بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد هستی کشاورز کاملا محفوظ می باشد

تعبیر خواب افتادن دندان و معنی دیدن دندان در خواب چیست؟

تعبیر خواب افتادن دندان و معنی دیدن دندان در خواب چیست؟

اگر به سراغ این مطلب آمده‌اید یعنی خودتان یا یکی از اطرافیان شما، خواب دندان دیده‌اید و الان به دنبال تعبیر خواب افتادن دندان هستید. قبل از هر چیزی باید به شما بگویم که دیدن خوابی که در آن دندان شما می‌افتد، می‌شکند یا بیننده‎‌ی خواب به هر دلیلی دندان‌هایش را از دست می‌دهد، یکی از رایج‌ترین خواب‌ها بین افراد است. مهم نیست که یک بار یا چند بار این خواب را دیده باشید، در هر صورت افتادن دندان در خواب می‌تواند برای افراد مختلف با توجه به موقعیت زندگی آن‌ها، تعبیر خواب متفاوتی داشته باشد.

در عین حال بعضی از خواب‌هایی که در آن، دندان‌های بیننده‌‎ی خواب در دستانش خرد می‌شوند یا خواب‌هایی که دندان‌ها با یک لمس ساده می‌افتند، گاهی می‌توانند بسیار ترسناک‌تر از خواب تعقیب و گریز یا خواب‌های مربوط به سقوط از بلندی باشند. از این رو تعبیر خواب افتادن دندان باید به درستی تفسیر شود. به خاطر همین، من یعنی هستی کشاورز، در این مقاله نیز مانند مقاله تعبیر خواب ماهی هر آنچه نیاز است در مورد خوابتان بدانید را برایتان شرح داده‌ام. با من همراه باشید تا اطلاعات مفیدی درباره تعبیر خواب دندان به دست آورید.

 

 

نماد دندان

قبل از اینکه به تعبیر خواب افتادن دندان بپردازیم، ابتدا بیایید نگاهی به معنای دندان‌ها بیندازیم.

 1. دندان‌ها نماد قدرت و دگرگونی هستند. بسیاری از حیوانات از دندان‌های خود به عنوان ابزاری برای نشان دادن قدرت خود استفاده می‌کنند. چراکه دندان قروچه نشان دهنده قدرت و پرخاشگری است. در عین حال اگر حیوانی دندان‌هایش را از دست بدهد، نمی‌تواند از خود دفاع یا در صورت لزوم حمله کند.
 2. دندان‌ها برای بقای زندگی ضروری می‌باشند. به عنوان مثال در هضم و تجزیه غذا، داشتن دندان کمک کننده است. دندان‌ها همان ابتدای فرآیند هضم به کمک ما می‌آیند. آن‌ها غذا را قبل از ورود به معده ما کاملاً خرد می‌کنند تا مواد مغذی، بهتر در سیستم گوارش ادغام شوند. در بین حیوانات نیز دندان‌ها برای بقا و غذا خوردن لازم هستند.
 3. دندان‌ها هنگام لبخند زدن می‌توانند حامل پیام عشق و دوستی باشند. در برخی فرهنگ‌های ابتدایی، از دست دادن دندان به معنای از دست دادن قدرت و جوانی یا حتی به معنای اختگی روانی است.

بنابراین به طور خلاصه، دندان‌ها نه تنها نمادی از ویژگی‌های اساسی محافظت، پرورش و عشق هستند؛ بلکه نماد بقا، سازگاری و رشد نیز می‌باشند.

به طور نمادین، دندان‌ها می‌توانند به آغاز فرآیند مشابهی از هضم روانی اشاره کنند. نماد دندان در خواب می‌تواند اشاره به تلاش برای پردازش اطلاعات و رویدادهایی باشد که وارد ناخوداگاه ما می‌شوند. در نتیجه لازم است که تعبیر خواب افتادن دندان را بیشتر بررسی کنیم تا تفسیر درست آن را متوجه شویم؛ اما پیش از شروع تعبیر خواب افتادن دندان، یک نکته مهم را در نظر بگیرید که درنهایت این بحث را نتیجه بخش‌تر می‌کند. حتماً هنگام تعبیر خواب، ذهنتان را از تمامی قضاوت‌ها و مفاهیم پیشینی که شنیده‌اید پاک کنید و سپس بر اساس وضعیت فعلی زندگیتان اقدام به تعبیر خوابتان کنید.

 

تعبیر خواب دندان چیست؟

طبق تحقیقاتی که در مورد خواب‌ها انجام شده است، مشخص شده که 39 درصد مردم در طول زندگی خود برای یک بار هم که شده خواب دندان دیده‌اند. جالب است بدانید که از بین همین افراد، 16.2 درصد خواب‎های تکراری از دندان دیده‌اند که نشان دهنده رواج این مدل خواب بین مردم است. البته یکی از دلایلی که خواب دندان را بولدتر می‌کند این است که دیدن دندان در خواب، می‌تواند چنان شوکی به فرد وارد کند که تا سال‌ها آن خواب در ذهنش باقی بماند.

اما حالا بهتر است بیشتر درباره تعبیر خواب افتادن دندان صحبت کنیم. به طور کلی افتادن دندان در خواب نشانه‌ای از ترس است؛ یعنی در زندگی خود از چیزی می‌ترسید که نیاز به توجه فوری شما دارد. البته گاها این خواب‌ها می‌توانند نشان دهنده یک موضوع یا موقعیت مشکل‌ساز در زندگی باشند که فرد را دچار آشفتگی کرده است؛ اما در تعبیر سوم که جنبه مثبت‌تری دارد، می‌توان گفت تعبیر خواب افتادن دندان به معنای شفا و تحول به همراه رشد معنوی است. در هر صورت این تعاریف کافی نیستند و برای تعبیر کامل خواب‌های حاوی دندان، باید کمی عمیق‌تر تمامی جزئیات خواب را بررسی کنید که در ادامه بیشتر آن را توضیح می‎دهم.

 

تعبیر خواب افتادن دندان از نظر یونگ

به گفته یونگ، خواب افتادن دندان‌ها نماد تولد چیزی جدید است. با اینکه یونگ به این موضوع بیشتر در خواب زن‌ها اشاره می‌کند؛ اما با این حال در تعبیر خواب افتادن دندان در تمامی افراد، می‌توان این نماد را بررسی کرد. همچنین یونگ از منظر دیگری هم به خواب دندان توجه می‌کند که مربوط به تنش و یا دردی است که با شروع موقعیتی جدید در زندگی تجربه می‌کنیم. برای مثال شغل جدید، خانه جدید، رابطه جدید یا گذراندن دوره‌ای از رشد قابل توجه. در هر صورت باید گفت که تعبیر خواب افتادن دندان از نظر یونگ، یکی از اصولی‌ترین تعابیری است که انسان را وادار می‌کند تا به حقیقت اصیل خویشتن بازگردد. انسان با جستجو در خویشتن می‌تواند بسیاری از نشانه‌های ناخوداگاه همچون خواب‌ها را دریابد.

 

تعبیر خواب دندان خوب است یا بد؟

تعبیر خواب افتادن دندان می‌تواند برای هر فردی متناسب با نوع زندگی و موقعیتی که دارد، متفاوت باشد؛ چراکه معمولاً افتادن دندان‌ها در خواب، رابطه مستقیمی با تغییرات اساسی در زندگی شخصی بیننده‎‌‌ی خواب دارد. حالا این سؤال پیش می‌آید که تعبیر خواب افتادن دندان، خوب است یا بد؟ در این زمینه تفاسیر مثبت و منفی زیادی وجود دارد که تعبیر آن را می‌توان به تغییرات حالات زندگی فرد مرتبط دانست؛ برای مثال کمبود عزت نفس، ترس از پیر شدن، مسائل مالی، تولد و رشد دوباره، پشیمانی از رفتار یا تصمیم اشتباه و ... . در ادامه تعبیر خواب افتادن دندان با چند تفسیر مثبت و منفی را بیان می‌کنم که می‌تواند برای شما نتیجه بخش باشد؛ اما اگر نمی‌توانید خواب دندانتان را تعبیر کنید در کامنت‎ها خوابتان را بنویسید تا بیشتر به شما کمک کنم.

در ادامه چند تعبیر خواب افتادن دندان را بیان می‌کنم که گستردگی بیشتری دارند:

 • سلامتی: دندان محکم، نشانه سلامتی بیننده‎‌‌ی خواب است. درنتیجه افتادن دندان‌ها نشان دهنده ضعف و شکنندگی است.
 • فقدان قدرت: اگر در یک رابطه، در محل کار یا هر موقعیت دیگری احساس ناتوانی می‌کنید؛ افتادن دندان‌ها در خواب می‌تواند شرایط خارج از کنترلی باشد که در زندگی واقعی دارید.

چالش (حالا این سؤال را از خودتان بپرسید): آیا مانع یا مسئله‌ای در زندگی بیداری شما وجود دارد که می‌ترسید به آن نزدیک شوید؟

 • ترس و ناامنی: ترس از پیر شدن، ترس از جذاب نبودن، ترس از دست دادن قدرت در یک موقعیت خاص.
 • از دست دادن: از دست دادن کنترل، از دست دادن چیزی ارزشمند در زندگی.
 • یائسگی: بسیاری از زنانی که نزدیک به یائسگی هستند یا هم اکنون آن را تجربه می‌کنند، نگران پیری هستند و این موضوع گاهی در خواب به صورت از دست دادن دندان ظاهر می‌شود.

 

وجه روشن و شفادهنده دندان در خواب

 

وجه روشن و شفادهنده دندان در خواب

معمولاً خواب‌های تکرارشونده و کابوس‎وار شبانه درباره از دست دادن دندان، بیشتر در افراد مبتلا به اختلال استرس پس از سانحه (PTSD)، افراد مضطرب و افسرده دیده می‌شود. با این حال، تعبیر خواب‌ افتادن دندان می‌تواند فراتر از مشکلات روان شما باشد که در ادامه چند مورد مهم را نام می‌برم:

 • سلامتی و تندرستی شما
 • چالش‌های شخصی
 • دوره‌های متوالی رشد شخصی

به طور کلی داشتن دندان‌های سالم و تمیز و همچنین استفاده درست از دندان‌ها در خواب، می‌تواند به وجه روشن و شفادهنده دندان در خواب اشاره داشته باشد. در عین حال جالب است بدانید که حتی مؤلفه‌های تاریخی برای دیدن خواب از دست دادن دندان وجود دارد که بحث در مورد این خواب‌ها به دوران یونان باستان باز می‌گردد.

 

تعبیر خواب افتادن دندان جلو

گاهی دیدن خواب افتادن دندان جلو آن‌قدر استرس‌زا و ناراحت کننده است که امکان دارد فرد با وحشت از خواب بپرد و به سمت آینه اتاق برود تا مطمئن شود که هنوز دندان‌هایش سر جایشان هستند! از آنجایی که دندان‌های جلو در زیبایی چهره ما تأثیر بسیاری دارد، بنابراین تعبیر خواب افتادن دندان جلو می‌تواند مربوط به نوعی نگرانی در خصوص زیبایی ظاهری باشد. به طور کلی ترس از پیری، نداشتن زیبایی و یا حتی قدرت بدنی می‌تواند موجب دیدن خواب‌های از دست دادن دندان جلو شود.

 

تعبیر خواب دندان لق

دندان‌ها یکی از مهم‌ترین اعضای بدن هستند و در خوردن غذا و زیبایی ظاهری چهره‎ ما نقش بنیادینی دارند. لق شدن دندان در سن بزرگسالی می‌تواند مشکلات عدیده‌ای برای انسان به وجود آورند. گرچه برخی دندان‌های لق را باید از جا در آورد و به فکر جایگزینی هرچند مصنوعی برای آن بود، اما داشتن دندان در خواب بهتر از نداشتن آن است. از این رو چند تعبیر مختلف می‌توان برای خواب دندان لق بیان کرد.

تعبیر خواب دندان لق ممکن است به ریسکی جدی در زندگی اشاره داشته باشد.

 • دندان لق در خواب می‌تواند به فرد بیننده‌‎ی خواب گوشزد کند که باید از ارزش‌های فردی در زندگی‌اش بیشتر مراقبت و نگهداری کند.
 • دندان لق در خواب می‌تواند نوعی هشدار به فرد باشد که ممکن است در آینده نزدیک فقدان ناراحت کننده‌ای را تجربه کند.
 • دندان لق شده می‌تواند اشاره به نوعی آمادگی فردی در جهت پذیرش و تسلیم شدن برای از دست دادن چیزی کهنه و جایگزین کردن چیزی جدید در زندگی باشد.

 

تعبیر خواب دندان کشیدن

همانطور که پیش از این گفتیم، داشتن دندان برای انسان‌ها کاملاً ضروری است. ما به دندان‌هایمان برای غذا خوردن، درست صحبت کردن، زیبایی چهره و حتی برای دفاع از خود در برابر افراد مزاحم یا مشکلات نیاز داریم. حالا تعبیر خواب دندان کشیدن می‌تواند بستگی به نوع دندان متفاوت باشد. اگر در خواب دیدید که یک دندان ناسالم و خراب شما کشیده شد، اشاره به جداسازی عنصری غیرمفید از روان و شخصیت فردی شما دارد؛ اما اگر در خواب دندانی که سالم است و شما به آن نیاز دارید کشیده شود، تعبیر آن نیاز به بررسی بیشتری دارد. از خودتان بپرسید چرا این دندان باید کشیده می‌شد؟ آیا کشیدن و دور انداختن آن ضروری بود؟ و یا از روی اشتباه کشیده شد؟ برای تعبیر درست خواب دندان به جزئیات دیگر خوابتان نیز توجه کنید.

 

تعبیر خواب دندان خراب

از قدیم گفته‌اند (دندان خراب را باید کند و دور انداخت)؛ اما تعبیر خواب دندان خراب چند وجه دارد که باید به آن توجه کرد. ابتدا باید از خود چند سؤال بپرسید:

 • از خود بپرسید که وضعیت شما در برابر این دندان خراب چگونه بود؟ اگر در خواب با دندان خراب سازگار بودید و کنار می‌آمدید، این موضوع می‌تواند نماد نوعی سازشگری غیر سازنده و تسلیم شدن باشد.
 • همچنین از خود بپرسید چه چیزی در روان شما وجود دارد که از وضعیت سالم و مفید خود خارج شده و نیاز به تغییر و مراقبت بیشتر شما دارد؟ چراکه دندان خراب در خواب نماد موضوعی حل نشده و منتفی است و نیاز به مراقبت، مداوا و درمان دارد.

به طور کلی همانطور که در زندگی واقعی نیاز است نزد یک دندانپزشک بروید و با جسارت دندان خراب را بکنید و به فکر جایگزین دیگری برای آن باشید، به همین شکل هم باید افکار پوسیده، رفتارهای مخرب و آسیب‌زننده را بررسی و منحل کنید و به جای آن به فکر جایگزینی صحیح و مفید باشید.

 

تعبیر خواب دندان درد

دندان‌ها همانطور که در زندگی عادی برای آسیاب کردن غذاهای خورده شده کاربرد دارند، در خواب نیز به طور نمادین به عنوان آسیاب روانی شناخته می‌شوند. تعبیر خواب دندان درد می‌تواند اشاره‌ای به کاستی و رنجی موضعی در بخشی از روان فرد خواب بیننده باشد. همانطور که دندان درد در بیداری نیازمند مراقبت، توجه و درمان است، دندان درد در خواب نیز نمادی از آن است که بیننده‌‎ی خواب باید به توجه و درمان بخش خاصی از رفتار و خلق و خوی بیمار و ضعیف خود بپردازد. در هر صورت توجه به این نکته ضروری است که تعبیر صحیح خواب، صرفاً با توجه به تمامی جزئیات خواب ممکن است.

 

تعبیر خواب دندان مصنوعی

انسان معمولاً در زمان پیری و ناتوانی دندان‌هایش را از دست می‌دهد. سن پیری می‌تواند استعاره از ناتوانی جسمی و روانی یا حتی عدم استقلال مالی نیز باشد. با توجه به این مقدمه، در مورد دیدن دندان مصنوعی در خواب می‎توان چند تعبیر مختلف را بیان کرد:

 • تعبیر خواب دندان مصنوعی ممکن است اشاره به عدم اعتراف به حقیقت باشد. شاید در برخورد با دیگران احساس دروغگویی می‌کنید یا اینکه با خودتان صادق نیستید. در هر صورت باید به زندگی خودتان بیشتر دقت کنید.
 • دندان مصنوعی می‌تواند حاکی از یک مشکل داخلی باشد که توسط دیگران دیده می‌شود.
 • گاهی دندان مصنوعی در خواب می‌تواند نیاز به جایگزینی با چیز جدیدی را نشان دهد.
 • اگر شخص پیری خواب دندان مصنوعی ببیند، این موضوع ممکن است به آغاز مرحله‌ی جدیدی از زندگی او اشاره داشته باشد.
 • دیدن دندان مصنوعی در خواب برای جوانان عادی نیست و به یک عنصر غیرحقیقی که از اصالت خویش دور شده، اشاره دارد.

 

تعبیر خواب افتادن دندان در دست

یکی از بیشترین جستجوهای اینترنت درباره تعبیر خواب افتادن دندان در دست، روی زمین و یا خاک است.

به تعبیر عمومی از دست دادن دندان در خواب معنای نزدیکی با مرگ دارد. اگرچه این تعبیر گاهی می‌تواند درست باشد، اما همیشه اینطور نیست. به طور کلی افتادن دندان در خواب و یا گم شدن آن، نمادی از ناامنی‌، ضعف‌های درونی، ارتباطات ضعیف یا از دست دادن کنترل زندگی است. به گفته یونگ، افتادن دندان‌ها در دست و یا هر جای دیگر می‌تواند نماد یک تغییر بزرگ یا تولد دوباره در زندگی باشد.

در انتها جالب است بدانید که افتادن دندان در خواب یکی از قدیمی‌ترین نمادهای شناخته شده است که قدمت آن به مصر باستان می‌رسد.

 

تعبیر خواب دندان در آوردن

 

تعبیر خواب دندان در آوردن

ابتدا بیایید نگاهی به کارکرد دندان‌ها در زندگی واقعی بپردازیم. دندان‎ها هم نقش مثبت و هم منفی دارند. وجه مثبت استفاده از دندان، جویدن غذا است. برعکس اگر از دندانتان برای گاز گرفتن کسی استفاده می‌کنید، این وجه منفی و خطرناک دندان است. تعبیر خواب دندان درآوردن نیز وابسته به همین نقش‌های مثبت و منفی دارد. اگر در خواب دیدید که جای خالی لثه شما با دندانی جدید پر شد، می‌تواند نشانه‌ای از تولد دوباره و رشد جنبه‌ای نهفته از شخصیت شما باشد؛ اما اگر در خواب دیدید که بزرگسال هستید و از زمان رشد دندان‌های شما گذشته است ولی دندان جدید در آورده‌اید؛ می‌تواند اشاره‌ای به وجه پرخاشگر و خارج از کنترل شخصیت شما باشد و یا تولد دوباره شما را نوید دهد.

 

تعبیر خواب دندان عقل

دندان‌های ما طی مراحل مختلفی رشد می‌کنند. آخرین دندانی که این روند را تکمیل می‌کند، دندانی به نام دندان عقل است. معمولاً این دندان‌ها نمی‌توانند به صورت صحیح رشد کنند و دندان‌های دیگر را تحت تأثیر قرار می‌دهند. دندان‌های عقل از لحاظ علمی ربطی به رشد عقل در فرد ندارند، اما از آنجایی که در سنین بزرگسالی فرد رشد می‌کنند به دندان عقل معروف هستند و به طور ضمنی نماد رشد عقلی فرد می‌باشند. با توجه به همین موضوع می‌توان تعبیر مناسبی برای آن در نظر گرفت.

