بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد هستی کشاورز کاملا محفوظ می باشد

تعبیر خواب فرار

تعبیر خواب فرار

تعقیب و گریز از نمادهای پر تکرار و ناخوشایند در خواب افراد است. بدین معنی که برای همه حداقل یکبار پیش می‌آید که خواب فرار و تعقیب شدن ببینند. برخی افراد نیز بطور مرتب در خواب خود را در حال فرار و گریز از چیزی می‌بینند. این مدل خواب‌ها به شدت موجب به هم ریختگی روانی فرد پس از بیداری می‌گردد. در مقالات تعبیر خواب ماهی و تعبیر خواب افتادن دندان گفتیم که روش درست تعبیر خواب به فرد کمک می‌کند خلأهای روانی و نیازهای روحی خود را بشناسد و در بیداری کاری برای حل و فصل آن‌ها انجام دهد. من هستی کشاورز افتخار دارم در این مقاله نیز به سؤالات فراوان شما در خصوص تعبیر خواب فرار کردن و تعقیب و گریز پاسخ دهم. با من همراه باشید و از اطلاعات مفیدی که در این مقاله در اختیار شما قرار داده‌ام بهره ببرید.

نماد فرار در خواب چیست؟

فرار کردن معمولاً با تعقیب شدن همراه است. شخصی که در خواب در حال فرار است معمولاً توسط حیوان و یا شخصی تعقیب می‌شود. خواب‌های که در مورد تعقیب شدن هستند، معنای مهمی برای زندگی ما دارند، زیرا هر چیزی که ما را تعقیب می‌کند، می‌خواهد به ما بپیوندد و با ما متحد شود. به یاد داشته باشید، خواب‌ها نمادین هستند، نه تحت اللفظی. فرقی نمی‌کند خواب ما در مورد تعقیب شدن توسط مردم، حیوانات، هیولاها، خدایان یا ارواح باشد، در هر حال تعقیب کننده از درون خود ما می‌آید. هر یک از آن تعقیب کنندگان معنایی کاملاً متفاوت خواهد داشت. برای مثال، دیدن حیوانات وحشی که ما را تعقیب می‌کنند ممکن است چیزی در مورد فرار از طبیعت غریزی را به ما نشان دهد. نماد فرار در خواب از نمادهای پر تکرار است که معمولاً موجب اضطراب و وحشت فرد بیننده خواب می‌شود.

فرار کردن از یک شخص در خواب می‌تواند چیزی در مورد نیاز به ادغام با سایه یا جنبه دیگر خودتان را نشان دهد. خواب‌های تعقیب شدن توسط ارواح می‌تواند به این معنی باشد که ما از چیزی درگذشته خود فرار می‌کنیم. آیا این خداست یا بخشی از خودمان است که پشت سر ما می‌دود؟ آیا واقعاً تفاوتی بین این دو مفهوم وجود دارد؟ هر آنچه انکار می‌کنیم دارای قدرتی است که توجه ما را می‌طلبد و هر چه بیشتر از آن فرار کنیم، قوی‌تر و خطرناک‌تر می‌شود؛ و بیشتر سعی می‌کند خودش را به ما نزدیک کند و با وجود ما متحد گردد. فراموش نکنید که ما تنها از بخش بسیار اندکی از عظمت وجودی خود آگاه هستیم. هر آنچه در بیداری از نظر شما ناخوشایند است عنصری است که احتمالاً در خواب از آن در حال فرار هستید.

تعبیر خواب فرار از نظر یونگ

تعبیر خواب فرار از نظر یونگ جالب و قابل تأمل است. کارل یونگ می‌گوید بهترین راه برای رسیدگی به خواب‌های تعقیب شدن و فرار کردن این است که دویدن را متوقف کنیم و اجازه دهیم هر چیزی که ما را تعقیب می‌کند به سراغ ما بیاید. ما باید بچرخیم و بدون مقاومت با آن روبرو شویم؛ یعنی باید خواب خود را به زبان روانشناسی ترجمه کنیم. از چه چیزی فرار می‌کنیم؟ گاهی اوقات ما نیاز داریم که چیزی را در وجود خود ادغام کنیم که نسبت به آن آگاه هستیم. گاهی نیز ممکن است لازم باشد مانند نمونه خوابی که در ادامه می‌آید خود را از چیزی که ما را عقب نگه می‌دارد و یا به اصطلاح با تهدید تعقیب می‌کند رها کنیم. آنچه اهمیت دارد تعبیر درست خواب تعقیب و گریز و فرار است. تعبیری که به فرد اجازه دهد اضطراب‌های درونی خویش را بشناسد.

