بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد هستی کشاورز کاملا محفوظ می باشد

تعبیر خواب ازدواج

تعبیر خواب ازدواج

ازدواج کردن در فرم روانی آن، در سطح بسیار عمیقی شکل می‌گیرد، زیرا ازدواج جزو آیین‌های عمیق گذر در زندگی زمینی ما انسان‌ها به شمار می‌آید. مهم نیست از چه فرهنگی آمده‌ایم، ازدواج نقش بسیار مهمی در زندگی همه افراد دارد. ازدواج کردن نشان دهنده عبور از کودکی یا نوجوانی به بزرگسالی است. برای برخی افراد ازدواج می‌تواند از دست دادن بی‌گناهی و معصومیت تلقی شود. ازدواج کردن اغلب نشان دهنده پذیرش مسئولیت، تعهد دادن و وعده وفاداری به دیگری و پایبندی به یکسری قوانین و قواعد مشخص است. دیدن مراسم عروسی یا خواستگاری در خواب نیز معنای خاص خودش را دارد. در مقاله تعبیر خواب ماهی گفتیم که خواب‌ها فراتر از معنای ظاهری تعبیر می‌شوند و معمولاً پیامی مهمتر از تصاویر ظاهری دارند. در این مقاله نیز هستی کشاورز به شرح تعبیر خواب ازدواج کردن پرداخته و اطلاعات مفیدی در اختیار خوانندگان محترم قرار داده است.

 

نماد ازدواج در خواب چیست؟

تعبیر خواب جشن عروسی و ازدواج ممکن است در مورد دوست داشتن و عشق زمینی باشد، اما این خواب‌ها اغلب از ما می‌خواهند که به رابطه‌ای که با خودمان داریم نگاه کنیم و عشق و ارتباط عمیق درون خود را پیدا کنیم و جایگاه خود در مسیر زندگی و تکامل و فردیت را بازبینی کنیم. مرد و زن، جوان و پیر، کسانی که قصد ازدواج دارند یا برعکس تمایلی به ازدواج کردن ندارند و کسانی که از ازدواجشان خشنود و یا ناراضی هستند، همگی ممکن است زمانی خواب جشن عروسی و یا خواستگاری ببینند. همانطور که یک قاشق در خواب یک قاشق است، ممکن است یک خواب ازدواج نیز فقط به رخداد ازدواج در زندگی بیداری اشاره داشته باشد و از افکار و نگرانی‌های روزانه سرچشمه بگیرد اما بسیاری اوقات این‌طور نیست و ازدواج و جشن عروسی در خواب معنایی عمیق‌تر دارد و نمی‌توان بی‌تفاوت از کنار آن گذشت.

عروسی کردن شکلی از اتحاد و پیوند با عظیم‌ترین تضاد ممکن است (در فرم زنانه-مردانه آن) این اتحاد می‌تواند زمانی به وجود آید که افراد متعهد به تقسیم دارایی، ثروت، غم و شادی‌ها و البته بستر زناشویی شوند. در سطحی عمیق‌تر، ازدواج کردن همچنین نماد وحدت مقدس از نوع عشق، همسویی معنوی و همزاد شدن و پیوند روح‌ها است. همه ما "بخش‌های" متفاوتی در خودمان داریم. گاهی اوقات بخش‌های مختلف شخصیت شما در تضاد با سایرین به نظر می‌رسند (مانند بخشی که تصمیم به کار کردن دارد و قسمتی که می‌خواهد به باشگاه برود و ورزش‌های سنگین انجام دهد، یا بخشی که می‌گوید باید در رختخواب بمانید.) در چنین مواقعی به نظر می‌رسد که قسمت‌های مختلف شما در واقع خیلی خوب با هم کنار نمی‌آیند. این ناهماهنگی زمانی بحرانی می‌شود که زندگی تعادلش را از دست می‌دهد و شخص به حالت افسردگی و یا اضطراب مزمن گرفتار می‌گردد.

