بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد هستی کشاورز کاملا محفوظ می باشد

تعبیر خواب برف

تعبیر خواب برف

خواب‌های مربوط به برف ممکن است در هر زمانی از سال اتفاق بیفتد. تابستان، بهار یا پاییز فرقی نمی‌کند. گرچه به دلیل برخی تصویرسازی‌های روانی، احتمال دیدن برف در خواب، در زمانی که زمین در پتویی سفید پیچیده شده باشد بیشتر است. نمادگرایی موجود در خواب‌های حاوی برف از اهمیت آن به عنوان یک نماد احساسی تا دریافت آن به عنوان نمادی از کهن الگوی آنیما متغیر است. همانطور که در مقاله تعبیر خواب افتادن دندان گفتیم روان در خواب به بخشی از ناخودآگاه دسترسی دارد که در حالت بیداری از آن بی‌خبر است. خواب‌ها از بخش ناپیدای روان در قالب تصاویر می‌آیند که به ما آگاهی دهند. به همین دلیل تعبیر خواب اهمیت فراوانی پیدا می‌کند. من هستی کشاورز در این مقاله به نکاتی اشاره کرده‌ام که به خوانندگان کمک می‌کند تا تعبیر خواب برف را به درستی یاد بگیرند.

 

نماد برف در خواب

نماد برف در خواب را ابتدا باید در اسطوره‌ها جستجو کرد. اسطوره‌ها ریشه در روان انسان دارند و سرنخ‌های زیبایی از پندارهای مشترک جهانی را در اختیار ما قرار می‌دهند. در اساطیر یونان چهار خدای باد وجود دارد که نشان دهنده چهار فصل هستند. Boreas خدای باد شمال یا خدای زمستان است. او از کوه پایین می‌آید و هر زمستان هوای یخی و برف با خود می‌آورد. او همچنین به دلیل شکستن ناوگان خشایارشا پادشاه ایرانی در ساحل Sepias که به نجات یونانیان باستان از تهاجم ایرانیان کمک کرد، مشهور است. او همچنین پدر Khione، الهه یونانی برف است. کیونه دختر بورئاس و اوریتیا، بانوی طوفان‌های کوهستانی بود. چیز زیادی در مورد Khione گفته نشده است، جز اینکه او یکی از همسران یا معشوقه‌های پوزیدون بود. او در قله‌های کوه تنها زندگی می‌کند و هر از گاهی مردم را به مجسمه‌های یخی تبدیل می‌کند.

 

تعبیر خواب برف از نگاه یونگ

نماد برف در خواب با کهن الگوی آنیما مرتبط است. آنیما یکی از چهار کهن الگوی اصلی یونگ است. این نماد جنبه ناخودآگاه زنانه روان مردان است. ادغام آنیما با روان مرد برای تکمیل فرآیند فردیت مردان بسیار ضروری است. آنیما یک اصل روانی است، یک اصل زنانه، یعنی فقط یک اصل پذیرا است، نه یک اصل فعال. اصول پذیرش شامل شهود و خلاقیت است. متأسفانه، اصل زنانه اغلب با زنانی که در زندگی بیداری با آنها مواجه شده اشتباه گرفته می‌شود. تجارب با چنین زنانی، به‌ویژه تجربیات زنان از سال‌های شکل‌گیری، به‌عنوان نقش‌هایی از اصل زنانه در روان ختم می‌شود. این آثار منجر به اختلال در عملکرد Anima می‌شوند و باید پاکسازی شوند. کارل یونگ، روانپزشک سوئیسی پیشنهاد کرد که برف نماد مرحله سفید آنیما است، زمانی که اصل زنانه عاری از آثار زندگی بیداری زنان است و آزادانه به عنوان یک نیروی پذیرا عمل می‌کند.

هنگامی که این اتفاق می‌افتد، فرد نه تنها شروع به دسترسی آزادانه و خالص به شهود و خلاقیت خود می‌کند، بلکه روابط او به عشق، سپاسگزاری و قدردانی برای فرد دیگر تبدیل می‌شود، نه اعتیاد به فرافکنی تصاویری که زنان هستند یا باید باشند، یا جست‌وجوی دیوانه‌وار برای نیمه گمشده خود. اگر این درست باشد که هیچ دو دانه برفی یکسان نیست، دانه‌های برف نمادهای استثنایی فردیت هستند. دانه‌های برف کامل هستند، تمام برف‌ها طراحی منحصر به فرد خود را دارند. آنها بیان ناب فردیت هستند. فردیت در انسان ما را به یکی دیگر از ویژگی‌های برف می‌رساند. گفته می‌شود که هیچ دو دانه‌ی برفی شبیه هم نیستند، بنابراین ممکن است خواب برف به سطح عمیقی از تطهیر و تشخص و گذار در فرد اشاره کند. رسیدن به کمال و یک خود واقعی بدون مزاحمت ایده‌ها، افکار و فرافکنی‌های دیگران.

