بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد هستی کشاورز کاملا محفوظ می باشد

تعبیر خواب بچه

تعبیر خواب بچه

در روان انسان، ساختارهای مختلفی در قالب یک مجموعه هماهنگ عمل می‌کنند. این ساختارها به دو دسته کلی خودآگاه و ناخودآگاه تقسیم می‌شوند. هرکدام از این ساختارها به شخصی و جمعی تقسیم می‌شوند. عقده‌های روانی اساس ناخودآگاه شخصی را تشکیل می‌دهند و تصاویر کهن الگویی (مفاهیم مشترک بشری) اساس ناخودآگاه جمعی را تشکیل می‌دهند. خواب‌ها از بستر ناخودآگاه نشأت می‌گیرند و حامل تصاویری از دو بخش ناخودآگاه شخصی و جمعی هستند. نماد بچه جزو تصاویر پرتکرار در خواب است. بچه‌ها چه در بیداری و چه در خواب بار احساسی و معنایی فراوانی را حمل و منتقل می‌کنند از این رو تعبیر خواب بچه اهمیت فراوانی دارد. من، هستی کشاورز، در این مقاله نیز، همچون مقاله تعبیر خواب ماهی، شما را با نماد بچه در خواب و تعبیر خواب آن آشنا می‌کنم. با من همراه باشید و از اطلاعات مفید این مقاله بهره ببرید.

 

نماد بچه در خواب چیست؟

نماد بچه در خواب معانی مختلفی دارد. نوزادان در خواب‌های زنان در هر سنی ظاهر می‌شوند، حتی آن‌هایی که سن باروری را پشت سر گذاشته و یائسه هستند. جالب است بدانید بچه‌ها همچنین می‌توانند در خواب مردان مجرد و متأهل نیز ظاهر شوند. این موضوع نشان دهنده این نکته است که دیدن بچه‌ها در خواب صرفاً به تمایل بیننده خواب به بچه‌دار شدن مربوط نمی‌شود. دیدن بچه در خواب بیشتر از تصاویر ظاهری بار معنایی دارد. دیدن نوزادان در خواب می‌تواند تصویری از ویژگی‌های حیاتی باشند که در دوران کودکی ما فراموش شده یا به جا مانده‌اند. زمانی که در زندگی دچار بحران، غم یا رنج فراوان هستیم، دیدن کودکان در خواب به معنای امکان تجربه یک زندگی جدید پیش روی ماست. نوزاد می‌تواند تصویری برای روح یک فرد باشد، به خصوص کسانی که آسیب دیده‌اند و آزرده خاطر هستند.

 

تعبیر خواب بچه از نظر یونگ

تعبیر خواب بچه از نظر یونگ در این نقل قول به خوبی بیان شده است. وی می‌گوید: "در هر بزرگ‌سالی، کودکی نهفته است. کودکی ابدی، چیزی که همیشه در حال تبدیل شدن است، هرگز کامل نمی‌شود و نیاز به مراقبت، توجه و آموزش بی‌وقفه دارد. این بخشی از شخصیت است که می‌خواهد رشد کند و کامل شود." پرفسور یونگ در زمان فعالیت خود بیش از پنجاه هزار خواب را تجزیه و تحلیل کرد. چیزی که او در مورد تصویر نوزادان و بچه‌ها در خواب‌ها متوجه شد این بود که بچه‌ها زمانی در خواب افراد ظاهر می‌شوند که مردم درگیر یک بحران به ظاهر غیرقابل حل هستند. تعبیر خواب بچه در این موارد، بعنوان یک راه حل احتمالی در نظر گرفته می‌شود. یونگ تصویر کودک را "نماد اتحاد با رستگاری" نامید. منظور از رستگاری روانی، امکان رهایی از یک مبارزه شدید شخصی است.