تعبیر خواب دندان عقل در آوردن می‌تواند به کسب قدرت، استقلال و یا کنترل و تسلط فرد بر رویدادهای زندگی اشاره داشته باشد. تعبیر خواب دندان عقل بسته به اینکه دندان را می‌کشید یا دندان عقل جدید در می‌آورید متفاوت است. گاهی درآوردن دندان عقل جدید در خواب می‌تواند به رشد و تکامل وجه خاصی از شخصیت درونی یا بیرونی اشاره داشته باشد.

گرچه همه مسائل لزوماً به طور مستقیم روحی و روانی نیستند، اما معمولاً تمامی کنش‌های زندگی ما تأثیراتی روانی نیز به همراه دارند. از همین رو می‌توان تعبیر خواب دندانپزشک و یا تعبیر خواب رفتن به دندانپزشکی را نشانه‌ای از تلاش بیننده‌‎ی خواب در جهت مداوای یک مسئله روانی در نظر گرفت. از آنجایی که دندانپزشک در دنیای بیداری به درمان افراد کمک می‌کند، در خواب نیز می‌تواند به معنی تلاش شما برای حل یک نگرانی و یا مشکل آزاردهنده در زندگی باشد

 خصوصیات دندانپزشک نیز به عنوان نیروی نجات دهنده بیننده‌‎ی خواب اهمیت دارد. آیا شخص دندانپزشک را در خواب مشاهده کردید؟ اگر پاسخ شما مثبت است، شاید بتوان خصوصیات فردی وی را به انرژی‌ای که می‌تواند گره‌ای از مشکلات و نگرانی شما بگشاید ربط داد. به طور کل تعبیر خواب رفتن به دندانپزشکی مثبت است و می‌تواند نویدبخش شفا و درمان روحی باشد.

 

تعبیر خواب دندان کندن

ضرب المثل قدیمی "دندانی که درد می‌کند را باید کند و بیرون افکند" را به یاد آورید. تعبیر خواب دندان کندن به حرکتی جسورانه اشاره دارد که گاهی برای رهایی از دردی شدید لازم است. اگر خواب دندان کندن دیده‌اید در اولین قدم نیاز است به این سؤالات با دقت پاسخ دهید.

 • چه کسی در خواب اقدام به کندن دندان شما کرد؟
 • آیا کندن دندان با رضایت انجام شد یا با نارضایتی؟
 • احساس شما در حین خواب و پس از آن چطور بود؟
 • آیا دندان کنده شده دندان سالمی بود و یا اینکه کرم خورده و خراب بود؟

پاسخ به این سؤالات برای رسیدن به تعبیر درستی از خواب نیاز است. اگر شخصی دیگر در خواب اقدام به کندن دندان شما کرد، باید نسبت به کنترل و تسلط دیگران بر زندگی خود هوشیار باشید. چراکه انسان در تمام عمر به دندان‌هایش نیاز دارد و کندن دندان، از قدرت فرد می‌کاهد.

 

تعبیر خواب افتادن دندان بالا یا عقب

خواب‌های با مضمون افتادن دندان بالا یا پایین یکی از پرتکرارترین خواب‌ها هستند. تعبیر خواب افتادن دندان عقب نیز جزء همین دسته می‌باشد:

 • این خواب‌ها می‌توانند نشان دهنده ناتوانی فرد برای در کنار هم نگه داشتن و چهارچوب بندی درست عناصر مهم زندگی شما باشند.
 • همینطور تعبیر خواب افتادن دندان بالا را می‌توان به عدم توانایی در ساماندهی ترس‌ها و اضطراب‌هایی که با آن‌ها دست و پنجه نرم می‌کنید، مربوط دانست.

هر دوی این تفسیرها مربوط به گسستگی و از هم پاشیده شدن اتصال عناصر اساسی در زندگی شما است. این مشکل می‌تواند به روابط عاطفی و یا کاری شما مربوط شود و یا فقدان افرادی که زمانی به عنوان دوست در زندگیتان نقش مهمی داشتند.

 

تعبیر خواب افتادن دندان شکسته

جیم کری در فیلم پرفروش هالیوود Dumb & Dumber را به خاطر دارید؟ ما به طور خودکار هرکسی را که دندان شکسته دارد زشت، خنگ یا فقیر فرض می‌کنیم. تعبیر خواب افتادن دندان شکسته نیز وابسته به همین تصورات ذهنی است. گاهی تصویر دندان شکسته می‌تواند منعکس کننده احساس درونی شما نسبت به خودتان یا نحوه نگاه مردم به شما باشد. از این رو می‌توان گفت که این خواب‌ها نماد چیزی درون شما است که نیاز به تعمیر دارد و تاکنون در ناخودآگاهتان باقی مانده است.

تعبیر خواب افتادن دندان شکسته می‌تواند به ناامنی‌ها، آسیب‌های گذشته، تجربیات اخیر شکست، طرد شدن، تنهایی، اضطراب اجتماعی، باورهای منفی در مورد خود و کمال‌گرایی مربوط باشد. از ترس آشکار شدن نقص خود، ناخودآگاه ذهن شما دست به کار می‌شود و تصاویری این چنینی را در خواب به شما نشان می‌دهد. به طور کلی ممکن است شما برای محافظت از نفس خود، عیوب خود را بپوشانید یا نادیده بگیرید؛ اما اگر برای مدت طولانی حقایق را نادیده بگیرید، خواب‌های این مدلی تکرار خواهند شد.

 

تعبیر خواب افتادن دندان طلا

 

تعبیر خواب افتادن دندان طلا

طلا فلزی انعطاف‌پذیر است و با ساختار بیولوژیکی بدن انسان همخوانی دارد. از این رو می‌توان از آن برای روکش کردن دندان استفاده کرد. طلا نماد ثروت و قدرت است. اگر شخصی دندان طلا را انتخاب کند، اعتبار ساختگی و موقتی می‌خواهد که دور از اصالت حقیقی دندان به رنگ سفید است. به طور کلی هر آنچه که مصنوعی و غیر اصیل است، بالاخره روزی از بین می‌رود و حقیقت نهفته پشت آن برملا می‌شود. از این رو تعبیر خواب افتادن دندان طلا نیز می‌تواند به از بین رفتن عنصری مصنوعی و ساختگی در رفتار و یا خلق و خوی شما اشاره داشته باشد. درنتیجه در تعبیر خواب دندان طلا به زندگی کنونی خود دقت کنید و سعی کنید عناصر ساختگی را از رو روانتان پاک کنید.

 

تف کردن دندان افتاده و سوراخ دندان

شما اگر خواب ببینید که دندان خود را از دهانتان بیرون می‌اندازید یا تف می‌کنید، ممکن است در طول بیداری حس خوبی را از یادآوری این موضوع تجربه نکنید؛ اما باید گفت که تعبیر این خواب یک نقطه قوت را در شما نشان می‌دهد؛ چراکه می‌توانید جنبه‌هایی از زندگی خود را ببینید و کشف کنید که منعکس کننده ضعف، بی‌ثباتی و از دست دادن ارتباطات یا کشمکش‌های درونی است. گاهی نیز عنصری اضافه در زندگی شما وجود دارد که نیاز به حذف شدن دارد. از این رو لازم است این سؤال را از خودتان بپرسید که چه چیزی ممکن است به درستی در روان شما هضم نشده باشد؟

اما اگر در خواب دیدید که لثه یا دندانتان سوراخ است، می‌تواند نشان دهنده این باشد که عنصری در زندگی شما گم شده است. حفره استعاره‌ای است برای چیزی که زمانی قوی و محکم بوده، اما اکنون گم شده و ناقص مانده است. احساساتی که در خواب تجربه می‌شود، موقعیتی را در زندگیتان منعکس می‌کند که مربوط به آن است.

 

تعبیر خواب افتادن دندان کرم خورده

نگه داشتن دندان کرم خورده در دهان می‌تواند آسیب جدی به سلامت شما وارد کند. از این رو تعبیر خواب افتادن دندان کرم خورده کاملاً مثبت است و درواقع بشارتی برای اتفاقی میمون می‌باشد. نگران افتادن دندان کرم خورده نباشید. زندگی و جهان حتماً به فکر جایگزین مناسبی برای این دندان خواهد بود. پس به زندگی اعتماد کنید و اجازه دهید خداوند کارش را بکند. اگر تمایل دارید می‌توانید خوابتان را در بخش کامنت‌های این مقاله بنویسید.

 

وجه تاریک و هشدار دهنده دندان در خواب

سال‌هاست که کارشناسان به دنبال جوابی برای این سؤال هستند که چرا خواب می‌بینیم. برخی بر این باورند که خواب‌ها کلید درک ناخودآگاه ما هستند؛ در حالی که برخی دیگر آن‌ها را تنها ناشی از فرآیندهای بیولوژیکی می‌دانند. با این حال دیدن بعضی از خواب‌ها می‌تواند حامل پیامی مهم باشد، به خصوص اگر آن خواب مدام تکرار شود. یکی از این خواب‌ها افتادن دندان است که تصور می‌شود عمدتاً ناشی از استرس روانی است.

سلامت شخصی، سن، جنسیت، فرهنگ و وضعیت سلامت روانی شما احتمالاً می‌تواند در تعبیر خواب افتادن دندان تأثیرگذار باشد؛ اما با این حال سناریوهای کلی زیادی برای تعبیر نماد دندان در خواب وجود دارد. مذهب، فشار روانی، اضطراب، تغییرات زندگی، افسردگی، حسادت و... دلایلی هستند که می‌توانند موجب دیدن خواب افتادن دندان شوند.

 

تعبیر خواب افتادن دندان عقل

احتمالاً شما هم در تعبیر خواب افتادن دندان عقل شنیده‌اید که فرد با از دست دادن این دندان، کم عقل می‌شود؛ اما این باور صرفاً یک شوخی است و ربطی به حقیقت ماجرا ندارد. برای تعبیر خواب افتادن دندان عقل باید به بخش‌هایی از زندگی بیننده‌‎ی خواب توجه کرد که برای مدت طولانی نادیده گرفته شده‌اند و به دلیل رها شدن، احتمالاً هم اکنون رو به زوال هستند. در تعبیر دیگری می‌توان گفت که ممکن است فرد از فروپاشی چیزی ارزشمند و درونی ترس داشته باشد. این خواب‌ها معمولاً می‌توانند بخشی از نگرانی‌های ناخودآگاه در خصوص پیری یا از دست دادن کیفیت‌های شخصیتی مهم همچون قدرت بدنی و یا زیبایی نیز باشند. در عین حال ممکن است که رابطه عاطفی، خانوادگی یا کاری بیننده خواب با مشکلی روبرو شده باشد که باید آن را اصلاح کرد.

 

تعبیر خواب افتادن دندان همراه با لثه

از دست دادن لثه می‌تواند باعث مشکلات عدیده‌ای برای فرد گردد؛ چراکه اگر لثه نباشد دندانی نیز نخواهد بود. تعبیر خواب افتادن دندان همراه با لثه می‌تواند به تغییرات بزرگی اشاره داشته باشد که در زندگی بیننده خواب اتفاق خواهد افتاد. این اتفاق بسته به وضعیت کنونی زندگی شما می‌تواند مثبت و یا منفی باشد. از لفظ منفی نهراسید. هر سختی و دشواری در زندگی باعث رشد و تکامل انسان می‌گردد.

نسبت به جریان زندگی‌تان هوشیار باشید و سعی کنید امور را به دقت تحت نظر داشته باشید. از کنترل‌گری افراطی و تلاش برای ساماندهی اوضاع با پرخاشگری و بداخلاقی بپرهیزید. بگذارید گذر زمان اوضاع را به سامان کند. سعی کنید خواب‌های دیگرتان را بطور سریالی یادداشت کنید. گاهی خواب‌های سریالی حامل پیام‌های مهم هستند. پس برای تعبیر خواب افتادن دندان تنها به دیدن یک بخش سریال اکتفا نکنید.

 

تعبیر خواب افتادن دندان شوهر

برای تعبیر خواب افتادن دندان شوهر باید در ابتدا به نقش و جایگاه شوهر در زندگیتان توجه کنید و سپس دو تعبیری که در ادامه بیان می‌کنیم را به زندگی شخصیتان تعمیم دهید.

 • نیاز است که خصوصیات اخلاقی، رفتاری و شخصیتی شوهر شما مورد بررسی قرار گیرد. چراکه ممکن است این خصوصیات به بخش‌هایی از انرژی‌های روانی و ذهنی شما وابسته باشد که نتیجه آن دیدن چنین خوابی است.
 • از دست دادن دندان گاهی اوقات به از دست دادن برخی قدرت‌های لازم در زندگی اشاره دارد. این موضوع می‌تواند در تعبیر خواب افتادن دندان شوهر نیز دیده شود؛ مثلاً ممکن است شما در یک رابطه عاطفی احساس طردشدگی کنید. این موضوع یعنی از دست دادن قدرت ابراز وجود، می‌تواند در قالب افتادن دندان در خواب فرد، خودش را نشان می‌دهد.

 

تعبیر خواب افتادن دندان در خواب

از دست دادن دندان می‌تواند منعکس کننده یک ویژگی ناقص در وجود شما باشد. بسته به بافت و ساختار خواب افتادن دندان، تعبیر خواب افتادن دندان در خواب می‌تواند تغییر کند. برای مثال اگر دندانی را جلوی آینه از دست دادید، ممکن است به فقدانی درونی مربوط باشد.

به طور تعبیر خواب افتادن دندان می‌تواند استعاره‌ای برای از دست دادن چیزی باشد که زمانی برای شما ارزشمند بوده و اکنون از بین رفته است. ناامنی، ترس، اضطراب، خجالت و شرم، ترس از دست دادن چیزی ارزشمند، تلاش برای پوشاندن چیزی غیر دوست داشتنی و عدم کنترل شرایط می‌توانند دلایلی واقعی برای دیدن خواب افتادن دندان باشند. با توجه به همه این موارد باید بگویم که نگران نباشید؛ هنوز فرصت برای احیای امور باقی است. نقش خودتان در زندگی شخصی و تأثیر این نقش بر زندگی دیگران را بررسی کنید و به خاطر داشته باشید که شما بهترین مفسر و معبر خواب‌های خودتان هستید.

 

تعبیر خواب افتادن دندان گربه

تفاسیر مختلفی می‌توان برای دیدن گربه در خواب متصور شد؛ اما به طور کلی گربه نماد احساسات لطیف، زنانگی و روابط عاطفی است. نماد دندان در خواب نیز می‌تواند به قدرت‌های مثبت و خطرناک درون هر فرد اشاره داشته باشد. پس برای تعبیر خواب افتادن دندان گربه باید هر دوی این نمادها یعنی گربه و دندان را مورد بررسی قرار داد. با توجه به آنکه دندان می‌تواند برای حیوانات از نظر قدرت حمله و دفاع از خود بسیار حائز اهمیت باشد، درنتیجه تعبیر خواب افتادن دندان گربه ممکن است اشاره‌ای به از دست رفتن کنترل و قدرت شما در یک رابطه عاطفی داشته باشد. از طرفی همانطور که گفته شد، گربه اشاره‌ای به انرژی زنانه درون هر شخص دارد. پس می‌توان گفت که تعبیر خواب افتادن دندان گربه، به کمبود و از دست رفتن قدرت زنانگی نیز اشاره دارد.

درنهایت با در نظرگرفتن همه این تفاسیر لازم است که اوضاع حاکم بر رابطه‌تان را به طور دقیق در نظر بگیرید و از خودتان بپرسید که آیا احساس طردشدگی دارید؟ آیا شما نیز به اندازه طرف مقابل حق ابراز وجود دارید یا نه؟

 

تعبیر خواب افتادن دندان کودک

ما در طول عمرمان در دو دوره مختلف بطور طبیعی دندان‌هایمان را از دست می‌دهیم. اولین دوره در کودکی است که دندان‌های بزرگسالی جایگزین دندان‌های شیری می‌شوند. دومین مرحله در سنین پیری و کهولت سن است که به طور طبیعی دندان‌ها کارایی خود را از دست می‌دهند و می‌افتند.

تعبیر خواب افتادن دندان کودک می‌تواند اشاره روشنی به گذر از یک مرحله به مرحله‌ای جدید و مهم از زندگی باشد. کودک با از دست دادن دندان برای ورود به بزرگسالی آماده می‌شود. این موضوع در خواب نیز می‌تواند انعکاس دهنده نوعی آمادگی فرد برای گذار و رشد فردی باشد. پس می‌توان گفت که شما در زندگی خود به طور ضمنی وارد مرحله مهمی شده‌اید و این اتفاق بسیار خوشایندی است. اجازه دهید اوضاع آنطور که به نفع شماست پیش برود. تنها کافی است شاهد اوضاع باشید و به تغییرات درونی پاسخ مثبت بدهید.

 

تعبیر خواب افتادن دندان فامیل یا فردی دیگر

 

تعبیر خواب افتادن دندان فامیل یا فردی دیگر

باید بدانید که اگر در خوابتان دیدید که دندان یک فرد آشنا مثل فامیل یا دوست شما افتاده، تعبیر آن هیچ ربطی به خود آن شخص ندارد (مگر در موارد نادر) و شما باید تعبیر این مدل خواب را به خودتان و زندگی شخصیتان تعمیم دهید. با توجه به این نکته، نحوه تعبیر خواب افتادن دندان فردی دیگر را به شما می‌گویم.

ابتدا خصوصیات آن شخص را در نظر بیاورید. آن شخص برای شما حامل چه شخصیت، انرژی و یا نیروی روانی است؟ باید بدانید که آن خصوصیت و یا انرژی، همان چیزی است که در روان شما نیاز به توجه و مراقبت دارد. تعبیر خواب افتادن دندان فردی دیگر با در نظر گرفتن چارچوب‌های رفتاری و اخلاقی آن شخص خاص و تعمیم دادن آن به زندگی و خصوصیات فردی شما میسر است.

اما برای درک بهتر این خواب، تعابیر خواب افتادن دندان در ابتدای مقاله را مطالعه کنید. برای رسیدن به پاسخ عجله نکنید و صبور باشید.

 

تعبیر خواب دندان زرد

دندان‌ها در حالت عادی سفید و براق هستند که نشان از مراقبت و بهداشت صحیح دهان و دندان دارند. دیدن افراد با دندان زرد معمولاً حس خوشایندی به همراه ندارد و موجب آزردگی شخص مقابل می‌گردد. اگر صبح تصمیم گرفتید که برای زردی دندانتان به دندانپزشک مراجعه کنید و شب خواب دندان زرد دیده‌اید، از آنجایی که گاهی خواب‌ها به دل مشغولی‌های روزانه مربوط می‌شوند؛ درنتیجه این خواب شما ممکن است حامل معنای خاصی نباشد.

اما به طور کلی تعبیر خواب دندان زرد می‌تواند به بیننده‌ی خواب هشدار دهد که نیازی فوری به توجه و مراقب از یک گوهر درونی دارد. پس بهتر است به جریان زندگی کنونی خویش توجه کنید. کدام ارزش و یا نیاز شخصی‌تان را به حال خود رها کرده‌اید؟ گاهی نیاز است جسورانه آلودگی‌های ناخوشایند زندگی را از بین ببریم تا بتوانیم روح و افکارمان را از تیرگی‌ها پاک کنیم و نفسی تازه بکشیم.

