بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد هستی کشاورز کاملا محفوظ می باشد

تعبیر خواب دزد

تعبیر خواب دزد

تعبیر خواب دزد جالب‌تر از آن است که فکر می‌کنید. دیدن دزد در خواب ازجمله موضوعاتی است که می‌تواند باعث نگرانی جدی بیننده خواب گردد. بسته به اینکه دزد شخص بیننده خواب باشد و یا اینکه فرد دیگری به عنوان دزد در خواب ظاهر شود معنی و تعبیر خواب فرق می‌کند. تعبیر خواب دزدی چیست؟ خواب دزدی می‌تواند معانی زیادی داشته باشد و معنای آن به طور صد درصد به چگونگی زمینه خواب شما بستگی دارد. در هر حال دزدی در خواب، معمولاً با آنچه مردم فکر می‌کنند تفاوت بسیاری دارد. گرچه دزدها در زندگی واقعی افراد بدی هستند و باعث تجربه احساس شرم، ترس و اندوه می‌شوند، اما نیازی نیست که از دیدن صحنه دزدی در خواب دچار وحشت شوید. در این مقاله هستی کشاورز به شرح جزییات مهم تعبیر خواب دزد پرداخته و نکات مهمی را برشمرده است. برای درک بهتر تعبیر خواب درست پیشنهاد می‌شود مقاله تعبیر خواب ماهی را نیز مطالعه کنید.

 

نماد دزد در خواب چیست؟

اغلب خواب‌هایی که می‌بینیم منعکس کننده وضعیت فعلی روح و زندگی ما هستند و می‌تواند نشان دهنده ناامنی درونی، احساس بی‌ارزشی، تلاش بیهوده و یا حتی شانس و اقبالی که در زندگی به ما رو خواهد کرد باشد. تعبیر خواب دزدی می‌تواند به لحظه حال رخدادهای زندگی ما مربوط باشد. ممکن است ناخودآگاه ما در تلاش باشد ما را به سمت موقعیتی جدید و تغییری مهم سوق دهد. شرح نماد دزد در خواب را با بیوگرافی کوتاهی از زندگی هرمس خدای دزد در اساطیر یونان باستان آغاز می‌کنیم و سپس به جزئیات مهم دیدن دزد در خواب می‌پردازیم. هرمس به عنوان سخنگوی خدایان شناخته می‌شود. او مسئول محافظت از مسافران است و همچنین روح مردگان را به دنیای زیرین یا جهان هادِس راهنمایی می‌کند. او را به دلیل حیله‌گری و بصیرت عالی و قدرت سخنوری بالایی که دارد خدای دزدان و دروغ‌گویان نیز می‌دانند. در ابتدا هرمس خدایی بود که با عالم اموات مرتبط بود. در یونان باستان او را به عنوان "خدای رابط بین جهان پایین و بالا" یا به عبارتی جهان زندگان و مردگان می‌پرستیدند.

به تدریج هرمس به عنوان خدای جاده‌ها و مرزها، مسافران، ملوانان و تجار نیز شناخته شد. در برخی روایات اساطیری یونان آمده است که در همان ساعات اولیه تولد، هرمس به نحوی از گهواره خود فرار کرد و از حومه شهر عبور کرد و تعدادی از گاوهای آپولو را دزدید و سپس با خیال راحت به گهواره خود بازگشت و در پاسخ به آپولو گفت که یک کودک شیرخوار چطور می‌تواند دست به دزدی بزند؟! اتولیکوس (به روایتی فرزند هرمس) در یونان باستان نیز دزد موفقی بود که حتی قدرت دگردیسی کالاهای دزدیده شده و جسم خودش را نیز داشت. او محل سکونت خود را در کوه پارناسوس بنا کرده بود و به خاطر حیله‌گری و سوگندهایش در میان مردم شهرت داشت.