 

تعبیر خواب بچه خوب است یا بد

مانند هر خواب دیگری، اولین قدم برای تعبیر خواب بچه این است که واقعاً وضعیت فعلی زندگی خود و مهمتر از آن وضعیت فعلی ذهن خود را بررسی کنید. حضور بچه در خواب واکنشی از ناخودآگاه به چیزی است که در حال حاضر در زندگی شما در جریان است. خواب بچه اغلب اوقات در پاسخ به یک موقعیت آشفته یا عدم تعادل در نگرش یا جهت‌گیری شما نسبت به یک موضوع خاص در زندگی است. یونگ معتقد بود خواب‌ها تلاشی برای بازگرداندن تعادل روانی به بیننده خواب هستند. گاهی اوقات در موقعیت‌های تقریباً غیرقابل تحملی قرار می‌گیریم که احساس می‌کنیم هیچ راهی برای خروج وجود ندارد. این موقعیت می‌تواند عاطفی، شغلی، مالی یا معنوی باشد. شرایط هر چه که باشد، شما این احساس را دارید که مطلقاً در دام افتاده‌اید و نمی‌توانید به جلو حرکت کنید، اما می‌دانید که نمی‌توانید در وضعیت فعلی بمانید.

حس می‌کنید که شما به تنهایی قادر به تغییر اوضاع نیستید. این وضعیت کاملاً ناامید کننده است و می‌تواند باعث اضطراب و افسردگی شما شود. اگر شانس بیاورید و در این اوضاع آشفته خواب بچه ببینید می‌توان آن را به عنوان یک معجزه قریب الوقوع در نظر گرفت. به عبارتی خواب بچه به شما می‌گوید که نیروهای ناخودآگاه شما، مسائل را به خوبی زیر نظر دارند و به زودی نیروهای کمکی برای شما می‌فرستند. این پیامی از طرف ناخودآگاه است با مضمون: "نترس، تو تنها نیستی، بسیج نیروهای درونی در راه است." ما فکر می‌کنیم تنها راه حل مشکلات ما اقدام فوری است، اما این حقیقت نیست. گاهی اوقات باید منتظر ماند. ما باید تنش به ظاهر غیرقابل تحمل یک وضعیت نامطمئن را تحمل کنیم. به عنوان یک نماد کهن الگویی، نوزادان و بچه‌ها تصاویر الهی از تولد دوباره معنوی و امید برای بشریت هستند.

 

وجه روشن و شفادهنده بچه در خواب

یونگ می‌گوید: (نقل به مضمون) "موقعیتی متعارض که راهی برای خروج به چشم نمی‌آید، موقعیتی است که بچه را به وجود می‌آورد. بچه‌ها "حامل نور" و "گسترش دهنده آگاهی" هستند." با تکیه‌بر این نقل قول شفاف، می‌توان گفت که اگر درگیر یک بحران شدید در زندگی خود هستید و همزمان بچه‌ای را در خواب دیده‌اید، تعبیر خواب بچه شفا، یافتن راه حل و امیدواری به آینده‌ای روشن است. اغلب در این مدل خواب، بچه توجه شما را به خود جلب می‌کند. شما می‌خواهید از آن مراقبت کنید و مسئولیت خود می‌دانید که این کار را انجام دهید. احتمالاً پس از این خواب شیرین، با احساس آرامش خارق‌العاده‌ای بیدار می‌شوید. در این مواقع، راه حل نوید داده شده توسط ناخودآگاه هر چه باشد، راه حلی خواهد بود که ذهن آگاه شما هرگز نمی‌تواند آن را تصور کند.

به احساسی که به دیدن بچه در خواب داشتید اعتماد کنید. خوب می‌دانم که وقتی انسان در حالت ناامیدی محض یا ترس شدید در زندگی‌ است، به سختی می‌تواند به تصویر یک بچه در خواب و احساس تجربه شده توسط او اعتماد کند؛ اما به شما قول می‌دهم می‌توانید به تصویر آن کودک اعتماد کنید و نتیجه مثبت آن را ببینید. چالش شما در اینجا این است که با تکیه‌بر احساس خوشایندی که در خواب داشتید شروع به تغییر نگرش در خصوص موضوع مورد درگیری کنید. طبیعتاً این کار آسان نیست، به همین دلیل است که اغلب شاهد تولد فرزند اساطیر در شرایط غیرعادی یا خطرناک هستیم. در اساطیر بچه اغلب رها می‌شود و تنها می‌ماند. اینجاست که معمولاً شخصی از راه می‌رسد و کودک را نجات می‌دهد. این نجات اکنون به عهده شماست. با این تفاوت که شما خودتان را نجات می‌دهید.

