بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد هستی کشاورز کاملا محفوظ می باشد

تعبیر خواب موش

تعبیر خواب موش

در مقاله تعبیر خواب مار و تعبیر خواب ماهی گفتیم که خواب‌ها از جهان ناخودآگاه سرازیر می‌شوند و برای ما حامل پیام‌های مهمی هستند. بر همین اساس تحلیل تصاویر خواب به انسان کمک می‌کند مسیر درست را در زندگی بیابد و به سمت رشد و کمال حرکت کند. تعبیر خواب موش‌ها می‌تواند تا حدودی دشوار باشد، زیرا ما انسان‌ها تمایل داریم که معانی منفی‌ زیادی را روی آن‌ها اعمال کنیم. قاطعانه گفتن اینکه موش‌ها در خواب نشان‌دهنده حرص و آز، بی‌اعتمادی و دزدی هستند، غیرقابل قبول و نامعتبر است. موش‌ها در خواب می‌توانند ویژگی‌های مثبتی را نیز تجسم کنند. به عنوان مثال، آنها موجودات کوچکی هستند که می‌توانند سریع‌تر از برخی از انسان‌ها یاد بگیرند. موش‌ها نیز همچون گربه‌ها و سگ‌ها حیوانات مهربانی هستند. من هستی کشاورز افتخار دارم اطلاعاتی مفیدی را در زمینه تعبیر خواب موش در اختیار شما قرار دهم.

 

نماد موش در خواب چیست؟

درک زمینه اصلی خواب اولین قدم در کشف پیام خواب است. بارها تأکید کرده‌ام که مکان و زمان در خواب اهمیت دارد. همینطور حضور انسان‌ها می‌تواند سیر داستانی خواب را تغییر دهد. زمینه اصلی خواب، در مورد جنبه خاصی از روان شما اطلاعاتی ارائه می‌دهد. به عنوان مثال، اگر خواب شما در خانه اتفاق می‌افتد، پس می‌توان گفت خواب موش مانیفستی درباره کل رویکرد شما به زندگی ارائه می‌دهد. به عبارتی نگرش شما نسبت به زندگی، روابط شما، یا استایل فعلی زندگی شما. اگر صحنه خوابتان در محل کار شما اتفاق می‌افتد پس خواب شما در مورد وضعیت کاری شما و روابط شما با مردم و جایگاه اجتماعی و دنیوی شما حرفی برای گفتن دارد. برخی خواب موش را در ماشین می‌بینند. در آن صورت، موش با نیروهای محرک زندگی شما ارتباط دارد و باید این نیروها را در زندگی مورد کنکاش قرار دهید.

 

تعبیر خواب موش از نگاه یونگ

شاید بتوان بر اساس تئوری یونگ موش‌ها را به سایه ناخودآگاه جمعی انسان ربط داد. یکی از کارهای مهم یونگ توسعه مفهوم «ناخودآگاه جمعی» بود. برای شروع باید گفت، هر یک از ما به عنوان یک فرد، بخشی ناخودآگاه در ذهن خود داریم که اکثر فعالیت‌های مغز ما را در بر می‌گیرد. بیشتر افکار آگاهانه ما تظاهرات سطحی فرآیندهای زیربنایی هستند که بدون آگاهی بخش‌های آگاه ذهن ما اتفاق می‌افتند. زیگموند فروید برای توضیح ناخودآگاه از تشبیه یک کوه یخ استفاده کرد. زیرا یک کوه یخ تمایل دارد درصد کمی بالاتر از آب (ذهن خودآگاه) باشد و اکثریت آن زیر آب (ذهن ناخودآگاه) است. یونگ یکی از این جنبه‌های ضمیر ناخودآگاه را سایه نامید. به طور خلاصه، هر فرد دارای طیف کاملی از ویژگی‌ها، رفتارها، ادراکات، احساسات و غیره است که شخصیت و روان وی را می‌سازند گرچه برخی از این ویژگی‌ها می‌تواند آزار دهنده باشد.