تعبیر خواب فرار خوب است یا بد

زنی که با ترس‌های شبانه و بی‌خوابی مبارزه کرده بود پس از سال‌های متوالی، آماده بود تا داروی خواب خود را متوقف کند و شب را بدون مصرف داروی خواب‌آور سپری کند. در شب دوم، او خواب تعقیب شدن را دید. در حالی که در جاده‌ای تاریک می‌دوید به سمت خانه می‌رفت. مردی به سرعت پشت سر او مشغول تعقیب کردن او بود و جانش را تهدید می‌کرد. زن ایستاد و برگشت و بر سر مرد تعقیب کننده فریاد زد: "تو هیچ غلطی نمی‌توانی با من بکنی." مرد ناپدید شد! برای اینکه به معنای خواب تعقیب شدن برسیم، باید بفهمیم که از کدام قسمت از خود فرار می‌کنیم. آن مرد تعقیب کننده مظهر اضطراب و ترس شبانه زن بود. مرد شیطان درونی او بود. آن خواب نشان می‌دهد که روان او برای مبارزه با شیاطین درونی‌اش آمادگی کامل دارد.

وجه روشن و شفادهنده فرار در خواب

وجه روشن و شفادهنده فرار و تعقیب شدن در خواب یک انرژی است که می‌خواهد به سراغ شما بیاید. وقتی خواب یک گاو وحشی، شیر یا گرگی را می‌بینید که شما را تعقیب می‌کند، به این معنی است که می‌خواهد به سمت شما بیاید. شما دوست دارید از آن فرار کنید. تا زمانی که آن موجود را به عنوان چیزی بیگانه تجربه می‌کنید خطرناک‌تر می‌شود. اینجاست که اشتیاق آنچه از ذات شما جدا شده برای اتحاد با شما قدرتمندتر می‌شود. به هیچ وجه نباید در مقابل این عنصر مقاومت کرد. عناصر سرکوب شده درون شما تبدیل به یک خرس یا شیر می‌شود، زیرا شما آن را با نفرت ورزیدن به وجود آورده‌اید. وقتی آن را بپذیریم تبدیل به عنصری بی‌آزار می‌شود. بهترین موضع این است، بیا و مرا ببلع! اینجاست که به عنصری صلح آمیز تبدیل می‌شود.

وجه تاریک و هشدار دهنده فرار در خواب

زمانی که خوابی در مورد فرار و یا تعقیب شدن می‌بینید، باید از خودتان چند سؤال در مورد زندگی خود بپرسید، به عنوان مثال: من در برابر چه چیزی مقاومت می‌کنم؟ ما در برابر انواع چیزها مقاومت می‌کنیم: احساسات و عواطف، ترس‌ها و حتی خواسته‌های خودمان! هر چیزی را که انکار می‌کنیم، حتی اگر با بهترین نیت درونی باشد، شروع به تعقیب ما می‌کند و تا زمانی که اجازه دهیم آن قسمت انکار شده وجود داشته باشد و به حیات خود ادامه دهد مرتب پرخاشگرتر می‌شود. همانطور که بارها گفته‌ام هدف بسیاری از خواب‌ها تغییر یا اصلاح نگرش ماست. نگرش ما به شیوه زندگی و طرز نگاه ما به جهان اطراف اشاره دارد. وجه تاریک و هشدار دهنده فرار در خواب به بخش‌های سرکوب شده وجودمان برمی‌گردد. اگر هشدارهای عنصر تعقیب کننده را گوش ندهیم ممکن است دچار مشکل شویم.

شما همچنین می‌توانید نگرش خیلی خوبی داشته باشید! در این صورت، خواب شما در مورد تعقیب شدن توسط یک چهره تاریک می‌تواند به این معنی باشد که شما جنبه تاریک خود را انکار می‌کنید. من دوستی دارم که اغلب از اینکه فردی معنوی با انرژی عشق و نور است صحبت می‌کند، اما خواب‌های وحشتناکی از تعقیب شدن و فرار کردن توسط زنان تاریک می‌بیند. به او گفتم: «این‌قدر دوست داشتنی نباش. بگذار سایه تو زندگی کند!» سایه اصطلاحاً به بخشی از شخصیت فرد گفته می‌شود که در اعماق روان وی پنهان شده و حاوی عناصر سرکوب شده شخصیتی است. این عناصر حامل انرژی هستند و در صورت تداوم سرکوب باعث ایجاد مشکلات روحی جسمی در زندگی فرد می‌شوند. این نیروها به خودی خود تاریک نیستند اما انکار و سرکوب آن‌ها باعث خشم آن‌ها می‌گردد بالاخره از فرد فراری انتقام سختی می‌گیرند.

