بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد هستی کشاورز کاملا محفوظ می باشد

تعبیر خواب سفر

تعبیر خواب سفر

برخی خواب‌ها زبان فراموش شده خدا و برخی دیگر پیام‌های شیطان نامیده می‌شوند. گرچه خواب‌ها مدت‌هاست که به عنوان گزارشگران آینده تلقی می‌شوند اما این باور مدرن که خواب‌ها ارتباط تنگاتنگی با روان‌شناسی شخصی، نگرش‌ها و الگوهای رفتاری بیننده خواب دارند، مدیون پژوهش‌های روان‌پزشک سوئیسی کارل یونگ است. وی نشان داد که در خواب‌ها ناخودآگاه به وضوح زنده می‌شود. در همین زمینه خواب سفر کردن و مسافرت همچون تعبیر خواب افتادن دندان ازجمله نمادهای پرتکرار است و افراد زیادی به دنبال معنای صحیح آن هستند. گرچه خواب‌ها امری شخصی هستند و تنها با کمک شخص بیننده خواب قابل تجزیه و تحلیل هستند اما فراموش نکنید که فرد متخصصی باید مسیر تعبیر خواب را با درایت و بینش خاصی که دارد به مسیر درستی هدایت کند. در این مقاله هستی کشاورز راجع به تعبیر خواب سفر و مسافر اطلاعات مفیدی را در اختیار خوانندگان محترم قرار داده است.

 

نماد سفر در خواب چیست؟

سفر نماد دگرگونی و یک کشف درونی است. اگر در خواب سفر کرده‌اید باید بدانید که مقصد شما، نحوه سفر کردن در خواب، میزان آمادگی شما و... به تعبیر درست خوابتان کمک می‌کند. خواب سوار شدن به اتوبوس برای بازگشت به خانه دوران کودکی، تعبیر بسیار متفاوتی نسبت با خواب سفر به کشوری ناآشنا دارد. گاهی خواب‌ها شما را تشویق می‌کنند تا سفر درونی و هدف زندگی خود را از منظری جدید کشف و تماشا کنید. مضامین و نمادهای رایج در خواب‌ها هم در سطح جهانی و هم در سطح کاملاً شخصی قابل تعبیر هستند. درک معانی جهانی می‌تواند به شما کمک کند دنیای درونی خود را کشف کنید. برای درک معنای خواب‌های سفر، باید به یاد داشته باشید که هنگام خواب (و پس از بیداری) چه احساساتی داشته‌اید، به کدام مکان‌ها رفته‌اید و همراهان شما چه کسانی بوده‌اند.

 

تعبیر خواب سفر خوب است یا بد؟

در تعبیر خواب سفر، همه عناصر ازجمله مقصد، وسیله سفر اعم از قایق، قطار، هواپیما و... باید در نظر گرفته شود و مورد تحلیل قرار گیرد. جنبه مثبت تعبیر خواب سفر: اگر سفر خوب پیش برود، در آستانه یک کشف درونی جدید هستیم. این خواب بی‌دلیل نیست بلکه حاصل یک کار طولانی درونی است که اکنون ما را به سمت تحقق این تغییر سوق داده است. ما اکنون با افق‌های گسترده‌تر دیگری روبرو هستیم و در آستانه کشف جهان‌های جدیدتری هستیم که بینش ما را وسعت خواهد بخشید. بهتر است اتفاقات زندگی خود را با خوابتان ادغام کنید تا به سرنخ‌های خوبی برسید. وجه منفی سفر کردن در خواب: اگر در خواب شما سفر رفتن غیرممکن باشد و عناصر مورد نیاز شما در زمان حرکت گم شده باشند این بدین معنی است که شما آماده سفر (تغییر و تحول درونی) نیستید، این سفر فقط میل به فرار است.