 

تعبیر خواب برف از نگاه فروید

در فصل زمستان برخی افراد چاق می‌شوند و میل جنسی نیز در انسان به سردی می‌گراید. این موضوع در هنگام توجه به تعبیر فرویدی خواب برف مهم است. فروید معتقد بود بیشتر خواب‌ها با میل جنسی یا همان غریزه طبیعی جنسی مرتبط هستند. در کتاب « Cambridge Companion to Freud» نوشته Jerome Neu آمده است که عبارت «برف سفید است» دقیقاً مانند نوشیدن آب در هنگام تشنگی است. به عبارتی هنگامی که شما احساس تشنگی دارید آب می‌نوشید. دیدن برف در خواب نیز زمانی رخ می‌دهد که حس نوستالژی در شما زنده می‌شود و این میل درونی باعث پدیدار شدن برف در خواب شما می‌گردد. تعبیر خواب برف از نظر فروید یا هر صاحب نظر دیگری را به طور قطع یقین نپذیرید. به احساس خودتان رجوع کنید. با جریان امور همراه شوید. اجازه دهید عناصر خوابتان به مرور زمان حقایق را بر شما آشکار سازند.

 

تعبیر خواب برف چیست؟

دیدن برف در خواب مرموز و جادویی است. با آمدن زمستان و برف، زمان خواب زمستانی نیز فرا می‌رسد است. خواب‌های با مضمون برف نمادی از بیداری معنوی و آگاهی درونی است. در طول فصل زمستان است که روح به تدریج خود را از دغدغه‌های روزانه و زمینی رها می‌کند و برای تولدی دوباره آماده می‌گردد. خواب برف به ما این امکان را می‌دهد که قوانین مکان و زمان را فراموش کنیم و به سرزمینی دوردست سفر کنیم؛ حتی اگر هرگز از نظر فیزیکی آنجا نبوده باشیم. به دلیل آب کریستالی منجمد که در چرخه به وجود آمدن برف ایجاد می‌شود، خواب برف می‌تواند با احساسات درونی انسان مرتبط باشد. امروز به برف بیشتر فکر کنید و حس سرمای آن را درون جانتان بچشید. امروز شما بهترین کاری را که لازم است انجام دهید، از خودتان مراقبت کنید، از راهنمای درونی‌تان کمک بطلبید.

برف ظاهر شده است زیرا زمان بازتاب معنوی درون بیننده خواب فرا رسیده است. به خاطر داشته باشید که اطرافیان شما که به طور طبیعی از تغییر می‌ترسند ممکن است شما را در تصمیم‌گیری‌هایتان به چالش بکشند. این می‌تواند به دلایل مختلفی باشد. اگر توانایی آن را دارید می‌توانید ذهن خود را تقویت کنید. شما یک انتخاب برای تغییر دارید، این انتخاب شماست که خودتان با میل تن به تغییرات دهید و یا زندگی با زور شما را وادار به تغییر کند. برفی که در خواب شما دیده می‌شود نشان می‌دهد که این مسئولیت شخصی شماست که باغ زندگی خود را بکارید و از آن مراقبت کنید. همانطور که بارها تأکید کرده‌ام حضور افراد و اتفاقات و مکان‌ها در خواب شما اهمیت دارد و بر تحلیل خوابتان اثر مستقیم می‌گذارد. بنابراین برای تعبیر خواب برف به تمامی جزئیات خواب نظر افکنید.

 

تعبیر خواب برف خوب است یا بد

پاسخ به سؤال تعبیر خواب برف خوب است یا بد به نحوه مشاهده و ادراک برف نزد شما بستگی دارد. برای مثال اگر شما ساکن فنلاند باشید بیش از مردم عربستان با برف در آشتی هستید. در حالی که بارش بیست سانت برف در فرانسه ممکن است زندگی مردم را مختل کند، بارش یک متر برف در نروژ هیچ خللی در زندگی افراد به وجود نمی‌آورد چون همه کشور برای روبرویی با آن آمادگی دارند و آموزش دیده‌اند. مهم است بدانیم روان ما نیز در طول زندگی چرخه‌های فصلی را طی می‌کند. این چرخه‌ها می‌توانند شامل سکون یا رشد باشد. اگر زمستان در خواب شما به تصویر در آمده است، ممکن است نشانگر این باشد که یک چرخه درونی تحول در حال حاضر درون شما در جریان است. و یا شاید این خواب بیدار باشی است برای ورود قریب الوقوع به یک چرخه تحول درونی.

