بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد هستی کشاورز کاملا محفوظ می باشد

تعبیر خواب زلزله

تعبیر خواب زلزله

زلزله یک رویداد طبیعی است که با تکان خوردن زمین اتفاق می‌افتد. زمین لرزه در دنیای فیزیکی ما درنتیجه جابجایی در پوسته زمین یا زمانی که فعالیت‌های آتشفشانی وجود دارد اتفاق می‌افتد. درک اینکه چرا زلزله در زندگی واقعی اتفاق می‌افتد می‌تواند به ما کمک کند تا بفهمیم زلزله در خواب نماد چیست. زلزله در خواب یک نماد قدرتمند است که باید به درستی مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرد. احساس اضطرابی که هنگام وقوع زلزله در خواب تجربه می‌کنید گواهی است بر اهمیت این موضوع. باید توجه داشته باشید که دیدن زلزله در خواب عواقب کمتری نسبت به تجربه زلزله در زندگی بیداری دارد. تعبیر خواب زلزله نیز همانند تعبیر خواب ماهی از اصول و قوانین خاصی تبعیت می‌کند. من هستی کشاورز در این مقاله نحوه درست تعبیر خواب زلزله را برایتان شرح داده‌ام. با مطالعه دقیق این مقاله، از اطلاعات ارزشمند آن بهره ببرید و خواب‌هایتان را شخصاً تعبیر کنید.

 

نماد زلزله در خواب چیست؟

قبل از پرداختن به تعبیر خواب زلزله اندکی راجع به اسطوره شناسی زلزله در یونان باستان بدانیم. همچون نمادهای دیگر، زلزله نیز خداوندگار خودش را دارد. پوزیدون که به عنوان یکی از «سه خدای بزرگ» یونانی طبقه‌بندی می‌شود (دوتای دیگر زئوس خدای آسمان‌ها و هادس دای دنیای مردگان هستند)، نقش مهمی در اساطیر یونان ایفا می‌کند. امروزه ما پوزیدون را عمدتاً به عنوان خدای دریا و همچنین زلزله می‌شناسیم. بسیاری از اسطوره‌های یونانی پوزیدون را با اسب‌ها نیز مرتبط می‌دانند و گفته می‌شود که پگاسوس، معروف‌ترین اسب اسطوره‌ای، توسط پوزیدون به وجود آمده است. باگذشت زمان، او بیش از پیش با دریا مرتبط شد. با اودیسه هومر شاید بینش ما از خدای یونانی پوزئیدون تقویت شود: قوی، با خلق و خویی خاص، حامل چنگکی سه سر و با توانایی احضار طوفان در دریا و ایجاد زلزله بر روی زمین. در شخصیت شناسی افراد پوزیدون تایپ بسیار احساسی هستند و خشمگین شدن آن‌ها می‌تواند عواقب بدی به همراه داشته باشد!

به طور کلی، خواب‌های زلزله سیگنال‌های پیش آگاهی از تغییراتی قریب‌الوقوع در زندگی شخصی، عاطفی یا حرفه‌ای شما هستند. برخلاف پرندگان، موش‌ها و برخی حیوانات، انسان‌ها نمی‌توانند زلزله را قبل از وقوع احساس کنند. زلزله ناگهان سر می‌رسد و همه چیز را در عرض چند ثانیه نابود می‌کند؛ بنابراین، خواب زلزله می‌تواند شما را در مورد تغییرات ناگهانی که ممکن است در یک یا چند بخش از زندگی شما رخ دهد، آگاه سازد. در زندگی بیداری، زلزله خانه و ثبات مردم را ویران می‌کند و آن‌ها را وادار می‌سازد تا زندگی جدیدی را از صفر شروع کنند. تغییرات مرتبط با تعبیر خواب زلزله چیزی است که شما را از فضای امن خود بیرون می‌کشد. هر چه هست باعث شده شما هم اکنون در زندگی خود احساس ناامنی کنید؛ و به دنبال دلیل و راه حل آن باشید.