 

تعبیر خواب دزد خوب است یا بد؟

ما قضاوت‌ها شخصی‌مان را در مورد تعبیر نمادها به کار می‌گیریم غافل از اینکه پتانسیل یک نماد، مثلاً دزد در خواب، شیطان در خواب و یا مرگ و مردن در خواب، ممکن است دارای انرژی‌هایی باشد که ما باید آن‌ها را در زندگی خود ادغام کنیم تا کامل باشیم و به تمامیت برسیم. ما تمایل داریم که فقط جنبه منفی نماد دزد در خواب را ببینیم و جنبه مثبت آن را انکار کنیم. اگر در خواب شما دزدی حضور دارد یا خودتان چیزی را از کسی یا جایی به سرقت می‌برید به معنای این نیست که شما واقعاً دزد هستید یا به زودی مورد سرقت قرار خواهید گرفت. خواب از این تصویر دزد برای جلب توجه شما استفاده می‌کند و به شما می‌گوید که باید از چیزی در درون خودآگاه شوید. ممکن است به نوعی با خودتان صادق نبوده باشید.

اگر چنین است، باید از آن آگاه باشید و با آن مقابله کنید؛ اما تصویر دزد ممکن است به این معنی باشد که شما کیفیات و خصوصیات شخصیتی خوبی را در خود سرکوب کرده‌اید، به عبارتی آن را از زندگی خود "بیرون کرده‌اید " و تنها راهی که می‌تواند به زندگی شما بازگردد این است که مانند یک سارق و دزد به زندگی شما شبیخون بزند و وارد حریم امن شما شود و خودش را عرضه کند. از آنجا که ما اغلب بهترین قسمت‌های خود را سرکوب می‌کنیم و آن‌ها را به عنوان ویژگی‌های "منفی" میدانیم، برخی از غنی‌ترین بخش‌های خودمان حتی صدای خود خدا، تنها از راه دزدیدن حواس، تمرکز و انرژی ما می‌توانند در زندگی ما وارد شوند. این انرژی‌ها از طریق رخدادهای تصادفی، روان رنجوری، بیماری‌های جسمی و حتی لغزش‌های زبانی به زندگی ما وارد می‌شود.

 

وجه روشن و شفابخش دزد در خواب

«من» ما دنیا را به مثبت و منفی، خوب و بد تقسیم می‌کند. بیشتر جنبه‌های تاریک وجود ما، یا همان ویژگی‌هایی که به‌عنوان «منفی» در خودمان می‌بینیم را اگر جرات کنیم و به سطح آگاه روانمان منتقل کنیم، به نقاط قوت ارزشمندی برای ما تبدیل خواهند شد. این موضوع در خصوص وجه روشن و شفابخش دزد در خواب نیز صادق است. ویژگی‌هایی که برای ما غیراخلاقی، وحشیانه یا شرم‌آور به نظر می‌رسند، جنبه «منفی» یک انرژی ارزشمند هستند که مانند ظرفیتی جدید می‌توانیم از آنان استفاده کنیم. شما هرگز چیزی در ناخودآگاهتان نخواهید یافت که وقتی به سطح آگاهی و هوشیاری ما منتقل شود مفید و خوب نباشد. اکنون که با جنبه جدیدی از تعبیر خواب دزد آشنا شده‌اید از خودتان بپرسید چه بخشی از شما پشت این نماد دزد پنهان شده است؟ شاید یک فریبکار سرزنده، با انواع استعدادهای شگفت انگیز! یا شاید یک نوجوان بزهکار در شما زندانی شده که هرگز اجازه نداده‌اید بزرگ شود و انگیزه قهرمانانه خود را در چیزی مفید و ارزشمند متجلی سازد.

