بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد هستی کشاورز کاملا محفوظ می باشد

تعبیر خواب هدیه دادن و هدیه گرفتن

تعبیر خواب هدیه دادن و هدیه گرفتن

گرچه خواب‌ها می‌توانند منبعی غنی از اطلاعات، در مورد خود واقعی شما باشند، با این حال بسیاری از مردم با تردید و تعجب می‌پرسند آیا ممکن است که خواب‌ها چیز مهمی برای ارائه داشته باشند؟ در این مقاله روانشناسی، هستی کشاورز شما را با زبان نمادین خواب‌ها آشنا می‌کند. با یادگیری نحوه ارتباط خواب‌ها با رویدادهای زندگی بیداری، می‌توانید از پتانسیل خلاقانه تصاویر خواب برای خودآگاهی بیشتر استفاده کنید. تعبیر خواب هدیه دادن و هدیه گرفتن، همچون تعبیر خواب ماهی، ازجمله نمادهای شیرین و جذاب برای بینندگان خواب است. گرچه این تعابیر ارتباط تنگاتنگی با اشیاء و یا خوراکی‌هایی که به عنوان هدیه به دیگری داده می‌شود و یا از دیگری دریافت می‌شود دارد. تعبیر خواب عطر نیز ازجمله مواردی است که در این مقاله مورد بررسی قرار می‌گیرد. با ما همراه باشید و از اطلاعات مفید این مقاله، جهت یادگیری تعبیر خواب درست بهره ببرید.

 

نماد هدیه دادن و هدیه گرفتن در خواب چیست؟

هدیه دادن و هدیه گرفتن به مناسبت‌های مختلف، از دیرباز در فرهنگ اغلب کشورهای دنیا وجود داشته است. برای مثال در فرهنگ فولکلور ایرانیان، عمو نوروز، هرساله به همراه حاجی فیروز به مناسبت آغاز نوروز، ظاهر می‌شود. حاجی فیروز تنبور می‌نوازد، می‌رقصد و هدایایی می‌طلبد، در حالی که عمو نوروز بخشنده است و با خودش بهار را به ارمغان می‌آورد. جامه سرخ حاجی فیروز یادآور سرخی خورشید است و تیرگی روی او می‌تواند نشانی از سیاهی شب باشد. شب نمادی است از زمستان و سرما که به پایان می‌رسد. سرخی لباس او نشانی از روز و گرمای درخشنده خورشید است که آغاز می‌شود. می‌توان گفت که در شخصیت حاجی فیروز، به شیوه‌ای نمادین، دو تضاد بنیادین جهان هستی را می‌توان یافت؛ مانند مرگ و زندگی و زمستان و بهار که از پی هم می‌آیند و بدون یکدیگر بی‌معنی هستند.

عمو نوروز بخشنده و دهنده است در حالی که حاجی فیروز طلب کننده و گیرنده هدایای ارزشمند. این نکته مهم می‌تواند اشارتی باشد به تضادهایی که ما هر روزه در زندگی خود با آن مواجه هستیم. ضرب‌المثلی در زبان فارسی وجود دارد که می‌گوید: «هر دادنی گرفتنی نیز دارد!» پس اگر به دنبال تعبیر خواب هدیه دادن و یا تعبیر خواب هدیه گرفتن هستید بهتر است پایه‌ای و عمقی به این دو نماد توجه کنید و مضامین مشترک فرهنگی و اسطوره‌ای هر دو را به خوبی تجزیه و تحلیل کنید. هدیه دادن نماد بخشندگی، فداکاری، دوستی و اعلام صلح است. شخصی که با رضایت اقدام به هدیه دادن می‌کند لزوماً به دنبال هدفی خاصی نیست مگر اینکه خلاف آن ثابت شود. هدیه گرفتن در خواب می‌تواند نماد نیروی درونی و یا فرصت جدیدی باشد که در سطح معنوی و روانی در شرف دریافت آن هستید.

