انسان نیز فراوان یافت می‌شود. بسته به جزئیات خواب و همینطور وضعیت زندگی شخص خواب بیننده، می‌توان تعبیر خواب صحیحی انجام داد. اگر خواب ماهی دیده‌اید بخاطر داشته باشید که دیگر جزئیات خوابتان نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. من، هستی کشاورز در این مقاله بطور مفصل همه آنچه راجع به تعبیر خواب ماهی نیاز هست بدانید را در اختیارتان قرار داده‌ام. پیش از آنکه اقدام به تعبیر خوابتان کنید نیاز هست بدانید که تعبیر نمادهای خواب هر فرد با دیگری فرق دارد و شما به شخصه بهترین معبر خواب‌های خودتان هستید. شما را به کشف دنیای جذاب ماهی‌ها در خواب دعوت می‌کنم.

 

 

 

فهرست مقاله:

 1. تعبیر خواب ماهی چیست؟
 2. نماد ماهی در خواب
 3. تعبیر خواب ماهی از نگاه یونگ
 4. تعبیر خواب ماهی خوب است یا بد؟
 5. وجه روشن و شفابخش ماهی در خواب
 6. تعبیر خواب تخم ماهی
 7. تعبیر خواب ماهی گرفتن
 8. تعبیر خواب ماهی قرمز مرده
 9. تعبیر خواب ماهی قرمز برای دختر مجرد
 10. تعبیر خواب ماهی خوردن
 11. تعبیر خواب ماهی پخته (تعبیر خواب طبخ ماهی)
 12. تعبیر خواب ماهی زنده
 13. تعبیر خواب ماهی کوچک
 14. تعبیر خواب ماهی‌های رنگارنگ
 15. تعبیر خواب غذا دادن به ماهی
 16. تعبیر خواب ماهی فروختن
 17. تعبیر خواب ماهی غول پیکر (تعبیر خواب ماهی عظیم الجثه)
 18. تعبیر خواب ماهی کبابی
 19. تعبیر خواب ماهی طلایی
 20. تعبیر خواب ماهی طوسی رنگ
 21. تعبیر خواب ماهی فراوان در رودخانه
 22. تعبیر خواب صید ماهی بزرگ
 23. تعبیر خواب ماهی صبور
 24. تعبیر خواب ماهی صورتی
 25. تعبیر خواب ماهی عید
 26. تعبیر خواب ماهی هدیه گرفتن
 27. تعبیر خواب صید ماهی با دست
 28. وجه تاریک و هشداردهنده ماهی در خواب
 29. تعبیر خواب ماهی نیمه جان
 30. تعبیر خواب ماهی وحشی
 31. تعبیر خواب ماهی فریز شده
 32. تعبیر خواب ماهی سیاه
 33. تعبیر خواب ماهی مرده یا ماهی که می‌میرد
 34. تعابیر شناخته شده ماهی در خواب
 35. تعبیر خواب ماهی از نظر قرآن
 36. تعبیر خواب ماهی در انجیل
 37. تعبیر خواب ماهی ابن سیرین
 38. تعبیر خواب ماهی یوسف نبی
 39. تعبیر خواب ماهی امام صادق
 40. نتیجه گیری

 

تعبیر خواب ماهی چیست؟

ماهی‌ها زیر سطح دریا زندگی می‌کنند. همچون بخش ناخودآگاه روان انسان، صدایی از ماهی‌ها نیز شنیده نمی‌شود، هر چند دهان و چشمان آنها همیشه باز است. ماهی‌ها جزو اولین گروه خوراکی‌های انسان هستند. در خواب، ماهی‌هایی که در آب شنا می‌کنند اطلاعاتی از ضمیر ناخودآگاه در اختیار ما قرار می‌دهند؛ به‌خصوص اگر ماهی‌ها در اقیانوس باشند این فرضیه اعتبار بیشتری دارد. صید ماهی نماد اطلاعاتی است که از ضمیر ناخودآگاه به ضمیر خودآگاه منتقل می‌شود. این انتقال آگاهی از ناخودآگاه به خودآگاه می‌تواند در زندگی شخص بیننده خواب در حال وقوع باشد. دیدن ماهی در خواب می‌تواند نشان دهنده یک فرصت خاص برای رشد درونی در ناخودآگاه انسان باشد. همچون ماهی‌های دریا که فرصت صید و به سطح آب آمدن را به صیادان می‌دهند انرژی‌های درونی نیز منتظر صید شدن توسط انسان هستند. برای صید ماهی درون باید با جرأت به دریای عمیق درون پا گذاشت.

همانطور که صیادان از برکاتی که خداوند در دریا برایشان قرار داده صید می‌کنند، انسان نیز همچون یک صیاد شانس این را دارد که از منابع غنی ناخودآگاهش انرژی‌هایی را صید کند و به سطح آگاهی خویش بیاورد و آن را زندگی کند. اگر خواب ماهی دیده‌اید و می‌خواهید بدانید تعبیر خواب ماهی در خشکی یا دریا چیست باید بگویم خواب شما می‌تواند بدین معنی باشد که شما با فرصتی برای خودآگاهی بیشتر روبرو هستید. یک انرژی روانی جدید در شما در حال بالا آمدن است، فقط کافی است که دست بیندازید و آن را صید کنید! حتماً می‌پرسید کدام انرژی در من قصد بالا آمدن دارد؟ این موضوع به وضعیت زندگی کنونی شما بستگی دارد. اتفاقات در حال جریان زندگیتان را با ظرافت بیشتری تحت نظر بگیرید. آیا از لحاظ احساسی شاهد تغییراتی درونی هستید؟ پاسخ به این سؤال درک صحیح پیام نهفته در خوابتان را آسان‌تر می‌کند.

 

نماد ماهی در خواب

نماد ماهی در خواب جزو نمادهای پرتکرار محسوب می‌شود. ماهی موجودی سخت الوصول، پرتحرک و پرانرژی است که در آب زندگی می‌کند و خروج از آب می‌تواند به مرگ این موجود منجر گردد. اینها تعاریفی معمولی است که هر شخصی می‌تواند ارائه دهد. مفهوم اسطوره‌ای ماهی گرچه می‌تواند با خصوصیات ظاهری این موجود همخوانی داشته باشد اما طبیعتاً چیزی فراتر از ویژگی‌های سطحی این موجود است. بررسی نماد ماهی در تاریخ، مذهب و هنر نتایج جالبی در پی دارد. برای مثال می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد. یکی از نمادهای جالب ماهی در عهد باستان خدای داگون یا داگان است. در زبان فنیقی کلمه داگ به معنای ماهی بود. داگان در اسطوره شناسی مردم فلسطین یک مردماهی باستانی است که آنها می‌پرستیدند. او معابدی در غزه و آشود داشت. این شخصیت اسطوره‌ای خدایی بوده که در سراسر آسیای غربی محبوبیت داشته است.

خدای داگان شبیه ماهی بود، اما با سر انسان که زیر سر ماهی رشد می‌کرد و پاهای انسان که در کنار دم ماهی رشد می‌کرد. او به‌عنوان «پدر خدایان» و نیز ارباب سرزمین، خدای سعادت و منبع مشروعیت سلطنتی در نظر گرفته می‌شد. مضامین ماهی در بسیاری از فرهنگ‌ها و مذاهب دارای اهمیت نمادین است. نقش ماهی جایگاه خاصی در اسطوره و هنر ایرانی دارد. نقش دو ماهی تاب‌دار(در چرخش) به نام کرماهی در اساطیر ایرانی مشهور و زبانزد است. اهورا مزدا این ماهی‌ها را به نگهبانی و مراقبت از ریشه درخت زندگی گماشت. بنابراین در فرهنگ اساطیری ما ایرانیان، ماهی‌ها نگهبانان جاودانه زندگی دنیوی هستند. مشهور است که در بین النهرین باستان، از زمان‌های بسیار قدیم به خدایان ماهی تقدیم می‌کردند. موارد قید شده و بسیاری روایات دیگر حاکی از اهمیت و جایگاه والای ماهی در تاریخ اساطیری و فرهنگ ملل است.

 

تعبیر خواب ماهی از نگاه یونگ

تعبیر خواب ماهی از نگاه یونگ جالب و قابل تأمل است. یونگ می‌گوید: "ماهی‌ها و مارها نمادهای برجسته برای توصیف اتفاقات روانی یا تجربیاتی هستند که ناگهان از ناخودآگاه انسان خارج می‌شوند." ماهی در دریا زندگی می‌کند. دریا در خواب نمادی از ناخودآگاه انسان است. ناخودآگاه یعنی آنچه در زیر سطح آگاهی نهفته است. خواب‌های تکراری غرق شدن نیز اشاره‌ای به بخش ناخودآگاه روان دارد. از این گفته می‌توان استنباط کرد که ناخودآگاه همچون یک اقیانوس، سرشار از منابع غنی است. ماهی نه تنها برای انسان منبع تغذیه است بلکه نوعی منبع هوش متحرک نیز محسوب می‌شود. طبق نظر یونگ ماهی موجودی بی‌صدا است که چشمانش همیشه باز است. به طور خلاصه، می‌توان گفت چیزی در اعماق وجود ما حضور دارد که می‌توانیم آن را صید کرده (همچون صیادانی که ماهی و مروارید صید می‌کنند) و به سطح آگاهی خود بازگردانیم.

 

تعبیر خواب ماهی خوب است یا بد؟

پاسخ به این سؤال که تعبیر خواب ماهی خوب است یا بد به فاکتورهای زیادی بستگی دارد. یکی از مهم‌ترین فاکتورها در تعبیر خواب بررسی دقیق تمامی جزئیات خواب است. اگر شما خواب ماهی دیده‌اید و تنها به دنبال تعبیر خواب ماهی هستید این بدین معنی است که شما بخشی از خوابتان را نادیده گرفته‌اید. همانطور که بارها گفته‌ام تعبیر خواب زمانی ممکن است که شما تمامی نمادهای حاضر در خوابتان را همچون اجزاء یک پازل در کنار هم قرار بدهید تا به یک تصویر جامع و کامل دست یابید. قدم بعدی برای تعبیر خواب صحیح رجوع به نمادشناسی اجزاء خوابتان می‌باشد. مثلاً شما در خواب دیده‌اید که با دوستتان با ماشین به سفر رفته‌اید و در حالی که آسوده در کنار ساحل قدم می‌زنید ماهی مرده بزرگی می‌بینید. نمادهای حاضر در این خواب ماشین، سفر، دوست و ماهی بزرگ می‌باشد.

 به‌عنوان اولین قدم نیاز هست که به نمادشناسی تمامی این کلمات رجوع کنید. منظور از نمادشناسی، بررسی مفهومی و عمیق تصاویر موجود در خوابتان است. در تعریف نماد گفتیم که نماد حامل چیزی فراتر از یک معنی ساده است. مثلاً تصویر یا کلمه ماهی برای یک کودک، صرفاً موجودی است که در آب زندگی می‌کند و به دور خودش می‌چرخد اما از لحاظ اسطوره شناسی، ماهی در زندگی گذشتگان نماد زندگی، باروری، برکت و محافظت بوده است. یک کودک هیچ درکی از نماد مفهومی ماهی ندارد در حالی که شما به‌عنوان یک بزرگسال برای درک پیام خوابتان باید با این نمادشناسی آشنا باشید وگرنه قادر به درک پیام خواب‌هایتان نخواهید بود. بطور خلاصه اگر بخواهیم به خوب یا بد بودن ماهی در خواب اشاره کنیم باید گفت در کل، دیدن ماهی زنده در خواب می‌تواند نماد مثبتی باشد. از این حیث که ماهی نماد حرکت و پویایی و انرژی است.

 

وجه روشن و شفابخش ماهی در خواب

ماهی نماد رایج باروری است. ماهی همچنین در روانکاوی، به عنوان نماد (وعده) رشد شخصی یا فردیت نیز شناخته می‌شود. اگر ماهی در دریا باشد، دریا ممکن است نماد ناخودآگاه باشد. به عقیده یونگ، ماهی‌ها که موجوداتی خونسرد و بدوی هستند، ممکن است نمادی از سطح عمیقی از ناخودآگاهی باشند. یونگ می‌گوید «ماهی‌ها و مارها نمادهای برجسته برای توصیف رویدادها یا تجربیات روانی هستند که ناگهان از ناخودآگاه بیرون می‌آیند.» به عقیده وی ماهی‌ها همچنین ممکن است نشان دهنده میل جنسی یا طمع باشند. در مسیحیت ماهی نماد حضرت عیسی است و بنابراین ممکن است از نظر روانی به عنوان نمادی از خود واقعی شما عمل کند. ماهی گاهی در نقش یک تصویر "کهن الگویی" در خواب ظاهر می‌شود. بطور کل می‌توان گفت ماهی اگر در آب و زنده باشد می‌تواند نمادی از یک انرژی بیدار و در حال تلاش برای صعود به آگاهی باشد.
 

تعبیر خواب تخم ماهی

تخم ماهی‌ و همینطور تولد بچه ماهی در خواب معمولاً نماد زایش و رشد فردی در نظر گرفته می‌شوند. در عالم خواب ماهی که در آب شنا می‌کند می‌تواند نماد لقاح و باروری باشد. بسیاری از افراد اغلب تصویر اسپرم را به ماهی در اقیانوس نسبت می‌دهند. گاهی دیده شده خانم‌ها زمانی که در پروسه بارداری هستند خواب ماهی که در آب شنا می‌کند می‌بینند.

