بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد هستی کشاورز کاملا محفوظ می باشد

تعبیر خواب مار چیست؟ [ویدئو]

تعبیر خواب مار چیست؟ [ویدئو]

تعبیر خواب مار نیز مانند تعبیر خواب ماهی جزو تکراری‌ترین نمادهایی است که همه روزه در اینترنت جستجو می‌شود. نماد مار جزو خواب‌های تکراری محسوب می‌گردد؛ یعنی برای همه ما حداقل یکبار پیش آمده که خواب مار ببینیم و آشفته از خواب بیدار شویم. نماد مار جزو دسته نمادهای متناقض است، زیرا همزمان که می‌تواند حامل هشداری جدی برای خواب بیننده باشد می‌تواند نماد شفا، حمایت، حفاظت، رهنمود و تائید درستی مسیر زندگی باشد. آیا مارهایی که در خواب شما هستند سد راه شما می‌شوند یا شما را از مانعی به ظاهر غیرقابل عبور، عبور می‌دهند؟ همه چیز به نگرش آگاهانه شما بستگی دارد، نه تنها در موقعیت فعلی زندگی، بلکه به نگرش شما نسبت به خواب. اگر خواب مار دیده‌اید و به دنبال تعبیر صحیح خوابتان هستید هستی کشاورز سؤالات شما را در ادامه پاسخ داده است.

 

 

 

فهرست مقاله:

 1. تعبیر خواب مار
 2. نماد مار در خواب
 3. تعبیر خواب مار از نگاه یونگ
 4. تعبیر خواب مار از نظر فروید
 5. دیدن مار در خواب خوب است یا بد؟
 6. وجه روشن و شفابخش مار در خواب
 7. تعبیر خواب مار سبز
 8. تعبیر خواب مار سفید
 9. تعبیر خواب مار قرمز
 10. تعبیر خواب مار خاکستری
 11. تعبیر خواب مار زرد
 12. تعبیر خواب مار در آب
 13. تعبیر خواب مار کبری
 14. تعبیر خواب مار سیاه و سفید
 15. تعبیر خواب مار آبی رنگ
 16. تعبیر خواب مار نارنجی
 17. تعبیر خواب ماری که خودش را می‌خورد
 18. تعبیر خواب مار شاخدار
 19. تعبیر خواب مار دوسر
 20. تعبیر خواب مار افعی
 21. تعبیر خواب مار قرمز و سیاه
 22. تعبیر خواب گرفتن مار
 23. تعبیر خواب ماری که حرف میزند
 24. تعبیر خواب مار در خانه
 25. تعبیر خواب مار در ظرف غذا
 26. تعبیر خواب مار عاشق
 27. تعبیر خواب مار فروختن
 28. وجه تاریک و هشدار دهنده مار در خواب
 29. تعبیر خواب مار مرده
 30. تعبیر خواب نیش زدن یا مار گزیدن
 31. تعبیر خواب مار سیاه کوچک و بزرگ
 32. تعبیر خواب مار عصبانی
 33. تعبیر خواب کشتن مار
 34. تعابیر شناخته شده مار در خواب
 35. تعبیر خواب مار از نظر قرآن
 36. تعبیر خواب مار در انجیل
 37. تعبیر خواب مار ابن سیرین
 38. نتیجه گیری

 

تعبیر خواب مار

من از اینکه چه تعداد از مردم خواب‌های قدرتمندی در مورد مارها می‌بینند شگفت‌زده هستم. مارها واقعاً به یادماندنی‌ترین موجودات دنیای خواب هستند. حضور آنها در خواب تقریباً همیشه واضح، مرموز و جالب توجه است. وقتی از من پرسیده می‌شود که تعبیر خواب مار چیست، تلاش می‌کنم چیزی بگویم که بدون تحمیل دیدگاه شخصی‌ام به بیننده، مفید باشد. من می‌توانم جملاتی کلی در مورد نمادگرایی سنّتی و اسطوره‌ای بیان کنم، اما این خطر وجود دارد که باعث دور شدن بیننده خواب از جزئیات خاص تجربه‌اش شود، جایی که اغلب ممکن است عمیق‌ترین معانی شخصی پیدا شود. مردم در طول تاریخ در فرهنگ‌های سراسر جهان خواب مارها را گزارش کرده‌اند. از نظر روانشناسی یونگ، خواب‌های مار دارای کیفیت کهن الگویی قدرتمندی هستند. آنها تجربه‌ای بسیار به یادماندنی و عجیب از ناخودآگاه جمعی را به مردم می‌دهند.

مار گاهی راه را به سوی گنج‌های پنهان نشان می‌دهد و نماینده کششی درونی به سوی ناشناخته است. این کشش انسان را به سفر به فراسوی نقطه ایمنی و فراتر از مرزهای آگاهی سوق می‌دهد. آنچه فراتر از آگاهی است دنیای ناخودآگاه نام دارد؛ جهانی رازآلود که مار پیام‌آور خردمند آن است. پرفسور یونگ در مورد نمادگرایی مارها در بخشه‌ای مختلف کتاب سرخ صحبت کرده است. این عبارات روشن می‌سازد که یونگ مارها را هم منفی و هم مثبت می‌دانست، هم به عنوان «شیاطین جهنمی» و هم به‌عنوان راهنمایان ضروری برای روح. درک این نکته که در تعبیر خواب مار لزوماً نباید به دنبال پاسخ قطعی گشت ضروری است. در عوض، ما می‌توانیم آزادانه با خاطرات و احساسات شخصی که به نظر می‌رسد مرتبط با آن خواب هستند، ارتباط برقرار ‌کنم و به قدرت ماری که در خواب دیده‌ایم اجازه ‌دهیم تا افکارمان را هدایت کند.

 

نماد مار در خواب

قبل از ورود به معنای نمادین مار لازم است ابتدا تفاوت نماد و نشانه را بدانیم. نماد آن مفهومی است که دارای بار معنایی، احساسی و انرژی فراوانی است. در حالی که یک نشانه صرفاً کلمه‌ای است که قصد اشاره به چیزی را دارد. برای مثال کلمه سَرو بار احساسی زیادی با خود دارد و حامل نوعی انرژی مثبت است چرا که در فرهنگ ما سَرو نماد پایداری و غرور است. در حالی که کلمه کاج صرفاً به یک درخت خاص اشاره دارد. درک نمادین زمانی است که از معنای سطحی تصویر فراتر برویم. برای نفوذ به معنای عمیق‌تر نماد مار - یا هر نمادی - باید از فهرست تداعی‌ها که توسط شخص خواب بیننده ارائه شده فراتر برویم. به عبارتی فقط روی معنای ظاهری مار که ترسناک و خطرناک است متمرکز نشوید. در این صورت شما در اصل نماد را به نشانه تبدیل می‌کنید. نشانه قدرت دگرگونی ندارد و کاهنده است.

نماد مار یکی از رایج‌ترین نمادها در اساطیر، هنر و مذهب است. جای تعجب نیست که دیدن مار در خواب از رایج‌ترین خواب‌ها باشد. مار نام‌ها و صفات زیادی دارد: استاد رمز و راز و تولد دوباره، تطهیر کننده و شفابخش، حامل میوه جاودانگی. علامت آسمانی آن ماه است که ویژگی‌های مشابهی دارد. تصویر دو مار در هم تنیده یا جفت شده نماد باروری و زایش است. مار پیچیده به دور عصا یا درخت، بعلاوه تصویر مار و جام هیژی نماد شفا می‌باشد. تصویری که امروزه به عنوان نماد پزشکی و داروسازی استفاده می‌شود. از نظر اساطیری، مار نمایانگر انرژی اولیه حیات است که از آب‌های اولیه هستی برمی خیزد - آن انرژی معنوی که در همه ما تجسم یافته است-. این انرژی در انسان قابلیت تبدیل شدن به بالاترین اصل معنوی را دارد. ما این جنبه از نماد مار را در تصاویر یوگای کُندالینی می‌بینیم.

 

تعبیر خواب مار از نگاه یونگ

یونگ زمانی گفت که ما هنگامی خواب مارها را می‌بینیم که زندگی جدی می‌شود؛ به این معنی که موقعیت‌های خاصی در زندگی ما هستند که قدرت واکنشی را در ما ایجاد می‌کنند که بسیار بیشتر از قدرت اراده و توانائی ماست. یونگ در یکی از سمینارهای تحلیل خوابی که در سوئیس برگزار می‌کرد اذعان داشته که مار در یک تحلیل ممکن است به معنای نمادی مطلوب باشد، چیزی که به «بینش درونی» شخص خواب بیننده اشاره دارد و در خوابی دیگر نمادی نامطلوب - که در زندگی شخص خواب بیننده در جریان است.- زمانی که حضور مار در خواب تهدیدکننده است، باید از خود بپرسیم: "این مار نماد چیست؟" می‌توان به این خواب‌ها به عنوان پاسخی غریزی به وضعیت فعلی زندگیمان نگاه کنیم. خواب به طور نمادین می‌گوید، شما در یک موقعیت تهدیدکننده هستید! نویسنده معتقد است که تعبیر خواب مار به روش یونگ معتبرترین تعبیر است.

 

تعبیر خواب مار از نظر فروید

فروید بنیان‌گذار روانکاوی است. در قرن نوزدهم، او کتاب تعبیر خواب را نوشت و از طریق بررسی خواب‌های بیمارانش به پژوهش بر روی خواب‌ها پرداخت. برای فروید، مار در درجه اول یک نماد فالیک است که نشان دهنده آلت تناسلی مردانه و میل جنسی است. تعبیر فرویدی خواب مار، بر رابطه شما با جنسیت و چهره‌های مرد در زندگی شما تأکید می‌کند. به گفته فروید، مار نمادی برای آلت تناسلی مردانه است و حول محور ارتباط شما با قدرت مردانگی خود، رابطه با مردان یا انرژی مردانه خود (اگر زن هستید) می‌چرخد. اگر خواب مارها را دیده‌اید در تعبیر خواب مار به روش فروید به شما پیشنهاد می‌شود مار را نمادی برای میل جنسی سرکوب شده یا درگیری درونی در مورد نحوه ابراز یا تجربه تمایلات جنسی خود در نظر بگیرید. تأکید بیش از حد فروید بر مسائل جنسی باعث جبهه‌گیری بسیاری علیه وی شده است.

 

دیدن مار در خواب خوب است یا بد؟

خواب‌های مربوط به مارها، حتی زمانی که تهاجمی و تهدیدآمیز به نظر می‌رسند، می‌تواند نشان دهنده پتانسیل تحول روانی انسان باشد. گرچه این تحول درونی در همه افراد تضمین شده نیست. برای درک قدرت بالقوه خواب مار، ابتدا باید پیام و معنای خواب را درک کنید. در زمان‌های قدیم، مار نه تنها برانگیزاننده حس ترس و خطر بود بلکه مفهوم شفا و حکمت را نیز با خود داشت. بسیاری از اوقات، همه اینها - ترس، خطر، شفا و خِرَد – در زندگی همه ما تجربه می‌شود. یونگ در یکی از سخنرانی‌هایش می‌گوید مار نه تنها خدای شفا است بلکه دارای خاصیت حکمت و نبوت نیز می‌باشد. نماد مار در خواب همیشه مطلوب و خوش بینانه نیست، مطمئناً مارها جنبه‌های تیره‌ای نیز دارند، مخصوصاً زمانی که ما از طبیعت اصیل خود جدا می‌شویم. در ادامه وجه تاریک و روشن مار در خواب را بطور مفصل شرح می‌دهیم.