به شرح نماد دیگری که در فرهنگ فولکلور مردم ایتالیا رایج است می‌پردازیم. ایتالیا محل زندگی یک جادوگر به نام BEFANA «بفانا» است که در شب پنجم ژانویه به کودکان هدیه می‌دهد. بفانا سوار جاروی خود می‌شود و در سراسر کشور می‌چرخد. اگر بچه‌ها در طول سال گذشته خوب بوده‌اند، یک چکمه پر از آب نبات و هدایا از بفانا دریافت می‌کنند، اگر نه زغال سنگ و خاکستر. طبق افسانه‌های عامیانه، سه مرد حکیم کتاب مقدس، پس از شنیدن اینکه او بهترین کدبانوی خانه‌دار روستا است، در جستجوی سرپناهی به او خانه مراجعه کردند. همچنین مردم معتقدند که بفانا، چون نظافتچی فوق‌العاده‌ای است، هر آشفتگی‌ای را جارو می‌کند و مشکلات سال گذشته را از بین می‌برد. بر همین اساس می‌توان گفت که هدیه گرفتن در خواب می‌تواند درنتیجه اعمال شایسته فرد در زندگی بوده باشد. گاهی شما نیازمند تقدیر و تشکر هستید و دریافت کادو در خواب می‌تواند احساس ارزشمندی را به شما بازگرداند.

 

تعبیر خواب هدیه دادن و هدیه گرفتن خوب است یا بد؟

پاسخ به سؤال تعبیر خواب هدیه دادن و هدیه گرفتن خوب است یا بد به عناصر مختلفی بستگی دارد. اولین سؤالی که باید پاسخ بدهید این است: چه چیزی را هدیه دادید؟ و یا چه چیزی را هدیه گرفتید؟ آیا این دادن و گرفتن از روی رضایت بود یا از روی بی‌میلی و اجبار؟ چه کسی این هدیه را به شما داد؟ و یا شما به چه کسی هدیه دادید؟ آیا این شخص را در دنیای بیرونی می‌شناسید؟ آیا شخصیت او را دوست دارید و یا از وی دوری می‌کنید؟ سعی کنید با حوصله به تک تک این سؤالات پاسخ دهید چراکه پاسخ به این سؤالات به تعبیر خواب هدیه دادن و هدیه گرفتن کمک می‌کند. گرفتن هدیه در خواب می‌تواند نیاز روانی شما برای توجه و ارزشمندی را ارضاء کند. آیا احساس می‌کنید که زحمات شما دیده نمی‌شود و اطرافیان به درستی از شما قدردانی نمی‌کنند؟ گاهی هدیه گرفتن در خواب می‌تواند جبران حس بی‌ارزشی در دنیای بیداری شما باشد.

 

وجه روشن و شفابخش هدیه دادن و هدیه گرفتن در خواب

هدیه گرفتن هنوز هم لحظه خوشی است که حتی در خواب‌ها هم تجربه قشنگی است. یکی از تعابیر هدیه گرفتن در خواب این است که در آن ضمیر ناخودآگاه با هدیه دادن شما را تشویق می‌کند و از شما قدردانی به عمل می‌آورد. هدیه یا به عبارتی کادو به شادی، سپاسگزاری، آرزوهای خوب، محبت، عشق، دوستی، همدلی و آشتی مربوط می‌شود. همان‌طور که می‌بینید، این نوع خواب‌ها پر از ارتعاشات خوب و انرژی مثبت هستند. در هر صورت، تعبیر خواب کادو به آنچه در طول خواب اتفاق می‌افتد، زمینه فعلی زندگی شما و احساساتی که در حین خواب و پس از بیداری به شما منتقل شده بستگی دارد. تعبیر خواب عطر نیز ازجمله نمادهای رایج در خواب است. اولین تعبیری که می‌توان از این خواب ارائه داد جنبه واقعی این داستان است. عطر یکی از اولین ایده‌های کادو دادن محسوب می‌گردد.