 

تعبیر خواب افتادن دندان جلو

می‌توان گفت دندان جلو بیشترین نقش را در زیبایی صورت دارد. بچه‌هایی که در سن شش هفت سالگی دندان‌های جلو را از دست می‌دهند، باعث خنده دیگران می‌شوند. پس اگر در خواب دندان‌های جلو شما افتادند، شاید این خواب به نگرانی شما نسبت به زیبایی و چهره ظاهرتان مربوط شود؛ اما برای تعبیر خواب افتادن دندان جلو، باید همه مواردی که در بخش نماد دندان در ابتدای این مقاله گفته شد را در نظر بگیرید. همانطور که پیش از این گفتم، خواب تصویری از یک حالت درونی ناخودآگاه است؛ یعنی چیزی در درون شما که فاقد آگاهی و یکپارچگی خودآگاه شماست. پس شاید این خواب قصد گوشزد کردن موضوعی مهم را دارد. افتادن دندان جلوی زن یا مرد غالباً موجب ایجاد ترس و احساس از دست دادن کنترل می‌گردد. پس هر زمان که به دنبال تعبیر خواب افتادن دندان جلو هستید یکی از جنبه‌های اساسی روان خود را در نظر داشته باشید.

 

تعبیر خواب افتادن دندان آسیاب

دندان آسیاب چه نقشی در عمل هضم غذا دارد؟ این دندان با قدرت بالای جوندگی، باعث می‌شود غذا در دهان به خوبی خرد و آماده قورت دادن گردد. اگر دندان آسیاب را به هر دلیلی از دست بدهیم، در جویدن صحیح غذا دچار مشکل خواهیم شد. تعبیر خواب افتادن دندان آسیاب نیز تا حدی به همین قدرت اشاره دارد. گفتیم که دندان در خواب، نماد قدرت، پرخاشگری، کنترل بر اوضاع، تغییر و تولد دوباره است. پس در تعبیر خواب افتادن دندان آسیاب می‌توان به نوعی عدم قدرت و تسلط به امور اشاره کرد.

حالا با توجه به این موضوع، سؤالاتی را از خود بپرسید. موضع شما در خواب چه بود؟ آیا به خاطر افتادن دندان آسیابتان دچار ترس و احساس ناتوانی شده بودید؟ اوضاع را بسنجید و این ترس و نگرانی را به زندگی کنونی‌تان تعمیم دهید. کجای زندگی از عدم کنترل و توانایی برای ابراز خویشتن رنج می‌برید؟ نیازمند چه تغییری برای بازیابی قدرت از دست رفته‌تان هستید؟

 

تعبیر خواب افتادن دندان بدون خونریزی

تعبیر خواب افتادن دندان در خواب بسیار متفاوت است. همه این تفاسیر ممکن است درست باشند اما جزئیات خاصی که در خواب‌های شما ظاهر می‌شود، منحصراً مختص شماست و نه هیچ کس دیگر. طوری که مکان‌ها، افراد، خلق و خو و نحوه ظاهر شدن دندان‌ها سرنخ‌های استعاری هستند که شما را به پاسخ صحیح می‌رسانند.

به طور کلی داشتن دندان در خواب، برابر است با تسلط بر اوضاع. گرچه مسلط بودن بر اوضاع همیشه مثبت نیست و گاهی از کنترل‌گری شدید برمی‌خیزد که برای روان شخص مضر است؛ اما به یاد داشته باشید که تعبیر خواب افتادن دندان چه با خونریزی چه بدون خونریزی به رخداد تغییراتی مهم در زندگی شما اشاره دارد. این تغییرات می‌تواند مثبت باشد همچون تجربه یک نیروی درونی مفید و یا اینکه منفی باشند، مانند عدم توانایی و استقلال فردی میان اجتماع.

 

تعبیر خواب افتادن دندان فرزند

همانطور که گفتیم در اکثر موارد تمامی افراد و اتفاقات خواب هر شخصی، صرفاً به جنبه‌های مختلف شخصیتی خود او اشاره دارند. پس نگران نباشید و تعبیر خواب افتادن دندان فرزندتان را به زندگی خودتان تعمیم دهید. گاهی فرزند در خواب می‌تواند اشاره به ارزشی حقیقی درون شما باشد. تعبیر خواب افتادن دندان فرزند ممکن است به نگرانی از دست دادن نوعی عنصر غنی و ارزشمند برای بیننده‌‎ی خواب اشاره داشته باشد درنتیجه از خودتان بپرسید هم اکنون در زندگی عاطفی یا کاری نگران چه چیزی هستم؟ کدام گوهر ارزشمند زندگی من در معرض خطر است؟ پاسخ به این سؤالات تعبیر خوابتان را ساده‌تر می‌کند.

 

تعبیر خواب افتادن دندان فک پایینی

وقتی حیوانی «دندان ندارد» بطور نمادین می‌توان گفت که قدرتی ندارد. تعبیر خواب افتادن دندان فک پایینی می‌تواند تصویری برای فقدان عنصری مهم در زندگی باشد. همانطور که در ابتدا گفتم، از دست دادن دندان به معنای اختگی روانی و در نتیجه از دست دادن قدرت است. البته ما در مورد اختگی نمادین صحبت می‌کنیم. اخته به معنای ناتوانی است؛ بنابراین افرادی که نمی‌توانند هیچ قدرت یا پرخاشگری از خود نشان دهند، خود را در زندگی ناتوان می‌بینند.

درنتیجه برای تعبیر خواب افتادن دندان فک پایینی یا فک بالا به این سؤال پاسخ دهید که آیا از چیزی در زندگی خود احساس خطر می‌کنید؟ وقتی متوجه پاسخ صحیح این سؤال شدید، سعی کنید آن را حل کنید. چراکه این ترس‌ها مربوط به ناامنی هستند و باید برای حل کردن آن‌ها به اصطلاح چند دندان دیگر درآورید!

 

تعبیر خواب افتادن دندان شکسته

ممکن است خواب دیده باشید که دندان‌هایتان را لمس می‌کنید اما همه آن‌ها شروع به ریختن می‌کنند. یا اینکه در آینه‌ای نگاه می‌کنید و می‌بینید که دندان‌های شما شکسته است. قطعاً این خواب‌ها نه تنها حس خوبی در خواب به شما نمی‌دهند بلکه در بیداری نیز می‌توانند ذهن شما را درگیر کنند. تعبیر خواب افتادن دندان شکسته به نگرانی در خصوص وضعیت کنونی زندگی شما مربوط می‌شود. این تفسیر به طور کل می‌تواند به نگرانی از دست دادن کنترل اوضاع زندگی شما اشاره داشته باشد.

پس لازم است که جریان زندگی کنونی خود را به دقت بررسی کنید. آیا اخیراً رابطه عاطفی و یا شغلی‌تان باعث نگرانی شما گشته است؟ طلاق، از دست دادن شغل یا نقل مکان به یک شهر جدید می‌تواند باعث دیدن خواب دندان شوند.

 

تعبیر خواب افتادن دندان و قورت دادن

برای تعبیر خواب افتادن دندان و قورت دادن آن، باید اول به عناوین ابتدای این مقاله رجوع کنید و تعبیر خواب افتادن دندان را بررسی کنید. سپس به بخش قورت دادن دندان می‌رسیم. به طور کلی قورت دادن غذای جویده شده برای کسب انرژی روزانه لازم است، اما اگر انسان چیزهایی را قورت بدهد که برای بدن مفید نیستند، ممکن است که مشکلات جدی برای سلامت انسان به وجود آورند. قورت دادن دندان نیز همین حالت را دارد. تعبیر آن نیز می‌تواند به تلاش برای پنهان سازی و پاکسازی عنصری واقعی اما آزاردهنده در زندگی شما اشاره داشته باشد. پس از خودتان بپرسید که چه چیزی در زندگی شما وجود دارد که از پذیرش آن عاجز هستید و ترجیح می‌دهید با همه سختی و مشکلاتی که ممکن است در پی داشته باشد، آن را انکار کنید؟

 

تعبیر خواب افتادن دندان در اثر ضربه

 

تعبیر خواب افتادن دندان در اثر ضربه

اگر در خواب دیدید که دندان شما بر اثر ضربه‌ای افتاد، تعبیر آن می‌تواند اشاره به قدرت درونی یا بیرونی داشته باشد که بر زندگی شما مسلط شده است. این خواب می‌گوید شما ممکن است در حال کج رفتاری یا انجام کاری باشید که اخلاقی نیست و باعث آسیب شما می‌شود. در عین حال در تعبیر خواب افتادن دندان در اثر ضربه، اینکه چطور این اتفاق می‌افتد نیز اهمیت دارد. آیا خود شما باعث ایجاد این ضربه شده‌اید یا دیگران؟

تعبیر نادر دیگری درباره رابطه عجیب بین افتادن دندان در خواب و مرگ انسان‌ها وجود دارد. گرچه این تعبیر خیلی نادر است، با این حال گاهی مردم در سراسر دنیا گزارش داده‌اند که وقتی در خواب دندان‌های خود را از دست داده‌اند، چندی بعد یکی از نزدیکان آن‌ها مرده است.

 

تعبیر خواب افتادن دندان در صبح

تعبیر خواب افتادن دندان در صبح و یا تعبیر خواب افتادن دندان بعد از اذان صبح و تعبیر خواب افتادن دندان در خواب ظهر و یا حتی تعبیر خواب افتادن دندان بعد از طلوع آفتاب همگی تعابیر مشابهی دارند.

چرخه خواب انسان در طول شبانه روز مرتب تکرار می‌شود. به عبارتی بدن از زمانی که به خواب می‌رود تا زمانی که صبح بیدار می‌شود چهار یا پنج بار یک چرخه دو ساعته خواب را پشت هم تکرار می‌کند. خواب دیدن در فاز خواب پارادوکسال اتفاق می‌افتد. این چرخه در خواب ظهر نیز قابل تکرار است. به یاد داشته باشید که مهم نیست چه زمانی از روز و یا شب خواب دیده‌اید، آنچه اهمیت دارد جزئیات دقیق خوابتان است. برای تعبیر خواب افتادن دندان کافی است به عناوین قید شده در ابتدای این مقاله رجوع کنید. مطمئناً می‌توانید پاسخ سؤالات خود را بیابید.

 

تعابیر شناخته شده افتادن دندان در خواب

حتی اگر برخی روانشناسان مدرن ایده ارتباط خواب‌ها با ماوراء طبیعی، جهان روح و خویشتن اصیل انسان را زیاد جدی نگیرند؛ اما نمی‌توانند تأثیر بسیار زیاد خواب‌ها بر روان انسان را انکار کنند. چه کسی می‌تواند اهمیت روانی خواب دیدن را بدون اندیشیدن به پرفسور کارل یونگ در نظر بگیرد؟ این روانپزشک سوئیسی که از پیشگامان روانشناسی تحلیلی محسوب می‌شود، شیفته خواب‌ها بود.

یونگ با پژوهش‌های گسترده در زمینه نمادشناسی سمبل‌ها، کیمیاگری و اسطوره‌های باستانی، گام بزرگی در جهت رمزگشایی از خواب‌ها برداشت. از دیگر تعابیر شناخته شده اما غیر معتبر برای تعبیر خواب در زبان فارسی، می‌توان به تعبیر نامه خواب ابن سیرین، تعبیر خواب امام صادق، تعبیر خواب منوچهر تهرانی، تعبیر خواب آنلی بیتون و تعبیر خواب دانیال پیغمبر اشاره کرد. تعابیر خواب قید شده از نقطه نظر روانکاوی یونگ فاقد ارزش حقیقی هستند و نمی‌توان در تشخیص مسائل روانی به آن‌ها بسنده کرد.

 

تعبیر خواب افتادن دندان از نظر قرآن

در سه آیه به کلمه دندان اشاره شده است. آیه 119 سوره آل‌عمران، خداوند به کسانی که ایمان آورده‌اند می‌فرماید: این شماها هستید که آن‌ها را دوست دارید و آن‌ها شما را دوست ندارند. شما به همه کتاب‌ها ایمان دارید. وقتی شما را ملاقات کنند، گویند: ایمان آورده‌ایم و چون به خلوت روند از خشمِ بر شما سرانگشت خویش به دندان گزند! بگو: به خشم خویش بمیرید که مسلماً خدا به سینه‌ها بسی داناست.

این آیه دو روحیه و رفتار مختلف را نشان می‌دهد. مسلمانان با ایمان به انبیاء و کتاب‌های آسمانی، باید به همه پیروان آن‌ها به چشم شاگردان یک مدرسه نگاه کنند، اما اهل کتاب به مسلمانان به چشم رقیب می‌نگریستند و نمی‌خواستند وجود شریعتی تفصیلی‌ را به رسمیت بشناسند.

در سوره فرقان آیه 27 می‌فرماید: و روزی که ستمگر دو دست خویش به دندان گزد و گوید: ای‌کاش همراه رسول راهی می‌پیمودم.

خداوند در آیه 45 سوره مائده می‌فرماید: و بر آنان مقرر داشتیم که جان در برابر جان و چشم در برابر چشم و بینی در برابر بینی و گوش در برابر گوش و دندان در برابر دندان و هر زخمی قصاص دارد. پس هر کس با گذشت خود، صداقت به خرج دهد. پس چنین گذشتی پوشاننده‌ای برای [گناهان پیشین] او خواهد بود؛ و هر کس مطابق حکمی که خدا نازل کرده داوری نکند پس چنین کسانی بی‌شک ستمگرند. «قِصَاص»، پی‌جویی و تعقیب جرم و جنایت برای پیشگیری از تکرار و توسعه آن و تعیین کیفری مساوی [نه بیشتر] است. سرگذشت را قصه می‌گویند که گوینده یا شنونده مشتاق و پیگیر مطلب تا انتهای آن هستند.

همینطور که می‌بینید در هیچ‌کدام از این سه آیه قرآن به تعبیر خواب، کلمه دندان اشاره نشده و نمی‌توان در این آیات به دنبال تعبیر خواب افتادن دندان از نظر قرآن گشت.

 

تعبیر خواب افتادن دندان در انجیل

تعبیر خواب افتادن دندان در مسیحیت بطور غیرمستقیم قابل استنباط است. در آیه پیدایش 49:12 آمده است: «چشمان او از شراب سرخ‌تر و دندان‌هایش از شیر سفیدتر خواهد بود.» چشم‌ها به بینش ما و دندان‌ها محافظ طبیعی ما هستند. متی در 8:12 بیشتر به دندان قروچه برای نشان دادن ناامیدی اشاره می‌کند.

لوقا 13:38 می‌گوید: «در آنجا گریه خواهیم کرد و دندان قروچه خواهیم کرد، هنگامی که ابراهیم و اسحاق و یعقوب را ببینیم.» در هیچ کجای انجیل مقدس بطور مستقیم به تعبیر خواب افتادن دندان اشاره نشده است بر همین اساس می‌توانیم با کمک نمادشناسی روایات به معنای ضمنی و نمادین افتادن دندان پی ببریم. دندان‌ها در مزمور 58:6 نیز ذکر شده است. در بخشی از کتاب مقدس مسیحیان پادشاه داوود از خداوند می‌خواهد تا به او کمک کند تا دشمنانش را نابود کند. خداوند متعال به وی می‌فرماید: "دندان‌هایشان را در دهانشان بشکنید."

دندان‌ها نشان دهنده قدرت هستند لذا شکستن دندان‌های یک فرد باعث کاهش قدرت او می‌گردد. بر این اساس، از دست دادن دندان در خواب می‌تواند با از دست دادن قدرت در زندگی بیداری فرد همراه باشد. در حزقیال 30:24 نوشته شده: «و بازوان پادشاه بابل را تقویت خواهم کرد و شمشیر خود را در دست او خواهم گذاشت؛ اما بازوان فرعون را می‌شکنم و او با ناله‌های مهلک در برابر او ناله خواهد کرد.» شکستن استخوان‌های کسی نیز به معنای تضعیف قدرت اوست. در برخی از رونوشت‌های مسیحی، تعبیر خواب افتادن دندان، از دست دادن ایمان ما را پیش بینی می‌کنند. به این معنی که به بیننده خواب اخطار داده می‌شود که ایمان خود را از دست می‌دهد یا آن را با چیز دیگری جایگزین می‌کند، چیزی که فرد را از مسیر درست دور می‌کند.

 

تعبیر خواب افتادن دندان ابن سیرین

تعبیر خواب افتادن دندان از نظر ابن سیرین، بیش از آنکه موجب روشنگری و رهنمود فرد بیننده‎‌‌ی خواب گردد، او را گمراه، گیج و مبهوت می‌کند! آنچه در پی می‌آید به‌عنوان تعبیر خواب دندان از نظر ابن سیرین منتشر شده است که ما تنها بخشی از آن را برای آگاه‌سازی خوانندگان محترم نقل می‌کنیم.

تعبیر خواب دندان: اگر بیند دندان پیشین او بر کف دستش افتاد و به خاک آلوده نگردید، دلیل که او فرزندی یا خواهری یا برادری آید، اگر بیند دندان پیشین او بر زمین افتاد و در میان خاک ضایع گردید، دلیل که از این جماعت یکی هلاک شود، یا جدا شود، چنانکه هیچ‌کس از وی نشان ندهد. اگر بیند بعضی از دندان بشکست یا ضایع شد، دلیل که به یکی از ایشان بلا و آفتی رسد. اگر بیند دندان پیشین او کوفته شد، دلیل که او را با چنان کسان خصومت افتد.

 

تعبیر خواب امام صادق در مورد افتادن دندان

آنچه به عنوان تعبیر خواب امام صادق در مورد افتادن دندان منتشر شده است به شرح ذیل است: دیدن دندان‌ها در خواب بر شش وجه است. اول: اهل بیت خانواده و بستگان. دوم: مال. سوم: منفعت. چهارم: غم و اندوه. پنجم: مصرف (گزند و زیان). ششم: مفارقت و جدایی از خویشان.

متأسفانه نمی‌توان به درستی معنای نمادین دندان در خواب را از میان این کلمات درک کرد. تعبیر خواب بر اساس سن، جنسیت، موقعیت اجتماعی و وضعیت زندگی هر شخصی متفاوت است و افراد با خواندن چنین کلماتی به‌عنوان تعبیر خواب افتادن دندان، بیشتر از آنکه به پاسخ سؤالشان برسند سردرگم و گیج می‌شوند. لذا بهتر است برای تعبیر خواب دندان از طریق روش‌های مستند و معتبری که امروزه روانکاوان در اتاق‌های درمان برای تحلیل خواب افراد بهره می‌برند، استفاده نمایید. این روش معتبر به هرکسی اجازه می‌دهد بر اساس حالت‌های روانی ویژه خود، پیام نهفته پشت خواب‌هایش را درک کند.

 

تعبیر خواب افتادن دندان از حضرت یوسف

تعبیر خواب موضوعی است که به روان و ناخودآگاه انسان مربوط می‌گردد. اینکه شخصی فی‌البداهه اقدام به بازگو کردن کلماتی کند و آن را به مردم ارائه دهد، روش صحیحی برای تعبیر خواب نیست. آنچه در فضای مجازی تحت عنوان تعبیر خواب افتادن دندان از نظر حضرت یوسف منتشر شده، متأسفانه اعتبار چندانی نداشته و هیچ ارتباطی با شخص حضرت یوسف (ع) ندارد.