 

وجه روشن و شفابخش سفر در خواب

خواب‌های سفر کردن جذاب هستند و می‌توانند بینش زیادی در مورد آنچه در زندگی ما می‌گذرد ارائه دهند. به طور کلی، برخی از تعبیر خواب‌های سفر بر احساس نارضایتی از زندگی در حال حاضر تمرکز دارند. همیشه حسی از فرار و یا جستجوی حقیقت درون انسان وجود دارد که او را وادار به عمل می‌کند. این عمل‌گرایی می‌تواند مفید و در راستای رشد فردی باشد و یا برعکس عملکردی منفی و در راستای پسرفت و عدم تعادل درونی پیش رود. اغلب خواب‌های سفر رفتن به دنبال میل به تعادل و تغییر در زندگی است. اگر در آستانه تغییر فصل جدیدی از زندگی هستید سفر رفتن در خواب می‌تواند نماد مسیر درست شما در زندگی باشد. اگر در حین سفر همه چیز خوب پیش رفت و حس و حال شما خوب بود این به معنی تغییر و تحولاتی مثبتی است که به زودی در درون شما و به تبع در زندگی بیرونی شما جاری می‌شود.

 

وجه تاریک و هشدار دهنده سفر در خواب

وجه تاریک و هشدار دهنده سفر در خواب زمانی است که شما می‌خواهید از واقعیت موجود در زندگی خود فرار کنید و به مکان و یا زمان دیگری پناه ببرید. اگر در حال حاضر دوران سختی را در زندگی سپری می‌کنید، شاید آرزو دارید که بتوانید همه چیز را رها کنید و به زمان و مکان کاملاً جدیدی فرار کنید. خواه این فرار به سمت دوره متفاوتی از تاریخ باشد (مثل گذشته و یا آینده) و یا مکان خاصی که به نظر شما در آنجا آسوده خاطر خواهید بود. گاهی خواب سفر هشداری است برای بیداری و عدم تلاش برای فرار کردن از مشکلات. عقده مادر ازجمله مشکلاتی است که افرادی با خصوصیت منفعل که شانه از مسئولیت زندگی خالی می‌کنند با آن درگیر هستند. این خواب‌ها احتمالاً در راستای بیداری شما تکرار می‌شوند و قصدشان آگاه کردن شما برای پذیرش مسئولیت و کنترل امور است. ممکن است زمان آن رسیده باشد که اشتباهات خود را ببخشید و شجاعانه حرکت کنید.

 

تعبیر خواب سفر از نظر قرآن

انعام:11 قُلْ سِیرُوا فِی الْأَرْضِ ثُمَّ انظُرُوا کَیْفَ کَانَ عَاقِبَةُ الْمُکَذِّبِینَ بگو: [برای آگاهی و عبرت از تجربه گذشتگان] در سرزمین سیر و سفر کنید تا سرانجام تکذیب کنندگان را ببینید. در قرآن هفت بار فعل امر «سیروا» (سیر و سفر کنید) آمده و هفت بار (عدد کامل) نیز با جمله: «أفلم یسیروا» (چرا سیر و سفر نمی‌کنند)، زمین چسبیدگان بی‌همّت از سیاحت را مذمّت کرده است! چنین سیر و سفری، نه صرفاً برای گردش و تفریح، بلکه برای نظاره در چگونگی سرنوشت امت‌های پیشین است (کیف کان عاقبه الذین من قبلهم). یعنی بررسی تاریخ گذشتگان که دوازده بار تأکید شده است. یکبار نیز (عنکبوت آیه 20) این سیر و سیاحت را به منظور زمین‌شناسی و دیرینه‌شناسی، برای کشف آثار پیدایش حیات در کره زمین توصیه کرده است. (تفسیر آیه از استاد عبدالعلی بازرگان) خوانندگان محترم توجه داشته باشند که به جز مورد تعبیر خواب فرعون توسط حضرت یوسف تعبیر خواب هیچ نماد دیگری بطور مستقیم در قرآن قید نشده است.

 

تعبیر خواب سفر در انجیل

از بسیاری از شخصیت‌های کتاب مقدس خواسته شد تا یک سفر حماسی را آغاز کنند؛ مانند موسی که قوم خود را از بردگی خارج کرد و عیسی که راه راستی و پرستش خدا را در سراسر خاورمیانه گسترش داد. عنصر حیاتی یک سفر داشتن مأموریتی است که قصد انجام آن را دارید. اغلب سفرها تقریباً همیشه با ناملایمات و شک اولیه مواجه می‌شود. در آن مواقع دشوار سفر، می‌توانیم از کلام خدا الهام بگیریم تا به ما قدرت دهد و ناملایمات احتمالی سفر را بر ما هموار سازد. سفرهای پیامبران در عهد قدیم چراغی است برای سفرهای امروزی ما در زندگی و مسیر رشد. تعبیر خواب سفر در انجیل بطور مستقیم قید نشده اما از تقدس و اهمیت نماد سفر در کتاب مقدس می‌توان دریافت که سفر رفتن گاهی یک وظیفه الهی است و برای دست یافتن به زندگی بهتر بسیار سفر باید تا پخته شود خامی.