 

وجه تاریک و هشدار دهنده بچه در خواب

تصویر کودک در خواب هماره وجه مثبت و شفابخشی دارد. گاهی اما تصویر بچه‌ای که در خواب دیده می‌شود ناخوش احوال و زخمی است. رفتار و کنش بیننده خواب با چنین کودکی اهمیت فراوانی دارد. گفتیم که معمولاً زمانی بچه در خواب ظاهر می‌شود که شخص در زندگی با بحرانی عمیق درگیر شده است. اگر تصویر بچه در خواب شما بیمارگونه و نگران کننده است ممکن است نشانه وضعیتی ناآگاهانه در زندگی شما باشد. بی‌تفاوتی شما نسبت به بچه می‌تواند هشداری جدی به رفتار و رویکرد شما نسبت به فرصت‌های رشد و تولد دوباره در زندگی باشد. وجه تاریک و هشداردهنده بچه در خواب زمانی پررنگ می‌شود که بیننده خواب نسبت به بچه‌ای که در برابرش حضور دارد رفتاری سرد و خشک نشان دهد. این خونسردی به نوعی نیروی نابودگر درون فرد اشاره دارد که بی‌رحمانه در حال کشتن بهترین فرصت‌های زندگی اوست.

 

تعابیر شناخته شده بچه در خواب

کریستین بوبن در اثر خود "فرسودگی" می‌گوید:"مشکل ما در این است که هیچ‌گاه به کودک سه ساله وجود خود اطمینان نمی‌کنیم. در آنجا که واژه‌ها توانائی‌شان را از دست می‌دهند، این کودک درون ما است که کلامی تازه می‌گوید و در آنجا که به راه‌های بسته خورده‌ایم، راه جدیدی را پیش رویمان باز می‌کند." تعابیر شناخته شده و ارزشمند بچه در خواب را، تنها می‌توانم به تعبیر خواب به روش یونگ خلاصه کنم. کریستین بوبن، یونگ، عیسی مسیح و ... همه و همه نور را در وجود معصومانه کودکان لمس کرده‌اند. به همین دلیل است که تعبیر خواب بچه را می‌توان به منزله روزنه نور جدیدی در زندگی فرد تعبیر کرد. متأسفانه تعابیر فراوانی از خواب بچه در اینترنت موجود است که فاقد اعتبار و ارزشمندی حقیقی هستند و باعث گمراهی روح و ذهن بینندگان محترم خواب می‌گردند.

 

تعبیر خواب بچه از نظر قرآن

در سوره‌های قرآن با مفاهیم ایدئولوژیک مختلف، از بچه‌ها نام برده شده است. لازم به ذکر است که تعبیر خواب بچه بطور مستقیم در قرآن قید نشده است. تنها از طریق نماد شناسی کلمه بچه می‌توان گفت که بچه حامل چه مفهومی در قرآن می‌باشد. در قرآن تنها در یک مورد به تعبیر خواب عزیز مصر توسط حضرت یوسف اشاره شده است. به غیر از چندین آیه سوره یوسف که راجع به خواب معروف عزیز مصر و تعبیر کردن آن توسط حضرت یوسف است آیه دیگری در خصوص تعبیر خواب نداریم. سایت‌هایی که با عنوان تعبیر خواب از نظر قرآن مطالبی را منتشر کرده‌اند متأسفانه نظرات شخصی خود را به عموم ارائه می‌دهند و باعث گمراهی عزیزان بیننده خواب می‌گردند. تجزیه و تحلیل خواب مقوله‌ای که به روان شخص مرتبط است. بدون شناخت وضعیت روانی فرد نمی‌توان خواب او را تحلیل کرد.

