بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد هستی کشاورز کاملا محفوظ می باشد

110 تعبیر خواب دندان بر پایه روانشناسی [در حال بروزرسانی]

110 تعبیر خواب دندان بر پایه روانشناسی [در حال بروزرسانی]

آیا خواب دندان دیده‌اید؟ یا اینکه مرتب خواب افتادن دندان می‌بینید و به نظر می‌آید این خواب می‌خواهند پیامی را به شما منتقل کند؟ تعبیر خواب افتادن دندان در خواب می‌تواند برای افراد مختلف با توجه به موقعیت زندگی آنها معانی مختلفی داشته باشد. در خواب‌های افتادن دندان خواب بیننده دندان‌هایش را به هر دلیلی از دست می‌دهد. این خواب از رایج‌ترین خواب‌ها بین افراد است. برخی از انواع رایج خواب دندان عبارتند از خواب‌هایی که در آن دندان‌های بیننده خواب در دستانش خرد می‌شود یا خواب‌هایی که در آن دندان‌ها با یک لمس ساده می‌افتند. این خواب‌ها می‌توانند بسیار ترسناک باشند، حتی بیشتر از خواب تعقیب یا خواب‌های مربوط به سقوط از بلندی. من هستی کشاورز در این مقاله همه آنچه نیاز است در مورد خواب دندان بدانید را برایتان شرح داده‌ام. با من همراه باشید و از اطلاعات مفید این مقاله بهره ببرید.

 

 

 

نماد دندان

قبل از اینکه به تحلیل خواب‌های افتادن دندان‌ها بپردازیم، ابتدا به معنای دندان‌ها نگاه می‌کنیم. دندان‌ها نه تنها نماد قدرت و دگرگونی هستند، بلکه برای بقای بهترین‌ها نیز ضروری هستند. به عنوان مثال در هضم، دندان‌ها برای تجزیه غذا ضروری هستند. دندان قروچه نشان دهنده قدرت و پرخاشگری است. بسیاری از حیوانات از دندان‌های خود به عنوان ابزار استفاده می‌کنند. دندان‌ها هنگام لبخند زدن می‌توانند حامل پیام عشق و دوستی باشند. در برخی فرهنگ‌های ابتدایی، از دست دادن دندان به معنای از دست دادن قدرت و جوانی یا حتی به معنای اختگی روانی است. اگر حیوانی دندان‌هایش را از دست بدهد، نمی‌تواند از خود دفاع کند یا در صورت لزوم حمله کند. بنابراین، به طور خلاصه، دندان‌ها نه تنها نمادی از ویژگی‌های اساسی محافظت، پرورش و عشق هستند، بلکه نماد بقا، سازگاری و رشد هستند.

دندان‌ها همان ابتدای فرآیند هضم هستند. آنها غذا را قبل از ورود به معده ما تجزیه می‌کنند تا مواد مغذی بهتر در سیستم گوارش ما ادغام شوند. به طور نمادین، دندان‌ها می‌توانند به آغاز فرآیند مشابهی از هضم روانی اشاره کنند. نماد دندان در خواب می‌تواند اشاره به تلاش برای پردازش اطلاعات و رویدادهایی که وارد آگاهی ما می‌شوند تعبیر شود. نکته مهم این است که دندان‌ها به طور طبیعی فقط در دو مرحله از زندگی انسان می‌ریزند: اوایل کودکی زمانی که در حال به دست آوردن دندان‌های سنین بزرگسالی خود هستیم و در سنین پیری و کهولت سن. ما در دوران نوزادی و اغلب در سنین پیری لثه‌هایمان تقریباً خالی از دندان است. تجربه مشترک بین نوزادان و افراد مسن تجربه عدم استقلال است. برای هر دو مرحله کودکی و پیری، انتخاب شخصی و میل شخصی چیزی غیرقابل دسترس است.

 

تعبیر خواب دندان چیست؟

جالب است بدانید در یک تحقیق در مورد خواب دندان، 39 درصد از مردم گزارش دادند که یکبار در طول زندگی خود خواب افتادن دندان دیده‌اند. 16.2 درصد از آنها خواب‌های تکراری حاوی دندان‌ می‌بینند. چنین خواب‌هایی غالباً شوکی را در بیننده خواب ایجاد می‌کنند که حتی پس از بیدار شدن نیز تا سالها خاطره آن در یادشان می‌ماند. وقتی خواب می‌بینید که دندانتان در حال افتادن است، این نشانه ترس است؛ یعنی از چیزی در زندگی می‌ترسید که نیاز به توجه فوری شما دارد. خواب‌های حاوی دندان گاهی می‌تواند نشان دهنده یک موضوع یا موقعیت مشکل‌ساز در زندگی شما باشد. از جنبه مثبت، می‌توان گفت تعبیر خواب دندان به معنای شفا و تحول به همراه رشد معنوی می‌باشد. البته این تعاریف کافی نیست. برای تعبیر کامل خواب‌های حاوی دندان باید کمی عمیق‌تر تمامی جزئیات خوابتان را بررسی کنید.

 

تعبیر خواب افتادن دندان از نظر یونگ

به گفته یونگ، خواب افتادن دندان‌ها نماد تولد چیزی جدید است. این امر به ویژه در صورتی صادق است که بیننده خواب زن باشد، اما این نماد را می‌توان در تعبیر خواب دندان هر فردی صادق دانست. افتادن دندان‌ها منعکس کننده تنش و گاهی دردی است که با شروع کاری جدید تجربه می‌کنیم. شغل جدید، خانه جدید، رابطه جدید یا گذراندن دوره‌ای از رشد قابل توجه، با این مقوله مطابقت دارد. در هر صورت، ممکن است احساس کنید که دارید به چیزی پایان می‌دهید و چیز جدیدی را شروع می‌کنید. تعبیر خواب افتادن دندان از نظر یونگ از اصولی‌ترین تعابیری است که به حقیقت اصیل خویشتن مرتبط است. در عین حال فراموش نکنید که هنگام تعبیر خواب ذهنتان را از تمامی قضاوت‌ها و مفاهیم پیشینی که شنیده‌اید پاک کنید و سپس بر اساس وضعیت فعلی زندگیتان اقدام به تعبیر خوابتان بکنید.

 

تعبیر خواب دندان خوب است یا بد؟

خواب‌های افتادن دندان می‌تواند نماد تعابیر متفاوتی برای افراد مختلف با توجه به موقعیت زندگی آنها و سطح راحتی آنها با محیطشان باشد. معمولاً افتادن دندان‌ها در خواب با تغییرات اساسی زندگی شخص بیننده خواب مرتبط است. حتماً می‌پرسید تعبیر خواب دندان خوب است یا بد. باید گفت تفاسیر مثبت و منفی زیادی در مورد دیدن دندان در خواب وجود دارد. این خواب‌ها می‌توانند گویای حقایق مختلفی باشند. از تغییرات مهم زندگی فرد خواب بیننده گرفته تا کمبود عزت نفس، از ترس از پیر شدن تا مسائل مالی، از نماد تولد دوباره تا پشیمانی از چیزی که گفته‌اید و یا تصمیمی که گرفته‌اید. در اینجا چند تعبیر مثبت و منفی از دیدن دندان‌ها در خواب آورده شده است. قبل از هر نتیجه‌گیری، تعبیر خواب مثبت و منفی را بررسی کنید. اگر نمی‌توانید خواب دندانتان را تعبیر کنید در کامنت‌ها خوابتان را بنویسید.

بخشی از مهم‌ترین تعابیر دندان در خواب به شرح ذیل است:

  • سلامتی: دندان محکم نشانه سلامتی بیننده خواب است، اما افتادن دندان‌ها نشان دهنده ضعف و شکنندگی است.
  • فقدان قدرت: اگر در یک رابطه، در محل کار یا هر موقعیت دیگری احساس ناتوانی می‌کنید، افتادن دندان‌ها نشان دهنده از دست رفتن کنترل در بیداری است. شرایط خارج از کنترل.
  • چالش: آیا مانع یا مسئله‌ای در زندگی بیداری شما وجود دارد که می‌ترسید به آن نزدیک شوید؟
  • ترس و ناامنی: ترس از پیر شدن، ترس از جذاب نبودن، ترس از دست دادن قدرت در یک موقعیت خاص.
  • از دست دادن: از دست دادن کنترل، از دست دادن چیزی ارزشمند در زندگی.
  • یائسگی: بسیاری از زنانی که نزدیک به یائسگی هستند یا هم اکنون آن را تجربه می‌کنند، نگران پیری هستند و این موضوع گاهی در خواب بصورت از دست دادن دندان ظاهر می‌شود.