 

تعبیر خواب سفر به روایت ابن سیرین

خواب‌های مسافرت کردن و یا هر نماد دیگری با هدف بیداری و آگاه سازی انسان پدیدار می‌شوند. هر انسانی مراحل رشد و بیداری و آگاهی مختص به خودش را در زندگی تجربه می‌کند. همچون اثر انگشت، خواب‌ها نیز برای هر شخصی تعبیر خاصی دارد. می‌توان گفت که هر خواب اثر انگشت بیننده خود را همراه دارد. بر همین اساس تعبیر خواب هر شخصی بسته به وضعیت روحی و روانی وی متفاوت است. افرادی همچون ابن سیرین و تعبیر نامه خوابی که به ایشان ربط داده شده به هیچ وجه خواب افراد را به صورت فردی تعبیر نمی‌کنند. در عین حال در تعبیر خواب وضعیت حال حاضر بیننده خواب را مورد بررسی قرار می‌دهیم در صورتی که در آثاری شبیه به تعبیرنامه خواب ابن سیرین مربوط به صدها سال پیش است و به هیچ وجه به زندگی کنونی بینندگان خواب امروزی ارتباطی ندارد.

 

نتیجه‌گیری

سفری که در خواب خود انجام می‌دهید ممکن است شما را به دیدن امورات زندگی از زاویه‌ای جدید دعوت کند. این امورات ممکن است رویدادهای خاصی باشد که اتفاق افتاده است و یا اینکه اهدافی است که در انتظار تحقق آن هستید. از خود بپرسید آیا این خواب از شما می‌خواهد که مسیر دیگری را انتخاب کنید یا گزینه جدیدی را در دستور کار خود قرار دهید؟ سفر به گذشته و دوران کودکی در خواب می‌تواند نشان دهنده این باشد که شما در گذشته گیر کرده‌اید. به جای اینکه گذشته را رها کنید ممکن است در حال تکرار و دست و پا زدن در گذشته باشد. اتفاقی که طبیعتاً باعث رنج و ناامیدی بیش از پیش شما می‌گردد. سفر کردن در خواب معمولاً نماد امری درونی است چراکه همه ما مسافرانی هستیم که هر روز زندگی خود را در حرکتی دائمی، به سوی تحقق فردیت خویش، می‌پیماییم.