 

تعبیر خواب مار

وجه روشن و شفابخش مار در خواب

همانطور که در بالا گفتیم" درک این نکته مهم است که در دوران باستان، مانند تمدن‌های دیگر، مار نه تنها حیوانی بود که ترس را برمی‌انگیخت و نشان دهنده خطر بود، بلکه به معنای شفا بود". تاریخچه مار به عنوان نماد دگرگونی و شفا حداقل به 25000 سال قبل برمی‌گردد. می‌توان گفت ارتباط بین مارها و شفا و دگرگونی، ارتباطی با توانایی مار در پوست انداختن و تولد دوباره دارد. چرا و چگونه روان نمادها را انتخاب می‌کند یک راز است. نمادها زبان اصلی ناخودآگاه انسان هستند. پیشا کلامی و پیشا عقلی هستند. (اشاره به انسان بدوی و پیشا مدرنیسم) بنابراین، هنگامی که خواب مار می‌بینید، باید این ویژگی پیشا کلامی/ماقبل عقلی را در هنگام رمزگشایی معنا به خاطر بسپارید. به روایتی باید طوری با معنای مار ارتباط برقرار کنید که گویی یک فرد بدوی آن را در خواب دیده است.

در داستان بودا، مار نماد حفاظت و نگهبانی است. بودا در حالت مراقبه نشسته است و تمام شیاطین نزد او می‌آیند تا او را از روشن‌بینی قریب‌الوقوعش باز دارند. طوفان‌های سهمگین در اطرافش می‌خزند و رعد و برق به زمین اطرافش برخورد می‌کند، اما بودا تکان نمی‌خورد. کم کم نوری در درون بودا شروع به درخشیدن می‌کند و تمام نیروهای سیاه برای خاموش کردن آن دست به کار می‌شوند. تا اینکه ناگا، کبرای بزرگ جهان، از راه می‌رسد و سر خود را همچون چتری بر سر بودا می‌کشد تا از او محافظت کند. ناگاها در اساطیر هندوستان موجوداتی نیمه انسان نیمه کبری هستند. این موجودات می‌توانند به شکل انسان کامل یا مار کامل نمود پیدا کنند. ناگاها با اینکه موجوداتی خطرناک هستند اما اغلب برای انسان مفیدند. در ادامه به شرح نمادهای مثبت مار در خواب می‌پردازیم.

 

تعبیر خواب مار سبز

تعبیر خواب مار سبز در وهله اول در دسته تعبیر خواب مار جای می‌گیرید و بر اساس کلیات ذکر شده در تعبیر خواب مار می‌توان آن را تعبیر کرد. تنها نکته متمایزکننده مار سبز نسبت به دیگر مارها، رنگ سبز آن است. بر این اساس باید به نمادشناسی رنگ سبز در تعبیر خواب بپردازیم. رنگ سبز نماد بهار، رویش، جوانی و طبیعت سرزنده است.

ترکیب مار و رنگ سبز می‌تواند وجه بینش و خردمندی مار را افزایش دهد. خصوصاً در فرهنگ و مذهب ما ایرانیان رنگ سبز از احترام و تقدس خاصی برخوردار است. با همه اینها نباید از جنبه هشدار دهنده و خطرناک رنگ سبز نیز غافل باشیم. برای تعبیر خواب مار سبز در ابتدا باید به تمامی جزئیات خواب توجه کرد. گاهی رنگ سبز می‌تواند نماد سم و خطر باشد. برای مثال گاهی چشمان سبز می‌تواند ترسناک باشد و شخص را از یک دسیسه آگاه کند.

 

تعبیر خواب مار سفید

برای تعبیر خواب مار سفید ابتدا باید به "تعبیر خواب مار" رجوع کرد. آنچه در خواب‌های مار اهمیت دارد ماهیت مار است. رنگ و اندازه مار در وهله دوم اهمیت قرار دارد. در ابتدای این مقاله گفتیم که مار بطور کلی می‌تواند نماد خردمندی، محافظت، بینش و آگاهی باشد و در مقابل آن به جنبه منفی و تاریک مار نیز اشاره کردیم. آنچه مار سفید را از دیگر مارها متمایز می‌کند رنگ سفید آن است. رنگ سفید نماد صلح، آشتی، بی‌طرفی و پاکی است. رنگ سفید بخاطر ماهیت روشنی که دارد می‌تواند تداعی کننده روز، بینایی و آگاهی باشد.

ماری که در خواب دیده‌اید در چه وضعیتی بوده است؟ از خود بپرسید مار سفید در خوابم آرام بود یا مهاجم؟ اگر آرام بود می‌تواند در دسته تعابیر مثبت باشد اگر مهاجم و تهدید کننده بوده می‌تواند نماد خطر و دوری از طبیعت اصیل خویشتن باشد.


 

تعبیر خواب مار خاکستری

برای تعبیر خواب مار خاکستری لازم است تمامی جزئیات خواب را در نظر بگیرید و آن را به زندگیتان تعمیم دهید. مار خاکستری پیش از آنکه خاکستری باشد مار است. پس باید ابتدا به ماهیت آن توجه کرد. برای روشن‌تر شدن موضوع از خود بپرسید مار خاکستری خواب من در چه وضعیتی ظاهر شد؟ آیا آرام و رام بود و یا حمله کننده و خطرناک بود؟ طبق توضیحات یونگ در سمینارها و کتاب قرمز و ... مار در عین حال که می‌تواند حامل خِرد، بینش و آگاهی باشد می‌تواند نماد خطر، پسرفت و گرفتاری باشد.

تمام این تعابیر به جزئیات خواب شما و رابطه آن با زندگیتان بستگی دارد. برای درک پیام خوابتان سعی کنید عکسی از مار خاکستری را روی اینترنت پیدا کنید و روزها آن را تماشا کنید. برای تعبیر خوابتان عجله نکنید، اجازه دهید مار با قدرت جادویی، خرد و بینشی که دارد شما را راهنمایی کند.

 

تعبیر خواب مار زرد

برای تعبیر خواب مار لازم است به رنگ مار نیز توجه کنیم. رنگها در هنر، مذهب، روانشناسی و... دارای اهمیت ویژه‌ای هستند. رنگ زرد پیوندهایی با خورشید، مثبت بودن، گرما، ثروت، انرژی و شادی دارد. در عین حال وجه منفی رنگ زرد نیز خود را در احساس حسادت، بیماری، احتیاط و خیانت نشان می‌دهد. کارل یونگ، روان‌پزشک سوئیسی که روان‌شناسی تحلیلی را پایه‌گذاری کرد، اظهار داشت که ذهن انسان دارای ایده‌های «از پیش تعیین‌شده» است که از اجداد ما سرچشمه می‌گیرد.

بر این اساس گاهی مارها در مفاهیم بنیادین کهن الگوهای جمعی ظاهر می‌شوند و درک آن ساده نیست. برای تعبیر خواب مار زرد یک قلم و کاغذ بردارید و خوابتان را با ذکر دقیق جزئیات یادداشت کنید. سپس از خودتان بپرسید چرا مار زرد؟ زردی رنگ به چه چیزی در زندگی کنونی من اشاره دارد؟ پاسخ این سؤالات می‌تواند شما را در درک صحیح خوابتان یاری دهد.

 

 

تعبیر خواب مار قرمز

تعبیر خواب مار قرمز را ابتدا در دسته کلی "تعبیر خواب مار" جستجو می‌کنیم. آنچه اهمیت دارد ماهیت کلی مار است. رنگ و جثه مار در جایگاه بعدی قرار دارد. مارها هرچه بزرگتر باشند قدرتمندتر و بعضاً خطرناکتر هستند در حالی که مارهای کوچک قدرت چندانی ندارند و حتی گاهی به عنوان حیوان خانگی نگهداری می‌شوند.

رنگ قرمز مار موضوعی است که در تعبیر دقیق‌تر خواب مار باید در نظر گرفته شود. رنگ قرمز می‌تواند نماد عشق، لذت، خون، گرما، ممنوعیت، خشم و... باشد. در عین حال رنگ قرمز می‌تواند نماد شیطان باشد. در فرهنگ ایرانی رنگ لباس یزید قرمز انتخاب می‌شود که نماد ظلم، بی‌رحمی، شر و... است. ناگفته پیداست که رنگ قرمز در بیداری و خواب می‌تواند نمادی مثبت و یا منفی باشد. برای تعبیر صحیح خواب مار قرمز لازم است تمامی اجزاء خوابتان را با دقت بررسی کنید و تنها به نماد مار اکتفا نکنید.

 

تعبیر خواب مار قرمز

تعبیر خواب مار در آب

تعبیر خواب مار در آب از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا دو نماد مار و آب ترکیب شده‌اند و حامل پیام مهمی برای خواب بیننده هستند. باید دید حضور مار در آب دقیقا چگونه است؟ آب دریا؟ رودخانه؟ حوض؟ همه این موارد می‌تواند در تعبیر خواب تأثیرگذار باشد. طبق نظر یونگ آب، دریا، اقیانوس و... در خواب معمولاً به مفهوم ناخودآگاهی اشاره دارد.

اگرچه آب به خودی خود شفاف است اما بستر آب عمق دارد و عمق آن تاریک و ناشناخته است. این تاریکی عمیق و محتویات کف آن به ناخودآگاه انسان و محتویات ناشناخته آن اشاره دارد. مار نیز ملکه اعماق (ملکه تاریک) است. حرکت مار در آب می‌تواند ترکیبی از بینش مار در جهان ناشناخته و پنهان ناخودآگاه باشد. ماری که از اعماق برخاسته و به سطح پیدای آب آمده و خودش را به سطح آگاهی شما رسانده است می‌تواند نماد جریانی از انرژی در زندگی باشد.

 

تعبیر خواب مار کبری

یونگ می‌گوید: "رایج‌ترین نماد تعالی در خواب، مارها هستند." می‌توان تعبیر خواب مار کبری را نزدیکترین تعبیر به حرف یونگ دانست. مار کبری به دلیل باز شوندگی سر، می‌تواند به شکل یک چتر محافظ برای مراقبت از ارزش‌های الهی ظاهر شود. مایلم در این گفتار به نقش مار کبری در به تعالی رسیدن بودا اشاره کنم. بودا مدت زمان زیادی را در کوهستان به مراقبه پرداخته بود. در این میان نیروهای شیطانی دست به کار شدند که او را از پای در آورند. اینجا بود که مار کبری به عنوان محافظ بودا ظاهر شد و سر چتر گونه‌اش را روی سر بودا گرفت و از او در برابر نیروهای اهریمنی مراقبت کرد تا زمانی که به تعالی رسید.