 

وجه روشن و شفادهنده دندان در خواب

خواب‌های تکرار شونده از دست دادن دندان، به ویژه کابوس‌های شبانه آزاردهنده، بیشتر در افراد مبتلا به اختلال استرس پس از سانحه (PTSD)، مضطرب و همچنین افسرده دیده می‌شود. با این حال، خواب‌های افتادن دندان می‌تواند فراتر از مشکلات روان شما باشد. چنین خواب‌هایی ممکن است مربوط به موارد زیر باشد: سلامتی و تندرستی شما، چالش‌های شخصی، دوره‌های متوالی رشد شخصی. چنین دیدگاه‌هایی بین فرهنگی نیز هستند. در حالی که گاهی اوقات مذهب می‌تواند در خواب‌های ناخودآگاه شما نقش داشته باشد، غیرمذهبی بودن می‌تواند منجر به خواب‌هایی در مورد دندان‌های شما نیز شود. حتی مؤلفه‌های تاریخی برای دیدن خواب از دست دادن دندان وجود دارد که بحث در مورد این خواب‌ها به دوران یونان باستان باز می‌گردد. داشتن دندان‌های سالم و تمیز و استفاده درست از دندان‌ها در خواب می‌تواند به وجه روشن و شفادهنده دندان در خواب اشاره داشته باشد.

 

تعبیر خواب افتادن دندان جلو

 

تعبیر خواب افتادن دندان جلو

هر کسی که خواب افتادن دندان جلو را دیده است، می‌تواند تأیید کند که این یک تجربه استرس‌زا و حتی آزاردهنده است. ممکن است با عجله از خواب بیدار شوید و به سمت حمام بدوید تا مطمئن شوید که دندان‌هایتان هنوز هم وجود دارند. این خواب‌ها می‌تواند ناراحت کننده باشد. دندان‌های جلو در زیبایی چهره ما تأثیر بسیاری دارد بنابراین تعبیر خواب افتادن دندان جلو می‌تواند مربوط به نوعی نگرانی در خصوص زیبایی ظاهری باشد. خصوصاً اگر این خواب‌ها مکرر باشد. اگر کنجکاو هستید بدانید تعبیر خواب دندان جلو چیست و چه چیزی ممکن است باعث آن شود، در نظر داشته باشید که رویدادهای خاصی در زندگی واقعی شما ممکن است در دنیای خواب‌های شما ظاهر شود. گرچه طبیعتاً معانی بیشتری پشت این خواب‌ها نهفته است. ترس از پیری و نداشتن زیبایی و یا حتی قدرت بدنی می‌تواند موجب دیدن خواب‌های از دست دادن دندان شود.

 

تعبیر خواب دندان لق

تعبیر خواب دندان لق ممکن است به ریسکی جدی در زندگی اشاره داشته باشد. دندان‌ها جزو مهمترین اعضاء بدن ما هستند و در خوردن غذا و زیبایی ظاهری چهره ما نقش بنیادینی دارند. لق شدن دندان در سن بزرگسالی می‌تواند مشکلات عدیده‌ای برای انسان به وجود آورند. گرچه برخی دندان‌های لق را باید از جا در آورد و به فکر جایگزینی (هرچند مصنوعی) برای آن بود اما داشتن دندان در خواب بهتر از نداشتن آن است. دندان لق در خواب همچنین می‌تواند نیاز به مراقبت و نگهداری از ارزش‌های فردی در زندگی را گوشزد کند.

اگر خواب دندان لق شده دیده‌اید این خواب می‌تواند هشداری برای نوعی فقدان که ممکن است به زودی برای شما به وجود آید باشد. گاهی نیز دندان لق شده اشاره به نوعی آمادگی فردی برای پذیرش و تسلیم جهت از دست دادن چیزی کهنه و جایگزین کردن چیزی جدید در زندگی باشد.

 

تعبیر خواب دندان کشیدن

غذا خوردن از ضروریات حیاتی هر موجود زنده‌ای است. ما شدیداً به دندان‌هایمان نیاز داریم. گاهی حتی این دندان می‌تواند از ما در برابر حمله افراد مزاحم دفاع کند. به روایتی دندان گاهی نقش دفاعی می‌گیرد و ما را از مخمصه نجات می‌دهد. (گرچه این وجه استفاده از دندان خیلی نادر بکار گرفته می‌شود!) تعبیر خواب دندان کشیدن در صورتی که دندانی که کشیده می‌شود خراب باشد و یا درد کند می‌تواند اشاره به جداسازی عنصری غیرمفید از روان و شخصیت فرد خواب بیننده باشد.

برعکس اگر دندانی که سالم است و خواب بیننده بدان نیاز دارد کشیده می‌شود تعبیر آن نیاز به بررسی بیشتری دارد. از خودتان بپرسید چرا این دندان باید کشیده می‌شد؟ آیا کشیدن و دور انداختن آن ضروری بود؟ و یا از روی اشتباه کشیده شد؟ برای تعبیر درست خواب دندان به جزئیات دیگر خوابتان نیز توجه کنید.

 

تعبیر خواب دندان خراب

تعبیر خواب دندان خراب چند وجه دارد. از قدیم گفته‌اند دندان خراب را باید کند و دور انداخت. وضعیت شما در برابر این دندان خراب چگونه بود؟ اگر در خواب با دندان خراب سازگار بودید و کنار می‌آمدید این موضوع می‌تواند نماد نوعی سازشگری غیرسازنده و تسلیم باشد.

دندان خراب در خواب نماد موضوعی حل نشده و منتفی است. دندان خراب نیاز به مراقبت، مداوا و درمان دارد. چه چیزی در روان شما وجود دارد که از وضعیت سالم و مفید خود خارج شده و نیاز به تغییر و مراقبت بیشتر شما دارد؟ گاهی نیاز است نزد یک دندانپزشک بروید و با جسارت دندان خراب را بکنید و به فکر جایگزین دیگری برای آن باشید. در زندگی نیز به همین شکل گاهی نیاز است افکار پوسیده، رفتارهای مخرب و آسیب‌زننده را بررسی و منحل کرد و به جای آن به فکر جایگزینی صحیح و مفید بود.

 

تعبیر خواب دندان درد

ما از دندان‌های خود برای جویدن، هضم و جذب غذا استفاده می‌کنیم. غذای خورده شده سپس به انرژی تبدیل می‌شود. در خواب، به طور نمادین دهان و دندان ما چیزی شبیه آسیاب روانی است. برای همه ما دندان درد تجربه آشنایی است.

گفتیم که دندان در خواب می‌تواند نماد نوعی پرخاشگری ناسالم، قدرت، کنترل چه سالم و چه افراطی بر اوضاع شخصی و یا زندگی دیگران نیز باشد. در نظر داشته باشید که تعبیر صحیح خواب با توجه به تمامی جزئیات خواب ممکن است.

تعبیر خواب دندان درد می‌تواند اشاره‌ای به کاستی و رنجی موضعی در بخشی از روان فرد خواب بیننده باشد. همانطور که دندان درد در بیداری نیازمند مراقبت، توجه و درمان است، دندان درد در خواب نیز نماد نیاز فوری شخص خواب بیننده به توجه و درمان بخش خاصی از رفتار و خلق و خوی بیمار و ضعیف وی است.

 

تعبیر خواب دندان مصنوعی

تعبیر خواب دندان مصنوعی ممکن است اشاره به عدم اعتراف به حقیقت باشد. شاید در برخورد با دیگران احساس دروغگویی می‌کنید یا اینکه شاید با خودتان صادق نیستید. دندان مصنوعی می‌تواند حاکی از یک مشکل داخلی باشد که توسط دیگران دیده می‌شود.

آیا تمایل به بی‌صداقتی دارید یا قوانین را زیر پا می‌گذارید؟ گاهی دندان مصنوعی در خواب می‌تواند نیاز به جایگزینی با چیز جدیدی را نشان دهد. انسان معمولاً در زمان پیری و ناتوانی دندان‌هایش را از دست می‌دهد. سن پیری می‌تواند استعاره از ناتوانی جسمی و حتی عدم استقلال مالی یا جسمی و روانی نیز باشد. اگر شخص پیری خواب دندان مصنوعی ببیند این موضوع ممکن است به آغاز مرحله‌ی جدیدی از زندگی اشاره داشته باشد. دیدن دندان مصنوعی در خواب برای جوانان اما عادی نیست و به یک عنصر غیرحقیقی که از اصالت خویش دور شده اشاره دارد.

 

تعبیر خواب افتادن دندان در دست

تعبیر خواب افتادن دندان در دست و یا افتادن دندان بر روی زمین و یا خاک جزو بیشترین جستجوهای روی اینترنت هستند. افتادن دندان در خواب یکی از قدیمی‌ترین نمادهای شناخته شده است که قدمت آن به مصر باستان می‌رسد.

