بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد هستی کشاورز کاملا محفوظ می باشد

تعبیر خواب سگ

تعبیر خواب سگ

در مقاله تعبیر خواب ماهی به اهمیت بالای خواب‌ها اشاره کردیم. گفتیم که تعبیر خواب در سلامت روان انسان اهمیت به سزایی دارد. در این پست می‌خواهیم نماد سگ بطور کلی و همین‌طور تصویر سگ در خواب را بررسی کنیم. سگ‌ها موجوداتی هستند که همزمان که مهربان و باوفا هستند، خطرناک و وحشی نیز به نظر می‌آیند. صنعت حیوانات خانگی در دهه‌های اخیر، با استفاده از تغییر ژن، سگ‌های مینیاتوری روانه بازار کرده است و باعث سرگرمی بسیاری از خانواده‌های اروپایی و آمریکایی شده است. این موجودات بعضاً بامزه و گاهی ترسناک، راهشان را به خواب‌های ما نیز بازکرده‌اند. در این مقاله به بررسی چرایی دیدن سگ در خواب می‌پردازیم و جنبه‌های روشن و هشدار دهنده سگ در خواب و تعبیر خواب آن را نیز بررسی می‌کنیم. با من هستی کشاورز همراه باشید و از اطلاعات مفیدی که در این مقاله ارائه شده بهره ببرید.

 

نماد سگ در خواب

بیایید سگ‌ها را از منظر کهن الگویی و اسطوره‌ای نیز در نظر بگیریم. سگ‌ها به عنوان عناصری اسطوره‌ای تاریخی غنی و باستانی دارند. در ویکی‌پدیا، رده سگ‌های اسطوره‌ای به 76 صفحه گسترش می‌یابد. از سربروس سه سر معروف تا سگ نگهبان کلیسا در اساطیر انگلیسی و شمال اروپا که نسبت به دیگر نمادها کمتر شناخته شده اما بسیار جذاب است. در این نوشتار کوتاه به ذکر چند نمونه سگ‌های اسطوره‌ای می‌پردازیم. در اساطیر یونانی، سِربِروس اغلب به عنوان سگ شکاری هادِس شناخته می‌شود. سربروس سگی چند سر است که از دروازه‌های دنیای زیرین محافظت می‌کند تا از خروج مردگان جلوگیری کند. او از فرزندان هیولاهای Echidna و Typhon بود و معمولاً دارای سه سر، مار برای دم و مارهایی بود که از چندین قسمت بدنش بیرون زده بودند. طبیعتاً نماد سربروس نشان دهنده وجه تاریک و خطرناک سگ در خواب است.

سگ دیگری که برعکس سربروس وجه خوشایند و مثبتی در اساطیر دارد به‌عنوان Church grim شناخته می‌شود. این سگ یک روح نگهبان در فرهنگ عامه انگلیسی و نوردیک است که بر امنیت یک کلیسای مسیحی خاص نظارت می‌کند. او از حیاط کلیسا در برابر کسانی که آن را هتک حرمت می‌کنند و یا شاید نسبت به آن توهین می‌کنند محافظت می‌کند. این نماد اغلب در قالب یک سگ سیاه ظاهر می‌شود، اما به شکل حیوانات دیگر نیز دیده شده است. در دوران مدرن، از زمانی که سگ‌های سیاه به عنوان حیوان خانگی در کلیساها و مزرعه‌های وابسته به آن‌ها نگهداری می‌شوند، از آنجایی که در زمین‌های تحت مالکیت کلیسا زندگی می‌کنند و از آن‌ها محافظت می‌کنند، به آن‌ها Church grim می‌گویند. این سگ وجه منفی و تاریکی ندارد زیرا ناجی ارزش‌های کلیسا و مقدسات محسوب می‌گردد. سگ‌ها ازلحاظ نمادشناسی اسطوره‌ای هم مثبت و هم منفی هستند.