نظرات

صفری
۰۰
پاسخسلام خانوم کشاورز من صبح بعد از اینکه بیدار شدم و باز خوابیدم خواب دیدم به کشور کره جنوبی سفر کردم (من خیلی اون کشور رو دوس دارم ) و این سفر با وسیله ی نقلیه نبوده و چشمام رو که میبستم رفته بودم اونجا و اینکه زمان کمی داشتم و باید برمیگشتم ایران درحالی که همسرم کره بود و من تو خواب خیلی ناراحت بودم همسرم برای اینکه منو از ناراحتی دربیاره منو تفریحات مختلف میبرد و منو تشویق به کارایی که دوس دارم میکرد حتی من گفتم دوس دارم کیک بپزم که اون وسایلشو خرید من آماده کردم ولی زمان نداشتم که بپزمش و باید برمیگشتم همسرم کیک رو به من داد تا با خودم بیارم ایران من برگشتم کیک رو اوردم ولی نخوردم و هربار تو خواب بغضم میگرفت خیلی حس غریب و دلتنگی بود
الانم بهش فک میکنم گریم میگیره
ممنون میشم تعبیرشو بگید
Nardin ...
۰۰
پاسخسلام خانوم کشاورز
وقتتون بخیر
خواب دیدم تو فرودگاه م و مامانم و خاله ام رفتن سوار هواپیما بشن ولی من و بابام داریم دنبال کارت ملی من میگردیم .هر چه قدر گشتیم پیدا نکردیم و من بلافاصله خاله مامانمو دیدم که یه گوشه نشسته بود . رفتم سمتش و کیفمو جلوی پاش رو رمین خالی کردم و گفتم ببین کارتم نیست نمیتونم پیداش کنم . اونم با تبسم گفت اینجا دنبال کارتت نگرد ،کارتت تو خونه تون بالای کمدت تو جیب شلوارته . همین که جمله اش تموم شد از بلند گو صدا اومد که تا پرداز هواپیما یکی دو دیقه مونده .
(دیشب در مورد یه نفر فک میکردم که ازش خبری ندارم و خیلی وقته به خوابم نیومده ،نگرانش بودم به خاطر همین هم از خدا خواستم بهم کمک کنه و این خوابو دیدیم . نگرانش بودم چون آخرین بار که توخوابم دیدمش لباس مشکی پوشیده بود و چشماش قرمز بود و معلوم بود حالش خوب نیست و به من اشاره کرد کنارش بشینم ولی من در عین اینکه دلم میخواست کنارش باشم ننشستم. )
mmm
۰۰
پاسخسلام روز بخیر
من دخترم و چندساعت پیش که حدودا ساعت 5-6 صبح بود خواب جالبی دیدم
بنظر برام خیلی آشنا بود انگار قبلا هم دیده بودم، اینجوری بود که تو زمان خیلی قدیم بودم یه شاهزاده سوار کشتی بود و دنبال یه پری دریایی بود و اونو پیدا میکنه ولی کشتی یهو وارونه میشه و منو شاهزاده همونجوری نشستیم
بعد شاهزاده یه غاره بزرگ میبینه که یه کشتی دیگه ام اونجا گیر افتاده و ادماش زندن
شاهزاده با خنده میخواد اونجارو رد کنه ولی محکم میخوره تو دیوار هم خودش میمیره هم پری دریایی (عین یه فیلم بود خوابم هی صحنه هارو نشون میداد) بعد رسیدم به اون ادمای غارنشین و همراهی شدم باهاشون، میخواستن جا به جا بشن به یه جا دیگه، زمان براشون طولانی میگذشت ولی برای من عین فیلم بود، یه جا حیوونا و خود ادما کم اورده بودن خسته شده بودن تشنه بودن، یجا دیدم دوباره امید گرفتن و میدوییدن
بعد نمیدونم یه جا عین بیابون بود ولی کناره راستمون خونه های داغون بود انگار کسی زندگی نمیکرد، نگاهم افتاد یه گرگ غول پیکر بین این خونه ها بوده و از خواب بیدار شد منم ترسیدم رفتم پشت یه خونه بقیه ادمام فرار میکردن سمتم بعد یهو تبدیل به روباه شدم میخواستم زوزه بکشم ولی جلو خودمو میگرفتم سروصدا نکنم، که یهو یه گرگ عادی اونم میخواست سروصدا کنه ولی ارومش کردم نفهمیدم چیشد ولی از اینجاهم گذشتیم تا اینکه رسیدیم به شهر ( تو زمان سفر کردیم انگار) بعد در یه خونه رو زدیم ازش سوالایی بپرسیم اومد پایینه خونه دیدم کپ همون شاهزادس که مرد! انگار تناسخ بود! مات و مبهوت نگاهش میکردم بعد دیدم یهو گوشیشو دراورد بقیه ادما تعجب کرده بودن که گوشی چیه
خلاصه سوال پرسیدن الان کجاییم چه سالی هستیمو اینا دیگه از خواب پریدم، خیلی جالب بود برام ممنون میشم حتما تعبیرشو بگید🤍
Nardin ...
۰۰
پاسخسلام ،وقت تون بخیر❤️
خواب دیدم دیرم شده و دارم با عجله تو فرودگاه میدوم و دنبال در میگردم تا وارد باند هواپیما بشم . بعد اینکه با هزار تا مصیبت و استرس درو پیدا کردم و وارد باند هواپیما شدم دیدم در هواپیما رو بستن و دقیقا جلوی در هواپیما یه خانوم میانسال دیدم که با افاده و جدیت داره منو نگاه میکنه (مادر همون کسی که قبلا تو خواب بهم گفتن همسرمه ) خیلی بهش التماس کردم بگه در و باز کنن ولی اون هیچ اهمیتی نمیداد به این موضوع تا اینکه تصمیم گرفتم بیفتم به پاش .وقتی میخواستم این کارو انجام بدم یه دست روی شونم قرار گرفت و من متوجه شدم یه آقا با یه چهره نورانی و قد بلند هست که بهم الهام شد که امام رضاس؛ بعد ایشون به من اشاره کردن که به هواپیما نگاه کنم و من دیدم بلافاصله در هواپیما باز شد و من هم با عجله و با خوشحالی از پله ها بالا رفتم و سوار هواپیما شدم .
هستی
۰۱

