بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد هستی کشاورز کاملا محفوظ می باشد

خوابهایی که در بخش کامنتها یادداشت می کنید ظرف چهار الی پنج روز توسط خانم هستی کشاورز تحلیل و پاسخ داده می شوند.

تعبیر خواب دزد

تعبیر خواب دزد

تعبیر خواب دزد جالب‌تر از آن است که فکر می‌کنید. دیدن دزد در خواب ازجمله موضوعاتی است که می‌تواند باعث نگرانی جدی بیننده خواب گردد. بسته به اینکه دزد شخص بیننده خواب باشد و یا اینکه فرد دیگری به عنوان دزد در خواب ظاهر شود معنی و تعبیر خواب فرق می‌کند. تعبیر خواب دزدی چیست؟ خواب دزدی می‌تواند معانی زیادی داشته باشد و معنای آن به طور صد درصد به چگونگی زمینه خواب شما بستگی دارد. در هر حال دزدی در خواب، معمولاً با آنچه مردم فکر می‌کنند تفاوت بسیاری دارد. گرچه دزدها در زندگی واقعی افراد بدی هستند و باعث تجربه احساس شرم، ترس و اندوه می‌شوند، اما نیازی نیست که از دیدن صحنه دزدی در خواب دچار وحشت شوید. در این مقاله هستی کشاورز به شرح جزییات مهم تعبیر خواب دزد پرداخته و نکات مهمی را برشمرده است. برای درک بهتر تعبیر خواب درست پیشنهاد می‌شود مقاله تعبیر خواب ماهی را نیز مطالعه کنید.

 

نماد دزد در خواب چیست؟

اغلب خواب‌هایی که می‌بینیم منعکس کننده وضعیت فعلی روح و زندگی ما هستند و می‌تواند نشان دهنده ناامنی درونی، احساس بی‌ارزشی، تلاش بیهوده و یا حتی شانس و اقبالی که در زندگی به ما رو خواهد کرد باشد. تعبیر خواب دزدی می‌تواند به لحظه حال رخدادهای زندگی ما مربوط باشد. ممکن است ناخودآگاه ما در تلاش باشد ما را به سمت موقعیتی جدید و تغییری مهم سوق دهد. شرح نماد دزد در خواب را با بیوگرافی کوتاهی از زندگی هرمس خدای دزد در اساطیر یونان باستان آغاز می‌کنیم و سپس به جزئیات مهم دیدن دزد در خواب می‌پردازیم. هرمس به عنوان سخنگوی خدایان شناخته می‌شود. او مسئول محافظت از مسافران است و همچنین روح مردگان را به دنیای زیرین یا جهان هادِس راهنمایی می‌کند. او را به دلیل حیله‌گری و بصیرت عالی و قدرت سخنوری بالایی که دارد خدای دزدان و دروغ‌گویان نیز می‌دانند. در ابتدا هرمس خدایی بود که با عالم اموات مرتبط بود. در یونان باستان او را به عنوان "خدای رابط بین جهان پایین و بالا" یا به عبارتی جهان زندگان و مردگان می‌پرستیدند.

به تدریج هرمس به عنوان خدای جاده‌ها و مرزها، مسافران، ملوانان و تجار نیز شناخته شد. در برخی روایات اساطیری یونان آمده است که در همان ساعات اولیه تولد، هرمس به نحوی از گهواره خود فرار کرد و از حومه شهر عبور کرد و تعدادی از گاوهای آپولو را دزدید و سپس با خیال راحت به گهواره خود بازگشت و در پاسخ به آپولو گفت که یک کودک شیرخوار چطور می‌تواند دست به دزدی بزند؟! اتولیکوس (به روایتی فرزند هرمس) در یونان باستان نیز دزد موفقی بود که حتی قدرت دگردیسی کالاهای دزدیده شده و جسم خودش را نیز داشت. او محل سکونت خود را در کوه پارناسوس بنا کرده بود و به خاطر حیله‌گری و سوگندهایش در میان مردم شهرت داشت.

 

تعبیر خواب دزد خوب است یا بد؟

ما قضاوت‌ها شخصی‌مان را در مورد تعبیر نمادها به کار می‌گیریم غافل از اینکه پتانسیل یک نماد، مثلاً دزد در خواب، شیطان در خواب و یا مرگ و مردن در خواب، ممکن است دارای انرژی‌هایی باشد که ما باید آن‌ها را در زندگی خود ادغام کنیم تا کامل باشیم و به تمامیت برسیم. ما تمایل داریم که فقط جنبه منفی نماد دزد در خواب را ببینیم و جنبه مثبت آن را انکار کنیم. اگر در خواب شما دزدی حضور دارد یا خودتان چیزی را از کسی یا جایی به سرقت می‌برید به معنای این نیست که شما واقعاً دزد هستید یا به زودی مورد سرقت قرار خواهید گرفت. خواب از این تصویر دزد برای جلب توجه شما استفاده می‌کند و به شما می‌گوید که باید از چیزی در درون خودآگاه شوید. ممکن است به نوعی با خودتان صادق نبوده باشید.