یونگ فراتر از فروید رفت و ناخودآگاه جمعی را به بشریت معرفی کرد. یونگ تشخیص داد که ما یک فرد نیستیم و ذهن ما به طرق مختلف به یکدیگر متصل شده و بر یکدیگر تأثیر می‌گذارد. بر اساس این نظریه مجموعه‌ای از اطلاعات ناخودآگاه "بایگانی شده" به طور جمعی در گونه‌های انسانی "ذخیره" می‌شود که ما آن را به نام ناخودآگاه جمعی می‌شناسیم. همانطور که در بالا ذکر کردم، موش ویژگی‌های بسیاری را نشان می‌دهد که انسان‌ها یا آن‌ها را دوست ندارند یا در مورد خود انکار می‌کنند و نادیده می‌گیرند. حقیقت چیزهایی هستند که ما درون خودمان دوست نداریم اما آنها را نادیده می‌گیریم و قبول نداریم. دلیل اینکه این اتفاق می‌افتد این است که چیزهای منفی که در افراد دیگر مشاهده می‌کنیم، ویژگی‌هایی را که در مورد خود انکار می‌کنیم آشکار می‌کند و این باعث ناراحتی و آزردگی خاطر ما می‌شود.

همه ما هر از گاهی تمایلات جنسی افسار گسیخته، شکم خواری، شرارت، لاابالی‌گری و مواردی از این دست را نشان می‌دهیم. واکنشی که به حیواناتی مثل موش داریم ممکن است به این دلیل باشد که موش در فعال کردن آگاهی از این تداعی‌های منفی درون ما نقش دارند. با فرافکنی این خصوصیات بر روی موش‌ها (و البته خیلی چیزهای دیگر)، به این ترتیب بخش‌های منفی خود را از نظر ذهنی روی چیزی که خارج از خود می‌دانیم تخلیه می‌کنیم. طی این روند آن موجود همبستگی خود را با ما از دست می‌دهد و بنابراین از آشکار کردن جنبه‌های منفی وجود خودمان دست می‌کشد. به عبارت دیگر، موش به عنوان یک ظرف بیرونی برای قسمت‌های سایه‌های درونی عمل می‌کند. گرچه این صرفاً یک نظریه است و از طرف پرفسور یونگ بیان نشده اما می‌تواند گاهی درست عمل کند و کارساز باشد.

 

تعبیر خواب موش خوب است یا بد

همانطور که گفتم، نمی‌توان گفت که نماد موش در خواب منفی است. هر زمان که ما در حال انجام تجزیه و تحلیل و تعبیر خواب هستیم، به یک نگاه جامع به هر نمادی که در خواب وجود دارد نیاز داریم. برای اینکه بتوانید معنای خواب‌های خود را در مورد موش‌ها کشف کنید، باید تمام ویژگی‌های موش‌ها را در نظر بگیرید. این موضوع نه تنها شامل نگاه کردن به زیست شناسی موش، بلکه نگاه کردن به جایگاه موش در اساطیر و فرهنگ‌های مختلف نیز می‌شود. قدم بعدی، در نظر گرفتن ارتباط شخصی خود با موش‌ها است. آیا موش‌ها شما را منزجر می‌کنند؟ اگر چنین است، چرا؟ شاید برعکس شما موش‌ها را دوست دارید. این عنصر ارتباطی کلیدی برای تجزیه و تحلیل و تفسیر خواب‌های شما است. موش در خواب برای افراد مختلف با سن و جنسیت و مذهب و فرهنگ متفاوت معانی متفاوتی خواهد داشت.