رفتن به سفر در خواب در روانشناسی تحلیلی یونگ اغلب دارای اهمیت نمادین است. در اینجا برخی از مفاهیم کلیدی مربوط به سفر کردن در خواب را برات توضیح میدم:

سفر کردن در خواب اغلب نماد فردیت محسوب میشود: سفر در خواب می تواند نشان دهنده روند رشد فردی باشد، که سفر روانشناختی خودیابی و ادغام با جهان هستی است. سفر نشان دهنده تلاش برای تمامیت و ادغام جنبه های مختلف خود، از جمله عناصر خودآگاه و ناخودآگاه است.

کاوش در ناخودآگاه: سفر کردن در خواب ممکن است نشان دهنده نزول به اعماق ضمیر ناخودآگاه باشد. رفتن به سفر می تواند نمادی از تمایل به رویارویی و کشف جنبه های سایه، مسائل حل نشده یا احساسات سرکوب شده در درون خود باشد.  سفر کهن الگویی: عمل سفر را در عین حال می توان به عنوان یک حرکت نمادین کهن الگویی در نظر گرفت که نشان دهنده سفر جهانی قهرمان یا سالک است. سفر نشان دهنده تمایل انسان برای رشد، دگرگونی و جستجوی معنا و هدف در زندگی است.

 توجه به این نکته مهم است که تعبیر سفر رفتن در خواب باید متناسب با زمینه خاص، تداعی‌های شخصی و احساسات پیرامون خواب باشد. خوابها بسیار فردی هستند و معانی آنها می تواند بسته به تجربیات منحصر به فرد بیننده خواب و آرایش روانی او متفاوت باشد.

 

منتظر خواندن خوابهای بیشتری ازت هستم.

قربانت

لاله لاله
۰۱
پاسخدیشب خواب میدیدم رفته بودیم سفر با خانواده ی پدری
شاید ترکیه هتل all ، اینو به این دلیل میگم که در ادامه ارتباط داره
البته صبح دیروز دوستم بهم زنگ زد و از سفرش به ترکیه گفت نمیدونم به اون مرتبطه یا نه
خواب میدیم موقع ناهار هست و من میخواستم ناهار بخورم ، اما نمیدونم چطور شد رفتم طبقه ی زیری که دسر اونجا سرو میشد
یه خواهرم که باهاش صمیمی هستم بود و یه نفر دیکه از خونواده که یادم نیست
خواهرم میگفت یه شیرینیشون خیای خوشمزه س
گارسون اومد و شیرینی میاورد ، برداشتم چند تا اما بهش گفتم از اون مدل شیرینی بیاره ، اونم رفت و با یه دیس برگشت
میزهای اطراف هم بودن و اونام منتظر گارسون بودن ، از اون مدل شیرینی که خواهرم گفت چند تا برداشتم ، یهو دیدم بشقابم پر شیرینیه ، در زندگی معمولی شیرینی خیلی دوس دارم ، به خواهرم گفتم من همین شیرینی ها رو میخورم و دیگه ناهار نمیخوام ، بعدشم یه لیوان بزرگ قهوه گرفتم و خوردم ، من با قهوه بی خواب میشم اما تو خواب میدیدم بعدش زفتم تو یه خواب عمیق تو یه اناق شبیه اتاق خواب خودم ، بعدش که بیدار شدم هندیه خواهر دیگه م اومد گفت زلزله شده تو متوجه نشدی ؟
گفتم نه هیچی نفهمیدم
خواب و بیدار میشدم بعدش در ادامه یه صحنه ی دیگه دیدم انگار از طبقه زیر هتل که اومدم بیرون رسیدم به یه جایی که خیابون و تمیز نبود ، انگار و هوا تاریک و روشن بود یه رودخونه هم بود ، نگهبان هتل به یه اقایی گفت از رودخونه ردش کن و ببرش ، انگار میخواست رد شم و گم هم نشم ، بهش گفتم خودم میرم ، اما اون آقا اومد ، رودخونه رو عرضی رد کردیم خیلی عمیق نبود ، اما من احساس خوبی نداشتم از اینکه اون آقا هست بعد رد شدن همینطور که ادامه ی مسیر تو پیاده رو قدم میزدیم اون آقا بهم گفت از من میترسی گفتم نه ، ولی احساس خوبی نداشتم بقیه رو بادم نمیاد و بعدش یه خواب دیگه میدیدم که ادامه ی همین سفر بود
هستی
۰۰