شاید این دیونیسوس است که مجبور شده است در ناخودآگاه پنهان شود زیرا شما در میان زندگی هدفمند خود جایی طبیعی برای روح وجد و غنایی او ندارید. اگر این نماد در خواب شما ظاهر شود، فقط شما قادر خواهید بود بگویید چه بخشی از شما با این نماد نشان داده می‌شود یا به عبارت دیگر این نماد بیانگر کدام ویژگی نهفته و انکار شده شماست؛ زیرا این ناخودآگاه خود شما است که سرنخ‌ها را در خود دارد. مطمئن باشید که اگر به آن فرصت بدهید و حرف‌هایش را بشنوید، به‌عنوان بخش ارزشمندی از درون شما آشکار خواهد شد و تغییرات مفیدی در زندگی شما به وجود خواهد آورد. عجیب این است که مردم معمولاً حتی بیشتر از اینکه در برابر ویژگی‌های منفی خود مقاومت کنند، در برابر ویژگی‌های خوب خود مقاومت می‌کنند. ممکن است شخصیتی در خواب شما وجود داشته باشد که رفتاری نجیبانه و شجاعانه دارد. از آنجایی که آن شخص درونی بخشی از شماست، ویژگی‌های آن نیز از آن شماست. تا زمانی که با صفات منفی و نابالغ خود به طور مستقیم روبرو هستید، همچنین وظیفه دارید که ویژگی‌های خوب خود را بشناسید و آگاهانه آن‌ها را زندگی کنید.

 

نتیجه‌گیری

در ابتدا لازم است بدانید که دزدی که در خواب دیده‌اید را در افراد و آدم‌های دیگر جستجو نکنید. آن دزد یک ویژگی نهفته درون خود شماست که زندانی شده و مجبور است شب هنگام به دور از چشم شما به زندگی‌تان وارد شود. یکی از ویژگی‌های بارز دزدان این است که به هیچ قاعده و قانونی احترام نمی‌گذارند و خلاف عرف و قوانین اجتماعی عمل می‌کنند. یک دزد همیشه درگیر به دست آوردن مخفیانه چیزهای ارزشمندی است که متعلق به دیگران است. چراکه وی فکر می‌کند لیاقت آن را ندارد که از راه‌های صحیح به آنچه می‌خواهد برسد. از خودتان بپرسید چه ویژگی ارزشمندی دارم که ندانسته آن را بر دیگران فرافکن کرده‌ام؟ وقتی در خواب دزدی را می‌بینید، بیانگر این است که ممکن است در اعماق روان و روح خود چیزهای ارزشمند داشته باشید که از آن بی‌خبر هستید و یا حتی آن را انکار می‌کنید. تعبیر دزدی در خواب و هدف این خواب جلب توجه شما به سوی آن نیروی درونی است؛ چیزی که خودتان دارید اما متأسفانه در دیگران به دنبال آن می‌گردید.

