بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد هستی کشاورز کاملا محفوظ می باشد

تعبیر خواب آب

تعبیر خواب آب

همگی ما با جملات آب مایه حیات است و آب آبادانی است آشنا هستیم. اگر بگوییم هر کجا آب هست رونق و فراوانی نیز هست بیراه نگفته‌ایم. آب در خواب انسان نیز حضور پررنگی دارد. تصویر آب در خواب می‌تواند در قالب دریا، رودخانه، چشمه، جوی آب و یا حوض آب ظاهر شود. در مقاله تعبیر خواب مار گفتم که خواب‌ها آنچه را که قبلاً در مورد موقعیت‌های زندگی خود می‌دانید به شما نمی‌گویند، آنها چیزهایی را به شما می‌گویند که در مورد وضعیت زندگی کنونی خود نمی‌دانید. در این مقاله من هستی کشاورز به شرح برخی از مفاهیم کهن الگویی مرتبط با آب پرداخته‌ام. در عین حال با تعبیر دو خواب واقعی، روش درست تعبیر خواب آب را برایتان شرح داده‌ام. با من همراه باشید تا از اطلاعات مفیدی که در این مقاله در اختیار شما قرار داده شده بهره‌مند ببرید.

 

نماد آب در خواب چیست؟

آب نمادین، ارتباطی عمیق با بسیاری از تداعی‌های اساطیری دارد و هنگامی که در خواب‌های ما ظاهر می‌شود، می‌تواند معانی مختلفی داشته باشد. معنای آب در خواب‌های شما و پیام زنده نمادین آن برای زندگی شما، کاملاً به زمینه خواب شما و هر آنچه در زندگی شما در زمان خواب اتفاق می‌افتد بستگی دارد. به همین دلیل است که فرهنگ لغت خواب‌ها، گاهی موجب اشتباه فرد می‌شود چرا که افراد بدون در نظر گرفتن وضعیت زندگی خود، چشم و گوش بسته به تعبیر خوابشان می‌پردازند. در این مقاله می‌خواهم با شرح چند نمونه تعبیر خواب آب، یاد بگیرید که چگونه با تصاویر نمادین کار کنید. در روانشناسی یونگ، خواب‌ها فرستادگان ناخودآگاه آشفته انسان هستند و پیام شفا و راهنمایی را برای کسانی که به هر دلیل رنج می‌برند دارند. آب در خواب به معنای چیزی خاص برای روان ناخودآگاه شما است.

وقتی آب را در خواب می‌بینید باید چندین نکته را در نظر بگیرید: این چه نوع آبی است؟ (دریاچه، اقیانوس، سیلاب، رودخانه، استخر، جوی آب) آب شفاف است یا کدر و کثیف؟ دمای آب چطور است؟ گرم است یا سرد؟ آیا آب ساکن، جاری یا راکد است؟ عمق آب کم است یا عمیق؟ آب‌های مختلف معانی روانی متفاوتی دارند. به عنوان مثال، اگر خواب آب راکد می‌بینید، باید به بررسی ویژگی‌های آن آب بپردازید و آن را به زبان روانی تعبیر کنید. تعبیر خواب آب راکد مساوی است با رکود؛ یعنی چیزی در زندگی شما به درستی جریان ندارد. هر زمان که با تصویر آب در خواب کار می‌کنید، باید به خاطر داشته باشید که خواب نمادین است، نه تحت اللفظی. تصاویر خواب شما حاکی از مسائلی در زندگی است که شما هنوز به آن توجهی ندارید، به همین دلیل است که در مورد آن خواب می‌بینید.

