بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد هستی کشاورز کاملا محفوظ می باشد

پیشنهاد می‌کنم مقالات تعبیر خواب مار ، تعبیر خواب ماهی و تعبیر خواب افتادن دندان را حتما بخوانید!

تعبیر خواب مدفوع

تعبیر خواب مدفوع

شاید تصمیم بگیرید در را ببندید زیرا در این پست قصد داریم در مورد تعبیر خواب توالت و تعبیر خواب مدفوع صحبت کنیم. دیدن توالت در خواب تصویری بسیار نمادین و در عین حال نادیده گرفته شده است که اغلب جنبه‌های منفی شخصیت ما را نشان می‌دهد؛ جنبه‌هایی که نمی‌توانیم آن‌ها را رها کنیم یا از آن‌ها عبور کنیم. خواب‌های توالت ممکن است شامل فشار برای ادرار یا مدفوع کردن، میل شدید به یافتن یک پناهگاه امن، ناامیدی فزاینده، خجالت و ترس از مشاهده و قضاوت شدن باشد. از وجود اصطلاحات مبتذل و چندش‌آور در این مقاله پوزش می‌طلبم، هنگام پرداختن به این موضوعات مجبوریم از همه کلماتی استفاده کنیم که افراد در زندگی روزمره خود با آن سر و کله می‌زنند. پیشنهاد می‌کنم برای درک بهتر این مقاله، پست تعبیر خواب ماهی را نیز مطالعه فرمایید. از اینکه با من هستی کشاورز همراه هستید از شما سپاسگزارم.

 

نماد مدفوع در خواب چیست؟

در زندگی واقعی، عملکرد توالت کمک به حذف مواد زائد از سیستم گوارش ما است. باقی مانده مواد غذایی که دیگر نمی‌توانند در بدن ما ذخیره یا مصرف شوند، به بیرون دفع می‌شوند. چراکه ماندن این ضایعات در بدن می‌تواند باعث اختلالات جدی در کارکرد درست سیستم ایمنی بدن انسان گردد. می‌توان گفت که در خواب به طور استعاری، این به اصطلاح «ضایعات» ممکن است مربوط به هر چیزی در زندگی شما باشد که در رها کردن یا حذف آن مشکل دارید. به همین دلیل است که در خواب‌های ما توالت اغلب به صورت سرریز، پر از مدفوع، توالت کثیف یا مسدود به تصویر درمی‌آید. اگرچه این خواب شما، با کمک احساساتی که در حین دیدن خواب تجربه می‌کنید و موقعیت مکانی و اتفاقاتی که در توالت می‌افتد، به شما کمک می‌کند تا یک قدم به تخلیه این ضایعات از فاضلاب روانتان نزدیک‌تر شوید.

وضعیت توالت کمک می‌کند تا بفهمید خواب می‌خواهد به شما چه چیزی بگوید. توالت‌ها نمادهایی در خواب هستند که نشان می‌دهند چگونه احساساتی را که اغلب ناخودآگاه هستند پردازش می‌کنید. مکان‌ها سرنخ‌هایی را در اختیار بیننده خواب قرار می‌دهند بطوری که می‌توان حدس زد که در زندگی واقعی شما مشکل از کجا ناشی شده است. برای مثال اگر خواب توالتی را در زیرزمین ببینید، این بدین معنی است که بیننده خواب وارد قسمت ناخودآگاه خود شده‌ است. در چنین خواب‌هایی جنبه عاطفی چاکرای ریشه ممکن است نیاز به پاکسازی، رهایی و گشایش داشته باشد. یک توالت ناپاک مربوط به رها کردن و پاکسازی بخش‌های آلوده در زندگی شما است. چیزی باید به صورت استعاری از زندگی شما پاک شود. گیرکردن در توالت ممکن است به معنی تعلل و تردید در انجام برخی کارها و یا تصمیم‌گیری باشد.

 

تعبیر خواب مدفوع خوب است یا بد؟

ریختن زباله‌های خود در توالت و یا مدفوع کردن (به شکل عادی و بدون دردسر) نشانگر انرژی غیرمفیدی است که اکنون از سیستم شما خارج می‌شود. این خواب می‌تواند به عنوان یک نماد مثبت دیده شود. اگر متوجه گرفتگی توالت شدید نشان دهنده مشکلات و موانعی است که هنوز در زندگی شما وجود دارد. اغلب افراد خواب استفاده از توالت و یا مدفوع کردن در حضور افراد دیگر در فضای باز را تجربه کرده‌اند. این خواب‌های شرم آور می‌تواند نشان دهد که شما در حال افشای چیزی هستید که برای مدتی در درون خود پنهان کرده بودید و ممکن است خودتان را نسبت به آن موضوع آسیب‌پذیر می‌انگاشتید و از رسوایی افشای آن هراس داشتید. همچنین می‌تواند به معنای نیاز شما به حفظ حریم خصوصی برای مسائل شخصی باشد. ازجمله مواردی که در تعبیر خواب مدفوع و توالت رفتن می‌توان به آن اشاره کرد: ناتوانی در رها کردن، افکار، رفتارها و تمایلات منفی، نیاز به رهاسازی گذشته، نیاز به حریم خصوصی.