 

تعبیر خواب سگ از نگاه یونگ

در خصوص تعبیر خواب سگ از نگاه یونگ باید گفت هیچ‌گونه تعبیر نامه خوابی با نام ایشان وجود ندارد. آنچه ما از تعابیر یونگ در خصوص خواب‌ها در دست داریم همگی مربوط است به سمینارهای یونگ که عموماً طی سال‌های 1942 تا 1946 برگزار شده است. جائی یونگ به ماندالای یک بیمار اشاره می‌کند که در آن سه سگ در اطراف یک مرکز می‌دوند. تفسیر وی از این ماندالا به شرح زیر است: "سگ‌ها نمایانگر هوشیاری هستند که قوه «بویایی» یا «شهود» ناخودآگاه را نشان می‌دهند. انگار سگ‌ها مجذوب مرکز شده‌اند، اگرچه نمی‌توانند آن را ببینند. به نظر می‌رسد که آن‌ها جذابیتی را که ذهن خودآگاه احساس می‌کند را نشان می‌دهند." همین‌طور که دیدیم پرفسور یونگ در این تفسیر از سگ به‌عنوان قوه بینش درون فرد یاد می‌کند. خصوصیت جالب سگ‌ها که آن‌ها را از حیوانات دیگر متمایز می‌کند هوشیاری مدام آنان است.

در اسطوره دایانا و آکتائون نیز تفسیر یونگ جالب است: "دایانا همواره به همراه سگ شکاری خود دیده می‌شود که نمایانگر سمت تاریک او است. تاریکی او خود را در این واقعیت نشان می‌دهد که او همچنین الهه نابودی و مرگ است و تیرهایش هرگز به خطا نمی‌رود." این داستان سرنوشت ناگوار شکارچی جوانی به نام آکتائون و رویارویی او با آرتمیس پاکدامن که در نزد رومیان به نام دایانا، الهه شکار شناخته می‌شد است. دایانا برهنه از حمام کردن در چشمه لذت می‌برد. آکتائون تصادفی به آنجا رسید و یواشکی مشغول تماشای او شد. ناگهان آرتمیس متوجه شد و از روی خشم او را به یک آهو تبدیل کرد. آکتائون بلافاصله از ترس فرار می‌کند. با این حال، طولی نمی‌کشد که سگ‌های شکاری خود او، او را نشناختند و به وی حمله کردند و آکتائون بیچاره را کشتند. در این اسطوره سگ نماد تاریکی است.

 

تعبیر خواب سگ چیست؟

گرچه ما در ابتدای این مقاله در خصوص نماد جهانی سگ صحبت کردیم اما باید گفت راه صحیح در جهت کشف معنا و مفهوم پشت نقش سگ به عنوان یکی از تصاویر خواب شما- مانند تمام تصاویر دیگر خواب‌هایتان- اجتناب از تعریف نماد است. نماد ممکن است لقمه آماده‌ای را در دهان بیننده خواب قرار دهد و این برای تعبیر خواب سم است. هماره تأکید کرده‌ام طبق گفته پرفسور یونگ عزیز" در خصوص نمادهای خوابتان اطلاعات کسب کنید و زیاد بیاموزید اما زمان تحلیل خواب سعی کنید با ذهنی سپید و بدون تعصب و پیش داوری اقدام به رمزگشائی از خواب‌ها نمایید." بدون تعارف بگویم هیچ پاسخ ساده‌ای برای سؤال کلی "تعبیر خواب سگ چیست" وجود ندارد. سگی که در خواب شما ظاهر شده سگ شماست (اگر خواب متعلق به شما باشد) و ما می‌توانیم آن را به عنوان یک حضور زنده و فعال در نظر بگیریم.

سگ شما در تولید تئاتر شبانه حضور داشته است. می‌توانیم جویا شویم که اساساً چرا چنین حضوری در خواب رخ می‌دهد و نقش آن درامی که در حال پخش است چیست. شاید بتوانید حدس بزنید که او از شما چه می‌خواهد. اگر خواب‌بین را به‌عنوان شخص دارنده آگاهی در زندگی روزانه در نظر بگیریم، چه جنبه‌های دیگری از شما در سگ حاضر در خوابتان وجود دارد که نیاز است به آن توجه کنید؟ چه جنبه‌هایی از شما در قالب سگ در خوابتان ظاهر شده است؟ انسان و سگ هر دو حیوان هستند با این تفاوت که انسان حیوان ناطق است. تفکر خودبرتربینی را کنار بگذارید و شفاف و بدون تعصب به پیامی که ممکن است سگ خواب شما حامل آن باشد گوش سپارید. یک بخش‌هایی از اعماق درون شما در قالب تصویر سگ در خواب شما نمایش داده شده، کافیست به آن توجه کنید معجزه رخ می‌دهد.

