بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد هستی کشاورز کاملا محفوظ می باشد

پیشنهاد می‌کنم مقالات تعبیر خواب مار ، تعبیر خواب ماهی و تعبیر خواب افتادن دندان را حتما بخوانید!

تعبیر خواب سفر

تعبیر خواب سفر

برخی خواب‌ها زبان فراموش شده خدا و برخی دیگر پیام‌های شیطان نامیده می‌شوند. گرچه خواب‌ها مدت‌هاست که به عنوان گزارشگران آینده تلقی می‌شوند اما این باور مدرن که خواب‌ها ارتباط تنگاتنگی با روان‌شناسی شخصی، نگرش‌ها و الگوهای رفتاری بیننده خواب دارند، مدیون پژوهش‌های روان‌پزشک سوئیسی کارل یونگ است. وی نشان داد که در خواب‌ها ناخودآگاه به وضوح زنده می‌شود. در همین زمینه خواب سفر کردن و مسافرت همچون تعبیر خواب افتادن دندان ازجمله نمادهای پرتکرار است و افراد زیادی به دنبال معنای صحیح آن هستند. گرچه خواب‌ها امری شخصی هستند و تنها با کمک شخص بیننده خواب قابل تجزیه و تحلیل هستند اما فراموش نکنید که فرد متخصصی باید مسیر تعبیر خواب را با درایت و بینش خاصی که دارد به مسیر درستی هدایت کند. در این مقاله هستی کشاورز راجع به تعبیر خواب سفر و مسافر اطلاعات مفیدی را در اختیار خوانندگان محترم قرار داده است.

 

نماد سفر در خواب چیست؟

سفر نماد دگرگونی و یک کشف درونی است. اگر در خواب سفر کرده‌اید باید بدانید که مقصد شما، نحوه سفر کردن در خواب، میزان آمادگی شما و... به تعبیر درست خوابتان کمک می‌کند. خواب سوار شدن به اتوبوس برای بازگشت به خانه دوران کودکی، تعبیر بسیار متفاوتی نسبت با خواب سفر به کشوری ناآشنا دارد. گاهی خواب‌ها شما را تشویق می‌کنند تا سفر درونی و هدف زندگی خود را از منظری جدید کشف و تماشا کنید. مضامین و نمادهای رایج در خواب‌ها هم در سطح جهانی و هم در سطح کاملاً شخصی قابل تعبیر هستند. درک معانی جهانی می‌تواند به شما کمک کند دنیای درونی خود را کشف کنید. برای درک معنای خواب‌های سفر، باید به یاد داشته باشید که هنگام خواب (و پس از بیداری) چه احساساتی داشته‌اید، به کدام مکان‌ها رفته‌اید و همراهان شما چه کسانی بوده‌اند.

 

تعبیر خواب سفر خوب است یا بد؟

در تعبیر خواب سفر، همه عناصر ازجمله مقصد، وسیله سفر اعم از قایق، قطار، هواپیما و... باید در نظر گرفته شود و مورد تحلیل قرار گیرد. جنبه مثبت تعبیر خواب سفر: اگر سفر خوب پیش برود، در آستانه یک کشف درونی جدید هستیم. این خواب بی‌دلیل نیست بلکه حاصل یک کار طولانی درونی است که اکنون ما را به سمت تحقق این تغییر سوق داده است. ما اکنون با افق‌های گسترده‌تر دیگری روبرو هستیم و در آستانه کشف جهان‌های جدیدتری هستیم که بینش ما را وسعت خواهد بخشید. بهتر است اتفاقات زندگی خود را با خوابتان ادغام کنید تا به سرنخ‌های خوبی برسید. وجه منفی سفر کردن در خواب: اگر در خواب شما سفر رفتن غیرممکن باشد و عناصر مورد نیاز شما در زمان حرکت گم شده باشند این بدین معنی است که شما آماده سفر (تغییر و تحول درونی) نیستید، این سفر فقط میل به فرار است.

 

وجه روشن و شفابخش سفر در خواب

خواب‌های سفر کردن جذاب هستند و می‌توانند بینش زیادی در مورد آنچه در زندگی ما می‌گذرد ارائه دهند. به طور کلی، برخی از تعبیر خواب‌های سفر بر احساس نارضایتی از زندگی در حال حاضر تمرکز دارند. همیشه حسی از فرار و یا جستجوی حقیقت درون انسان وجود دارد که او را وادار به عمل می‌کند. این عمل‌گرایی می‌تواند مفید و در راستای رشد فردی باشد و یا برعکس عملکردی منفی و در راستای پسرفت و عدم تعادل درونی پیش رود. اغلب خواب‌های سفر رفتن به دنبال میل به تعادل و تغییر در زندگی است. اگر در آستانه تغییر فصل جدیدی از زندگی هستید سفر رفتن در خواب می‌تواند نماد مسیر درست شما در زندگی باشد. اگر در حین سفر همه چیز خوب پیش رفت و حس و حال شما خوب بود این به معنی تغییر و تحولاتی مثبتی است که به زودی در درون شما و به تبع در زندگی بیرونی شما جاری می‌شود.