ممکن است اخیراً به عطر خاصی فکر کرده‌اید و یا آرزوی داشتن عطر خاصی را در سر می‌پرورانید، همین موضوع گاهی باعث می‌شود در خواب عطر و یا اودکلن ببینید. نمی‌توان تعبیر خاصی برای چنین خواب‌هایی که منعکس کننده رویدادهای زندگی روزمره هستند ارائه داد. وجه روشن و شفابخش هدیه دادن و هدیه گرفتن در خواب را می‌توان به شفاعتی که از پی دریافت یک عنصر ارزشمند در روان شما به وجود می‌آورد مربوط دانست. خواب‌ها به‌طورکلی هدیه‌ای از طرف روح هستند و برای افرادی که به اهمیت آن‌ها پی برده‌اند شفابخشی و برکت به همراه می‌آورند. دریافت هدایای زیاد در خواب می‌تواند تعبیری دوگانه داشته باشد. از یک جهت این خواب می‌تواند در مورد احساس دوست داشته شدن، روابط اجتماعی شما و جایگاهی که در محیط خود دارید صحبت می‌کند، از طرفی ممکن است این خواب در مورد کمبودهای درونی شما نکاتی را یادآوری کند که به کمبود عزت نفس شما بازمی‌گردد.

هدیه دادن به کسی در خواب نشان دهنده سخاوت شما نسبت به دیگران است. با این حال، اگر به کسی هدایای زیادی می‌دهید، ممکن است نمادی از نیاز شما به پذیرفته شدن یا تمایل ناخودآگاه به زورگویی، مهر طلبی و کنترل‌گری در روابطتان باشد. همچنین ممکن است نسبت به کسی احساس قدردانی، محبت و ارادت زیادی داشته باشید اما از ابراز آن سر باز می‌زنید. این خواب جبرانی برای پردازش و ابراز این احساسات نهفته است! دریافت هدیه در خواب به شما نشان می‌دهد که شما ذهن پذیرایی نسبت به دیگران و یا وقایع دارید و آماده پذیرش تحولات و وقایع جدیدی در زندگی خود هستید. این گشایش روحی نسبت به اتفاقات بیرونی و درونی، می‌تواند سعادت و برکت فراوانی را برای شما به ارمغان آورد.

 

وجه تاریک و هشدار دهنده هدیه دادن و هدیه گرفتن در خواب

برای پی بردن به وجه تاریک و هشداردهنده هدیه دادن و هدیه گرفتن در خواب به احساسی که هنگام دیدن این خواب داشته‌اید فکر کنید، از خود بپرسید نسبت به اتفاقات خواب خوشحال یا ناآرام، مطمئن یا برعکس مردد و مشکوک بودید؟ شاید در زندگی واقعی از شخصی هدیه‌ای دریافت کرده‌اید و واقعاً از آن کالا متنفر هستید! برای مثال یک ژاکت زشت که مناسب شما نیست، یا شاید نوعی کالای بی‌ارزش که واقعاً نشان دهنده بی‌اهمیت بودن شما برای شخص هدیه دهنده است. گاهی این موضوع باعث می‌شود ناخودآگاه شما در مقام جبران و یا انتقام برآید و خواب‌هایی با مضامین کادو دادن و یا دریافت کادو از دیگران ببینید. این خواب‌های جبرانی لزوماً تعبیر خواب خاصی ندارند و صرفاً نیاز است به وضعیت روحی و خشم خود نسبت به آن فرد آگاه شوید تا خودخوری و عصبانیت شما کنترل گردد.

گاهی اوقات هدیه گرفتن در خواب باعث می‌شود احساس گناه یا بی‌کفایتی کنید. اگر فردی متواضع هستید یا عزت نفس پایینی دارید، ممکن است فکر کنید که شایسته هدیه گرفتن نیستید یا اینکه خود را در جایگاهی نمی‌بینید که به دیگران هدیه تقدیم کنید. برخی خواب‌های کادو و هدیه در جشن تولد اتفاق می‌افتد. ممکن است خواب ببینید که در جشن عروسی و یا تولد شما کسی به شما کادو نمی‌دهد. این طور نیست که شما مادی‌گرا باشید، بلکه شما فقط نیازمند یک ژست محبت آمیز هستید که نشان دهنده جایگاه و ارزشمندی شما برای دیگران است. وقتی این خواب را می‌بینید، بر روی عزت نفس درونی خود تمرکز کنید. آیا شما شخصی هستید که دیگران میزان ارزشمندی او را تعیین می‌کنند؟ و با برعکس به‌قدری از عزت نفس بالایی برخوردار هستید که رفتار دیگران تأثیری بر میزان ارزشمندی و احترام درونی شما نسبت به خودتان ایجاد نمی‌کند؟

