بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد هستی کشاورز کاملا محفوظ می باشد

تعبیر خواب جارو

تعبیر خواب جارو

جاروها وسیله‌ای است که تقریباً در تمامی خانه‌ها یافت می‌شود. جارو در عین حال که می‌تواند نماد تحول و پاکیزگی باشد. در تمامی فرهنگ‌ها، با خرافات زیادی عجین شده است که به قرون گذشته و استفاده جادوگران از جارو برای استعمال پماد انرژی‌زا بر روی بدنشان باز می‌گردد. بر همین اساس جاروها با جادوگران و جادوگری در ارتباط بودند و به نماد محبوبی برای انجام کارهای جادویی نیز تبدیل شدند. دقیقاً مشخص نیست که جارو برای اولین بار چه زمانی اختراع شد، اما عمل جارو کردن به دوران باستان بازمی‌گردد، زمانی که مردم احتمالاً از دسته‌هایی از چوب‌های نازک، نی و سایر الیاف طبیعی، برای کنار زدن گرد و غبار یا خاکستر آتش یا اجاق استفاده می‌کردند. نماد جارو در خواب نیز فراوان ظاهر می‌شود. در این مقاله هستی کشاورز به شرح جزئیات تعبیر خواب جارو پرداخته و نکات مهمی را در اختیار شما قرار داده است.

 

نماد جارو در خواب چیست؟

نماد جارو در خواب اغلب به پاک کردن آلودگی‌ها و تغییرات مثبت اشاره دارد. در عین حال برخی معتقدند که جارو به عنوان نماد عضو جنسی مردانه (فالیک) نیز به شمار می‌آید. در برخی مراسم آئینی قرون گذشته، در جشن‌های کشاورزی، برای فراخواندن روح باروری و حاصلخیزی روی جارو می‌پریدند. جارو همین‌طور به عنوان نمادی برای جادوگری و پرواز نیز شناخته شده است. تصویر پیرزنی با کلاهی نوک تیز که بر روی جاروی پرنده نشسته و در آسمان حرکت می‌کند برای همه ما، خصوصاً کودکان کاملاً شناخته شده است. جارو در اینجا نماد قدرت پرواز و توانایی خارق‌العاده جادوگر است. گرچه آنچه شرح آن رفت صرفاً باوری عمومی است و داستان جاروی پرنده به قرن 14-15 میلادی و استفاده جادوگران برای استعمال مواد توهم‌زاده برمی‌گردد. در ادامه به شرح ماجرای معروف شدن جاروی پرنده در اذهان عمومی خواهم پرداخت و با استناد به منابع موثق، خاصیت و کاربرد جاروی پرنده را در اعصار گذشته توضیح خواهم داد.

در اروپای قرون وسطی و تا دوره رنسانس، نان عمدتاً با دانه چاودار تهیه می‌شد. گیاهان چاودار می‌توانند میزبان قارچ اِرگوت باشند که در صورت مصرف در دوزهای بالا می‌توانند کشنده باشند. با این حال، در دوزهای کمتر، ارگوت می‌تواند یک ماده توهم‌زا قوی باشد. در کتب تاریخی می‌خوانیم که در قرن چهاردهم تا هفدهم اروپایی‌ها به «شیدایی رقصیدن» مبتلا شده بودند. گروه‌هایی از مردم مرتب در خیابان‌ها می‌رقصیدند و اغلب حرف‌های پوچ می‌زدند تا زمانی که از خستگی بر زمین بیفتند. کسانی که "شیدایی" را تجربه کردند، بعداً مشاهدات غیرمعمول آن را توصیف کردند. (در قرن بیستم، آلبرت هافمن در حین مطالعه قارچ ارگوت به اثرات روان‌گردان LSD پی برد.) جادوگران از این ماده برای تهیه نوعی معجون توهم‌زا استفاده کردند.

طبق برخی روایت‌های تاریخی، جادوگران به جای خوردن این معجون توهم‌زا یا آشامیدن آن که باعث ناراحتی روده می‌شد، ترجیح دادند آن‌ها را از طریق پوست جذب بدنشان کنند. به همین دلیل، آن‌ها پماد مخصوص توهم‌زایی را اغلب در خصوصی‌ترین نواحی بدنشان همچون زیر بغل و ناحیه تناسلی می‌مالیدند. جان مان در کتاب خود «قتل، جادو و پزشکی» به متن قرن پانزدهمی از جردن دو برگامو استناد می‌کند که نوشته بود: «مردم عامی باور می‌کنند و جادوگران اعتراف می‌کنند که در روزها یا شب‌های معینی، عصا (چوب جارو) را به پماد آغشته می‌کنند و بر آن سوار می‌شوند. آن را در زیر بغل و در جاهای مودار دیگر می‌مالند.» از آنجایی که جارو بعنوان وسیله‌ای ضروری در همه خانه‌ها یافت می‌شده است لذا بهترین وسیله برای استعمال این دارو نزد جادوگران بوده است.