قبل از اینکه شروع به بررسی دقیق نماد موش در خواب کنیم، لطفاً سعی کنید قضاوت‌های اخلاقی خود در مورد موش‌ها را کنار بگذارید. فقط به احساس خود در مورد هر یک از ویژگی‌های موش توجه کنید. ذهن خود را برای کشف معنای جدید در مورد خواب موش باز نگه دارید. بدون تعصب با آغوش باز برای هر آگاهی جدیدی آماده شوید. این اولین قدم در تحلیل درست خواب است. حتی اگر متوجه شوید که موش‌ها در خواب شما به جنبه‌ای نه چندان جذاب در مورد خودتان اشاره می‌کنند، این فرصتی است که آگاهانه با جنبه‌های سرکوب شده و دوست نداشتنی خودتان روبرو شوید. بخش‌هایی درون شما هستند که بی‌صبرانه منتظر دیده شدن و شنیده شدن توسط شما هستند. دست از انکار آنها بردارید. چرا که هر آنچه انکار و سرکوب شود به طریق دیگری به زندگی شما راه پیدا می‌کند و به شما آسیب می‌زند.

 

وجه روشن و شفادهنده تعبیر خواب موش

همیشه به خاطر داشته باشید که خواب‌های موش تصویری از خود شما است. به یاد داشته باشید، ایده این است که اجازه دهید خواب موش آگاهی شما را گسترش دهد. حتی اگر در واقعیت با حقیقتی که به نظر شما منزجر کننده است روبرو شوید. موش‌ها می‌توانند تقریباً با هر محیطی سازگار شوند. منظور من از سازگاری سازگاری بیولوژیکی است. سازگاری بیولوژیکی با بقای آزمون تناسب مرتبط است. سازگاری فرآیندی است که طی آن یک گونه حیوانی یا گیاهی با محیط خود سازگار می‌شود. از سازگاری فوق العاده موش چه چیزی می‌توانید یاد بگیرید؟ وقتی آن را به اصطلاحات روان‌شناختی ترجمه می‌کنیم، چیزی شبیه این به نظر می‌رسد: شما به‌عنوان بیننده خواب موش چقدر با تغییرات ناگهانی زندگی سازگار می‌شوید؟ اینجا سعی کنید روانشناسانه فکر کنید. جنبه‌های زیادی برای بقای موش‌ها وجود دارد، اما در اینجا تنها به چند مورد از مهارت‌های بقای آن‌ها اشاره می‌کنیم.

موش‌ها می‌توانند هر چیزی را بجوند! چوب، پلاستیک، آجر حتی سرب. من قدرت برش آنها را به توانایی جویدن و نابودسازی هر مانعی در زندگی تعبیر می‌کنم. آیا مهارت عبور کردن از موانع زندگی را دارید؟ من تنظیم حرارتی بدن موش را به عنوان تنظیم روانی در انسان تعبیر می‌کنم. وقتی همه چیز گرم می‌شود و تنش بالا می‌گیرد، می‌توانید خونسردی خودتان را حفظ کنید. یا وقتی همه چیز خیلی سرد می‌شود، می‌توانید کمی نور و گرما به زندگی بیافزایید؟ قفسه سینه تاشو موش‌ها را انعطاف پذیر می‌کند. شما در زندگی چقدر انعطاف پذیر هستید؟ آیا می‌توانید خود را در کوچک‌ترین فرصت‌ها قرار دهید یا فقط می‌گویید «نمی‌توانم» و سپس تسلیم می‌شوید؟ آیا می‌توانید در کوچک‌ترین فضاها یک روزنه برای عبور بیابید یا تسلیم می‌شوید؟ به قفسه سینه‌ جمع شونده به‌عنوان رها کردن یک ذهنیت محدود فکر کنید.