نکته دیگری که در تعبیر خواب کادو و تعبیر خواب هدیه گرفتن و هدیه دادن باید در نظر گرفت ناشناخته بودن محتویات کادو است. وقتی هدیه‌ای دریافت می‌کنید نمی‌دانید دقیقاً چیست، نمی‌دانید چه چیزی در زیر بسته بندی یا در جعبه بسته پیدا خواهید کرد و این مثبت‌ترین بخش عدم اطمینان است. تنها می‌دانیم که هر اتفاقی ممکن است بیفتد و هر چیزی ممکن است درون جعبه کادو باشد. شما برای دریافت هر چیزی آمادگی دارید. زندگی نیز دقیقاً مانند یک جعبه کادو است. ضرب‌المثل «ازدواج مانند هندوانه نشکافته است.» به همین مضمون ناپیدایی و بی‌خبری اشاره دارد. با این حال کسی پا پس نمی‌کشد و خودش را درگیر عدم اطمینان نمی‌کند. برعکس با ایمان و اطمینان قلبی نسبت به اینکه افرادی که او را دوست دارند نیت خیر در قبال او دارند و هدایایی که به او ارزانی می‌دارند نیز عزیز و مبارک است جعبه کادو را باز می‌کند.

 

تعبیر خواب هدیه دادن و هدیه گرفتن از نظر قرآن

نمل:36 فَلَمَّا جَاءَ سُلَیْمَانَ قَالَ أَتُمِدُّونَنِ بِمَالٍ فَمَا آتَانِیَ اللَّهُ خَیْرٌ مِّمَّا آتَاکُم بَلْ أَنتُم بِهَدِیَّتِکُمْ تَفْرَحُونَ پس چون [سفیر ملکة سبا] نزد سلیمان آمد، [سلیمان با زیرکی در تشخیص برنامه تطمیع آن‌ها و بی‌اعتنا به هدایا] گفت: آیا می‌خواهید مرا به مالی [دنیایی] مدد رسانید؟ در حالی که آنچه [از علم و امکانات] خدا به من داده، از آنچه به شما داده برتر است. بلکه این شمایید که به هدیه خویش [که به یکدیگر می‌دهید، سرمستانه] شادمانی می‌کنید. این آیه باگو کننده اصل اخلاقی مهمی است. «پایبندی به اصول و پرهیز از فریب‌های دنیایی». ملکة سبا به جای پاسخ دادن به دعوت سلیمان، بی‌اعتنا به اصل پیام او، به ترفندِ تطمیع متوسل شده است که معنای آن انکار دعوت سلیمان به شمار می‌رود. نمل:35 وَإِنِّی مُرْسِلَةٌ إِلَیْهِم بِهَدِیَّةٍ فَنَاظِرَةٌ بِمَ یَرْجِعُ الْمُرْسَلُونَ و من هدیه‌ای برای آن‌ها می‌فرستم تا ببینم سفیران با چه باز می‌گردند.