این عالی‌ترین مفهومی است که می‌توان برای تعبیر خواب مار کبری در نظر گرفت. تمامی جوانب خوابتان را بررسی کنید تا به پیام حقیقی که پشت حضور مار کبری هست برسید.

 

تعبیر خواب مار آبی رنگ

در تعبیر خواب مارها آنچه در ابتدای امر اهمیت دارد ماهیت مار است. سپس می‌توان به واکاوی رنگ آبی مار پرداخت. تعبیر خواب مار آبی رنگ می‌تواند از منظر رنگ شناسی حاوی پیام خاصی باشد وگرنه ماهیت مار در تمامی خواب‌ها می‌تواند بر اساس دیدگاه شخص خواب بیننده و وضعیت زندگی وی بررسی شود. می‌توان گفت که مار آبی رنگ جزو مارهای نایاب است. به همین خاطر ظاهر شدن آن در خواب می‌تواند تأمل برانگیز باشد.

از خودتان بپرسید چرا رنگ آبی؟ چه پیامی در رنگ آبی نهفته است؟ احساس شما به رنگ آبی چیست؟ آبی رنگی است که مانند آبی آسمان یا دریا اغلب در طبیعت یافت می‌شود، شاید به همین دلیل است که مردم اغلب رنگ آبی را آرام توصیف می‌کنند. با این حال، آبی به عنوان یک رنگ سرد، گاهی می‌تواند احساس دوری یا حتی سردی را در فرد به وجود آورد.

 

تعبیر خواب مار نارنجی

در تعبیر خواب مار نارنجی، علاوه بر جنبه مثبت یا منفی مار در خواب، همه چیز به احساس شما نسبت به رنگ نارنجی بستگی دارد. رنگ نارنجی چه احساسی به شما می‌دهد؟ آیا رنگ نارنجی را با ویژگی‌ها یا موقعیت‌های خاصی در زندگیتان مرتبط می‌دانید؟ مهم است که به یاد داشته باشید که نمادها و تداعی‌های رنگ نارنجی جهانی نیستند. تفاوت‌های فرهنگی اغلب در نحوه ارتباط افراد با رنگ‌ها نقش دارند. در ایالات متحده، مردم ممکن است نارنجی را با لباس‌های زندان مرتبط کنند و از دیدن آن حس خفقان و... دریافت کنند در حالی که در کشورهای دیگر، این رنگ با سلطنت و معنویت مرتبط است. برای درک معنای خواب مار نارنجی ابتدا معنای کلی مار در خواب را در این مقاله بررسی کنید و سپس به جهان احساسی درونتان رجوع کنید. مطمئن باشید پاسخ تمامی سؤالاتتان نزد خودتان است.

 

تعبیر خواب ماری که خودش را می‌خورد

اورابوروس ماری است که دم خود را می‌خورد. کلمه AURA در زبان یونانی به معنی دُم و کلمه BOROS به معنی خوردن است. اورابوروس یک تصویر کامل از واقعیتی است که می‌تواند جنبه‌های خلاقانه و مخرب طبیعت را همزمان نشان دهد. اورابوروس وحدت زندگی و مرگ است که طبق آن همه آنچه در جهان به وجود می‌آید باید روزی دوباره به خلأ عدم فرو رود.

اگر به دنبال تعبیر خواب ماری که خودش را می‌خورد هستید باید گفت این مار نمادی از ابدیت و تجدید مداوم زندگی است. به یاد داشته باشید که جهان هستی سرشار از تضاد است، جوانی پیری، تولد مرگ، روز شب، سفید سیاه. هردو این مفاهیم متضاد در کنار هم معنی می‌گیرند و باعث تکامل جهان شده‌اند. شما آیا برای تکامل روحتان این تضادها را پذیرفته‌اید؟ به جریان فعلی زندگیتان توجه کنید. این مار حامل کدام انرژی تکاملی درون شماست؟

 

تعبیر خواب مار سیاه و سفید

تعبیر خواب مار سیاه و سفید از جمله تعابیر قابل تأمل است. برای رسیدن به تعبیر دقیق باید در ابتدا به ماهیت مار توجه کرد. سپس دو رنگ سیاه و سفید و ترکیب آنها می‌تواند مورد بررسی قرار گیرد. در ابتدا به شرح مفهوم ترکیب دو رنگ سیاه سفید می‌پردازیم. اولین چیزی که از ترکیب رنگ‌های سیاه و سفید به ذهن می‌رسد نماد یین و یانگ است. یین و یانگ در اسطوره شناسی چین دو وجه متضاد هستند که باهم دایره تکامل را تشکیل می‌دهند.

وجود هر کدام بدون دیگری ناقص است. ترکیب این دو رنگ را می‌توان نماد تکامل دانست. لذا می‌توان گفت مار سیاه سفید می‌تواند حامل مفهوم تکامل باشد. جهان هستی از تضادها ساخته شده و با تضادهاست که به تکامل می‌رسد. اگر خواب مار سیاه سفید دیده‌اید به تضادهای زندگیان توجه کنید. آیا شما در راستای تکامل و پذیرش این تضادها قدم برمی‌دارید؟

تعبیر خواب مار سیاه و سفید

 

تعبیر خواب مار شاخدار

برای تعبیر خواب مار شاخدار ابتدا لازم میدانم اشاره‌ای به نقش نمادین این مار در اسطوره‌های فرهنگ‌های مختلف داشته باشم. مارهای شاخدار در تاریخ شفاهی بسیاری از فرهنگ‌های بومی آمریکا حضور دارد. رقص"لاک پشت بزرگ" قوم یوچی برای گرامیداشت روح مار شاخدار برگزار می‌شود. در میان این قوم، مار شاخدار به عنوان نماد طوفان، آسمان غرنبه، رعد و برق و باراندگی شناخته می‌شود.

در میان مردم قبیله چِروکی، مار شاخدار اوکتنا نامیده می‌شود. جیمز مونی، انسان شناس، نقل می‌کند: افراد آگاه می‌گویند اوکتنا مار بزرگی است، به اندازه تنه درخت، با شاخ‌هایی روی سر و تاج درخشانی مانند الماس بر پیشانی‌اش و فلس‌هایی که مانند جرقه‌های آتش می‌درخشند. در تمام طولش حلقه‌ها یا لکه‌های رنگی دارد و جز با تیراندازی به نقطه هفتم از سر زخمی نمی‌شود زیرا زیر این نقطه قلب و جانش قرار گرفته است.

الماس فروزان Ulunsuti "شفاف" نامیده می‌شود و کسی که بتواند آن را به دست آورد ممکن است به بزرگترین فرد معجزه آفرین قبیله تبدیل شود. هر کسی که توسط این مار شاخدار دیده شود از نور درخشان الماس او چنان مبهوت می‌شود که به جای تلاش برای فرار به سمت مار می‌دود. نفَس اوکتنا نیز کشنده است. اگر ذره‌ای از هوای کثیف خارج شده از دهان مار اوکتنا را استنشاق کنند، هیچ موجود زنده‌ای نمی‌تواند زنده بماند. از جمله توانایی‌های جادویی که به اوکتنا نسبت داده می‌شود تغییر شکل، نامرئی بودن و قدرت هیپنوتیزم است.

مار شاخدار در افسانه‌های اروپائیان و مردم خاور نزدیک نیز وجود دارد. بر اساس آنچه از افسانه‌ها دیدیم مار شاخدار در عین حال که عظمتی خارق العاده و توانمند دارد می‌تواند تهدید کننده باشد. به جزئیات خوابتان توجه کنید. سعی کنید وجه مناسب تعبیر خوابتان را کشف کنید.

 

تعبیر خواب مار دوسر

برای تعبیر خواب مار دو سر باید ابتدا به معنای نمادین مار پرداخت. از آنجایی که مار پوست می‌اندازد، تصور می‌شود که نماد تولد دوباره و رستاخیزی جدید باشد. دو سر بودن مار هم می‌تواند نماد عالم بالا و جهان زیرین باشد. حیوانات دو سر در دنیای واقعی دیده می‌شوند و با همان فرآیند دوقلوهای به هم چسبیده از جنین‌های دوقلوی تک تخمکی تشکیل می‌شوند. مارهای دو سر به ندرت بیش از چند ماه زنده می‌مانند زیرا دو سر بطور متفاوت تصمیم می‌گیرند و همین امر باعث هلاک حیوان می‌شود. اگر خودتان یا کسی در اطرافیانتان خواب مار دو سر دیده در قدم اول بپرسید مار در خواب چه نقشی داشت؟ آیا ماری وحشی یا رام بود؟ آیا نقش محافظت از بیننده خواب را داشت یا قصد حمله و آسیب‌رساندن به او؟ بر اساس پاسخ‌های به دست آمده می‌توان خواب را تعبیر کرد.

 

تعبیر خواب مار افعی

برای تعبیر خواب مار افعی باید ابتدا تفاوت افعی با دیگر مارها را درک کرد. افعی‌ها خانواده‌ای از مارهای سمی هستند که در اکثر نقاط جهان، به استثنای قطب جنوب، استرالیا، هاوایی، ماداگاسکار و همچنین جزایر مختلف منزوی دیگر و شمال دایره قطب شمال یافت می‌شوند. همه آنها دارای نیش‌های بلند هستند که امکان نفوذ عمیق و تزریق سم را فراهم می‌کند. این مارها بسته به شرایط می‌توانند تصمیم بگیرند که چقدر زهر تزریق کنند.

مهم‌ترین عامل تعیین کننده در مصرف زهر به طور کلی اندازه مار است. نمونه‌های بزرگتر می‌توانند زهر بسیار بیشتری تولید کنند. با این اوصاف می‌توان گفت که افعی گونه خطرناکتری از خانواده مارهاست. نویسنده معتقد است به جز خطرناکتر بودن افعی نسبت به مارهای معمولی تفاوت دیگری میان تعابیر این دو مار نیست لذا می‌توانید به تعبیر کلی مار در این نوشتار مراجعه کنید.

 

تعبیر خواب مار قرمز و سیاه

ترکیب رنگ قرمز و سیاه می‌تواند گویای تضادی خاص در وضعیت کنونی خواب بیننده باشد. تعبیر خواب مار قرمز و سیاه در ابتدا به ماهیت مار ارجاع داده می‌شود و در وهله دوم به ویژگی‌های نمادین این دو رنگ مربوط می‌شود. گفتیم که رنگ قرمز می‌تواند نماد عشق، خون، ظلم، بی‌رحمی، گرما و... باشد. به عبارتی رنگ قرمز هم نماد انرژی مثبت و شادی و هم نماد تباهی و فساد است.

از طرفی رنگ سیاه را می‌توان به عنوان نماد تیرگی که حس غم و تاریکی را بر می‌انگیزد دانست. گرچه این رنگ‌ها ممکن است برای هر شخصی برانگیزاننده حسی متفاوت باشد. پس از درک معنای کلی مار در خواب، برای درک چرایی رنگ قرمز و سیاه ماری که در خواب دیده‌اید از خودتان بپرسید این دو رنگ چه حسی را در من ایجاد می‌کند؟ ترکیب این دو برای من خوشایند است یا خیر؟

 

تعبیر خواب گرفتن مار

گرفتن مار در بیداری نشان از قدرت و استعداد فرد در رام کردن یک نیروی خطرناک است. تعبیر خواب گرفتن مار می‌تواند اشاره به کنترل نیرویی باشد که ممکن است قصد تخریب و آزار خواب بیننده را داشته باشد. گرفتن مار در خواب می‌تواند توسط شخص خواب بیننده صورت بگیرد و یا مار به عنوان مطاعی از طرف دیگری به شخص خواب بیننده داده شود.