 

تعبیر خواب آب از نظر یونگ

یونگ در کهن الگوها و ناخودآگاه جمعی، آب را به ناخودآگاه مرتبط کرد. در خواب، آب نمایانگر ناخودآگاه است. تیرگی تاریک آب، این ایده را منعکس می‌کند که درک و تعبیر ناخودآگاه برای ما دشوار است. یونگ در تجزیه و تحلیل یک خواب خاص، ایده‌های خود را در مورد آب و معنای آن در خواب‌ها توضیح داد: «نویسنده از خواب‌های خود که همیشه در مورد آب هستند متحیر است: (این نامه‌ای است که یونگ دریافت کرده است): "تقریباً هر بار که خواب می‌بینم درباره آب است: یا دارم حمام می‌کنم، یا توالت فرنگی سرریز شده، یا لوله‌ای می‌ترکد، یا خانه من به سمت لبه آب کشیده شده یا یکی از آشنایان را می‌بینم که در حال فرو رفتن در آب هست، یا سعی می‌کنم از آب بیرون بیایم، یا دارم حمام می‌کنم و وان در شرف سرریز شدن است و...

تعبیر خواب آب از نظر یونگ: "آب رایج‌ترین نماد برای ناخودآگاه است. دریاچه در دره ناخودآگاه است و در زیر خودآگاه نهفته است، به طوری که اغلب به عنوان "ناخودآگاه" نامیده می‌شود، معمولاً با مفهوم تحقیرآمیز یک آگاهی پایین‌تر. آب «روح دره» است، اژدهای آبی تائو که طبیعتش شبیه آب است؛ یانگی که توسط یین در آغوش گرفته شده است. بنابراین، از نظر روانشناسی، آب به معنای روحی است که ناخودآگاه شده است." گرچه درک ابتدایی تعبیر خواب یونگ از آب سخت است اما عجله نکنید. سعی کنید به خوابتان فکر کنید. این همان آبی است که عیسی درباره آن می‌گوید: «تا انسان از آب زاده نشود، ملکوت خدا را نخواهد دید» و «هر که آب را از من بنوشد، تشنگی را نخواهد شناخت». پادشاهی خدا و چاه ابدی آب، هر دو در درون ما هستند، یکی چشم اندازی بی‌نهایت از زندگی، دیگری منبع ابدی شفا.

 

تعبیر خواب آب خوب است یا بد؟

بسیاری از مردم می‌پرسند تعبیر خواب آب خوب است یا بد. باید بگویم که پاسخ قطعی برای این سؤال وجود ندارد. می‌دانیم که بسیاری از افسانه‌های خلقت با تصویری از یک اقیانوس کیهانی یا آب‌های اولیه آغاز می‌شوند. آب به عنوان نمادی از آغاز اولیه و ماتریس، مادر همه پتانسیل‌ها است. حمام کردن در خواب‌های شما می‌تواند تصویری برای رستگاری روانی یا تولد دوباره باشد. هنگامی که آب به شکل یک موج کشنده‌ی قاتل یا طوفان یا سیلاب مرگبار ظاهر می‌شود، آنگاه می‌تواند نمادی از نیروهای مخرب و ناخودآگاه زندگی باشد که تمام استانداردهای کنونی شما برای هماهنگی و نظم را غرق می‌کند. به معنای نابودی کامل جهان‌بینی شما. روان شما با این تصاویر ترسناک و تطهیر کننده، می‌خواهد چیزی را به شما منتقل کند، وقتی آن را کشف کردید، اطلاعات بیشتری در مورد موقعیت خودآگاهتان به شما می‌دهد.

 

وجه روشن و شفادهنده آب در خواب

وجه روشن و شفادهنده آب در خواب گرچه ممکن است نگران کننده باشد اما حتماً دارای پتانسیل رشد نیز هست. زنی در خواب دید که در ساحل دریا ایستاده است. موجی عظیم به سوی او آمد. وقتی موج او را به اطراف پرتاب کرد حلقه ازدواجش، از انگشتش لیز خورد. او تقریباً در تلاش برای بازیابی آن غرق شد. آن زن درگیر یک ازدواج فلاکت بار بود، اما می‌ترسید حقیقت را اعتراف کند. او تصور می‌کرد که ناراحتی‌اش به خاطر کار یا دوران کودکی‌اش است. او ناآگاهی پنهان در وجودش را درک نمی‌کرد. دلیل ناراحتی دائمی او ازدواجش بود. بنابراین تعبیر خواب دریا حقیقت را در مورد او گفت. زن فوق از اضطراب شدید رنج می‌برد، اما اینکه بگوییم این خواب در مورد اضطراب است مطلقاً چیزی نمی‌گوید. ما همیشه باید از خود بپرسیم که چرا در این برهه از زندگی باید این خواب را ببینم؟