اگر متوجه شدید که توالت پر شده است، نشان دهنده نیاز به بازبینی و گشایش است. این خواب استعاره از انرژی است که در زندگی شما مسدود شده است. (خصوصاً در بخش چاکرای ریشه.) خواب‌های ادرار کردن نمادی از بیان و اظهار درونی‌ترین نیازهای طبیعی انسان است. نیاز به ادرار کردن تنها چیزی است که کنترلی روی آن نداریم. جزئیات و احساسات خواب از شخصیت و مسائل بیننده خواب صحبت می‌کند. فشار ادرار در خواب اغلب بیانگر فشار دیگری است، مثلاً ترس، انتظار، هیجان سرکوب‌شده، ناتوانی در صحبت کردن، نیاز به بیان محتوای ناخودآگاه و غیره. خواب‌های مربوط به مدفوع انسان ممکن است نشان دهنده تجمع انرژی در ناخودآگاه باشد که باید آزاد شود. این خواب‌ها ممکن است نشانگر ناتوانی فعلی شما در مقابله با برخی از مشکلات زندگی باشد.

 

وجه روشن و شفابخش مدفوع در خواب

بنا بر یک باور رایج، دیدن مدفوع در خواب به معنای پول است! نگرشی دیگر وجود دارد که معتقد است "پول سرگین شیطان است ". برخی این نگرش منفی نسبت به پول را برای همیشه در ناخودآگاه خود حفظ می‌کنند و در زندگی خود بطور غیرمستقیم بکار می‌بندند. بدین صورت که سعی می‌کنند از پول بیزار باشند. گرچه ممکن است در تمام عمر خود تلاش کنند پولدار شوند اما نتیجه تلاش آن‌ها بی‌ثمر است. برخی روانکاوان فرویدی معتقد هستند که ارتباطی بین پول و مدفوع در خواب وجود دارد. درواقع مدفوع اولین "محصول " کودک است و آسیب‌های وارد شده در "مرحله مقعدی " رشد، می‌تواند منجر به عدم تعادل بزرگسالان در رابطه با پول شود. (ولخرجی یا خساست). به طور کلی می‌توان تعبیر خواب مدفوع را مثبت در نظر گرفت زیرا به این معنی است که شما قادر هستید آنچه برای روان شما سمی و مضر است را از بین ببرید. طبیعتاً پس از دفع احساس آرامش می‌کنید، گویی خود را از وزنی اضافی که شما را زجر می‌داده رها کرده‌اید.

در زندگی واقعی، وقتی به طور تصادفی روی مدفوع پا می‌گذاریم، یا کبوتری روی سر ما مدفوع پرتاب می‌کند، عادت داریم با ضرب‌المثل معروف "مدفوع خوش شانسی می‌آورد " خودمان را آرام کنیم. آیا این در مورد خواب‌ها نیز صدق می‌کند؟ آیا می‌توان گفت که دیدن مدفوع در خواب خوب است؟ خلاصی از کثیفی‌ها، ناخالصی‌ها، ضایعات روحی و روانی امری ضروری است؛ به عبارت دیگر مشکلاتی که شما را عذاب می‌دهد، ازجمله نگرانی‌ها، آزارهای درونی، نیروهای بازدارنده، تنش‌ها، خاطرات دردناک، احساس گناه و امتناع، انکار، ترس از «نه» گفتن، گرچه ممکن است دشوار باشد، اما تمام این‌ها یک نیاز مبرم برای برقراری ارتباط با دیگران است. تمامی این توانمندی‌ها برای حفظ یکپارچگی ذهنی شما و بلعیده نشدن توسط رفتارهای آسیب زننده دیگران ضروری است.

پاک کردن مدفوع در خواب به طور استعاری نشانگر پاکسازی آشفتگی‌های درونی خود است. با این حال، این‌ها نشانه‌های مثبتی هستند مبنی بر اینکه شما در حال حل مسائل شخصی خود در زندگی هستید. تعبیر خواب توالت و مدفوع نشانگر انرژی سمی یا باقیمانده مسائلی هستند که قبلاً به آن‌ها پرداخته نشده است و بلاتکلیف رها شده‌اند. همچنین ممکن است توجه شما را به یک موقعیت کنترل نشده و شرم آور در زندگی شما معطوف کند. اگر در خواب دیدید که مدفوع همه‌جا را گرفته، دلیل آن می‌تواند جلب‌توجه و تمرکز شما بر تشویش و آشفتگی ذهنی شما باشد. بسیاری از آشفتگی‌های روانی کنونی به گذشته شما متصل است. مسائلی وجود دارد که درگذشته شما حل نشده است پس لازم است اکنون وقت و انرژی بگذارید و برای یکبار و همیشه، پرونده این مسائل آسیب‌زا را ببندید و با خودتان به صلح برسید.