تعابیر شناخته شده فرار در خواب

تعابیر شناخته شده فرار در خواب فراوان است. ازجمله این تعابیر می‌توان به تعبیر خواب ابن سیرین، تعبیر خواب عبداله کرمانی، تعبیر خواب آنلی بیتون، تعبیر خواب منوچهر تهرانی، تعبیر خواب حضرت یوسف و تعبیر خواب امام صادق (ع) اشاره کرد. شناخته شدن یک تعبیر خواب لزوماً به معنای ارزشمندی آن است. تعبیر خوابی ارزش دارد که از نقطه نظر روانشناسی به تجزیه و تحلیل خواب بپردازد. تنها تعبیر خواب معتبر از نظر ما تعبیر خواب بر اساس تئوری یونگ می‌باشد. این مدل تعبیر خواب درست امروزه توسط روانشناسان تحلیلی زیادی در سراسر دنیا مورد استفاده قرار می‌گیرد. توجه داشته باشید که تعبیر خواب هر شخصی با دیگری متفاوت است. چون اساساً محتویات شخصی روان افراد با یکدیگر متفاوت است. پس بهتر است به جای پرداختن به تعابیر خواب عمومی و سنتی از روش درست تعبیر خواب که در سایت ستی کشاورز توضیح داده شده استفاده نمایید.

تعبیر خواب فرار از نظر قرآن

تعبیر خواب فرار کردن از نظر قرآن را باید از میان آیات قرآن یافت. بیش از هشت بار کلمه فرار در قرآن قید شده است ازجمله دو آیه: احزاب:16 قُل لَّن یَنفَعَکُمُ الْفِرَارُ إِن فَرَرْتُم مِّنَ الْمَوْتِ أَوِ الْقَتْلِ وَإِذًا لَّا تُمَتَّعُونَ إِلَّا قَلِیلًا بگو: هرگز فرار سودی به حال شما ندارد، اگر از مرگ یا کشته شدن هم فرار کردید، در این صورت جز اندک زمانی [از زندگی] بهره‌مند نخواهید شد. قیامه:10 یَقُـولُ الْإِنسَانُ یَوْمَئِذٍ أَیْنَ الْمَفَرُّ انسان در آن روز [با وحشت] گوید: کجاست راه فرار؟! در قرآن از زبان نوح خطاب به مشرکین آمده است که به سوی خدا بگریزید که من از جانب او به سود شما هشدار دهنده آشکاری هستم. «فَفِرُّوا إِلَى اللهِ إِنِّی لَکُمْ مِنْهُ نَذِیرٌ مُبِینٌ...» [ذاریات 51]. فرار کردن از نظر قرآن بی‌ثمر است. در هر حال آدمی در برابر آنچه حق است مسئول است و باید پاسخگو باشد.

تعبیر خواب فرار ابن سیرین

آنچه در پی می‌آید تعبیر خواب فرار از نظر محمد بن سیرین است. "اگر ببینی به داخل خانه فرار کردی و درِ آن را قفل نکردی و آن خانه به خانه دیگری چسبیده بود، یـعـنـی از غم و اندوه نجات پیدا می‌کنی، یا اگر بیمار باشی بهبود پیدا خواهی کرد. گریختن در خواب نشانه رستگاری است و برخی از معبرین گویند دلیل که بر دشمن ظفر یابد، زیرا که موسی در خواب دید از فرعون می‌گریخت بعد از شر فرعون رستگاری یافت و بر وی ظفر یافت." خوانندگان محترم فراموش نکنند که محمد بن سیرین خواب‌گزار نبوده و مطالبی که به نام ایشان منتشر شده فاقد ارزشمندی و اعتبار است. تعبیر خواب درست تعبیر خوابی است که موجب گره گشایی از نیازها و خلأهای روانی در فرد گردد. همین‌طور که در ابتدای مقاله اشاره کردیم تعبیر روانشناختی فرار در خواب به ترس‌ها و اضطراب‌های درونی فرد بیننده خواب اشاره دارد.