 

وجه تاریک و هشدار دهنده سفر در خواب

وجه تاریک و هشدار دهنده سفر در خواب زمانی است که شما می‌خواهید از واقعیت موجود در زندگی خود فرار کنید و به مکان و یا زمان دیگری پناه ببرید. اگر در حال حاضر دوران سختی را در زندگی سپری می‌کنید، شاید آرزو دارید که بتوانید همه چیز را رها کنید و به زمان و مکان کاملاً جدیدی فرار کنید. خواه این فرار به سمت دوره متفاوتی از تاریخ باشد (مثل گذشته و یا آینده) و یا مکان خاصی که به نظر شما در آنجا آسوده خاطر خواهید بود. گاهی خواب سفر هشداری است برای بیداری و عدم تلاش برای فرار کردن از مشکلات. عقده مادر ازجمله مشکلاتی است که افرادی با خصوصیت منفعل که شانه از مسئولیت زندگی خالی می‌کنند با آن درگیر هستند. این خواب‌ها احتمالاً در راستای بیداری شما تکرار می‌شوند و قصدشان آگاه کردن شما برای پذیرش مسئولیت و کنترل امور است. ممکن است زمان آن رسیده باشد که اشتباهات خود را ببخشید و شجاعانه حرکت کنید.

 

تعبیر خواب سفر از نظر قرآن

انعام:11 قُلْ سِیرُوا فِی الْأَرْضِ ثُمَّ انظُرُوا کَیْفَ کَانَ عَاقِبَةُ الْمُکَذِّبِینَ بگو: [برای آگاهی و عبرت از تجربه گذشتگان] در سرزمین سیر و سفر کنید تا سرانجام تکذیب کنندگان را ببینید. در قرآن هفت بار فعل امر «سیروا» (سیر و سفر کنید) آمده و هفت بار (عدد کامل) نیز با جمله: «أفلم یسیروا» (چرا سیر و سفر نمی‌کنند)، زمین چسبیدگان بی‌همّت از سیاحت را مذمّت کرده است! چنین سیر و سفری، نه صرفاً برای گردش و تفریح، بلکه برای نظاره در چگونگی سرنوشت امت‌های پیشین است (کیف کان عاقبه الذین من قبلهم). یعنی بررسی تاریخ گذشتگان که دوازده بار تأکید شده است. یکبار نیز (عنکبوت آیه 20) این سیر و سیاحت را به منظور زمین‌شناسی و دیرینه‌شناسی، برای کشف آثار پیدایش حیات در کره زمین توصیه کرده است. (تفسیر آیه از استاد عبدالعلی بازرگان) خوانندگان محترم توجه داشته باشند که به جز مورد تعبیر خواب فرعون توسط حضرت یوسف تعبیر خواب هیچ نماد دیگری بطور مستقیم در قرآن قید نشده است.

 

تعبیر خواب سفر در انجیل

از بسیاری از شخصیت‌های کتاب مقدس خواسته شد تا یک سفر حماسی را آغاز کنند؛ مانند موسی که قوم خود را از بردگی خارج کرد و عیسی که راه راستی و پرستش خدا را در سراسر خاورمیانه گسترش داد. عنصر حیاتی یک سفر داشتن مأموریتی است که قصد انجام آن را دارید. اغلب سفرها تقریباً همیشه با ناملایمات و شک اولیه مواجه می‌شود. در آن مواقع دشوار سفر، می‌توانیم از کلام خدا الهام بگیریم تا به ما قدرت دهد و ناملایمات احتمالی سفر را بر ما هموار سازد. سفرهای پیامبران در عهد قدیم چراغی است برای سفرهای امروزی ما در زندگی و مسیر رشد. تعبیر خواب سفر در انجیل بطور مستقیم قید نشده اما از تقدس و اهمیت نماد سفر در کتاب مقدس می‌توان دریافت که سفر رفتن گاهی یک وظیفه الهی است و برای دست یافتن به زندگی بهتر بسیار سفر باید تا پخته شود خامی.

 

تعبیر خواب سفر به روایت ابن سیرین

خواب‌های مسافرت کردن و یا هر نماد دیگری با هدف بیداری و آگاه سازی انسان پدیدار می‌شوند. هر انسانی مراحل رشد و بیداری و آگاهی مختص به خودش را در زندگی تجربه می‌کند. همچون اثر انگشت، خواب‌ها نیز برای هر شخصی تعبیر خاصی دارد. می‌توان گفت که هر خواب اثر انگشت بیننده خود را همراه دارد. بر همین اساس تعبیر خواب هر شخصی بسته به وضعیت روحی و روانی وی متفاوت است. افرادی همچون ابن سیرین و تعبیر نامه خوابی که به ایشان ربط داده شده به هیچ وجه خواب افراد را به صورت فردی تعبیر نمی‌کنند. در عین حال در تعبیر خواب وضعیت حال حاضر بیننده خواب را مورد بررسی قرار می‌دهیم در صورتی که در آثاری شبیه به تعبیرنامه خواب ابن سیرین مربوط به صدها سال پیش است و به هیچ وجه به زندگی کنونی بینندگان خواب امروزی ارتباطی ندارد.

 

نتیجه‌گیری

سفری که در خواب خود انجام می‌دهید ممکن است شما را به دیدن امورات زندگی از زاویه‌ای جدید دعوت کند. این امورات ممکن است رویدادهای خاصی باشد که اتفاق افتاده است و یا اینکه اهدافی است که در انتظار تحقق آن هستید. از خود بپرسید آیا این خواب از شما می‌خواهد که مسیر دیگری را انتخاب کنید یا گزینه جدیدی را در دستور کار خود قرار دهید؟ سفر به گذشته و دوران کودکی در خواب می‌تواند نشان دهنده این باشد که شما در گذشته گیر کرده‌اید. به جای اینکه گذشته را رها کنید ممکن است در حال تکرار و دست و پا زدن در گذشته باشد. اتفاقی که طبیعتاً باعث رنج و ناامیدی بیش از پیش شما می‌گردد. سفر کردن در خواب معمولاً نماد امری درونی است چراکه همه ما مسافرانی هستیم که هر روز زندگی خود را در حرکتی دائمی، به سوی تحقق فردیت خویش، می‌پیماییم.

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 1

جدیدترین نمادهای خواب