 

تعبیر خواب سگ خوب است یا بد

جیمز هیلمن سال‌ها تصاویر حیوانات در خواب را مطالعه کرد. او دریافت که در بیشتر خواب‌های حیوانی، بیننده خواب در تلاش است فرار کند و یا حیوان را از بین ببرد. در این مبحث با ذکر مثالی جالب به تبیین سؤال تعبیر خواب سگ خوب است یا بد می‌پردازیم و نشان می‌دهیم که چطور تمامی خواب‌ها پتانسیل روشنگری دارند. هیلمن از اصطلاح مغالطه طبیعت گرایانه برای نشان دادن موقعیتی استفاده کرد که بیننده خواب، در جنگ یا گریز، در مقابل یک عنصر طبیعی (در اینجا سگ) در خواب قرار می‌گیرد. در اینجا مثالی از خوابی می‌آورم که مغالطه طبیعت گرایانه می‌توانست مانع تحقق رسالت سگ در خواب شود. قسمتی از خواب به شرح زیر است: "در فضایی شبیه کاخ ورسای هستم. هدیه‌ای به من داده شده و من در حالی که هدیه را به سینه‌ام چسبانده‌ام باید آن فضا را ترک کنم.

در حال گذر از یک حیاط وسیع هستم. یک سگ سیاه خشمگین و عظیم‌الجثه به سمت من پارس می‌کند. خوشبختانه متوجه شدم که پشت پنجره شیشه‌ای بزرگی است و نمی‌تواند مرا بگیرد. من عجله دارم." با استفاده از تکنیک تخیل فعال یونگ خواب بیننده متوجه شد که می‌تواند با کمی ترس تصور کند که آن پنجره شیشه‌ای برداشته شده است و او با سگ روبرو می‌شود. او نمی‌دانست که سگ اکنون او را نابود خواهد کرد یا خیر. در کمال تعجب سگ با خوشحالی شروع به چرخیدن به دور او کرد. گوش‌هایش تکان می‌خورد و زبانش آویزان بود! سگ به خدای شادی تبدیل شده بود. خواب بیننده متوجه شد که می‌تواند از هدیه‌ای که در قصر به او داده شده بود شادتر باشد. او متوجه شد جلوگیری از شادی می‌تواند منجر به تبدیل شدن آن به خشم گردد.

 

وجه روشن و شفادهنده سگ در خواب

برای تبیین وجه روشن و شفادهنده سگ در خواب به شرح یک خواب واقعی می‌پردازم. در آشپزخانه خوشحال در حال آشپزی هستیم. ناگهان پدرشوهرم می‌گوید یک سگ مریض احوال در سالن خانه است. ما به سالن می‌رویم و یک گودال کوچک پر از ادرار زرد رنگ می‌بینیم که سگی کوچک در آن دراز کشیده است. پدرشوهرم می‌گوید ادرار خیلی زیاد است و ما باید مراقب سگ باشیم. تعبیر بیننده خواب این بود که از اینکه او خصوصیت دلسوز پدرشوهرش را دارد (که نسبت به سگ احساس همدردی می‌کند) شگفت زده شده است! از طرفی سگ کوچولوی درون او نیاز به توجه داشت. او ادرار را به‌عنوان یک چراغ راهنمایی زرد تفسیر کرد که به او هشدار می‌داد که بخش سگی وجودش را دریابد و از آن مراقبت کند. سگ در این خواب به بخش آرام، صبور و تا حدودی تنهای بیننده خواب اشاره دارد.

 

وجه تاریک و هشدار دهنده سگ در خواب

انسان دارای یکسری غرایز طبیعی است. سرکوب کردن و انکار غرایز همان‌قدر خطرناک و آسیب زننده است که آزادسازی و رها کردن بدون محدودیت آن‌ها. انسان بطور دائمی در معرض رفتارهای غریزی خود و دیگران قرار دارد. آگاهی و شناخت این غرایز باعث می‌شود شخص بتواند بطور درستی آن‌ها را کنترل کند. به خاطر داشته باشید که ما از کنترل درست غرایز صحبت می‌کنیم نه سرکوب و فراموشی آن‌ها. وجه تاریک و هشدار دهنده سگ در خواب می‌تواند به غرایز افسارگسیخته اشاره داشته باشد. البته این تعبیر برای تمامی خواب‌ها صدق نمی‌کند. نیاز است که عوامل مختلفی را در روند تحلیل خواب در نظر گرفت. حیف است که نیروی شفادهنده و بینش و هوشیاری سگ را اشتباهی به نیروهای منفی و خطرناک تعبیر کرد. هماره تأکید کرده‌ام که حتی خواب‌هایی که دارای نشانه‌های هشدار دهنده هستند می‌توانند پتانسیل رشد را نیز به همراه داشته باشند.