تعبیر خواب زاد و ولد ماهی و همینطور تعبیر خواب تخم ماهی اشاره به توانایی و امکان زایش دوباره خویشتن اصیل درونی دارد. انسان در زندگی زمینی خود تنها از بخش بسیار کوچکی از موهبت‌ها و توانمندی‌های درونی خود بهره‌برداری می‌کند. این موضوع گاهی باعث می‌شود فرد از طریق الهاماتی در خواب به سوی تجربیاتی جدید رهنمون شود. خواب‌های مربوط به تخم ماهی و تولد بچه ماهی را با شرایط کنونی زندگی خود مقایسه کنید تا به تعبیر درست‌تری دست یابید.

 

تعبیر خواب ماهی گرفتن

تعبیر خواب ماهی گرفتن

تعبیر خواب ماهی گرفتن را با جمله‌ای از پرفسور یونگ آغاز می‌کنم: "ماهیگیری تلاشی شهودی برای "گرفتن" محتویات ناخودآگاه (ماهی‌ها) است."

یونگ گرفتن ماهی در خواب را تلاشی شهودی برای دست یافتن به محتویات ناخودآگاه می‌داند. به نظر می‌آید این بهترین تعبیر ممکن برای گرفتن ماهی در خواب است. سؤالی که پیش می‌آید این است؟ مگر ناخودآگاه من حاوی چه چیزی است؟ پاسخ اینجاست: ناخودآگاه انسان شامل دو بخش ناخودآگاه شخصی و جمعی است. ناخودآگاه شخصی بخشی خصوصی است که بر اساس تجربیات زندگی هر شخص متفاوت و مختص اوست. برعکس، ناخودآگاه جمعی بخشی از روان که میان تمام انسان‌ها و حتی گذشتگانشان مشترک است. محتویات بخش فردی ناخودآگاه را سرکوب‌ها و عناصر دوست نداشتنی و آزار دهنده تشکیل می‌دهند. شما در تلاش هستید کدام یک از عناصر پس رانده شده روانتان را به سطح آگاهی بیاورید و زندگی کنید؟

 

تعبیر خواب ماهی قرمز مرده

عنصری که تعبیر خواب ماهی قرمز را از دیگر ماهی‌ها متفاوت می‌کند رنگ آن است. تعبیر خواب ماهی قرمز مرده اما تفاوت بیشتری نسبت به دیگر ماهی‌ها دارد و آن هم مرده بودن ماهی است که به کلی معادله را تغییر می‌دهد.

به ویژگی‌های ماهی که در خواب دیده‌اید دقت کنید. اندازه ماهی چقدر است؟ ماهی زنده است یا مرده؟ پس از درک نماد کلی ماهی، تحلیل رنگ ماهی در خواب نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. قرمز رنگی است که همزمان نماد عشق، خون، گرما، انرژی جنسی و ظلم است. (برای نشان دادن ظلمت و بی‌رحمی یزید در روز عاشورا لباسی به رنگ قرمز خونی بر تن افرادی که نقش او را ایفا می‌کنند می‌پوشانند.) بر همین اساس توجه به دیگر جزئیات خوابتان و وضعیت ماهی که در خواب دیده‌اید به شما کمک می‌کند به تعبیر درستی از خوابتان دست یابید.

 

تعبیر خواب ماهی قرمز برای دختر مجرد

ماهی در آکواریوم یا برکه در فنگ شویی بسیار نمادین است. حتی تعداد ماهی قرمز و رنگ هر ماهی معنی دارد. آب به خودی خود نشان دهنده فراوانی و اقبال خوب است، بنابراین شدت انرژی خوب زمانی که ماهی‌ها تعدادشان فراوان است افزایش می‌یابد. گفته می‌شود که حرکات تکانشی و برازنده ماهی قرمز باعث ایجاد حس مثبت در محیط اطراف ماهی می‌شود.

تعبیر خواب ماهی برای هر شخصی متفاوت است. مثلاً تعبیر خواب ماهی قرمز برای دختر مجرد با تعبیر خواب ماهی قرمز برای یک خانم هفتادساله می‌تواند متفاوت باشد. بدین دلیل که چشم انداز زندگی این دو فرد با هم فرق دارد. دختر مجرد در آستانه ازدواج است و رنگ قرمز ماهی در خواب او ممکن است نویدبخش رابطه‌ای عاطفی باشد که از پی می‌آید. برای تحلیل صحیح خوابتان تمامی جزئیات خواب را کنار هم بچینید و به دنبال سرنخ باشید.

 

تعبیر خواب ماهی خوردن

در تعبیر خواب ماهی مرده گفتیم که باید کمی جدی‌تر به وضعیت روانی‌تان رسیدگی کنید چون ظاهراً یک انرژی حیاتی در شما مرده است. در تعبیر خواب ماهی خوردن اما مسئله به کلی فرق می‌کند. گرچه خوردن ماهی به تنهایی مرده بودن ماهی را به همراه دارد اما مرگ ماهی در این تعبیر با خوردن آن همراه است که وجه مثبتی به حساب می‌آید.

خوردن ماهی در خواب را باید همچون قطعات پازل در کنار دیگران جزئیات خوابتان بررسی کنید. شما با چه کسی ماهی می‌خوردید؟ آیا در هنگام خوردن ماهی شاد و سرحال بودید یا بی‌میل و بی‌رمق؟ خوردن ماهی در خواب می‌تواند نماد پذیرش نوعی انرژی درونی باشد. انرژی‌ای که در ناخودآگاه شما پنهان بوده است. بالا آمدن محتویات ناخودآگاه و زیسته شدن صحیح این محتویات توسط شما می‌تواند قدمی در جهت رشد سالم و فردیت شما باشد.

 

تعبیر خواب ماهی پخته (تعبیر خواب طبخ ماهی)

طبخ و خوردن ماهی پخته در خواب اغلب نشانه تغذیه روح است و درمجموع عمل مقدسی به شمار می‌آید. گفتیم که معجزه نان و ماهی حضرت مسیح نیز زبانزد همگان است. در این روایت حضرت مسیح پنج هزار نفر از یارانش را تنها با دو قرص نان و دو ماهی تغذیه می‌کند و همگی آنان سیر می‌شوند.

تعبیر خواب طبخ ماهی و همینطور ماهی پخته در خواب می‌تواند به معنی آمادگی حقیقی یک انرژی برای مصرف شدن باشد. انرژی‌های زیادی درون ناخودآگاه ما پنهان شده است. خروج این انرژی‌ها گاهی انسان را با تلاطم مواجه می‌کند اما در بسیاری مواقع نیز برای انسان خیر و برکت و آگاهی فراوانی به همراه دارد.

ماهی پخته در خوابتان در چه وضعیتی بود؟ آیا میل و رغبتی به خوردن ماهی داشتید؟ چه کسی ماهی را طبخ می‌کرد؟ به این سؤالت پاسخ دهید و برای درک تعبیر خوابتان صبور باشید.

 

تعبیر خواب ماهی زنده

گاهی تعبیر خواب ماهی زنده می‌تواند به تحرکات غرایز شما اشاره داشته باشد. انسان امروزی از زندگی غریزی و اصیلی که گذشتگان او میلیون‌ها سال پیش تجربه می‌کرده‌اند دور شده است. این غرایز طبیعی از بین نرفته‌اند بلکه در روان انسان دفن شده‌اند. زمانی که ذهن آگاه انسان در خواب است از فعالیت باز می‌ایستد و عرصه را برای جولان دادن انرژی‌های مدفون شده در ناخودآگاه باز می‌کند.

خبر خوب اینکه ماهی زنده در اعماق وجود شما وجود دارد و در خوابتان تلاش کرده به شما رخ بنماید. این ماهی زنده در خواب نشان بیداری انرژی خاصی که هم اکنون در زندگی شما در جریان است. به وضعیت کنونی زندگیتان توجه کنید. کدام انرژی در حال حاضر در مرکز توجه روان شماست؟ آنچه بدان نیاز دارید زنده و محیا است. کافی است تورتان را پهن کنید و آن را صید کنید.

 

تعبیر خواب ماهی کوچک

تعبیر خواب ماهی کوچک در قدم اول به ماهیت کلی ماهی مربوط می‌شود. در بخش نماد ماهی در خواب به شرح مختصری از نمادشناسی ماهی در اساطیر ایرانی و غیره پرداختیم. ماهی در برخی افسانه‌ها از جمله افسانه جام مقدس استعاره از انرژی زنانه است.

این انرژی زنانه گاهی زندگی یک مرد را به کلی متلاطم می‌کند. لزوماً تعبیر خواب ماهی کوچک در خواب شما به انرژی زنانه اشاره ندارد. این تنها یک وجه از نماد ماهی است. وجوه دیگری نیز وجود دارد که ماهی در خواب را با محتویات ناخودآگاهی مرتبط می‌داند. همیشه تکرار کرده‌ام که نمادهای خواب هرکسی مختص به شخص اوست. هر کدام از ما انسان‌ها در کودکی و سپس بزرگسالی زندگی به خصوصی را تجربه می‌کنیم و بر همین اساس ساختار روان ما با دیگری فرق دارد. به وضعیت کنونی زندگیتان توجه کنید. ماهی کوچک کجای زندگی شما در حال ایفای نقش است؟

 

تعبیر خواب ماهی‌های رنگارنگ

 

تعبیر خواب ماهی‌های رنگارنگ

تعبیر خواب ماهی‌های رنگارنگ یا رنگین کمانی به عوامل مختلفی بستگی دارد. اولین عامل تعیین کننده تعبیر خواب ماهی فراوان تعداد ماهی‌هاست. به طور سنتی در فنگ شوی اعتقاد بر این است که یک آکواریوم باید حاوی 9 (مضرب 9) ماهی باشد زیرا عدد نه یک "عدد کامل" در نظر گرفته می‌شود.

هشت ماهی قرمز در یک تنگ و یا آکواریوم نیز مفید است زیرا این تعداد ماهی انرژی مثبتی به همراه دارد. اگر می‌خواهید هماهنگی را به زندگی خود بیاورید، یک تنگ کوچک با یک جفت ماهی قرمز ممکن است این کار را انجام دهد! با توجه به نکات قید شده در تعاریف بالا می‌بینیم که تعداد ماهی‌ها در خواب می‌تواند حامل نکته مهمی باشد.

دومین عامل مهم ترکیب رنگی ماهی‌ها در خواب است. برای درک بهتر خوابتان به نماد ماهی در اسطوره شناسی و همچنین تعبیر خواب اعداد رجوع کنید.

 

تعبیر خواب غذا دادن به ماهی

ماهی در خواب می‌تواند استعاره از چیزی باشد که می‌خواهد از سینه‌تان بیرون بیاید، اما فکر اینکه دیگران چه فکری در مورد شما یا اینکه چگونه شما را قضاوت می‌کنند شما را می‌ترساند. خواب‌ها سیگنالی برای تجدید روحی و شفا هستند. از طریق ادراک صحیح پیام خواب‌ها شما می‌توانید با انرژی‌های معنوی خویشتن درونی‌تان ارتباط برقرار کنید.

تغذیه کردن بطور کل نماد مثبتی است. اینکه شما ماهی را غذا می‌دهید می‌تواند نشانگر بذل توجه شما به محتویات ناخودآگاهتان باشد. می‌خواهید بدانید چه چیزی در اعماق ناخودآگاه شما نهفته شده است؟ پاسخ اینجاست. لیستی از ترس‌ها، تنفر و عناصر نخواستنی و سرکوب شده زندگیتان تهیه کنید. بدانید که این نیروهای انکار شده در ناخودآگاه شما منتظر توجه و مهربانی شما هستند. تعبیر خواب ماهی غذا دادن برای شما شاید این باشد که در حال توجه و تیمار داری از عناصر نخواستنی زندگیتان هستید.

 

تعبیر خواب ماهی فروختن

تعبیر خواب ماهی فروشی به فاکتورهای زیادی بستگی دارد. در ابتدا باید بدانید که تصاویر خواب شما با دیگری حامل معانی مختلفی هستند. همه ما گرچه در یک اجتماع زندگی می‌کنیم و ناخوداگاه جمعی مشترکی داریم اما بخش ناخودآگاه شخصی شما متفاوت است.

ناخودآگاه شخصی شما حامل ترس‌ها، تنفر، اجتناب‌ها و سرکوب‌هایی است که شما در زندگی شخصی‌تان تجربه کرده‌اید. پس نماد ماهی فروشی در خواب شما به کیفیت تجربیات و محتویات ناخودآگاه شما بستگی دارد. گفتیم که ماهی در خواب می‌تواند از طرفی نماد انرژی زنانه درون شما باشد و از طرف دیگر نشانگر نیروهایی خفته درون ناخودآگاه شماست که بیدار شده است و قصد بالا آمدن دارد.

چه کسی فروشنده ماهی بود؟ آیا شما خریدار ماهی بودید؟ اگر مایلید تحلیل من از تعبیر خواب ماهی فروختن یا تعبیر خواب ماهی فروشی را بدانید لطفاً در بخش کامنت‌ها جزئیات بیشتری از خوابتان را برایم بنویسید.

 

تعبیر خواب ماهی غول پیکر (تعبیر خواب ماهی عظیم الجثه)

اگر با هدف تعبیر خواب ماهی غول پیکر به این صفحه هدایت شده‌اید باید بگویم ماهی عظیم الجثه خوابتان شما را به اینجا هدایت کرده است. پس صبور باشید و با ریزبینی و توجه زیاد بخش‌های مختلف این مقاله را مطالعه کنید.