دندان‌ها اغلب به نوعی از دست دادن در زندگی اشاره دارند. به همین دلیل بسیاری از افراد از دست دادن دندان یا همان افتادن دندان در خواب و مرگ خود را مرتبط می‌دانند. اگرچه این تعبیر گاهی می‌تواند درست باشد، اما همیشه اینطور نیست. بیشتر خواب افتادن دندان در دست و یا افتادن دندان بر خاک و حتی گم شدن دندان در خواب نمادی از ناامنی‌ها، ضعف‌های درونی، ارتباطات ضعیف یا از دست دادن کنترل در زندگی شما هستند. به گفته یونگ، افتادن دندان‌ها در دست و یا هر چیز دیگر می‌تواند نماد یک تغییر بزرگ یا تولد دوباره در زندگی باشد.

 

تعبیر خواب دندان درآوردن

 

تعبیر خواب دندان درآوردن

برای تعبیر خواب دندان در آوردن باید به شرح نماد دندان بپردازیم. دندان‌ها هم نقش مثبت و هم منفی دارند. اگر شما از دندان‌هایتان برای جویدن غذا استفاده می‌کنید از وجه مثبت دندان بهره‌مند هستید. برعکس اگر از دندانتان برای گاز گرفتن کسی استفاده می‌کنید این وجه منفی و خطرناک دندان است.

تعبیر خواب دندان در آوردن می‌تواند اشاره به وجه مثبت و یا منفی دندان در زندگی باشد. دندان‌های شما گاهی می‌تواند موجب آسیب زدن به دیگران شود. اگر خواب دیده‌اید که در حالی که بزرگسال هستید و از زمان رشد دندان‌های شما گذشته است دندان جدید در آورده‌اید می‌تواند اشاره‌ای به وجه پرخاشگر و خارج از کنترل شخصیت شما باشد یا تولد دوباره شما را نوید دهد. برعکس اگر جای خالی لثه شما با دندانی جدید پر شد تولد دوباره و رشد جنبه‌ای نهفته از شخصیت شما باشد.

 

تعبیر خواب دندان عقل

دندان‌های ما طی مراحل مختلفی رشد می‌کنند. آخرین دندانی که این روند را تکمیل می‌کند دندانی به نام دندان عقل است. معمولاً این دندان‌ها نمی‌توانند به صورت صحیح رشد کنند و دندان‌های دیگر را تحت تأثیر قرار می‌دهند. این دندان‌ها از لحاظ علمی ربطی به رشد عقل در فرد ندارند اما از آنجایی که در سنین عقل رس شدن فرد رشد می‌کنند به دندان عقل معروف هستند و بطور ضمنی نماد رشد عقلی فرد هستند.

تعبیر خواب دندان عقل در آوردن می‌تواند به کسب قدرت، استقلال و یا کنترل و تسلط فرد بر رویدادهای زندگی اشاره داشته باشد. تعبیر خواب دندان عقل بسته به اینکه دندان را می‌کشید یا دندان عقل جدید در می‌آورید متفاوت است. گاهی درآوردن دندان عقل جدید در خواب می‌تواند به رشد و تکامل وجه خاصی از شخصیت درونی یا بیرونی اشاره داشته باشد.

 

تعبیر خواب دندانپزشک

تعبیر خواب دندانپزشک و یا تعبیر خواب رفتن به دندانپزشکی می‌تواند نشانگر تلاش بیننده خواب در جهت مداوای یک مسئله روانی باشد. گرچه همه مسائل لزوماً بطور مستقیم روحی و روانی نیستند اما معمولاً تمامی اکشن و ری اکشن‌های فرد در زندگی تأثیراتی روانی نیز به همراه دارند. دندانپزشک در دنیای بیداری به درمان افراد کمک می‌کند. اگر خواب دندانپزشک دیده‌اید این می‌تواند به معنی تلاش شما برای حل یک نگرانی و یا مشکل آزاردهنده در زندگی شما باشد. خصوصیات دندانپزشک نیز به عنوان نیروی نجات دهنده بیننده خواب اهمیت دارد.

آیا شخص دندانپزشک را در خواب مشاهده کردید؟ اگر پاسخ شما مثبت است ممکن است بتوان خصوصیات فردی وی را به انرژی‌ای که می‌تواند گره‌ای از مشکلات و نگرانی شما بگشاید ربط داد. بطور کل تعبیر خواب رفتن به دندانپزشکی مثبت است و می‌تواند نویدبخش شفا و درمان روحی باشد.

 

تعبیر خواب دندان کندن

ضرب المثل قدیمی "دندانی که درد می‌کند را باید کند و بیرون افکند." را به یاد آورید. تعبیر خواب دندان کندن به حرکتی جسورانه اشاره دارد که گاهی برای رهایی از دردی شدید لازم است. اگر خواب دندان کندن دیده‌اید در اولین قدم نیاز است به سؤالات مقابل با دقت پاسخ دهید.

چه کسی دندان شما را در خواب کند؟ آیا کندن دندان با رضایت انجام شد یا با نارضایتی؟ احساس شما در حین خواب و پس از آن چطور بود؟ آیا دندان کنده شده دندان سالمی بود و یا اینکه دندان کرم خورده و خراب بود؟

پاسخ به این سؤالات برای رسیدن به تعبیر خواب صحیح نیاز است. اگر شخصی دیگر در خواب اقدام به کندن دندان شما کرد باید نسبت به کنترل و تسلط دیگران بر زندگی خود هوشیار باشید. انسان در تمام عمر به دندان‌هایش نیاز دارد و کندن دندان از قدرت فرد می‌کاهد.

 

تعبیر خواب افتادن دندان بالا/ تعبیر خواب افتادن دندان عقب

خواب‌های با مضمون افتادن دندان بالا یا پایین جزو پرتکرارترین خواب‌ها هستند. تعبیر خواب افتادن دندان عقب نیز جزو همین دسته تعبیر می‌شود. این خواب‌ها می‌تواند نشان دهنده ناتوانی در کنار هم نگه داشتن و چارچوب‌بندی درست عناصر مهم زندگی شما باشد. همینطور تعبیر خواب افتادن دندان بالا را می‌توان به عدم توانایی در ساماندهی ترس‌ها و اضطراب‌هایی که با آنها دست و پنجه نرم می‌کنید مربوط دانست.

به روایتی اتصال عناصر اساسی که در زندگی شما به دلیل عدم توجه و مراقبت شما از هم گسسته و پاشیده شده است. این گسستگی می‌تواند به روابط عاطفی و یا کاری شما مربوط شود و یا فقدان افرادی که زمانی به عنوان دوست در زندگیتان نقش مهمی داشتند. قبل از هر چیز تمامی جزئیات خواب را به دقت مورد بررسی قرار دهید. افراد حاضر و مکان وقوع خواب از سرنخ‌های مهم خواب شما هستند.

 

تعبیر خواب افتادن دندان شکسته

فیلم پرفروش هالیوود Dumb & Dumber را به خاطر دارید؟ ما به طور خودکار هر کسی را که دندان شکسته دارد زشت، خنگ یا فقیر فرض می‌کنیم. گاهی تصویر دندان شکسته می‌تواند منعکس کننده احساس درونی شما نسبت به خودتان باشد یا با تصویر شما از خودتان و نحوه نگاه مردم به شما در ارتباط باشد.

این خواب‌ها نماد چیزی درون شما است که نیاز به تعمیر دارد و تاکنون ناخودآگاه باقی مانده است. تعبیر خواب افتادن دندان شکسته می‌تواند به ناامنی‌ها، آسیب‌های گذشته، تجربیات اخیر شکست، طرد شدن، تنهایی، اضطراب اجتماعی، باورهای منفی در مورد خود و کمال گرایی مربوط باشد. از ترس آشکار شدن نقص خود، ناخودآگاه تصاویری این چنینی را برای شما ارسال می‌کند. شما ممکن است برای محافظت از نفس خود، عیوب خود را بپوشانید یا نادیده بگیرید. اما اگر برای مدت طولانی حقایق را نادیده بگیرید خواب‌های این مدلی تکرار خواهند شد.

 

تعبیر خواب افتادن دندان طلا

طلا فلزی انعطاف‌پذیر است و با ساختار بیولوژیکی بدن انسان همخوانی دارد. برخی دندانپزشکان به درخواست افراد، از روکش طلا برای روکش کردن دندان آنها استفاده می‌کنند. طلا نماد ثروت و قدرت است. اگر شخصی دندان طلا را انتخاب کند یعنی از اصالت حقیقی دندان فاصله گرفته و سعی دارد با این طلا برای خود اعتباری و وجه خاصی دست و پا کند. گرچه این اعتبار ساختگی و موقتی است. آن چیزی که اصالت دارد دندان سفید است. تعبیر خواب افتادن دندان طلا می‌تواند به از بین رفتن عنصری مصنوعی و ساختگی در رفتار و یا خلق و خوی شما اشاره داشته باشد. هر آنچه که مصنوعی و ساختگی و غیر اصیل است بالاخره روزی از بین می‌رود و حقیقت نهفته پشت آن برملا می‌شود. در تعبیر خواب دندان طلا به زندگی کنونی خود دقت کنید و سعی کنید عناصر ساختگی را از رو روانتان پاک کنید.
 