 

انعطاف پذیر باشید! باز هم اینجا روانشناسانه فکر کنید. وقتی زندگی یک طرفه می‌شود، می‌توانید با آن حرکت کنید یا با آن مبارزه می‌کنید؟ موش‌ها می‌توانند از سقوط تا ارتفاع 50 فوتی جان سالم به در ببرند. چقدر در فراز و نشیب زندگی از سقوطهای ناگهانی جان سالم به در می‌برید؟ آیا با یکبار سقوط زندگی را رها می‌کنید و به دام افسردگی می‌افتید؟ آیا قادرید درسی که در سقوط نهفته شده را بیاموزید و در زندگی بکار ببندید؟ موش‌ها گرچه در نگاه اول حیوانی موزی و چندش‌آور به نظر می‌آید اما می‌تواند برای انسان معلم بزرگی باشد. وجه روشن و شفادهنده موش در خواب ممکن است به پایداری و استقامت شما اشاره داشته باشد. عیار خود را در حین رودررویی با مشکلات بسنجید. عیارتان را افزایش دهید تا بتوانید همچون یک موش کوچولو از سوانح جان سالم به در ببرید.

 

وجه تاریک و هشدار دهنده تعبیر خواب موش

مطمئناً از قابلیت بقای باورنکردنی موش‌ها به خوبی اطلاع دارید. موش‌ها تقریباً بیشتر از بسیاری از حیوانات دیگر، جان سخت و سمج هستند. شما واقعاً باید اقدامات بسیار جدی انجام دهید تا موفق شوید آنها را از خانه خود بیرون کنید. موش‌ها می‌توانند خود را از کوچک‌ترین روزنه‌ها عبور دهند. هر آن چیزی را که نتوانند از آن عبور کنند می‌جوند و از بین می‌برند. با آنکه از نظرِ جثه بسیار ریز و سبک هستند اما قدرت جوندگی آنها به شدت بالاست. موش می‌تواند چوب، پلاستیک، پی‌وی‌سی، آجر، بتن و حتی سرب را بجود! از دو جهت می‌توانیم به این ویژگی‌های موش نگاه کنیم. اولین مورد طبیعی‌ترین واکنش به موش‌ها است: آنها می‌توانند برای ما انسان‌ها یک مزاحم آزار دهنده و تقریباً غیرقابل تحمل باشند. ویژگی منحصر بفرد دیگری که موش‌ها دارند قدرت مقاومت بسیار بالا می‌باشد.

برای درک وجه تاریک و هشدار دهنده موش می‌توانید چند سؤال از خود بپرسید: هر زمان که در زندگی خود هدفی را دنبال می‌کنید، چقدر پیگیر آن هستید؟ آیا خیلی راحت، با کوچک‌ترین موانع تسلیم می‌شوید؟ شما باید در مورد هر آنچه در زمان خواب در زندگی شما در جریان است فکر کنید. اهداف زندگی شما می‌تواند هر چیزی باشد اعم از اهداف مادی و یا معنوی. از تغییر اعتقادات و باورهای شخصی شما گرفته تا تغییراتی در عادت‌های زندگی مانند خرید کردن و مسواک زدن. هرگاه از کارهایی که می‌دانیم باید در زندگی انجام دهیم اجتناب می‌کنیم یا در برابر آن مقاومت می‌کنیم، موش‌هایی که در سرمان زیست می‌کنند ما را راحت و آسوده نمی‌گذارند. ما دائماً تحت تأثیر افکار آزاردهنده، احساس گناه مبهم یا سایر اشکال فکری و وسواسی هستیم که در هر روزنه روانی ممکن نفوذ می‌کنند.

 

تعابیر شناخته شده موش در خواب

تعابیر شناخته شده زیادی از خواب موش رایج است. برخی از این تعابیر در کتب تعبیرنامه خواب منتشر شده و برخی نیز در وب سایت‌های زرد در معرض دید عموم قرار گرفته است. بارها تأکید کرده‌ام که تعبیر درست خواب، روح و روان شما را نوازش می‌دهد و شما را با خویشتن حقیقی‌تان آشنا می‌کند. تعبیر خوابی که به‌صورت فوری و معجزه آسا با ذکر چند کلمه ذهن شما را دو دقیقه مشغول کند و سپس همه چیز فراموشتان شود به کار نمی‌آید و اثربخش نیست. پس لازم است به تعابیری بپردازید که پرده از ناگفته‌های روان و ناخودآگاه شما کنار می‌زند و به شما اجازه می‌دهد قدمی در جهت نزدیک شدن به خود حقیقی‌تان بردارید. از جمله تعابیر شناخته شده موش در خواب می‌توان به تعبیر خواب امام صادق، تعبیر خواب عبدالله کرمانی، تعبیر خواب منوچهر تهرانی اشاره کرد.