نتیجه‌گیری

گاهی فعالیت سایه (بخش سرکوب شده روان) به صورت کابوس‌هایی در مورد تعقیب شدن و فرار کردن ظاهر می‌شود. تعقیب‌ کننده ناشناخته، نزدیک‌ترین معادلی است که ناخودآگاه می‌تواند پیدا کند تا به ضمیر خودآگاه بیننده خواب، آنچه در روان می‌گذرد را نشان دهد. تعقیب کننده ناشناخته در خواب، نماد ترس اولیه از این است ک یک اتفاق یا شخص شوم که پنهان و غیرقابل پیش بینی است نزدیک می‌شود و احتمالاً باعث نابودی فرد می‌گردد. آنچه در واقع نزدیک می‌شود، محتویات ناخودآگاه است. محتویات ناخودآگاه با خود تغییر به همراه دارد، یک تغییر کامل در نحوه نگرش فرد به خود و جهان اطرافش. ممکن است یک تغییر کامل در زندگی بیداری فرد رخ دهد. ادغام با عنصر سرکوب شده روان که شخص از آن فرار می‌کند توانمندسازی می‌آورد. توانمندسازی فرد را قادر می‌سازد که فرار از زندگی را متوقف کند و از آن لذت ببرد.

نظرات

امراله سلیمانی
۰۰
پاسخسلام خواب دیدم من و خانمم و دوتا خواهرای خانمم و باجناقم که اسمش سجاد و 24 ساله هست و دوتا خواهرای سجاد در یک جنگ که با نیزه و شمشیر وگرز و .... هستیم من در لشکر شکست خورده بودم و خانمم و خواهراش و سجاد و خواهراش در لشکر پیروز بودن ما به دو جناح تقسیم شده بودیم اون جناح لشکر ما که خانمم و خواهر بزرگش که زن سجاد میشه و خود سجاد با اون جناح ما می‌جنگیدند که همه رو کشته بودن و این جناح مونده بود که دوتا خواهرای سجاد و خواهر کوچکه خانمم می‌جنگیدند در این جناح داشت همه چی به نفع ما تمام می‌شد اونسمت خانمم و خواهرش و سجاد داشتن سمت ما می ومدن من که زرهی یا چیزی نپوشیده بودم و سینه و شکم و کمرم نمایان بود با خواهر کوچکه خانمم داشتم می‌جنگیدم که یهو تعادلم بهم خورد و من افتادم و سرم به سنگ خورد و بیهوش شدم خواهر خانمم شمشیرش رو تو شکمم فرو کرد و رفت یه شمشیر دیگه برداشت مقداری گذشت و خانمم و خواهرش و سجاد اومدن و خواهر کوچه خانمم رو دیدن خانمم گفت که من که شوهرش میشدم کجاست خواهر خانمم من نشون داد و گفت افتاد و سرش به سنگ خورد ومنم با شمشیر م شکمشو سوراخ کردم جنگ ادامه پیدا کرد و این جناح ما هم داشت شکست می‌خورد من بهوش آمدم و دیدم که شمشیر در شکمم هست و اون شمشیر رو در آوردم و بلند شدم خواهر خانمم به خانمم گفت که شوهرت زنده است با اشاره خانمم خواهر خانمم با شمشیر عرض شکمم رو پاره کرد و شوهرش سجاد با نیزه به سمتم اومد و نیزه رو تو شکمم فرو برد و من عقب عقب رفتم تا به تنه درخت خوردم سجاد نیزه فشار داد و که نوک نیزه از کمرم خارج شد و در درخت فرو رفت سجاد عقب رفت و خانمم اومد ختجرش در قلبم فرو کرد و در حالی که خیلی خوشگل نگاهم میکرد گفت وای بین چی شد شکمت بعد خنجر درآورد و از قلبم خون فوران زد و عقب رفت و کمانداران به فرمان خانمم تیرهاشون به بدنم می زدن خانمم و خواهراش و سجاد و خواهراش دست به سینه منو نگاه میکردن تیرهای کمانداران در بدنم فرو میرفت و نهایت من کشته شدم
مهسا
۰۰
پاسخسلام خواب دیدم کسی مرا از یک ماشین در مکانی نامعلوم بیرون انداخت و به ساختمان نیمه کاره ای رفتم که آسانسوری تنگ و وحشتناک داشت طبقه سوم را زدم در یکی از واحد ها در آسانسور باز شد که مردب مثل بنا آنجا مشغول به کار بود و به محض دیدن من فکرش را خواندم که می‌خواست مرا بدست بیاورد و اذیت کند و از آسانسور پیاده شدم و از پله های گچی ساختمون تند تند در حال فرار از او بودم و احساس بدی بهش داشتم در حال فرار بودم که از خواب بیدار شدم
عرشیا
۰۰
پاسخمن دارم دنبال می کنم و کسی من دوسش دارم داره از من فرار می کنه یعنی چی ؟
بهاره علیزاده
۰۰
پاسخمن خیلی زیاد خواب فرار کردن میبینم گاهی حتی شاید هفته ای چن بار...و یه مسئله ی خیلی طولانیه
چندین سال پیش خوابای فرارم اینطوری بود که من معلق بودم و فرار میکردم اونم به سختی خودمو به اطراف میگرفتم و از دست یه چیزی فرار میکردم
ولی توی چن سال اخیر شکل فرارم تغییر کردم و تبدیل به فرار گروهی شده😂
اینطوری که یه عده ی زیادی آدم دارن فرار میکنن حالا یا از زلزله یا از آخر الزمان یا بیماری و منم باهاشون همراه میشم و دائما هم نگران بقیه آدمای زندگیمم و دنبالشون میگردم و خیلی استرسم توی خواب زیاده جوری که وقتی بیدار میشم حالم بده
مدیر ارشد
۰۰