در مورد دوم باید به خصوصیات شخصیتی، رفتاری شخصی که مار را به شما می‌دهد نیز توجه کنید. گرفتن مار گاهی می‌تواند دریافت خردمندی و نیروی شفابخش حیات نیز تعبیر شود. در بسیاری از اساطیر مار با خود برکت، سعادت، شادی و صلح به همراه می‌آورد. از طرفی به وجه تاریک و تهدیدآمیز مار نیز توجه کنید. تکرار می‌کنم: تعبیر صحیح گرفتن مار در خواب، تنها با بررسی دقیق تمامی جزئیات خواب و تعمیم آن به وضعیت فعلی زندگی شخص خواب بیننده ممکن است.

 

تعبیر خواب ماری که حرف میزند

به تعبیر پرفسور کارل یونگ، حیوانات سخنگو اغلب تصاویری کهن الگویی هستند. تعبیر خواب ماری که حرف می‌زند نیز می‌تواند در دسته نمادهای کهن الگویی قرار بگیرد. طبق تعریف یونگ، کهن الگوها مفاهیمی جهانی هستند که قدمتی به درازای تاریخ بشر دارند و نزد تمامی انسان‌ها حامل انرژی واحدی هستند. کهن الگوها قدرت تحول و ویرانی دارند و در طول زمان به نسل‌های مختلف منتقل می‌شوند. این انرژی‌های کهن الگویی در ناخودآگاه جمعی ما جای دارد و در هر لحظه از زندگی ما را تحت تأثیر قرار می‌دهند.

تصویر ماری که حرف میزند در خواب از اهمیت فراوانی برخوردار است. این مار می‌تواند نمادی تمام عیار از یک نیروی الهی باشد که در شخص خواب بیننده متبلور شده است. در عین حال از اهمیت دیگر جزئیات خواب نیز نباید غافل شد. به یاد داشته باشید که تعبیر صحیح خواب شما با تحلیل تک تک اجزاء خوابتان ممکن است.

 

تعبیر خواب مار در خانه

تعبیر خواب مار در خانه را با ذکر یک مثال برای شما شرح می‌دهم. من بیرون در جاده مقابل خانه‌مان ایستاده‌ام. یکی کیسه‌ای به من می‌دهد، آن را باز می‌کنم. انبوهی از مارها از آن بیرون می‌آیند. بزرگ، کوچک، سمی و غیر سمی و در انواع رنگ‌ها. انگار از اسارت رها شده‌اند. برخی به داخل جنگل می‌لغزند و برخی دیگر مستقیماً به داخل خانه می‌روند. ابتدا با خودم فکر می‌کنم، "این اتفاق خوبی نیست"، اما نمی‌ترسم و می‌دانم که این یک اتفاق بسیار مهم است. وارد خانه می‌شوم و هیچ نشانی از آنها نیست، با این حال می‌دانم که آنها در آنجا هستند. بخشی از من فکر می‌کند که باید نگران باشم، اما بخش عمیق‌تر من می‌داند که وجود این مارها در خانه‌ام شفابخش است. داخل خانه می‌روم و به اطراف نگاه می‌کنم.

همه آن مارها در خانه مستقر شده‌اند. به نوعی، می‌دانم که آنها به من آسیب نخواهند رساند و برای محافظت و راهنمایی من آمده‌اند. ممکن است عجیب به نظر برسد که احساس کنید داشتن مار در خانه، به نوعی محافظت کننده است. تاریخچه مارها از دیدگاه اسطوره‌ شناسی قابل اهمیت است. این خواب حقیقت خودش را می‌گوید: مارهای خواب او آنجا هستند تا از او محافظت کنند و راهنمای او باشند. مجسمه‌ها و نقاشی‌های مار در زیارتگاه‌های اولیه اروپایی برجسته بودند، به این معنی که مردم مارها را به عنوان چیزی مقدس در خانه نگه می‌داشتند. در خوابی که خواندید، ما دو رویداد نمادین داریم: آزاد شدن انرژی غریزی شخص در خانه‌اش و احساس محافظت و خردی که با حضور مارها در خانه‌اش داشت.

 

تعبیر خواب مار در ظرف غذا

 

تعبیر خواب مار در ظرف غذا

محتویات ظرف غذا از آشپزخانه می‌آید. آشپزخانه محل تهیه غذای جدید با استفاده از مواد خام است. شما در آشپزخانه مواد مختلفی را باهم ترکیب و غذای جدیدی تهیه می‌کنید. یونگ در سمینارهای خود در مورد تحلیل خواب می‌گوید که تصویر دیگ روی اجاق، تصویری کهن الگویی از یک ظرف قربانی است. (رحِمی معنوی که در آن موجودی جدید شکل می‌گیرد). بنابراین اگر می‌خواهید برای غرایزتان کاری انجام دهید، باید غرایز خود را یکجا جمع کنید و آنها را باهم در قابلمه بپزید تا متحول شوند.

غرایز موادی هستند که باید روی آتش آگاهی نگه داشته شوند تا بپزند و متحول شوند. نه تنها قربانی کردن روش‌های قدیمی‌مان در تفکر، بلکه جمع‌آوری عناصر شخصیت ما (عقده مادر و پدر) و گرد هم آوردن آنها (در قابلمه) برای تولید انسانی با شخصیت جدید، تعبیر خواب مار در ظرف غذا می‌تواند به چنین تحول درونی اشاره داشته باشد.

 

تعبیر خواب مار عاشق

تعبیر خواب مار عاشق به وجه مثبت مار مربوط می‌شود. مار عاشق می‌تواند در تصاویری ظاهر شوند که بیننده خواب را به حیرت آورد. مار عاشق می‌تواند خودش را به بدن بیننده خواب بپیچد و او را لمس کند بدون اینکه هیچ نگرانی از خطرات احتمالی آن وجود داشته باشد.

ماری که به نظر می‌رسد عاشق شده نماد نوعی کشش و جاذبه غریزی بین امیال درونی و ذهن آگاه است. متأسفانه انسان امروزی به دلیل زندگی متمدنانه‌ای که در پیش گرفته روز به روز از طبیعت الهی خویش دور می‌شود و غرایزش با سرخوردگی و سرکوب مواجه شده است.

اگر در خواب تصویر مار عاشقی را دیده‌اید می‌تواند به معنی دعوتی به سوی بینشی معنوی باشد. برای درک دقیق‌تر معنی خوابتان نیاز هست ابتدا نماد کلی مار در خواب را درک کنید سپس به تحلیل خصوصیات ماری که در خواب دیده‌اید بپردازید.

 

تعبیر خواب مار فروختن

فروختن مار رفتاری معمولی و عرفی نیست. گرچه در تعبیر خواب مار ما بیشتر جنبه خردمندانه و بینش آگاهی رساننده آن را در نظر می‌گیریم اما بسته به جزئیات دقیق خوابتان و شرایط فعلی زندگیتان ممکن است فروختن مار جزو وجه تیره مار به شمار آید.

ابتدا از خودتان بپرسید نقش من در خواب فروختن مار دقیقا چه بود؟ چه کسی مارها را برای فروش به شما داده بود؟ مارها را در ازای چه قیمت و یا کالایی می‌فروختید؟ آیا فروش مار حس خوبی برای شما به همراه داشت یا از آن کار شرمنده و سرافکنده بودید؟ پاسخ‌هایی که به این سؤالات می‌دهید می‌تواند تعبیر خواب مار فروختن را برایتان ساده‌تر کند. برای رسیدن به تعبیر قطعی عجله نکنید. ممکن است در روزهای آتی مجدداً خواب مار ببینید. تمامی خواب‌ها را باحوصله یادداشت کنید و سپس همچون یک سریال جذاب به کشف راز پشت آن بپردازید.
 

وجه تاریک و هشدار دهنده مار در خواب

وجه تاریک مار لزوماً معنای بدی ندارد بلکه به معنای ناخودآگاه است، مانند "در تاریکی بودن"، به معنای چیزی که نمی‌توانیم ببینیم. هر چیزی که نمی‌توانیم ببینیم، نمی‌توانیم آگاهانه با آن ارتباط برقرار کنیم و هر چیزی که نمی‌توانیم آگاهانه با آن ارتباط برقرار کنیم، بر ما قدرت دارد.

به روایتی همه ما نیروهایی در درون خود داریم که می‌توانند ما را کنترل کنند. این نیروهای ناخودآگاه، خود را در قالب احساسات قدرتمند مانند خشم یا عصبانیت کنترل نشده نشان می‌دهند. آنها همچنین می‌توانند به شکل اختلالات خُلقی، مانند اضطراب یا افسردگی ظاهر شوند. گاهی اوقات مارها در خواب می‌توانند نماد چیزی باشند که ما فراموش یا انکار کرده‌ایم. در موارد دیگر، خواب‌های مربوط به مارها نماد بخشی از خودمان است که سرکوب کرده‌ایم. همیشه در نظر داشته باشید که در زمان خواب مار چه اتفاقی در زندگی شما در جریان است.

خواب‌های مار، حتی در حالت تهدید کننده به حل مشکلات شما کمک می‌کند. به عنوان مثال، یونگ از مردی می‌گوید که سرانجام به حقیقت عقده ناتوان کننده مادرش پی برده بود. آن مرد در خواب دید که ماری از غار بیرون زده و او را از ناحیه تناسلی گاز گرفته است. این تصویری است برای یک عقده مادر اخته کننده که با رشد ضروری آگاهی مبارزه می‌کند. در تمام مواردی که به آنها اشاره شد، خواب‌های مربوط به مارها نماد یک جنبه رشد نیافته یا تحقق نیافته شخصیت است که می‌تواند مثبت یا منفی باشد. مارها در خواب می‌توانند نماد هر چیزی باشند. به همین دلیل ضروری است تمام جزئییات خوابتان را یادداشت کنید. مارها تنها بخشی از تصویر خواب شما هستند. هر چیز دیگری در خوابتان به شما سرنخ‌هایی در مورد معنای مار می‌دهد. در ادامه به شرح وجه تاریک مار در خواب می‌پردازیم.

 

تعبیر خواب مار مرده

تعبیر خواب مار مرده قابل تأمل است. گفتیم که مار در اساطیر و فرهنگ‌های باستانی نماد خردمندی، بینش، شفا و نگهبان مراقب بوده است. اگر خواب مار مرده دیده‌اید باید به جزئیات دیگر خوابتان نیز توجه کنید. رفتار شما با مار مرده در خواب چگونه بود؟ حس شما در خواب نسبت به مار مرده چه بود؟ از مرگ مار غمگین بودید یا بی‌تفاوت یا خوشحال؟ گفتیم که در عین حال مار در داستان حضرت آدم و حوا نماد دسیسه و کارشکنی است و در برخی اساطیر نماد خطر و هشدار نیز است.