 

تعبیر خواب بچه در انجیل

تعبیر خواب بچه در انجیل را می‌توان از فراسوی سخنان حضرت عیسی درک کرد. شاگردان نزدیک عیسی آمدند و گفتند: «چه کس در ملکوت آسمان‌ها بزرگ‌ترین است؟» کودکی را نزد خویش خواند و او را در میان ایشان جای داد و گفت: «به راستی شما را می‌گویم که اگر به حال کودکان باز نگردید، به ملکوت آسمان‌ها در نیایید. پس هر کس خویشتن را به سان این کودک کوچک کند، در ملکوت آسمان‌ها بزرگ‌ترین خواهد بود.»(مَتّی، 18: 1 تا 4)«کودکان را واگذارید که نزد من آیند؛ ایشان را باز مدارید، چه ملکوت خدا از آنِ امثال آنان است. به راستی شما را می‌گویم: هر کس ملکوت خدا را چون کودک پذیرا نشود، بدان در نخواهد آمد.»(مرقس، 10: 14 و 15) «گفته‌ی عیسی که تا به حالت یک کودک درنیایید به ملکوت خدا راه نخواهید یافت. این حرف هیچ ربطی به بچگی و ناپختگی کودک ندارد.

 این حرف اشاره‌ای است به ظرفیت و توانایی کودک به شگفت زدگی و حیرت از هر چیزی که با آن رویاروی می‌شود. حیرت و شگفتی نقطه مقابل بدبینی و ملالت و بی‌حوصلگی است و نشانه سرزندگی، علاقه، امید و رغبت و تأثیرپذیری از اموری است که انسان با آن رو به رو می‌شود. حیرت در واقع حالتِ باز بودن انسان به پذیرشِ وجود چیزها و اموری است که فکرش از رسیدن به عمق و معنی آن عاجز است. ضمناً به قول جوزف وودکراتف: تحیر کم دوام است؛ و زندگی انسان‌ها غنی‌تر ازآنچه هست می‌بود اگر واکنش آن‌ها به هر چیز تازه‌‌‌‌‌ای بیشتر: «اوه چه چیز جالبی» بود تا «خوب که چی»...گوته گفته است که «حیرت عالی‌ترین احساسی است که انسان می‌تواند داشته باشد و اگر ساده‌ترین پدیده‌‌های حیات او را به شگفتی می‌آورد، خوش به حالش، هیچ چیز برتر و عالی‌تری از آن نمی‌تواند باشد.»(انسان در جستجوی خویشتن، رولو مِی، ترجمه دکتر سید مهدی ثریا، نشر دانژه)

 

تعبیر خواب بچه ابن سیرین

افراد بسیاری ندانسته به دنبال تعبیر خواب بچه بر اساس گفته‌های ابن سیرین هستند. باید گفت که ابن سیرین اساساً خواب‌گزار نبوده و آنچه اکنون بعنوان تعبیرنامه خواب ابن سیرین در دسترس عموم است فاقد اعتبار و ارزشمندی هست. بر اساس تحقیقات به عمل آمده توسط محققین اهل فن، محمد بن سیرین در زمان حیات خود هیچ‌گونه اثری با نام تعبیرنامه خواب منتشر نکرده و اساساً" در تعبیر خواب تبحر نداشته است. در عین حال لازم به ذکر است که حتی اگر آثار فعلی واقعاً توسط ایشان منتشر شده باشد باز هم برای بینندگان خواب امروزی فاقد کارایی می‌باشد. چراکه تعبیر خواب امروز شما بر اساس وضعیت کنونی زندگی و روحی و روانی فعلی شما انجام می‌گیرد. نمی‌توان به یکسری امور کلی که چند صدسال پیش گفته شده اعتماد کرد. بهترین روش تعبیر خواب که در حال حاضر کارایی فراوانی دارد تعبیر خواب به روش یونگ می‌باشد.