طبق آیه 35 سوره نمل، ارسال هدیه برای دیگری نمادی است از اعلام، دوستی، شفقت، صلح و آشتی. اکنون به سوره مائده:27 دقت کنید: وَاتْلُ عَلَیْهِمْ نَبَأَ ابْنَیْ آدَمَ بِالْحَقِّ إِذْ قَرَّبَا قُرْبَانًا فَتُقُبِّلَ مِنْ أَحَدِهِمَا وَلَمْ یُتَقَبَّلْ مِنَ الْآخَرِ قَالَ لَأَقْتُلَنَّکَ قَالَ إِنَّمَا یَتَقَبَّلُ اللَّهُ مِنَ الْمُتَّقِینَ «داستان راستین دو فرزند آدم را بر آنان بخوان آنگاه که قربانی‌ای هدیه کردند؛ اما از یکی‌شان پذیرفته و از دیگری پذیرفته نشد. گفت: حتماً تو را خواهم کُشت! گفت: خدا تنها از پرهیزکاران می‌پذیرد.» تقوا در این آیه، همان تسلط بر نفس و مهار آن در انگیزه نفسانیِ حرص و حسد و بخل و آز و امثالهم است. برادری که قربانی‌اش مؤثر واقع شده بود، به کمک نیروی تقوا، بر مال دوستی خود غلبه کرده و از بهترین‌هایش بخشیده بود، اما برادر دیگر همچنان در خودخواهی مانده و از آنچه خود نمی‌پسندید به دیگری داده بود. در هدیه دادن و هدیه گرفتن انسان همیشه ممکن است این اتفاق رخ دهد. از خودت بپرس چه چیزی را در زندگی فدا می‌کنی؟ آیا آنچه تقدیم می‌کنی (مادی-معنوی) برایت عزیز و ارزشمند است؟ یا تنها از آنچه در ذهنت بی‌ارزش است جرئت بخشیدن داری؟

 

تعبیر خواب هدیه دادن و هدیه گرفتن در انجیل

گرچه تعبیر خواب هدیه دادن و هدیه گرفتن طبیعتاً به‌طور مستقیم در انجیل ذکر نشده است، اما یکی از مضامین اصیل و نمادین هدیه دادن در انجیل، برمی‌گردد به سه حکیم یا پادشاه از سرزمین ایران، هند و آفریقا (روایات فراوان است) که برای گرامیداشت تولد عیسی، با هدایای نفیسی به سمت خانه مریم مقدس رفتند. گفته می‌شود که آن‌ها پس از تولد عیسی مسیح را ملاقات کردند و هدایایی از طلا، کندر و مر به وی تقدیم داشتند. این سه حکیم چهره‌های شناخته شده‌ای در روایت‌های سنتی جشن تولد کریسمس هستند و بخش مهمی از سنت مسیحی هستند. انجیل متی می‌گوید که اندکی پس از تولد عیسی در شهر بیت لحم در یهودیه که توسط هیرودیس پادشاه روم اداره می‌شد، «عده‌ای که ستارگان را مطالعه می‌کردند، از شرق به اورشلیم آمدند و پرسیدند: «کودک کجا به دنیا آمده تا پادشاه مسیحیان شود؟ ما ستاره او را هنگامی که در مشرق طلوع کرد دیدیم و آمده‌ایم تا او را بپرستیم (گرامی بداریم).» در این روایت اهدای طلا و کندر و مر نشانه ارادت و ایمان به عیسی (ع) است.

 

تعبیر خواب هدیه دادن و هدیه گرفتن به روایت ابن سیرین

«محمد بن سیرین بیان می‌کند که اگر در خواب و رؤیا مشاهده کردید که به کسی هدیه می‌دهید به اندازه هدیه‌ای که فرستادید خیر و منفعت دریافت خواهید کرد.» بعنوان کسی که تحلیلگر خواب به روش یونگ است، باید عرض کنم که تعبیر خواب به روشی که در تعبیر نامه خواب ابن سیرین ارائه شده اشتباه و غیرقابل اعتبار است. یکی از مهمترین ویژگی‌های خواب، ارائه پرسش و سپس پاسخ برای مسائل مهم زندگی فرد است. در حالی که در آثاری که به نام ابن سیرین منتشر شده روان شخص بیننده خواب اهمیت و جایگاهی ندارد و صرفاً یکسری گزاره‌های بی‌اعتبار در مورد زندگی روزمره فرد ارائه شده است که بیشتر باعث نگرانی و یا امید واهی افراد می‌گردد. برای برخورداری از زندگی سالم و روانی سرشار از آرامش، پیشنهاد می‌کنم به تحلیل و تجزیه درست خواب‌هایتان بپردازید و از حاشیه رفتن و پرداختن به تعابیر بی‌ارزش دوری کنید.