با این تفاسیر، توجه به دیگر جزئیات خوابتان به شما کمک می‌کند وجه مثبت یا منفی خواب مار مرده را درست تشخیص دهید. مار مرده در خواب ممکن است به خاموشی وجه آگاه وجودتان اشاره داشته باشد. از طرفی مار مرده می‌تواند رفع خطر و یا مشکلی جدی از زندگیان را به شما نوید دهد.

 

تعبیر خواب نیش زدن یا مار گزیدن

نیش مار حامل زهر سمی خطرناکی است که می‌تواند کشنده و آسیب‌رسان باشد. این خاصیت نیش مار را می‌توان در تعبیر خواب نیش زدن مار و یا تعبیر خواب مار گزیدن در نظر گرفت. شخصی خواب دیده بود که ماری سمی به او حمله کرده است و هرچه تلاش می‌کند آن مار را بکشد موفق نمی‌شود و مار مرتب زهرش را روی سر خواب بیننده می‌ریخته است.

در چنین مواردی باید دید چه چیزی در صحنه زندگی دارد شما را همچون نیش مار از پای در می‌آورد؟ دیدن خواب نیش زدن مار طبیعتاً جزو وجه تاریک مار است و لازم است که خواب بیننده مراقب اعمال و جریان اتفاقات زندگی‌اش باشد. زن دیگری که از عقده مادر رنج می‌برد خواب دیده توسط نیش مارها گزیده می‌شود. اگر خواب نیش زدن مار دیده‌اید پیشنهاد می‌شود با یک تحلیلگر خواب مشورت کنید.

 

تعبیر خواب مار سیاه کوچک و بزرگ

 

تعبیر خواب مار سیاه کوچک و بزرگ

تعبیر خواب مار سیاه جزو دسته کلی "تعبیر خواب مار" قرار می‌گیرد. تنها تفاوت این مار با مارهای دیگر رنگ و جثه آن است. مار سیاه کوچک قدرت کمتری نسبت به مار سیاه بزرگ دارد و همین دو تفاوت باعث می‌شود تعبیر آن در خواب اندکی با مارهای دیگر متفاوت باشد. واکنش همراه با ترس و وحشت انسان به مار کاملاً غریزی است. رنگ سیاه مار با این حس و همچنین با شخصیت زیرزمینی و تاریک مار همخوانی دارد.

سیاه رنگ تاریکی است و تاریکی نقطه مقابل نور است. می‌توان گفت مار سیاه، نماد یک انرژی ناخودآگاه است که سرکوب و یا فراموش شده است. برای ساده‌تر شدن تعبیر خواب مار سیاهی که دیده‌اید به تمامی جزئیات خوابتان توجه کنید و سپس آن را به اتفاقات حال حاضر زندگیتان تعمیم دهید. گفتیم که مار حتی در موقعیت‌های تهاجمی می‌تواند حامل شفا و آگاهی باشد.

 

تعبیر خواب مار عصبانی

تعبیر خواب مار عصبانی جزو وجوه منفی مار در خواب محسوب می‌شود. گفتیم که مار گاهی چهره خردمندانه، راهنما و محافظ و گاهی چهره‌ای خشمگین، خطرناک و تهاجمی دارد. ماری که در خواب خشمگین به نظر می‌رسد ممکن است اشاره به دور شدن از جنبه طبیعی واله‌ی غرایز باشد.

مار عصبانی احتمالاً قصد بیداری شما را دارد. نیازی نیست بهراسید و پا به فرار بگذارید. بهتر است از در آشتی و صلح با مار درآیید. مار نماینده غرایزی هست که از حیطه سلامت و تجربه سالم خارج شده و این سرکوب او را همچون فنری پرقدرت آماده انفجار کرده است.

فروید معتقد بود که دیدن مار در خواب اشاره به ارتباط شخص با نیروی جنسی دارد. این تعبیر اگرچه در تمامی خواب‌ها صدق نمی‌کند اما گاهی بسته به شرایط زندگی فرد خواب بیننده می‌تواند تعبیر درستی از پس‌زدگی جنسی و آسیب‌های احتمالی آن باشد.

 

تعبیر خواب کشتن مار

دیدن حیوانات در خواب اغلب نشان دهنده انرژی‌های غریزی شماست. برای اینکه تعبیر خواب کشتن مار تا حد ممکن آسان شود، شناخت جزئیات خواب و احساس واقعی شما در زمان کشتن مار مهم است. اگر با هرگونه تهدیدی از جانب مار مواجه شده‌اید و سپس آن مار را در خواب خود "کشتید"، این نشانه آن است که برای شما دشوار است که با ضمیر ناخودآگاه خود کنار بیایید.

حضور مار در خواب حتی زمانی که تهاجمی است پتانسیل رشد و شفابخشی دارد. به طور کلی، تصویر یک مار نشان دهنده قدرت شما در درون است. اگر این قدرت بیش از حد تهاجمی شود مسیر زندگی شما را به انحراف خواهد کشاند. در هر صورت وجود نیروهای متعادل درونی غنیمت است و داشتن آن برای تعالی روح ضروری است. برخی کشتن مار در خواب را غلبه بر دشمن می‌دانند که ما با این تعبیر موافق نیستیم.

 

تعابیر شناخته شده مار در خواب

برخی تعابیر خواب که در فرهنگ ما ایرانیان رواج پیدا کرده است متأسفانه سند و مدرک مشخصی ندارند و از اعتبار ساقط هستند. نداشتن سند و مدرک معتبر باعث خدشه‌دار شدن هر رویکرد اعتقادی فکری می‌شود.
خوشبختانه در مورد تعبیر خواب قرآن کریم می‌توانیم به کلام مقدس خداوند در قرآن مراجعه کنیم و از آن نتایج خوبی بگیریم اما در مورد پذیرش برخی دیگر از تعابیر باید کمی محتاطانه عمل کرد. از جمله تعابیری که در بین اذهان رواج پیدا کرده اما سند معتبری از آن در دست نیست تعبیر امام صادق و حضرت یوسف است.
در قرآن و برخی کتب معتبر به قدرت حضرت یوسف (ع) در تعبیر خواب اشاره شده اما به جز یک آیه قرآن که به محتوای خوابی که از طرف حضرت یوسف تعبیر شده اشاره کرده سند معتبر دیگری از تعابیر این حضرت در دست نیست. در ادامه به شرح رایج‌ترین تعابیر مار می‌پردازیم.

 

تعبیر خواب مار از نظر قرآن

قرآن کتاب آسمانی و مقدّس ماست. طبیعی است که برای درک پیام‌هایی که از جهانی فراتر از جهان واقعی و شناخته شده به ما می‌رسد به قرآن رجوع کنیم. رجوع به قرآن نیازمند دقت نظر و بینش است. برای درک برخی مفاهیم قرآن، گاهی نیاز است که تمامی آیات یک سوره را باحوصله مطالعه و بررسی کنیم.
در مورد تعبیر خواب مار از نظر قرآن نیز وضع به همین گونه است. قرآن کریم صد و چهارده سوره و حدود شش هزار و دویست و سی و شش آیه دارد. تنها در سه آیه از آیات قرآن راجع به مار صحبت شده است. در هر سه آیه خداوند از مار برای ترساندن و امتحان انسان استفاده کرده است. این ترساندن می‌تواند جنبه ظاهری مار را به تصویر کشد. اما در مورد نماد حقیقی و چهره خردمند مار آیه‌ای در قرآن یافت نمی‌شود که قابل تأمل است.

سه آیه شریفه: فَأَلْقَاهَا فَإِذَا هِیَ حَیَّةٌ تَسْعَى پس [به فرمان خدا] آن را بینداخت که ناگهان ماری شد که به تندی می‌خزید. سوره نمل آیه 10 وَأَلْقِ عَصَاکَ فَلَمَّا رَآهَا تَهْتَزُّ کَأَنَّهَا جَانٌّ وَلَّى مُدْبِرًا وَلَمْ یُعَقِّبْ یَامُوسَى لَا تَخَفْ إِنِّی لَا یَخَافُ لَدَیَّ الْمُرْسَلُونَ و عصایت را در انداز، پس همین که موسی دید همچون مار می‌جنبد، برگشت و پا به فرار گذاشت و به پشت [سرش] هم نگاه نکرد. ای موسی نترس که نزد من [=در پناه و امنّیت من] فرستادگان نمی‌ترسند. سوره قصص آیه 32 وَأَنْ أَلْقِ عَصَاکَ فَلَمَّا رَآهَا تَهْتَزُّ کَأَنَّهَا جَانٌّ وَلَّى مُدْبِرًا وَلَمْ یُعَقِّبْ یَامُوسَى أَقْبِلْ وَلَا تَخَفْ إِنَّکَ مِنَ الْآمِنِینَ چوب دست خود را [به زمین] بینداز، پس همین که موسی آن را دید که همچون مار می‌خزد، برگشت و پا به فرار گذاشت و به پشت سر هم برنگشت. ای موسی، به پیش آی و نترس که مطمئناً از ایمن شدگانی.

 

تعبیر خواب مار در انجیل

در کتب مقدس مسیحیان مارها تقریباً همه جا به عنوان موجودات نفرت انگیز، مرتبط با زهر و حیله‌گری به تصویر کشیده شده‌اند. مارها به خودی خود «شیطان» نیستند اما در انجیل و تورات و کتاب پیدایش استعاره‌ای برای شر هستند.
همه چیز از باغ عدن شروع شد. "مار از همه حیوانات وحشی که خداوند ساخته بود حیله گرتر بود" (پیدایش 3: 1). شیطان به نوعی از مار برای دروغ گفتن به حوا استفاده کرد و او را به نافرمانی سوق داد. خداوند مار را نفرین کرد: "لعنت بر تو، روی شکم خود می‌خزی و در تمام روزهای زندگی خود خاک خواهی خورد» (پیدایش 3:14). هر بار که مار را می‌بینیم بر روی زمین می‌لغزد، بدون دست و پا، یادآور سقوط انسان و آثار گناه او است. بر اساس مطالب بالا می‌توان گفت تعبیر خواب مار در مسیحیت نفرین، شر و گناه است.

 

تعبیر خواب مار ابن سیرین

بر اساس تعبیر خواب مار ابن سیرین، مار اغلب نماد دشمنان است. درنتیجه کشتن مار در خواب نشانه پیروزی بر دشمنان است. بااین‌حال در تعابیری که مسلمانان از خواب مار ارائه می‌دهند تفاوت‌های جزئی به چشم می‌خورد.
بر اساس آنچه در خواب اتفاق می‌افتد، دیدن مار در خواب می‌تواند تعبیر مثبتی نیز داشته باشد. در ادامه برخی از این تعابیر را بررسی می‌کنیم. اگر مار شخص خواب بیننده را بخورد: خواب بیننده شخصی مهم و قدرتمند خواهد شد.
تبدیل‌شدن فرد به مار: شخص خواب بیننده وظایف مسلمانی را به‌خوبی به‌جای نمی‌آورد.
بدن فرد نیمه مار و نیمه انسان است: شخص خواب بیننده می‌تواند نیمی از قدرت دشمن خود را خنثی کند. کشتن مار: پیروزی بر دشمن به‌خصوص اگر خون مار به دست‌ها آغشته شود. مار با شما صمیمانه صحبت می‌کند: عمل خصمانه دشمن به نفع شما تمام می‌شود.
مار به شما ناسزا می‌گوید: از ظلم و ستم رنج می‌برید.