سلام بهاره جان

فرار کردن در خواب می تونه نشان دهنده مشکلی جدی در زندگی بیداری ت باشه، باید ببینی در بیداری چه مساله ای بیشتر روح و روانت رو درگیر کرده و چه چیزی هست که توانایی و یا علاقه ای به روبرویی با آن نداری، طبیعتا اگر جرات بکنی و بایستی و به مساله نگاه بکنی کم کم حل میشه و شفا حاصل میشه.

ممنون که خواب فرار کردن را با ما به اشتراک گذاشتی.

پاسخی داشتی همینجا برایم بنویس.

قربانت

حانی
۰۰
پاسخوقت بخیر..من خواب دیدم با مادرم مهمونی بودیم یه پیر زن(مادر بابام) کلی تو خواب روی مغزم میرفت(این پیر زن میتونه نماد مربوط به انیموس وجودم باشه؟) در حالی تو واقعیت مثل توی خواب روی روح و روانم پا نذاشته ،از خونه اومدیم بیرون وگروه خاصی دنبال ما اومدن و منو خواهر و مامانم،اون هارو انگار با تیر زدن حتی من تیر زدن مامانمو دیدم کاملا که بارها تیر خورد و خون هاش میپاشید..و من تپش قلبمو توی خوابم حس میکردم ، تموم وجودم پا شده بود که فرار کنم، به هر زوری بود از دستشون فرار کردم و بقیه خواب شاهد بابام بودم که عزا گرفته بود و داداش کوچکترم که داعم میپرسید مادر کجاست و من حس شدید عذاب وجدان داشتم چرا من زندم و اونها مردن
مدیر ارشد
۰۰

سلام 

تعبیر خواب فرار و به طور کلی خوابها می توانند پیچیده و چند لایه باشند و اغلب حاوی نمادها و نمایش هایی از افکار، احساسات و ترس های ناخودآگاه ما هستند اما من می توانم سعی کنم برخی از بینش های کلی را ارائه دهم که ممکن است به شما در کشف معانی احتمالی پشت فرار کردن در خواب کمک کند.

پیرزن (مادر پدر) که روی مغز شما راه می رود: خوابها اغلب از نمادهایی برای نشان دادن جنبه های مختلف روان ما استفاده می کنند. پیرزن می تواند نماینده یک شخصیت اقتدار یا جنبه ای از شخصیت شما باشد که مربوط به خانواده پدرتان است. این واقعیت که او روی مغز شما راه می‌رود ممکن است نشان‌دهنده احساس غرق شدن ذهنی یا کنترل شدن توسط این نیرو یا این جنبه‌ها باشد.