 

تعبیر خواب ازدواج خوب است یا بد؟

تعبیر خواب عروسی کردن و ازدواج می‌تواند راهی برای درک چگونگی کنار هم قرار دادن بخش‌های مختلف خودآگاه و ناخودآگاه برای حفظ تعادل روانی باشد. تعادل روانی که وحدت و یکپارچگی درونی را به همراه خواهد داشت. خواب جشن عروسی و یا ازدواج کردن حتی ممکن است نشان دهنده این باشد که انرژی‌های مردانه و زنانه روان شما (آنیما و آنیموس به تعبیر یونگ) با هم هماهنگ هستند و یا اینکه درصدد اتحاد و پیوند هستند. طبیعتاً پیوند تضادها یک دستاورد بزرگ است و باید جشن گرفته شود! خواب عروسی کردن و یا خواستگاری رفتن ممکن است زمانی اتفاق بیفتند که مرحله جدیدی از زندگی شروع می‌شود. در عین حال، تعبیر ازدواج در خواب، به خصوص اگر نمادهای مذهبی قوی وجود داشته باشد، ممکن است نشانگر ماهیت معنوی شما باشد. این نوع خواب‌ها معمولاً زمانی اتفاق می‌افتند که روی مراقبه، رفتارهای ارگانیک، تحلیل خواب‌های خود و یا برخی تمرین‌های رشد فردی تمرکز کرده باشید.

 

وجه روشن و شفابخش ازدواج در خواب

وجه روشن و شفابخش ازدواج در خواب در خالص‌ترین حالت خود ممکن است نشان دهنده پیوند نیروهای متضاد درونی باشد، نیروی مردانه با زنانه، نیروی روشنایی با تاریکی و خودآگاه با ناخودآگاه. چنین خواب‌هایی نادر و باشکوه هستند و نشانگر این است که شما در حال و یا در آستانه تبدیل شدن به یک الوهیت یکپارچه و متحد هستید. تعبیر خواب ازدواج کردن معمولاً به معنای اتحاد دلخواه خود با چیز دیگری است که دوست دارید به نحوی در زندگی با آن جفت شوید. خواب ازدواج یک خواب بسیار رایج است. خواب ازدواج می‌تواند به معنای نیاز به ادغام شخصیت یا اجزای روان شما با یکدیگر باشد. ای ادغام می‌تواند شامل جنبه‌های فیزیکی و معنوی، جنبه‌های منطقی و خلاقانه شما، یا من و سایه (بخش فراموش شده-سرکوب شده روان) شما باشد. حلقه ازدواج نماد اتحاد و جاودانگی است. شکل گرد حلقه ازدواج نماد ابدیت و تکرار چرخه حیات و مرگ است.

ماری لوئیز فون فرانتس در مورد خواب مردی که در آن همسر غیرواقعی او در کلیسا به صلیب کشیده می‌شود، توضیح می‌دهد: اگر شخصی در خواب زن یا شوهری ببیند که شبیه شریک واقعی او نیست، به معنای زن درونی یا شوهر درونی اوست؛ یعنی آنیما و آنیموس اصلی (چهره کهن الگویی) همیشه با او ازدواج کرده‌اند. این یک ازدواج درونی است. این خواب اکنون به شخص بیننده خواب می‌گوید که اکنون چیزی غیرعادی قرار است اتفاق بیفتد؛ یعنی این همسر مرموز و باردار او قرار است به جای مسیح مصلوب شود. این لحظه بسیار مهمی است که تعالیم مسیحیت، یا راز آنچه مسیح نمایندگی می‌کند، به روح خود ما می‌رسد. این همسر درونی که مصلوب می‌شود روح بیننده خواب است. آنیما در یک مرد شخصیت احساسی او، حساسیت او و آگاهی او از چیزهای درونی است.