 

تعبیر خواب زلزله خوب است یا بد؟

در تعبیر خواب زلزله همیشه موقعیت مکانی خود، کاری که انجام می‌دهید و افرادی که ممکن است با آن‌ها باشید را در نظر بگیرید. همچنین در زمانی که زمین لرزه زمین را می‌لرزاند، به احساسات شخصی خود توجه کنید. این جزئیات کوچک می‌تواند به شما در رمزگشایی بهتر خواب کمک کند. زمین لرزه معمولاً نماد یک لرزش بزرگ است که ثبات و پایه‌های زندگی شما را تهدید می‌کند. ممکن است در مورد موقعیت شغلی خود احساس ناامنی کنید. یا نگران از دست دادن رابطه عاطفی خود و یا مرگ عزیزانتان هستید. پاسخ به سؤال تعبیر خواب زلزله خوب است یا بد روشن است: باید گفت گرچه زلزله نیروهای مخربی را ارائه می‌دهد و گاهی باعث ویرانی می‌گردد اما توانایی ایجاد کوه‌ها و دره‌ها را نیز دارد. این بدان معنی است که زلزله در خواب تغییری قریب‌الوقوع در زندگی شما را پیش بینی می‌کند؛ که درنهایت رضایتمندی شما را در پی خواهد داشت.

 

وجه روشن و شفابخش زلزله در خواب

واکنش‌ها و احساسات فوری خود را نسبت به زلزله در خواب در نظر بگیرید. اگر در خانه هستید، آیا تمام تلاش خود را برای محافظت از خانواده، دارایی‌ها یا خودتان انجام داده‌اید؟ زلزله در خواب در واقع هشداری است از طرف ضمیر ناخودآگاه شما که به شما می‌گوید چه چیزی را در اعماق روان خود باید تغییر دهید. پی بردن به رموز خواب نیازمند بررسی دقیق وضعیت فعلی شما در زندگی است. موقعیت روحی روانی خود را بازبینی کنید. مسائل امروز خود را بنویسید. چه چیزی این اواخر فکر و روح شما را زیادی به خود مشغول کرده است؟ رابطه عاطفی شما یا شغل و همکاران و جایگاه شما در اجتماع؟ گاهی نیز مسائل روانی ما به دوران کودکی و روابطمان با والدین برمی‌گردد. مسائل کودکی در بزرگسالی ایجاد کامپلکس (عقده) می‌کنند. اصطلاح عقده مادر و عقده پدر ریشه در آموخته‌های و آسیب‌های دوران کودکی دارد.

هماره گفته‌ام که همگی خواب‌ها پتانسیل رشد و دگرگونی مثبت را دارا هستند. پس حتی اگر خوابی که دیده‌اید ترسناک و نگران کننده به نظر می‌آید به غایت نهایی ناخودآگاهتان که راهنمایی و هدایت شما در زندگی است اعتماد کنید. جان سالم به در بردن از یک زلزله بزرگ در خواب، نشان می‌دهد که بر چالش‌های زندگی بیداری غلبه خواهید کرد؛ به عبارت دیگر اگر موفق شدید فرار کنید یا از یک زلزله وحشتناک جان سالم به در ببرید، به این معنی است که راه حل‌های خوبی برای موانعی فعلی زندگی خواهید یافت. فراموش نکنید که گرچه زلزله باعث تخریب می‌شود اما از طرفی باعث پیدایش کوه‌ها و تپه‌های جدید نیز می‌گردد. بر همین اساس، چنین خوابی ممکن است نشان دهنده تغییراتی باشد که در ظاهر وحشتناک به نظر می‌رسند، اما درنهایت راه‌های جدیدی برای زندگی یا تغییری مثبت در شخصیت شما ایجاد می‌کنند.

 

وجه تاریک و هشدار دهنده زلزله در خواب

اگر در منطقه‌ای زلزله خیز زندگی می‌کنید خواب زمین لرزه می‌تواند مربوط به نگرانی‌های شما در مورد رخداد زلزله در زندگی بیداری باشد. وجه تاریک و هشدار دهنده زلزله در خواب بیش از وجه مثبت آن به چشم می‌آید. سال‌ها پیش وقتی که در زندگی احساس گیجی و سردرگمی داشتم خوابی عجیب دیدم. «من و خاله‌ام در خیابانی بودیم، یک گروه جوانان از روبروی ما می‌آمدند. یکی از آن‌ها را شناختم. او دوستی قدیمی بود که به درستکاری و شرافت او ایمان داشتم. وقتی از ما گذشتند و ما کمی از آن‌ها دور شدیم یکی از آن‌ها مرا صدا کرد و گفت: خانم هستی کشاورز بیا، می‌خواهیم آتش روشن کنیم. من خیال رفتن نداشتم. با خاله‌ام قصد داشتیم به پارکی برویم و تفریح کنیم. درست مقابل پارک زمین زیر پای من شروع به لرزش کرد. من به وحشت افتادم و نرده‌های پارک را گرفتم.