 تعقیب شدن توسط یک گروه خاص: این گروه ممکن است نشان دهنده فشارها یا چالش های خارجی باشد که احساس می کنید شما را تعقیب می کنند. اینها می تواند مربوط به خانواده، محافل اجتماعی یا مسئولیت هایی باشد که به نظر طاقت فرسا می رسند.

 نماد آنیموس: طبق روانشناسی تحلیلی کارل یونگ، پیرزنی در رویا به طور بالقوه می تواند نمایانگر آنیما شما باشد، که جنبه زنانه روان یک زن است. آنیما در خواب می تواند نشان دهنده نیاز به ادغام یا مقابله با برخی ویژگی های زنانه در درون شما باشد. بسیار مهم است که خوابها را در زمینه تجربیات زندگی، احساسات و افکار خود تفسیر کنید.

خوابها می توانند تحت تأثیر عوامل مختلفی از جمله رویدادهای اخیردر زندگی شما، عوامل استرس زا و احساسات حل نشده باشند. تأمل در زندگی بیداری و بررسی احساسات خود در مورد خانواده، مسئولیت ها و روابطتان ممکن است اطلاعات و بینش بیشتری در مورد معنای خواب فرار کردن ارائه دهد.

امیدوارم این تحلیل خواب برای شما مفید و قابل درک بوده باشد.

منتظر خواندن خوابهای بیشتری از شما هستم.

با احترام

 

لاله لاله
۰۰
پاسخ

اوایل خوابم یادم نمیاد دقیق چون هم موقعیت خواب عوض شد در ادامه و هم از خواب بیدار شدم یهو اولش خواب میدیدم شاید داشتم فرار میکردم از یه کوچه ها و‌محله هایی ، رسیده بودم کنار ساحل ، دو تا مرد کنارم بودن ، شاید احساس میکنم بهم علاقه داشتن ، و اونام همراه من فرار کرده بودن ، البته دقیق یادم نمیاد ، نشسته بودیم و احساس میکنم مراقب بودیم از چیزی یا کسی که فرار کرده بودیم هوا نیمه تاریک بود ، همینطور که نشسته بودیم من یه کلبه ی چوبی کهنه و قدیمی که بین ردیفاش هم با هم فاصله یپد جلب توجهم کرد ، یه مرد جا افتاده و تقریبا ژولیده با لباس تو خونه ( زیرپوش سفید و شلوارش یادم نیست مدل بیشتر مردای ایرانی که تو فیلما هم نشون میده ) تو اون کلبه رفت و آمد می‌کرد و من می دیدمش ، رفتم داخل دیدم این با خانومش و دخترش اونجان ، کلبه رو به ساحل بود و من از موقعیتش خوشم میومد ، داخل کلبه اینا سبزی میکاشتن و میفروختن ،کلبه کوچیک بود و تو خواب گفتن حدود 24 متر ایناس و من تعجب کرده بودم که چطور سبزی میکارن و میفروشن ، دخترش اومد برای من توضیح داد که اولش یه نرم افزار رو گوشیش نصب کرده و اینا رو بررسی کرده و مراحل کارایی که باید با گوشی می‌کرد و آی دی میگرفت و توضیح میداد ، من خیلی برام جذاب بود و که یه محیط ماسه ای و کوچیک منبع درآمد شده ، همینطور مشتاق گوش میدادم و میپرسیدم که یکی از اون مردا بیرون کلبه وایساده بود و از همون بیرون حالت نمیدونم منتظر داشت یا نگران و به من میگفت بیام بیرون و من یادم نیست چی گفتم اما کارشون برام جالب بود و تو خواب به خودم میگفتم چه زمین کوچولویی با موقعیت مناسب دارن و اگه بشه یه همچین جایی با ویو خرید خیلی خوبه ( در زندگی معمولیم من عاشق دریام ، شهر ما دریا نداره و من خیلی دلم میخواد مهاجرت کنم شمال ، ته دلم میترسم از اینکار ، درونم کشش داره اما منطقم نمیپذیره ) و حتی روز قبلش هم راحع به همین داشتم با دخترم صحبت میکردم ، خواب بعدی رو در ادامه میگم

هستی
۰۰

سلام لاله جان

مثل خوابهای قبلی در این خواب هم حضور مردان جوان قابل تامل هست. این بار مرد مسن ی هم حضور داره که برای خودش گوشه دنجی اختیار کرده و از یک راه ساده رزق و روزی میگیره.