 

نتیجه‌گیری

تعبیر خواب هدیه دادن و هدیه گرفتن و تعبیر خواب عطر به وضعیت فعلی زندگی شخص ربط دارد. هدیه دادن و هدیه گرفتن می‌تواند نمادی از قدردانی از دیگری و یا قدردانی از شخص بیننده خواب باشد. برخی افراد نسبت به هدایا احساسات پیچیده‌ای دارند. آیا تا به حال مجبور شده‌اید به کسی که علاقه‌ای ندارید هدیه بدهید؟ هدیه دادن اجباری در خواب می‌تواند برای هدیه دهنده هشدار دهنده و منفی باشد. چراکه این خواب به او می‌گوید از چیزهایی که واقعاً دوست دارد و بدان چسبیده است باید دل بکند و آن را فدای نیروی دیگری بکند. گرچه در این فدا کردن خیر و برکت فراوانی نهفته است که بعداً در زندگی او نتایجش پدیدار خواهد شد. محتویات این مقاله به نظر نویسنده آن صحیح می‌باشد اما نمی‌تواند جایگزین موارد حاد بالینی گردد. برای یادگیری و همین‌طور رمزگشایی از خواب‌های تکراری و مضطرب کننده پیشنهاد می‌گردد با یک متخصص تحلیل خواب مشورت کنید.

نظرات

بهمن تلخابی
۰۰
پاسخبا سلام و احترام
خواب دیدم تقریبا عصر بود در ورودی پارک شهربازی مشغول پیاده روی هستم که یک دختر زیبایی با لباس مشکی مشغول قدم زدن میباشد. من بسمت او میروم تا صحبت کنم که می بینم یک پسر با کت و شلوار چند متر جلوتر از او دیده میشود.با خودم میگویم نکند با این دختره نسبتی داشته باشد بخاطرهمین میروم سمت پسر و با او صحبت میکنم و حتی با پسر سوار ماشینی میشویم و او رانندگی می‌کند و داخل پارکی که تقریبا شلوغ بود دنبال جای پارک هستیم. جای اول می‌رویم که پارک کنیم یک ماشین که چند دختر داخل هستند با بی احتیاطی کم مانده بودند به ماشین ما بخورند که با فاصله کمی نخوردند من سرم را از شیشه درآوردم و به آنها اعتراضی کردم ولی پسر آرام بود. سپس رفتیم جای دیگر پارک کردیم و پیاده شدم از ماشین و دیگر آن پسر را ندیدم و رفتم سمت خانواده و اقوام که در پارک منتظر من بودند وقتی رسیدم انگار خانواده با هماهنگی یکی از کارکنان پارک مشغول جشن و اجرای آتش بازی و رقص نور شدند که برایم بسیار لذت بخش بود غرق در نور و زیبایی بودم. پس از پایان آن اجرا خانواده و اقوام بمن کادو دادن انگار تولدم بود
مدیر ارشد
۰۱

سلام بر شما

آنچه در این خواب قبل از هدیه دادن قابل توجه است نماد ماشین و رانندگی کردن است که می تواند این خواب را ذیل نماد ماشین و رانندگی کردن دسته بندی بکند.

در تحلیل روانشناختی خواب مهم است اندیشه ها و دلمشغولی های بیننده خواب در روز و یا روزهای قبل از دیدن خواب را بدانیم، چرا که این موضوع می تواند تاثیری مستقیم در محتوای خواب و پیامی که ناخودآگاه از طریق آن می فرستد داشته باشد. در هرحال این موضوع را به عهده خود شما میگذارم چون من از ان بی خبرم.

در ابتدا گفتم که از نظر من رفتن شما با شخصی دیگر و رانندگی ان فرد بیش از دریافت هدیه و جشن حایز اهمیت است. ببینیم چطور می شود این نماد را تحلیل کرد.