آنچه در ادامه گفته می‌شود، به عنوان تعبیر خواب حضرت یوسف در برخی سایت‌های اینترنتی منتشر شده است. "دیدن افتادن دندان یکی از خویشان از او جدا گردد. دیدن شکستن دندان بزرگ مصیبت و جدل باشد." همینطور که شاهد هستید هیچ‌گونه سندیت و اعتباری نمی‌توان برای این تعبیر قائل شد.

بهترین روش تعبیر خواب، روشی است که روانشناسان تحلیلی بر آن تأکید دارند و از آن برای پی بردن به لایه‌های پنهان شخصیتی و حل مسائل روانی افراد بهره می‌برند.

 

نتیجه‌گیری

خواب افتادن دندان‌ها می‌تواند تجربه‌ای ترسناک باشد. خصوصاً اگر این خواب را بیش از یکبار دیده باشید. برای اینکه خیالتان را کمی راحت کنم، باید بگویم که این خواب یکی از خواب‌های بسیار راجع میان افراد است. با این حال، اگر با کمک یک درمانگر در حال کار روی یک مسئله روانی هستید که حدس می‌زنید این خواب می‌تواند به آن مسئله خاص مرتبط باشد، مهم است که این موارد را با درمانگر خود حتماً در میان بگذارید. همچنین شما می‌توانید سایر علل بالقوه خواب‌های افتادن دندان را که می‌تواند آرامش و سلامت روانی شما را تحت‌الشعاع قرار دهد، مورد بررسی قرار دهید. گرچه معمولاً دلیلی برای نگرانی در مورد این خواب‌ها وجود ندارد، اما ممکن است نیاز باشد که خواب‌ها و کابوس‌های مکرر خود را با یک متخصص و یا مشاور تعبیر خواب در میان بگذارید و از وی برای تعبیر خواب افتادن دندان یا هر موضوع دیگری کمک بخواهید.

پروفسور کارل گوستاو یونگ، روانکاو سوئیسی، معتقد بود وقتی خواب می‌بینیم، ذهن به بخشی از ناخودآگاه دسترسی دارد که وی آن را «ناخودآگاه جمعی» می‌نامید. ناخودآگاه جمعی تمامی نمادها و الگوهای باستانی و مشترک است که در فرهنگ‌ها و افسانه‌های مختلف به چشم می‌خورد. پس اگر خواب افتادن دندان دیده‌اید و به دنبال تعبیر صحیح خوابتان هستید و می‌خواهید پیام خوابتان را به درستی درک کنید پاسخ سؤالات شما اینجاست! اولین قدم برای رمزگشایی از خواب‌ها یادداشت و دسته‌بندی آن‌ها است. بهترین روش برای یادداشت خواب‌ها، دفترچه خواب آنلاین است که باعث می‌شود شما بتوانید خواب‌هایتان را بر اساس تاریخ دقیق و موضوع دسته‌بندی کنید و به طور مرتب به آن دسترسی داشته باشید. قدم مهم بعدی شرکت در دوره آموزشی تعبیر خواب است که می‌تواند از شما یک معبر خواب حرفه‌ای بسازد. به طوری که بتوانید خواب‌های خودتان و اطرافیانتان را بطور کامل و مفید بررسی و تحلیل کنید.

نظرات

نیلوفراحمدی
۰۰
پاسخسلام بعدظهربوددرخواب دیدم دندغن نیش خودم لق وبادستم کشیدمش بیرون ی مقداردوخواب ترسیدم وگریه می کردم بازم متوجه تعبیرخوابم نشدم
حسن محمدی
۰۰
پاسخبا سلام من خواب دیدم دوستم فکم رو فشار داد ویکی از دندونهای آسیاب رو که پر کرده بودم افتاد رفتم جلوتر از داخل دیوار یه دندون دیگه آسیابم که افتاده بود نشونش دادم که داخل کاغذ گذاشته بودم
ممنون میشم تغییرش کنینی
برهان کریمی
۰۰
پاسخسلام ترخدا جواب منو بدید
نزدیک صبح بود خواب دیدم یکی از دندان های آسیاب لق شده وقتی باهاش بازی میکنم یدفعه دیدم همه دندان هام با لثه مثل دندان مصنوعی از دهانم خارج شد خیلی وحشت کردم لطفاً جوابمو بدید
برهان کریمی
۰۰
پاسخسلام ترخدا جواب منو بدید
نزدیک صبح بود خواب دیدم یکی از دندان های آسیاب لق شده وقتی باهاش بازی میکنم یدفعه دیدم همه دندان هام با لثه مثل دندان مصنوعی از دهانم خارج شد خیلی وحشت کردم لطفاً جوابمو بدید
Azad
۰۰
پاسخمن خواب دیدم دندونم افتاد کف دستم بدون خونریزی و جالبیش اینجاست که دقیقا مثل آهن زنگ زده بود خراب شده لود
محمدرضا میرزائی
۰۰
پاسخسلام روزتون بخیر باشه
خواب من اینطوریه که با فشار دادن دو تا فکم به هم، دندون تقریبا اخرا و سمت راستم رو میکنم، مطمئن نیستم که دندونِ فک بالا هست یا پایین اما هر سری همون یه دندونه
و اینکه انگار نمیتونم دست از زور زدن برای کنده شدنش، بکشم و تا موقعی که خورد میشه، ادامه میدم
فک کنم تا حالا 5.6 بار این خواب رو دیدم و آخرینش همین دیشب بود.
نظر شما چیه
و اینکه خیلی ممنون از مقاله ای که درست کردین.
سپهر صرامی
۰۰
پاسخسلام
من حدود 2_3 سال پیش چند بار خاب دیدم که دندون هام لق شدن بعد از گذشت 2 سال دیشب خاب دیدم که دندون نیشم توی دسمته و توی آینه به خودم نگاه میکنم که جای دندون خالیه تو دهنم نه خونریزی نه ترس داشتم آیا تعبیر خاصی داره؟
صبا موسوی
۰۰
پاسخمن خواب دیدم یکی از دندون های جلویی فک پایینم خیلی درد میکرد رفتم و بعد افتاد و بعد رفتم ایینه نگاه کردم جای دندون خونریزی داشت و همچنان درد میکرد ولی دوباره رفتم تو ایینه نگاه کردم دیدم دوباره جاش دراومده
ممنون میشم تعبیر کنید
Parisa
۰۰
پاسخسلام روز خوش
من پارسال دندان پایین آسیاب را کشیدم و در خواب دیدم یک دندان آسیاب سفید تمیز در جایش درامده و من با تعجب به همه نشان میدهم و تعجب میکنند ک درسن 27 سالگس مگر دندان رشد میکند تعبیرش چیست؟
Parisa
۰۰
پاسخسلام روز خوش
من پارسال دندان پایین آسیاب را کشیدم و در خواب دیدم یک دندان آسیاب سفید تمیز در جایش درامده و من با تعجب به همه نشان میدهم و تعجب میکنند ک درسن 27 سالگس مگر دندان رشد میکند
مارال
۰۰
پاسخسلام
من خواب دیدم که 4تا از دندان های جلو را ندارم
و دندان جلویی ک لق هست با یه فشار زبانم می افتد در دستم
و نگاهش میکنم که قبلا ترمیم شده بود
و هیچ خونی ازش نمیاد
و هی میگم اینکه سالم بود
کاش در نمی آمد
و در خواب در صدد جایگزین کردن دندان هایم هستم
خواهش میکنم تعبیرش بگوید من خیلی حالم بد شد
دارم میمیرم از استرس
مهدی مختاری
۰۰
پاسخباسلام
در خواب دیدم با وسیله مخصوص کشیدن دندان در حال کشیدن دندان کرسی خودم هستم و کمی در جای دندان بعد از کشیدن خونی شده
همزمان میبینم که فردی که میشناسم میگن مرده و حتی اعلامیه با عکسشو میبینم و میگن از غم برادرش مرده
البته در واقعیت برادرش حدود 2 ماه پیش فوت کردن
ممنون میشم ی تعبیر به من بدین
سهراب اقیان
۰۰
پاسخعرض سلام
من خوابی کاملا عجیب دیدم که وادار کرد من رو به جستجو
ساعت 1 شب من خوابم برد و ساعت 2:30 شب از خواب پاشدم حتی اینکه کلا تین مدت واقعا درگیر خواب بودم و جایی از خواب من متوجه شدم خواب هست و با ضرباتی به صورت خواستم بیدار شم ولی نشدم یعنی آگاه به خواب بودن داشتم در اواخر خواب که دیگه بیدار شدم.
در طول خواب من درگیر دو شخص بودم که ظاهرا آشنا بودن ولی تظاهر به عدم شناخت هم میکردن و دنبال کلاهبرداری یا دزدی یا آزار من بودن و نهایتا با استرس ها و آزاری که به من دادن تمام دندان های فک پایین ریخت طوری که در دستم دیدم و نگاهشون کردم و حتی کسی ظاهر شد و گفت حتی درستشون کنی مقل اول نمیشه .
تعبییر این خواب چیست!!! بسیار ترسیدم
مدیر ارشد
۰۰

سلام 

در خصوص افتادن دندان، و حضور افراد آزارگر در خوابتون نیاز به اطلاعاتی از طرف شما دارم. سن شما چقدره؟ وضعیت زندگی فعلی شما چطوره؟ این روزها چه مشغله فکری دارید؟

ممکنه جزو کهن الگوهای آسیب پذیر مردانه باشید و همین موضوع باعث دیدن این رویا شده باشه.

با احترام

بهار رستمی
۰۰
پاسخخواب دیدم دندان جلویی ام خراب شده و چرک و من از این بابت خیلی ناراحت و شوکه بودم وقتی بهش دست زدم و گریه میکردم دندونم افتاد و بعد دندون جدید و سالمی رشد کرد که جایگزین قبلی شد و من حیرت زده شده بودم و خوشحال
هستی
۰۰

سلام 

تبریک میگم بهار جان.
از افتادن دندان در خواب نترس، خصوصا که بعدش یک دندان جدید جایگیزین ان شد، چرا که خبر از تغییرات خوبی در زندگی ت میدهد.

با احترام

پویا مرادزاده
۰۰
پاسخخواب دیدم یه دندان آسیاب دارم که یهو حس میکنم لقه و با یک فشار کوچک در عرض چند ثانیه کنده میشه و میاد کف دستم بعد که دقت میکنم میبینم دورش گاز دندانپزشکی هست و تعجب میکنم یعنی دندانپزشکی قبلا رفتم این گاز چند ماهه با این دندان جامونده تو دهانم؟ ظاهر دندان سالم بود
کوثر سیّاح
۰۰
پاسخسلام و خسته نباشید
من خواب دیدم فردی ناخواسته‌باوسیله ای به دندان من ضربه زد و دوتا از دندان کنار هم نیش و جلو افتاد تو دستم و بعد از خواب پریدم.
ممنون میشم تعبیرش را بگوید
سپاس
مدیر ارشد
۰۰

سلام وقت بخیر

 نیاز است که این خواب دندان افتاده را در زندگی بیداری خود و بر اساس موقعیت کنونی خود بررسی کنید.

ممکن است کسی از بیرون تغییراتی در زندگی شما ایجاد میکند و یا در حال اعمال تصمیماتی در زندگی شماست و شما تسلطی بر آن ندارد.

در عین حال از دست دادن دندان در خواب می تواند به خلع سلاح شدن و از دست دادن کنترل بر جنبه های خاصی از زندگی نیز اشاره داشته باشد.

 با احترام

فظیله فیضى
۰۰
پاسخسلام وقت بخیر
بعد از نماز صبح خواب دیدم که با دندان پایین دندان بالا را تکان می دهم و ان لق می شود و می افتد بعد دو تاى دیگه از دندان هایم لق می شوند و می افتند که یکى از آنها روکش دندان است و من نمی خواهم بقیه دندان هایم بیفتن دهانم را می بندم و حس می کنم دندان هایم بزرگ و دراز شدن. ممنون می شوم تعبیرش را بگویید
مریم غریبی
۰۰
پاسخسلام وقت بخیر
من دختر 13 ساله هستم من خوابی که دیدم رو با جزئیات به یاد ندارم اما من در سرویس بهداشتی بودم و در آینه به خود نگاه میکردم و دیدم بین دو دندان جلویی من فاصله افتاده و سعی کردن دندان را سر جای خود برگردانم که دندان کنده شد و با خونریزی همراه بود دندان سالمی بود من دهانم را شستم و رفتم بیرون در پذیرایی خانه کسانی را دیدم که نمی‌دانم که بودند
در حالی که با یک نفرشان صحبت میکردم به یاد دارم مدتی بعد دندان جدیدی داشت در می آمد من نمی‌دانم چگونه اما به جای دیگری رفتم که شخصی را بر روی تابی دیدم بعد متوجه شدم آن شخص کسی است که برای من عزیز است و به چشم دوست به او نگاه میکنم اما نمی‌دانم او مرا چگونه می‌بیند و مدت کمی دیگر ( در واقعیت ) قرار است برود و احتمال زیاد من او را دیگر نخواهم دید من به پیش او رفته و کنارش روی تاب نشستم و سرم را روی شونه اش گذاشتم اما او در حالی که شیرینی می‌خورد من را با شیرینی که گاز زده بود کنار زد سپس بیدار شدم
ممنون میشم تعبیرش کنید
با احترام
هستی
۰۰

مریم. عزیز سلام 

ممنون که خواب افتادن دندان و خونریزی. را با ما به اشتراک گذاشتی.

اگر مقاله تعبیر خواب دندان افتادن را. مطالعه کرده باشی به طور دقیق و با قید جزییات به تعبیرهای مختلف آن اشاره کرده ام.

به طور کلی آنچه در خواب افتادن دندان تو میتوانم به تو بگویم تغییری است که گرچه در ابتدا یک نقص به نظر می آید اما  توسط جایگزینی دیگر پر می شود.

در مورد جزییات دیگر خواب تو نظری ندارم.

با احترام

کمالی
۰۰
پاسخخواب دیدم سیلی خوردم از مادرم و تمام دندانام ریختن دونه به دونه از دهنم درآوردم
بهروز مساحتی
۰۰
پاسخخیلی خوشم اومد
ناشناس
۰۰
پاسخمن در خواب که اخرای خوابم بود تو مدرسه خیلی هم خوشحال بودم و نظم دندان هایم جوری بود انگار از فکم خیلی جلو بودن که ناگهان یکیشون افتاد و خوب تو خواب اصلا برام اهمیتی نداشت که ناگهان مامانم بیدارم کرد این یعنی چه؟
صالحی
۰۰
پاسخیه بار فقط خواب دیدم که دندون جلو جلو سمت راستی جلوش در میاد بعدش خودش نیفته داخل دستم
معنی این چیه ؟
سحرخوش دوست
۰۰
پاسخسلام وقت بخیر.من خواب دیدم اول خونه سه تاازفامیلام عروسیه بعدازاون خواهرمومیبینم وبعدزبونم به یکی ازدندونام میخوره میبینم یک تیکش تف میکنم تودستم سه تاازدندونام این شکلی میفتن که تهشون سیاه وخونریزی نداره.بعدمیبینم خاهرمم همینطوردهنشوکه میبینم همه دندوناش سیاه واونم دندونش میوفته بعدمن میگم ولش کن دندوناخراب بودن بعدانگشترطلاهمسرم برام دوتاخریده توخواب اونونشون میدم وبعدبیدارشدم.خیلی ذهنمومشغول کرده.
اسماعیل هدایتی
۰۰
پاسخدرود و مهر بر شما باد
امیدوارم که حالتون خوب باشه.
بنده 46 ساله ام و اساسا خواب زیاد میبینم و هیچ کدام یادم نمی‌مونه ...یا اگر هم یادم بیاد با جزییات نمیاد و همواره افسوس میخورم که چرا رویاهایم که غالبا یک سناریوی فیلم علمی تخیلی و بدیع هستند را فراموش میکنم.
اما بامداد امروز آدینه 29/10/02 کابوسی دیدم که از خواب پریدم و مضطرب شدم و همان لحظه به ذهن سپردم...
برای بازگو کردنش دیگه از جزییات صرف نظر میکنم :
در خواب دیدم که زنی بسیار زیبا از دور مرا میخواند و متوجه شدم که قصد اغوا کردن مرا دارد ... وقتی خواستم به سمتش بروم به ناگاه روی زمین افتاده و به حالت قل خوردن (چرخیدن دور خود روی زمین) به سمتش رفتم و در مسیر که رد میشدم از جای قل‌ خوردنم اسباب و اثاثیه فلزی از روی زمین درست میشد (مثل نردبان های کوتاه و چهارپایه و چارچوب های فلزی و نرده ای)و خلاصه رسیدم بهش که با اغوای آن بانوی به ظاهر زیبا به آغوشش کشیده شدم و او لبان مرا بوسید! اما خیلی زود عقب کشید و دهانش را گرفت و گفت چرا اینطوری کردی؟ دندونم را شکستی! همان لحظه بود که من متوجه شدم شئی عجیبی در دهانم است که دندانم بود از ردیف بالا و عقب سمت راست ! و بلافاصله به وی گفتم چرا دروغ میگی ؟ این دندون کنه که افتاده ! و عجیب تر اینکه دو تا دندان کناری‌اش هم افتاد و من مستأصل از افتادن سه دندان آنها را در نایلون گذاشتم تا ببرم به کلینیکی نزدیک برای پیوند ، چون سالم بود .... متاسفانه ری اکشن آن بانوی عجیب‌تر به خاطر ندارم و البته مقدار کمی خونابه در نایلون بود ، یعنی دندان ها خشک از لثه نیافتاده بود ... معبر بزرگوار لطفا تعبیر خواب مرا بفرمایید که بس ملال انگیزم!
سپاسگزارم از زحمات بی شائبه شما 🙏♥️🌷
هستی
۰۱

آقای هدایتی دروود بر شما

سپاس یرای به اشتراک گذاری این رویای زیبا، صادقانه بگویم مسحور شدم چرا که به طور شفاف حضور نیمف ها یا همان پریان اغواگر اساطیر یونان را در رویای شما میبینم.

نیمف ها در قالب دوشیزگانی جوان همان روح طبیعت بودند که خصوصا مردان را مسحور و شیدای خود می کردند و به دام می انداختند. در داستان اودیسه بطور واضح حضور اغواگرایانه نیمف ها را شاهد هستیم، پیشنهاد میکنم به آن مراجعه بکنید چرا که ظاهرا اکنون این شما هستید که همچون اودیسه در اقیانوس زندگی به دام نیمف ها افتاده اید.

این رویا به شما هشدار می دهد مراقب باشید به چه کسی اعتماد میکنید... حیله و مشاجره همیشه وجود دارد حتی در دیداری به ظاهر عاشقانه و صمیمانه... این موضوع را در افتادن دندان هایتان شاهدیم.

رویاهای دیگری اگر دیدید در روزهای آتی برایم بنویسید.