این تعابیر علیرغم رایج بودن اما اعتباری ندارند و کمکی به بیننده خواب نمی‌کنند. تنها تعبیر درست که در حال حاضر در اقصی نقاط دنیا توسط صاحب نظران و روانکاوان بزرگ مورد تأیید است تعبیر خواب به روش یونگ است. در تعبیر خواب یونگ تعبیر خواب با توجه به وضعیت هر شخص متفاوت است. در این روش نسخه واحدی برای همگان پیچیده نمی‌شود بلکه هر شخص به تنهایی مورد واکاوی قرار می‌گیرد و به درستی نیازهای روح و روانش تشخیص داده می‌شود و هشدارها و پتانسیل‌های خواب وی برای او روشن می‌گردد. روش‌های قدیمی و منسوخ را کنار بگذارید و اجازه دهید خویشتن شما صدای آگاهی درونتان را بشنود و از برکات آن برخوردار گردد. برای استفاده از این روش ممکن است در ابتدا با سردرگمی مواجه شوید اما پس از گذر زمان می‌توانید رموز نهفته پشت خواب‌هایتان را درک کنید و به آن پاسخ دهید.

 

تعبیر خواب موش از نظر قرآن

برای تعبیر خواب موش از نظر قرآن متوجه شدیم که در هیچکدام از آیات قرآن بطور مستقیم به کلمه موش اشاره نشده است. گرچه در آیات سوره یوسف به بینش و قدرت یوسف برای تعبیر خواب اشاره شده است اما به جز خوابی که در آیه چهل سوم سوره یوسف آمده و توسط حضرت یوسف تعبیر شده، در دیگر آیات از تعابیر دیگری نام برده نشده است. خوانندگان محترم توجه فرمایید که تعبیری که حضرت یوسف از خواب فرعون ارائه داد بر اساس وضعیت زندگی آن زمان مردم و فرعون و همچنین بر اساس جایگاه و قدرت فرعون بر امور کشورداری بود. ای بسا اگر یک کارگر ساده و گمنام همچنین خوابی می‌دید تعبیر آن به کلی چیز دیگری می‌بود. این مسئله لزوم شخصی سازی تعابیر خواب را آشکار می‌سازد و خواننده محترم را به جستجوی معانی خواب بر اساس وضعیت فعلی زندگی خودش رهنمون می‌سازد.

 

تعبیر خواب موش در انجیل

تعبیر خواب موش در انجیل را باید از لابلای ارجاعات کتاب مقدس یافت. در کتاب مقدس ارجاعات زیادی به موش وجود ندارد. اولین مورد لاویان 11:29 است که در آن خوردن موش و سایر حیوانات موزی ممنوع اعلام شده است. چون مردم کشورهای اطراف از موش‌ها به عنوان غذا استفاده می‌کردند این حکم صادر شد. اگر تا به حال صاحب موش یا همستر بوده‌اید، می‌دانید که آنها دوست دارند اطراف خود را با مدفوع خود احاطه کنند به همین دلیل است که خداوند مردم را از خوردن آن نهی کرد. جویدن چیزها و از بین بردن مزارع غلات کاری است که موش‌ها در آن مهارت فراوانی دارند. آنچه در انجیل در خصوص موش ذکر شده همه راجع به خساراتی است که ممکن است موش به بار آورد. لازم به ذکر است در هیچ کجای کتاب مقدس بطور مستقیم از تعبیر خواب موش نامی برده نشده است.