شما وارد گفتگو با آقایی می شوید که او را نمی شناسید، مهم است در نظر داشته باشیم که تمامی افراد حاضر در خوابهای ما بخشی از انرژی های درونی ما هستند که در قالب و تصویر افرادی دیگر در خواب ما حاضر می شوند، این فرد که میتوان آن را یک انرژی خاص درون خود شما دانست شما را سوار ماشینی می کند، در ماشین این شما نیستید که کنترل و هدایت ماشین را به عقده دارید بلکه ان انرژی خاص است که در حال هدایت ماشین است. خود این موضوع قابل تامل است، ببینید کجای زندگی از مسیری که دارید به مسیر دیگری هدایت می شوید بدون اینکه خود اگاه شما کنترل اوضاع را در دست داشته باشد. به روایت دیگر تلاش بکنید این انرژی درونی را بشناسید و تاثیرات آن را بر زندگی و تصمیمات خودتان تحت کنترل بگیرید.

امیدوارم توضیحاتم مفید بوده باشه.در روزهای آتی  خواب دیگری دیدید برایم یادداشت بفرمایید.

با احترام

بهمن تلخابی
۰۰
ممنون از لطفتون
به نکات جالب و قابل توجهی اشاره کردین. فقط بنظرتون اون جشن اخر و هدیه گرفتن از خانواه رو به چی میشه تعبیر کرد؟
جلالی
۰۰
پاسخسلام
من خواب دیدم همسایه مون که فوت شده انگار از پنجره ی اتاقش مشخصه گفتم اون که فوت شده حتما این خواهرشه رفتم تو اتاقش دیدم خودشه خیلی خوشحال شدم یه پیرهن مهمونی دخترونه ی صورتی زیبا هدیه داد بهم که اندازه ی بچه چهار ساله بود
اون خانم درطول زندگیش فرد سخاوتمندی بود تو کودکی هم هروقت نمره ی صد می‌گرفتم بهم هدیه میداد شغلش هم خیاطی بود اون لحظه گیج شدم که به چه مناسبت داره هدیه میده ولی بعد خوشحال شدم گفتم حتما یه دلیلی داره شاید برای فرزند آیندمه
از اتفاقات اون روز هم اینکه تونستم بعد مدتها با همکلاسی قدیمیم که همیشه سعی داشتم بهش نزدیک بشم ارتباط بگیرم و تولدش رو تبریک گفتم
هستی
۰۱

سلام 

هدیه گرفتن لباس صورتی برای من معنای مهمی در این خواب دارد مخصوصا که این لباس کودکانه است. از آنجایی که این خانم به کودکی شما ربط داره میتوان گفت که هدیه ای که اکنون در بزرگسالی به شما داده و همچنان مناسب کودکان است می تواند اشاره ای باشد به بازگشت به چیزی در ایام کودکی شما.  پیشنهاد میکنم بیشتر در این خواب تامل کنید و اگر خوابهای دیگری میبینید نیز برایم بنویسید، چرا که خوابهای بعدی می تواند تکمیل کننده این خواب هدیه گرفتن شما باشد.

با احترام

نبوی
۰۰
پاسخهستی جان سلام، یک ایراد بسیار بزرگ و تومخی ای که سایتت داره اینِ که در مطالب بی‌نهایت حاشیه میری و این باعث میشه مخاطب بگه آیا هستی داره با مطالب رمان می‌نویسه؟! درسته که بهتره مقدمه و موخره و توضیحات وجود داشته باشه ولی این مورد در این سایت غیرحرفه‌ای و تومخی شده، به‌هرحال ازت ممنونم بابت توضیحات نماد کهن الگوها و دیدگاه یونگ.
هستی
۰۰

شیدا جان سلام 

ممنونم از نقدی که بر سایت من وارد کردی. کاملا متوجه منظورت هستم و درک میکنم. 

برات توضیح میدم، راستش ما در ابتدا برای راه اندازی سایت، نیاز داشتیم از مدلی در نگارش مقالات استفاده کنیم که در الگوریتم گوگل مورد قبول هست، چرا که در غیر اینصورت وبسایت در صفحات انتهایی گوگل برای همیشه می ماند و بالا نمی اومد. برای دیده شدن و خوانده شدن مجبور شدیم مقالات را به بیش از 1500 تا 2000 کلمه افزایش دهیم، به همین دلیل مطالعه برخی مقالات از حوصله برخی مخاطبان خارج است. 