 رنگ برف به طور طبیعی سفید و شفاف است، این نشان می‌دهد که نور از آن عبور نمی‌کند، بلکه منعکس می‌شود. برف از کریستال‌های یخی تشکیل شده است که تقریباً در محیط و درون ابرهای آسمان معلق هستند. از منظر روحانی، دیدن برف در خواب به نحوه انعکاس وقایع زندگیتان مربوط می‌شود. طول موج‌ها به اجسام رنگ می‌دهند و نحوه دیده شدنشان توسط چشم را تعیین می‌کنند. عنصر کلیدی این خواب این است که به خاطر بسپارید چرا واقعاً اینجا هستید و چه چیزی را در زندگی خود جستجو می‌کنید. آنچنان که خیام فرمود: از کجا آمده‌ام، آمدنم بهر چه بود؟ این واقعاً یک تجربه معنوی ادراکی در خواب است. دیدن برف در خواب با تمیزی، شفافیت و شروعی تازه در آینده همراه است. مرحله‌ای از زندگی شما به پایان رسیده است و شروع دوره جدیدی در راه است.

 

وجه روشن و شفادهنده برف در خواب

وجه روشن و شفادهنده برف در خواب را می‌توان در رنگ سپید آن جست. برف سفید است. سفیدی رنگ پاکی و بی‌گناهی است. از طرفی می‌توان گفت برف ابتدا آب است و سپس یخ می‌زند؛ همین موضوع باعث می‌شود که برف در خواب‌ها در ارتباط با احساسات درونی ظاهر شود. شاید به این دلیل که اخیراً احساسات خود را سرکوب کرده‌اید و آنها یخ‌زده باقی مانده‌اند و کارکردی در زندگی شما ندارند. دیدن این خواب بدان معنی است که وقت آن رسیده است که احساساتتان را احیا کنید و با گرمای وجودتان جانی دوباره به آنها ببخشید. وجودی که احساسات در آن نادیده گرفته شود به مرور از درون دچار پوچی و سردی می‌گردد. برف انواع مختلفی دارد مانند برف سخت، برف نرم و البته برف مصنوعی ساخته انسان. سعی شده به تمامی این تعابیر در این مقاله پرداخته شود.

برف آب است. آب معمولاً نشان دهنده احساسات یا ناخودآگاه و یا شهود است. از آنجایی که برف یخ‌زده است، می‌توان نتیجه گرفت که برف نشان دهنده سردی عاطفی یا نوعی فلج عاطفی است. ممکن است کسی بر این باور باشد که برف ممکن است به این معنی باشد که شهود به نحوی مسدود شده است. ممکن است اطلاعات دریافت شود اما توانایی اعتماد به آن یا عمل بر اساس آن وجود ندارد. از این تعبیر نگران نشوید. به یاد داشته باشید که برف برای آگاهی رو روشنگری شما به سراغتان آمده است. نکته دیگری که هنگام تعبیر خواب برفی خود باید در نظر بگیرید وضعیت برف است. آیا سفید است؟ آیا این یک برف خوب است یا یک کولاک رانندگی یا یک طوفان برفی جدی است؟ آیا برف در زمان عجیبی از سال می‌بارد؟ برفی که رنگ آن قهوه‌ای است ممکن است تعبیر دیگری داشته باشد.

 

وجه تاریک و هشدار دهنده برف در خواب

در زبان فارسی سه ضرب المثل شناخته شده در مورد برف وجود دارد. هرکه بامش بیش برفش بیشتر. مثل کبک سرش را زیر برف کرده است. خدا برف را به اندازه‌ی بام می‌دهد. در هر سه این ضرب‌المثل‌ها وجه تاریک و هشدار دهنده برف مورد نظر است. در جمله هر که بامش بیش برفش بیشتر برف استعاره از سختی کار و رنج بیشتر است. در جمله دوم مثل کبک سرش را زیر برف کرده به بی‌توجهی و انکار و بی‌مسئولیتی شخص اشاره دارد. در جمله آخر نیز برف استعاره از زحمت و رنج آمده است. اینها تعابیری است که از برف در زبان ما رایج است. طبیعتاً در تعبیر خواب باید به این تعابیر جمعی از کلمه برف نیز توجه نمود. گرچه بطور جزمی نمی‌توان گفت که برف در خواب منفی است زیرا تداعی شخص بیننده خواب نیز نقش مهمی در تعبیر خواب دارد.