 

تعبیر خواب موش محمد بن سیرین

ما منابع معتبر و درستی از تعبیر خواب موش ابن سیرین در دست نداریم. آنچه موجود است صرفاً جملاتی است که در برخی سایتهای غیرتخصصی منتشر شده است. "اگر مردی در خواب ببیند که موش از آلت تناسلی او خارج می‌شود تعبیر این خواب یک دختر بدکردار است که هیچ خیری در او نیست و بیننده خواب صاحب چنین دختری می‌شود." متأسفانه این تعابیر هیچگونه صحتی ندارند و هیچ کمکی به بیننده خواب نمی‌کنند بلکه بیشتر باعث گمراهی و ناامیدی وی می‌گردد. تعبیر خواب درست به بیننده خواب کمک می‌کند گره از مشکلات روحی و فکری‌اش بگشاید تا در مسیر زندگی بتواند به حقیقت دست یابد. تعابیر قدیمی و منسوخ فرصت رشد و بالیدن را از افراد می‌ربایند. خواهش من از خوانندگان محترم این است که به روح و روان خود احترام بگذارید و روش درست تعبیر خواب را یاد بگیرید و بکار ببندید.

 

نتیجه‌گیری

از یک طرف، موش‌ها می‌توانند نماد تمام آن نیروهای روانی نادیده‌ای باشند که به زندگی آگاهانه ما حمله می‌کنند، مانند اضطراب، ترس، نگرانی یا وسواس؛ گرچه اینها علائم یک مشکل اساسی هستند و نه خود مشکلات و از سوی دیگر، موش‌ها می‌توانند نمادی از انرژی مورد نیاز ما برای غلبه بر نیروهای نادیده‌ای که به ذهن ما می‌لغزند باشند. این پارادوکس نمادگرایی است: در هسته هر علامتی نقطه مقابل شفابخش آن است. اکنون، کاری که ما باید انجام دهیم این است که ویژگی‌های موش را به صورت نمادین در نظر بگیریم و سپس کشف کنیم که این ویژگی‌ها ممکن است از نظر روان‌شناختی چه معنایی داشته باشند. این گونه است که ما خواب‌های خود را در مورد موش‌ها تحلیل و تعبیر می‌کنیم. پس از آن، نگاه کنید ببینید که فرهنگ‌های مختلف موش‌ها چه جایگاهی دارند. موش‌ها در خواب لزوماً معنی تحقیر کننده و منفی به همراه ندارند.

جالب است بدانید در چین و هند برای موش‌ها احترام عمیقی قائل هستند. موش‌ها گاهی نماد شجاعت و پایداری هستند. بنابراین، اگر خوابی در مورد موش دیده‌اید، این نوع شجاعت را در نظر بگیرید. شاید لازم باشد بخشی از این شجاعت موش را در زندگی خود تجسم کنید. برای پایان لازم می‌دانم به شما نکته اصیل و بدیهی را یادآوری کنم. خواب‌ها می‌آیند که شما را یک قدم از ایگو فاصله دهند و به سمت سلف نزدیک کنند. برای صرفاً در کلمات و تصاویر و پاسخ‌های قطعی به دنبال حقیقت موش نباشید. موش نیز آفریده خداست و با خود حقیقتی را حمل می‌کند. این حقیقت اکنون برای شما متجلی شده. صبوری پیشه کنید و با اندیشه عمیق و پایداری اجازه دهید آگاهی موجود بر شما متجلی گردد. سعی کنید خودتان تعبیر خواب را یاد بگیرید و در زندگی خود از موهبت خواب‌ها برخوردار گردید. انشالله تعالی.