 

نتیجه‌گیری

سخنان کریستین بوبن در خصوص بچه‌ها بسیار گیراست. بوبن در "زندگی از نو" می‌گوید: "نوزادان میان مشت‌های بسته خود خدا را به اسارت گرفته‌اند." در بحبوحه مشکلات زندگی، مهم نیست اگر یک راه حل مفید در ذهن نداریم. اگر بتوانیم به تصویر بچه‌ای که در خواب دیدیم اعتماد کنیم، راه حل ظاهر می‌شود. من بارها دیده‌ام که این اتفاق افتاده است. کاری که در اینجا باید انجام دهیم این است که توجه خود را به تصویر کودک جلب کنیم. برای این کار می‌توانید آن را نقاشی کنید، یا تصویر کودکی را چاپ کنید و به دیوار اتاقتان بچسبانید با این هدف که تصویر کودک را در آگاهی خود زنده نگه دارید. اگر این کار را نکنید، آشفتگی بحران کنونی، شما را دوباره به درون خود می‌کشاند. هم شما و هم کودک درونتان به قعر دره غم و نیستی پرت خواهید شد.

نظرات

هانی
۰۰
پاسخسلام . من درگیر چالش زبان خوندن برای مهاجرت تحصیلی هستم و از نظر روانی احساس ناتوانی میکنم با اینکه تا الان موفقیتهایی داشتم. این دومین باری بود که در مورد نوزاد خواب میدیدم. هیچ علاقه ای به بچه دار شدن ندارم و علاقه ای به ازدواج مخصوصا در ایران هم ندارم. خواب دیدم میخواستیم با خانواده جایی بریم که در مسیر به خانه اقوام رفتیم و من یه دفعه نوزادم رو به بقیه نشون دادم که به بقیه بخنده. خودم هم خنده اش رو دوست داشتم اما مدام فکر میکردم که چه زمانی این بچه رو به دنیا اوردم که یادم نیست؟ باید از خواهرم بپرسم یعنی واقعا من نه ماه باردار بودم و زایمان کردم؟ پس چرا یادم نمیاد؟ البته اینکه این بچه به من وصله و قراره مسئولیتش با من باشه و جلوی کارهام رو بگیره هم ذهنم رو مشغول کرده بود . و به زن داییم گفتم این همون بچه ایه که فقط مامانش باید خرجشو بده . البته با خنده گفتم.
بیدار شدم خیلی استرس داشتم که نکنه تعییر این خواب یعنی قراره به زودی ازدواج کنم!😔
هستی
۰۰

هانی جان سلام

تعبیر خواب بچه در زندگی افراد مختلف متفاوت است. با توجه به جوان بودن سن شما، و تلاش برای مهاجرت کردن می توان تعبیرخواب بچه را مربوط به نوزایی و آغاز فصل جدیدی از زندگی شما دانست. مخصوصا که خواب بچه تکرار شده و برای دومین بار آن را دیده اید. از طرفی زنان در خصوص بچه دار شدن با چالشهای متفاوتی نسبت به مردان روبرو هستند چرا که مسولیت اصلی بزرگ کردن کودک در سالهای پس از تولد بیشتر با مادر است و این موضوع زندگی اجتماعی و فعالیتهای مادر در بیرون از خانه را با چالش روبرو میکند و همین موضوع باعث ایجاد نگرانی و اضطراب در روان برخی زنان می گردد. شما نیز در حال حاضر در حال برنامه ریزی برای توسعه زندگی شخصی خود هستید و طبیعی هست که نگرانی هایی از بابت ایجاد اختلال در این مسیر در روان خود داشته باشید. همین نگرانی های ناخودآگاه می تواند منشا دیدن بچه در خواب بشود.

البته که این خواب بچه بطور کلی تحلیل شده و می تواند بر اساس وضعیت روانی هرشخصی متفاوت باشد.