منتظر بودم افراد توی خیابان به کمک من بیایند. در همین حین خاله‌ام مرا در آغوش گرفت و زلزله آرام شد. دیدم که مردم بی‌خیال در خیابان قدم می‌زدند و کسی به کمک من نشتافت. پایان خواب» این خواب دعوتی بود به سوی برافروختن آتش. من اما در آن روزها به جای پرداختن به امور اساسی زندگی‌ام به دنبال وقت گذرانی و تفریحات بیهوده بودم. (رفتن به پارک در خواب برای من نماد وقت گذارنی و تفریح بود.) در عین حال من منتظر بودم که مردم به کمک من بیایند. این انتظار بیهوده بود چراکه من از طرف روحم به برافروختن آتش دعوت شده بودم و به جای پیوستن به آن بیهوده از دیگران که هیچ نقشی در زندگی من نداشتند توقع کمک داشتم. به یاد داشته باشید که اگر زلزله در خواب به شما آسیب برساند تعبیر خواب زلزله برای شما می‌تواند پیش‌بینی کند که شما در موقعیتی قرار دارید که برای حل آن به درستی مجهز نیستید. لازم است به خودتان بیایید و اوضاع را به درستی کنترل کنید.

 

تعابیر شناخته شده زلزله در خواب

زلزله در خواب موضوع پراهمیتی است. برای بسیاری افراد پیش می‌آید که در خواب زمین لرزه را تجربه می‌کنند و هراسان بیدار می‌شوند و به سرعت به دنبال تعبیر آن می‌گردند. با پیشرفت تکنولوژی، امروزه اینترنت اولین مرجع راهنمای افراد است. متأسفانه در اینترنت فارسی منابع درستی در حوزه تعبیر خواب وجود ندارد. آنچه یافت می‌شود همگی تعابیری سنتی از خواب‌ها است که ارزش روانشناختی ندارد و افراد را با حقایق مهم آشنا نمی‌کند بلکه صرفاً جنبه سرگرمی و گذران وقت دارد. ازجمله تعابیر رایج زلزله در خواب می‌توان به تعبیر خواب زلزله یوسف نبی، تعبیر خواب زلزله به روایت ابن سیرین، امام صادق، دانیال پیغمبر، آنلی بیتون، منوچهر تهرانی، جابر مغربی و غیره نام برد. تنها تعبیر خواب معتبر ازنظر ما تعبیر خواب به روش یونگ است که بصورت معتبر به تجزیه و تحلیل خواب می‌پردازد و همچون چراغ راهی است در تاریکی‌های تردید و سردرگمی در زندگی.

 

تعبیر خواب زلزله ازنظر قرآن

حج:1 یَاأَیُّهَا النَّاسُ اتَّقُوا رَبَّکُمْ إِنَّ زَلْزَلَةَ السَّاعَةِ شَیْءٌ عَظِیمٌ هان ای مردم! از [نافرمانی خدای] صاحب‌اختیارتان پروا کنید [و بدانید] بی‌تردید زلزله ساعت [قیامت] چیزی [=پدیده‌ای] عظیم است. سورة 99 قرآن زلزله نام گرفته است، زلزله‌ای که پوسته زمین را دگرگون ساخته و مواد مذاب آن را بیرون می‌ریزد! واژه دیگری که در قرآن برای چنین لرزش مهیب به کار رفته، «رجفه» است [مزمل 14 (73:14)، نازعات 6 (79:6)، اعراف 78 (7:78) و 91 (7:91) و 155 (7:155)، عنکبوت 37 (29:37) ]. عنکبوت:37 فَکَذَّبُوهُ فَأَخَذَتْهُمُ الرَّجْفَةُ فَأَصْبَحُوا فِی دَارِهِمْ جَاثِمِینَ اما او را [در ادعای نبوّتش] دروغگو شمردند، پس [در بازتاب این تکذیب و تهدیدهای بعدی] زلزله سختی آنان را فرا گرفت و در خانه‌های خود فرو خفتند. «جاثمین» جمعاً 5 بار در قرآن دقیقاً با عبارت «فاصبحوا فی دارهم [یا: فی دیارهم] جاثمین» تکرار شده است. معنای «جَثَمَ» به روی درافتادن یا به زانو در آمدن است که نشانه ذلت فراگیر می‌باشد.