تعبیر خواب افتادن دندان طلا

 

تف کردن دندان افتاده و سوراخ دندان

بیرون انداختن دندان خوابی رایج و در عین حال واضح است که در طول روز باعث ایجاد احساس ناراحتی در فرد بیننده خواب می‌گردد. در تعبیر خواب تف کردن دندان می‌توان گفت که شما می‌توانید جنبه‌هایی از زندگی خود را که منعکس کننده ضعف، بی‌ثباتی و از دست دادن ارتباطات یا کشمکش‌های درونی است، ببینید و کشف کنید. چه چیزی ممکن است به درستی در روان شما هضم نشده باشد؟ به این سؤال پاسخ دهید.

گاهی نیز عنصری اضافه در زندگی نیاز به حذف شدن دارد. تعبیر خواب سوراخ دندان یا تعبیر خواب سوراخ لثه معمولاً نماد عنصری است که در زندگی شما گم شده است. حفره استعاره‌ای است برای چیزی که زمانی قوی و محکم بود، اکنون گم شده و ناقص مانده است. احساساتی که در خواب تجربه می‌شود، موقعیتی را در زندگیتان منعکس می‌کند که مربوط به آن است.

 

تعبیر خواب افتادن دندان کرم خورده

دندان کرم خورده نیاز به درمان و مراقبت دارد. نگه داشتن دندان کرم خورده در دهان باعث آسیب دیدن سایر دندان‌ها و همینطور لثه می‌شود. پس قبل از آنکه دیر شود شخص باید نسبت به درآوردن دندان کرم خورده اقدام کند. تعبیر خواب افتادن دندان کرم خورده بشارتی به شخص خواب بیننده در جهت اتفاقی میمون است.

اگر چه با افتادن دندان باید به فکر جایگزین مناسبی برای آن بود اما صرف افتادن دندانی که از کارکرد مثبت خویش خارج شده می‌تواند مفید باشد. به جریانات زندگی خود دقت کنید آیا اتفاقی در زندگی شما افتاده که شما را با نگرانی و تردید مواجه کرده است؟ نگران افتادن دندان کرم خورده نباشید. زندگی و جهان حتماً به فکر جایگزین مناسبی برای این دندان خواهد بود.

به زندگی اعتماد کنید و اجازه دهید خداوند کارش را بکند. اگر تمایل دارید می‌توانید خوابتان را در بخش کامنت‌های این مقاله بنویسید.

 

وجه تاریک و هشدار دهنده دندان در خواب

کارشناسان سال‌ها در مورد اینکه چرا خواب می‌بینیم بحث کرده‌اند. برخی بر این باورند که خواب‌ها کلید درک ناخودآگاه ما هستند، در حالی که برخی دیگر آنها را تنها ناشی از فرآیندهای بیولوژیکی می‌دانند. با این حال، دیدن یک نوع بسیار خاص از خواب می‌تواند حامل پیامی مهم باشد، به خصوص اگر آن خواب تکراری باشد. یکی از این خواب‌ها شامل افتادن دندان‌های شما است که تصور می‌شود عمدتاً ناشی از استرس روانی است.

سلامت شخصی، فرهنگ و وضعیت سلامت روانی شما احتمالاً می‌تواند در دیدن خواب دندان‌ نقش داشته باشد. در حالی که معنای پشت خواب و تعبیر خواب دندان بسیار به سن، جنسیت و جنبه‌های روانی شخص خواب بیننده بستگی دارد اما سناریوهای کلی زیادی برای تعبیر نماد دندان در خواب وجود دارد. مذهب، فشار روانی، اضطراب، تغییرات زندگی، افسردگی، حسادت و... دلایلی هستند که می‌توانند موجب دیدن خواب افتادن دندان شوند.

 

تعبیر خواب افتادن دندان عقل

افتادن دندان عقل در خواب ممکن است از یک باور ذهنی طنزگونه برخیزد که فرد با از دست دادن دندان عقل کم عقل می‌شود. گرچه این باور صرفاً یک شوخی است و ربطی به حقیقت ماجرا ندارد. تعبیر خواب افتادن دندان عقل توجه ما را به بخش‌هایی از زندگی بیننده خواب جلب می‌کند که برای مدت طولانی نادیده گرفته شده‌اند و به دلیل رها شدن متأسفانه هم اکنون رو به زوال هستند.

ترس احتمالی از فروپاشی چیزی ارزشمند در درون نیز می‌تواند تعبیر دیگری برای خواب افتادن دندان عقل باشد. این خواب‌ها معمولاً می‌توانند بخشی از نگرانی‌های ناخودآگاه در خصوص پیری یا از دست دادن کیفیت‌های شخصیتی مهم همچون قدرت بدنی و یا زیبایی نیز باشند. این خواب‌ها می‌تواند در مورد یک رابطه عاطفی، خانوادگی یا کاری که به هر دلیل با فقدان و یا مشکل مواجه شده نیز صدق کند.

 

تعبیر خواب افتادن دندان همراه با لثه

لثه نقش بنیادینی در نگهداری ساختار و پیکربندی و چینش دندان‌ها دارد. اگر لثه نباشد دندانی نخواهد بود. از دست دادن لثه می‌تواند باعث مشکلات عدیده‌ای برای فرد گردد. تعبیر خواب افتادن دندان همراه با لثه می‌تواند به تغییرات بزرگی اشاره داشته باشد که در زندگی بیننده خواب اتفاق خواهد افتاد. این اتفاق بسته به وضعیت کنونی زندگی شما می‌تواند مثبت و یا منفی باشد. از لفظ منفی نهراسید. هر سختی و دشواری در زندگی باعث رشد و تکامل انسان می‌گردد.

نسبت به جریان زندگی‌تان هوشیار باشید و سعی کنید امور را به دقت تحت نظر داشته باشید. از کنترل‌گری افراطی و تلاش برای ساماندهی اوضاع با پرخاشگری و بداخلاقی بپرهیزید. بگذارید گذر زمان اوضاع را به سامان کند. سعی کنید خواب‌های دیگرتان را بطور سریالی یادداشت کنید. گاهی خواب‌های سریالی حامل پیام‌های مهم هستند. تنها به دیدن یک بخش سریال اکتفا نکنید.

 

تعبیر خواب افتادن دندان شوهر

شوهر در زندگی برخی زنان نقش و اعتبار بسیاری دارد. بطوری که برخی از این زنان تمام هویت و اصالت خویش را از شوهرشان کسب می‌کنند. تعبیر خواب افتادن دندان شوهر را در دو بخش مورد بررسی قرار می‌دهیم. ابتدا نیاز است خصوصیات اخلاقی، رفتاری و شخصیتی شوهر مورد بررسی قرار گیرد. ممکن است این خصوصیات به بخش‌هایی از انرژی‌های روانی شخص خواب بیننده مربوط باشد.

مورد دوم تعبیر خواب افتادن دندان است. از دست دادن دندان گاهی اوقات به از دست دادن برخی قدرت‌های لازم در زندگی اشاره دارد. مثلاً شما اگر در یک رابطه عاطفی احساس طردشدگی می‌کنید ممکن است به دلیل از دست دادن قدرت ابراز وجود باشد که این موضوع در قالب افتادن دندان خودش را در خواب نشان می‌دهد. به نقش و جایگاه شوهر در زندگیتان توجه کنید و هردو تعابیر را در کنار هم به زندگی کنونی‌تان تعمیم دهید.

 

تعبیر خواب افتادن دندان در خواب

یک دندان از دست رفته ممکن است منعکس کننده چیزی باشد که در درون شما ناقص است. بسته به بافت و ساختار خواب افتادن دندان، تعبیر خواب افتادن دندان در خواب می‌تواند تغییر کند. اگر دندانی را جلوی آینه از دست دادید، ممکن است به فقدانی درونی مربوط باشد.

این خواب می‌تواند استعاره‌ای برای از دست دادن چیزی باشد که زمانی برای شما ارزشمند بود و اکنون از بین رفته است. ناامنی، ترس‌ها، اضطراب، خجالت و شرم، ترس از دست دادن چیزی ارزشمند، تلاش برای پوشاندن چیزی غیر دوست داشتنی برای دیگران، عدم کنترل بر شرایطی خاص می‌تواند دلایلی واقعی برای دیدن خواب افتادن دندان در خواب باشد. نگران نباشید هنوز فرصت برای احیای امور باقی ست. نقش خودتان در زندگی شخصی و تأثیر این نقش بر زندگی دیگران را بررسی کنید. به خاطر داشته باشید که شما بهترین مفسر و معبر خواب‌های خودتان هستید.