نظرات

محمد
۰۰
پاسخ

درود بر شما هستی خانم مثل همیشه زیبا تحلیل کردید برای اینکه بیشتر با من آشنا بشید که به بهتر تحلیل کردن شما هم کمک میکنه و برای خودم هم خیلی بهتره من هم ریشه در کامپلکس مادر رو دارم و هم ریشه در کامپلکس پدر رو دارم. در خصوص کامپلکس مادر که زمانی که من به دنیا اومدم جنسیت من رو نپذیرفته مادرم و دوست داشت دختر داشته باشه چون یه پسر داشت همونجا این پیام رو بهم داده بود و من رو به رسمیت شناخته بود. حتی من بیماری صرع گرفتم در حال حاضر هم دارم البته خیلی رو به بهتر شدن هستم ( جالبش اینجاست این بیماری فقط در زمان خواب مثلاً ماهی یکبار یا 20روز یکبار بهم دست میده که خودم اصلا متوجه نمیشم اولین کسی که متوجه میشه مادرم هستش حتی اگه مسافرت باشه و من جای دیگه باشم) الان که روی این کامپلکس دارم کار میکنم این بیماری هم در حال بهبود پیدا کردن هستش. هر زمانی هم که مسافرت میره خونه رو به من میسپره. من هم قبلاً خیلی علاقه به تمیزکردن خونه داشتم ولی الان آگاهانه دارم روی این بخش خودم کار میکنم. الان که این پیام رو مینویسم مادر و پدرم مسافرت هستند و من و برادرهام خونه با هم هستیم همیشه بهم زنگ میزنه و از غذا و شرایط خونه میپرسه یا آب دادن به گلها و غیره حتی یادمه در دوران کودکی یه آقایی که فامیل دور ماست همیشه بهم مثلاً به شوخی می‌گفت تو دختر فلانی هستی... و از طرفی من تا به الان با جنس مخالف خود هیچ گونه رابطه عاطفی و دوستی نداشتم احساس میکنم اینم به خاطر این کامپلکس مادر در بنده هستش. کامپلکس پدر در من که بهم اجازه موفقیت نداده و همیشه دوست داره که من نیازمندشون باشم یجورایی این دو کامپلکس با هم کار میکنن و همیشه موفقیتهام رو زود از دست میدادم و پدرم هم دوست داره که من هیچ وقت موفق نشم تا این بتونه در خونه پدر بودن خودش رو تجربه کنه چون در فضای بیرون فرد ناموفقی هستش دوم اینکه علاقه خاصی داره که هر کسی رو ببینه از بدبختی صحبت کنه و اگه من موفق نباشم هم دلیلی پیدا میکنه که مثلاً به بقیه بگه بچه من موفق نشده یا به جایی نرسیده. حتی من خیلی زود موهام سفید شد چون موهای سر پدرم هم خیلی زود سفید شدن الان که دارم این بخش خودم رو درمان میکنم و در حال حاضر دارم روش کار میکنم هم از نظر مالی داره شرایطم بهتر میشه و هم رنگ موی سرم داره تغییر میکنه. در مورد برادر بزرگتر م که بخوام بگم اون هم دوست داره که من به هیچ جایی نرسم و فقط خودش توی خانواده موفق باشه و من بهش نیاز داشته باشم و فردی هستش که خیلی بی اعتماده. کلا این سه نفر که در موردشون صحبت کردم همه اونها یک هدف دارم و اونم موفق نشدن من. و البته من به کمک خداوند از هر سه نفر اینها عبور میکنم. در حال حاضر هم دارم روی بخشهای مختلف وجودم کار میکنم. بازم هر گونه سوالی داشتید که بخواین از بنده بدونید بگید من توضیح میدم. یه نکته جالب امروز بعدازظهر خواب دیدم که مادرم از مسافرت برگشته و داره توی آشپزخونه نماز میخونه و من هم تعجب کردم که اومده خونه. بعد نماز خوندن خواست با من روبوسی کنه و من خواب آلود بودم باهاش روبوسی نکردم که همونجا بیدار شدم