تعبیر خواب دریا یا تعبیر خواب سیلاب اگر به دستی انجام شود شخص را شگفت‌زده می‌کند. دیدیم که زن در حال غرق شدن، در تلاش برای نجات ازدواج خودش است، ازدواجی که نماد آن حلقه ازدواج است. وقتی مشکل ازدواجش در خواب ظاهر شد، او را شوکه کرد، زیرا می‌ترسید به آن اعتراف کند. تا آن زمان، ما هرگز درباره ازدواج او صحبت نکرده بودیم. می‌توانید تصور کنید بعد چه اتفاقی افتاد. این سیل عواطف بود که یونگ در چندین نقل قول به آن اشاره می‌کند و درنهایت، تغییر مهم شخصیت او در پی آمد. هر زمان که در خواب با آب کار می‌کنید، همیشه می‌توانید نمادهای آب را بر اساس برخی تداعی‌های اساطیری تقویت کنید. به یاد داشته باشید که شما به دنبال پیوندهای نمادین با آب هستید، یعنی مفاهیمی که آب در طول تاریخ بشر با آنها همراه بوده است.

 

وجه تاریک و هشدار دهنده آب در خواب

وجه تاریک و هشداردهنده آب در خواب را با شرح یک خواب واقعی توضیح می‌دهم. ویلیام بلیک در اثر جاویدانش "ازدواج بهشت و جهنم" می‌گوید: "از آب ایستاده انتظار زهر داشته باشید." در یکی از مراحل رکود زندگی‌ام، خواب دیدم که ماشینم را به داخل حوضچه‌ای راکد و بد بو میرانم. حوضچه در محله بچگی‌های من واقع شده بود. تعبیر خواب حوضچه می‌گفت که من به آن مکان برگشته بودم و باید بیرون می‌رفتم. خواب بطور واضح می‌گفت:"تو خودت را به این مکان برده‌ای." رفتار خطرناک من در آن برهه از زندگی‌ام، مرا به آن آب راکد سوق داده بود. تعبیر خواب آب راکد، می‌تواند به تسلیم شدن در برابر انفعال اشاره داشته باشد. گاهی اوقات باید از نظر روانی از یک وضعیت راکد دور شویم تا زمانی که آب زندگی دوباره جریان یابد و نیروی جدیدی همچون آب جاری گردد.

طبق باور ایچینگ، اصطلاح "عبور از آب بزرگ" نمادی از مواقعی در زندگی است که با اقدامات خطرناک یا تعیین کننده روبرو می‌شویم. مواقعی در زندگی که باید تصمیمی برای تغییری حساس بگیریم. گاهی اوقات آب بزرگ به صورت رودخانه‌ای خروشان یا حتی سیلاب و یا جوی آب ظاهر می‌شود که برای عبور از آن باید راهی پیدا کرد. زنی بحران زده، به نقطه‌ای در زندگی‌اش رسیده بود که بازگشتی نداشت. در خواب، او با پیاده شدن از هواپیما قبل از پرواز، از سقوط هواپیما جلوگیری کرده بود. او به گذرگاه رودخانه‌ای رسید که زنی در حال شستن لباس‌هایش بود. زن به او گفت: «نگران نباش. من اطلاعات شما را در اختیار افراد مناسب قرار خواهم داد.» سپس او را به کسی نشان داد که به او در عبور از رودخانه کمک کند. در خواب او، مشکل هواپیما نبود، بلکه مقصد او بود.