 

نتیجه گیری

باورهای مشترک در فرهنگ‌ها و آیین‌های مختلف به‌صورت عقاید مثبت و منفی نسبت به مارها بازتاب پیداکرده است. عقاید مثبت، نماد مار را به دگرگونی، تولد دوباره و سازگاری با طبیعت اصیل نسبت می‌دهند و عقاید منفی باور دارند مارها نماد شیطان، دشمنی و حیله‌گری هستند.
آیا تاکنون خواب مار دیده‌اید؟ آیا به دنبال تعبیر صحیح خوابتان هستید و می‌خواهید پیام خوابتان را به درستی درک کنید؟ پاسخ سؤالات شما اینجاست! اولین قدم برای رمزگشایی از خواب‌ها یادداشت و نگهداری آن‌ها است. بهترین روش برای یادداشت خواب‌ها یک دفترچه خواب آنلاین است که شما را قادر می‌کند خواب‌هایتان را بر اساس تاریخ دقیق و موضوع دسته‌بندی کنید و بطور مرتب به آن دسترسی داشته باشید. قدم مهم بعدی شرکت در دوره آموزشی تعبیر خواب است که می‌تواند از شما یک معبر خواب حرفه‌ای بسازد به‌طوری که بتوانید خواب‌های خودتان و اطرافیانتان را بطور کامل و صحیح بررسی و تعبیر کنید.

یونگ معتقد بود وقتی خواب می‌بینیم، ذهن به بخشی از ناخودآگاه دسترسی دارد که وی آن را «ناخودآگاه جمعی» می‌نامید. ناخودآگاه جمعی عبارت از نمادها و الگوهای باستانی و مشترک است که در فرهنگ‌ها و افسانه‌های مختلف به چشم می‌خورد. او مارها را نماد «معرفت طبیعی» می‌دانست. طبق نظر یونگ دیدن مار در خواب نشان این است که میان ضمیر خودآگاه شخص خواب بیننده و معرفت طبیعی و غریزی او اختلافاتی وجود دارد. دیدن مار در خواب می‌تواند پیام مهمی برای شما داشته باشد.

در این نوشتار سعی کردیم به برجسته‌ترین عقاید مربوط به نماد مار بپردازیم و اشاراتی به وجه مثبت و منفی این حیوان شگفت‌انگیز در خواب داشته باشیم. از آنجایی که هرکسی بهتر از دیگران خودش را می‌شناسد پس بهترین معبر خواب‌هایتان خودتان هستید. ما در دوره آموزشی تعبیر خواب به شما یاد می‌دهیم چطور به آسانی خواب‌های خودتان و اطرافیانتان را رمزگشایی کنید.

نظرات

..
۰۰
پاسخسلام ،من خواب دیدم توی صحرا سه تا مار طلایی رنگ بودن ( از رنگش مدمئن نیستم) روی بود که دوتاش دور هم دیگه پیچیده بودن یکی تنها بود که اون تنها کف دستمو نیش زد اون یه تیکه دستم سیاه شد بعد من فرار کردم ،بقیه اشو درست یادم نیست .
میشه تعبیرشو بگید ،ممنونم
امیرعلی زارع
۰۰
پاسخسلام .من دیشب خواب دیدم زیر ی درخت خوابیده بودم از داخل درخت مار میوفتاد پایین بلند شدم فرار کردم ی رودخانه خشک رفتم داخل رود خانه اونجا مار های زیادی بودن وقتی م ی دویدم روی بعضی مار ها پا میگذاشتم یکی از مارها چسبید به پام از پام جداش کردم رفتم بالای رودخانه .تعبیرش چی هس
مهرداد جان آقایی
۰۰
پاسخسلام خواب دیدم یه مار به من حمله کرد و به انگشتر ی به دستم بود گاز زده و رها نمی‌کرد میشه نظر خودتون و بهم بگین
نازنین
۰۰
پاسخسلام وقتتون بخیر
میشه لطفا تعبیر خواب منو بگید
من سه تا خواب پشت سرهم تو یه هفته دیدم
دفعه اول یه مار دیدم نه رنگ خاصی ازش دیدم نه جایی ک بودم یادمه
دفعه دوم مار دور پای راستم پیچیده بود
و دفعه سوم دوتا مار در حین جفت گیری روی کمرم بودن
میشه لطفا جواب بدید ممنون 🌹
حیات
۰۰
پاسخسلام
ببخشید در مورد خواب ماری که نیمه انسان و نیمه مار است میشه توضیح بفرمایین اینطور که سرچ کردم مال اساطیر کرد ایران است به نام شاماران
ولی سر ان تا کمر یک نوزاد بود و بقیه مار بود نه یک زن و من او را بغل کردم
هستی
۰۰

سلام وقت بخیر

در مورد تعبیر خواب مار نیمه انسان نیمه مار علاوه بر اینکه باید وضعیت روحی و روانی فعلی بیننده خواب مورد تحلیل قرار بگیرد، نمادشناسی کهن الگویی این موجود نیز قابل بررسی و تحلیل است.

در مورد جنبه کهن الگویی و نمادین مار نیمه انسان نیمه مار نظر شما را به موارد ذیل جذب میکنم
 

مار نیمه انسانو که شما به آن اشاره کردید، بسته به بافت فرهنگی، اغلب به عنوان لامیا یا ناگا شناخته می شود. این موجودات موجودات افسانه ای هستند که در اساطیر و فولکلور مختلف در سراسر جهان یافت می شوند.
لامیا: در اساطیر یونانی، لامیا در اصل یک ملکه زیبا بود که توسط الهه هِرا به هیولایی کودک خوار تبدیل شد. لامیا اغلب به صورت دارای بالاتنه یک زن و پایین تنه یک مار به تصویر کشیده می شد.
ناگا: در سنت های هندو و بودایی، ناگا موجودی مار مانند الهی یا نیمه الهی است. ناگاها اغلب با بالاتنه انسان و دم مار به تصویر کشیده می شوند. این مارهای نیمه انسان با آب مرتبط هستند و اعتقاد بر این است که دارای قدرت های جادویی و ماوراء طبیعی هستند. ناگا ها نقش مهمی در اسطوره ها و داستان های مختلف در فرهنگ های جنوب آسیا دارند.

با احترام

علیرضا
۰۰
پاسخسلام خوب هستید
من خواب دو مار دیم در رود خانه روز با یک مرد و زن یک مار سیاه آن مرد را نیش زد ولی من آن راندیدم زن خیلی گریه و زاری میکرد سرم را برگرداندم و یک مار سیاه که چند متری میشد بیرون آب در حال رفتن در جنگل بود من سر آن مار را ندیدم وفقط قسمتی ازش رو دیدم مرد رویه سنگ ها افتاده بود و مُرد بعد در آب زمانی که دیگر آن دو انسان را نمی‌دیدم یه مار صورتی کوچک که کله اش شباهت کمی به اژدها و یک تار سیبیل سفید داشت را دیدم طول آن اندازه 20 سانتی بود و وقتی آن را با انگشت اشاره دست راست لمس کردم در آب شنا و فرارکرد تاریخ خواب 1402/12/11 .
من یک پسر 19 ساله مجرد و در حال درس خواندن در نا امیدی برای کنکور هستم از یک خانواده متوسط همان شب در خواب خود ارضایی کردم بعد 20 روز و بعد که دوباره خوابیدم این خواب بالا را دیدم .
5 روز قبل هم خواب دو مرد رادیدم در کوچه خلوت و تاریک در شب که من را گرفته و یک مروارید از نافم در آوردن با کشیدن چاقو روی شکمم به من صدمه نزدند و من آن مروارید را از دست راست مرد گرفته و در کف دست چپ خود نگه داشته و نگاه می کردم در کمال تعجب و با آن دو مرد خدا حافظی کردم و رفتم نمیدانم مروارید چه شد.
گفتم شاید به هم ربط داشته باشند.
.....بی‌صبرانه منتظر جواب خوب و حکیمانه شما هستم.....
الهام وارسته
۰۰
پاسخسلام وقتتون بخیر
من در. رویام دیدم ماری سفید که رگه های نازک سیاهی روی بدنش بود در حال چرخیدن اطراف یکی دو نفر از دوستانم هستن و من سعی داشتم به اونها هشدار بدم اما اونا نمی‌تونستن اون مار رو ببینن و بعد یهو اون مار به من حمله کرد و از ناحیه گلو منو گاز گرفت و همون موقع با ترس شدید از خواب بیدار شدم ، ممنون میشم نظرتون رو درباره تعبیرش بدونم 🙏🌺
هستی
۰۰

سلام الهام جان 

به نظر میاد خطری متوجه خود شماست اما شما به جای توجه و تمرکز روی زندگی و مساله خودتون نگاهتون رو به بیرون هست.

در هرحال همینکه الان به دنبال تعبیر این خواب مار هستید خودش خبر خوبی است و نشان از آگاهی و بیداری و توجه شماست.

امیدوار همیشه هوشیار باشید.