در عنوان وجه روشن و شفادهنده برف گفتیم که برف می‌تواند نشان دهنده رشد معنوی و شروعی جدید در زندگی خواب بیننده باشد. در حالت هشدار دهنده، برف می‌تواند نشان دهنده شخصیت سرد یا حتی سردی و تنهایی باشد. گاهی دیدن برف در خواب نشانه پیر شدن است، این معنای کلی از برف در کتاب‌های خواب باستانی رایج بوده است. اگر بطور مکرر خواب برف می‌بینید به آن چیزی توجه کنید که در کنار برف ظاهر می‌شود. اگر والدین شما حضور دارند ممکن است خواب اشاره‌ای به یکی از عقده‌های روانی مادر یا پدر داشته باشد. به عبارتی خواب‌های مکرر پدر یا مادر ممکن است اشاراتی به عقده مادر یا عقده پدر در فرد بیننده خواب باشد. دیدن برف چه مثبت و چه منفی می‌تواند پتانسیل رشد همراه داشته باشد. با جزئیات خوابتان دوست شوید و در طول بیداری با آنها ارتباط بگیرید.

 

تعابیر شناخته شده برف در خواب

استفاده از اصطلاح تعابیر شناخته شده برف در خواب لزوماً به معنی اعتبار آن نیست. منظور از لفظ شناخته شده، رایج بودن آن در میان عموم است. از جمله تعابیر شناخته شده برف در خواب می‌توان به تعبیر خواب ابن سیرین، تعبیر خواب برف منوچهر تهرانی، تعبیر خواب برف آنلی بیتون، تعبیر خواب برف کرمانی، تعبیر خواب برف یوسف نبی، تعبیر خواب دانیال نبی و... تعبیر خواب به روش یونگ نیز به تازگی در میان افراد شناخته شده و برخی درمانگران ایرانی نیز در جهت بهبود روند درمان مراجعان از آن بهره می‌جویند. به نظر نگارنده این مطلب، تعبیر خواب به روش یونگ معتبرترین تعبیر خواب حال حاضر جهان است که با ساختار روانی انسان همخوانی دارد و به روح و خویشتن انسان احترام می‌گذارد. مابقی هر چه هست متأسفانه مستند و مستدل نیست و کمکی به رشد بینش، کمال، خردمندی و فردیت انسان امروزی نمی‌کند.

 

تعبیر خواب برف از نظر قرآن

واژه برف به صراحت در قرآن نیامده است اما در آیاتی در قرآن به طور ضمنی به بارش برف اشاره شده است. نور:43 أَلَمْ تَرَ أَنَّ اللَّهَ یُزْجِی سَحَابًا ثُمَّ یُؤَلِّفُ بَیْنَهُ ثُمَّ یَجْعَلُهُ رُکَامًا فَتَرَى الْوَدْقَ یَخْرُجُ مِنْ خِلَالِهِ وَیُنَزِّلُ مِنَ السَّمَاءِ مِن جِبَالٍ فِیهَا مِن بَرَدٍ فَیُصِیبُ بِهِ مَن یَشَاءُ وَیَصْرِفُهُ عَن مَّن یَشَاءُ یَکَادُ سَنَا بَرْقِهِ یَذْهَبُ بِالْـأَبْصَارِ آیا ندیدی که بی‌تردید خداست که ابرهایی را [قطار وار و با تأنی] می‌راند، سپس مابین آنها پیوستگی و اتصال برقرار می‌سازد؛ سپس آنها را روی هم متراکم می‌سازد، پس [از این مرحله]، دانه‌های باران را می‌بینی که از لابلای آن [ابر] بیرون می‌آید. و از آسمان، از کوه‌هایی که یخ در آن است، [برف یا تگرگ] نازل می‌کند، سپس آن را به هر که خواهد می‌رساند و از هر که [یا هر جا که] خواهد باز می‌دارد. که درخشش برق آن نزدیک است دیدگان را ببرد.