نظرات

عرشیا
۰۰
پاسخسلام در خواب دیدم کسی را که دوست دارم از طرف نه دزد بلکه تقریبا از طریق هیولایی دزدیده می‌شود که قبل از آن با دیدن آن به شک می رود و گریه می کند بعد از پیشش حدود 10 ثانیه ای دور می شوم به خاطر پرسیدن چیزی از همان خواهر طرف بعد از برگشتن هیولا دوباره آمد و کسی را که دوست داشتم از هوش رفت بغلم گرفتمش و فرار کردم تقریبا جایی شبیه هزار تور بود بعد ناگهان هیولا از کسی را که دوست دارم را از بغلم دزدید و فرار کرد 2 یا 3 در بود در را باز کردم و دیدم که وارد پرتالی شد دنبالش رفتم ولی گمش کردم بعد از روی اطمینان از دو پرتال دیگر هم عبور کردم به رنگ های سبز و آبی و نارنجی یا زرد بود به جایی رسیدم که انگار در یه سرزمین دیگری بودم که تا گردنم پر از آب بود اول با اهالی آنها مهربان نبودم بیشتر دنبال اون طرف می گشتم حتا بعضی از حیوانات شان هم مثل بادکنک بودن 3 تا از اونها رو ترکاندم بعد که داشتن بهم حمله می کردن دست هایم را بالا بردم و چاقو را به زمین انداختم و انسانی تقریبا شبیه به انسان را دیدم و از زبان من می فهمید ما جرا را گفتم ولی هیچ کمکی نتوانست بکند به غیر از اینکه نزاشت بهم حمله کنند کل این سرزمین در پشت یک در بودند در حال خارج شدن از در بودم که یکی را دیدم که از اهالی اون سرزمین بود ولی در واقع همان هیولایی بود که خودش را به اون شکل در آورده بود برایم آشنا آمد و یک جایش که کمرش(به رنگ بنفش) بود را نتوانسته بود غایب کن پس از کمرش کشیدم و شروع به فرار کردن کرد به داخل آب پرید و داشت فرار می کرد که گرفتمش(از پاهاش) و بیرون آب کشیدم و شروع به دیوار کوبیدنش کردم و هر بار که به دیوار می زدمش مدت زمانی که طول می کشد به خودش بیاید را می نوشت تا جایی زدم که چشم و سرش به دیوار چسبید بعد از آن از آنجا خارج شدم و اگر اشتباه نکنم خواهر همان کسی که دوستش داشتم بود و بهش گفتم کاش قبل از اینکه بزنم نابودش کنم جایش رو می پرسیدم بعد پیر زنی آمد از او پرسیدم و گفت جایش را می دانم و باید تا زمانش صبر کنی در همان جا که بودم چندیدن در های دیگری هم بود شروع به گشتن کردم ولی نتوانستم پیدا کنم بعد دوباره از پیر زنه پرسیدم و گفت هنگامی می گویم که زمین شروع به لرزه کند بعد از اینکه زمین شروع به لرزه کرد اتاق را بهم گفت و انگار در جایی با یه طلسمی غایب کرده بود دو تا مراحل بودن بهم گفت ولی از شدت لرزش و صدا نتوانستم مرحله 1 را بشنوم در حالی که مرحله 1 رو بهم دوبار گفت در واقع وسایلی بودند که باید جمع می کردم و به ترتیب باز می کردم ولی نمی دانم شاید چون مرحله 2 را زودتر باز کردم و بعد مرحله 1 را در آخر شکست خوردم و نتوانستم پیدا کنم
وسایل یک مانند جعبه ای کوچک توش عکس خودم و پر و چیزی شبیه نماد و یا نوشته بود که باید با آنها وسیله 2 را باز می کردم که نتوانستم .
عرشیا
۰۰
پاسخسلام در خواب دیدم کسی را که دوست دارم از طرف نه دزد بلکه تقریبا از طریق هیولایی دزدیده می‌شود که قبل از آن با دیدن آن به شک می رود و گریه می کند بعد از پیشش حدود 10 ثانیه ای دور می شوم به خاطر پرسیدن چیزی از همان خواهر طرف بعد از برگشتن هیولا دوباره آمد و کسی را که دوست داشتم از هوش رفت بغلم گرفتمش و فرار کردم تقریبا جایی شبیه هزار تور بود بعد ناگهان هیولا از کسی را که دوست دارم را از بغلم دزدید و فرار کرد 2 یا 3 در بود در را باز کردم و دیدم که وارد پرتالی شد دنبالش رفتم ولی گمش کردم بعد از روی اطمینان از دو پرتال دیگر هم عبور کردم به رنگ های سبز و آبی و نارنجی یا زرد بود به جایی رسیدم که انگار در یه سرزمین دیگری بودم اول با اهالی آنها مهربان نبودم بیشتر دنبال اون طرف می گشتم حتا بعضی از حیوانات شان هم مثل بادکنک بودن 3 تا از اونها رو ترکاندم بعد که داشتن بهم حمله می کردن دست هایم را بالا بردم و چاقو را به زمین انداختم و انسانی تقریبا شبیه به انسان را دیدم و از زبان من می فهمید ما جرا را گفتم ولی هیچ کمکی نتوانست بکند به غیر از اینکه نزاشت بهم حمله کنند کل این سرزمین انگار در پشت یک در بودند
بهمن
۰۰
پاسختو خواب دیدم با مادرم در یکی از خیابان های شلوغ تهران هستم( خودم ساکن تهران نیستم). و برای رفتن به دانشگاهی مسیر دوری داریم بخاطرهمین یک موتور نو میخرم و بعد مقدار زیادی نارنگی میخرم . موتور رو میخام سوار بشم می بینم مسیر بسته است بخاطرهمین موتور و نارنگی ها را کنار یه دکه میزارم و موتور را قفل میکنم. بعد میرم از افرادی که تو خیابون هستند سوال میپرسم کدوم مسیره بازه و باید از کجا برم دانشگاه وقتی جواب گرفتم به مادرم میگم منتظر بمون من موتورو بردارم بیام دنبالت .وقتی میرم کنار دکه می بینم موتور نیست. اونجا پسری واستاده ازش میپرسم موتور منو ندیدی میگه ببین چرخهای موتور دست اون مرد معتاده هستش کلا موتورتو اوراق کرده و بلافاصه از پشت مرد را می‌گیرم و میگم موتور منو چیکار کردی و از خواب پا میشم. در طول خواب اون شلوغی و آلودگی تهران کلافم کرده بود
سمانه
۰۰
پاسخسلام ، من امروز خواب دیدم که پیش قاضی رفتم و گریه میکردم که شوهرم دروغ میگه که پول نداره و داره حق منو ضایع میکنه (در واقعیت درگیر مهریه بودم و شوهرم گفت ندارم و حکم قاضی به نفع اون داده شد ) توی خواب قاضی حرفای منو باور کرد بعد گفتم بچه م داره تو خونه گریه میکنه و تنهاس ، تمام راهو دویدم تا رسیدم تو خونه و نیمه عریان پسرمو دیدم ( در واقعیت 14 سالشه ) ولی تو خواب حدود 6 سالش بود تا در رو بستم دیدم دوتا دزد ، یه زن و یه مرد دارند به زور در خونه رو باز می‌کنند، منم اومدم درو قفل کنم که کلید شکست بعد یه مردو تو خواب دیدم که انگار شوهرم بود بهش گفتم دزد و یه دخترم داشتم تو خواب ، بچه هامو و بغل کردم و فرار کردم و خواستم قایم بشم که از خواب پریدم ، تعبیرش چیه ؟
(درگیر اعتراض روی حکم قاضی ام برای مهریه )
محمد
۰۰
پاسخ