 

تعبیر خواب افتادن دندان گربه

دیدن گربه در خواب نماد احساسات لطیف، زنانگی و روابط عاطفی است. گرچه تفاسیر دیگری نیز می‌توان برای آن متصور شد. نماد گربه و نماد دندان دو عنصر اساسی در این خواب هستند. گفتیم که نماد دندان در خواب می‌تواند به قدرت‌های مثبت و خطرناک درون هر فرد اشاره داشته باشد.

از طرفی دندان می‌تواند در قدرت حمله و دفاع از خود در حیوانات حائز اهمیت باشد. تعبیر خواب افتادن دندان گربه می‌تواند اشاره‌ای به از دست رفتن کنترل و قدرت شما در یک رابطه عاطفی باشد. اوضاع حاکم بر رابطه‌تان را در بطور دقیق نظر بگیرید.

آیا احساس طردشدگی دارید؟ آیا شما نیز به اندازه طرف مقابل حق ابراز وجود دارید؟ از طرفی گربه می‌تواند اشاره به انرژی زنانه درون هر شخص باشد. تعبیر خواب افتادن دندان گربه می‌تواند به کمبود و از دست رفتن قدرت زنانگی نیز اشاره داشته باشد.

 

تعبیر خواب افتادن دندان کودک

ما در طول عمرمان در دو دوره مختلف بطور طبیعی دندان‌هایمان را از دست می‌دهیم. اولین دوره در کودکی است که دندان‌های بزرگسالی جایگزین دندان‌های شیری می‌شوند. دومین مرحله در سنین پیری و کهولت سن است که بطور طبیعی دندان‌ها کارایی خود را از دست می‌دهند و دندان زیادی در دهان نمی‌ماند.

تعبیر خواب افتادن دندان کودک می‌تواند اشاره روشنی به گذر از یک مرحله به مرحله‌ای جدید و مهم از زندگی باشد. کودک با از دست دادن دندان برای ورود به بزرگسالی آماده می‌شود. این موضوع در خواب نیز می‌تواند انعکاس دهنده نوعی آمادگی فرد برای گذار و رشد و تکامل فردی باشد. شما در زندگی بطور ضمنی وارد مرحله مهمی شده‌اید و این اتفاق بسیار خوشایندی است. اجازه دهید اوضاع آنطور که به نفع شماست پیش برود. تنها کافی است شاهد اوضاع باشید و به تغییرات درونی پاسخ مثبت بدهید.

 

تعبیر خواب افتادن دندان فامیل

برای تعبیر خواب افتادن دندان فامیل ابتدا نیاز است به خودتان بنگردید. بدانید و آگاه باشید که این خواب (مگر در موارد نادر) هیچ ربطی به فامیل و یا دوستان حاضر در خوابتان ندارد. این خواب به طور صددرصدی به شخص بیننده خواب مربوط است. به شما می‌گویم چطور اقدام به تعبیر این خواب کنید.

ابتدا خصوصیات آن شخص را در نظر بیاورید. آن شخص برای شما حامل چه شخصیت و یا انرژی و نیروی روانی است؟ آن خصوصیت و یا انرژی همان چیزی است که در روان شما نیاز به توجه و مراقبت دارد. تعبیر خواب افتادن دندان فردی دیگر با در نظر گرفتن چارچوب‌های رفتاری و اخلاقی آن شخص خاص و تعمیم دادن آن به زندگی و خصوصیات فردی شما میسر است.

برای درک بهتر این خواب تعابیر خواب افتادن دندان در ابتدای این مقاله را مطالعه کنید. برای رسیدن به پاسخ عجله نکنید و صبور باشید.

 

تعبیر خواب افتادن دندان جلو

 

تعبیر خواب دندان زرد

گاهی خواب‌ها به دل مشغولی‌های روزانه مربوط می‌شود. اگر صبح تصمیم گرفتید که برای زردی دندانتان به دندانپزشک مراجعه کنید و شب خواب دندان زرد دیده‌اید این خواب شما ممکن است حامل معنای خاصی نباشد. دندان‌ها در حالت عادی سفید و براق هستند. دندان سفید و براق نشان از مراقبت و بهداشت صحیح دهان و دندان دارد. دیدن افراد با دندان زرد معمولاً حس خوشایندی به همراه ندارد و موجب آزردگی شخص مقابل می‌گردد.

تعبیر خواب دندان زرد می‌تواند به نیاز فوری به توجه و مراقب از یک گوهر درونی اشاره داشته باشد. به جریان زندگی کنونی خویش توجه کنید. کدام ارزش و یا نیاز شخصی‌تان را بدون توجه، به حال خود رها کرده‌اید؟ گاهی نیاز است جسورانه آلودگی‌های ناخوشایند زندگی که موجب تار دیدنمان می‌شوند را بشوییم و روح و افکارمان را از تیرگی‌ها پاک کنیم تا نفسی تازه کنیم.
 

تعبیر خواب افتادن دندان جلو

برای تعبیر خواب افتادن دندان جلو، باید همه مواردی که در بخش نماد دندان در ابتدای این مقاله قید شد را در نظر بگیرید. افتادن دندان جلو زن یا مرد غالباً موجب ایجاد ترس و احساس از دست دادن کنترل می‌گردد. هر زمان که به دنبال تعبیر خواب افتادن دندان جلو هستید یکی از جنبه‌های اساسی روان خود را در نظر داشته باشید.

بدانید که خواب تصویری از یک حالت درونی ناخودآگاه است. یعنی چیزی در درون شما که فاقد آگاهی و یکپارچگی خودآگاه شماست. این خواب قصد گوشزد کردن موضوعی مهم را دارد. می‌توان گفت دندان جلو بیشترین نقش را در زیبایی صورت دارد. بچه‌هایی که در سن شش هفت سالگی دندان‌های جلو را از دست می‌دهند باعث خنده دیگران می‌شوند. اگر در خواب دندان‌های جلو شما افتادند شاید این خواب به نگرانی شما نسبت به زیبایی و چهره ظاهرتان مربوط می‌شود.

 

تعبیر خواب افتادن دندان آسیاب

تعبیر خواب افتادن دندان آسیاب را ابتدا در بیداری بررسی می‌کنیم. دندان آسیاب چه نقشی در عمل هضم غذا دارد؟ این دندان با قدرت بالای جوندگی، باعث می‌شود غذا در دهان به خوبی خرد و آماده قورت دادن گردد. اگر دندان آسیاب را به هر دلیلی از دست بدهیم در جویدن صحیح غذا دچار مشکل خواهیم شد. گفتیم که در خواب نماد دندان به قدرت، پرخاشگری، کنترل بر اوضاع، تغییر و تولد دوباره اشاره دارد. در تعبیر خواب افتادن دندان آسیاب می‌توان به نوعی عدم قدرت و تسلط به امور اشاره کرد.

موضع شما در خواب چه بود؟ آیا به خاطر افتادن دندان آسیابتان دچار ترس و احساس ناتوانی شده بودید؟ اوضاع را بسنجید و این ترس و نگرانی را به زندگی کنونی‌تان تعمیم دهید. کجای زندگی از عدم کنترل و توانایی برای ابراز خویشتن رنج می‌برید؟ نیازمند چه تغییری برای بازیابی قدرت از دست رفته‌تان هستید؟

 

تعبیر خواب افتادن دندان بدون خونریزی

تعبیر خواب افتادن دندان بدون خونریزی شما را به حقایق جالبی می‌رساند. تفاسیر بسیاری برای افتادن دندان در خواب وجود دارد. گرچه همه این تفاسیر ممکن است درست باشند اما جزئیات خاصی که در خواب‌های شما ظاهر می‌شود منحصراً مختص شماست و نه هیچ کس دیگر.

نهایتاً مکان‌ها، افراد، خلق و خو و نحوه ظاهر شدن دندان‌ها سرنخ‌های استعاری هستند که شما را به پاسخ صحیح می‌رساند. گفتیم که داشتن دندان در خواب برابر است با تسلط بر اوضاع. گرچه مسلط بودن بر اوضاع همیشه مثبت نیست و گاهی از کنترل‌گری شدید بر می‌خیزد که برای روان شخص مضر است. اما به یاد داشته باشید که افتادن دندان چه با خونریزی چه بدون خونریزی به رخداد تغییراتی مهم در زندگی شما اشاره دارد. این تغییرات می‌تواند مثبت باشد همچون تجربه یک نیروی درونی مفید و یا منفی همچون عدم توانایی و استقلال فردی میان اجتماع باشد.