 

وجه تاریک و هشدار دهنده مدفوع در خواب

اگر به دنبال وجه تاریک و هشدار دهنده مدفوع در خواب هستید از خودتان بپرسید در حین خواب چه احساسی داشتید؟ کجا این اتفاق افتاد؟ اگر محل مدفوع خانه باشد ممکن است به روان/ذهن وصل شود. مدفوع اغلب نشان دهنده گذشته شماست که در ذهن شما راکد باقی مانده و نیازمند تسویه حساب و مرتب شدن است. با این وجود، اگر در خواب خود جایی برای انجام نیازهای خود پیدا نکردید، یا در خواب دیدید که نمی‌توانید مدفوع کنید، به احتمال بسیار زیاد در واقعیت نمی‌توانید خود را بیان کنید یا آزاد نیستید که به طور کامل به نیازهای خود فکر کنید. دیدن مدفوع سفت، یبوست، عدم توانایی در مدفوع کردن، یا انجام آن به سختی و خون در مدفوع بیانگر این است که رها کردن خود، رهایی از تجربیات منفی و رفع مشکلات و تنش‌ها برای شما دشوار است. فروید در روانکاوی از «شخصیت مقعدی» در کسانی صحبت کرد که نظم، محدود بودن، تمایل برای تسلط و کنترل، نگرش محافظه کارانه، بی‌اعتمادی، غرور، تمایل به سرکوب و انباشتگی و بخل از خود نشان می‌دهند.

 

تعبیر خواب مدفوع به روایت ابن سیرین

"محمد ابن سیرین می‌گوید: تعبیر دیدن پهن و مدفوع اسب و گاو، مال و نعمت می‌باشد به طوری که اگر ببینی پهن‌های فراوانی داری، مال و نعمت فراوانی به دست می‌آوری. ابن سیرین می‌گوید: اگر ببینی در رختخواب خودت مدفوع کرده‌ای، یـعـنـی مقداری از مال خودت را به زنت می‌دهی. ابن سیرین می‌گوید: اگر ببینی مدفوع کردی و آن را با خاک پوشانده‌ای، یـعـنـی مال خودت را در زمین پنهان می‌کنی." آنچه شرح آن رفت با عنوان تعبیر خواب مدفوع به روایت ابن سیرین در برخی کتب و سایت‌های تعبیر خواب منتشر شده است. پرواضح است که چنین تعبیر خوابی به دور از تئوری‌های روان‌شناختی است و ارزشی ندارد. خوانندگان محترم توجه داشته باشند که تعبیر خواب هر شخص با افراد دیگر متفاوت است و خواب‌ها را نمی‌توان فی‌البداهه و دلبخواهی تعبیر کرد بلکه بر اساس اصول معتبر روانکاوی باید به پیام‌های نهفته پشت هر تصویر خواب پی برد.

 

نتیجه‌گیری

درک معنای مدفوع در خواب کمی دشوار است. خروجی‌های بدن ما (مدفوع) تابویی است که افراد را پریشان می‌کند. این موضوع در سطح زبانی نیز دیده می‌شود (چقدر تعبیر و چرخش کلمه در عبارت «به دستشویی برویم» وجود دارد؟!). مدفوع "نیاز " انسان است، اما ما از آن بسیار شرمنده هستیم، به طوری که معمولاً از صحبت در مورد این موضوع اجتناب می‌کنیم. شاید به همین دلیل است که ما اغلب آن را در خواب می‌بینیم چون تعبیر خواب توالت و مدفوع اغلب نشان دهنده بخش سایه (سرکوب شده) وجود ما هستند. زمانی که ما کوچک هستیم، یاد می‌گیریم که دفعات فیزیکی خود را کنترل کنیم و متمدّنانِ (در توالت) آن را دفع کنیم، بر همین اساس دیدن مدفوع در خواب در مورد احساسات و انگیزه‌های ما (خشم، تمایلات جنسی و غیره) نیز صدق می‌کند. این مقاله بر اساس دانش و اطلاعات نویسنده تنظیم و ارائه شده و نمی‌تواند جایگزین مشاوره‌های درمانی در موارد حاد باشد.

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 4

جدیدترین نمادهای خواب