اعراف:78 فَأَخَذَتْهُمُ الرَّجْفَةُ فَأَصْبَحُوا فِی دَارِهِمْ جَاثِمِینَ پس زلزلة سختی آنان را فرا گرفت 109 آنگاه در خانه‌های خویش [در برابر مرگ] به زانو درآمدند. «رَجْفَهُ» از ریشه «رَجَفَ»، به لرزش و تکان بسیار شدید گفته می‌شود. به این دلیل لرزش شدید زمین در آستانه قیامت با همین کلمه توصیف شده است (مزمل 14 (73:14) و نازعات 6 (79:6) ). کلمة رَّجْفَهُ درباره اضطراب شدید مردم در اثر شایعات نگرانی آور نیز به کار می‌رود و چنین شایعه پراکنانی در قرآن «مُرْجِفُونَ فِی الْمَدِینَهِ» (احزاب 60 (33:60) ) نامیده شده‌اند. (ترجمه و تفسیر آیات استاد عبدالعلی بازرگان) همانطور که دیدیم خداوند چندین بار در قرآن از کلمه زلزله نام برده است. سوره‌ای به نام زلزله نیز در قرآن وجود دارد که به اهمیت این رخداد اشاره دارد. تعبیر خواب زلزله در قرآن بطور مستقیم شرح داده نشده اما از نمادشناسی کلمه زلزله می‌توان دریافت که خداوند از زلزله به عنوان تنبیه و آگاه سازی مردم استفاده کرده است.

 

تعبیر خواب زلزله در انجیل

مکاشفه 16:18 می‌گوید: «و صداها و رعد و برق و صاعقه آمد و زمین‌لرزه‌ای بزرگ رخ داد که از زمانی که انسان‌ها روی زمین بودند چنین نبود، زمین‌لرزه‌ای بسیار شدید و بسیار بزرگ.» خداوند درگذشته از زلزله برای نشان دادن رویدادهای مهم استفاده می‌کرده است. آیات متی نشان می‌دهد که در طول مصلوب شدن مسیح زمین لرزه‌هایی رخ داده است و یک زلزله خبر رستاخیز مسیح را داد. زلزله همچنین درهای زندان را برای پولس شکست و منجر به تغییر دین زندانبان شد. (اعمال رسولان 16:25-26). برای قرن‌ها، زلزله موضوع داغی میان مذاهب مختلف بوده است. مسیحیان معتقدند که زلزله خبر از تغییری بزرگ می‌دهد. تغییری که بیشتر رنگ و بوی معنوی و الهی دارد. چراکه خداوند بارها از لفظ زلزله و در هم کوفتگی زمین پیش از آغاز روز قیامت یاد کرده است.

کتاب مقدس مسیحیان می‌گوید که درست قبل از بازگشت عیسی زلزله‌هایی رخ خواهد داد. کتاب مقدس می‌گوید: « سپس هلاکت ناگهانی بر آن‌ها وارد می‌شود، مانند درد زایمان بر زن باردار؛ و آن‌ها فرار نخواهند کرد.» وقتی یک زن به بچه‌دار شدن نزدیک می‌شود، انقباض و انبساط از لحاظ زمانی به هم نزدیک‌تر و از لحاظ قدرت شدیدتر می‌شوند. این همان چیزی است که در حال حاضر با افزایش زلزله در زمین اتفاق می‌افتد. عیسی در لوقا به ما می‌گوید که وقتی می‌بینیم بلایای طبیعی شروع به وقوع می‌کنند باید به بالا نگاه کنیم، بدین معنی که رستگاری ما نزدیک می‌شود. باید آماده باشیم زیرا قرار است روزی همه ما در پیشگاه خدا بایستیم و حساب جان خود را پس بدهیم. این افزایش زلزله فقط یادآوری است که ما برای همیشه اینجا نخواهیم بود و به زودی به خویشتن اصیل خود باز خواهیم گشت.