خوشحال میشوم خوابهای دیگری اگر میبینید برایم بنویسید،

با احترام

بهبود
۰۰
پاسخسلام من در خواب دیدم در پشت بامی مشغول درست کردن چیزی بودیم با برادر خانومم که خیلی وقته هم با خانم و خانواده اش مشکل دارم برادر کوچکم پسر کوچکم و پسر برادر خانومم با هم هستیم شخصی که چیزی را درست میکند را یادم رفت و از پایین یک شخص آشنا صدا میزند که مواظب باشید چند تا مار هست ومن وقتی پایین را نگاه میکنم زیر یک تانکر بزرگ پر آب است و داخل آب پر مار است همه فرار میکنند ولی من خلاف آنها فرار میکنم در حین فرار یک مار از زیر تانکر پرید و پسرم را نیش زد ولی من فرار کردم و. داخل یا روی رود خانه ای شفاف میدویدم که پر مار های مختلف بود در حین فرار یک مار تقریبا سبز و کوچک ساق پای چپم را گرفته بود که گرفتم و پرتش کردم در همان حال یک ماری گفت چند تومن بدیم یه کم نیشش بزنیم من هم از ترسم سکته میکردم که زیر پایم پر مار است که از وحشت از خواب پریدم
مریم
۰۰
پاسخسلام خانم کشاورز ممنون از سایت خوبتون .خواب دیدم پدرم بهم گردو هایی رو میداد تا بشکنم ولی گردوها را خراب بودند و یکی یکی میشکستم و از گردوی اخری اولش فکردم کرم داخلش هست اما مار زرد رنگی با دو خط سبز و نقاط قرمز بیرون امدو به سمتم می امد.از پدرم هرچقدر کمک می خواستم کاری انجام نمیداد از جام بلند شدم تا از خانه بیرونش کنم مار فرار کرد خواستم دراتاق و در ورودی را ببندم تا بتونم بگیرمش در اتاقو و بستم اما تا رفتم در ورودی رو ببندم اومد ب پام چسبید فکردم نیشم میزنه اما نزد.ممنون میشم راهنمایی کنید ازونجایی که با پدرم در مسائلی اختلاف نظر دارم و به عنوان نیرویی غالب در زندگیم حضور دارند و در حال حاضر در مسیر شناخت خود هستم و طالب تغییراتی در زندگیم هستم.
علیرضا حسن زاده
۰۰
پاسخسلام وقت بخیر
من خواب مار سیاه داخل خونه دیدم ک رفت بیرون از خونه من خواستم در و ببندم صدام کرد احساس آرامش کردم رفتم سمتش سه چیز بهم گفت ک پولدار . میشی . موفق میشی و... بعدش رفت
راحله
۰۰
پاسخسلام
من دیشب خواب دیدم داخل خانه بودم خواهرم و مادرم هم بودند از سوراخهایی در گوشه و کنار خانه مارهای سبز رنگ سبز روشن بیرون می آمد یکی از مارها به من حمله کرد و دست راست منو گاز گرفت هرچه کمک میخواستم همه به من نگاه می کردند و خودم تلاش کردم دم مار رو گرفتم و از دستم کندم ولی مار جای زخم و زهر نداشت فقط گاز گرفت که درد هم داشت در خواب ، بعد آبلیمو آنجا بود برداشتم و در چشمان مارهای چمپاته زده دور و بر خانه میریختم تا کور شوند و بمیرند و می مردند و همه شان را کشتم
ممنون میشم تعبیر کنید
با توجه به اینکه من قبلا یکبار دیگرهم خواب دیده بودم یک مار سبز به خانه ام آمده بود و بیرونش کردم
مدیر ارشد
۰۰

سلام راحله جان

تعبیر خواب مار بسته به شرایط فردی بیننده خواب متفاوت است. من بطور کلی تحلیلی که از این خواب مار سبز به نظرم میاد را برات میگم امیدوارم بتونه بهت کمک بکنه.

فضای این خواب مار در خانه است. خانه یک فضای خصوصی است که معمولا جای امنی است و افراد برای آرامش و آسایش به خانه باز میگردند، اما این فضای امن برای شما به گونه ناامن شده، چرا که از گوشه و کنار خانه مارهایی بیرون می آیند و شما را آزار می دهند. این ازار و اذیت در حضور مادر و خواهر شما اتفاق می افته که که صرفا تماشاگر شما هستند و کمکی به شما نمی کنند.

این موضوع که شخص خودت برای مهار مارها اقدام کردی نیاز به تامل و تحلیل بیشتری دارد. نیاز هست که شما نیروهای درونی خودتان که در قالب مادر و خواهر در خواب ظاهر شده اند را بررسی بکنید ببینید اینها چه نیروهایی هستند که در مواقع حساس زندگی شما منفعل و تماشاچی هستند. از طرفی موفق شدی نهایتا مارها را از بین ببری. 

مار سبز در خواب نسبت به دیگر مارها ازین حیث متفاوت است که رنگ سبز می تواند تداعی کننده چیزهای متفاوتی باشد. سوال من اینجا این است که برای خود شما رنگ سبز تداعی کننده چه چیزی هست؟ چه حسی از سبزی رنگ مار گرفتی؟

سن شما و وضعیت کنونی زندگی و روان شما برای تحلیل خوابتان بسیار پر اهمیت هست و به دلیل اینکه من هیچ اطلاعی از زندگی شخصی ت ندارم متاسفانه نمیتونم بیش ازین در خصوص تعبیر خواب مار سبز به شما کمک بکنم.

با احترام

منصوره
۰۰
پاسخسلام من چند شب پیش خواب مادربزرگم ررودیدم..ک توی ی سالن بزرگ بود ...خوابیده بود...من میدونستم اون مرده ولی تکون میخورد با همون سر و شکل قبل از مرگ...من تنها نبودم یکی دیگه از اشناها اونجا بود ک اونو بغل کرد ولی من میترسیدم برم نزدیک...بعد دیدم ک لبهاشون تکون میخورد...و دو ذکر گفته میشد...خوب دقت کردم...چیزی ک بعد از خواب یادم اومد اون دو ذکر بود ..یکی سبحان الله بود و دیگری غیاث المستغیثین
حسنا
۰۰
پاسخخواب دیدم دوتا مار کوچیک یکی سفید یکی سیاه و قرمز رنگ بود مار سفید حالت تهاجمی داشت اول به خواهرزاده میخواست نیش بزنه که نذاشتم ولی بار دوم به زن برادرم نیش زد تا اومدم کمک کنم نیش زد ولیرگرفتمش توی نایلون جفتشونو گذاشتم و گره زدم
مدیر ارشد
۰۰

تعبیر خواب مار سیاه و سفید

در تعبیر خواب مار و تمامی نمادهای دیگر مهم است که توجه داشته باشی که تعبیر خواب ذهنی است و می تواند به تجربیات شخصی، احساسات و پیشینه فرهنگی هر کسی بستگی داشته باشد. با در نظر گرفتن این موضوع، در اینجا برخی از تعابیر ممکن برای عناصر موجود در خواب  ماری که تعریف کردی وجود داره:

نخست حضور مارها: مارها اغلب نماد تحول، شفا و تغییر هستند. آنها می توانند جنبه های مثبت و منفی زندگی را نشان دهند. در خواب تو، دو مار کوچک ممکن است عناصر یا موقعیت های متضاد را در زندگی بیداری تو نشان دهند.

مار سفید: پرخاشگری و حمله مار سفید می تواند نماد یک موقعیت یا شخص تهدید کننده یا چالش برانگیز در زندگی تو باشه. ممکن است نشان دهد که با مشکلات یا درگیری هایی روبرو هستی که باید برطرف شوند. 

 نایلون و مهار مارها: قرار دادن مارها در نایلون و بستن آنها می تواند نماد تلاش تو برای مهار یا کنترل این جنبه ها یا موقعیت های چالش برانگیز باشد. مهار  مار دراین  خواب  نشان دهنده تلاش تو برای مدیریت یا مهار تأثیرات منفی در زندگی ت هست.

به طور کلی، این خواب ممکنه منعکس کننده نگرانی تو در مورد محافظت از عزیزانت و مقابله با موقعیت های دشوار باشه. به عبارتی می تواند نشانه این باشه که تو در حال برداشتن گام هایی برای مقابله و مدیریت چالش ها یا تأثیرات منفی در زندگی بیداری خودت هستی.

 

با احترام

منصوره جهان
۰۰
پاسخسلام من خواب دیدم تو ی اتاقم..اتاق رو تار میدیدم....ی دونه مار سفید دیدم و فک میکنم سه تا سیاه...من احساس ترس داشتم اونجا ....چیزی ک یادم میاد اینکه ترسیده بودم..و پدرم متوجه شده بود و اومد تو اتاق و اونارو یا میگرفت مینداخت بیرون یا هم از بین میبرد...وقتی از خواب بلند شدم احساس ترس همراهم بود...شاید بعضی از جزییات از یاد رفته باشه....
هستی
۰۰

سلام منصوره جان

ممنون که خواب مار سیاه و سفیدی که دیدی را با ما به اشتراک گذاشتی.

امیدوارم مقاله تعبیر خواب مار برات مفید بوده باشه و به جواب سوالاتت رسیده باشی.

خوابهای دیگری اگر میبینی با جزییات در وبسایت یادداشت کن اینطوریبا شناخت بیشتر از جهان روان ت  بهتر میتونم بهت کمک کنم.

با احترام

لیلا مرادی
۰۰
پاسخسلام عزیزم
من خواب دیدم که مار سیاه متوسط تو خونمونه و همه ترسیده بودیم و سعی میکردیم بکشیمش ولی اصلا نمیمرد هر ترفندی رو امتحان کردیم ولی اصللا نمیمرد حتی کم کم تعدادشون بیشتر شد:/
چه تعبیری میتونه داشته باشه خوشحال میشم جواب بدید ❤️
هستی
۰۰

سلام لیلا جان

ممنون که خواب مار ی که دیدی رو با ما به اشتراک گذاشتی.

به من بگو آیا باز هم خواب حیوانات دیگری رو می بینی ؟ آیا مار در خوابهات تکرار میشه ؟ یا همین یکبار فقط خواب مار دیدی؟

مار انرژی ماورایی است که در سراسر گیتی حضور داره، این انرژی ماورایی میتونه گاهی مثبت ظاهر شه و گاهی به شکل نیروی شر گرچه همین نیروی شر هم حامل نیروی خیر و اگاهی هست.

همینطور که در خوابت اشاره کردی، با تلاش شما برای فرار کردن و خلاص شدن از دست این نیرو، این نیرو  که در قالب مار ظاهر شده نه تنها از بین نرفت بلکه هی بیشتر و بیشتر هم میشد.

پس راه حل چیست؟ آشتی و برقراری ارتباط و اهلی کردن این نیرو. 

متاسفانه چون شناختی ازت ندارم نمیتونم اطلاعات بیشتری بهت بدم. اگر مایل هستی میتونی خوابهای دیگرت رو هم در سایت یادداشت کنی اینطوری بیشتر می تونم با فضای روحی و راونی ت آشنا بشم و بهت کمک کنم خوابهات رو بهتر درک کنی.

قربانت

 

ابرا
۰۰
پاسخ

سلام وقت بخیر من مجرد هستم خواب دیدم با یک مرد جوان که صورتش مشخص نبود همسرم بودن توی یک هتل بودیم دم اتاق ایشون یادم نیست به چه دلیلی وارد نشدن من تنها وارد اتاق شدم نزدیک تخت شدم کیفم بزارم روش یه مار افعی از کنار تخت اومد روی تخت وحشت زده بودم که از پشت سرش یه مار بزرگ اما به نسبت مار افعی کوچیک تر بود بهش نیش زد گازش گرفت نمیدونم به سمت دیگه رفتن و دوتا مار توی هم تنیدن و میخواستن همدیگر را نابود کنند. خوشحال شدم که مار دیگه جلوی مار افعی را گرفت و به طرف دیگه رفتن.  با این حال بازم وحشت زده از اتاق خارج شدم. از خواب پریدم بازم ترس داشتم. ممنون میشم تعبیر خواب بفرمایید.

هستی
۰۰

سلام

دیدن مار در خواب و تعبیر خواب مار ارتباط مستقیمی با احساسات بیننده خواب و همینطور تجربیات زندگی وی دارد. در این رویا شما به تنهایی وارد اتاقی می شوید. احساس شما نسبت به آن فضا و اتاق قبل از مواجه با مارها چی بود؟

باید دید این چه تجربه ای است که آنیموس شما یا همان یار پنهان شما که درون شماست، شما را در آن همراهی نمی کند و شما به تنهایی پا به عرصه تجربه آن می گذارید.