درود بر هستی خانم عزیز من خواب دیدم توی خونه دوران کودکی که حیاط بزرگ داشت دزد اومده تو حیاطه منم رفتم پیش دزد گفتم چی میخوای بعد رفتم زیر زمین خونه یه دیگ گرفتم بهش دادم و دزد موتور هم داشت.گفتم اگه چیز دیگه هم میخوای بگو از زیر زمین خونه بهت بدم. بعدش من صاحب خونه رو خبر کردم (ما مستأجر بودیم) صاحب خونه هم اومد و دزد رو گرفت. دزد به من یه تراول 50هزار تومنی با یه اسکناس 2هزار تومنی داده بود. من داشتم پول رو به صاحب خونه میدادم که گفت پول رو کی بهت داد ؟ منم گفتم پول رو دزد بهم داد. صاحب خونه گفت اون پول کثیفه بندازش منم انداختمش روی زمین و رفتم تو حوضه حیاط دستم رو شستم چون به پول دست زده بودم و صاحب خونه گفته بود کثیفه. کنار حوض درخت توت بود که دزد اون درخت توت رو تکون داد و کلی توت روی زمین ریخت. چند نفر رفتن اون توتها رو جمع کردن بعدش منم رفتم چند تا توت بزرگ از زمین برداشتم و شستم که بخورمش (بعضی از توتها لکه داشت رنگهای مختلف بود بعضی از توتها هم شکلش فرق داشت و مو داشت که اونها رو نتونستم بخورم) بعد صاحب خونه پول رو به دزد داد و یه دوچرخه هم بهش داد که بره بیرون غذا بخره بیاره و موتورش رو نگه داشت که دزد به خاطر موتور برگرده. دزد رفت و بعد از زمان خیلی طولانی برگشت و با غذا برگشت. ازش پرسیدم چرا دیر کردی من فکر نمیکردم که دیگه برگرده. اون گفت رفتم اول پیش خانواده‌ام که خیلی وقته ندیدن منو که بچه‌هام منو دیدن بغلم کردن خانمم بغلم کردن و از شدت خوشحالی گریه میکردن. بعدش غداها رو از ساکش درآورد که فسنجان و برنج بود. بعدش تا غذا رو درآورد دور ما پر شد از سگ که همه میخواستن غذا بخورن 5_6تا سگ بود و حدود 20تا توله سگ که استخونهای غذا رو جدا کردم و براشون انداختم مخصوصاً توله سگها همه داشتن استخونها رو میخوردن. بعدش از خواب بیدار شدم. ممنونم که با تحلیل زیباتون خیلی بهم کمک میکنید