بیننده خواب به سمت گواهینامه تجاری دیگری رفت، تجارتی که مدت‌ها بود کمکی به او نکرده بود. با این حال، او شدیداً می‌ترسید آن را رها کند، علیرغم این واقعیت که باعث عذابش شده بود. تعبیر خواب رودخانه خیلی واضح به او گفت که اگر از هواپیما پیاده شود، به رودخانه‌ای می‌رسد و کسی به او کمک می‌کند تا از آن عبور کند. بیننده خواب، قبل از مرگ روانی خود، از هواپیما پیاده شد. اگر این تصویر را به زبان روانشناختی و بر اساس وضعیت زندگی او تعبیر کنیم می‌بینیم که خواب رودخانه، شخص را به سمت دست کشیدن از شیوه زندگی قدیمی سوق می‌دهد. خواب به زن نشان داد که اگر اعتماد کند و مسیرش را تغییر دهد نیرویی او را برای عبور از این «گذر خطرناک» که نماد آن رودخانه است راهنمایی می‌کند. زن با عبور از آب وارد مرحله بعدی زندگی خود شد.

 

تعابیر شناخته شده آب در خواب

تعابیر شناخته شده آب در خواب فراوان است. با یک جستجوی ساده در اینترنت ده‌ها تعبیر مختلف آب را پیدا خواهید کرد. اما اینکه کدام یک از این تعابیر ارزشمند و واجد اعتبار است بحثی است جدا و در خور تأمل و اندیشه. در وب‌سایت پرتو جهان هستی ما برای تعبیر خواب روشی را پیشنهاد می‌دهیم که مورد تأیید روانشناسان تحلیلی در سراسر دنیاست. این روش بر اساس اسطوره شناسی و همینطور شناخت لایه‌های شخصیت فرد بیننده خواب صورت می‌گیرد. در روش که به همّت پرفسور کارل یونگ بنیان‌گذاری شده است به افراد پیشنهاد می‌کنیم پس از یادگیری روش درس تعبیر خواب، شخصاً خودشان اقدام به تعبیر خواب‌هایشان کنند. صادقه بگویم هیچگونه نسخه واحدی برای همه افراد وجود دارد. تعبیر خواب مثل اثرانگشت شخصی و فردی است. پس نباید به تعابیر خواب عمومی و غیر مستند که در توسط افراد غیرمتخصص منتشر شده اعتماد کرد.

 

تعبیر خواب آب از نظر قرآن

برای درک تعبیر خواب آب از نظر قرآن، بایستی به بررسی آیات قرآن بپردازیم. در قرآن بیش از چهل بار از کلمه دریا استفاده شده است. کلمه آب نیز به تنهایی حدود هفت یا هشت بار در قرآن قید شده است. فراموش نکنید که تعبیر خواب آب و تعبیر خواب دریا بطور مستقیم در قرآن قید نشده است. برای نمونه به چند آیه شریفه اشاره می‌کنیم. بقره:60 وَإِذِ اسْتَسْقَى مُوسَى لِقَوْمِهِ فَقُلْنَا اضْرِب بِّعَصَاکَ الْحَجَرَ فَانفَجَرَتْ مِنْهُ اثْنَتَا عَشْرَةَ عَیْنًا قَدْ عَلِمَ کُلُّ أُنَاسٍ مَّشْرَبَهُمْ کُلُوا وَاشْرَبُوا مِن رِّزْقِ اللَّهِ وَلَا تَعْثَوْا فِی الْأَرْضِ مُفْسِدِینَ و [به یاد آر] آنگاه که موسی [در بیابان] برای قومش به جستجوی آب درآمد، پس گفتیم با عصایت بر آن سنگ بزن، پس [با چنین اقدامی] دوازده چشمه از آن جوشید و هر گروه [از 12 تیرة بنی‌اسرائیل] آبشخور خود را شناخت. از روزی خدا بخورید و بیاشامید [ولی] تبهکارانه در زمین سرکشی نکنید.