با احترام

گیلدا فرجی
۰۰
پاسخمن خوابم خیلی عجیب بود. من چهارده سالمه و خواب دیدم دندون جلوییم افتاده. ولی اصلا متوجه نشدم.اصلا هم دردی احساس نکردم.ولی بعد از این که دندونم افتاد دندون های دیگه ام لق شده. و بعد متوجه شدیم دندونام لثه چون شیریه.ولی اصلا نمی‌دونمخیلی بد نبود.انگار خوشحال بودن همه که دندون شیری ام افتاده.میشه لطفا تعبیرش رو بگین
میثم عامری
۰۰
پاسخسلام من خواب دیدم بصورت مداوم و پی در پی دندانهام را میکندم و بجاشون دندون در میومد باز! توی عالم خواب گفتن بهم هفت هزاربار تکرار شده این کندن و دوباره درآمدن دندانهایم!؟ معنیش چی میتونه باشه
ساناز
۰۰
پاسخسلام لطفااااااا خواب منو یکی تعبیر کنه
من دیشب با استرس و ترس زیاد خوابیدم تو خواب خیلی ناگهانی که مشغول جمع کردن لباسام بودم دندونم رو چک کردم دیدم لق شده وحشت کردم بعد دیدم لقیش زیاده خودم با دست خودم دندونم رو کندم ولی ریشه دندونم رو تو دهنم حس میکردم بعد با وحشت به مامانم داشتم این صحنه رو نشون میدادم بعد خودم و مامانم میزدیم تو سرمون که چرا دندون من باید میوفتاد بعد رفتیم دنبال درست کردن دنبال دکتر که دندونم رو یا درست کنه یا بزاره سر جاش دوباره
ساناز
۰۰
پاسخسلام لطفااااااا خواب منو یکی تعبیر کنه
من دیشب با استرس و ترس زیاد خوابیدم تو خواب خیلی ناگهانی که مشغول جمع کردن لباسام بودم دندونم رو چک کردم دیدم لق شده وحشت کردم بعد دیدم لقیش زیاده خودم با دست خودم دندونم رو کندم ولی ریشه دندونم رو تو دهنم حس میکردم بعد با وحشت به مامانم داشتم این صحنه رو نشون میدادم بعد خودم و مامانم میزدیم تو سرمون که چرا دندون من باید میوفتاد بعد رفتیم دنبال درست کردن دنبال دکتر که دندونم رو یا درست کنه یا بزاره سر جاش دوباره
حمیده میرموحدی
۰۰
پاسخسلام ،من خواب دیدم در خانه مهمان دارم، و مهمان های ما در حیاط خانه دور سفره مشغول خوردن غذا هستن،و من میان جمع که همه میکفتن و حرف میزدن و غذا میخوردن؛ نه چیزی میخوردم نه حرفی میزدم، بعدش اومدم روی تختخواب بخوابم،2 تا از مهمونا کنارم بودن،ازشون معذرت خواهی کردم که ببخشید من اصلا حالم خوب نیست؛ بعد که اومدم بخوابم،دیدم 3 تا از دندونام تو دهنمه،تف کردم توی دستم؛ و کفتم وای دندونایی که تازه درست کرده بودم افتادن!خیلی ناراحت بودم
زهرا سعیدی
۰۰
پاسخسلام من خواب دیدم دندان لق بود و افتاد من آن را به دکتر بردم گفتم سالم بود چرا افتاد که دندان را در دست پودر کرد گفت پوسیده من خیلی گریه میکردم در خواب ولی هر چه به اینه نگاه میکردم انگار دندان سر جایش بود ولی آن دندان که افتاده بود پس چی بود
ساناز
۰۰
پاسخسلام من خواب دیدم که داشتم چیزی میجویدم احساس کردم دندانم شکست دست زدم لق بود ولی کنده نشد رفتم جلو اینه دست و دو تا دندان آسیابم را با دست جدا کردم گذاشتم کف دستم یکی سالن یکی هم پرکرده بود. اون لحظه هم فقط یکم ناراحت شدم و گفتم اشکال نداره حالا دندان میذارم. بعدم خواستم از جایی برم بالا دندانها رو گذاشتم روی زمین تا بتونم برم بالا. عصر هم این خواب رو دیدم
الهه
۰۰
پاسخسلام من درخواب متوجه شدم که دندان نیش بالا سمت چپ لق است و آن را گرفتم و کَندم بدون خونریزی و وقتی د دستم نگاش کردم دوتا دندان کرم خورده و پوسیده دیدم و دوباره به رد دندانم ک نگاه کردم دیدم دندان جدید دارم در می‌آورم ک کمی از میان لثه مشخص بود از آن شرایط هم ناراحت نبودم ولی در خواب با خودم گفتم اگر بخندم چقدر زشت میشم.
ممنون میشم تعبیر خواب منو بگین چون واقعا نگرانم
الهه
۰۰
پاسخسلام من درخواب متوجه شدم که دندان نیش بالا سمت چپ لق است و آن را گرفتم و کَندم بدون خونریزی و وقتی د دستم نگاش کردم دوتا دندان کرم خورده و پوسیده دیدم و دوباره به رد دندانم ک نگاه کردم دیدم دندان جدید دارم در می‌آورم ک کمی از میان لثه مشخص بود از آن شرایط هم ناراحت نبودم ولی در خواب با خودم گفتم اگر بخندم چقدر زشت میشم.
ممنون میشم تعبیر خواب منو بگین چون واقعا نگرانم.
مجتبی مهران پور
۰۰
پاسخباسلام و احترام
من دیشب خواب دیدم چندتا از دندونام افتادن و چهره پیری داشتم ولی با عین حال قبول کردم که علائم پیری هست و دارم پیر می شم
دقیقا شبی که خواب دیدم داشتم به موهای سفید سرم و ریشم جلوی آینه فکر می کردم از وقتی بیدار شدم همش نگرانم که خدانکرده اتفاقی برام بیفته یا بعد 12 سال کارکردن در اداره به عنوان نیروی شرکتی شغلم رو از دست بدم و یا مشکل بدتری برام پیش بیاد از شما خواهش میکنم منو راهنمایی بفرمایید
نالان
۰۰
پاسخسلام وقت بخیر
من خواب دیدم رویه اولیه یا همون مینا دندونام همشون ریخت تو دهنم،بعدش فقط دندونا موندن،بعدش من دهنمو شستم
Tala
۰۰
پاسخسلام من خواب دیدم که رفتم جلوی آیینه و توی دندون جلوییم دو تا حفره ایجاد شده طوری که داشت کاملا میفتاد و من وحشت کرده بودم و دندونم افتاد و بعد که رفتم جلوی آیینه دیدم اون دندون دوباره در اومده و اینبار کاملا صاف و مرتب در اومده و من سرشار از خوشحالی و حس خوب بودم و مدام لبخند میزدم و با تعجب میگفتم فکر نمیکردم تو هفده سالگی باز دندون هام در بیاد
بنده خدا
۰۰
پاسخسلام
من همه مطالب رو خوندم ولی اون خوابی که من دیدم با همه اینا فرق میکنه من تو خواب دیدم که دوتا از دندان های بالاییم لایه نازکی از جنس دندان پوست می انداخت و از پشت اون دندان نازک که مثلا پوست می انداخت یه دندون جدید داشت در می اومد من دستم رو دراز کردم اون لایه نازک از دندان رو بکشم بیرون با کشیدنش دیدم هفت هشت تایی دندون اوفتاد دستم ولی در کل 3 تا از دندونام افتاده بود( وقتی زبونم رو به جای دندونام میزدم اینو میفهمیدم ) به دندون های توی دستم نگاه میکردم که نمیدونم چی شد همشون ریختن زمین بعد که داشتم دنبالشون میگشتم فقط 4 تا دندون بزرگ پیدا کردم با اینکه دندونهایی که تو دستم ریخته شد کوچولو بودن ( شکسته نبودن دندون کوچولو بودن ) بعد که دیدم یکی از دندون هایی که تو دستم بودن صاف و خوشگل بود ولی از پایین دندون که نگاه کردم داخل دندون داشت خراب میشد . همون موقع ها بود که از خواب بیدار شدم اینم بگم که اصلا خونریزی نداشت افتادن دندونام
دیدی
۰۰
پاسخسلام
من همه مطالب رو خوندم ولی اون خوابی که من دیدم با همه اینا فرق میکنه من تو خواب دیدم که دوتا از دندان های بالاییم لایه نازکی از جنس دندان پوست می انداخت و از پشت اون دندان نازک که مثلا پوست می انداخت یه دندون جدید داشت در می اومد من دستم رو دراز کردم اون لایه نازک از دندان رو بکشم بیرون با کشیدنش دیدم هفت هشت تایی دندون اوفتاد دستم ولی در کل 3 تا از دندونام افتاده بود( وقتی زبونم رو به جای دندونام میزدم اینو میفهمیدم ) به دندون های توی دستم نگاه میکردم که نمیدونم چی شد همشون ریختن زمین بعد که داشتم دنبالشون میگشتم فقط 4 تا دندون بزرگ پیدا کردم با اینکه دندونهایی که تو دستم ریخته شد کوچولو بودن ( شکسته نبودن دندون کوچولو بودن ) بعد که دیدم یکی از دندون هایی که تو دستم بودن صاف و خوشگل بود ولی از پایین دندون که نگاه کردم داخل دندون داشت خراب میشد . همون موقع ها بود که از خواب بیدار شدم
یاسمن باقری نیا
۰۰
پاسخسلام من خواب دیدم که دندان هام ارتودنسی هستن و همشون خراب شدن و افتادن ولی چهار تا از دندان های آسیاب سالم بودن همش نگران بودم که چرا افتادن در همون حین انگار راحت شدم نه درد داشت نه خون ریزی به نظر شما تعبیرش چیه ؟
زهرا احمدیان
۰۰
پاسخسلام من خواب دیدم که تو خونه دراز کشیدم بعد یدونه دندون لق من افتاد بعد دوتاشون هم افتاد اول خونریزی نکرد بعد از دندون دایمی ام خون اومد و دوتا از دندون های دایمی ام افتادن فقط ریشه اش ماند لطفاً بگید تعبیرش چیست
ارشیا
۰۰
پاسخسلام
من تازه رفتم داخل ارایشگاه کار میکنم و خواب دیدم که رفته بودم ارایشگاه و دندونام به شدت خیلی زیاد درد میکنه و وقتی دست گذاشتم رو لبم متوجه لق بودن دندون نیش بالا سمت راستم شدم یادم نیست ولی نکندمش رفتم اخر سالن کنار صندلی اخری نشستم یادم نیست چیکار کردم موقعی ک نشسته بودم یهو رفتم اب زدم صورتم بعد دیدم کنده شده ولی خون نمیاد
چند وقتی بود اصلن خواب ندیدم و یادم نمیاد ولی دو تا خواب قبل ترم این بود که من مدرسه امتحان داشتم خالم و دخترخالم اومدن با هم سلام علیک و روبوسی کردیموموقعی که در رو باز کردیم شهربازی بود و اینجا حس خیلی خوبی داشتم .
ممنون میشم تعبیرش رو بهم بگید
هادی بهزادی
۰۰
پاسخسلام.ظمن تشکر از فیلم کوتاه که دادی و همچنین سایت من کامل خوندم متن ولی هنوز متمعن نیستم خانم عزیز میشه واسم واضع بگی چون هیچ کدوم از گزینها درست شبی خواب من نبود من دندان درد دارم و لق بود تویه خواب صبح یه خواب ده ثانیه کمتر دندانم احساس کردم که داره بیرون میاد از لثه دستم که بردم طرف دندانم کشیدمش بیرون اومد راحت بدون درد.دیگه میخاستم کامل درش بیرم بیدار شدم خاهشن توضیح بدین مرسی خانم
محمد رضا
۰۰
پاسخسلام من خواب دیدم که اول یه دندون پایین جلو لق شد و ور رفتم در اومد ولی خون زیادی نیومد بعد به بقیه دست دزم دبدم چندتا دیگه لق شده و اونام داشت میوفتاد و بیدار شدم
نرگس جعفری
۰۰
پاسخسلام
یکی از آشنایان خواب دیدن که دندان جلو و بالایی فرزند شیرخوارش افتاده و
فرشته رشیدی
۰۰
پاسخسلام خسته نباشید
من دیشب خواب دیدم تمام دندان‌های عقب و سمت چپم به راحتی و به دودن درد کنده میشن یا حتی خودم با دست راحت دندونام رو در میارم میخواستم بدونم تعبیرش چیه
هستی
۰۰

افتادن دندان در خواب را باید بر اساس وضعیت کنونی زندگی و روان بیننده خواب تعبیر کرد.

پیشنهاد میکنم اطلاعات بیشتری در مورد خودتان و یا حراقل خوابهایی که این روزها میبینید به من بدهید تا بتوانم در تعبیر خواب دندان افتادن به شما کمک بکنم.

با احترام

محسن امیری
۰۰
پاسختوروخدا اگه میشه این خواب منو تعبیر کنید من کل مطلبتونو خوندم ولی نتونستم تعبیر کنیم خواب دیدم که با داداش و پدرم دعوام میشه بعد اونا میگیرن منو کتک میزنن بلند که میشم متوجه میشم دندونام افتاده میرم جلوی آینه میبینم چندتا از دندونام افتاده تف میکنم یکی دیگ از دندونام میفته تو روشویی با خون خودمو تو آینه میبینم که گوشه های لبم یخرده جمع شده دیدید) که پیرها وقتی دندون ندارن لبهاشون جمع میشه دقیقا فقط گوشه های لبم اونجوری بود بعد که میرم بیرون در حال صحبت کردن با مادرم یه دندون دیگهام میفته متوجه میشم انقد بد منو کتک زدن که لثه هام یا فکم خراب شده تو خواب به خودم میگم ببین چجوری کتکم زدن که لثه هام خراب شده هی داره دندونام (میفته همون موقع دوتا دندون جلوییم میفته رو دستم باز دوباره میرم جلوی آینه باز تف میکنم یه دندون دیگام با خون میفته تو روشویی خودمو جلوی آینه میبینم فقط چهارتا از دندونام هستند دهنمو میبندم اینبار کل لبم جمع شده (مثل (پیرها بعدشم از خاب میپرم. خواهش میکنم تعبیرش کنید لطف میکنید،
مدیر ارشد
۰۰

سلام بر شما 

آقا محسن در بخش کامنتها به شما پاسخ داده شده. لطفا کامنتها را مطالعه بکنید.

با احترام

محسن امینی
۰۰
پاسختوروخدا اگه میشه این خواب منو تعبیر کنید من کل مطلبتونو خوندم ولی نتونستم تعبیر کنیم خواب دیدم که: با داداش و پدرم دعوام میشه بعد اونا میگیرن منو کتک میزنن بلند که میشم متوجه میشم دندونام افتاده میرم جلوی آینه میبینم چندتا از دندونام افتاده تف میکنم یکی دیگ از دندونام میفته تو روشویی (با خون) خودمو تو آینه میبینم که گوشه‌های لبم یخرده جمع شده (دیدید که پیر ها وقتی دندون ندارن لبهاشون جمع میشه دقیقا فقط گوشه‌های لبم اونجوری بود) بعد که میرم بیرون در حال صحبت کردن با مادرم یه دندون دیگه‌ام میفته متوجه میشم انقد بد منو کتک زدن که لثه‌هام یا فکم خراب شده (تو خواب به خودم میگم ببین چجوری کتکم زدن که لثه‌هام خراب شده هی داره دندونام میفته) همون موقع دوتا دندون جلوییم میفته رو دستم باز دوباره میرم جلوی آینه باز تف میکنم یه دندون دیگ‌ام با خون میفته تو روشویی خودمو جلوی آینه میبینم فقط چهارتا از دندونام هستند دهنمو میبندم اینبار کل لبم جمع شده (مثل پیرها) خواهش میکنم تعبیرش کنید لطف میکنید
هستی
۰۰

آقای محسن سلام بر شما

خوابها می توانند بسیار شخصی و نمادین باشند و تعبیر آنها می تواند بر اساس تجربیات و احساسات فردی متفاوت باشد. با این حال، عناصر خاصی در خواب افتادن دندان شما می توانند با نمادهای خواب رایج مرتبط باشند که به آنها اشاره میکنم:

دعوا کردن با پدر و برادر در خواب اولین چیزی است که نیازمند تحلیل هست : دیدن درگیری با اعضای خانواده ممکن است منعکس کننده تنش های اساسی یا مسائل حل نشده در زندگی بیداری شما باشد. دعوا کردن در خواب گاهی نیازمند بررسی مسایل روانشناختی شما که در عین حال مرتبط با عقده پدر نیز می باشد هست. آیا پدر شما مرد مقتدری است که اجازه استقلال را به شما نداده است؟ ارتباط شما در کودکی با پدر و برادرتان چگونه بوده؟ آیا آسیب های کودکی از جانب ایشان هنوز درون شما حل نشده باقی مانده است؟ اینها سوالاتی است که خود شما می توانید به آن پاسخ بدهید.

از دست دادن دندان در خواب: از دست دادن دندان در خواب موضوع نسبتاً رایجی است و می تواند نشان دهنده احساس ناتوانی، ناامنی یا نگرانی در مورد عزت نفس باشد. ممکن است منعکس کننده اضطراب در مورد ظاهر، ارتباطات یا ترس از دست دادن چیزی مهم باشد. 

افتادن دندان در خواب شما مرتبط هست با درگیری و کشمکشی که با پدر و برادر خود در خواب داشته اید. این دو شخص بطور مستقیم در افتادن دندانهای شما نقش داشته اند، خب با توجه به اینکه از دست دادن دندان در خواب می تواند با از دست دادن کنترل و قدرت مرتبط باشد پس می توان گفت که این دو نیرو در روان شما دست به آشوبی زده اند که نتیجه آن می تواند برای شما سنگین باشد.

ممکن است بگویدد ارتباط شما در بیداری با این دو شخص خوب است. موضوع این است که این دو شخص در روان شما چایگاه و تاثیراتی دارند که بطور غیرمستقیم بر زندگی و تصمیمات شما اثر میگذارند. تفسیر این خواب به این معنی نیست که شما در بیداری نسبت به این دو فرد بدبین شوید، برعکس باید به ناخودآگاه و روان خود مراجعه بکنید و نیروهای پنهانی که در قالب کامپلکس روانی بر زندگی شما تاثیر دارند را شناسایی کنید و آنها را خنثی بکنید.

امیدوارم توضیحات م به اندازه کافی شفاف و قابل درک بوده باشد، سوالی دارید ذیل همین کامنت یادداشت کنید. 

با احترام

ملک
۰۰
پاسخسلام من خواب دیدم دو از دندانهای اسیابم کنده شدکه یکیش ظاهراپوسیده بود و انگار ریشه نداشتن و صاف بودند این دوتا رو به مادرم که فوت کرده بود نشان دادم و ایشان گفتند مال منم خرابه
حسین آقا
۰۰
پاسخسلام وقت بخیر
خواب دیدن که دندان آسیاب بالاییم لق هست وبا دست از ریشه در آوردم بدون خون ریزی و بعد احسا س ناراحتی داشتم میخواستم دندان رو سرجاش بکارم که یکی از همکارانم گفت این دندان دیگه درد نمیخوره قبلاً هم پرشده بوده
لطفاً تعبیرش رو بهم بگید
حسین آقا
۰۰
پاسخسلام وقت بخیر
خواب دیدن که دندان آسیاب بالاییم لق هست وبا دست از ریشه در آوردم بدون خون ریزی و بعد احسا س ناراحتی داشتم میخواستم دندان رو سرجاش بکارم که یکی از همکارانم گفت این دندان دیگه درد نمیخوره قبلاً هم پرشده بوده
لطفاً تعبیرش رو بهم بگید
هستی
۰۰

اینکه تلاش کردید دندان را سر جای آن بگذارید نیاز به  تامل و تحلیل دارد.

از دست دادن دندان میتواند به تغییرات زندگی شما مربوط باشد. اتفاقات و تغییراتی هست که شما دیاد تمایل به رخ دادن آنها ندارید و سعی میکنید همچون گزشته آنها را ثابت نگه بدارید اما آگاه باشید که زندگی مدام ما را در معرض تغییر و رشد قرار می دهد و ما نمیتوانید همه چیز را کنترل بکنیم.