 

تعبیر خواب افتادن دندان فرزند

می‌توان حدس زد که شما به دنبال تعبیر خواب افتادن دندان فرزند هستید چون این خواب موجب نگرانی شما شده است. باید گفت که در اکثر موارد تمامی افراد و اتفاقات خواب هر شخصی به تمامی به جنبه‌های مختلف شخصیتی خود او اشاره دارند. پس تعبیر خواب افتادن دندان فرزند را به زندگی خودتان تعمیم دهید نه زندگی فرزندتان. فرزند برای هر کسی عزیز است اما دیدن فرزند در خواب در هر وضعیتی لزوماً به زندگی فرزند مربوط نمی‌شود. گاهی فرزند در خواب می‌تواند اشاره به ارزشی حقیقی درون شما باشد. تعبیر خواب افتادن دندان فرزند می‌تواند به نگرانی از دست دادن نوعی عنصر غنی و ارزشمند برای بیننده خواب اشاره داشته باشد.

از خودتان بپرسید هم اکنون در زندگی عاطفی- کاری نگران چه چیزی هستم؟ کدام گوهر ارزشمند زندگی من در معرض خطر است؟ پاسخ به این سؤالات تعبیر خوابتان را ساده‌تر می‌کند.

 

تعبیر خواب افتادن دندان فک پایینی

وقتی حیوانی «دندان ندارد» بطور نمادین می‌توان گفت که قدرتی ندارد. تعبیر خواب افتادن دندان فک پایینی می‌تواند تصویری برای فقدان عنصری مهم در زندگی باشد. همانطور که در بالا گفتم، یک انسان بدوی معتقد بود که از دست دادن دندان به معنای اختگی روانی و در نتیجه از دست دادن قدرت است. ما در مورد اختگی نمادین صحبت می‌کنیم. اخته به معنای ناتوانی است. بنابراین، به همین معنا، افرادی که نمی‌توانند هیچ قدرت یا پرخاشگری از خود نشان دهند، خود را در زندگی ناتوان می‌کنند.

برای تعبیر خواب افتادن دندان فک پایینی یا فک بالا به سؤالات مقابل پاسخ دهید. آیا از چیزی در زندگی خود احساس خطر می‌کنید؟ وقتی متوجه پاسخ صحیح این سؤال شدید، با آن کار کنید. این ترس‌ها مربوط به ناامنی است. ناامنی چیزی است که باید با آن کار کنید. به اصطلاح باید چند دندان دیگر درآورید.

 

تعبیر خواب دندان شکسته

در آینه نگاه می‌کنید و با وحشت متوجه می‌شوید که دندان‌های شما شکسته است؟ یا شاید خواب می‌بینید که دندان دردناکی را لمس می‌کنید و آنها یکی پس از دیگری شروع به ریختن می‌کنند. تعبیر خواب دندان شکسته و یا تعبیر خواب دندان ریختن به نگرانی در خصوص وضعیت کنونی زندگی شما مربوط می‌شود. تعبیر خواب دندان شکستن افتادن بطور کل می‌تواند اشاره‌ای به نگرانی از دست دادن کنترل بر اوضاع زندگی باشد.

جریان زندگی کنونی خود را به دقت بررسی کنید. آیا اخیراً رابطه عاطفی و یا شغلیتان باعث نگرانی شما گشته است؟ مواجهه با فقدان‌های شخصی از هر نوع که باشد می‌تواند روح و مغز شما را در حالی که تلاش می‌کند از شما محافظت کنند، به شدت درگیر کند. طلاق، از دست دادن شغل یا نقل مکان به یک شهر جدید می‌تواند باعث دیدن خواب دندان شوند.

 

تعبیر خواب افتادن دندان و قورت دادن

تعبیر خواب افتادن دندان و قورت دادن آن را باید در دو بخش بررسی کرد. یک اینکه افتادن دندان که برای تعبیر آن می‌توانید به عناوین ابتدای این مقاله رجوع کنید. دوم قورت دادن دندانی که افتاده است.

هدف اصلی قورت دادن غذای جویده شده این است که بدن بتواند انرژی‌های مورد نیازش را از راه هضم مواد غذایی قورت داده شده بدست آورد. گاهی اوقات اما انسان یا حیوانات چیزهایی را قورت می‌دهند که نه تنها برای بدن مفید نیست بلکه ممکن است مشکلات جدی نیز برای سلامت جسم به وجود آورند.

قورت دادن دندان در خواب می‌تواند به تلاش برای پنهان سازی و پاکسازی عنصری واقعی اما آزاردهنده در زندگی شما اشاره داشته باشد. چه چیزی در زندگی شما وجود دارد که از پذیرش آن عاجز هستید و ترجیح می‌دهید با همه سختی و معظلاتی که ممکن است در پی داشته باشد اما آن را انکار کنید؟

 

تعبیر خواب افتادن دندان از نظر قرآن

 

تعبیر خواب افتادن دندان در اثر ضربه

تعبیر خواب افتادن دندان بر اثر ضربه می‌تواند اشاره به قدرت بیرونی یا درونی باشد که موجب تخریب چهره شما و یا قدرت کنترل شما بر اوضاع می‌گردد. از دست دادن دندان در خواب بطور کل مربوط به کاهش قدرت و تسلط بر برخی امور است. اینکه چطور این اتفاق می‌افتد نیز اهمیت دارد. آیا خود شما باعث ایجاد این ضربه شده‌اید یا دیگران؟

این خواب می‌گوید ممکن است در حال انجام کاری باشید که اخلاقی نیست و موجبات آسیب دیدن شما را فراهم می‌آورد. یا در زندگی خود مشغول کج رفتاری هستید. موارد زیادی از ائتلاف عجیب بین خواب افتادن دندان و مرگ نیز وجود داشته است. گرچه این تعبیر خیلی نادر است با این حال گاهی مردم در سراسر دنیا گزارش داده‌اند که وقتی در خواب دندان‌های خود را از دست داده‌اند، چندی بعد یکی از نزدیکان آنها مرده است.

 

تعبیر خواب افتادن دندان در صبح/ تعبیر خواب افتادن دندان بعد از اذان صبح/ تعبیر خواب افتادن دندان بعد از طلوع آفتاب/ تعبیر خواب افتادن دندان در خواب ظهر

تعبیر خواب افتادن دندان در صبح و یا تعبیر خواب افتادن دندان بعد از اذان صبح و تعبیر خواب افتادن دندان در خواب ظهر و یا حتی تعبیر خواب افتادن دندان بعد از طلوع آفتاب همگی تعابیر مشابهی دارند.

چرخه خواب انسان در طول خواب شبانه مرتب تکرار می‌شود. به عبارتی بدن از زمانی که به خواب می‌رود تا زمانی که صبح بیدار می‌شود چهار یا پنج بار یک چرخه دو ساعته خواب را پشت هم تکرار می‌کند. خواب دیدن در فاز خواب پارادوکسال اتفاق می‌افتد. این چرخه در خواب ظهر نیز قابل تکرار است. به یاد داشته باشید که مهم نیست چه زمانی از روز و یا شب خواب دیده‌اید، آنچه اهمیت دارد جزئیات دقیق خوابتان است. برای تعبیر خواب افتادن دندان کافی است به عناوین قید شده در ابتدای این مقاله رجوع کنید. مطمئن هستیم می‌توانید پاسخ سؤالات خود را بیابید.

 

تعابیر شناخته شده افتادن دندان در خواب

حتی اگر برخی روانشناسان مدرن ایده ارتباط خواب‌ها با ماوراء طبیعی و جهان روح و خویشتن اصیل انسان را زیاد جدی نگیرند، اما نمی‌توانند تأثیر بسیار زیاد خواب‌ها بر روان انسان را انکار کنند. چه کسی می‌تواند اهمیت روانی خواب دیدن را بدون اندیشیدن به پرفسور کارل یونگ در نظر بگیرد؟ این روانپزشک سوئیسی که از پیشگامان روانشناسی تحلیلی محسوب می‌شود شیفته خواب‌ها بود.

یونگ با پژوهش‌های گسترده در زمینه نمادشناسی سمبل‌ها و همینطور کیمیاگری و اسطوره‌های باستانی گام بزرگی در جهت رمزگشایی از خواب‌ها برداشت. از دیگر تعابیر شناخته شده اما غیر معتبر خواب در زبان فارسی می‌توان به تعبیر نامه خواب ابن سیرین، تعبیر خواب امام صادق، تعبیر خواب منوچهر تهرانی، تعبیر خواب آنلی بیتون و تعبیر خواب دانیال پیغمبر اشاره کرد. تعابیر خواب قید شده از نقطه نظر روانکاوی یونگ فاقد ارزش حقیقی هستند و نمی‌توان در تشخیص مسائل روانی به آنها بسنده کرد.