از طرفی ورود به این تجربه که با نماد اتاق در خواب نشان داده شده با حوادثی همراه است. 

شاید بهتر باشه نمادشناسی اتاق در خواب را هم بررسی کنیم. اتاقهای زیرزمینی در خواب معمولا اشارتی است به جهان ناخودآگاهی فرد. در حالی که طبق نظر یونگ اتاقهای طبقات بالا نشان دهنده موضوعاتی با محوریت عقل و سر هست. 

مشخصات این اتاق در خواب شما چیه؟

مار در خواب نیز بسته به وضعیت فرد بیننده رویا تعابیر مختلفی داره از جمله محتویات جهان تاریک ناخوداگاه که همان احساسات و امیال سرکوب و یا پنهان شده هستند،همینطور دگرگونی و تولد دوباره.

دو تا شدن مار در خواب هم نماد دو بخش متضاد وجود میتونه باشه. و این دوتایی با خود تکامل و آشتی و اتصال به سوی یکپارچگی رو به همراه داره.

امیدوارم مفید بوده باشه اطلاعاتم.

با احترام

نوشین
۰۰
پاسخمن خواب مار بوا دیدم که متاسفانه در تعبیر خواب شما وجود نداشت.
بسیار بزرگتر از بوا ی واقعی بود .و در دامنه کوهی به سمت پایین میومد .و .....
هستی
۰۰

سلام نوشین جان

ممنون که خواب مار ی که دیدی را با ما به اشتراک گذاشتی.

متاسفانه افراد به دلیل بی اطلاعی به دنبال نماد دقیقی می گردند که در خواب دیده اند، در حالی که می توان گفت در مرحله اول مارها در خواب به طور کل تعبیر مشترکی دارند. در مرحله بعد و در موارد معدودی میریم سراغ جزییات خاص مار در خواب و با توجه به نمادهای دیگر حاضر در خواب و همینطور جایگاه و نقش بیننده خواب سعی می کنیم اون خصوصیات خاص را هم در تحلیل خواب در نظر بگیریم.

پیشنهاد من اینه که تعبیر کلی مار در خواب را بدون پیش داوری و با حوصله مطالعه کن در ابتدا، حتما گشایشی در روان ت رخ خواهد داد.

خوشحال میشم خوابهای دیگری اگر میبینی را اینجا برام بنویسی تا در تحلیل اونها بهت کمک کنم.

قربانت

بهاره سرکارات
۰۰
پاسخخواب یک مار را دیدم که در حال بلعیدن یک خرگوش بود ، و داشت پوست اندازی میکرد
وحید خراسانی
۰۰
پاسخخواب دیدم یک مار خوشگل سفید و قرمز خریدم و نیش نداشت و خیلی معصومانه نگاه میکرد
هدی یگانه
۰۰
پاسخخواب دیدم که یک مار قرمز به سمتم میاد و دندان های تیزی داره ترسناک بود
المیرا
۰۰
پاسخخواب دیدم یک مار سفید و طوسی خریدم و اون نار خیلی اهلی بو. و نیش نمی‌زد
طارمی
۰۰
پاسخسلام خواب در مورد مار دیدم
شب بود و یک مار در حیاط خونه بود که داشت تخم ریزی میکرد
هانیه نکونام
۰۰
پاسخخواب دیدم در سالن عروسی هستیم و یک مار پیدا شده بود و مهمونی به هم ریخت تقریبا
صفازاده
۰۰
پاسخسلام وقت بخیر خواب دیدم که یک مار آبی خریده ام و در حال ساختن آکواریوم بودم
فرهاد
۰۰
پاسخخواب دیدم که یک مار در حال تخم ریزی بود
دنیا نایب
۰۰
پاسخمقاله سایتتون را در مورد تعبیر خواب مطالعه کردم و تعبیر خوابم را دریافت کردم با تشکر
مهرداد صدیقی
۰۰
پاسخخواب دیدم در بیابان هستم و یک مار به سمتم می آمد که شاخکهای از جنس طلا داشت و برق می زد
هستی
۰۰

سلام 

این خواب حاوی در امر متضاد هست. مار که هویتی خطرناک دارد در نگاه اول و شاخ ک های مار که از جنس طلا هستند. طلا عنصری ارزشمند و باشکوه است .این خواب مار با تصویر کشیدن دو امر متضاد در یک عنصر واحد قصد بیان چه چیزی را داشته ؟ خودتون نظری دارید؟

با احترام

یلدا
۰۰
پاسخببخشید دیدن مار در خواب چه معنی داره
من یک مار دو سر دیدم خیلی ترسناک بود دو تا هم نیش داشت
پریوش
۰۰
پاسخلطفاً خواب من را تعبیر کنید خواب دیدم در حال تمیز کردن خونه بودم و یک مار سیاه باریک داشت کنار دیوار میخزید
چراغی
۰۰
پاسخمن تو خواب داشتم یک مستند در مورد مار ها می‌ساختم و در جنگل و بیابان به دنبال کشف مار های جدید بودم
هستی
۰۰

سلام 

جستجوی مار در خواب جالبی هست.

معمولا همه در خواب از مارها فراری هستند در حالی که شما به جستجو و شناخت مارها مشغول بودید،

با احترام

سعید هدایتی
۰۰
پاسخمار آبی چه معنایی در خواب داره
من خواب دیدم مار آبی دارم و بهشون غذا میدم و ازشون نگهداری میکنم
هستی
۰۰

سلام

تعبیر خواب مار آبی به احساس و فهم شما از رنگ آبی بستگی داره. این سوال رو اول خودتون پاسخ بدهید، از خودتون بپرسید من با دیدن رنگ آبی چه احساسی رو تجربه می کنم ؟ ممکن است یکی با دیدن رنگ آبی احساس گرمی و دوستی را تجربه کنه و شخص دیگری به دلیل تجربه بدی که از یک اتاق آبی رنگ داره با دیدن رنگ آبی دچار استرس و تشویش بشه .. طبیعتا رنگ آبی در خواب برای این دو فرد تعبیر متفاوتی داره .

با احترام

دهقان
۰۰
پاسختعبیر خواب مار از نگاه قرآن چه میتواند باشد
مار سفید رنگ دیدم که به دستم چسبیده است
هستی
۰۰

سلام 

تعبیر خواب مار در قرآن را در مقاله تعبیر خواب مار بطور مفصل توضیح داده ام پیشنهاد میکنم آن را مطالعه کنید. مار در آیات مختلفی از قرآن قید شده، مثلا در روایت مواجه حضرت موسی و فرعون و ساحران. با پی بردن به نمادشناسی مار در این آیات می توان با دید وسیعتری به تعبیر خواب مار از لحاظ روانشناسی پرداخت.

با احترام

کیوان هاشمی
۰۰
پاسخمن خواب دیدم که یک مار سفید بزرگ تو حیاط ما بود و داشت پوست اندازی میکرد و میش هم نداشت
هستی
۰۰

سلام

تعبیر خواب پوست اندازی مار در هر برهه از زندگی فرد بیننده خواب میتونه تعبیر متفاوتی داشته باشه. میتوان بطور کلی گفت که پوست انداختن مار در خواب گاهی میتونه به عنوان نماد تغییر در زندگی فرد در نظر گرفته بشه. تغییری که جبر زمانه است و فرد باید با آن همراه بشه و اون رو به درستی درک کنه.

با احترام

نادر عظیمی
۰۰
پاسخمن خواب دیدم که دارم به یک مار قرمز بزرگ غذا میدهم و اون از دست من غذا میخوره و اهلی بود و با من آشنا
هستی
۰۰

سلام

دیدن مار خواب اتفاق خوشایندی هست مخصوصا اگر مار رفیق و همرا باشه و قصد آسیب رساندن به فرد بیننده خواب را نداشته باشه.

با احترام

ماندانا
۰۰
پاسخسلام دیدن خواب مار می‌تونه بد باشه یا خوب از نظر روانشناسی من این چند ماه فکرم ناراحت و متوشوش است و دیدچشب خواب یک مار بزرگ و طوسی دیدم
رها باقری
۰۰
پاسخخواب دیدم یک مار کوچولو آبی دارم و داخل اکواریم هست و ازش نگهداری میکردم و بهش غذا میدادم
محبوبه سعیدی
۰۰
پاسخمادرم خواب دیده اند که مهمان ما همراه خودش یک مار نارنجی رنگ کوچک آورده به عنوان هدیه برای ما چه تعبیری می‌تونه همراه داشته باشه
هستی کشاورز
۰۰

محبوبه جان سلام

همونطور که در مقاله تعبیر خواب ذکر کردیم، تعبیر خواب مار از جوانب مختلفی قابل بررسی هست.

برای مثال مار در خواب گاهی میتونه نماد خردمندی باشه. برای درک بهتر خواب مار نارنجی نیاز هست بدونیم که هدیه دادن مار در خواب از طرف چه کسی بوده؟ احساس مادر شما در بیداری نسبت به آن شخص چه هست؟

لطفا در ادامه همین کامنت به سوالم پاسخ بدهید.

با سپاس

 

سارا بهزادی
۰۰
پاسخلطفاً تعبیر خواب من را ارسال کنید دوتا مار سیاه و سفید تو خونه دیدم که کنار دیوار میخزیدن و دنبال غذا بودن و فکر میکنم دنبال طعمه کردن اعضای خانواده بودن
هستی کشاورز
۰۰

سلام 

اولین چیزی که در این خواب قابل توجه هست رنگ سیاه و سفید مارها در خواب شماست. رنگ سیاه و سفید در خواب می تواند نماد یین و یانگ باشد. یین و یانگ نماد تکامل و ادامه چرخه حیات هست. 

اینکه دو مادر سیاه و سفید در خواب شما به دنبال طعمه بودند قابل تامل هست. لطفا بفدمایید سن شما چقدر هست و آیا خواب مار یک خواب تکراری هست برای شما؟

با تشکر

وهاب علی اکبری
۰۰
پاسخمن مجرد هستم و خواب دیدم یک بچه بغل کردم که مار اون رو نیش زده بود و من نمیدوستم باید چیکار کنم
گیلدا افشار
۰۰
پاسخ

خواب بدی دیدم و ناراحت کننده بود پنج تا مار بزرگ سیاه دنبالم کرده بودند و من در حال فرار بودم در یک مسیر سخت و صعب العبور

هستی
۰۰

سلام

گرچه دیدن مار در خواب و بیداری ترسناک است اما به یاد داشته باشید که مار برکت و خردمندی است. لزومی به فرار کردن از مار نیست، اگر مجددا خواب مار دیدید بهتر است با این تفکر قبلی باشد که وظیفه شما برقراری ارتباط با مار است. فرار کردن از مار و یا هر حیوان دیگری در خواب فقط وضع را بدتر می کند، پیشنهاد میکنم این پاسخ مرا به دقت چندبار مرور کنید و راجع به دیدن مار در خواب تعمق کنید.

با احترام

کیوان دلدار
۰۰
پاسخخواب من درمورد گرفتن یک مار کوچولو بود و نیش نداشت من در واقعیت از مار میترسم و الانم که بهش فکر میکنم حالم بد میشه

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 8

جدیدترین نمادهای خواب