همکار شما به شما می گوید این دندان به درد نمیخورد. باید دید این همکار شما چه ویژگیهایی دارد، چون این شخص در واقع نماد نیرویی درون شماست. این نیرو در تلاش است شما را با واقعیتی روبرو. کند و ان هم به درد نخور بودن دندان هست، امیدوارم متوجه تعبیر خواب دندان شده باشید. 

سوالی دارید همینجا مطرح بکنید.

با احترام

گل اندام ارغوانی
۰۰
پاسخبعد از نماز صبح دیدم دندان آسیای بزرگ بدون هیچ خونریزی کف دستم گذاشتم ناراحت شدم آشنایی پیشم بود بهم گفت ناراحت نشو یک قلش خراب شده سه تا سوراخ هم داره
بیدار شدم ترسیدم دوباره خوابیدم باز هم همون خواب دیدم
لطفاً تعبیر ش بگید
هستی
۰۰

سلام وقت بخیر 

از دست دادن دندان آسیا در خواب را در همین مقاله شرح داده ام. ادامه خوابتون را درست درک نکردم.  منظور از جمله یک قلش خراب شده چیست؟

با احترام

فائزه
۰۰
پاسخسلام من خواب دیدم که دارم مبخندم و لبخند میزنم که نگاه تو آینه میکنم و میبینم دندنام سفیدتر از قبله و حتی درشته ولی وقتی از نزدیک نگاه میکنم میبینم لقه دوتا جلویی بالام.که یهو سمت چپی رو میگیریم بدون درد و خونریزی جدا میشع و میبینم که زیرش داره دندون در میاد و عین دندونای شیری...
تو خواب از یه جا نگران بودم که چرا تو این سن دندونام افتاده و از یه جا میگفتم خب خوبه دندون تاره و جدید در میارم عمرش بیشتره...میشه بگین چیه؟
فائزه
۰۰
پاسخسلام من خواب دیدم که دارم مبخندم و لبخند میزنم که نگاه تو آینه میکنم و میبینم دندنام سفیدتر از قبله و حتی درشته ولی وقتی از نزدیک نگاه میکنم میبینم لقه دوتا جلویی بالام.که یهو سمت چپی رو میگیریم بدون درد و خونریزی جدا میشع و میبینم که زیرش داره دندون در میاد و عین دندونای شیری...
تو خواب از یه جا نگران بودم که چرا تو این سن دندونام افتاده و از یه جا میگفتم خب خوبه دندون تاره و جدید در میارم عمرش بیشتره...میشه بگین چیه؟
هستی
۰۰

سلام فائزه جان
لق شدن دندان در خواب و رویش دندان جدید به جای ان را می توان به تغییراتی که هم اکنون در زندگی شما در حال جریان هست مربوط دانست. اگر بابت تغییراتی که در حال رخ دادن هست نگرانی دارید می توانید مطمئن باشید که عوض از دست دادن چیزهای قدیمی دست آوردهای جدیدی منتظر شماست.

طبیعتا تغییر و از دست دادن همیشه با اندکی نگرانی  همراه است اما میتوان اطمینان حاصل کرد که گشایش و برکتی در پس آن نهفته است.
با احترام

النا احمدی
۰۰
پاسخخواهر من 11 سالشه یه دندون عبقش لقه دیشب خواب دیده بود توی تختش اون دندون رو یکم دیگه لق کرده بعد بدون خونریزی افتاده بعد افتاده زمین بعد رفته به باباش نشون داده که مثلا افتاده
این چه تعبیری داره
هستی
۰۰

سلام النا جان

احتمالا بتوانیم این خواب افتادن دندان را در راستای درگیری های ذهنی خواهرتون حول دندان لق تفسیر بکنیم. اگر خوابهای دیگری میبینند برایم بنویسید شاید بتوانم نکاتی را استخراج. بکنم.

با احترام

خانم راد
۰۰
پاسخسلام وقتتون بخیر
من خوابم رو درست یادم نیست فقط درین حد در خاطرم هست که هربار میرفتم آشپزخونه ی دندونم میوفتاد که جمعا فک میکنم 4.5 تا دندونم افتاد ، یا درحین خوردن چیزی که دندونم خورد و شکسته از دهانم درآوردم یا موردی ک با یک حفره افتاد تو دستم با دندان سالمی که از فک پایین افتاد و موارد دیگه رو کامل خاطرم نیست
از شرایطم بگم که طی یکسال اخیر برادرشوهر و خواهر عزیزم رو خیلی ناگهانی و یک شبه از دست دادم و شادی و سرور خانواده ها که قرار بود عروسی ما باشه تبدیل به غم و عذا شد ..
شب قبل این خواب هم فشار روانی زیادی رو بخاطر این موضوع داشتم تحمل میکردم تا جاییکه به خدا و حکمتی که باعث شده خواهرم رو ازم بگیره و بچه هایش رو یتیم کنه هم بدوبیراه میگفتم ...
ضمن اینکه این موارد بی تاثیر در روابطم با همسرم نبوده و مورد اینکه در موقع خشم و عصبانیت باید سکوت کنم و نمیتونم صحبت کنم هم هست
خودم از اطلاعاتی که زحمتشو کشیدین حدس هایی زدم ولی بازم ترجیح دادم دقیق تر بیان کنم تا شما هم راهنماییم کنید
متشکرم
هستی
۰۰

سلام بانو جانو خیلی متاسفم بابت اتفاقاتی که اخیرا تحربه کرده اید.

از دست دادن دندان هنگام ورود به آشپزخانه قابل تامل است. 

پیشنهاد میکنم مقاله تعبیر خواب آشپزی را هم مطالعه بفرمایید.

بطور کلی میتوان گفت که آشپزی کردن که در فضای آشپزخانه اتفاق می افتد اشاره است به نوعی کیمیاگری که ما هماره در زندگی در حال انجام ان هستیم. مواد خام را مرتب با هم مخلوط میکنیم و ماده جدیدی خلق میکنیم. این خلق جدید می تواند اشاره ای باشد به تغییرات بنیادین روح و روان آدمی از خامی به پختگی. در خواب افتادن دندان شما، میبینیم که وارد شدن شما به پروسه تغییر و تحول همراه است با افتادن دندان. در واقع هربار که شما تصمیم به خلق چیز جدیدی میگیرید دندانی از دست می رود و ای بسا در طول زمان متوجه بشوید که دندانهای جدیدی به جای آن به دست می آورید.
پیشنهاد میکنم گرچه شرایط خیلی سختی دارید اما کمی از سطح عبور بکنید و اتفاقات اخیر را با نگاهی عمیقتر تحلیل بکنید.

با احترام

علی یعقوبی
۰۰
پاسخبا سلام
بنده خواب دیدم یه غذا رفت زیر دندونم و دندان بالایی من جدا شد و تمام دندان های بالایی من لق شدن، بعد یه مدت تمام دندان های بالایی من جدا شدن و غذا خوردن برام خیلی سخت شده بود، خواستم بدونم تعبیر این خواب چیه؟ البته این خواب رو 8 صبح دیدم و نمیدونم آیا تعبیری داره؟
ممنون از سایت خوبتون
هستی
۰۰

آقای یعقوبی سلام

لق شدن دندان در خواب و جدا شدن دندان در خواب می تواند نمادی از چالشهای جدید در زندگی باشد. چالشی که باعث رشد شما می شود و شما را یک مرحله در زندگی به جلو هدایت میکند.

در برابر این چالش رشد نمی توان مقاومت کرد. به وضعیت کنونی زندگی خود دقت بکنید. با. چه جالشهایی روبرو هستید؟ واکنش شما نسبت به این چالشها چیه؟ 

طبیعتا وقتی آدمها یا حیوانات دندان خود را از دست می دهند از قدرت آنها. کاسته می شود چون خصوصا در حیوانات درنده نداشتن دندان ممکن است به مرگ منتهی شود در انسان نیز نبود دندان فرد را با چالش عدم خوردن خوراک مواجه می کند و این چالش باید به گونه ای حل و فصل شود.

اندکی بیشتر در خصوص وضعیت کنونی زندگی خود و همینطور سن تون برایم بنویسید تا بتوانم بیشتر به شما کمک بکنم.

با احترام

هاجر
۰۰
پاسخسلام وقت بخیر من خوابم رو واضح یادم نیست ولی دیشب ساعت 5ونیم صبح خواب دیدم دارم از یه کبوتر ک اومده خونمون عکس میگیرم بعدش گوشی دادم به یه نفر ک عکس دسته جمعی ازمون بگیره(چند نفر دیگه هم بودن که یادم نمیاد کیا بودن)بعدحین عکس گرفتن متوجه شدم دندون پیش بالا سمت راستم کج شده و با دست پوشوندمش و نخواستم ک تو عکس بیفته...بعدش خواستم دندونم لمس کنم ک بفهمم چرا کج شده دیدم لق میخوره تکونش دادم از ریشه درومد تو دستم و من هاج و واج مونده بودم با خودم میگفتم این دندون که مشکلی نداشت برعکس دندون کناریش ریشه اش از جا دررفته بود داداشم برام جا انداختش دیگه محکم شد...لطفا راهنمایی کنید
درباره شرایطم هم اینو بگم33 ساله و مجرد هستم و چند روزه ساکشن غبغب انجام دادم و مجبورم گن رو محکم به دور سر و گردنم بپیچم و به فک و دندونام هم فشار میاد و درد میگیرن..و اینکه به تازگی دوره های اموزشی عزت نفس امیر خلعتبری رو دارم میبینم.
هستی
۰۰

هاجر جان، سلام بر شما

افتادن دندان و یا لق شدن دندان در خواب جزو خوابهایی است که بین افراد رایج است. با توجه به اینکه  خوابها می توانند پیچیده و نمادین باشند و اغلب افکار، احساسات و تجربیات فرد بیننده خواب را منعکس می کنند نیاز هست شناخت نسبتا خوبی از فرد بیننده خواب در دست باشد تا بتوان به طور دقیق خوابهای وی را مورد تحلیل و تعبیر قرار داد.  در هر حال من می توانم یک تحلیل کلی از برخی عناصر مهم خواب دندانی که دیدی  بهت ارائه بدهم بلکه کمی راهگشا باشد:

ورود کبوتر به خانه شما و گرفتن عکس از کبوتر: کبوتر اغلب نماد صلح و آزادی  است. ورود کبوتر به محل زندگی نویدبخش و مثبت است و می تواند به تمایل به آزادی و رها بودگی مرتبط باشد. گرفتن عکس از کبوتر ممکن است نمادی از تمایل تو برای ثبت و همیشگی کردن این تجربه خوب ازادی در زندگی باشد. عکس گروهی: گرفتن عکس دسته جمعی با دیگران می تواند نشان دهنده تمایل تو به تجربیات مشترک و ارتباطات اجتماعی باشد. چیزی در درون تو تمایل دارد وارد جمع شود و تجربیات اجتماعی و تعلق به گروه را زیست بکند اما در همین حین نگرانی تو برای بی نقص بودن خودش را نشان می دهد... چیزی که با وضعیت کنونی زندگی تو یعنی جراحی زیبایی و همینطور دوره عزت نفس همخوانی دارد. کبوتر آزادی و رهایی به خانه تو وارد شده اما تو هنوز نگرانی هایی در باب ظاهر و پذیرفته شدن در جمع داری که با آن تمایل و کنش ذاتی ادمی برای رها بودگی و تعلق به جامعه بدون قضاوت شدن همخوانی ندارد یا حتی می توان گفت مانع آن است.

اینکه دندان کج توسط برادرت محکم میشه نشان دهنده یک انرژی حمایتگر درونی است که باید در درون خودت به دنبال آن بگردی. این چه نیرویی هست که تو را از شر نگرانی های ظاهری رها میکنه؟

در آخر اضافه کنم که تعبیر خواب دندان افتادن یا هر تعبیر خواب دیگری می تواند از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد. احساسات شخصی، تجربیات و شرایط فعلی زندگی فرد بیننده خواب و رویا نیز بر معنای خوابها تأثیر گذار است.

سوالی در خصوص این تحلیل داری در همین بخش برایم بنویس

با احترام

ارمینا خانی
۰۰
پاسخسلام من مریم هستم دیشب دخترم خواب دیده بود که 2 تا از دندان هایش موقع شام خوردن در دهنش افتاده بود چند روز پیش هم یکی از دندان هایش که لق بود همین جوری موقع غذا خوردن در دهنش افتاده بود می توانید کمکم کنید؟
مدیر ارشد
۰۰

سلام مریم جان

افتادن دندان در خواب به احوالات بیرونی ما و تغییرات زندگی ما مرتبط است. از دست دادن دندان در خواب می تواند نشانه ای باشد بر آمادگی برای رشد و گذار به مرحله جدیدی از زندگی. همچون دندان شیری که وقتی می افتد با خودش کودک را به بزرگسالی هدایت می کند. 

مهم است بدانم دختر شما چندساله است، ای کاش بیشتر در خصوص وضعیت فعلی وی برایم بنویسید.

با احترام

ابوالفضل
۰۰
پاسخسلام من خواب دیدم که دندون آسیاب بالایی با یه اشاره افتاد و بعد مدتی دیده میشد که دندون دیگه داره در میاد!این خواب شب همون روز دیدم که اتفاق بدی برام افتاد
عسل امامی
۰۰
پاسخوقت بخیر من خواب دیدم وقتی دارم ارتودنسی دندونم رو درمیارم دندونمم باهاش افتاد و نکته عجیبش این بود که ریشه ی این دندون اصلا واقعی نبود خیلی تخیلی و بزرگ بود شبیه یه لباس سفید بلند بود و اندازه یه ساق دست بیشتر شبیه یه مجسمه بود علاوه بر اون موقعی ک من دستمو جلوی دهنم بردم نصف دندونام از دهنم ریخت کف دستم، درحالی ک من وقتی خیلی بچه بودم ارتودنسی کرده بودم.
سحرعباس زاده
۰۰
پاسخسلام وقتتون بخیر من سحر هستم
من دیشب ی خواب عجیب دیدم خواب دیدم تو ی مکانی هستم و دارم با یکی از دوستام فیلم تماشا میکنم همون لحظه دوستم بهم گفت یکی از دندون هات افتاده دندون رو در دستم گرفتم دستم رو مشت کردم وقتی دستمو باز کردم به جای ی دندون 4تا دندون در کف دستم بود
ولی دندون ها هر چهار تا سالم و سفید بودن
ولی دوستم بهم درخواب گفت ی اقایی یکی از دندون هاتو برات کشیده
ولی واسم عجیبه که چرا دندون رو گذاشتم کف دستم چهارتا شد
مبشه تعبیرشو بگین؟
هستی
۰۰

سلام سحر جان وقت بخیر

دندان کنده شده در خواب بعلاوه چند نماد دیگر از جمله عدد 4 و همینطور مردی که دندان را برای شما کشیده قابل تحلیل هستند.

بطور کلی گفتیم که از دست دادن دندان به تغییراتی در زندگی اشاره دارد. اینکه دندان در دست شما به 4 عدد تبدیل شده اتفاق خوبی است، چرا که نمادشناسی عدد 4 اساسا خوش یمن است و با تکامل ارتباط دارد. اینکه مردی برای شما این دندان را کشیده نیز قابل تامل است احتمالا نیروی مردانه درون شما باعث بوجود امدن تغییراتی در سطح زندگی شما می شود. پیشنهاد میکنم کمی بیشتر به روند تغییرات زندگی تون توجه و تامل کنید و در برابر تغییرات احتمالی پیش رو مثبت نگر و خوش بین باشید.

خواب دیگری اگر دیدید خوشحال می شوم برایم. اینجا بنویسید.

با احترام

سحرعباس زاده
۰۰
پاسخسلام وقتتون بخیر من سحر هستم
من خواب عجیبی دیدم خواب دیدم توی مکانی هستم و دارم با یکی از دوستام دارم فیلم تماشا میکنم همون لحظه دوستم بهم گفت یکی از دندون هات افتاده دندونی که افتاده بود در دستم گرفتم مشت کردم وقتی دستمو باز کردم دیدم بجای ی دونه دندون 4 تا دندون کف دستمه درحالی که دندون حال سالم و سفید بودم
ولی طوری بود که دوستم تو خواب گفت یکی از دندون هاتو ی مردی برات کشیده
ببخشید تعبیر این چیه من یکم کنجکاوم
علیرضا
۰۰
پاسخسلام خسته نباشید دیشب خواب دیدم که یکی از دندان هام که قبلا ضربه خورده وه یکم شل هست افتاده و ازش خون میاد هرکاری کردم خون بند نیومد هرچی آب میزدم هیچی. من بیرون از خواب همیشه نگران بودم این دندونم بیافته ولی تو این چند ماه اصن یادم نبود اخه واسه دو سال پیشه اون ضربه ممنون میشم تعبیر خوابمو بگین هرچی گشتم مثل من نبود
مدیر ارشد
۰۰

سلام وقت بخیر

خواب دندان بطور کل در وبسایت هستی کشاورز شرح داده شده، خواب افتادن دندان شما هم شامل آن می شود. برای خونریزی پس از افتادن دندان هم متاسفانه تحلیل خاصی ندارم.

احتمالا نگرانی گذشته شما در خصوص از دست دادن دندان باعث شده ناخودآگاه شما مجدد به آن نگرانی بازگردد و آن را یادآوری کند. در هرحال پیشنهاد میکنم تعبیر کلی افتادن دندان را در همین وبسایت مطالعه کنید.

با احترام

Matin
۰۰
پاسخ

سلام خسته نباشید راستش دیشب خواب دیدم که داخل دهنم بجای زبونم یک سوراخ هست که به سمت پایینه بعد من قبلشو یادم نمیاد ولی یادمه داخل اون سوراخ یک دندان دایناسور فرو کردم بعدش که در اوردمش دندانهام یکی یکی ریخت رو دستم بعد احساس خجالت و زشتی بهم دست داد بعد که از خواب بلند شدم دندونام خیلی درد میکرد غیر از این موضوع چند روزیه اتفاقایه ناجوری برام میوفته مثلا نزدیک بود 3 بار تصادف کنم بعد رفتم خونه یکی از رفیقام انگشت پای رفیقم شکست سمته هر کسیم میرم یک اتفاقی میوفته که طرف کلا بره

هستی
۰۰

سلام وقت بخیر

دیدن دندان دایناسور در خواب و همینطور سوراخ به جای زبان اهمیت خواب شما را چندبرابر کرده است، این هرو از نمادهای مهم خواب و رویا محسوب می شوند. سوراخی به جای زبان بوجود امده که به سمت پایین هست. این سوراخ می تواند اشاره ای باشد به باز شدن یک دریچه به سمت جهان عمیقتر وجود شما. نیاز نیست از آن بترسید و یا نگران شوید، برعکس شناخت و همراه شدن با این اتفاق برای شما خیر و برکت معنوی زیادی به همراه می آورد. پر کردن حفره با دندان دایناسور هم نیاز به تحلیل دارد. دایناسور از موجودات مافوق بشری و از جمله موجوداتی است که اساس و کنه جهان را تشکیل داده. ما نبودیم دایناسورها بودند و حیات داشتند بر این کره خاکی، حال دیدن حفره در دهان و فرو کردن دندان دایناسور به خوبی همدیگر را تکمیل می کنند. دندان برخی موجودات از جمله دایناسور در گذشته خاصیت جادویی داشته و بسیاری از جادوگران از آن برای تبدیل و تصعید مواد استفاده می کرده اند.( یا حداقل بطور فرضی) 

در هر حال برداشت من از این خواب دندان و دایناسور این است که اتفاقاتی عمیق در روح و روان شما در جریان است.