 

 تعبیر خواب برف در انجیل

در کتاب مقدس چندین بار از کلمه برف یاد شده است. در اینجا به بخشی از آنها اشاره می‌کنیم. "مکاشفه 1:14 موی سر او مانند پشم سفید و مانند برف سفید بود و چشمانش مانند آتش فروزان بود. متی 28:3 ظاهر او مانند رعد و برق بود و لباس‌هایش مانند برف سفید بود. اشعیا 1:18 خداوند می‌گوید: اکنون بیایید تا موضوع را حل کنیم. اگرچه گناهان شما مایل به قرمز باشد، مانند برف سفید خواهد شد. اگر چه قرمز مایل به زرشکی باشند، مانند پشم خواهند بود. مزمور 51:7 مرا با زوفا پاک کن تا پاکیزه شوم. مرا بشوی تا از برف سفیدتر شوم. " همینطور که می‌بینیم برف در انجیل نماد پاکیزگی، بی‌گناهی، معصومیت و پیری آمده است. توجه کنید در هیچ کجای انجیل بطور مستقیم به تعبیر خواب برف اشاره نشده است. تنها از طریق نمادشناسی می‌توان به مضمون برف در انجیل پی برد.

 

تعبیر خواب برف ابن سیرین

"تعبیر خواب برف محمد ابن سیرین گوید: تعبیر خواب برف به خواب دیدن، غم و اندوه و عذاب است، مگر اندکی دیده بود. اگر در زمستان برف بیند، یا به جایگاهی که پیوسته در آنجا برف است، دلیل که اهل آن موضع را غم و اندوه رسد."آنچه شرح آن رفت به‌عنوان تعبیر خواب برف ابن سیرین در برخی سایت‌ها منتشر شده است. این روش تعبیر خواب صحیح نیست و باعث گمراهی و بدبینی بیننده خواب می‌گردد. تنها تعبیر خواب معتبر روشی است که بر اساس شرایط زندگی، سن و جنسیت بیننده خواب صورت پذیرد و در آن شرایط روحی و روانی فرد به طور جدی در نظر گرفته شود. خواب‌ها چیزی فراتر از کلمات معمولی هستند و درک آنها نیاز به حوصله، صبوری، خلاقیت و شهود دارد. برای دست یافتن به بینش نهفته در خواب‌ها از معانی و تصاویر ظاهری عبور کنید و به عمق غنی خواب‌ها شیرجه بزنید.

 

نتیجه‌گیری

برف در عین حال که هیجان‌انگیز است می‌تواند انسان را دچار برخی مشکلات کند. فرقی نمی‌کند در بیداری یا در خواب برف می‌تواند نمادی مثبت و یا هشدار دهنده باشد. برف با خاطرات بچگی و آدم برفی گره خورده است. به همین دلیل معمولاً آدم‌ها به سادگی از کنار خواب برف می‌گذرند چون آن را به نوستالژی ربط می‌دهند. درک زمینه کلی خوابتان مهم است. از نظر روانشناسی، برف در خواب نشان دهنده سردی است. در این موارد، خواب برف ممکن است نشان دهنده نیاز شما به رهاسازی احساسات خود باشد. سعی می‌کنید بفهمید که چرا چنین خوابی دیده‌اید؟ آیا ضمیر ناخودآگاه شما سعی می‌کند چیزی را پنهانی به شما بگوید؟ آیا برای گوش دادن به آن آماده هستید؟ دیدن برف در خواب بسته به شرایط بیداری شما و احساسات مرتبط با موضوع خواب، می‌تواند تعابیر مثبت و منفی داشته باشد.

رنگ سفید برف نماد پاکی، تقدس، پاکسازی، شفا و دگرگونی است. به طور کلی، برف در خواب‌ها نمادی از احساسات عمیق‌تر بیننده خواب است. از آنجایی که برف سرد و شکننده است، نشان دهنده زمان‌های چالش‌برانگیز است که می‌تواند به رشد و تکامل معنوی شما کمک کند. در هر حال نیاز است که برای یافتن تعبیر خوابتان صبور باشید و به سادگی از کنار پیام پشت آن نگذرید. خواب‌ها از جهانی می‌آیند که ما در بیداری به طور نسبی از آن بی‌خبر هستیم. پس بهتر است برای ارتباط گرفتن با این جهان ناشناخته، به واکاوی تصاویری که از این جهان دریافت می‌کنیم بپردازیم. به یاد داشته باشید که هر کسی بهترین معبر خواب‌های خودش است. به شما پیشنهاد می‌کنم برای یادگیری تعبیر خواب اقدام کنید. در دوره آموزشی تعبیر خواب به شما می‌آموزیم که چطور شخصاً خواب‌های خودتان و اطرافیانتان را تحلیل کنید.

نظرات

میلاد
۰۰
پاسخبسیار عالی

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 3

جدیدترین نمادهای خواب