مطمئن هستم همان انرژی که شما را به این صفحه رسانده از لابلای کلمات این مقاله پاسخ سؤال شما را به قلبتان خواهد داد. در نمادشناسی ماهی گفتیم که ماهی در اسطوره شناسی و مذهب خصوصیت مسیحیت به عنوان نمادی از انرژی، برکت، آشتی و آگاهی ظاهر شده است.

تأکید من همواره بر این است که به خوانندگانم بگویم که تعبیر خواب ماهی عظیم الجثه یک مفهوم کلی است. لازم است برای تعبیر درست خوابتان تمامی جزئیات و موقعیت‌های خوبتان را کنار هم بگذارید و بررسی کنید. در نظر گرفتن احساسات شما حین خواب، واکنش شما نسبت به ماهی و بلعکس و. برای تعبیر خوابتان الزامی است.

 

تعبیر خواب ماهی کبابی

تعبیر خواب ماهی فر پز شده و تعبیر خواب ماهی کبابی هر دو در دسته تعبیر خواب ماهی پخته شده قرار می‌گیرد. آنچه در تعبیر این دسته از خواب‌ها اهمیت دارد موقعیت بیننده خواب در حین خواب است. آیا در حال خوردن ماهی بودید؟ آیا صرفاً تماشاگر ماهی بودید؟ اگر در خواب ماهی فر پز شده یا ماهی کبابی یا پخته شده را می‌خوردید تعبیر آن می‌تواند اشاره به پذیرش نوعی آگاهی جدید باشد که از اعماق ناخودآگاهی شما به بیرون جهش پیدا کرده است.

به جریانات فعلی زندگیتان توجه کنید. آیا شاهد تغییراتی (هرچند کمرنگ) در زمینه رفتار، اخلاق و احساساتتان هستید؟ آیا مسئله انکار شده و یا فراموش شده‌ای در زندگی و روان شما وجود داشته که اکنون در حال پذیرفته شدن از طرف شما باشد؟ بخش‌های دیگر خوابتان را کنار هم بگذارید و همچون یک کارآگاه به وصل کردن سرنخ‌ها بپردازید.

 

تعبیر خواب ماهی طوسی رنگ

ماهی‌های معمولی که در دریا و رودخانه یافت می‌شوند اغلب طوسی هستند. تعبیر خواب ماهی طوسی رنگ را می‌توان در زمره تعبیر خواب ماهی گنجاند و تعبیر کرد. رنگ طوسی ترکیبی از رنگ سیاه و سفید است. این دو رنگ با یکدیگر نماد یین و یانگ را تشکیل می‌دهند. این نماد در اسطوره شناسی چین نماد جاودانگی، تداوم حیات و تکامل اضداد است. می‌توان گفت این ماهی در خواب شما نمادی از تکامل و اتصال اضداد است.

منظور از اضداد قانونی است که بر کل طبیعت و جهان هستی مستولی شده است و شب و روز، جوانی و پیری، تابستان و زمستان و مرگ و تولد و ... را رقم می‌زند. به عناصر متضاد زندگی خود توجه کنید. آیا در تسلیم و پذیرش به سر می‌برید یا در حال مقاومت و مصرف کردن انرژی‌های خود برای مقابله با این جمع اضداد هستید؟

 

 

تعبیر خواب ماهی طلایی

تعبیر خواب ماهی طلایی رنگ هر خواب بیننده‌ای را مسحور می‌کند. رنگ طلایی رنگ اشرافیت، طلا، ارزشمندی، ثروت و خوشبختی است. هر نمادی در خواب اگر با رنگ طلایی ظاهر شود ارزشمندی آن چند برابر خواهد بود. اگر خواب داشتن ماهی طلایی دیده‌اید و یا به دنبال تعبیر خواب گرفتن ماهی طلایی هستید باید بگویم ماهی خواب شما از سعادت و برکتی خبر می‌دهد که هم اکنون در زندگی شما در حال ظاهر شدن است.

برای اینکه بتوانم تعبیر درستی از خوابتان ارائه دهم به سؤالات زیر در کامنت‌ها پاسخ دهید. ماهی طلایی خواب شما از کجا رسید؟ آیا شخص خاصی ماهی را به شما داد؟ واکنش شما نسبت به ماهی چه بود؟ آیا صاحب آن ماهی بودید؟ تعبیر خواب ماهی طلایی مرده متأسفانه در زمره تعبیرات تاریک ماهی قرار می‌گیرد و بیننده خواب بایستی مراقب ارزش‌های روحی و معنوی زندگی‌اش باشد مبادا محکوم به نیستی شوند.

 

تعبیر خواب ماهی طلایی

 

تعبیر خواب صید ماهی بزرگ

پرفسور یونگ در تعبیر خواب صید ماهی بزرگ می‌گوید: "ماهیگیری (صید ماهی) تلاشی شهودی برای "گرفتن" محتویات ناخودآگاه (ماهی‌ها) است."

این جمله یونگ را بخاطر بسپارید و برای درک بهتر آن به بخش "تعبیر خواب فراوان در رودخانه" رجوع کنید. ماهی گاهی در نقش یک نیروی شفادهنده ظاهر می‌شود. شما به صید ماهی رفته‌اید. این تلاش شما می‌تواند مربوط به بذل توجه شما به محتویات ناخودآگاهتان باشد.

شما از عناصری که در بخش ناخودآگاه روانتان پنهان و زندانی شده مطلع هستید و قصد آزادسازی این انرژی‌های نهفته شده را دارید. ماهی به دام افتاده با خود نوعی گره گشایی برای موضوعی روانی که شما را رنج می‌دهد به همراه دارد. ماهی بزرگ خواب شما نویدبخش تغییری شهودی است که برای آن برگزیده شده‌اید. سعی کنید عکسی از ماهی را به دیوار اتاقتان بچسبانید و از این طریق برای پذیرش شفای ماهی اعلام آمادگی کنید.

 

تعبیر خواب ماهی صبور

ماهی قادر به تولید صدا نیست. ماهی صبورانه با چشمان و دهانی باز همیشه در حال رقصی سراسر عارفانه است. تعبیر خواب ماهی صبور از هویت ماهی دور نیست. ماهی بیش از آنکه عجول به نظر رسد صبور و بی صداست و در خلوت آرام خویش در حرکت است.

ماهی صبور در خواب شما می‌تواند اشاره‌ای به نیاز توجه بیشتر به ناخودآگاهتان باشد. اینکه ماهی درون اعماق روان شما صبور به نظر می‌آید دلیلی بر توجیه بی‌تفاوتی شما نیست. لازم به ذکر است همین تلاش شما برای درک تعبیر خواب ماهی صبور به معنی توجه شما به محتویات روح و روانتان است. و این بذل توجه از طرف شما سیگنالی مثبت به روحتان است بدین معنی که شما آماده پذیرش تغییرات جدید در زندگیتان هستید.

کمی راجع به ماهی که در خواب دیده‌اید تأمل کنید. ماهی چه رنگی داشت؟ واکنش شما نسبت به ماهی چه بود؟

 

تعبیر خواب ماهی صورتی

برای پرداختن به تعبیر خواب ماهی صورتی در ابتدا به رمزگشایی رنگ صورتی می‌پردازیم. صورتی رنگ دختربچه‌های معصوم است. این رنگ نماد زنانگی و معصومیت است. در عین حال در روانکاوی این رنگ را می‌توان به شخصیت‌های پرسوفونی نیز مرتبط دانست.

پرسوفون دختر دیمیتر خدابانوی باروری بود و حمایت و توجه صددرصدی مادرش شامل حال او بود. بطوری که این وابستگی زیاد منجر به خامی و عدم استقلال دخترک شده بود. ماهی صورتی در خواب شما می‌تواند اشاره به جنبه‌ای از عناصر روانی شما باشد که معصوم است و نیاز به استقلال دارد.

همواره تأکید کرده‌ام که برای ارائه تعبیر درست یک خواب نیاز هست به تمامی جزئیات خواب توجه کنیم. در کامنت‌ها برایم بنویسید ماهی صورتی خواب شما زنده بود یا مرده؟ واکنش شما در خواب چه بود؟ سرنوشت ماهی نهایتاً چه شد؟ شاید بتوانم در تعبیر خوابتان به شما کمک کنم.

 

تعبیر خواب ماهی هدیه گرفتن

هدیه گرفتن اساساً اتفاق شیرین و لذت بخشی است. مخصوصاً اگر شخصیت هدیه دهنده نیز مثبت و دوست داشتنی باشد. تعبیر خواب ماهی هدیه گرفتن را ذیل چند بخش واکاوی می‌کنیم. بخش اول اینکه مهم است بدانیم چه کسی ماهی را به شما هدیه داده است. شخصیت هدیه دهنده در واقع بخشی از انرژی روانی شخص بیننده خواب است. بر همین اساس نیاز است انرژی هدیه دهنده ماهی را بشناسیم و در تعبیر خواب در نظر بگیریم.

دومین موضوع احساس شما در حین گرفتن هدیه است. آیا شما از گرفتن هدیه خشنود و رضایتمند بودید و یا شک و تردیدی داشتید؟ ذهن آگاه انسان تنها قادر است بخش بسیار اندکی از توانایی‌ها و موهبت‌های الهی را در لحظه درک کند. گرفتن ماهی به عنوان هدیه در خواب می‌تواند تولد نوعی انرژی جدید و فراموش شده در زندگی شما باشد. آیا آماده دریافت و بهره‌مندی از این میهمان جدید هستید؟

 

تعبیر خواب صید ماهی با دست

تعبیر خواب صید ماهی با دست نشان از میل و خواست درونی بیننده خواب برای زیستن بخش‌های سرکوب شده روانش است. گفتیم که انسان به فراخور رشد سنی و عقلی از طبیعت اصیل خویشتن فاصله می‌گیرد. اجتماع نیز گاهی نقش مخربی در روان انسان دارد. از این بابت که انسان را در قالب‌های فکری-رفتاری-اعتقادی مشخصی دسته بندی می‌کند و با زدن برچسب ضداجتماعی بر رفتار برخی افراد باعث طرد آنان می‌گردد. آنچه توسط خانواده، اجتماع و... پذیرفته نمی‌شود در روان انسان دفن می‌شود. این عناصر دفن شده در خواب به شکل ماهی ظهور می‌یابند. اگر در خواب مشغول صید ماهی با دست بودید می‌توان به شما نوعی پذیرش و برقراری ارتباط مجدد با انرژی‌های فراموش شده روانتان را بشارت داد. این خواب دعوتی است از تمامی انرژی‌های بالقوه و شفابخشی که تاکنون در زندگی شما مسکوت مانده و مورد بهره‌برداری مفید قرار نگرفته است.

 

 

تعبیر خواب ماهی فراوان در رودخانه

تعبیر اولیه پرفسور یونگ از ماهی "محتویات ناخودآگاه" است. دریا و رودخانه نماد فضای عمیق ناخودآگاه انسان هستند. می‌توان در تعبیر خواب ماهی فراوان در رودخانه گفت ماهی‌های رودخانه همه آن چیزی است که در ناخودآگاه شما پنهان شده است. حتماً می‌پرسید ناخودآگاه چیست و چه چیزی در آن پنهان شده. خیلی مختصر بگویم ناخودآگاه آن بخش از روان شماست که عناصر دوست نداشتنی و ترس‌های روانی شما در آن انباشته شده. برای مثال به شما در کودکی گفته شده که غریزه جنسی زشت است و نباید ابراز شود این موضوع باعث شده غریزه طبیعی جنسی از طرف شما سرکوب شود و به ناخودآگاه فرستاده شود. حال آنچه در خواب در قالب تصویر ماهی دیده‌اید همین محتویات هستند که به روی آب آمده‌اند و خودشان را به شما نشان می‌دهند. هشیار باشید و لیستی از محتویات ناخودآگاهتان تهیه کنید و آن را مرور کنید.

 

تعبیر خواب ماهی فراوان در رودخانه

وجه تاریک و هشداردهنده ماهی در خواب

برای پرداختن به وجه تاریک و هشداردهنده ماهی در خواب باید کمی محتاط بود. ممکن است بتوان برخی تصاویر ماهی در خواب را به عنوان نمادی منفی و هشداردهنده برای شخص بیننده خواب تعبیر کرد. پرداختن به تعبیر صحیح خواب ماهی نیاز به شناخت جامع تحلیلگر خواب از شخص بیننده خواب دارد. بدین معنی که بدون شناخت و درک لایه‌های شخصیتی و روانی بیننده خواب نمی‌توان بطور دقیق گفت که تعبیر نماد ماهی در خواب وی چیست.

شاید بتوان وجه تاریک و عمیق ناخودآگاه و غرایز برآمده از آن را در دسته وجه منفی ماهی قرار داد. به عبارتی می‌توان گفت از آنجایی که ناخودآگاه انسان محل تجمع انرژی‌های قدرتمندی است که ممکن است توان کنترل آن از دست آگاهی شخص خارج شود از این حیث خروج برخی انرژی‌ها (ماهی‌ها) از اقیانوس ناخودآگاهی ممکن است فرد را با تلاطم و بهم ریختگی زیادی مواجه سازد.