 

تعبیر خواب جارو خوب است یا بد؟

در گذشته و خصوصاً در زندگی‌های سنتی کنونی، جاروها عمدتاً با زنان مرتبط است. این شیء خانگی که همه‌جا حاضر بود به سرعت به نمادی قدرتمند از خانواده و خانه داری زنان تبدیل شد. در عین حال استفاده شدن آن توسط جادوگران، از جارو نمادی فرازمینی و قدرتمند در اذهان عمومی برجا گذاشت. برای پاسخ به سؤال تعبیر خواب جارو خوب است یا بد در ابتدا باید به بررسی تداعی شخص بیننده خواب از نماد جارو پرداخت. از خودتان بپرسید جارو چه چیزی را به ذهن من متبادر می‌کند؟ ممکن است شخصی از جارو بیزار باشد چراکه در کودکی والدینش با جارو او را ضرب و شتم می‌کردند؛ و یا برعکس برای شخصی دیگر ممکن است جارو نماد خانه مادربزرگ، شستشوی حیاط، پاکیزگی و طراوت باشد. پاسخ به این سؤال می‌تواند سرنخ‌های مهمی برای تعبیر خواب جارو در اختیار فرد قرار دهد. در عین حال جارو به دلیل فرم دسته آن برای برخی تداعی کننده نماد مردانگی می‌باشد.

 

وجه روشن و شفابخش جارو در خواب

اولین و ساده‌ترین تعبیر خواب جارو پاک کردن و زدودن آلودگی از محیط اطراف ماست. زمانی که نماد جارو در خواب نمایان می‌شود ممکن ست روان شما نیازمند یک خانه تکانی اساسی باشد. از خودتان بپرسید هم‌اکنون نیازمند چه تغییر و تحولی در حوزه روان و یا زندگی خود هستم؟ ممکن است آشغال‌های ذهنی و روانی شما به‌قدری روی هم تلنبار شده که با دیدن جارو در خواب به فکر پاکسازی آن بیفتید. دیدن جارو در خواب، اغلب نیاز به جارو کردن را تداعی می‌کند. در این لحظه، این خانه نمادین، وجود درونی ما است که نیاز به تمیز کردن و پاکسازی دارد. نباید بگذاریم گرد و غبار زمان و عادت‌ها جمع شود و به ما هجوم بیاورد. رویکردی دیگر جارو را به عنوان ابزاری مفید برای مبارزه با گرد و غبار یا دفع مهاجمان احتمالی معرفی می‌کند. در این رویکرد، جارو نماد انرژی‌های مردانه‌ای است که یک زن برای دفاع از خود به کار می‌گیرد.

 

وجه تاریک و هشدار دهنده جارو در خواب

جارو در خواب شما به این معنی است که زمان آن فرا رسیده است که برخی آشفتگی‌های قدیمی را که همچنان بر دوش خود حمل می‌کنید یا به کلی انکار کرده‌اید و به بخش ناخودآگاه روانتان فرستاده‌اید، پاک کنید. اجازه ندهید آن‌ها بیش از این بر ذهن شما سنگینی کنند! وقتی نوبت به خواب‌ها می‌رسد، روان ما یک گرایش طبیعی به نمادگرایی دارد؛ بنابراین به این جارو به چشم نمادی مهم نظر افکنید. آیا در روان شما، چیزی در مورد خودتان یا شخص دیگری وجود دارد که نیاز به جارو کردن و پاکسازی دارد؟ آیا تا به حال به این فکر کرده‌اید که مردم چقدر از جاروها به عنوان نمادی برای تمیز کردن وسایل استفاده می‌کنند؟ وقتی در خواب می‌بینید جارویی را در دست دارید، به این معنی است که از قدرت حذف تأثیرات منفی از زندگی خود برخوردار هستید. کافی است جرات کنید و از حیطه امن خود خارج شوید. شما می‌توانید دست به غربالگری بزنید و نیروهای باطل و فلج کننده روان خود را حذف کنید.

 

نتیجه‌گیری

جارو کردن با پاکیزگی و زدودن آلودگی همراه است. اولین تداعی که هر شخصی از جارو دارد همین خاصیت پاکسازی آن است. با این حال لازم است هر کس، قبل از پرداختن به تعبیر خواب جارو، به خاطرات و احساسات شخصی خود نسبت به نماد جارو مراجعه کند. گفتیم که ممکن است کسی به دلیل خاطرات بد گذشته از جارو حس خوبی نگیرد و این موضوع در تعبیر خواب وی قطعاً اهمیت خواهد داشت. برای دریافت پیام خواب‌هایی که نماد جارو در آن‌ها ظاهر می‌شود لازم است دیگر جزییات خواب را نیز در نظر بگیرید. جارو زو نمادهایی ست که در اعصار گذشته با جادوگری و قدرت پرواز پیوند خورده و در اذهان عمومی به عنوان نماد پرواز نیز جاافتاده است. این مقاله تنها بخش کوچکی از مبحث مهم نماد جارو در خواب است. برای اطلاعات بیشتر و تحلیل خواب‌های تکراری و مظطرب کننده وقت مشاوره بگیرید.

نظرات

آرش رضایی
۰۰
پاسخعالی بود.🙏❤
مطلبی
۰۰
پاسخسلام خواب دیدم که پنج عدد جارو خریدم و هر کدام یک رنگ بود و جارو دستی دسته بلند بودند

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

جدیدترین نمادهای خواب