 

تعبیر خواب افتادن دندان از نظر قرآن

در سه آیه به کلمه دندان اشاره شده است. آیه 119 سوره آل عمران خداوند به کسانی که ایمان آورده‌اند می‌فرماید: این شماها هستید که آنها را دوست دارید و آنها شما را دوست ندارند. شما به همه کتاب‌ها ایمان دارید. وقتی شما را ملاقات کنند، گویند: ایمان آورده‌ایم و چون به خلوت روند از خشمِ بر شما سرانگشت خویش به دندان گزند!

بگو: به خشم خویش بمیرید که مسلماً خدا به سینه‌ها بسی داناست. این آیه دو روحیه و رفتار مختلف را نشان می‌دهد. مسلمانان با ایمان به انبیاء و کتاب‌های آسمانی، باید به همه پیروان آنها به چشم شاگردان یک مدرسه نگاه کنند، اما اهل کتاب به مسلمانان به چشم رقیب می‌نگریستند و نمی‌خواستند وجود شریعتی تفصیلی‌ را به رسمیت بشناسند.

در سوره فرقان آیه 27 می‌فرماید: و روزی که ستمگر دو دست خویش به دندان گزد و گوید: ای کاش همراه رسول راهی می‌پیمودم.

خداوند در آیه 45 سوره مائده می‌فرماید: و بر آنان مقرر داشتیم که جان در برابر جان و چشم در برابر چشم و بینی در برابر بینی و گوش در برابر گوش و دندان در برابر دندان و هر زخمی قصاص دارد. پس هر کس با گذشت خود، صداقت به خرج دهد. پس چنین گذشتی پوشاننده‌ای برای [گناهان پیشین] او خواهد بود. و هر کس مطابق حکمی که خدا نازل کرده داوری نکند پس چنین کسانی بی‌شک ستمگرند. « قِصَاص»، پی‌جویی و تعقیب جرم و جنایت برای پیشگیری از تکرار و توسعه آن و تعیین کیفری مساوی [نه بیشتر] است. سرگذشت را قصه می‌گویند که گوینده یا شنونده مشتاق و پیگیر مطلب تا انتهای آن هستند.

همینطور که می‌بینید در هیچکدام از این سه آیه قرآن به تعبیر خواب کلمه دندان اشاره نشده و نمی‌توان در این آیات به دنبال تعبیر خواب دندان از نظر قرآن گشت.

 

تعبیر خواب افتادن دندان در انجیل

تعبیر خواب افتادن دندان در مسیحیت بطور غیرمستقیم قابل استنباط است. در آیه پیدایش 49:12 آمده است: «چشمان او از شراب سرخ‌تر و دندان‌هایش از شیر سفیدتر خواهد بود.» چشم‌ها به بینش ما و دندان‌ها محافظ طبیعی ما هستند. متی در 8:12 بیشتر به دندان قروچه برای نشان دادن ناامیدی اشاره می‌کند.

لوقا 13:38 می‌گوید: «در آنجا گریه خواهیم کرد و دندان قروچه خواهیم کرد، هنگامی که ابراهیم و اسحاق و یعقوب را ببینیم.» در هیچ کجای انجیل مقدس بطور مستقیم به تعبیر خواب افتادن دندان اشاره نشده است بر همین اساس می‌توانیم با کمک نمادشناسی روایات به معنای ضمنی و نمادین افتادن دندان پی ببریم. دندان‌ها در مزمور 58:6 نیز ذکر شده است. در بخشی از کتاب مقدس مسیحیان پادشاه داوود از خداوند می‌خواهد تا به او کمک کند تا دشمنانش را نابود کند. خداوند متعال به وی می‌فرماید: "دندان‌هایشان را در دهانشان بشکنید."

دندان‌ها نشان دهنده قدرت هستند لذا شکستن دندان‌های یک فرد باعث کاهش قدرت او می‌گردد. بر این اساس، از دست دادن دندان در خواب می‌تواند با از دست دادن قدرت در زندگی بیداری فرد همراه باشد. در حزقیال 30:24 نوشته شده: «و بازوان پادشاه بابل را تقویت خواهم کرد و شمشیر خود را در دست او خواهم گذاشت. اما بازوان فرعون را می‌شکنم و او با ناله‌های مهلک در برابر او ناله خواهد کرد.» شکستن استخوان‌های کسی نیز به معنای تضعیف قدرت اوست. در برخی از رونوشت‌های مسیحی، خواب‌هایی که در آنها دندان‌های خود را از دست می‌دهیم، از دست دادن ایمان ما را پیش بینی می‌کند. به این معنی که به بیننده خواب اخطار داده می‌شود که ایمان خود را از دست می‌دهد یا آن را با چیز دیگری جایگزین می‌کند، چیزی که فرد را از مسیر درست دور می‌کند.

 

تعبیر خواب افتادن دندان ابن سیرین

تعبیر خواب افتادن دندان از نظر ابن سیرین بیش از آنکه موجب روشنگری و رهنمود افراد خواب بیننده گردد انسان را گمراه، گیج و مبهوت می‌کند! آنچه در پی می‌آید به‌عنوان تعبیر خواب دندان از نظر ابن سیرین منتشر شده است که ما تنها بخشی از آن را برای آگاه سازی خوانندگان محترم نقل می‌کنیم.

تعبیر خواب دندان اگر بیند دندان پیشین او بر کف دستش افتاد و به خاک آلوده نگردید، دلیل که او فرزندی یا خواهری یا برادری آید، اگر بیند دندان پیشین او بر زمین افتاد و در میان خاک ضایع گردید، دلیل که از این جماعت یکی هلاک شود، یا جدا شود، چنانکه هیچکس از وی نشان ندهد. اگر بیند بعضی از دندان بشکست یا ضایع شد، دلیل که به یکی از ایشان بلا و آفتی رسد. اگر بیند دندان پیشین او کوفته شد، دلیل که او را با چنان کسان خصومت افتد.

 

تعبیر خواب امام صادق در مورد افتادن دندان

آنچه به عنوان تعبیر خواب امام صادق در مورد افتادن دندان منتشر شده است به شرح ذیل است: دیدن دندان‌ها در خواب بر شش وجه است.

اول: اهل بیت خانواده و بستگان. دوم: مال. سوم: منفعت. چهارم: غم و اندوه. پنجم: مصرف (گزند و زیان). ششم: مفارقت و جدایی از خویشان.

متأسفانه نمی‌توان به درستی معنای نمادین دندان در خواب را از میان این کلمات درک و فهم کرد. تعبیر خواب بر اساس سن، جنسیت، موقعیت اجتماعی و وضعیت زندگی هر شخصی متفاوت است و افراد با خواندن چنین کلماتی به‌عنوان تعبیر خواب، بیش از آنکه به پاسخ سؤالشان برسند سردرگم و گیج می‌شوند. لذا بهتر است برای تعبیر خواب دندان از طریق روش‌های مستند و معتبری که امروزه روانکاوان در اتاق‌های درمان برای تحلیل خواب افراد بهره می‌برند استفاده نمایید. این روش معتبر به هرکسی اجازه می‌دهد بر اساس حالت‌های روانی ویژه خود، پیام نهفته پشت خواب‌هایش را درک کند.

 

تعبیر خواب افتادن دندان از حضرت یوسف

تعبیر خواب موضوعی است که به روان و ناخودآگاه انسان مربوط می‌گردد. اینکه شخصی فی‌البداهه اقدام به بازگو کردن کلماتی کند و آن را در قالب خواب به مردم ارائه دهد روش صحیحی برای تعبیر خواب نیست. آنچه در فضای مجازی تحت عنوان تعبیر خواب افتادن دندان از حضرت یوسف منتشر شده متأسفانه اعتبار چندانی ندارد و هیچ ارتباطی با شخص حضرت یوسف (ع) ندارد.

آنچه شرح آن می‌آید به عنوان تعبیر خواب حضرت یوسف در برخی سایت‌های اینترنتی منتشر شده است. "دیدن افتادن دندان یکی از خویشان از او جدا گردد. دیدن شکستن دندان بزرگ مصیبت و جدل باشد." همینطور که شاهد هستید هیچگونه سندیت و اعتباری نمی‌توان برای این تعبیر قائل شد.

بهترین روش تعبیر خواب، روشی است که روانشناسان تحلیلی بر آن تأکید دارند و از آن برای پی بردن به لایه‌های پنهان شخصیتی و حل مسائل روانی افراد بهره می‌برند.