 

تعبیر خواب ماهی نیمه جان

حرکت شاعرانه، چابکی و پویایی از خصوصیات هر ماهی است. تعبیر خواب ماهی نیمه جان می‌تواند به بخشی حیاتی از روان شما مربوط باشد که بر اثر بی‌تفاوتی شما در حال جان کندن است. ماهی در خواب یک انرژی مسکوت مانده است که به یکباره در زندگی هویدا می‌شود. اگر این انرژی بلااستفاده بماند از شور و هیجان آن کاسته می‌شود و رو به مرگ و تباهی می‌نهد. مرگ برخی از این انرژی‌ها می‌تواند به قیمت افسردگی، اضطراب، سرخوردگی و حتی بیماری‌های جسمی برای فرد تمام شود.

صحنه کنونی زندگیتان را در نظر مجسم کنید. کدام موضوع در زندگی شما نیاز به توجه و مراقبت بیشتری دارد؟ آیا به اندازه کافی تمام جوانب روح و روانتان را مورد محبت و توجه مادرانه قرار داده‌اید؟ جزئیات خوابتان را در کامنت بنویسید شاید جزو افراد خوش شانسی باشید که خوابشان را تحلیل می‌کنم.

 

تعبیر خواب ماهی وحشی

تعبیر خواب ماهی وحشی را به عنوان هشداری جدی باید موشکافانه بررسی کرد. ماهی ذاتاً موجودی آرام و ساکت است. بسیاری از پزشکان در اتاق انتظارشان آکواریوم ماهی قرار می‌دهند تا بیمارانی که در انتظار نوبتشان هستند با تماشای حرکت آهسته و پیوسته ماهی‌ها اندکی از اضطراب و استرسشان کاسته شود و به حالت ذن درآیند.

اگر خواب ماهی وحشی دیده‌اید که آرام و قرار نداشت و برخلاف طبیعت آرام خویش خودش را به هر سو می‌کوبید مراقب باشید! تعبیر ماهی وحشی می‌تواند نوعی غریزه افسارگسیخته باشد که در زندگی شما ظهور یافته است و ممکن است برای شما دردسرساز شود. اتفاقات حال حاضر زندگیتان را با دقت تحت نظر بگیرید و مراقب باشید تکانه‌های این ماهی وحشی به شما آسیب نرساند. در بخش کامنت‌ها جزئیات بیشتری از خوابتان را برایم بنویسید.

من هستی کشاورز به عنوان تحلیلگر خواب کنجکاو هستم این ماهی وحشی را بیشتر بشناسم.

 

تعبیر خواب ماهی فریز شده

تعبیر خواب ماهی فریز شده به زیستن یک انرژی خاص در روان شما اشاره دارد که به آینده موکول شده است. فریزر جایی برای نگهداری طولانی مدت مواد خوراکی است. در عین حال هر چیزی ارزش فریز شدن ندارد و ممکن است حتی بر اثر فریز شدن ارزش خود را از دست بدهد و دیگر قابل مصرف نباشد.

اگر به دنبال تعبیر خواب ماهی فریز شده هستید نیاز هست در ابتدا تحرکات و تغییرات رفتاری و خلق و خوی خود را به دقت بررسی کنید. ضرب المثل معروفی است که می‌گوید ماهی را هر وقت از آب بگیری تازه است. یعنی اگر از زمان گرفته شدن ماهی از آب بگذرد دیگر تازه نیست و مزه و لطف لحظات اولیه صید را ندارد. ماهی درون شما به بالا و در سطح آگاهی شما پریده است آن را بگیرید و مصرف کنید و لذت ببرید و از موکول کردن لذت آن به وقتی دیگر بپرهیزید.

 

تعبیر خواب ماهی سیاه

رنگ سیاه می‌تواند نشان دهنده پیام خاصی از طرف ناخودآگاه باشد. سیاهی رنگ دلچسبی نیست. معمولاً رنگ سیاه را در مواقع عزاداری به تن می‌کنند. این رنگ می‌تواند بیان کننده نوعی حس فقدان و غم باشد. با این حال همه چیز به نگاه شما بستگی دارد. تعبیر رنگ سیاه ممکن است بطور صد در صد به ماهی سیاه خواب شما مربوط نشود. گفتیم که اولین قدم در تعبیر صحیح خواب در نظر گرفتن تمامی جزئیات خواب است.

از خودتان بپرسید ماهی سیاه خواب من در چه وضعیتی بود؟ حس و حال من در حین خواب و پس از بیداری چگونه بود؟ شاد بودم یا غمگین؟ تعبیر مثبت ماهی سیاه در خواب ممکن است به دنیای فنگ شوی مرتبط باشد. در فنگ شوی اعتقاد بر این است که اگر می‌خواهید از بدشانسی در زندگیتان جلوگیری کنید باید یک ماهی سیاه را در تنگ ماهی و یا آکواریوم خانه خود نگهداری کنید.

 

تعبیر خواب ماهی مرده یا ماهی که می‌میرد

ماهی در آب زندگی می‌کند. آب می‌تواند تنگ ماهی، رودخانه، دریا و یا حتی اقیانوس باشد. زیستن در آب نشانه زنده بودن و پویایی ماهی است. اگر به دنبال تعبیر خواب ماهی مرده یا تعبیر خواب ماهی که می‌میرد هستید باید کمی بیشتر به وضعیت کنونی زندگیتان توجه کنید. نماد ماهی زنده از اعماق روان انسان بر می‌خیزد و قصد خروج یک انرژی سرکوب شده را به تصویر می‌کشد در حالی که ماهی مرده نشانه مثبتی برای انرژی‌های درونی شما نیست.

ماهی می‌تواند تصویرگر یک غریزه پنهانی باشد که نیاز به دیده شدن از طرف شما دارد اما اگر این غریزه در نطفه خفه شده باشد دیگر جانی برای بالا آمدن از آب و در تور شما افتادن ندارد. از خودتان بپرسید چرا ماهی من مرده بود؟ چه کسی یا چه چیزی باعث مرگ این ماهی شده بود؟ پاسخ به این سؤالات به تعبیر خواب شما کمک می‌کند.

 

 

تعبیر خواب ماهی عید

عید نوروز در فرهنگ ما ایرانیان به عنوان جشنی غنی و کهن شناخته می‌شود. تعبیر خواب ماهی عید با زمان دیدن این خواب همبستگی دارد. اگر در بحبوحه شلوغی‌های عید نوروز و خرید و آماده کردن سفره هفت سین این خواب را دیده‌اید ممکن است ماهی خواب شما مربوط به یک مشغولیت ذهنی ساده باشد.

مثلاً همسر و یا مادرتان به شما یادآوری کرده که در راه برگشت به خانه با خودت ماهی قرمز بخر و شب شما خواب ماهی عید را دیده‌اید این موضوع می‌تواند تعبیر خواب را کمی از اعتبار خارج کند. برعکس اگر زمانی خواب ماهی عید دیده‌اید که تا عید خیلی مانده می‌توان گفت حضور ماهی گلی عید در خواب شما نویدبخش اتفاقی جدید است. ماهی گلی در سفره هفت سین نماد پویایی، شادی و صلح است. همین نماد را می‌توان به تعبیر خواب ماهی عید نیز تعمیم داد.

 

تعبیر خواب ماهی عید

 

تعابیر شناخته شده ماهی در خواب

وقتی از تعابیر شناخته شده صحبت می‌کنیم لزوماً منظورمان تعابیر معتبر نیست. به روایتی برخی تعابیر با آنکه در بین عموم شناخته شده هستند اما اعتبار زیادی ندارند. در ابتدا لازم است بدانید که مثلاً در هیچ‌کدام از آیه‌های قرآن کریم، کتاب مقدس ما مسلمانان، بطور مستقیم گفته نشده که تعبیر خواب ماهی چیست.

آنچه در قرآن مجید قید شده صرفاً تکرار لفظ ماهی است. ما با کمک نمادشناسی ماهی و همچنین وجه اعتباری آن در قرآن کریم، می‌توانیم متوجه شویم که نماد ماهی در خواب جزو نمادهای مثبت یا منفی است. لازم به ذکر است که در مورد تعبیر خواب امام صادق (ع) و حضرت یوسف نبی منبع موثقی تحت عنوان تعبیر نامه خواب از این دو امام بزرگوار در دست نیست و صرفاً برخی سایت‌های اینترنتی اقدام به نشر مطالبی کرده‌اند که اعتبار چندانی ندارد و نیاز به بررسی دقیق‌تر از طرف اهل فن و خوانندگان محترم است.

 

تعبیر خواب ماهی از نظر قرآن

آیات قرآنی که کلمه ماهی در آن قید شده به شرح ذیل است: آیه 165 سوره اعراف وَاسْأَلْهُمْ عَنِ الْقَرْیَةِ الَّتِی کَانَتْ حَاضِرَةَ الْبَحْرِ إِذْ یَعْدُونَ فِی السَّبْتِ إِذْ تَأْتِیهِمْ حِیتَانُهُمْ یَوْمَ سَبْتِهِمْ شُرَّعًا وَیَوْمَ لَا یَسْبِتُونَ لَا تَأْتِیهِمْ کَذَلِکَ نَبْلُوهُم بِمَا کَانُوا یَفْسُقُونَ و از آنان [=یهودیان معاصر پیامبر اسلام] دربارة [ساکنان یهودی] آن شهر ساحلی بپرس، آنگاه که [از حکم تورات در تعطیل کار] در روز شنبه سرپیچی می‌کردند، آن زمان که ماهیان منطقه آنان [با تشخیص غریزی از تعطیل طولانی مدّت ماهیگیری در روز شنبه] آن روز بر آنها آشکار می‌شدند و روزهایی که تعطیل نمی‌کردند [به سطح آب] نمی‌آمدند. بدین‌سان آنها را با حرمت‌شکنی مستمرشان می‌آزمودم. آیه 61 سوره کهف فَلَمَّا بَلَغَا مَجْمَعَ بَیْنِهِمَا نَسِیَا حُوتَهُمَا فَاتَّخَذَ سَبِیلَهُ فِی الْبَحْرِ سَرَبًا سرانجام وقتی به محل تلاقی دو دریا رسیدند، ماهی خود را از یاد بردند، پس [ماهی] راهش را در آب پیش گرفت و شکافان برفت.

آیه 63 سوره کهف قَالَ أَرَأَیْتَ إِذْ أَوَیْنَا إِلَى الصَّخْرَةِ فَإِنِّی نَسِیتُ الْحُوتَ وَمَا أَنسَانِیهُ إِلَّا الشَّیْطَانُ أَنْ أَذْکُرَهُ وَاتَّخَذَ سَبِیلَهُ فِی الْبَحْرِ عَجَبًا [جوان] گفت: آنگاه که بر آن تخته سنگ استراحت می‌کردیم، آیا متوجه شدی [چه اتفاقی افتاد]؟ من فراموش کرده بودم ماهی را [دور از آب نگه دارم] و جز شیطان [=سرگرمی به کاری دیگر و غفلت] مرا از توجه به آن به فراموشی نینداخت و [با چنین بی‌توجهی و غفلتی، آن ماهی] به صورتی شگفت راهش را در دریا پیش گرفت. آیه 142 سوره صافات فَالْتَقَمَهُ الْحُوتُ وَهُوَ مُلِیمٌ پس [در میان امواج دریا] نهنگ او را بلعید، در حالی که [از بی‌صبری و ترک رسالت] ملامت شده بود. آیه 48 سوره قلم فَاصْبِرْ لِحُکْمِ رَبِّکَ وَلَا تَکُن کَصَاحِبِ الْحُوتِ إِذْ نَادَى وَهُوَ مَکْظُوم [در برابر چنین موانعی] برای حکم پروردگارت پایداری کن و همچون «همدم ماهی» [=یونس] مباش که اندوهناک [در دل ماهی] ندا داد.

 

تعبیر خواب ماهی در انجیل

در تاریخ اولیه مسیحیت، نماد ichthys " از جایگاه مقدسی برخوردار بود. روایت است که مسیحیان از نماد ایکتیس برای شناسایی کلیساها و سایر هم کیشان خود (زمانی که در امپراتوری روم با آزار و اذیت روبرو بودند) استفاده می‌کردند. می‌توان گفت که نماد ماهی با جنبش رستاخیز حضرت عیسی مسیح مرتبط است.

تغذیه یاران مسیح با چند نان و ماهی در هر یک از چهار انجیل بیان شده است. در عین حال روایات فراوان دیگری در خصوص نماد ماهی وجود دارد. ماهی در مسیحیت نماد پاکی و معصومیت است. شاید بتوان گفت بهترین تعبیر خواب ماهی در انجیل در تشبیه ملکوت آسمان به عنوان «تور ماهیگیری» نهان شده است. در این تمثیل همه نوع بشر در تور الهی گرد می‌آیند و به ملکوت اعلی می‌رسند. خداوند در این تمثیل به ماهیگیری تشبیه شده که برای ماهیان (آدمیان) توری آراسته و منتظر پیوستن آنان است. (متی 13:47)

بررسی آیات کتاب مقدس گویای این است که ماهی نشان دهنده یک عنصر معنی‌دار در کتاب مقدس و مسیحیت است. ماهی در مسیحیت نه تنها برای ایجاد مشارکت و عشق عیسی به همه موجودات عالم اعم از انسان، حیوان، گیاه و... استفاده می‌شود، بلکه پادشاهی خداوند را به شیوه‌ای بصری و قدرتمند برای افراد با ایمان به تصویر می‌کشد.

آیات کتاب مقدس مسیحیان این باور را در بر می‌گیرد که وقتی محبت و فیض عیسی مسیح را همچون تور ماهیگیری در برابر دیگران پهن می‌کنیم افراد گمشده‌ای را که نیاز دارند بدانند که نجات دهنده آنها را دوست دارد و در انتظار گرویدن آنها است را به سمت خود می‌کشانیم. امید که همه ما همچون عیسی مسیح صیاد انسان گردیم و مهر الهی را در زمین بپروریم. امیدوارم این شرح مختصر از نماد ماهی در مسیحیت چراغ راه تعبیر خواب شما بوده باشد.