 

تعابیر شناخته شده ازدواج در خواب

تعابیر شناخته شده و معتبر ازدواج در خواب محدود می‌شود به روشی که کارل یونگ صد ساله پیش پایه گذاری کرد. در این روش متخصص و مشاور تحلیل خواب با کمک شخص بیننده خواب تمامی جزئیات و تصاویر خواب را مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌دهند. در عین حال شخص بیننده خواب تداعی‌های خودش از تصاویر خواب را نیز بازگو کرده و حاصل این تحلیل را با وضعیت کنونی روحی و روانی و زندگی بیداری فرد تطبیق می‌دهند. روش‌های سنتی تعبیر خواب که افراد بدون آگاهی از آن استفاده می‌کنند هیچ‌گونه ارزشمندی و اعتباری ندارد و فرد را از مسیر درست خارج می‌کنند. ازجمله این تعابیر خواب می‌توان به تعبیر خواب خواستگاری به روایت ابن سیرین، تعبیر خواب ازدواج کردن از نظر امام صادق، تعبیر خواب جشن عروسی از نظر حضرت یوسف نام برد. این تعابیر علیرغم رایج بودن بین عموم هیچ‌گونه کمکی به درک مسائل درونی شخص نمی‌کنند.

 

تعبیر خواب ازدواج به روایت ابن سیرین

تعبیر خواب درست تعبیری است که به فرد کمک کند از آنچه در اعماق وجودش در جریان است آگاه گردد. خواب‌ها راجع به اتفاقات واقعی زندگی ما کمتر سخن می‌گویند و بیشتر راجع به جریانات روانی درون پیام‌هایی را مخابره می‌کنند. گرچه این جریان انرژی درونی تأثیراتی بیرونی بر زندگی خواهد داشت. آنچه به نام تعبیر خواب ازدواج به روایت ابن سیرین می‌خوانید متأسفانه به بهبود مسائل روانی فرد کمکی نمی‌کند؛ و شخص را از هدفی که ناخودآگاه وی از ارسال تصاویر خواب داشته است دور می‌کند. طبق آنچه به نام ابن سیرین منتشر شده: "اگر بیند زن خواست، دلیل که شرف و بزرگی‌اش زایل شود، اگر زن مرده را به زنی کرد و با وی جمع گردید، دلیل که از ملک و مال آن زن او را چیزی حاصل شود." خواهش من این است که لطفی در حق خودتان کنید و به چنین تعبیر خواب‌هایی توجه نکنید.

 

نتیجه‌گیری

خواب‌ها در دو بعد ذهنی و عینی تعبیر می‌شوند. تعبیر خواب عینی ربط دادن خواب به وقایع عینی در زندگی بیداری است در حالی که تعبیر ذهنی مربوط به تعابیر کهن الگویی و عمیق هستند که معنایی فراتر از تصاویر ظاهری را منتقل می‌کنند. به طور کلی می‌توانم بگویم که حدود هشتاد و پنج درصد از تصاویر خواب‌ها ذهنی هستند و بنابراین توصیه می‌کنم اکثر خواب‌ها را ذهنی تفسیر کنید. به جای اینکه خواب را به عنوان هشداری برای دیگران در نظر بگیریم، همیشه باید بپرسیم: در من چه چیزی، چه انرژی وجود دارد که این کار را می‌کند یا این اتفاقات را رقم می‌زند؟ تعبیر خواب ازدواج و خواستگاری نیز در دو بعد عینی و ذهنی اتفاق می‌افتند. با تجزیه و تحلیل تمامی جزئیات خواب و انطباق آن با وضعیت فعلی زندگی شخص می‌توان تشخیص داد کدام بعد تعبیر خواب جشن عروسی و یا ازدواج حائز اهمیت است.

نظرات

لیلا علیزاده
۰۰
پاسخلطفا تعبیر ازدواج زن با زن از نظر یونگ رو هم بنویسید.
مدیر ارشد
۰۰

با سلام 

ازدواج در خواب را میشه به دگرگونی و پذیرش نیمه سایه ای وجود تعبیر کرد.