راه حلی که برای این مشکل داریم تهیه یک دیکشنری خلاصه از تمامی مقالات سایت هست که مخاطبان بتوانند به راحتی به چکیده ای از نمادها دسترسی فوری داشته باشند.

طبیعتا آماده سازی این چکیده ها از مقالات متضمن صرف وقت و هزینه و انرژی زیادی است که امیدواریم به زودی میسر گردد.

سپاس که همراهی میکنی.

مفاخری
۰۰
پاسخخواب دیدم که از سفر آمدم و بعنوان سوغاتی برای همه دوستان و نزدیکان هدیه خریدم و اکثرا خوراکی‌ و شکلات بود چیزی که یادمه
نوید رضوی
۰۰
پاسخخواب دیدم که حسن تولدم هست و دوستانم همگی برای هدیه خریدن و سوپرایزم کردن
هاشمی
۰۰
پاسخخواب دی م که یک عینک آفتابی بزرگ از دوستم هدیه گرفتم برای تولدم
خورشید
۰۰
پاسخخواب دیدم در حال خریدن هدیه و کادو برای خانوادم و خانواده همسرم هستم و برای همه زعفران خریدم
افسون
۰۰
پاسخسلام هدیه دادن به کسی که مدتهاست باهاش قهری و ارتباطی نداری تعبیرش چی هست توی خواب اصلا حس بدی نداشتم خیلی هم خوشحال بودم از این موضوع ولی در واقعیت از این شخص متنفرم
هستی
۰۱

سلام 

دیدن افراد در خواب خصوصا وقتی از ان افراد بیزار هستیم، می تواند نشان دهنده بخش سایه وجود ما باشد، سایه آن بخشی از وجود افراد است که ان را انکار می کنند و تمایلی به پذیرش آن ندارند. این بخش انکار شده وجود اغلب در جهان بیرون روی دیگران فرافکن می شود و موجبات عشق آتشین و یا تنفر را نسبت به دیگران به وجود می آورد. 

باید دید این فرد چه چیزی دارد گه باعث شده از وی متنفر باشید. همان نیرو چیزی است که درون شما فراموش و یا انکار شده است. هدیه دادن به چنین فردی در خواب می تواند اینگونه تعبیر شود که روح شما نیازمند آشتی با این نیروی فراموش شده وجودتان است.

با احترام

لطیف طاهری
۰۰
پاسخخواب دیدم برای همسرم یک ساعت مچی خیلی گرون هدیه گرفته بودم ولی ساعت وقتی به دست ما رسید تقلبی بود
فروغ
۰۰
پاسخسلام من خواب دیدم از مادر بزرگم که الان در قید حیات نیست یه جعبه کادویی بزرگ هدیه گرفتم ولی نتونستم داخلش رو ببینم چون از خواب بیدار شدم تعبیرش چی هست ؟
غزاله احمدی
۰۰
پاسخسلام روز بخیر
اگر خواب ببینیم که به کسی طلا هدیه میدیم تعبیرش چیه من خواب دیدم به دوستم گردنبند طلا هدیه دادم میخوام تعبیرش رو بدونم
هستی
۰۰

غزاله جان سلام

تعبیر خواب هدیه دادن و هدیه گرفتن به جزییات زیادی بستگی دارد. مثلا برای اینکه تعبیر خواب هدیه دادن طلا رو بدونیم نیاز هست بدونیم آن شخصی که شما بهش طلا هدیه دادید چه خصوصیاتی داره و احساس شما نسبت به وی در زندگی واقعی چیه؟ خصوصیات فردی که به شما در خواب هدیه میده یا از شما هدیه میگیره اهمیت داره، چرا که نشان دهنده تبادل انرژی میان شما و آن بخشی از وجودتان هست که این فرد در خواب شما نماینده آن هست. این نیرو درون شما نهفته است و نیازمند دیده شدن از طرف شما و  زیسته شدن هست.

امیدوارم توضیحاتم در خصوص خواب هدیه دادن طلا مفید بوده باشه.

 

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 3

جدیدترین نمادهای خواب