 

نتیجه‌گیری

برخلاف تصور رایج، خواب‌های مربوط به زلزله همیشه منفی نیستند و لزوماً باعث ایجاد اتفاقات وحشتناک در زندگی بیداری نمی‌شوند. در واقعیت، تعبیر خواب زلزله در مورد تغییرات ناگهانی هشدار می‌دهند و برخی از سناریوهای دیگر در خواب حتی می‌تواند نوید بخش شروعی تازه در زندگی باشد.

تغییرات ناگهانی زمین لرزه اغلب به صورت ناگهانی و بدون هشدار اتفاق می‌افتد. اگر تغییرات سریعی را در زندگی خود تجربه می‌کنید، ممکن است به معنای واقعی کلمه به نظر برسد که کل جهان در حال فروپاشی است؛ اما تاب آوری در برابر چنین موقعیتی اغلب شما را به ساحل امن هدایت می‌کند. تعبیر خواب زلزله می‌تواند به این معنی باشد که شما در مورد تغییرات جدید در زندگی خود مطمئن نیستید. یک زلزله به معنای واقعی کلمه «چیزها را تکان می‌دهد.» اگر احساس می‌کنید که زندگی شما بسیار معمولی و کسل کننده شده است، پس این خواب ممکن است پیامی ظریف برای دعوت شما به امتحان چیز جدیدی در زندگی باشد.

گاهی اوقات زلزله در خواب به این معنی است که ممکن است همه چیز برای مدت کوتاهی دشوار باشد، اما شما می‌توانید از آن عبور کنید. این موضوع به ویژه زمانی صدق می‌کند که در خواب زلزله‌ای بینید و بدون هیچ آسیبی به خود یا اموال شخصی خود زنده جان سالم به در ببرید. اگر هنگام وقوع زلزله در خواب از آسیب فرار کنید، خود برتر شما این پیام را برای شما ارسال می‌کند که اگرچه ناراحت هستید، اما همه چیز خوب پیش می‌رود و بهبودی برای شما میسر خواهد شد. توجه داشته باشید که این مقاله بر اساس آنچه نویسنده آن درست می‌انگارد نگاشته شده و نمی‌تواند جایگزین موارد حاد بالینی گردد. اگر از خواب‌های تکراری و مضطرب کننده رنج می‌برید پیشنهاد می‌کنم حتماً با یک متخصص روان درمانی تماس بگیرید و برای بهبود امور به خواب‌هایتان اهمیت بیشتری بدهید و از کمک یک مشاور تحلیل خواب بهره ببرید.

نظرات

محمودیان
۰۰
پاسخسلام خواب دیدم که زلزله رخ داده و همه خانه ها آوار شده و ما زیر آوار مونده بودیم
کوروش کرمانی
۰۰
پاسخسلام خواب دیدم که اخبار مداوم اعلام می‌کنه که زلزله قراره رخ بده
و همه به حالت آماده باش بودیم و مستأصل و نگران
طهوری
۰۰
پاسخچند شبه خواب میبینم زلزله مهیبی اومده و کلی خرابی به بار آورده علت اینکه من چن وقته این خواب تکراری رو میبینم چی هست البته اینم بگم که زندگیم چن وقته دچار تنش شده و از لحاظ روحی اصلا حال خوبی ندارم
مونا عظیمی
۰۰
پاسخسلام من خواب دیدم زلزله بزرگی رخ داده و تمام منازل اطراف محل زندگیمون خراب شده ولی خونه ما کماکان سالم مونده و من فقط نظاره گر این همه خرابی هستم و هر کاری میکردم در عالم خواب نمیتونستم حرکت کنم و قدمی بردارم برای کمک این تعبیر چی میتونه باشه

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 5

جدیدترین نمادهای خواب