با احترام

هانی
۰۰
پاسخسلام از ساعت 6:30 تا 8 صبح بعد نماز خوابیدم و دیدم که همسری دارم که تازه ازدواج کردیم و مدام همدیگه رو بغل میکنیم و من بسیار احساس ارامش میکنم از انتخابم و بغل کردن او. و حرفهای صمیمی میزنیم و در کل از بودنش بسیار احساس خوبی داشتم . قرار بود بره عروسی فامیل و چندساعتی دور بودیم .ازش خواستم نره ولی بغلم کرد و دلداریم داد . قبل رفتن وارد اتاقی شدیم که دیدم بچه ای هم دارم! و تعجب کردم که ما هنوز عروسی هم نگرفتیم و فقط عقد کردیم. اما اصلا ناراحت نشدم. و داشتیم برای اینده زندگی برنامه ریزی میکردیم و خانواده خیلی‌گرمی داشتم . از طرفی فکر میکردم در مورد خیلی از شرایطی که برام در ازدواج مهمه باهاش صحبت نکردم وچطور ازدواج کردم! با اینکه در زندگی بیداری از ازدواج فراری ام و اصلاا از بچه داشتن خوشم نمیاد. البته زندگی والدینم پر تنشه و روز قبل بخاطر دعوا با مادرم کلی گریه کردم و سرم زدم. تصمیم به مهاجرت دارم و دارم زبان میخونم . اما از اینهمه دعوا کردن اون دو نفر خسسسته شدم.
مهراریا
۰۰
پاسخ

درود ممنون از سایتتون. ممنون میشم خوابمو تعبیرکنید. من مجردم، موهام فره و دوسش دارم، توی خواب دیدم قراره عروسی کنم و دارم برای عروسی آماده میشم. آرایشگر چشمامو خواست خیلی سیاه کنه و من نذاشتم، بعد ارایش لایتی کرد که عجیب بودودوسش نداشتم. موهام کوتاه شده بود و صاف و موجدارش کرد. بازم دوسش نداشتم. رفتم که برم پیش داماد، انگار یک آلاچیقی بود تو یک جای جالب و غریب. خودش تقریبا جنگلی ولی انگار نزدیک دریا بود. داماد اونجا نبود. یک دفعه فضای خواب عوض شد، جوجه هایی ک تازه مرغ وخروس شده بودن رو ازم گرفتن و گفتن نباید وابستگی داشته باشی. (دربیداری حیوون خونگی ندارم و علاقه‌ای هم ب داشتنش ندارم). دوباره فضا عوض شد، همون مسیر اول رو رفتم تا به همون آلاچیق برسم، انگار چند سالی گذشته بود و من موهام بلندتر و روشنتر شده‌ بود (قهوه‌ای روشن) اما بازهم موج دار. ایندفعه نظری به چهره ام نداشتم. وقتی رسیدم اینبار داماد بود. انگار از یک سفرو مصیبت بزرگ برگشته بود. البته ندیدمش، اما حسم این بود.

مدیر ارشد
۰۰

 

سلام

ازدواج کردن در خواب وغیاب داماد جزو خوابهایی است که زیاد دیده می شود. 

در خواب شما موضوع حایز اهمیت این است که شما داماد را ملاقات میکنید اما با کمی فاصله زمانی. در واقع این پیوستگی و یکی شدن با نیمه دوم وجود پس از گرفتن وابستگی از شما ایجاد می شود.

حاضر شدن برای مراسم ازدواج می تواند نماد یک تغییر یا انتقال قابل توجه زندگی باشد. تلاش آرایشگر می تواند نشان دهنده ترس از دست دادن هویت شما در یک رابطه متعهدانه باشد.