 پیشنهاد من این است که خوابهایی که زین پس می بینید را حتما یادداشت کنید. اگر برای من هم اینجا بنویسید بیشتر می توانم به شما کمک بکنم.

با احترام

آیدا
۰۰
پاسخدرود بهتون..من یه چرت نیم‌ساعته داشتم دیدم کل دندونهای من کامل ریخت بیرون بدون خون و خونریزی و درد.حتی با اینکه دندونام بیرون ریخت فرم دهانم جوری نبود حس کنم بی دندون باشم ولی هیچ دندونی داخل دهانم نبود.ممنون میشم راهنمایی کنید.
هستی
۰۰

سلام

 افتادن دندان در خواب بسیار رایج هست و می تواند به روش های مختلفی تعبیر شود. خواب افتادن دندان اغلب منعکس کننده احساسات، نگرانی ها یا افکار ناخودآگاه هستند. در اینجا چند تعبیر وجود دارد: تغییر یا انتقال: خواب افتادن دندان ها می تواند نمادی از احساس تغییر یا انتقال از یک سطح/ موقعیت به موقعیتی دیگر در زندگی شما باشد. دندان ها با نحوه ارائه خودمان به دنیا مرتبط هستند، بنابراین از دست دادن آنها می تواند منعکس کننده احساس ناامنی یا ترس از دست دادن توانایی شما در برقراری ارتباط موثر با دیگران در اجتماع باشد. از دست دادن کنترل: خوابهای افتادن دندان ممکن است به احساس ناتوانی یا عدم کنترل در یک موقعیت خاص مرتبط باشد. عمل از دست دادن دندان، که برای اعمالی مانند خوردن و صحبت کردن بسیار مهم است، می تواند نمادی از از دست دادن کنترل بر جنبه های مهم زندگی شما باشد.

اضطراب یا استرس: خوابهای افتادن دندان ها می تواند با اضطراب، استرس یا ترس از دست دادن مرتبط باشد. این خواب شما می تواند به نگرانی در مورد ظاهر، پیری یا سایر تغییرات زندگی شما و ظاهر شما مربوط باشد. بررسی کنید ببینید آیا این ایام در خصوص چیزی نگرانی دارید؟

 درست همانطور که یک کودک دندان های شیری را از دست می دهد تا راه را برای دندان های بزرگسال باز کند، این خواب می تواند با دوره رشد یا تغییر شخصی مرتبط باشد.

اگر خوابهای دیگری می بینید برایم بنویسید تا بتوانم بیشتر به شما کمک کنم.

با احترام

سارا
۰۰
پاسخسلام من سارا هستم من دندان چولوییم روکش است و امروز خواب دیدم گوشه ای از روکش دندانم لپر شده یعنی کاملا نشکسته و گوشه ی ریزی از آن شکسته
ممنون پیشم هر چی زودتر تعبیرشو بگید
مدیر ارشد
۰۰

سلام سارا جان

چشم سعی میکنم هرچه زودتر تعبیر خواب لب پر شدن دندانت رو بگم که خیال تو گل دختر راحت بشه .

دیدن دندان در خواب به زیبایی و عزت نفس ما مربوط میشه. بخاطر همین خیلی اوقات وقتی ما نگران جایگاهمون در اجتماع هستیم ممکنه خواب ببینیم که دندان هامون افتادن. طبیعتا وقتی دندان می افته چهره ما زشت میشه و باعث خجالت و شرمندگی ما میشه، و کسی دوست نداره با دندان های زشت و افتاده صحبت بکنه. 

احتمال میدم که این روزها نگران چیزی هستی و همین موضوع باعث شده این خواب را ببینی.

 منتظر شنیدن خوابهای بیشتری ازت هستم،

قربانت

یاسر باقری
۰۰
پاسخسلام خدمت دوستان گرامی بنده دیشب خواب دیدم دندان جلویی فک پایینم لق شده و اونو با دست راستم گرفتم تو دستم از انتهای دندونم به حالت سیاه شدگی بود که همون باعث افتادن دندونم شد خیلی ناراحت شدم لطفا میشه تعبیرشو بگین ممنونم
مدیر ارشد
۰۰

آقای یاسر سلام بر شما

افتادن دندان در خواب بسته به وضعیت روحی و روانی و زندگی شخصی بیننده خواب می تواند تعابیر و تفاسیر مختلفی داشته باشد. در اینجا به چند مورد آن اشاره می کنم 

 ترس از تغییر یا از دست دادن کنترل بر امور: خوابهای از دست دادن دندان می تواند با ترس از تغییر یا احساس از دست دادن چیزی مهم در زندگی شما همراه باشد. ممکن است منعکس کننده اضطراب در مورد ضررهای احتمالی باشد.

احساس ناتوانی یا آسیب پذیری: از دست دادن دندان در خواب می تواند نمادی از احساس ناتوانی یا آسیب پذیری در زندگی بیداری باشد. ممکن است به موقعیت هایی مرتبط باشد که احساس می کنید کنترل ندارید یا با چالش هایی روبرو هستید که باعث می شود احساس درماندگی کنید.

ارتباط و بیان: دندان ها برای ارتباط و بیان ضروری هستند. خواب دیدن از دست دادن دندان ممکن است نشان دهنده مشکلاتی در ابراز خود یا احساس ناتوانی در برقراری ارتباط موثر در یک موقعیت خاص باشد.

افتادن دندان در خواب همچنین می تواند به تصویر شخصی و اعتماد به نفس فرد از خودش مربوط باشد: دندان ها با ظاهر و اعتماد به نفس ما مرتبط هستند. خواب از دست دادن دندان می تواند منعکس کننده نگرانی در مورد تصویر شما از خود یا عدم اطمینان از خود باشد.

امیدوارم این تحلیل خواب برای شما مفید بوده باشد. 

منتظر خواندن خوابهای بیشتری از شما هستیم.

با احترام

سارا موفق
۰۰
پاسخ

سلام من خواب دیدم تو یه موقعیت تقریبا متشنج هستم و با جمعی از همکار و فامیلم دندون آسیاب فک بالام یکم شکستگی داره و کلا وضعیت خوبی نداره و تو خواب دیدم همون دندون افتاد بدون خونریزی و درد و شکسته شکسته افتاد و هر تیکشو که میکشیدم بیرون یه دندون جدید بود انگار و کف دستم پر از انواع اقسام دندون ها بود (شکسته، زرد، پوسیده،سیاه،کرم زده حتی و …) و بعدش تو خواب به یه موقعیت دیگه رسیدم که اذیت کننده بود و یجورایی زندگیم به خطر افتاده بود تعبیرش چی میتونه باشه؟ دندون هارو هم تو یه دستمال گذاشتم و نگه داشتم تو خواب

هستی
۰۰

سارا جان سلام

افتادن دندان در خواب می توانند تعابیر مختلفی داشته باشد با این حال، من می توانم برخی از تعابیر ممکن را برای عناصر موجود در خواب شما ارائه دهم که می تواند در درک بهتر این خواب به شما کمک کند.

 شکستگی دندان آسیاب و پیدایش دندانهای جدید در خواب: مورد اول دندان آسیاب شکسته در خواب شما است که می تواند نمادی از احساس آسیب پذیری یا بی ثباتی در یک منطقه خاص از زندگی شما باشد. ممکن است نشان دهنده یک موقعیت چالش برانگیز یا رو به وخامت باشد که باعث ناراحتی شما شود. پیدایش دندانهای جدید در خواب می تواند نشان دهنده پتانسیل رشد، نوسازی یا تغییر شکل در مواجهه با وضعیتهای دشوار زندگی باشد اما متاسفانه در خواب شما این دندانها همگی پوسیده و خراب هستند که نشان دهنده لزوم بازنگری و تغییر در وضعیت فعلی زندگی و همینطور تصمیم گیری هایتان است.

دندان شکسته در کف دست شما:  دندان های مختلف در کف دست می تواند نمادی از رویارویی و برخورد با جنبه های مختلف خود یا تجربیات شخصی باشد. دندان های شکسته، زرد، پوسیده، سیاه و کرم خورده در خواب ممکن است نمایانگر جنبه های منفی یا ناسالمی باشد که شما از آنها آگاه می شوید یا سعی می کنید آنها را رها یا بازتعریف کنید. جمع آوری و نگه داشتن آنها در یک دستمال ممکن است نشان دهنده تمایل به حفظ یا بررسی بیشتر این جنبه ها باشد، که نیازمند تامل بیشتر است.

مورد سوم موقعیت آزاردهنده و احساس خطر در خواب: قسمت دوم خواب شما، جایی که با یک موقعیت آزاردهنده مواجه شدید و احساس کردید که زندگی شما در خطر است، ممکن است منعکس کننده احساس استرس، اضطراب یا درگیری در زندگی بیداری شما باشد. این بخش از خواب ممکن است نیاز به پرداختن به این موقعیت های چالش برانگیز را برای به دست آوردن مجدد احساس امنیت یا آرامش برجسته کند.

مهم است که احساساتی را که در طول خواب افتادن دندان تجربه کردید و همینطور هرگونه ارتباط شخصی مرتبط با نمادها و رویدادها را در همه خوابهایتان در نظر بگیرید. به‌علاوه، تأمل در شرایط، روابط و احساسات فعلی‌تان در زندگی بیداری ممکن است بینش بیشتری در مورد تعبیر افتادن دندان شکسته درخواب برای شما فراهم کند.

امید که این تحلیل مفید بوده باشد.

 منتظر خواندن خوابهای بیشتری از شما هستم سارا جان

قربانت

مائده افتخاری
۰۰
پاسخسلام.من خواب دیدم نصف دندون عقب فک پایین ام افتاد تو دستم. بعد به مامانم میگم وای مامان حالا چی کار کنیم؟میشه لطفا تعبیرش رو بگید خیلی نگران ام
هستی
۰۰

مائده جان سلام

تعبیر خواب افتادن دندان در دست رو در کامنتها برای افراد زیادی بطور مفصل توضیح دادم. پیشنهاد میکنم کامنتهارو یه نگاهی بیندازی.

خیلی خلاصه میتونم بگم احتمالا در معرض تغییراتی هستی که این تغییرات برات نگرانی و اضطراب بوجود میاره یا آورده، این تغییرات لزوما منفی نیستن و میتونن در جهت منافع و رشد شخصی تو باشن.

خوابهای دیگری اگر میبینی رو برام بنویس.

قربانت

هلما صابری
۰۰
پاسخسلام.من خواب دیدم اول یکی از دندونای فک بالام که قبلا عصب کشی کرده بودم افتاد توی دستم و بعد از اون دندونای اطرافش لق شد و من با زبونم اونارو انداختم و توی دستم گرفتمشون مادرم و چند نفر از فامیل هم توی خوابم بودن که مادرم با کمی عصبانیت و ناراحتی دندون هارو از من گرفت تا بعدا بتونیم درستشون کنیم احساس خود منم در خواب خیلی بد نبود فقط از احساس خالی بودن جای دندون ها یکم اذیتم میکرد و الان تو دوره خیلی پرتنشی از زندگیم هستم بنظرتون این خواب چه تعبیری داره؟
هستی کشاورز
۰۰

هلما جان سلام 

افتادن دندان در خواب در افراد و موقعیت های مختلف تعابیر متفاوتی داره. اما بطور کلی چیزی که از خوابت فهمیدم رو برات شرح میدم امیدوارم بهت در درک بهتر نمادهای خوابت کمک بکنه.

یکی از تعابیر افتادن دندان در خواب از دست دادن شادابی و سرزندگی هست. از اونجایی که دندان ها با قدرت و انرژی مرتبط هستند و  به ما اجازه می دهند گاز بگیریم، بجویم و صحبت کنیم، افتادن دندان ها در خواب ممکنه نشان دهنده از دست دادن قدرت شخصی یا سرزندگی باشه. این خواب میتونه نشان دهنده این باشه که تو در برخی از جنبه های زندگیت احساس ضعف یا ناتوانی و خلا می کنی.

تعبیر دیگری که میشه برای افتادن دندان در خواب متصور شد ترس از پیری یا مرگ و میر هست: دندان ها با جوانی و جذابیت فیزیکی مرتبط هستن. از دست دادن دندان در خواب ممکن است نشان دهنده ترس از پیر شدن یا نگرانی در مورد مرگ و میر باشه. ممکنه در خصوص گذر زمان مضطرب و نگران باشی. 

از طرفی  دندان ها برای صحبت کردن مهم هستن. اینکه در خوابت دندانهات در دستت افتادن میتونه بیانگر نوعی چالش یا ناامنی در برقراری ارتباط موثر باشه. شاید نیاز باشه که خودت رو ابراز کنی و از طرف دیگران درک بشی.

نکته دیگری که در خوابت باعث شد ذهن منو درگیر کنه حضور مادرت و رفتار تند وی در مقابل این اتفاق هست. در مورد تاثیرات و نقش مادرت در زندگی شخصی ت تامل کن. ببین چقدر حضور و نقش او در زندگی تو پررنگ هست؟ این حضور گاهی لزوما فیزیکی نیست و میتونه تاثیرات نقش مادر در رروان انسان باشه. به روایت دیگه گاهی افراد با وجود اینکه حتی پدر و یا مادر خودشون رو از دست دادن اما قدرت و کنترلگری والدین برای همیشه در روانشون حک شده و در مواقع مهمی در زندگی روی تصمیمات اونها اثر میگذاره.

در  تعبیر خواب به روش یونگ ما افراد را تشویق می‌کنیم که تداعی‌های شخصی، احساسات و تجربیات مربوط به نمادهای خوابشون رو خودشون با حوصله انجام بدن تا به تعبیر دقیق‌تری از خواب برسند.

خوابهای دیگری اگر میبینی رو برام بنویس. خوشحال میشم بتونم در تعبیر خوابهات بهت کمک بکنم.

قربانت

سارا کمالی
۰۰
پاسخسلام من خواب دیدم که پنج تا از دندان هام کنده شدن که دو تا شون زرد بود و بعد تف شون کردم توی دستم بعد از اینکه دندان هام کنده شدن رفتن توی آینده خودم رو نگاه کردم و دیدم یکی شون جلو بوده
مریم فلاحی
۰۰
پاسخسلام من خواب دیدم دندان هام لق هستن چندتا بالا و چندتا پایین و خودم از جا با ریشه در میارم خیلی مرتب و کامل.یکیشون تو دونه مو در آورده بود خیلی زیاد موها رو میکندم و بقیه. رو سعی میکردم تمیز کنم و جمع کرده بودم کف دستم با استرس از دندانپزشکی ببرم که دوباره بکارن تو دهنم....میتونم بپرسم تفسیرش چیه
هستی کشاورز
۰۰

سلام

کندن دندانهای خود از ریشه در خواب میتونه از جنبه های مختلفی مورد تحلیل قرار بگیره. من چند مورد رو براتون شرح میدم، شما بسته به شرایط و موقعیت فعلی که در زندگی دارید می تونید خودتون به درک بهتری از این خواب برسید. یکی از تحلیلهای من برای بیرون آوردن دندان از دهان در خواب اضطراب و ناامنی هست.  ممکن است منعکس کننده احساس آسیب پذیری، ناتوانی یا عدم کنترل در زندگی بیداری شما باشه. دومین مورد  ترس از تغییر یا از دست دادن هست. از آنجایی که دندان ها با ثبات و هویت مرتبط هستند درآوردن دندان از ریشه در خواب ممکنه نشان دهنده ترس از تغییر یا از دست دادن باشد. این خواب می تواند بازتابی از دلهره ای باشد که نسبت به تغییرات احتمالی احساس می کنید یا ترس از دست دادن چیزی مهم برای شما.

مورد سوم و خیلی مهم در خصوص تعبیر خواب دندان چالش های ارتباطی هست. از انجایی که  دندان ها برای برقراری ارتباط و ابراز وجود ضروری هستند درآوردن دندان‌هایتان در خواب می‌تونه بیانگر مشکلاتی در بیان خود یا ترس از ناتوانی در برقراری ارتباط مؤثر باشه. شاید احساس می‌کنید صداتون سرکوب می‌شه یا اینکه در حال تلاش برای انتقال افکار و احساسات خود در یک موقعیت خاص هستین.

امیدوارم تحلیلم از دیدن دندان در خواب براتون مفید بوده باشه.

پیشنهاد میکنم خوابهای دیگه ای اگر میبینید هم برام بنویسید تا بهتر بتونم بهتون کمک کنم.

با احترام

Mmmmmm
۰۰
پاسخسلام وقت شما بخیر من خواب دیدم ک اول در دندانپزشکی بودیم بعد دکتر چند دندان خواهرم را کشید بعد من درحال راه رفتن بودم که از قبل چند تا از دندانام وجود نداشت چند تا هم لق بود بعد من دست زدم به دندان بالاییم کل ردیف بالا انگار مصنوعی بود چون ب هم چسبیده بود رو دراوردم اما چون یکیش ریشه داشت بقیه هم نمیتونستم در بیارم و گذاشتمش سر جاش
هستی
۰۰

سلام 

لطفا کمی بیشتر در مورد خوابتون توضیح بدید ببینیم احساس شما در حین دیدن دندان مصنوعی در خواب و همینطور پس از بیداری چی بوده. در عین حال بفرمایید سن شما چقدره؟

با احترام

پرستش
۰۰
پاسخمن خواب دیدم رفتم دعوا بعد در حال فرار بودم بعد دندونای پایینم کج بود بود و دندونای من در اصل کج نیستن و خوردم به یه چیزی و دندونم افتاد خیلی سعی کردم دندونمو بزارم سر جاش ولی هر بار تلاش کردم نشد بعد دیدم انگار دوتا دندون دیگ بجاش در اومد
من 15 سالمه و این خوابو دیدم
هستی
۰۰

سلام عزیزم 

ممنون که برای تعبیر خواب افتادن دندان به سایت من مراجعه کردی.

دعوا کردن نوعی چالش هست در زندگی ت که با اون روبرو هستی. دندان کج هم شرایطی هست که الان با اون مواجه هستی و به نظر میاد ایراد داره .. حالا این شرایط دستخوش تغییرات میشه .. توی خوابت بر اثر برخورد به چیزی دندان ت افتاد این موقعیتی هست که زندگی برات ایجاد میکنه که تغییر رخ بده، پس نگران تغییر نباش. از طرفی پس از این از دست دادن اولیه یا همون تغییر که ممکنه پذیرشش اولش سخت باشه واست چیزهای جدیدی وارد زندگی ت میشه، که این موضوع با ظاهر شدن دو دندان جدید در خوابت نمایان شده.

خوابهای دیگری اگر میبینی برام بنویسم بیشتر بتونم بهت کمک کنم.