 

تعبیر خواب ماهی ابن سیرین

میزان درستی تعبیر خواب به قضاوت بیننده خواب بستگی دارد. برخی تعابیر عمومی که در اینترنت و در کتب یافت می‌شود متأسفانه از عقل سلیم به دور است و جزو دسته تعابیر درست خواب قرار نمی‌گیرد. تعبیر خواب ماهی ابن سیرین نیز جزو دسته تعابیری است که ما برای آن اعتباری قائل نیستم.

همانطور که شما اثر انگشتی متفاوتی نسبت به دیگران دارید روح و روان شما نیز نسبت به دیگران خصوصیاتی منحصر به فرد دارد. بر همین اساس تعبیر خواب شما با توجه به شخصیت، جنسیت، سن، شرایط روحی و روانی شما و تجربیات کودکیتان و... متفاوت است.

به همین دلیل نمی‌توان نسخه واحدی برای تمامی افراد پیچید. در تعبیر خواب ابن سیرین و سایرین همه افراد در یک قالب ریخته و بدون شناخت فرد نسخه واحدی برای همگان پیچیده می‌شود که معتبر نیست. بهترین گزینه یادگیری روش معتبر تعبیر خواب‌های خودتان است.

 

تعبیر خواب ماهی یوسف نبی

در قرآن کریم در سوره یوسف به قدرت تعبیر خواب حضرت یوسف اشاره شده است. توانایی و بینش حضرت یوسف برای تعبیر خواب افراد واضح است و در آن شکی نیست. امروزه اما افراد تعابیری را تحت نام تعبیر خواب ماهی یوسف نبی جستجو می‌کنند که منبع درستی از آن در دست نیست.

گفتیم که تعبیر خواب امری مربوط به روح و روان فرد است. و روح و روان فرد نیز در خانواده و جامعه شکل می‌گیرد. بسیاری از مشکلات روحی و جسمی نیز از اختلالاتی که فرد در خانواده یا در اجتماع با آن مواجه شده سرچشمه می‌گیرد. با اندکی تأمل می‌توان فهمید که منشأ مشکلات روحی و روانی هر شخص بر اساس آسیب‌های روانی وی متفاوت است. پس برای تعبیر خواب‌های فرد و تشخیص پیام‌هایی که ناخودآگاه وی در قالب خواب می‌فرستد نیاز هست که خواب‌های شخص تحت نظر یک تحلیلگر خواب مورد بررسی قرار بگیرد.

 

تعبیر خواب ماهی امام صادق

آنچه تحت عنوان تعبیر خواب امام صادق رایج شده متأسفانه منبع درستی ندارد و قابل استناد نیست. آنچه تحت عنوان تعبیر خواب ماهی امام صادق (ع) در برخی سایت‌های اینترنتی منتشر شده به شرح ذیل است:

"دیدن ماهی بر شش وجه است اول وزیر، دوم لشگر، سوم دختر دوشیزه، چهارم غنیمت، پنجم غم و اندوه، ششم کنیزکی هندوی"

شما به عنوان خواننده از این تعبیر خواب چه درک می‌کنید؟ فکر می‌کنید امام صادق علیه‌السلام شخصیتی داشتند که مردم را با چنین کلمات مبهمی گیج و گمراه کنند؟ ارتباط دادن این تعابیر به حضرت امام صادق، توهین به شخصیت آن امام بزرگوار است. بهتر است به جای گشتن به دنبال تعبیر خوابتان در سایت‌های زرد اینترنتی که به خود اجازه انتشار هر مطلبی را با نام بزرگان می‌دهند به روش‌های معتبر تعبیر خواب که امروزه توسط بزرگان علم روانکاوی در دنیا صورت می‌گیرد رجوع کنید.

 

نتیجه گیری

گفتیم که تصاویر خواب انسان نمادهایی هستند که حامل بار معنایی و احساسی زیادی هستند. این پیام‌ها از جهان ناخودآگاهی بر خواسته است. جهان ناخودآگاه انباشته از منابع غنی و لازم برای رشد و فردیت انسان است. یکی از راه‌های صید منابع غنی ناخودآگاه "کار خلاقانه با خواب" است.

از خود بپرسید: چرا من این خواب را در این مرحله خاص از زندگی خود دیده‌ام؟ وضعیت روحی، جسمی و روانی خود را به دقت بررسی کنید. تغییرات بزرگ یک شبه اتفاق نمی‌افتند، بر همین اساس نیاز است روند رشد درونی خود را در یک برهه زمانی چندماهه تحلیل کنید. اگر سن شما بیشتر از سی ‌و پنج سال است، رشد درونی از اهمیت به سزایی در زندگی شما برخوردار است و باید در اولویت قرار گیرد. از خود بپرسید: آیا انرژی جدیدی در حال تلاش برای بالا آمدن در زندگی من است؟ اگر آری این انرژی چه چیزی می‌تواند باشد؟

ماهی از جمله نمادهای پرتکرار در خواب است. این نماد دارای بار معنایی مثبتی است. گرچه در برخی شرایط خاص، نماد ماهی در خواب ممکن است هشداری برای افسارگسیختگی برخی انرژی‌های ناخودآگاهی باشد. در چنین مواقعی نیاز است که فرد در رفتار و تصمیمات جاری زندگی خویش بیشتر حساسیت به خرج دهد.

به یاد داشته باشید که شما بهترین معبر خواب‌های خودتان هستید چرا که شما شخصیت و مسائل روحی و روانی خودتان را بهتر از هر شخص دیگری می‌شناسید. برای اینکه بتوانید شخصاً به تعبیر خواب‌هایتان اقدام کنید مثل هر مهارت دیگری نیاز به آموزش دارید.

دوره مقدماتی آموزش تعبیر خواب بهترین دوره حال حاضر به زبان فارسی است که شما را با الفبای تعبیر خواب آشنا می‌کند و به شما این امکان را می‌دهد که بتوانید پیام‌های نهفته پشت تصاویر خوابتان را به درستی رمزگشایی کنید و از موهبت این الهامات درونی برخوردار گردید.

نظرات

زهرا احمدی
۰۰
پاسخسلام وقت بخیر
ممنون از اطلاعات خوبتون
من شب پنجشنبه یعنی جمعه امروز
خوابی دیدم که خیلی عجیبه و درگیرم کرده ممنون میشم راهنماییم کنین
خواب دیدم لب ساحل اقیانوس بزرگی هستم که لب ساحل سد داشت ولی به اقیانوس راه داشت
نیمه شب بود که ماهی های مختلف و درخشانی رو روی آب دیدم که هر کدوم پشتشون سینی های خوراکی و غذا حمل میکردن و به سمت من میومدن رفتم لب ساحل دیدم همه ی سینی ها رو برام روی آب گذاشتن و دریا اصلا موج نداشت آروم آروم بود
سینی های خوراکی رو برداشتم و با خانوادم تقسیم کردم و خوردیم تو خواب داشتم براشون تعریف میکردم که این سینی هارو فرشته ها برام فرستادم این دومین باره
انگار این خواب رو دفعه قبلی هم دیده بودم که تو خواب یادم اومد که این دومین باره که ماهی ها برام سینی میارن ولی دفعه اول سینی های کمتری بود
میشه لطفاً خواب من رو تعبیر کنین مچکرم
تو شرایط کنونی زندگیم در حال حاظر مشتاق علم نهفته یا همون ضمیر ناخودآگاه هستم در حال رشد هستم
محمد
۰۰
پاسخسلام
وقت شما بخیر
اولین بار هست که با وب سایت شما آشنا شدم کاملا متفاوت است با سایت های دیگر تعبیر خواب
خیلی ممنون از مطالب ارزنده شما
اگر امکان دارد این خواب رو تعبیر کنید
خواب دیدم که در حال ماهی گیری با قلاب هستم یک دفعه یه ماهی خیلی بزرگ صید کردم تقریبا 2 متر طول و حداقل 50ک
ولی کمی آب رودخانه کدر بود
همچنین وقتی ماهی رو صید کردم دیدم زیاد تقلا نمیکنه
ناگهانی برادرم رو کنار خودم دیدم و ماهی وقتی از آب بیرون آوردم بی جان و به نظر کهنه می امد
مدیر ارشد
۰۰

آقای محمد درود بر شما

ممنون از نظر ارزنده شما در خصوص مطالب وبسایت 

خوشحالم که این مقالاتی که با صرف هزینه و زمان زیادی تهیه شده برای شما مفید هست.

در خصوص دیدن خواب ماهی بزرگ نیازمند اطلاعات زیادی از شما هستم، اما به طور کلی میتوان گفت که ماهی با انرژی زنانه در روان مردان ارتباط دارد. بر همین اساس به نظر می آید حال نیمه دیگر وجود شما که درون شماست خوب نیست و نیازمند توجه و تیمارداری است.

با احترام

پیشنهاد میکنم پیح اینستاگرام هستی کشاورز را دنبال بفرمایید. لینک در فوتر وبسایت موجود است.

آزاده عامری
۰۰
پاسخاولین بار بود که معنایی از تعبیر خواب خواندم که متفاوت بود، نه متفاوت از نظر معنایی، اصلا!!!! متفاوت از نگاه درون شخصی که این مطلب را نگاشته است
این اولین بار است که از این معبر یا شاید نویسنده ای که تنها نگارنده این افکار و نوشتار است!!! مطلبی را خوانده ام و حتما باز هم برای اینکه بدانم این دانش است یا تنها نوشته ای برگرفته از افکار و نوشتار دیگران، مطالب نوشته شده در این خصوص را می‌خوانم
امیدوارم که واقعااااااا ارزش خواندن داشته باشد
نکته:علامت!! در دستور زبان فارسی علامت تعجب شناخته شده است ولی من در نوشته هایم از این علامت برای تاکید بیشتر استفاده میکنم
در ضمن ایمیل من فعال نیست مطلب یا نوشته ای برای ایمیل من ارسال نکنید چون قادر به خواندن نیستم
هستی
۰۰

درود بر شما

ممنون از توجه شما

امیدوارم مطالب تحلیل روانشناختی خواب و رویا که در وبسایت من با زحمت زیاد تهیه و گردآوری شده است به شما در درک بهتر خوابهایتان کمک بکند.

در خصوص نو بودن مطالب وبسایتم حق با شماست، متاسفانه کمتر کسی با تحلیل روانشناختی خواب آشنا است، بر همین اساس به شما تبریک میگویم کخ جزو اولین دسته افرادی هستید که با این روش تعبیر خواب آشنا می شوید.