با احترام

maryam صمیمی
۰۰
پاسخخواب دیدم تو حیاط مادربزرگ پدریم هستم و خیلی از آدمای خانواده پدری و مادری حضور دارن
تلفنی داشتم با زن داییم حرف میزدم ک گوشیو داد ب داییم و دیالوگ داییم جالب بود
گفت مگه میشه تو تا الان کسیو تو زندگیت نداشته باشی؟ یا پنهان کار خیلی خوبی هستی یا …
( ادامه حرفشو یادم‌ نیست )
بعد این مکالمه تموم شد یکی از دوستای صمیمی پسرم ک فقط تو خواب دوستمه و تو واقعیت اصلا ندیدمش و نمیدونم کیه با ی ماشین فراری اومد تو حیاط خونه و من سوار ماشینش شدم ماشینو پارک کرد و من کنارش نشسته بودم حتی سانروف ماشین باز بود و جلوی خانوادم ک همه بودنو هرکسی مشغول ب کاری بود انگار هیچ پنهان کاری ای نداشتیم
وقتی ماشینو پارک کرد ب داشبورد ماشین تکیه دادم و ز‌ل زدم تو چشماش و دیالوگ داییمو واسش تعریف کردمو حس کردم خیلی زیاد خوابم میاد
بهش گفتم نمیشه هیچی نگیمو همینطوری بخوابم؟ چشامو بستم ک‌ بخوابم یهو صورتشو روی صورتم حس کردم ک داشت منو میبوسید
هستی
۰۱

سلام مریم جان

بوسه در خواب معمولا به غرایز مربوط هست. سیر کلی خواب ی که دیدی در نگاه اول میتونه مربوط بشه به افکار روزانه.

پیشنهاد میکنم برای اینکه بهتر بتونم کمکت کنم خوابهای دیگری اگر میبینی بنویسی در سایت اونطوری میتونم با روند کلی جریان رشد روان ت آشنا بشم و در تحلیل خوابهات بیشتر بهت کمک کنم.

قربانت

کتایون
۰۰
پاسخخواب دیدم که روز عروسیمه و لباس عروس پوشیدم ولی کسی که کنارم ایستاده شبیه برادرم بود در واقع در خواب دیدم که دارم با برادرم ازدواج میکنم
الهه جوادی
۰۰
پاسخخواب دیدم که برای سالگرد عروسیم یک جشن بزرگ شبیه عروسی گرفته بودم و کیک سه طبقه هم داشتیم در یک سالن مجلل بودیم
الناز
۰۰
پاسخخواب دیدم که در مراسم ازدواج دختر خالم حضور دارم و یک مراسم عروسی باشکوه بود
ایمان لطفی
۰۰
پاسخسلام اگر شخصی متاهل باشه و خواب ببینه که دوباره داره ازدواج میکنه با شخصی که اصلا نمیشناسه تعبیر خاصی داره ؟
هستی
۰۱

سلام 

ازدواج کردن در خواب لزما به معنای ازدواج به شکل انسانی آن نیست. در مقاله تعبیر خواب ازدواج به طور مفصل شرح داده ام که گاهی ازدواج کردن در خواب می تواند بیانگر اتفاقی نوین در زندگی فرد باشد. برای شما یک نمونه واقعی از یک خواب را مثال می آودم. خانمی اروپایی سالها پیش پدرش را در خواب دیده بود، پدرش به وی گفته بود که دارم میرم با مریم مقدس ازدواج کنم . پس از این خواب پدر این خانم در دنیای واقعی فوت کردند. این فقط یک نمونه از تعبیر خواب ازدواج کردن هست که برای روشن شدن موضوع ان را بیان کردم. امیدوارم با خواندن این نمونه خواب واقعی دچار وحشت نگردید و فکر نکنید که قرار هست شما نیز خدای نکرده فوت کنید. خوابها هر کدام جهان متفاوتی دارند و نیاز هست برای درک آنها تعمق کرد.

با احترام

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 4

جدیدترین نمادهای خواب