محمد
۰۰
پاسخ

سلام خانم کشاورز وقت بخیر من چندین وقته که روی درونم کار میکنم. دیشب خواب دیدم که داخل اتاقم که تاریکه و لامپ خاموشه و شب هم هست مادرم نمیزاره روی خودم کار کنم در واقع مسخره میکنه بهم میخنده و یکسری رفتارها که من دست از کار کردن روی خودم بردارم. منم باهاش بحث میکنم و خیلی هم بحث میکنم و مقاومت میکنم یجورایی با خشم باهاش صحبت میکنم در حالی که اتاق تاریکه تاریکه. در همین حین یهو یه موش سیاه از پنجره اتاق میپره مابین من و مادرم که من خیلی میترسم و سمت عقب میرم چون اتاق تاریک بود نمیشد دید که کجا رفت. بعدش من به صورت نشسته رفتم سمت کلید برق که بخوام لامپ رو روشن کنم ولی هر چقدر میزدم به جای اینکه اتاق روشن بشه بیرون اتاق روشن میشد. بعدش مادرم اومد کلید رو زد که لامپ روش شد و اتاق هم روش شد. بعدش من و مادرم رفتیم موش رو بگیریم که رفته بود زیر موکت من از روی موکت پام رو گذاشتم روش و مادرم گوشه موکت رو بلند کرد و موش رو با دستش گرفت. و چون اتاق روش شده بود من یه گوشه دیگه از اتاق رو دیدم که تیکه استخون خیلی ریخته و یه مقدار تن ماهی هم ریخته روی زمین که غذای موش بود البته روی موکت بود. که همونجا از خواب بیدار شدم. (من مجردم و در خانه پدر و مادرم زندگی میکنم و بسیار دنبال مستقل شدن و روی افکار و عقاید و باورهام و شخصیتم کار میکنم)

مدیر ارشد
۰۰

سلام 

تعبیر خواب موش را میشه از زوایای مختلفی انجام د اد. در بخش اول خواب شما درگیری با مادر میتونه دیشه در مادر کامپلس داشته باشه، این نزاع دوطرفه برای ابراز وجود از طرف شما و عدم به رسمیت شناخته شدن از طرف مادر چیزی هست که خصوصا مردان در طول زندگی بسیار با آن درگیر هستند. 

موش در خواب بین شما و مادرتون میپره ، موش حیوانی هست که جونده است، و تمام رفتارش غریزی ست، موش قدرت این رو داره که به جاهایی بره که دست ما انسانها به اونجا نمیرسه، زیرزمین های نمور ، سوراخهای تنگ و تاریک که میتونه نماد ناخوداگاه باشه. همین موش گرچه در ابتدا وجودش مزاحم تلقی میشه اما باعث میشه شما به تکاپو بیایی و در صدد روشن کردن اتاق بربیایی.

اتاق در خواب میتونه فضای زندگی کنونی شما تعبیر بشه و یا حتی فضای ناخودگاه شما چرا که تاریکه و شما در اون درگیر هستید. اینکه مادر از یک جایی و علیرغم تلاش اولیه شما موفق میشه چراغ رو روشن بکنه به نظر من میتونه جنبه آگاهی دهنده و پرورش دهنده نیروی زنانه درون خودتون هست. البته نیاز هست این موضوع خیلی بیشتر مورد کنکاش و تحلیل قرار بگیره ، من شناختی از رابطه شما و مادرتون ندارم خصوصا در کودکی.
خلاصه اینکه موشها در فضای ناخودآگاه شما هستند و حتی تغذیه هم میکنند و شما در این خواب از حضور اونها اگاه شدید.
در خوابهای بعدی احتمالا حضور و نقش مادر همجنان ادامه خواهد داشت و مسیر تحلیل را روشن تر میکنه.

امیدوارم مفید بوده باشه واستون.

خوشحال میشم نظرتون را بشنوم.

با احترام

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

جدیدترین نمادهای خواب