با احترام

Mona H
۰۰
پاسخسلام ، من مجرد هستم علاقه ای هم ندارم بچه دار بشم ،خواب دیدم بچه دار شدم و اصلن نمیدونم چطوری بچه دار شده بودم فقط یه بچه تو اتاقم بود و میدونستم برای منه و پنهانم هست همشم استرس داشتم مامان بابام بفهمن برای همین تو اتاقم نگهش میداشتم خیلب خیلی ناز و بانمک بود بهش میگفتم آروم باشه که صداش و نشنون آروم میشد، بعد تو خواب استرس زیادی داشتم از طرفی هم ته دلم میدونستم چیزی نمیشه قسمت عجیب خوابم این بود که یهو یه صحنه ی دیگه اومد و بچه مال خواهرم بود و منم کلی باهاش بازی کردم ، الان هم تو وضعیت فشرده ای هستم توی زندگیم
هستی
۰۰

سلام مونا جان

دیدن بچه در خواب و بچه دار شدن در خواب برای زنان اغلب اشارتی است به نیروی الهی که در وجود تمامی زنان قرار داده شده. حتی اگر کسی قصدی برای بچه دار شدن نداشته باشه اما این نیرو وجود داره و شاید حتی نیازمند دیده شدن باشه.

در مورد اینکه از داشتن بچه استرس داشتی و او را در اتاق شخصی ت پنهان میکردی باید دید چه چیزی هست که با وجود اینکه خطر و تهدیدی هم برای دیگران محسوب نمیشه اما وجود تو را آزرده میکنه و از داشتن آن شرمگینی و سعی میکنی آن را از دید دیگران پنهان بکنی؟

در خصوص عزت نفس ت کمی تامل بکن. آیا به همه داشته های خودت افتخار میکنی؟ آیا همه آنچه از آن تو هست را به درستی و با صلح پذیرفتی و یا اینکه از بخشی از وجود خودت ناراضی هستی و سعی میکنی دیگران نیز از آن بی اطلاع بمانند؟

 

قربانت

ثناگو
۰۰
پاسخسلام، من چند ساله خواب یک کودک میبینم، کمی بزرگتر از نوزاد که میتونه بشینه، خیلی مطبوع و شیرینه و دوستش دارم و میبوسمش، هر ازگاهی تو خوابم میاد و بیشتر فقط حضور داره
ولی دیشب کمی بزرگتر شده بود و به حرف اومده بود، خیلی هم حاضر جواب بود، از حرفهاش فقط اینجاش یادمه که تو بغلم بود، بهم گفتم گشنمه غذا میخوام، بهش گفتم مگه مامانتم؟ گفت نه بابامی!
یادآوری اینکه من یک مرد میانسال بدون رابطه هستم و احتمال بچه داشتنم صفره!
مدیر ارشد
۰۰

سلام وقت بخیر

دیدن بچه در خواب را می توان از زوایای مختلفی تحلیل و بررسی کرد. در عین حال تعبیر خواب بچه را می بایست در کنار خوابهای دیگر شما تحلیل کرد و به تنهایی نمی توان به یک خواب اکتفا کرد.

ولی در کل می توان گفت که دیدن بچه در خواب می تواند مربوط باشد به کودک درون شما. به معصومیتی که متاسفانه در بزرگسالی کم رنگ می شود و جای خود را به منطق و معادلات دنیای بزرگسالان می دهد. اگر حال کودک در خواب شما خوب است که چه بهتر این می تواند به معنی تعادل انرژی معصوم در روان شما باشد، در خواب اخیر میبینیم که بچه از شما طلب غذا می کند. باید دید این چه نیاز درونی است که اینگونه خودش را در خواب به شما نشان می دهد. ما در هر لحظه از زندگی خود در حال تغذیه روح و روان خود هستیم ، این تغذیه می تواند با مواد پاک و مفید باشد و یا با مواد آلوده و سمی. کودک درون شما این روزها به چیزی نیاز دارد. این نیاز را شما خودتان می توانید کشف کنید و به ان رسیدگی کنید و من نمی توانم در مورد آن چیزی بگویم چون شناختی از شما ندارم.