مدیر ارشد
۰۰

سلام

تعبیر خواب دزد و ماجرایی که در ادامه شرح دادید مهم و قابل تامل هست. 

اولین موضوعی که باید مورد تحلیل قرار بگیرد حضور شما و دزد در خانه دوران کودکی است، به نظر می آید این دزدی که شما با او با شفقت و بخشندگی رفتار میکنید ارتباطی با جهان کودکی شما و داشته های آن دوران دارد. زیر زمین خانه نمایانگر ناخودآگاه هست، چیزهای مهمی که در سطح آگاهی فعلی شما نیست اما مهم هستند. 

اتفاق عحیبی که در این خواب دزد رخ داده این است که شما به نظر می آید هم شریک دزد هستید و هم رفیق قافله. در عین حال که چیزهایی از خانه به دزد پیشکش میکنید او را به ضاحبخانه نیز تحویل میدهید. این نشان دهنده تناقص در رفتار شماست باید ببینید کجای رفتار و تصمیمات امروز شما تناقض امیز است؟

از طرفی دادن دیگ به دزد نیز باید مورد تحلیل قرار بگیرد،. دیگ چیزی است که در آن غذا درست میکنیم، درست کردن غذا همچون کیمیاگری نمایانگر تغییر و تحولات و خلق چیزی جدید است، اگر دیگ نداشته باشیم به کل دچار اختلال در آشپزی می شویم... پس ببینید امروز شما چه چیزهای مهمی را به دزد و یا دزدان تقدیم میکنید که باعث ایجاد مانع در زندگی خود شما می گردد؟

در این خواب دزد شما مابین دزد و صاحبخانه یک فرد منفعل هستید ، از خود قدرتی نشان نمی دهید، پولی که دزد به شما داده را با گفته صاحبخانه به زمین میریزید، این موضوع را در زندگی اکنون خود بررسی بکنید، کجا بادی به هر جهت عمل کرده اید؟ این عدم اطمینان از چه می آید؟ چرا قاطعیت عمل در ماجرا ندارید؟ دلایل آن را بررسی بکنید.

از طرفی این دزد که قابلمه شما را گرفته آمد و رفتی معمولی در آن خانه دارد و حتی برای شما غذا می اورد، سگها در خواب شما نشان دهنده موجوداتی هستند که کاملا وابسته به غرایز خود عمل میکنند و هرکجا غذایی باشد حضور دارند و دم تکان می دهند.

امیدوارم نکات مطرح شده مفید بوده باشه.

با احترام

فرامرز
۰۰
پاسخخواب دیدم که دزد به خونم زده و طلا ها و پول از خونم سرقت کرده بود
هستی
۰۰

سلام 

تعبیر خواب دزد وجوه مشترکی زیادی در افراد مختلف دارد. 

دزد کسی است که چیزهای با ارزش را می دزدد، در سایه عمل می کند و کمبود ایجاد می کند. 

دیدن دزد در خواب را به غارت رفتن منابع روحی و روانی خودتان ربط دهید و نه لزوما به مسائل مادی و بیرونی.

با احترام

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 1

جدیدترین نمادهای خواب