با احترام

مهسا احمدی
۰۰
پاسخدرود بر شما. امروز صبح خواب عجیبی دیدم. زمانی که بیدار شدم یا از خواب پریدم 7 صبح بود. مثل این بود که به مرکز تفریحی رفته باشم. اونجا توی یک جایی شبیه دریاچه کلی ماهی بود که بینشون دو تا ماهی بزرگ شبیه دلفین مشکی هم به چشم میخورد. همه چیز خوب بود تا وقتی که دیدم یه ماهی آبی زیبا و یک هشت پای آبی بیرون افتادند . خیلی نگران شدم که زنده نمونن. به نگهبان اطلاع دادم و ماهی و هشت پا نجات پیدا کردند. ولی بعد که مجدد رفتم سراغشون تا تماشاشون کنم باز دیدم چندتا ماهی بیرون از آب و توی خاک افتادند. برداشتمشون و خواستم برم بزارمشون توی دریاچه که دیدم یه عده بدون هیچ دلیلی دریاچه رو با خاک پر کرده بودند. توی اون لحظه داشتم تلاش میکردم با کمک اطرافیان ماهی ها رو نجات بدم و از اونجا بیارمشون بیرون. البته این حس رو داشتم ماهی ها زیر خاک مدفون شدند و کسی بخاطر خصومت این کار رو انجام داده. اما نتونستم ادامه خوابم رو ببینم. حتی توی بخشی از خوابم یادم هست که رفتم توی دریاچه و بین ماهی ها شنا کردم. انگار میخواستم اون ماهی هایی که بیرون افتاده بودند رو به جای امنی ببرم و توی دریاچه رهاشون کنم. خیلی ذهنم درگیر شده. من به ندرت خواب میبینم و 90 درصد خوابهام دارای تعبیر خاص هستند. اتفاقات جدیدی قراره برام بیوفته. همه چیز رو سپردم به خدا. با این حال ممنون میشم راهنمایی بفرمایید. توی خواب من دو تا جزئیات دیگه هم بود که جدا از دیدن ماهی هاست. بچه هایی از خانواده خودم در حال بازی و شیطنت بودند و داشتند بازی خطرناکی میکردند که به موقع رسیدم و گرفتمشون تا دچار حادثه نشن. و در انتهای خوابم برای کمک گرفتن واسه نجات ماهی ها رفتم سراغ کسی که توی خواب با من آشنا بود ولی ایشونم توسط کسی گرفتار شده بود که ایشونم به موقع دیدم و کمک کردم از اون شرایط آزاد بشند و به زندگی برگشتند. با همه این اوصاف نمیدونم این خواب چه پیامی برای من داشته. من بی دلیل خواب نمیبینم بخصوص حالا که خوابم یادم مونده احساس میکنم معنی و تعبیر خاصی داره.
سوده زارع
۰۰
پاسخسلام
هستی جان ممنون میشم برای رسیدن به تعبیر خوابم کمکم کنین
خواب میدیدم توی یه محل باستانی در حال دیدن و پیش روی بودم که مسیر عبورش خیلی تنگ و باریک بود و روی دیوارهاش با خط قدیمی نوشته شده بودن بعد رسیدم به یه اتاق بزرگ که روی دیوار اصلیش کتابخونه بود که وسط کتابخونه یه تنگ ماهی بود که یه ماهی زیبای آبی رنگ داخل تنگ بود که یهو آب داخل تنگ به صورت دورانی شروع به چرخش کرد و ماهی از تنگ آب بیرون افتاد مت خواستم کمکش کنم که به داخل تنگ آب بندازمش که یهو از داخل تنگ یه آقای مشکی پوش جوان ظاهر شد که ماهی رو با نیروی ماورا طبیعی به سمت خودش کشید و بلعیدش
ستایش قادری
۰۰
پاسخخواب دیدم تنگی خالی روی میزی بود وقتی سرگرم کاری شدم توجهی به آن نکردم ولی تا سر برگرداندم دیدم تنگ پر از آب و ماهی است، که همه از تنگ درحال فرار هستند، یه سری هاشون رو تونستم به آب برگردونم اما یه دونش خیلی پر جنب و جوش بود ، از تنگ پرید و روی زمین افتاد، هر کاری کردم ، با دست ، کاغذ، هر چی نشد که برش دارم بزارمش تو تنگ، از اتاق اومدم بیرون و تو پذیرایی جایی که مامانم داشت خواهرم رو میخوابوند رفتم، ماهی رو دنبال کردم ولی وسط راهرو گمش کردم.
وقتی برگشتم تو اتاقم دیدم همه ماهی ها بیرون پریدن و مردن و تنگ خالی از آب و ماهی شده.
فرزین
۰۰
پاسخسلام دیشب خواب دیدم که ده دوازده تا ماهی ازاد سیاهرنگ دریای خزر چهار پنج کیلوئی در اکواریومی که اب کم وهمچنین اب کم اکسیژنی داره و حدودا در حال تلاش برای زنده ماندن از سر و کول هم بالا میروند تا خفه نشوند و نمیرند وکسان دیگه و اطرافیان من متوجه این ماجرا نیستند ولی من که متوجه شدم گفتم که این ماهی های بیچاره دارند از بی اکسیژنی و کمبود اب در حال خفه شدن و مردن هستند وسرشون را بیرون اب گرفته اند و هوا قورت میدهند وهمگی شدیدا در حال تلاش برای زنده ماندن هستند و سریع شیلنک اب از بالا به روی ماهی ها در اکواریوم گرفتم که هم اب کافی و همچنین اب حبابدار و اکسیژندار شرره کنه و به ماهی ها برسه و انها از بی اکسیژنی نمیرند و راحت شوند و شروع کردند راحت شدن و شنای نرمال نمودن در داخل اب زلال ابیاری اکسیژندار... (توضیح اینکه من خواب کم میبینم ومتن خواب هم کم یادم میمونه ولی میفهمم که خواب دیدم ولی فراموش کردم و فقط سالی دویا سه خواب بیشتر نمیبینم که متنش یادم بمونه نه بیشتر ولی این خواب خیلی روشن و واضح دیدم و تمام متنش هم کاملا یادم ماند و برایم برجسته بود و با انکه به تعمیر خواب اعتقاد ندارم ولی مشتاق شدم که بدونم این خواب چه تعبیری میتونه داشته باشه)
هستی
۰۰

با سلام آقای فرزین

ماهی جریان عواطف است، ماهی می تواند طبیعت زنانه باشد، بخشی از شما که نیازمند دیده شدن و نجات یافتن است. بخش زنانه وجود مردان را در رانشناسی تحلیلی آنیما مینامند، این بخش در مردان اغلب انکار و یا فراموش میشود. در این خواب شما نیاز ماهیان را تشخیص دادید و به نجات آنها شتافید، به نظر میاد با توجه به این رویا، در حال حاضر در زندگی در مسیر درستی قدم برمیدارید، شاید نه در تمامی جنبه ها بلکه حداقل در آن بخشهایی که مربوط است به عواطف.

با احترام

ملیسا
۰۰
پاسخمن دو بار خواب دیدم که بطور تصادفی یک تنگ پیدا شد تو خونمون و من خیلی تعجب کردم و اولش فک کردم در هر دو خواب که یا ماهی مصنوعیه (پلاستیکیه) و یا مرده و هر دفه تلاش کردم هر کاری کنم تا زنده بمونن پس سراغ آب بیشتر برای تنشون رفتم و دفعه آخر توی آب تنگ تب گلهای رز آبلیمو ریختم و یهو آب شروع کرد به آبی شدن و وقتی فهمیدم سریع از اتاق بیرون دویدم و از همه خواستم کمک کنن تا ابو عوض کنم ولی هیچ کس اهمیت نداد و وقتی برگشتم دیدم یکی از ماهی ها اونقد بزرگ شده که دهنه تنگ رو گرفته و مرده سعی کردم آب بهش برسونم ولی داشت جون میداد
دو تا ماهی کوچیکم اون پایین بودن که اون ها هم بی حال شده بودن
تو خوابهای قبلیم هر سه ماهی سریع میمردن ولی این دفه جان دادنشان طول می‌کشید و با زجر بیشتری بود
ملیسا
۰۰
پاسخبا سلام
امیدوارم جواب من رو بدید ،
من دو بار خواب دیدم که بطور تصادفی یک تنگ پیدا شد تو خونمون و من خیلی تعجب کردم و اولش فک کردم در هر دو خواب که یا ماهی مصنوعیه (پلاستیکیه) و یا مرده و هر دفه تلاش کردم هر کاری کنم تا زنده بمونن پس سراغ آب بیشتر برای تنشون رفتم و دفعه آخر توی آب تنگ آب گلهای رز آبی روریختم و یهو آب شروع کرد به آبی شدن و وقتی فهمیدم سریع از اتاق بیرون دویدم و از همه خواستم کمک کنن تا ابو عوض کنم ولی هیچ کس اهمیت نداد و وقتی برگشتم دیدم یکی از ماهی ها اونقد بزرگ شده که دهنه تنگ رو گرفته و مرده سعی کردم آب بهش برسونم ولی داشت جون میداد
دو تا ماهی کوچیکم اون پایین بودن که اون ها هم بی حال شده بودن
تو خوابهای قبلیم هر سه ماهی سریع میمردن ولی این دفه جان دادنشان طول می‌کشید و با زجر بیشتری بود
محدثه سادات هاشمی
۰۰
پاسخسلام ، وقتتون به خیر و شادی هستی عزیز
من دیشب خواب دیدم که تو یه سطل تو خونمون یه ماهی بود ، ماهی گرفته بودن ،یه ماهی طوسی از همینا که میخوریم، بعد من کلن نسبت به حیوونا فوبیا دارم تو خوابم داشتم با ترس به ماهی نگاه میکردم چون نیمه جون بود یکم بالا پایین میپرید یهو شدت بالا پایین پریدنش شدیید شد من خیلی ترسیده بودم مامانم تو آشپزخونه بود صداش کردم که پرتش کنه بیرون چون ماهی شروع کرد به حرف زدن میپرید بالا پایین میگفت من دیگه نمیتونم طاقت بیارم دیگه نمیتونم میخوام زنده بمونم بعد روی اجاق گازمون مامانم یه قابلمه ی بزرگ آب گذاشته بود که جوش اومده بود برای پخت مربا ماهیه شروع کرد تا آشپزخونه رفتن که خودش و بندازه تو اون آب که زنده بمونه مثل اینکه میدونست اون آب جوشه ولی میخواست خودش و بندازه که زنده بمونه انگار میخواست مارو بترسونه بعد مامانم تا فهمید گرفتش انداختش تو یه آب سالم که زنده بمونه ولی من اصلن نمیخواستم زنده بمونه همش به مامانم میگفتم پرتش کنه بیرون ترسیده بودم از یه طرف دلمم میسوخت براش
هستی
۰۰

سلام محدثه جان

تعبیر خواب ماهی اغلب به زنانگی و بخش لطیف وجود آدمی مرتبط است. در خواب ماهی شما بطور واضح میبینیم که ماهی بیچاره داره تقلا میکنه زنده بمونه اما با بی رحمی شما مواجه شده است.

باید ببینیم این چه انرژی و نیرویی در زندگی شماست که قصد زایش و تداوم دارد اما با بی توجهی شما مواجه شده است. در عین حال جملاتی که ماهی به زبان می آورد نیز خیلی قابل تامل است. 

پیشنهاد میکنم به نیروی زنانه درونتون توجه بکنید ببینید آیا واقعا شما این نیرو را به خوبی رشد داده اید و زیست میکنید؟ اگر خیر چرا؟ چه موانعی پیش روی زیسته شدن این انرژی درون شما وجود دارد؟

در عین حال حضور مادر شما و نجات ماهی نیز قابل تامل است که می تواند حول محور رابطه شما با نیروی خردمند درونتان تفسیر بشود و یا نقش کامپلکس مادر در وضعیت فعلی زندگیتان. به دلیل عدم شناختم از شما نمیتوانم  نظر دیگری بدهم.

اگر نکته ای در این خصوص هست همینجا برایم بنویسید. 
با احترام

محدثه
۰۰
پاسخسلام ، وقتتون به خیر و شادی هستی عزیز
من دیشب خواب دیدم که تو یه سطل تو خونمون یه ماهی بود ، ماهی گرفته بودن ،یه ماهی طوسی از همینا که میخوریم، بعد من کلن نسبت به حیوونا فوبیا دارم تو خوابم داشتم با ترس به ماهی نگاه میکردم چون نیمه جون بود یکم بالا پایین میپرید یهو شدت بالا پایین پریدنش شدیید شد من خیلی ترسیده بودم مامانم تو آشپزخونه بود صداش کردم که پرتش کنه بیرون چون ماهی شروع کرد به حرف زدن میپرید بالا پایین میگفت من دیگه نمیتونم طاقت بیارم دیگه نمیتونم میخوام زنده بمونم بعد روی اجاق گازمون مامانم یه قابلمه ی بزرگ آب گذاشته بود که جوش اومده بود برای پخت مربا ماهیه شروع کرد تا آشپزخونه رفتن که خودش و بندازه تو اون آب که زنده بمونه مثل اینکه میدونست اون آب جوشه ولی میخواست خودش و بندازه که زنده بمونه انگار میخواست مارو بترسونه بعد مامانم تا فهمید گرفتش انداختش تو یه آب سالم که زنده بمونه ولی من اصلن نمیخواستم زنده بمونه همش به مامانم میگفتم پرتش کنه بیرون ترسیده بودم از یه طرف دلمم میسوخت براش
رها خصال
۰۰
پاسخسلام وقتتون بخیر. امیدوارم حال دلتون خوب باشه. خانم کشاورز عزیز من یه خواب هست که چندین باره میبینم و نمیدونم چرا این خواب رو میبینم میخواستم کمکم کنید مفهوم خوابم رو درک کنم. جزئیات خوابم هر بار فرق میکنه ولی یه موضوعی توشون مشترکه من یه زن مستقل هستم که با پسرم زندگی میکنم و خیلی وقته که طلاق گرفتم. من چندین باره که در خواب میبینم مجبور شدم با مادرم و خانواده م تو یه خونه زندگی کنم ( وجود مادرم رو واضحتر درک میکنم تو خواب ) و هربار از این وضع بشدت ناراضی هستم ولی این بار توی خواب داشتم گریه و زاری میکردم و به یکی از دوستام نارضایتیم رو اظهار میکردم و میگفتم که واقعا دلم میخواد مستقل باشم و تنها زندگی کنم و تحمل سر و صدا و شلوغی رو ندارم و میترسم به مامانم حرفی بزنم و ناراحت بشه. ممنون از وقتی که میزارید.
هستی
۰۰

سلام رها جان

دیدن خواب و رویاهای تکرار شونده بسیار رایج است، به خصوص زمانی که دارای موضوعات یا احساسات مهم باشد. در این مورد، به نظر می رسد رویای تکرار شونده شما مبنی بر اینکه علیرغم تمایل به استقلال مجبور به زندگی با مادر و خانواده خود هستید، بار عاطفی شدیدی را به همراه دارد. برخی از تفسیرهای ممکن را بررسی کنیم:

احساسات حل نشده: به نظر می رسد رابطه شما با مادرتان عنصری کلیدی در خواب باشد. این واقعیت که در خواب ناراحتی و ناامیدی خود را ابراز می کنید می تواند نشان دهد که احساسات یا درگیری های حل نشده ای در رابطه با مادرتان وجود دارد که در ناخودآگاه شما ظاهر می شود. این احساسات ممکن است با تجربیات گذشته شما مرتبط باشد.

سوالی که مایلم از شما بپرسم ایه که: چه خصوصیاتی در مادر و خانواده خود سراغ دارید که مورد پسند شما نیست و نمیخواهید هیچ جوده مثل آنها باشید؟ منظورم در زندگی واقعی است. پیشنهاد میکنم لیستی از این موارد بنویسید و برای من بفرستید.