امیدوارم تعبیر خواب بچه برای شما مفید بوده باشد.

با احترام

لاله لاله
۰۰
پاسخخواب میدیدم تو بلوار همیشگی خونه با ماشین میرفتم ، وسط بولوار که اتوبان هم هست و جای عابر نیست ، تو لاین سرعت بودم ( که البته نرمال رانندگی من تو این بولوار هست ) بولوار هم طبق معمول شلوغ بود یه دختر دیدم پشتش به من بود ، دقیق هم مسیر با ماشبنا حدود شاید 5 یا 6 ساله ، با موهای بلند مشکی با یه پیراهن سفید گل گلی ، دقیقا جلوی من بود و آروم حرکت می‌کرد ، نگاه کردم بهش و سرعتمو آوردن پایین پشتش حرکت میکردم و احساس کردم بچه ای کنارمه و شاید دختر خواهرم که خودش کوچیکه ، بهش گفتم ببین نی نی رو و به دختر اشاره کردم ، یادم نمیاد چطور رد شدم و چی شد ، خوابم شاید یه فاصله داشت که یادم نمیاد ، دوباره همون وضعیت رو میدیدم تو همون مسیر میرفتم و اسن بار دو تا از خواهرام بودن ، دوباره همون دختر رو با همون وضعیت و لباس و جلوی ماشین من حرکت می‌کرد ، سرعتمو آوردم پایین به دختر خواهرم نشونش دادم و گفتم نی نی رو ببین ، در حالی که اون دختر از دختر خواهرم بزرگ‌تر بود ، همینطور که پشتش میرفتم این بار تعجب کردم که این دختر وسط بولوار چکار میکنه ، آروم پشتش حرکت میکردم ، بولوار دور زد و من فکر میکردم با همبن وضعیت میخواد اون مسیر رو هم بره ، منم قرار بود بولوار رو دور بزنم و بریم جایی که خیلی بلد نبودم با خثدم‌میگفتم یه مسافر سوار میکنم که اون مسیر رو بلد باشه ، میدونستم ایستگاه مسافرا پایینتره اما زودتر دور زدم به امید اینکه پایینتر هم مسافر ایستاده باشه ، چکه نبود ، به خواهرام گفتم آروم میریم ، براشون از اون کلبه کنار ساحل تو خواب قبلی و درآمد و ابتکارشون میگفتم ، انگار قرار بود ببرمشون یه بوتیک لباس ، کنار بولوار همینطور که میرفتم دیدم چند تا خانوم دارن میرقصن ، تعجب کردم و گفتم تو شهر ما اینطوری نیست که خانوما برقصن و یهو دیدم یه سمت بولوار که کلا مسکونی هست شده شالیزار و خانوما دارن کار میکنن و گفتم پس اینا شمالین که دارن میرقصن
قبل اینکه برسیم بوتیک من یه جایی وایسادم که پر از فروشگاه و سوپر بود ، بعد انگار تو یه اتاق بودیم و یه نوزاد دستم بود که شیر میخواست و خوابش میومد ، بعد میدیدم خواهرم که در زندگی معمولی بچه نداره ، دراز کشیده و انگار خوابه و این نوزاد اون بود ، بهش گفتم بهش شبر بده تا بخوابه ، خواب بود و نمیتونست سینه رو تو دهن بچه بذاره ، بچه هم تلاش می‌کرد ، من اومدم‌کمک‌کنم که دیدم بدن خواهرم رنگ زرد و سبز شده انگار ، بعد بهش گفتم به بچه شیر یده بخوابه و برین خونه ، نمیخواد دیگه جایی برین ، اومدیم بیرون که دیدم بچه بغل منه و شارژ شده و دیگه نمیخواد بخوابه همین جا از خواب بیدار شدم
آزاده اسکندرپور
۰۰
پاسخسلام :)جالب و متفاوت از هر آنچه که تا به امروز راجع به تعبیر خواب خوانده بودم.
هستی
۰۰

سلام آزاده جان سال نو مبارک

خوشحالم که با تعبیر خواب روانشناختی در سایت هستی کشاورز آشنا شدیید.