 

تعابیر شناخته شده سگ در خواب

سگ در برخی کشورها حیوانی چالش برانگیز است. در کشور ما ایران نگهداری و قدم زدن با سگ تخلف محسوب می‌شود. همین‌طور سگ از نظر برخی از علمای دین حیوانی نجس محسوب می‌گردد و نگهداری آن در خانه متغایر با برخی آموزه‌های دینی مسلمانان است. برخی خانواده‌ها فرزندانشان را از لمس کردن سگ بر حذر می‌دارند و حتی اجازه ورود سگ به محل زندگی‌شان را نمی‌دهند. تمامی این مسائل اعتقادی باعث شده تفکر سنتی نسبت به سگ مثبت نباشد. بر همین اساس تعابیر شناخته شده سگ در خواب نیز متفاوت است. برخی افراد که نسبت به سگ حس خوشایندی ندارند از دیدن سگ در خواب ناراحت می‌شوند و آن را به اتفاقات منفی ربط می‌دهند. برخی دیدن سگ در خواب را به روبرو شدن با دشمنان تعبیر می‌کنند. در این میان تعابیر دیگری نیز وجود دارد که از اعتبار چندانی برخوردار نیست.

برخی از تعابیر شناخته شده سگ در فضای وب فارسی به شرح زیر است: تعبیر خواب سگ ابن سیرین، امام صادق، حضرت یوسف، دانیال نبی، آنلی بیتون، کرمانی، منوچهر تهرانی، اسماعیل بن اشعث، این تعابیر برخلاف گستردگی و ترویج بسیار اما از اعتبار زیادی برخوردار نیستند. گفتیم که از نظر ما تنها تعبیر خواب معتبر تعبیر خواب بر اساس روش یونگ می‌باشد که امروزه در بسیاری از محافل آکادمیک و دانشگاهی نیز مورد تدریس و پژوهش قرار می‌گیرد و بسیاری از روانکاوان در سراسر دنیا بر درستی این روش تعبیر خواب صحه گذاشته‌اند. روش صحیح تعبیر خواب روشی است که بر اساس شخصیت هر فرد به رمزگشائی از تصاویر خواب بپردازد. پیچیدن یک نسخه واحد برای تمامی افراد روش صحیحی در تعبیر خواب نیست و باعث گمراهی خواب بیننده می‌شود. خبر خوب اینکه این روش قابل آموزش هست و افراد می‌توانند شخصاً اقدام به یادگیری کنند.

 

تعبیر خواب سگ از نظر قرآن

تعبیر خواب سگ از نظر قرآن را باید لابه‌لای آیات جست. سوره مائده آیه چهار می‌فرماید: یَسْأَلُونَکَ مَاذَا أُحِلَّ لَهُمْ قُلْ أُحِلَّ لَکُمُ الطَّیِّبَاتُ وَمَا عَلَّمْتُم مِّنَ الْجَوَارِحِ مُکَلِّبِینَ تُعَلِّمُونَهُنَّ مِمَّا عَلَّمَکُمُ اللَّهُ فَکُلُوا مِمَّا أَمْسَکْنَ عَلَیْکُمْ وَاذْکُرُوا اسْمَ اللَّهِ عَلَیْهِ وَاتَّقُوا اللَّهَ إِنَّ اللَّهَ سَرِیعُ الْحِسَابِ از تو می‌پرسند چه چیزهایی بر آن‌ها حلال شده است؟ بگو [همه] پاکیزه‌ها و [نیز صید] سگان شکاری که ازآنچه خدا به شما آموخته است به آن‌ها آموزش می‌دهید؛ پس ازآنچه برای شما گرفته‌اند بخورید و نام خدا را بر آن یاد کنید؛ و از خدا پروا داشته باشید که بی‌گمان خدا سریع‌الحساب است. در سوره اعراف آیه 176 می‌فرماید: وَلَوْ شِئْنَا لَرَفَعْنَاهُ بِهَا وَلَکِنَّهُ أَخْلَدَ إِلَى الْأَرْضِ وَاتَّبَعَ هَوَاهُ فَمَثَلُهُ کَمَثَلِ الْکَلْبِ إِن تَحْمِلْ عَلَیْهِ یَلْهَثْ أَوْ تَتْرُکْهُ یَلْهَث ذَّلِکَ مَثَلُ الْقَوْمِ الَّذِینَ کَذَّبُوا بِآیَاتِنَا فَاقْصُصِ الْقَصَصَ لَعَلَّهُمْ یَتَفَکَّرُونَ و اگر می‌خواستیم حتماً او را بدان بالا می‌بردیم.