با احترام

Diamond
۰۰
پاسخممنون هستی جان از پاسخگوییت.
احساسم توی خواب از حیوانات خشک شده و مرده فقط کمی تعجب بود.اما دربیداری شاید کمی دلم بسوزه.همین.
همانطورکه قبلابهت گفتم چندماه هست دارم کتابای یونگ و طرفدارهای مکتبش رومیخونم.قبلا کتابهای موفقیت وخودشناسی و کتابهای باموضوع کسب ثروت رو زیاد میخوندم.
چون بااینکه سرکارمیرم اما درامدزیادی ندارم و دنبال ترمزای ثروتم میگردم.میخوام ببینم مشکلم کجاست.کارم هم چیزی نیست که علاقم باشه.ودنبال علاقم هم میگردم.
نمیدونم چی میخوام باید چیکارکنم.بخاطرهمین رو آوردم به خوابهام.شبی5.6تاخواب میبینم.اما زیادنمیفهمم چی میگن
الان فقط دنبال دوچیز هستم.یک علاقم چیه
دوم چطوری کسی ثروت کنم واحساس میکنم تا نفهمم علاقم چیه ثروت به زحمت زیادمیاد توی زندگیم
Diamond
۰۰
پاسخسلام هستی جون.من دیشب خواب ماهی دیدم.بخاطر همین امروز اومدم به این صفحه وبسایت و چهره ی ماه و دلنشینتو دیدم.ممنون از مطالبی که گذاشتی.ممنون از ویدئو جذابت.خیلی قشنگ افسانه شاه آرتور رو تفسیر کردی.
دیشب خواب دیدم توی یه مزرعه هستم که توش پر درخت سرسبز بود.من کنار جوب آبی بودم که آب کمی داشت و زمین زیر پام حالت گل آلود بود.ماهی های مرده توی آسمون شناور بودن.من تعجب نکردم.داشتم با یه نفر صحبت میکردم،یه کمی جامو عوض کردم.یهو دوتا ماهی مرده بزرگ افتادن نزدیک ما.گفتم وای چه خوب شد جامو عوض کردم وگرنه اینا خیلی بزرگن ،حتما یه جام آسیب میدید.رنگ ماهی ها هم مثه همین ماهی های توی بازار بود
هستی کشاورز
۰۰

سلام بانو جان

تعبیر خواب یک عمل سابجکتیو هست و معنای نمادها در خوابها بسته به فرد و تجربیات و باورهای شخصی او می تونه متفاوت باشه. با این حال، من  یک تعبیر کلی از نماد ماهی در خواب میگم بهت که  به شما کمک کنه نماد ماهی های  مرده آویزان در آسمان در خواب رو درک کنی.

نکته اصلی این خواب هم مثل خواب قبلی ت مرده بودن ماهی هاست. دوست دارم نظر خودت رو در این مورد بدونم. بهم بگو چه حس و احساسی نسبت به حیوانات مرده داری؟ وقتی ببینی مثلا یک ماهی جان نداره یا یه کبوتر خشک شده چه حسی بهت دست میده ؟ این حساسات توست که روند تعبیر خوابهات رو مشخص میکنه.

در خواب، ماهی اغلب بیانگر احساسات، شهود و افکار ناخودآگاه است. ماهی ها در خواب همچنین گاهی نماد فراوانی، باروری یا جنبه های معنوی هستن. وجود ماهی مرده یا در حال مرگ در خواب ممکنه نشان دهنده از دست دادن یا احساس پوچی عاطفی باشد. این می تواند نشان دهد که  مشکل حل نشده ای وجود داره که باعث ناراحتی و سردرگمی شده. این واقعیت که ماهی مرده در آسمان آویزان بوده، لایه دیگری از نمادگرایی رو اضافه می کنه که نیاز به تحلیل و بررسی داره. به همین جهت نیازه به تحلیل آسمان در خواب بپردازیم. آسمان  اغلب نمایانگر قلمرو معنویت یا آگاهی بالاتر است. دیدن ماهی مرده معلق در آسمان می تونه نشان دهنده تضاد بین حالت عاطفی و روان یا معنویت درونی ت باشه.

ممکنه نشان بده که تو با افکار، باورها یا احساسات متناقضی داری دست و پنجه نرم می کنی این روزها. همینطور که بالا اشاره کردم مهمه که زمینه خواب خود و ارتباط شخصی خود با ماهی و مرگ را در نظر بگیری. تأمل در شرایط فعلی، احساسات و روابطی که در زندگی بیداری داری هم می توانه بینش ارزشمندی در مورد معنای خاص این نماد بهت بده. 

یادت باشه که خواب و رویاها بسیار شخصی هستن و فقط خود فرد  می تونه اونهارو را بر اساس تجربیات و احساسات منحصر به فردی که داره رمزگشایی و تعبیر کنه.

منتظر. شنیدن خوابهای بعدی ت هستم.

قربانت

محمد حبیب پور
۰۰
پاسخسلام هستی خانم
من دو تا خواب تو فاصله 2شب دیدم
اولی من میخواستم با قلاب ماهی بگیرم رفتم پیش یکی که داشت ماهی گیری میکرد منم خواستم اونجا ماهی بگیرم دیدم که اون آدم قلابش رو تو خشکی میندازه که ماهی بگیره اصلاً آبی اونجا نبود منم بهش خندیدم گفتم اینجا آبی نیست که بخوایی ماهی بگیری بعد دیدم چند نفر دیگه جای دیگه دارن ماهی میگیرن گفتم برم پیش اونها که منم ماهی بگیرم رسیدم اونجا دیدم اونها هم همگی دارن قلابشون رو تو خشکی میندازن و در انتظار صید کردن ماهی هستن به خودم گفتم اینها دیوانه هستن بعدش خودم رفتم یه جایی که رودخانه گل آلودی بود قلابم رو تا انداختم یه ماهی بسیار بزرگ و سفید گرفتم فقط رودخانه گل آلودی بود که بیدار شدم
خواب دوم
توی روستایی که زمان بچگی اونجا بودیم هستیم برادر بزرگم بهم گفت نمیای بریم بازار گفتم واسه چی گفت اونجا ماهی بفروشیم من خندیدم گفتم آهان میخوای منو ببری که ماهی براتون بفروشم خودت راحت باشی پسر دایی منم اونجا بود به پسر دایم گفتم با خنده که همیشه به حرفهای برادر بزرگم باید شک کرد بعدش رفتیم تا به یک رودخانه گل آلودی رسیدم پسر دایم زود تر رفته بود و اونور رودخانه بود یک نفر هم وسط رودخانه گل آلود بود پسر دایم با چوبی که تور داشت یه ماهی گرفت یکی هم به پسری که تو رودخونه بود داد
برادرم پرید تو آب از زیر آب رفت آنور رودخانه به شکلی که اصلاً مشخص نبود وقتی زیر آب بود
پسر دایم گفت تو هم بپر بیا اینطرف که گفتم خیس میشم رفتم یکم پایینتر چند تا ستون تو آب بود از روی ستونهای رفتم اونور رودخانه که بعد بیدار شدم
این دوتا خواب رو تو دو روز دیدم
هستی
۰۰

سلام محمد آقا

ممنون که این دو خواب ماهی را با ما به اشتراک گذاشتید.

من با فرض اینکه شما مقاله تعبیر خواب ماهی در سایت رو مطالعه کردید نکاتی رو در مورد دو خوابتون بیان میکنم.

اولین نمادهای مهمی که در خواب ماهی شما دیده میشه نماد خشکی و آب هست. حالا این آب می تونه در قالب دریا، رودخانه، برکه و... ظاهر بشه . تا زمانی که به عمق آب کاری نداشته باشیم آب بطور کل هرجا که ظاهر بشه میتونه معنای واحدی داشته باشه. 

نماد بعدی ماهیگیری در خواب هست. از انجایی که آب نماد کلی ناخوداگاه انسان هست، ماهیگیری در آب می تونه نماد بالا اوردن محتویات ناخوداگاه باشه. در خواب شما اتفاق خوبی که افتاده اینه که شما در خشکی که میشه اینجا سرزمین بی حاصل اونو تعبیر کرد به دنبال صیدماهی نبودید و اگاهانه و با اختیار به سمت جریان آب رودخانه رفتید و در جای درست به دنبال هدفتون که صیدماهی هست بودید، این رو میشه اینطور تعبیر کرد که شما هم اکنون در مسیر درستی هستید و صرفا دنباله کورکورانه دیگران نیستید و راه م و مسیر خودتون را به درستی انتخاب می کنید، حتی اکر همه مسیر اشتباهی برن شما با آگاهی و هوشیاری می رید به سمت راه درست.

گل آلود بودن رودخانه در خواب می تونه ابهام و عدم شفافیت مسیر تعبیر بشه ، که طبیعی هست و اساسا خاصیت زندگی اینه که مبهم هست و اگرچه راه های که قدم در ان می گذاریم ته شون رو نمی بینیم اما با توکل دل به جاده می زنیم و  نهایتا به مقصد می رسیم.

در مورد خواب ماهی دوم

امتناع کردن از رفتن به درون آب برای من مادین هست. در عین حال همراهانی داشتید که به یکی شون که زیاد اطمینانی ندارید. این افراد نیروهای درون شما هستن. یکی از این نیروها شمارو دعوت میکنه به دل به دریا زدن و رفتن به درون رودخانه. همینطور که خودش هم داره ماهی صید میکنه و به دیگران می بخشه. این نشان دهنده برکت درون رودخانه است.. شاید نیاز باشه به این جریان طبیعی بیشتر اعتماد کنید .

 سوالی دارید ذیل همین کامنت بنویسید.
روز خوش

محمد حبیب پور
۰۰
پاسخسلام هستی خانم
من دو تا خواب تو فاصله 2شب دیدم
اولی من میخواستم با قلاب ماهی بگیرم رفتم پیش یکی که داشت ماهی گیری میکرد منم خواستم اونجا ماهی بگیرم دیدم که اون آدم قلابش رو تو خشکی میندازه که ماهی بگیره اصلاً آبی اونجا نبود منم بهش خندیدم گفتم اینجا آبی نیست که بخوایی ماهی بگیری بعد دیدم چند نفر دیگه جای دیگه دارن ماهی میگیرن گفتم برم پیش اونها که منم ماهی بگیرم رسیدم اونجا دیدم اونها هم همگی دارن قلابشون رو تو خشکی میندازن و در انتظار صید کردن ماهی هستن به خودم گفتم اینها دیوانه هستن بعدش خودم رفتم یه جایی که رودخانه گل آلودی بود قلابم رو تا انداختم یه ماهی بسیار بزرگ و سفید گرفتم فقط رودخانه گل آلودی بود که بیدار شدم
خواب دوم
توی روستایی که زمان بچگی اونجا بودیم هستیم برادر بزرگم بهم گفت نمیای بریم بازار گفتم واسه چی گفت اونجا ماهی بفروشیم من خندیدم گفتم آهان میخوای منو ببری که ماهی براتون بفروشم خودت راحت باشی پسر دایی منم اونجا بود به پسر دایم گفتم با خنده که همیشه به حرفهای برادر بزرگم باید شک کرد بعدش رفتیم تا به یک رودخانه گل آلودی رسیدم پسر دایم زود تر رفته بود و اونور رودخانه بود یک نفر هم وسط رودخانه گل آلود بود پسر دایم با چوبی که تور داشت یه ماهی گرفت یکی هم به پسری که تو رودخونه بود داد
برادرم پرید تو آب از زیر آب رفت آنور رودخانه به شکلی که اصلاً مشخص نبود وقتی زیر آب بود
پسر دایم گفت تو هم بپر بیا اینطرف که گفتم خیس میشم رفتم یکم پایینتر چند تا ستون تو آب بود از روی ستونهای رفتم اونور رودخانه که بعد بیدار شدم
این دوتا خواب رو تو دو روز دیدم
marsa Mo
۰۰
پاسخسلام هستی جان خوبید؟
من خواب دیدم که پدرم آمدند خونه ماهی گلی بزرگ تو کیسه خریده بودند دادن به من
گذاشتم توی اکواریوم
دیدم اومده بیرون دارد میره عادی 😁
برش داشتم گذاشتمش تو آکواریوم مجدد
بعد دیدم چند تا تخم ماهی دورش،هست
بعد دیدم یک بچه ماهی دورش هست شبیه فایتر سورمه ای چند بال های زیبا داشت
اون هم میخاست بره
خیلی عادی نردیک زمین داشت میرفت. که گرفتمش گذاشتمش تو آکواریوم
ممنون میشم توضیح بدید
خواب قبلیم هم همینجا نوشتم که لطف کردید و پاشخ دادید
هستی
۰۱

سلام مارسا جانماد ماهی در خواب از کهن الگویی ترین نمادها است . طبق تجربه من ماهی در خواب زنان و مردان زمانی ظاهر میشه که افراد در پروسه خودشناسی و کاتارسیز و یا پالایش روان هستند.

پس دیدن ماهی در خواب را میشه اتفاق خیلی خوبی در نظر گرفت. 

در مورد تعبیر این خوابت برام جالبه که این ماهی هم قصد رفتن داره، و باز تو اون رو به بند میکشی و کنترل میکنی. 

این ماهی آبستن ماهی های دیگری هم هست، و از تلاش برای رها شدن دست نمیکشه.. نماد  این خواب که ماهی راه رونده است کمی اغراق شده است، که در مورد نمادهای کهن الگویی طبیعی هست. همونطور که گاهی حیوانات سخنگو میشن در خواب، همین حیوانات گاهی برخلاف کاراکترشون عمل میکنند، مثل اینجا که ماهی نزدیک زمین حرکت میکنه.