 

نتیجه گیری

خواب افتادن دندان‌هایتان می‌تواند تجربه‌ای ترسناک باشد. خصوصاً اگر این خواب را بیش از یکبار دیده باشید. برای اینکه خیالتان را کمی راحت کنم باید بگویم که این خواب جزو خواب‌های بسیار راجع میان افراد است. با این حال، اگر با کمک یک درمانگر در حال کار روی یک مسئله روانی هستید که حدس می‌زنید این خواب می‌تواند به آن مسئله خاص مرتبط باشد، مهم است که این موارد را با درمانگر خود در میان بگذارید.

شما همچنین می‌توانید سایر علل بالقوه خواب‌های از دست دادن دندان را که می‌تواند آرامش و سلامت روانی شما را تحت الشعاع قرار دهد مورد بررسی قرار دهید. گرچه معمولاً دلیلی برای نگرانی در مورد این خواب‌ها وجود ندارد اما ممکن است نیاز باشد که خواب‌ها و کابوس‌های مکرر خود را با یک متخصص و یا مشاور تعبیر خواب در میان بگذارید و از وی برای تحلیل خواب‌هایتان کمک بخواهید.

پرفسور کارل گوستاو یونگ، روانکاو سوئیسی، معتقد بود وقتی خواب می‌بینیم، ذهن به بخشی از ناخودآگاه دسترسی دارد که وی آن را «ناخودآگاه جمعی» می‌نامید. ناخودآگاه جمعی عبارت از نمادها و الگوهای باستانی و مشترک است که در فرهنگ‌ها و افسانه‌های مختلف به چشم می‌خورد. اگر خواب افتادن دندان دیده‌اید و به دنبال تعبیر صحیح خوابتان هستید و می‌خواهید پیام خوابتان را به درستی درک کنید پاسخ سؤالات شما اینجاست! اولین قدم برای رمزگشایی از خواب‌ها یادداشت و دسته‌بندی آن‌ها است. بهترین روش برای یادداشت خواب‌ها دفترچه خواب آنلاین است که شما را قادر می‌کند خواب‌هایتان را بر اساس تاریخ دقیق و موضوع دسته‌بندی کنید و بطور مرتب به آن دسترسی داشته باشید.

قدم مهم بعدی شرکت در دوره آموزشی تعبیر خواب است که می‌تواند از شما یک معبر خواب حرفه‌ای بسازد به طوری که بتوانید خواب‌های خودتان و اطرافیانتان را بطور کامل و مفید بررسی و تحلیل کنید.

نظرات

کریمی
۰۰
پاسخسلام من دیشب خواب دیدم یک پسر بچه 6 7 ساله با دست یکی از دندان های بزرگ عقب من رو گرفته و آویزون شده و ب طرز وحشیانه ای ول نمیکنه و هرچقد داد و بیداد هم میکنم پدر مادرش که آشنا هم به نظر می رسیدند هیچ کاری نمیکردند بعدش ک بچه رو به هر نحو دفع کردم پیش خواهرم بودم که دست به دندانم زدم و دندونم اومد تو دستم و بعدش خیلی ناراحت و خشمگین بودم و از خواب پریدم، میشه بگید چه پیامی داره هرچقد گشتم این شرایطو پیدا نکردم تو تعابیر، 23 سالمه پسر هستم
هستی کشاورز
۰۱

سلام آقای کریمی، ممنون از اعتماد شما برای طرح این پرسش

چون شناختی از شما و وضعیت فعلی روان و زندگی تون ندارم نمی توانم بطور دقیق بگویم که این خواب چه معنایی برای شما دارد اما بطور کل می توان گفت که این کودک می تواند اشاره ای باشد به نوعی غریزه درون شما که تلاش دارد نوعی تغییر در زندگی شما ایجاد بکند. با توجه به اینکه دندان در وهله اول می تواند نماد نوعی امنیت و قدرت باشد ممکن است این تغییر مربوط به کم شدن قدرت شما در برخی زمینه ها و یا احساس ناامنی باشد. روشن است که طبق پیام خواب این تغییر توسط یک نیروی غریزی درونی ممکن است رخ دهد.
  از دست دادن دندان برای شما چه چیزی را تداعی می کند، پاسخ به این سوال می تواند کمک زیادی به تعبیر خوابتان کند. 

امیدوارم پاسخم مفید بوده باشد، اگر سوال دیگری دارید در ادامه همین کامنت مطرح بفرمائید.

Mohsen کریمی
۰۰
سلام ممنون از اینکه پاسخ دادید جوابتون حس خوبی بهم القا کرد چون واقعا اینجوریه و زندگیم پر از تنش هست و تمام تلاشمو دارم میکنم که تغییرش بدم و به وضعیت مالی خوبی برسم، چنل یوتوبمو دارم استارت میکنم همراه آنلاین شاپی که در نظر دارم ولی خیلی سخت هست شروعش در این حین یه حس خیلی قدیمی هم هنوز تو وجودم زنده هست نسبت به یه نفر که جلو چشمم رفته با کس دیگر ولی در طول روز چندین بار ذهنم درگیرش میشه ولی زود جمع و جورش میکنم و در مورد نا امنی در مورد بدنم خیلی حس نا امنی دارم چون قد بلندی دارم ولی لاغر هستم و دلیل یه سری اتفاقاتو حتی ربط میدم به لاغر بودنم چون خیلی اعتماد به نفسمو گرفته نمیتونم لباس دلخواهمو بپوشم حتی رابطه از دست رفتم هم به نوعی به خاطر کمبود اعتماد به نفسم میتونه باشه و خیلی اذیتم میکنه البته حدود دو هفتس که با صورت جدی باشگاهو شروع کردم تا دوسال آینده نباید اینجایی باشم ک هستم. ممنون میشم جزئیات بیشتری بهم بگید
هستی کشاورز
۰۰

سلام مجدد به شما آقای کریمی

 خوشحالم که پاسخ من به خواب شما در مورد افتادن دندان مفید بوده.

تنش ها و درگیری های شمارا درک می کنم، خصوصا که در ابتدای سن جوانی یا به قولی در عنفوان جوانی هستید و درگیر ابهامات زیادی در زندگی خود هستید. طبیعتا این ابهامات در اوایل جوانی طبیعی و گذرا هستند. نکات قابل تاملی که در خواب شما وجود دارد یکی پسربچه سمج است، دوم تلاش پسربچه برای کندن دندان شما به زور و نهایتا مقاومت و خشم شما نسبت به این موضوع. باید به موضوع پسربچه یا همان انرژی که تلاش دارد چیز مهمی را از شما بگیرد بیشتر توجه کرد. پسربچه طبیعتا یک انرژی درون خود شماست، پس نیاز نیست به دنبال آن در جهان بیرون بگردید! باید روی این انرژی که شمارو دچار دگرگونی و ناراحتی کرده تمرکز کنید.  فراموش نکنید که تمامی کارهایی که ما در زندگی می کنیم و تمامی اتفاقاتی که تجربه می کنیم حاصل تعادل و یا عدم تعادل انرژی های درونی ماست.

نکته دوم: در بسیاری از خوابها افتادن دندان به نگرانی های افراد نسبت به زیبایی و جوانی برمیگردد، در مورد شما هم با توجه به اینکه نگرانی و عدم رضایت زیادی نسبت به ظاهر خود دارید می تواند صدق کند. 

لازم به ذکر است که برخی از خواب و رؤیا ها بطور سریالی دیده می شوند و نیاز هست که تک تک آنها را کنار هم بررسی کنیم تا بتوانیم به تعبیر درستی برسیم. پیشنهاد می کنم در صورت تمایل خوابهایی که از این به بعد می بینید را نیز در ادامه همین کامنت یادداشت کنید تا بتوانیم به تحلیل دقیقتری برسیم.

روزخوش

 

حیدری
۰۰
پاسخسلام روز بخیر
من خواب دیدم که 4تا از دندانهای عقب ،بالا که خراب بودند ،افتادند
جای خالیشون رو دیدم و حس میکردم . بدون قطره ای خون
و از افتادن اونها احساس راحتی کردم و خوشحال بودم
تعبیرش رو میشه بفرمایید .
با سپاس
هستی کشاورز
۰۰

سلام آقای حیدری، وقت بخیر

افتادن دندان خراب در خواب آن هم بدون درد، اتفاق خوبی هست، خصوصا که شما احساس راحتی داشتید و پریشان نشدید از این موضوع. این خواب می تواند نشانه تغییرات مثبتی در زندگی شما باشد. مثل افتادن دندان شیری در کودکان که از یک منظر می تواند نشان دهنده وروود به یک مرحله جدید از زندگی باشد. پیشنهاد می کنم ویدیو تعبیر خواب دندان در همین مقاله را تماشا کنید. به مثالهای جالبی در خصوص افتادن دندان بدون درد در خواب اشاره شده است. 

سوال دیگری داشتید در ادامه همین کامنت مطرح بفرمائید.

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 5

جدیدترین نمادهای خواب