فضای کلی ابتدای خواب مضطرب هست، اما بعدا توجه ت به یک محیط آرامش بخش جلب میشه اما به نظر میاد دو مرد همراهت همچنان مضطرب و نگران هستند و قصد دارند تورو از آن فضا دور کنند.

نکته مهم دیگری که در اغلب خوابهات قایل مشاهده است ، خانه است، خانه مامن و محل سکون و ارامش هست، در خواب و یا خوابهای قبلی ت هم به دنیال پیدا کردن آدرس خانه ای بودی، کمی با خودت روی نماد خانه کار کن. برای تو خانه چه معنا و مفهومی داره؟ خانه چه چیزی را برای تو تداعی میکنه؟ 

پیشنهاد میکنم در مورد نماد خانه و مردان بیشتر بیندیشی، و احساست رو بنویسی،( احساس ت در مورد خانه و جنس مذکر به طور کلی، خارج از فضای خوابهات) تا بتونیم بیشتر این دو نماد در خوابهات را واکاوی کنیم.

قربانت 

لاله لاله
۰۰
سلام هستی جان ممنونم از تفسیر و تحلیل قابل تاملت و همینطور زمان ارزشمندی میذارید 
خانه برای من محل امن و آرامش ‌دوستی هست ، جایی که خانواده در اون با عشق زندگی کنن و شادی در اون برقرار باشه ، و جنس مذکری که با شخصیتم همخونی داشته باشه و قابل اعتماد باشه و شرایط مشابه زیستی داشته باشیم ، برای من میشه دوست ، همدم ، کسی که میخوام دوستم داشته باشه و دوستش داشته باشم و برای هم مایه آرامش باشیم ، البته احساس قلبیم اینه که با یه همچین مردی رو ممکن خیلی خیلی سخت ممکنه مواجه بشم
شمیم رحمتی
۰۰
پاسخخواب دیدم که در مدرسه تدریس میکنم اما شاگردان حالت فرار دارند و متاصل اند و از مدرسه و کلاس فرار میکنند
لیلا سعادت
۰۰
پاسخخواب دیدم که رفتم دزدی و در حال فرار هستم نمی‌دونم چرا اینکار را میکردم خیلی برام ناراحت کننده است
عمرانی
۰۰
پاسخخواب دیدم دنبال پسرم هستم و اون از دست من فرار می‌کنه
و درخواب به من بی اعتماد بود و فرارمیکرد
هستی
۰۰

سلام 

تعبیر خواب فرار از جنبه های مختلفی قابل بررسی هست. اینکه پسر شما در خواب از شما فرار میکرده ممکنه به نوعی دلخوری شما از ایشون در بیداری مربوط باشه، اگر در بیداری ارتباط شما خوب است نیاز هست از لحاظ روانشناختی این خواب مورد بررسی قرار گیرد. در این صورت نیاز هست اطلاعات بیشتری از ترسها و نگرانی های این روزهای خودتون اینجا بنویسید . 

فراموش نکنید که تحلیل روانشناختی خواب تماما بر اساس مشکلات و آسیب های روانی فرد صورت میگیره و یک پروسه جدی است که در اتاق درمان توسط درمانگرانی که تخصصی در زمینه تعبیر روانشناختی خواب دارند صورت می پذیرد.

با احترام

لطیف طاهری
۰۰
پاسخخواب دیدم در حال فرار بودم و داشتم از دست چند نفر فرار میکردم و در حال دویدن بودم
هستی
۰۰

سلام 

تعبیر خواب فرار کردن اهمیت فراوانی داره مخصوصا اگر جزو خوابهای تکراری باشه ،

انسان هماره در زندگی در حال انکار و فرار از واقعیت ها و حقایقی هست که دوستشان ندارد، این انکار و فرار در خواب نیز خودش رو نشون میده، پیشنهاد میکنم از خودتون بپرسید من هم اکنون در زندگی واقعی از چه چیزهایی فراری ام، چه حقایقی هست که علیرغم مهم بودن اما در تلاشم آنها را نادیده بگیرم ؟

پاسخ صادقانه به این سوال شجاعت و جسارت می خواد، اگر این صداقت و شجاعت را با خودتون داشته باشید به نتایج مطلوبی می رسید و از اضطراب فرار کردن هم در خواب و هم در بیداری خلاص میشید.

با احترام

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 1

جدیدترین نمادهای خواب