لاله جان

خواب سفر ی که دیدی نمادهای جالبی داره

کلا سفر خودش نماد مهمی هست در خواب، چرا که سفر کردن رو میشه به سفر زندگی تعبیر کرد.. اینکه ما در عبور هستیم و اتفاقات و وقایع زندگی ما رو می سازند و نهایتا یک جایی سفر زندگی ما به پایان میرسه..

در این خواب سفر که دیدی .. رفتی توی یک زیرزمین و اونجا افراد دیگری رو ملاقات کردی.. توی تعبیر خواب خانه توضیح دادم که زیرزمین در خواب فضای کلی ناخودآگاه و محتویات اون رو نشون میده پس مهمه.. 

نماد بعدی دیدن نگهبان و درخواست او از مردی برای عبور تو از رودخانه است.. این مرد کیه که در 1ای اون توی اغلب خوابهات قابل مشاهده است؟ 
این چه انرژی هست؟ چه نیرویی هست که میاد بهت کمک کنه؟ توی خواب خانه هم یادمه آقا برای پیدا کردن اتاق همراهت شد.. 
به نظرم در این مقطع زندگی ت نیاز داری به این انرژی مردانه که باید بیشتر جدی ش بگیری و باهاش آشتی کنی.. 

یادت باشه سفر زندگی ما در اغلب اوقات نیاز به یک همراه، هادی و یا معلم داره.. باید بهشون اعتماد کنیم که به مقصد برسیم.

قربانت

لاله سرحدی
۰۱
پاسخیه خواب دیگه م مربوط به امروز صبح هست
خواب میدیم با همش. سابقم رفته بودیم سفر افغانستان ، فکر میکنم تو ذهنم حالت تفریحی داشت
اونجا چند نفر مسئول دادن غذا و صبحانه بودن ، ما برای صبحانه رفتیم اما از صبحانه های قبلی دلزده شده بودیم
همسر سابقم میخواستن مواد رو روی گاز تفت بدن
میوه های مختلف بود ، برای سه نفر ر
از مسئول گرفت ، قابلمه ی روی گاز بود و همه رو ریخت اون تو ، تا لبه ش پر شده بود
فکر میکردم میخواد با یه کم نمک تفت بده مثه میوه خشک ، مادرش رو هم کنارش و بالاسر قابلمه ی رو گاز دیدم ، مادرش حدود 20 ساله فوت شده ،
چند لحظه بعد که نگاه کردم دیدم تو قابلمه پر آب شده ، انگار مواد داشت آب پز میشد
گفتم اینطوری نمیشه ، قابلمه رو از رو گاز برداشتم بردم تو یه اتاق دیگه ، برادر کوچیکترم هم بود ، مواد تو قابلمه رو که اومدم خارج کنم اول دیدم مواد یه کم آب پز شده ، در آوردم ، اونوقت از توش چادر رنگی خاکستری دراوردم ( من حتی یه دونه چادر هم ندارم )
لباس دراوردم و به برادرم میگفتم ببین همه ی وسایل سفر رو ریخته تو قابلمه ،دونه دونه دراوردم بعد قابلمه رو بردم بذارم روی گاز ، مامور ازم شماره پرسید نمیدونستم اما گفت اشکالی نداره بذار ، اومدم دنبال همسر سابقم بگردم فکر میکردم رفته خونه خواهرم ، تلفن خونه خواهرم میگرفتم نشد صحبت کنم اما میدیدمشون که همسر سابقم خونه ی اوناس ، و داره فوتبال میبینه
البته در مورد این خوابم ، روزش با خواهرم صحبت میکردم که با همسر سابقم صحبت کنه ببینه میتونه امسال عید باهامون بیاد سفر یا نه ، ممکنه به خاطر این باشه ؟
اما اومدن مامانشو نمیدونم معنیش چیه ، موقعی که مامانش زنده بود خیلی ارتباط خوبی نداشتیم

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 2

جدیدترین نمادهای خواب