 ولی او احساس جاودانگی در زمین کرد و هوای نفسش را پیروی کرد؛ مَثَل او همچون سگی است که له له می‌زند، چه او را از این کار بازداری، چه به حال خویش رهایش سازی. چنین است مَثل کسانی که آیاتمان را تکذیب کردند. این داستان‌ها را بخوان، ای بسا تفکر کنند. کهف:18 وَتَحْسَبُهُمْ أَیْقَاظًا وَهُمْ رُقُودٌ وَنُقَلِّبُهُمْ ذَاتَ الْیَمِینِ وَذَاتَ الشِّمَالِ وَکَلْبُهُم بَاسِطٌ ذِرَاعَیْهِ بِالْوَصِیدِ لَوِ اطَّلَعْتَ عَلَیْهِمْ لَوَلَّیْتَ مِنْهُمْ فِرَارًا وَلَمُلِئْتَ مِنْهُمْ رُعْبًا می‌پنداشتی که بیدارند، در خواب بودند و آن‌ها را به راست و چپ، می‌گردانیم و سگ‌شان نیز دو دستان خویش بر آستانه غار گشوده بود؛ اگر بر آن‌ها سر می‌کشیدی، پا به فرار می‌گذاشتی و ترس آن‌ها همه وجودت را فرا می‌گرفت. کهف:22 سَیَقُـولُونَ ثَلَاثَةٌ رَّابِعُهُمْ کَلْبُهُمْ وَیَقُـولُونَ خَمْسَةٌ سَادِسُهُمْ کَلْبُهُمْ رَجْمًا بِالْغَیْبِ وَیَقُـولُونَ سَبْعَةٌ وَثَامِنُهُمْ کَلْبُهُمْ قُل رَّبِّی أَعْلَمُ بِعِدَّتِهِم مَّا یَعْلَمُهُمْ إِلَّا قَلِیلٌ فَلَا تُمَارِ فِیهِمْ إِلَّا مِرَاءً ظَاهِرًا وَلَا تَسْتَفْتِ فِیهِم مِّنْهُمْ أَحَدًا

خواهند گفت: آن‌ها سه تن و چهارمی سگشان بود و خواهند گفت: پنج تن بودند و ششمی سگشان بود. تیری است در تاریکی؛ و می‌گویند: هفت تن بودند و هشتمی سگشان بود؛ بگو: پروردگارم به تعدادشان آگاه‌تر است، آن‌ها را جز افراد کمی نمی‌شناسند، پس با آن‌ها جز در حدّ ظواهر گفتگویی مکن و درباره اصحاب کهف از هیچ یک از آنان نظر مخواه. در آیه چهارده مائده خداوند به نقش مفید سگ برای شکار اشاره می‌کند. سگ در این آیه حیوان مفیدی هست که در خدمت انسان است و در شکار دیگر حیوانات نقش مهمی دارد. در آیه بعدی به داستان یک عالم یهودی پرداخته شده و او را از نظر حرص و رفتار غریزی به سگی تشنه تشبیه کرده است. در این آیه به هیچ وجه قصد تحقیر سگ وجود ندارد و صرفاً به نیروی طبیعی غریزه سگ (باز شدن دهان) هنگام تشنگی و گرمای تابستان اشاره شده است.