تو تعبیر خواب قبلی ت در مورد نماد ماهی دقیق بهت گفتم،  کمی بیشتر لازمه روی ترمزهای روانت در خصوص انرژی های زنانه ت تامل کنی. شاید نیاز باشه کمی این ترمزهارو رها کنی. دست از ادیت خودت بردار دختر.. 

خواب دیگری دیدی بنویس.

قربانت

فرحناز بنابی
۰۱
پاسخخواب دیدم که یک ماهی کپور بزرگ صید کردم و داخل شکمش تکه ای طلا پیدا کردم
مونا قریب
۰۰
پاسخخواب دیدم که داخل زیر دریایی هستم و گشتن و رفت و آمد ماهی ها را میتونم نگاه کنم
آلما وحید
۰۰
پاسختعبیر خواب صید ماهی در دریا در صبحگاه را میگین چی می‌تونه باشه
آرزو مردانی
۰۰
پاسخخواب دیدم که داخل یک زیردریایی بودم و تمام اقیانوس و ماهی ها را می‌توانستم ببینم خیلی زیبا بود
ایمان
۰۰
پاسخخواب دیدم که داشتم ماهی قرمز می‌خریدم و ده تا ماهی قرمز و یک تنک خریده بودم
سعید بختیاری
۰۰
پاسخسلام خسته نباشید تعبیر های که گذاشتید کاملا به حقیقت نزدیک اند، از مجموعتون ممنونم .
نوا بارانی
۰۰
پاسخدر خوابم از بازار ماهی فروشان یک ماهی صورتی خریده بودم که دمش سبز بود و خیلی خوشگل بود یک ماهی کوچک و در جنب و جوش بود
ماندانا بیگلو
۰۰
پاسخسلام علیکم خواب دیدم که دنبال خرید ماهی قرمز برای عید هستم ولی هیچ جا ماهی برای فروش نبود
امید
۰۰
پاسخسلام خسته نباشید خواب دیدم که یک ماهی کوچک برای هفت سین خریده بودم که تنگش شکست و من اونرو به کاسه آب رسوندم و زنده موند
سیما
۰۰
پاسخخواب دیدم در حال چیدمان فریزر یخچال هستم و پنج تا ماهی سفید فریز کرده ام
منصور ارضی
۰۰
پاسختعبیر خواب ماهی از دیدگاه قرآن را برام ارسال بفرمایید
خواب دیدم یک ماهی کوچک قرمز رنگ داخل تنک خریدم
آیدا ادیب
۰۰
پاسخخواهرم به مهمانی من آمده بود و یک ماهی بزرگ خوراکی آورده بود برای پختن
هستی
۰۰

سلام 

پیشنهاد می کنم برای تعبیر خواب ماهی برای طبخ، مقاله تعبیر خواب آشپزی کردن را مطالعه کنید. بسیار مفید هست.

با احترام

دنیا صادقی
۰۰
پاسخسلام خواب دیدم که ماهی از آکواریوم پرید بیرون و داشت میمرد
سعی داشتم کمکش کنم نمیره و از بین نره
لعیا باقری
۰۰
پاسخخواب دیدم در دریای جنوب در حال صید ماهی ماهی هستمو ماهی های زیادی صید کردم
هستی
۰۰

سلام 

خواب شما از نمادهای مهمی تشکیل شده، صید ماهی ، اقیانوس 

برای تعبیر خواب اقیانوس پیشنهاد میکنم مقاله تعبیر خواب آب را مطالعه کنید. 

در کل صید ماهی در خواب گرفتن محتویات ناخودآگاه و آوردن آنها به سطح آگاهی تعبیر می شود.

 با احترام

فرزاد
۰۰
پاسخ

خواب دیدم دارم چند تا ماهی کبابی برای مهمان هام درست میکنم بی زحمت ممکنه تعبیرشو بهم بگین

خرم آبادی
۰۰
پاسخسلام خواب ماهی عظیم جثه را دیدم خیلی بزرگ و ترسناک بود شبیه کوسه و دندان های نیش دار داشت
هستی
۰۰

سلام 

ماهی بزرگ در خواب نمادین هست. همچون ماهی بزرگی که حضرت یونس را بلعید و به روایتی او را از امواج هیولایی دریا نجات داد و به ساحل امن رساند. ارتباط شما با این ماهی عظیم الجثه در خواب چه بود؟ آیا ماهی قصد برقراری ارتباط یا آسیب رساندن به شما را داشت؟

با احترام 

ناصر
۰۰
پاسخمن عاشق ماهی ها هستم دیشب خواب دیدم یک آکواریوم خریدم و چندین ماهی خوشگل و خوشرنگ داشتم و ازشون نگهداری می‌کردم
بهرام
۰۰
پاسخلطفاً خوب من رو تعبیر کنید
خواب دیدم که یک ماهی بزرگ خریدم و برای مهمانی پسرم آماده کردم ولی وقتی پخت اصلا قابل خوردن نبود و گوشت تلخ بود
تینا تاجیک
۰۰
پاسخسلام وقت بخیر من چن وقت پیش خواب دیدم که در حال صید یه ماهی خیلی بزرگ هستم و خوشبختانه داخل سایت شما در مورد تعبیرش مطالب خوبی دیدم و تقریبا جوابم رو گرفتم
هستی کشاورز
۰۰

سلام 

خوشحالم که مقاله تعبیر خواب ماهی برای شما مفید بوده و بهتون کمک کرده .

با احترام

کیوان دلدار
۰۰
پاسختعبیر خواب ماهی از منظر قرآن را بهم میگید بی زحمت ، من در خواب برای دوستم دو تا ماهی کوچک سیاه و نارنجی خریده بودم و بهش هدیه دادم
راضیه
۰۰
پاسخسلام خواب دیدم یک ماهی بزرگ زرد رنگ در رودخونه دیدم و برای غذا ریختم و اونقدر اون ماهی زیبا و خوشرنگ بود که تصویرش تو خاطرمه
مهتاب فرجاد
۰۰
پاسخمن چند وقت هست هرخوابی میبینم درمورد حیوانات هست مثلا دیشب خواب دیدم در حال سید ماهی هستم و ماهی های خوبی هم صید کرده بودم
هستی کشاورز
۰۰

سلام 

تعبیر خواب ماهی را به طور مفصل در مقاله تعبیر خواب ماهی توضیح داده ام پیشنهاد می کنم کمی وقت بگذارید و آن را مطالعه کنید. در خصوص حیوانات دیگر می توان گفت که احتمالا در میان آن حیوانات توتم دارید. سعی کنید خوابهایی که می بینید را یادداشت کنید تا انرژی حیواناتی که در خواب می بینید در زندگی شما جاری گردد.

 با احترام

گلاره شیبانی
۰۰
پاسخسلام یک ماهی بزرگ صورتی در خواب خریداری کرده بودم البته زنده نبود ماهی عروسکی بود
آیا تعبیری دارد؟
مریم صداقت
۰۰
پاسخ

خسته نباشید،

من چندین بار از این سایت تعبیر های خوابم را دریافت کردم، از پاسخ گویی دقیق و و سریع شما سپاسگزارم.

سرلک
۰۰
پاسخمن تخت فشار کاری بالایی هستم و شبها باید بیدار باشم کارن را انجام بدم دم صبح میتونم استراحت کنم ولی آنقدر خواب های عجیب میبینم که وقتی بیدار میشم خسته ام مثلا خواب دیدم یک ماهی بزرگ تو دریا منو قورت داد و به زندگی من پایان داد
mars
۰۰
پاسخسلام روزتون بخیر
من دیشب خواب دیدم سه تا ماهی نسبتا بزرگ تو دستام دارم که با یک بند بسته شده بود انگار مدتها بود داشتمشون و چکشون کردم هر سه زنده بودن یکیش نقره ای یکیش هم تقریبا سفید و یکیش مشکی که مشکیه دندانهای تیز داشت مثل کوسه انگار یکم وحشی بود اومدم در حیاط خانه مان حوضمان سه دیوار داشت درسش کردم کمی آب داشت ماهی ها رو انداختم توش با این حال که آب خیلی کم بود اما شنا کردند یکیش از یک جوب خیلی باریک فرار کرد به سمت کوچه که گرفتمش و اودم دیدم دخترعمه هام یکیش رو که انگار در حوض خودش سرخ شده بود داشتند میخوردند متوجه خواب نمیشم اما از صبح غمگینم
هستی
۰۰

سلام بانو جان

ممنونم که این خواب را با ما به اشتراک گذاشتید. من در ابتدا عناصر قابل تامل در این خواب را بر میشمرم بعد با کمک خودتون به تحلیل آنها می پردازیم.

نماد یکم: عدد سه نماد دوم: ماهی نماد سوم : رنگ سفید و سیاه و نقره ای نماد چهارم: وحشی به نظر رسیدن یکی از ماهی ها نماد پنجم: حوض خانه بعلاوه دیوار نماد ششم: آب کم عمق درون حوض نماد هفتم: فرار یکی از ماهی ها به سمت کوچه نماد هشتم: خورده شدن یکی از ماهی ها توسط دختر عمه ها

برای تعبیر خواب تک تک این جزییات نیازمند بررسی هستند. اما قبل از اون لطفا به من بگید چندسالتون هست و ارتباط شما با زنانگی تون چطوره ؟ 

چه چیزی در این خواب باعث غمگین شدن شما شده است؟ 

ارتباط شما با دخترعمه هایتان چطور هست؟ چه احساسی نسبت به آنها دارید در زندگی واقعی؟

پاسخ رو در ادامه همین کامنت بنویسید.

تا زود

 

marsa Mo
۰۰
39 ساله هستم مجرد دختر عمه ها تقریبا همسن مادر من هستند رابطه خوب هست
در کل از خواب بیدار شدم نگران اوضاع جامعه و نا خوش احوال بودم
هستی
۰۱

مارسا جان سلام 

رویاهایی با مضمون ماهی همیشه رویاهای مهمی هستند، به عبارتی تعبیر خواب ماهی پیام مهمی برای بیننده خواب داره. قبل از وروود به تبارشناسی ماهی در خواب، میخوام در خصوص خوابت به نکاتی که توجه م را جلب کرد اشاره کنم، در ابتدای خوابت گفتی که ماهی ها رو با یک بند بسته بودی، خب این بستن ماهی نشان دهنده نوعی در بند بودن و گرفتار شدن هست، از آن طرف ماهی هارو در حوضی گذاشتی که دیواره بلندی داشت، و وقتی یکی از ماهی ها از طریق جوی آب فرار کرد رفتی رنبالش و نگذاشتی آزاد بشه! حالا بر این اساس میتونم بهت بگم که ماهی نماد یک مفهوم خاص است، و آن نماد خاص  فرآیند فردیت هست. این کلمه  به معنای فردگرا شدن و خودخواهی و تک روی نیست، بلکه به معنای تبدیل شدن به یک فرد تمام عیار و کامله. ما انسانها همانطور که رشد می کنیم، از طدیق جهان هستی هدایت می شیم تا خودمون رو از پیوندهای خانوادگی جدا کنیم، خودمختار، مستقل، مسئولیت پذیر و بالغ بشیم.  یعنی فردی بشیم که از وحدت و یکپارچگی خود آگاه است و به شیوه ای اگاهانه در جهان هستی زندگی می کنه و قادره با ترسها و تضادهای زندگی ش آشتی بکنه . این فرآیند فردیت برای تبادل با دنیای خارج و ارتباط واقعی ضروری هست. بنابراین نیاز هست که همه به هویت واقعی خود دسترسی پیدا کنند تا روی آرامش واقعی را ببینند.

امیدوارم توضیحاتم برات مفید بوده باشه.

سوال دیگری داشتی همینجا برام بنویس.

قربانت

بهار
۰۱
پاسخخواب 2تا4 تا ماهی درشت و 2تا بچه ماهی وقتی مغازه پدرم رو باز کردیم دیدم اب و ماهی تو کف مغازه س عمق اب زیاد نبود و یه لحظه یکی از اشنایان جلو اب رو بست و ماهی ها داشتند میمردن و بعد مانع رو برداشت و مثل موج شد خواب عجیب و غریبی بود
هستی کشاورز
۰۰

بهار جان سلام

ممنونم که این خواب زیبا را با ما به اشتراک گذاشتی،

خبر خوب اینکه ماهی ها در خوابت تلف نشدن و با برداشتن مانع مجددا جان گرفتند.

اگر دوست داری بیشتر در مورد خوابت صحبت کنیم، ازت خواهش میکنم پادکست شماره ششم رو با دقت بشنو، و بر اساس نکاتی که در اون پادکست توضیح دادم، تداعی های خوابت رو اینجا بنویس تا بتونم در تحلیل این خواب بیشتر بهت کمک کنم.

لینک پادکست ششم با عنوان تعریف تداعی آزاد در تعبیر خواب 

منتظر پاسخت هستم.

 

 

سیمین فراهانی
۰۰
پاسخکمی گنگ شدم . خیلی برای تعبیر خوابم نتیجه ای نگرفتم
مدیر ارشد
۰۱

سیمین جان سلام، اگر برای اولین بار هست که این روش تعبیر خواب  را مطالعه می کنید می تونه گیج کننده باشه، چون تعبیر خواب به روش روانشناسی تحلیلی که ما در این وبسایت ارائه میدیم نیاز به اطلاعات جزیی در زمینه اسطوره شناسی و همینطور شخصیت شناسی داره. اگر مایل هستید خوابتون رو اینجا برام بنویسید شاید بتونم دقیقتر در تعبیر خواب بهتون کمک کنم.

با احترام

 

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 8

جدیدترین نمادهای خواب