قربانت

علیرضا مرتضوی
۰۰
پاسخسلام و احترام
من خواب دیدم یه جایی بودم با یه نفر انگار در حال بحث بودم یهو دست بردم به دهانم دندان نیشم را که لق بود کمدم یک قسمتش موند که شامل ریشش بود قسمت اول را که کندم آوردم بیرون و از روی کنجکاوی نگاهش کردم کمی پوسیده بود ولی خیلی نه بعد این دندان یهو به طرز عجیبی به وسیله ی پیشرفته ای تبدیل شد و بعد قسمت دیگر دندانم را که کندم و قسمت ریشه هم بیرون آمد به یک وسیله ی خاص تبدیل شد و تکنولوژی عجیب غریبی داشت
هستی
۰۰

سلام 

کندن دندان در خواب با اراده شما اتفاق افتاده که نشان از کنترل شما روی اوضاع هست. البته اگر از روی خشم و خودآزاری این کار را کردید بهتره مراقب عواقب برخی تصمیمات و رفتارهاتون در بیداری باشید. از طرفی تبدیل شدن دندان به یک وسیله پیشرفته می تونه تغییرات مثبت تلقی بشه. در زبان فارسی ضرب المثلی داریم که میگه دندانی که درد میکنه را باید کند و دور انداخت. حس من نسبت به این خواب مثبت هست. اگر تمایل داشتید خوابهای دیگرتون هم بنویسید که بتونم بیشتر در روند تغییرات روانتون بهتون کمک کنم. با احترام

منظر سادات
۰۰
پاسخسلام، من خواب دیدم بیشتر دندانهام دونه دوندونه دارن می افتن و من نگران و متعجب هستم، همینجوری از ذهنم دندان در می آوردم.
اه خیلی بد بود
ملیکا احمدی
۰۰
پاسخخواب دیدم که دندان مصنوعی خریدم و قصد دارم دندان هام را بکشیم و دندان مصنوعی نصب کنم این چه تعبیری دارد؟
هستی
۰۰

سلام بر شما

دوست عزیز تعبیر خواب دندان مبحث بسیار گسترده ای هست. پیشنهاد می کنم مقاله تعبیر خواب دندان و همینطور ویدیویی که در این خصوص آماده شده را تماشا کنید، احتمالا به پاسخ برخی از سوالاتتان خواهید رسید.

با احترام

ریحانه سعیدی
۰۰
پاسخخواب دیدم که در مهمانی بودیم و من خیلی دندان درد داشتم و هیچ لذتی از مهمانی نبردم و همش نالان بودم
هستی
۰۰

سلام 

تعبیر خواب دندان می تواند به حس ارزشمندی شما نسبت به خودتان مربوط باشد. اهمیت اینکه چطور در نظر دیگران دیده می شوید و ... 

 

نورانی
۰۰
پاسخخواب دیدم که وقتی اولین لقمه غذا را گذاشتم در دهانم دندانم شکست . در حین خوردم صبحانه بودم
آناهیتا افشار
۰۰
پاسخخواب من در مورد دندان بود دو روز متوالی خواب تکراری دیدم که دندانم لق شده و اذیتم می‌کنه
هستی
۰۰

سلام 

در خصوص تعبیر خواب افتادن دندان به بسیاری از کامنتهای همین پست که خوابهای. واقعی هموطنان بوده، پاسخهای خوبی داده شده، پیشنهاد میکنم نگاهی بیندازید، حتما مفید خواهد بود.

با احترام

نریمانی
۰۰
پاسخخواب دیدم که دندانم هایم را کامپوزیت کردم و دکترم قبول کرده بود که من هزینه را اقساطی بدون سود پرداخت کنم و من در خواب خوشحال بودم
احتشام
۰۰
پاسخخواب دیدم که برای پدر بزرگ یک دندان طلا خریدیم و دندان جلو فکش را دندان طلا نصب کرد
ثریا محبتی
۰۰
پاسخخواب من در مورد دندان مصنوعی و قالب گیری دندان بود خواب دیدم که در حال ساختن دندان مصنوعی هستم
نیک نژاد
۰۰
پاسخخواب دیدم که با یک شخص ناشناس در حال دعوت هستم و یکهو بهش ضربه زدم و دندان جلو صورتش شکست
برزو قارایی
۰۰
پاسخسلام من خواب دیدم که در مطب دندان پزشکی منتظر نوبت دکتر هستم و دندان درد داشتم
سیما تکاف
۰۰
پاسخمن خواب دیدم که یک شربت توت فرنگی درست کرده بودم وقتی که خوردم دندان هام قرمز شده بود و پاک نمی‌شدند
سمانه رئیسی
۰۰
پاسخوقتتون بخیر من خواب دیدم که یک مسواک برقی به ارزش قیمت پنج میلیون هدیه گرفته بودم و در حال استفاده ازش بودم
فریدون تهمور
۰۰
پاسخسلام خسته نباشید تعبیر خوابم را از مقاله های شما دریافت کردم و متشکرم
کامران همتی
۰۰
پاسخخواب دیدم که آدامس خوردم و این باعث شد دندان هام سبز بشه و رنگی بشه
یلدا صولتی
۰۰
پاسخخواب دیدم که دندان درد دارم و دو تا از دندان هام لق شدن و خون ریزی دارن
هلما تیموری
۰۰
پاسخسلام بی زحمت بگین تعبیر خواب دخترم وی می‌تونه باشه
خواب دیده که دندان درد داره و از دهانش خون میاد
شادی کرمی
۰۰
پاسخخواب دیدم که دختر دو سالم شش تا دندان شیری درآورده
سعیده نراقی
۰۰
پاسخخواب دیدم که در حال مسواک زدن بودم و دندان های خودم و پسرم را مسواک میزدم
صبا آذرپیک
۰۰
پاسخسلام خواب دیدم که دندانم درد می کنه و از دندان درد صورتم باد کرده بود و نبود شده بود آیا تعبیری همراه دارد؟
هستی
۰۰

سلام 

حتما برای خواب دندانی که دیدید تعبیری وجود دارد. پیشنهاد میکنم مقاله تعبیر خواب دندان را مطالعه فرمایید.

با احترام

مینا
۰۰
پاسخسلام مقاله تون را در مورد تعبیر هر نوع خواب از دندان را مطالعه کردم و پاسخم را دریافت کردم با تشکر
مرشدی
۰۰
پاسخدر خواب و رویا یک جفت دندان مصنوعی برای مادربزرگم هدیه خریده بودم تعبیری دارد؟
سرمدی
۰۰
پاسخخواب دیدم که دندان های پسرم رشد کرده و داشتم بهش مسواک زدن را آموزش میدادم تا یاد بگیره مسواک بزنه
پروین
۰۰
پاسخوقت بخیر خواب دیدم که ارتودنسی دندانم را جدا کرده بودم و دندان هام صاف و مرتب شده بود و لبخند زیبا داشتم
ندا محبت
۰۰
پاسخ

امکان دریافت مشاوره تلفنی تعبیر خواب وجود دارد ؟ شماره تماس و ساعت کاری مجموعه را برای من ارسال کنید با تشکر

صدرا
۰۰
پاسخپسر من چهار ماهشه خواب دیدم دندان های شیری اون شروع به رشد کرده و یک میهمانی بزرگ برای گرفته بودیم
گیلدخت
۰۰
پاسخپسر من شش ماهه است و خواب دیدم که برایش جشن دندونی گرفتیم و تهیه تدارک فراوان دیده بودیم و یک مهمانی مجلل داشتیم
هستی
۰۰

سلام 

این خواب میتونه بازتاب افکار روزمره شما باشه. ممکن است در بیداری در حال تدارک مراسمی برای جشن دندونی فرزندتون باشید و همین امر در خواب شما نمودار شده.

زنده باشد

غفاری
۰۱
پاسخلطفاً تعبیر این رویا را برای من بگین تعبیر خواب افتادن دندان عقل چه می تواند باشد
هستی
۰۰

سلام 

مرحمت بفرمایید کامنتهای دوستان دیگر در خصوص افتادن دندان و همینطور مقاله افتادن دندان رو مطالعه کنید و همینطور ویدیوی افتادن دندان رو تماشا کنید، تمامی مطالب مهم در خصوص افتادن دندان عقل و غیره را شرح داده ام.

با احترام

باران
۰۰
پاسخدیروز خواب دیدم دندان جلو صورتم افتاده من این است هفته عروسیمه و خیلی استرس دارم میترسم تعبیر بشه
جعفرپناه
۰۰
پاسخسلام دخترم دندان های شیریش نیفتاده و من همش نگرانم که کارش به جراحی و دکتر بکشه دیشب خواب دیدم که اومده پیشم و با خوشحالی بهم نشون میده چندتا از دندان هایش افتاده
فاطمه مطوری
۰۰
پاسخسلام من 15 سالمه و خواب دیدم که دست خواهرم به دهان من برخورد می‌کنه و دندان هایم لق میشه و 5 تا از دندان ها تو دست می افته که بدون خونریزی بود و دندان ها خیلی سفید زیبا هم بود
هستی کشاورز
۰۰

سلام فاطمه جان

تعبیر خواب افتادن دندان برای تمامی افراد در شرایط خاصی از زندگی آنها پیش می آید، در خواب شما، این خواهر شماست که منجر به افتادن دندان شما شده است. باید دید نقش این انرژی که خواهر شما در خواب آن را به عهده گرفته در زندگی شما چیست. خواهش میکنم خواهرت را در بیداری مقصر ندان، نه در مورد این خواب و نه در موارد دیگری که ممکن است آگاهانه و یا ناخودآگاه معقتد باشی که حضور وی باعث تحت تاثیر قرار گرفتن سرنوشت تو شده است. 

لازم است بدانی که تمامی افرادی که در خواب ما ظاهر می شوند بخشهایی درونی وجود خود ما هستند.

 

قربانت

احمدی
۰۰
پاسخسلام من اصلا دندان مصنوعی ندارم و دندان هام سالمه ولی خواب دیدم که دندان مصنوعی دارم استفاده میکنم و این منو نگران کرده
هستی کشاورز
۰۰

سلام 

آقا یا خانم احمدی 

تعبیر خواب دندان مصنوعی می تواند به نگرانی های شما نسبت به سلامتی و ظاهرتان مربوط شود. 

اگر جزو افرادی هستید که خیلی مراقب سلامتی و حفظ جوانی خود هستید، ناخودآگاه شما با تصاویر شوکه کننده و اغراق شده همچون افتادن دندان در خواب یا دندان مصنوعی قصد دارد تمرکز و توجه شما را به سمت چیزی مخالف آن سوق دهد.

کمی در احوالات این روزهای خود عمیق شوید، ببینید کجای زندگی بیش از حد برای حفظ یک موضوع و کنترل آن تلاش کرده اید؟

موفق باشید.

گلاره شیبانی
۰۰
پاسخسلام من از نظر جسمی دو روزه بیمار هستم دیشب خواب دیدم که تمام دندان هام سبز رنگ شده و من هرچی مسواک میزنم افاقه نمیکرد
هستی کشاورز
۰۰

سلام گلاره جان

خواب دندان شما همزمان شده با ناخوش احوالی شما از نظر جسمی.  تعبیر خواب دندان مثل بسیاری از تعابیر دیگر ارتباط مستقیمی با وضعیت روحی و روانی فعلی شخص دارد.

همانطور که در مقاله تعبیر خواب دندان بهش اشاره کردم، دندان ها نماد قدرت و سلامت جسم هستند، معمولا مشکل دندان مانع خوردن غذا می گردد و غذا نخوردن باعث ضعف جسمی و از دست دادن قدرت می شود. به نظر میاد دیدن خواب دندانهای سبزرنگ به نگرانی های فعلی شما در خصوص سلامتی تان ارتباط دارد. 

پیشنهاد می کنم اگر این روزها خوابهای دیگیر دیدید همینجا برایم بنویسید تا بتوانم در تعبیر خواب بیشتر به شما کمک کنم.

با احترام

بهاره نادری
۰۰
پاسخخواب من درمورد افتادن دندان هست همسرم خواب دیدن در مهمانی هستیم و درحال صحبت دندان های اسیابش میفته
پنج تا دندان از لثه اش میفته
فرهاد سلطانی
۰۰
پاسخسلام خواب دندان چه معنایی می‌تونه داشته باشه
من خواب دیدم که دندانم همشون ریخته و های نگران و متاصل و ناراحت بودم
سینا بیگی
۰۰
پاسخخواب دیدم در حال پیاده روی بودم و یکهو خوردم زمین دندانم شکست و اون رو قورت دادم
قورت دادن دندان شکسته چه معنی داره
مهتاب سارمی
۰۰
پاسخسلام دیشب خواب خوشحال کننده ای دیدم میخاستم تعبیرش را بدونم خواب دیدم دندان پزشکی رفتم و تمام دندان هام را بزرگ و صدفی و سفید کردم و خنده بر لب داشتم و خرسند بودم خیلی خواب خوبی بود
هستی کشاورز
۰۰

سلام بانو 

با تجربه ای که من از تعبیر خواب دندان دارم می توانم بگویم که این خواب به میزان اعتماد به نفس و یا عزت نفس شما در زندگی ارتباط دارد. با توجه به اینکه هیچ شناختی از شما ندارم نمی توانم جزییات بیشتری در این خصوص در اختیارتان بگذارم. اگر تمایل دارید نکات بیشتری در خصوص دندانپزشکی و دندانهای سفید بدانید پیام دهید تا گفتگو کنیم.

با احترام

شادی پیکانی
۰۰
پاسخدر واقع رویای که من دیدم درمورد این بود که تمام دندان هام خراب و سیاه شده بود و درد میکرد و من خیلی رنجیده بودم
حمیدی
۰۰
پاسخچندین بار خواب دیدم ک دندونام همشون ریخته خیلی ترسیده بودم ک ممکنه چه اتفاقی برام بیفته تا اینکه رفتم پیش یک روان درمان و تونستم ی سری چیزا رو حل کنم مشکل از اعصابم بود
هستی
۰۰

سلام آقا/خانم حمیدی

از اعصابت هست اصطلاحی رایجه که بسیاری از پزشکان یا حتی مردم عادی بکار میبرند اما اغلب معنای درست پشت اون به درستی درک نشده. اعصاب همان نیمه ناپیدای روان آدمی هست که می توان با عنوان بخش ناخودآگاه روان از آن یاد کرد. البته که از لحاظ روانشناسی تحلیلی اعصاب به روح و خویشتن درونی هم اتلاق میشه. از انجایی که اغلب خوابهایی که می بینیم ریشه در سایه های شخصیتی دارند، لذا شناخت محتویات ناخودآگاه شخصی و جمعی به فرد کمک می کنه که گره های روانی ش رو باز کنه و به آرامش برسه ، طبیعتا حاصل این حل و فصل گره های روانی تغییر روند و محتویات خوابها هم هست.

خوشحالم که با مراجعه به روان درمانگر و جدی گرفتن تعبیر خوابهاتون توانستید به پاسخ برخی سوالاتتون برسید.

 

 

کریمی
۰۰
پاسخسلام من دیشب خواب دیدم یک پسر بچه 6 7 ساله با دست یکی از دندان های بزرگ عقب من رو گرفته و آویزون شده و ب طرز وحشیانه ای ول نمیکنه و هرچقد داد و بیداد هم میکنم پدر مادرش که آشنا هم به نظر می رسیدند هیچ کاری نمیکردند بعدش ک بچه رو به هر نحو دفع کردم پیش خواهرم بودم که دست به دندانم زدم و دندونم اومد تو دستم و بعدش خیلی ناراحت و خشمگین بودم و از خواب پریدم، میشه بگید چه پیامی داره هرچقد گشتم این شرایطو پیدا نکردم تو تعابیر، 23 سالمه پسر هستم
هستی کشاورز
۰۱

سلام آقای کریمی، ممنون از اعتماد شما برای طرح این پرسش

چون شناختی از شما و وضعیت فعلی روان و زندگی تون ندارم نمی توانم بطور دقیق بگویم که این خواب چه معنایی برای شما دارد اما بطور کل می توان گفت که این کودک می تواند اشاره ای باشد به نوعی غریزه درون شما که تلاش دارد نوعی تغییر در زندگی شما ایجاد بکند. با توجه به اینکه دندان در وهله اول می تواند نماد نوعی امنیت و قدرت باشد ممکن است این تغییر مربوط به کم شدن قدرت شما در برخی زمینه ها و یا احساس ناامنی باشد. روشن است که طبق پیام خواب این تغییر توسط یک نیروی غریزی درونی ممکن است رخ دهد.
  از دست دادن دندان برای شما چه چیزی را تداعی می کند، پاسخ به این سوال می تواند کمک زیادی به تعبیر خوابتان کند. 

امیدوارم پاسخم مفید بوده باشد، اگر سوال دیگری دارید در ادامه همین کامنت مطرح بفرمائید.

Mohsen کریمی
۰۰
سلام ممنون از اینکه پاسخ دادید جوابتون حس خوبی بهم القا کرد چون واقعا اینجوریه و زندگیم پر از تنش هست و تمام تلاشمو دارم میکنم که تغییرش بدم و به وضعیت مالی خوبی برسم، چنل یوتوبمو دارم استارت میکنم همراه آنلاین شاپی که در نظر دارم ولی خیلی سخت هست شروعش در این حین یه حس خیلی قدیمی هم هنوز تو وجودم زنده هست نسبت به یه نفر که جلو چشمم رفته با کس دیگر ولی در طول روز چندین بار ذهنم درگیرش میشه ولی زود جمع و جورش میکنم و در مورد نا امنی در مورد بدنم خیلی حس نا امنی دارم چون قد بلندی دارم ولی لاغر هستم و دلیل یه سری اتفاقاتو حتی ربط میدم به لاغر بودنم چون خیلی اعتماد به نفسمو گرفته نمیتونم لباس دلخواهمو بپوشم حتی رابطه از دست رفتم هم به نوعی به خاطر کمبود اعتماد به نفسم میتونه باشه و خیلی اذیتم میکنه البته حدود دو هفتس که با صورت جدی باشگاهو شروع کردم تا دوسال آینده نباید اینجایی باشم ک هستم. ممنون میشم جزئیات بیشتری بهم بگید
هستی کشاورز
۰۰

سلام مجدد به شما آقای کریمی

 خوشحالم که پاسخ من به خواب شما در مورد افتادن دندان مفید بوده.

تنش ها و درگیری های شمارا درک می کنم، خصوصا که در ابتدای سن جوانی یا به قولی در عنفوان جوانی هستید و درگیر ابهامات زیادی در زندگی خود هستید. طبیعتا این ابهامات در اوایل جوانی طبیعی و گذرا هستند. نکات قابل تاملی که در خواب شما وجود دارد یکی پسربچه سمج است، دوم تلاش پسربچه برای کندن دندان شما به زور و نهایتا مقاومت و خشم شما نسبت به این موضوع. باید به موضوع پسربچه یا همان انرژی که تلاش دارد چیز مهمی را از شما بگیرد بیشتر توجه کرد. پسربچه طبیعتا یک انرژی درون خود شماست، پس نیاز نیست به دنبال آن در جهان بیرون بگردید! باید روی این انرژی که شمارو دچار دگرگونی و ناراحتی کرده تمرکز کنید.  فراموش نکنید که تمامی کارهایی که ما در زندگی می کنیم و تمامی اتفاقاتی که تجربه می کنیم حاصل تعادل و یا عدم تعادل انرژی های درونی ماست.

نکته دوم: در بسیاری از خوابها افتادن دندان به نگرانی های افراد نسبت به زیبایی و جوانی برمیگردد، در مورد شما هم با توجه به اینکه نگرانی و عدم رضایت زیادی نسبت به ظاهر خود دارید می تواند صدق کند. 

لازم به ذکر است که برخی از خواب و رؤیا ها بطور سریالی دیده می شوند و نیاز هست که تک تک آنها را کنار هم بررسی کنیم تا بتوانیم به تعبیر درستی برسیم. پیشنهاد می کنم در صورت تمایل خوابهایی که از این به بعد می بینید را نیز در ادامه همین کامنت یادداشت کنید تا بتوانیم به تحلیل دقیقتری برسیم.

روزخوش

 

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 17

جدیدترین نمادهای خواب