 

تعبیر خواب سگ در انجیل

برای تعبیر خواب سگ در انجیل باید به کتاب مقدس مسیحیان رجوع کنیم. اکتشافات باستان شناسی نقش‌های مختلف سگ‌ها را در کتاب مقدس روشن می‌کند. درک اینکه چگونه سگ‌ها در دنیای یونانی-رومی دیده می‌شدند، مَثَل مرد ثروتمند و ایلعازار را از لوقا 16:19-31 روشن می‌کند. (داستان در ویدیو تعبیر خواب سگ شرح داده شده.) در سراسر خاور نزدیک و مدیترانه باستان، سگ‌های اهلی به عنوان همراه، سگ شکاری، سگ گله و سگ نگهبان خدمت می‌کردند. سگ‌ها نقش‌های مشابهی را در کتاب مقدس داشتند (به عنوان مثال، ایوب 30:1؛ اشعیا 56:10-11). اگرچه سگ‌ها گاهی اوقات در زمینه‌های منفی در کتاب مقدس ظاهر می‌شوند، مانند توهین، اما آن‌ها به عنوان حیوانات "نجس" ذکر نشده‌اند. در تمثیلی که سگ‌ها زخم‌های ایلعازار را می‌لیسند با در نظر گرفتن سگ‌ها به عنوان شفا دهنده، می‌توان دریافت که این یک اقدام خیرخواهانه بوده است.

سگ همواره به‌عنوان حیوانی مفید و بی‌آزار، همراه و خدمتکار انسان بوده است. مقبره‌هایی در یونان باستان وجود داشته که انسان‌ها سگ خانگی خود را دفن کرده و برای آن سنگ قبر نیز تهیه کرده‌اند. این قبرها بر گرامیداشت و ارزشمندی سگ برای خانواده‌ها صحه می‌گذارد. در هیچ کجای کتاب انجیل همچون قرآن بطور مستقیم گفته نشده که اگر خواب سگ دیدید معنی آن چنین است. پس خواننده محترم باید بداند که آنچه در برخی سایت‌های زرد به‌عنوان تعبیر خواب سگ در انجیل قید شده معتبر نیست و ارزش توجه ندارد؛ بنابراین می‌توان نتیجه گرفت که دیدن سگ در خواب از نظر مسیحیت می‌تواند به جنبه خدمات رسانی و هوشیاری سگ اشاره داشته باشد. گرچه نیاز است برای تعبیر خواب مفاهیم ذهنی و احساسی و تداعی‌های شخصی فرد بیننده خواب را نیز مدنظر قرار دهیم تا بتوانیم به تعبیر درست خواب دست یابیم.

 

تعبیر خواب سگ ابن سیرین

"سگ در خواب دشمن فرومایه اما مهربان بود. سگ ماده در خواب زن فرومایه بود. سگ سیاه دشمنی بود از عرب و سگ سفید، دشمنی بود از عجم. سگ بر وی بانگ می‌کرد، دلیل که از دشمنی سخنی زشت شنود. اگر بیند که سگ او را بگزید، دلیل که او را از دشمن گزند رسد." آنچه شرح آن آمد بخش کوتاهی از تعبیر خواب سگ ابن سیرین می‌باشد. این شیوه تعبیر خواب با آنکه بسیار در میان افراد ناآگاه باب شده اما به هیچ وجه باعث روشنگری و رهنمود فرد خواب بیننده نمی‌شود. این تعبیر اشتباه خواب بیننده را نسبت به اطرافیان خود بدبین می‌کند و باعث می‌شود دست به اعمال و گفتاری زند که می‌تواند خسران و پشیمانی به بار آورد. بهترین روش تعبیر خواب تحلیل روانشناختی خواب است که موجبات کمک و آگاهی رسانی به شخص خواب بیننده را فراهم می‌آورد.

 

تعبیر خواب سگ امام صادق

"دیدن سگ در خواب بر چهار وجه بود. دشمن بدطینت. پادشاه طمع‌کار. دانشمند و خادم بدفعل (دانشمند بدعمل و خادم بدرفتار). افراد سخن‌چین." عناوین ذکر شده تحت عنوان تعبیر خواب سگ از نظر امام جعفر صادق در برخی منابع وب فارسی منتشر شده است. هماره تأکید کرده‌ام که خوب‌ها از جهان ناخودآگاه می‌آیند و برای بیننده خواب پیام مهمی دارند. از آنجائی که هر فردی با دیگری ساختار روانی و مسائل و پیچیدگی‌های خاص خودش را دارد لذا تصاویر خواب هر فرد نیز حامل پیامی خاصی برای وی می‌باشد و نمی‌توان آن پیام را به دیگران تسری داد. تعبیر خواب درست تعبیر خوابی است که شما را با روح و روانتان آشنا کند و اجازه دهد گامی در جهت رشد و تکامل بردارید. نه تعبیر خوابی که باعث نگرانی و کینه و خشم شما گردد و موجب شود نسبت به اطرافیانتان بدبین شوید.