اگر چنین است، باید از آن آگاه باشید و با آن مقابله کنید؛ اما تصویر دزد ممکن است به این معنی باشد که شما کیفیات و خصوصیات شخصیتی خوبی را در خود سرکوب کرده‌اید، به عبارتی آن را از زندگی خود "بیرون کرده‌اید " و تنها راهی که می‌تواند به زندگی شما بازگردد این است که مانند یک سارق و دزد به زندگی شما شبیخون بزند و وارد حریم امن شما شود و خودش را عرضه کند. از آنجا که ما اغلب بهترین قسمت‌های خود را سرکوب می‌کنیم و آن‌ها را به عنوان ویژگی‌های "منفی" میدانیم، برخی از غنی‌ترین بخش‌های خودمان حتی صدای خود خدا، تنها از راه دزدیدن حواس، تمرکز و انرژی ما می‌توانند در زندگی ما وارد شوند. این انرژی‌ها از طریق رخدادهای تصادفی، روان رنجوری، بیماری‌های جسمی و حتی لغزش‌های زبانی به زندگی ما وارد می‌شود.

 

وجه روشن و شفابخش دزد در خواب

«من» ما دنیا را به مثبت و منفی، خوب و بد تقسیم می‌کند. بیشتر جنبه‌های تاریک وجود ما، یا همان ویژگی‌هایی که به‌عنوان «منفی» در خودمان می‌بینیم را اگر جرات کنیم و به سطح آگاه روانمان منتقل کنیم، به نقاط قوت ارزشمندی برای ما تبدیل خواهند شد. این موضوع در خصوص وجه روشن و شفابخش دزد در خواب نیز صادق است. ویژگی‌هایی که برای ما غیراخلاقی، وحشیانه یا شرم‌آور به نظر می‌رسند، جنبه «منفی» یک انرژی ارزشمند هستند که مانند ظرفیتی جدید می‌توانیم از آنان استفاده کنیم. شما هرگز چیزی در ناخودآگاهتان نخواهید یافت که وقتی به سطح آگاهی و هوشیاری ما منتقل شود مفید و خوب نباشد. اکنون که با جنبه جدیدی از تعبیر خواب دزد آشنا شده‌اید از خودتان بپرسید چه بخشی از شما پشت این نماد دزد پنهان شده است؟ شاید یک فریبکار سرزنده، با انواع استعدادهای شگفت انگیز! یا شاید یک نوجوان بزهکار در شما زندانی شده که هرگز اجازه نداده‌اید بزرگ شود و انگیزه قهرمانانه خود را در چیزی مفید و ارزشمند متجلی سازد.

شاید این دیونیسوس است که مجبور شده است در ناخودآگاه پنهان شود زیرا شما در میان زندگی هدفمند خود جایی طبیعی برای روح وجد و غنایی او ندارید. اگر این نماد در خواب شما ظاهر شود، فقط شما قادر خواهید بود بگویید چه بخشی از شما با این نماد نشان داده می‌شود یا به عبارت دیگر این نماد بیانگر کدام ویژگی نهفته و انکار شده شماست؛ زیرا این ناخودآگاه خود شما است که سرنخ‌ها را در خود دارد. مطمئن باشید که اگر به آن فرصت بدهید و حرف‌هایش را بشنوید، به‌عنوان بخش ارزشمندی از درون شما آشکار خواهد شد و تغییرات مفیدی در زندگی شما به وجود خواهد آورد. عجیب این است که مردم معمولاً حتی بیشتر از اینکه در برابر ویژگی‌های منفی خود مقاومت کنند، در برابر ویژگی‌های خوب خود مقاومت می‌کنند. ممکن است شخصیتی در خواب شما وجود داشته باشد که رفتاری نجیبانه و شجاعانه دارد. از آنجایی که آن شخص درونی بخشی از شماست، ویژگی‌های آن نیز از آن شماست. تا زمانی که با صفات منفی و نابالغ خود به طور مستقیم روبرو هستید، همچنین وظیفه دارید که ویژگی‌های خوب خود را بشناسید و آگاهانه آن‌ها را زندگی کنید.

 

نتیجه‌گیری

در ابتدا لازم است بدانید که دزدی که در خواب دیده‌اید را در افراد و آدم‌های دیگر جستجو نکنید. آن دزد یک ویژگی نهفته درون خود شماست که زندانی شده و مجبور است شب هنگام به دور از چشم شما به زندگی‌تان وارد شود. یکی از ویژگی‌های بارز دزدان این است که به هیچ قاعده و قانونی احترام نمی‌گذارند و خلاف عرف و قوانین اجتماعی عمل می‌کنند. یک دزد همیشه درگیر به دست آوردن مخفیانه چیزهای ارزشمندی است که متعلق به دیگران است. چراکه وی فکر می‌کند لیاقت آن را ندارد که از راه‌های صحیح به آنچه می‌خواهد برسد. از خودتان بپرسید چه ویژگی ارزشمندی دارم که ندانسته آن را بر دیگران فرافکن کرده‌ام؟ وقتی در خواب دزدی را می‌بینید، بیانگر این است که ممکن است در اعماق روان و روح خود چیزهای ارزشمند داشته باشید که از آن بی‌خبر هستید و یا حتی آن را انکار می‌کنید. تعبیر دزدی در خواب و هدف این خواب جلب توجه شما به سوی آن نیروی درونی است؛ چیزی که خودتان دارید اما متأسفانه در دیگران به دنبال آن می‌گردید.

نظرات

فرامرز
۰۰
پاسخخواب دیدم که دزد به خونم زده و طلا ها و پول از خونم سرقت کرده بود
هستی
۰۰

سلام 

تعبیر خواب دزد وجوه مشترکی زیادی در افراد مختلف دارد. 

دزد کسی است که چیزهای با ارزش را می دزدد، در سایه عمل می کند و کمبود ایجاد می کند. 

دیدن دزد در خواب را به غارت رفتن منابع روحی و روانی خودتان ربط دهید و نه لزوما به مسائل مادی و بیرونی.

با احترام

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

جدیدترین نمادهای خواب