هدف ما هم اینه که افراد بیشتری را با روش تعبیر خواب درست آشنا کنیم.

امیدوارم زین پس خوابهای شمارو بخونم در سایت و بتونم در تحلیل خواب به شما کمک کنم.

با احترام

لاله سرحدی
۰۰
پاسخاولی اینه که دو سه شب پیش خواب میدیدم رفته بودم پیش یه استاد برای آموزش ، تو یه جایی شبیه یه طبقه از یه پاساژ ، استاد آقا بود و لباس تیره داشت شبیه لباس کاراته یا تکواندو (خودم تا حالا ورزش رزمی انجام ندادم )
اولش به من دو تا مطلب داده بودن که بخونم و بعد برم آموزش ، ازم پرسید مطالعه کردی گفتم آره ، اما در واقع مطالعه نکرده بودم ، سرفصل رو دیدم به یکی آشنا بودم و به یکی نه ، همونی که آشنا بودم رو یه کم براشون گفتم قبول کرد
بعدش بهم گفت بریم لباستو بدم ، همینطور که میرفتیم اول یه صابون کوچولوی به نفره بهم دادن ، خیلی خوشحال شدم ( چون در حالت طبیعی یه کم به تمیزی حساسم )، صابون رو داد سالن حالت ال داشت پیچیدم پشت دیوار یه پسر بچه نشسته بود ، یه جعبه هم جلوش بود انگاری استاد بهش گفته بود یه چیزایی زو تو اون جعبه بذاره ، استاد که چک کرد کم بود ، دلم سوخت براش ، نگاه کردم دیدم یه سری بچه ی دیگه داشتن گوشه دیگه ی سالن بازی میکردن ، از چیزایی که اونا داشتن چند تا تیله و توپ کوچولوی بزرگ‌تر از تیله افتاده بود روی زمین ، برداشتم و دادم به پسر بچه
بعدش دیگه بیدار شدم
هستی
۰۰

سلام

رفتن به نزد استاد برای آموزش نماد مهمیه، از طرفی تو آمادگی نداشتی، یا بهتر بگم خودت رو برای اون آزمون اماده نکردی.

اساتید در خواب معمولا شاگرد برای رفتن به یک مرحله بالاتر همراهی میکنند.. بچه توی خواب رو میشه از این منظر در نظر گرفت که اون بچه هم در حال تربیت شدن از طرف استاد هست و دستورات استاد رو داره اجرا میکنه.. و اینکه بچه هم کم کاری داره و جالبه تو بهش کمک میکنی اما با چی ؟ با چیزهایی که متعلق به بچه های دیگه است.  دو نکته کلی توی خواب هست یکی عدم آمادگی برای پاسخگویی به دو سوال، و دومی ناقص بودن عملکرد کودک.. بیش از این فعلا چیزی به ذهنم نمیرسه.
این تحلیل رو چندین بار بخون و احساست حین خوندن رو برام بگو.. احساساتت میتونه رازهایی بیشتری رو کشف کنه.

قربانت

لاله لاله
۰۰
خیلی ممنونم از تعبیر خوبتون و زمانی که گذاشتین ، تعبیرتون با شرایط فعلی زندگی من همخونی داره ، من در واقع خیلی تمایل دارم شخصیتم رو تغییر بدم و یه رشد رو تجربه کنم اما برام سخت هست ، و امیدوارم به زودی برام اتفاق بیفته. ، در مورد اون بچه هم وسایلی که از اون بچه ها برداشتم در واقع افتاده بود روی زمین و احساس میکردم نیاز ندارن و اینو نمیدونم در زندگیم به چی اشاره داره

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 5

جدیدترین نمادهای خواب