 

نتیجه‌گیری

درک این نکته مهم است که خواب‌های سگ می‌تواند برای افراد مختلف معانی مختلفی داشته باشد. وقتی صحبت از فرهنگ، پیشینه مذهبی و تجربیات عاطفی فرد از تعامل با سگ‌ها می‌شود، معنی پشت تصاویر خواب می‌تواند به شدت تغییر کند. به عنوان مثال، اگر شما در کشوری زندگی می‌کنید که سگ‌ها به عنوان یک خانواده در نظر گرفته می‌شوند تعبیر خواب سگ می‌تواند نسبت به افرادی که در کشورهایی زندگی می‌کنند که سگ‌ها بیشتر حیوانات وحشی هستند و گهگاه تهدیدی برای جامعه محسوب می‌شوند فرق‌های اساسی داشته باشد. آیا دین شما اعتقادات خاصی در مورد حیوانات، سگ‌ها یا خواب‌ها دارد؟ تعاملات گذشته شما با سگ‌ها چگونه بوده است؟ همه این موارد می‌تواند در تعبیر خواب سگ شما مؤثر باشد. بر اساس یک مطالعه تحقیقاتی رؤیاهای سگ فعلی در دانشگاه هایدلبرگ، صاحبان سگ بیشتر احتمال دارد که رؤیاهای مثبتی در مورد سگ ببینند.

در حالی که افرادی که در زندگی واقعی تجربیات منفی با سگ‌ها داشته‌اند، به احتمال زیاد با جنبه تاریک و هشدار دهنده تعبیر خواب سگ مواجه هستند. صرف نظر از فرهنگ، مذهب یا پیشینه شما با حیوانات، هنوز شباهت‌های قابل تعبیر زیادی در خواب‌های سگ‌ها وجود دارد. خصوصاً خواب‌هایی که حاوی تصاویر کهن الگویی جمعی می‌باشند. گفته می‌شود که خواب‌های با مضمون سگ اغلب حول احساسات شخص خواب بیننده نسبت به دوستی، پرستاری، وفاداری و مراقبت می‌چرخد. بررسی زمینه و جزئیات خواب شما، مانند اینکه آیا سگ در خوابتان یک محافظ یا شکارچی بوده است، می‌تواند نقش مهمی در نحوه تعبیر خواب شما داشته باشد. مهم است که کل زمینه را همچون یک سگ با بویایی قوی بو بکشید تا به تعبیر خواب درست برسید. به یاد داشته باشید که شما می‌توانید با آموزش تعبیر خواب به بهترین معبر خواب‌های خودتان تبدیل شوید.

نظرات

محمد تقی زاده
۰۰
پاسخسلام
من خواب دیدم یه مسیری رو طی میکنم که شامل اتاق هایی هست شبیه گله دانی که تو همه ی این اتاق ها سگ های وحشی بسیار بسیار زیادی بودن غالبا سیاه که پارس هم میکردن ولی حمله نمیکردن و من با اطمینان خاطر از کنار همشون گذر کردم و تو اتاق آخر که رد میشدم یه خرس سیاه وحشی هم تو جمعیت سگا بود و سرو و صدا میکرد با سگا که توجهمو جلب کرد .ولی از همشون گذر کردم و سلامت از اتاق آخر هم عبور کردم..تعبیرش چیه لطفا ؟؟
اشرف خلیلی
۰۰
پاسخسلام خواب دیدم یک سگ که به نظرم پا کوتاه بود رو فردی که احتمالا برادر بزرگترم بود برای عمل جراحی زییبایی کل پوست صورت سگو کنده بود . سگ هم کاری نمیکرد برای سگ ناخن مصنوعی هم گزاشت
ارزو
۰۱
پاسخسلام،من خواب دیدم که یک سگ که یا سگ یکی از اشناهامون بود و یا شبیه اون بود سگ سفید خانگی دست من است و میخواد از دست من فرار کنه اما من اجازه فرار بهش نمیدم،اما بعدش دیدم یه گله سگ که سگ های وحشی و به شکل های مختلف رنگ سفید و سیاه و ترسناک دارن میان به سمت من،اومدن از کنار من رد شدن و بدون هیچ اسیبی رفتن من اولش ترسیده بودم ولی بعد انگار خیالم راحت شد که ضرری به من نرساندن.من قبلا هم خیلی این خواب رو دیدم که سگ ها از کنارم رد میشن اما ضرری به من نمیرسانن
هستی
۰۱

سلام آرزو جان

تعبیر خواب سگ در مورد شما با کنترلگری و سرکوب همراه است. خواب سگ می تواند اشاره ای باشد به غرایز انسان که هرچند انسان مدرن شده و رشد یافته اما آن غرایز همچنان به شکل بدوی و اصیل خودشان باقی مانده اند و نیازمند زیسته شدن هستند. در بخش دوم خواب سگ میبینیم علیرغم ترس شما از سگهای زیاد اما این سگها آسیبی به شما و ارد نمی کنند. طبیعتا اگر سگها را موجوداتی غریزی در نظر بگیریم این خواب سگ می خواهد بگوید که همراهی شما با غرایز ترسناک نیست و به شما آسیبی وارد نمی کند.

لازم به ذکر است که در تعبیر خواب تداعی شما از نمادهای خواب بسیار مهم است و باید در نظر گرفته شود، لذا اگر فکر میکنید در تعبیر خواب سگ ایرادی وجود دارد می تواند حق با شما باشد.

با احترام

فاطمه م
۰۰
پاسخسلام
من خواب دیدم که یک سگ که صورتش بیشتر شبیه شیر بود توی حیاط خونه مادرم زایمان کرد و چندین توله به ونیا آورد..فشاری که حین این فرآیند بهش وارد میشد را میدیدم و درک میکردم.و به اطرافبانم گفتم :میگن جایی که حیوون زایمان کنه خیلی خوبه و شگون داره...
و در صحنه بعد ،خواهر بزرگترم گفتن که اون سگه مرد...
سید
۰۰
پاسخباسلام
خواب دیدم در خونه یکی از اقوام مهمان بودیم و یه سگ که البته اهلی بود اومد تو خونه یکی و شروع کرد به ادرار کردن برروی ما چند نفر و من سعی داشتم از آن در امان باشم ولی بعد از چند بار ادرار روی بقیه ، ادرار سگ روی صورتم پاشید
بی زحمت در خصوص تعبیر خواب راهنمایی بفرمایید
هستی
۰۰

با سلام 

 در تعبیر خواب سگ نیاز هست که احساس شما در بیداری نسبت به سگ رو بدونیم.

بطور کل میتوان گفت که حیوانات از جمله سگ در خواب نماد غرایز و بخش سرکوب ناشدنی روان هستند.

با احترام

سیفی
۰۰
پاسخخواب سگی بزرگ رو دیدم که وارد خونه م شده ولی حمله نمیکنه فقط ایستاده بود و منو نگاه میکرد منم با وجودی که از سگ خیلی میترسم ولی در عالم خواب بدون ترس به سمتش میرفتم که از خواب بیدار شدم میشه بفرمایید تعبیرش چی هست
هستی کشاورز
۰۰

سلام

تعبیر خواب سگ، این یار وفادار انسان کمی پیچیده است. سگ همراه همیشگی انسان بدوی، مراقب روزها و شب های اوست. رویاهای سگ بسیار زیاد و متنوع هستن. نماد این حیوان در خواب پیچیده است. سگ قبل از هر چیز نگهبان بدن است. او مراقب خانه ما است.  خانه اینجا استعاره از بدن است.  خانه ای که روح ما در آن ساکن است. سگ در خواب نشان دهنده بخش مهمی از وجود انسان است، به عبارتی می توان گفت که سگ در خواب نماد غرایز انسان است که باید به آن گوش دهد. سگ از دستورات ذهن، یا همان ارباب، اطاعت می کند، اما اگر اینها بر خلاف منافع بدن باشد، می تواند عصیان کند.

در خواب شما سگ آرام و رام است و رفتار شما نیز کنترل شده و عاری از ترس است، این نشانه خوبی است.

با احترام

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 4

جدیدترین نمادهای خواب