 اسراء:67 وَإِذَا مَسَّکُمُ الضُّرُّ فِی الْبَحْرِ ضَلَّ مَن تَدْعُونَ إِلَّا إِیَّاهُ فَلَمَّا نَجَّاکُمْ إِلَى الْبَرِّ أَعْرَضْتُمْ وَکَانَ الْإِنسَانُ کَفُورًا و هرگاه در دریا [به خاطر طوفان و خطر غرق و مرگ] پریشان حالی به شما دست دهد، جز خدا هر آنکه می‌خوانید محو شود، ولی همین که شما را به ساحل رساند، روی می‌گردانید و انسان همواره ناسپاس است. اعراف:136 فَانتَقَمْنَا مِنْهُمْ فَأَغْرَقْنَاهُمْ فِی الْیَمِّ بِأَنَّهُمْ کَذَّبُوا بِآیَاتِنَا وَکَانُوا عَنْهَا غَافِلِینَ پس [با پایان یافتن اتمام حجت‌های هفتگانه] آنان را دفع و طرد کردیم و در دریا غرقشان ساختیم، از آن روی که نشانه‌های ما را [در ایمان به پروردگار و تسلیم به حکمش] دروغ شمردند و همواره از آن غافل بودند. بقره:50 وَإِذْ فَرَقْنَا بِکُمُ الْبَحْرَ فَأَنجَیْنَاکُمْ وَأَغْرَقْنَا آلَ فِرْعَوْنَ وَأَنتُمْ تَنظُرُونَ و آنگاه که دریا را به وسیلة شما شکافتیم و به این ترتیب شما را نجات دادیم و فرعونیان را، در حالی که نظاره می‌کردید غرق کردیم.

 

تعبیر خواب آب در انجیل

می‌تواند به میلیون‌ها روح زنده روی زمین جان ببخشد، اما در عرض چند ثانیه، می‌تواند همان حیات را به ویرانی بکشد. آب شاید با ارزش‌ترین ماده روی سیاره ما باشد، ماده‌ای که ارزش بیولوژیکی، فیزیکی، مادی، معنوی و نمادین دارد. آب در اصطلاح کتاب مقدس، جوهر زندگی است و همچنین یک نابودکننده قدرتمند به شمار می‌آید. نماد آب بسیار گسترده و پر از معانی است. درست مانند بسیاری از کلمات و اصطلاحات دیگر، آب به عنوان استعاره در بسیاری از آیات کتاب مقدس استفاده شده است. البته نماد آب به معنای اصلی آن نیز بکار گرفته شده است. آب و هوای خشک و فقدان منابع آبی مناسب در سرزمین‌های باستانی کتاب مقدس، دلیل اصلی قدردانی فراوان از آب در فرهنگ‌های این منطقه بود. تعبیر خواب آب در انجیل بطور مستقیم قید نشده است بلکه تصویر آب در کتاب مقدس نمادین و قابل تأمل است.

تمام زندگی مردمان اسرائیل باستان به بارندگی وابسته بود. همه برکه‌ها و چاه‌ها، انواع منابع آب طبیعی و مصنوعی، نمادی مشترک برای حیات و هستی بودند. مردم باستان، البته، آب را برای نیازهای خود ذخیره می‌کردند. حوض‌ها، استخرها و مخازن بزرگ را با آب گران‌بها پر می‌کردند. آنها از اهمیت به سزا و زیبایی و برکت زندگی در کنار آب با خبر بودند و قدردان این نعمت خدادادی بودند. رودخانه‌ها یا دریاچه‌ها همیشه برای زندگی انسان ارزشمند و مهم بوده‌اند. آب نه تنها برای کاشت محصولات زراعی، خنک کردن یا رفع تشنگی و گرسنگی مورد استفاده قرار می‌گرفت، بلکه همواره عنصر مهم بسیاری از آیین‌ها و اعمال معنوی و مذهبی بوده است. آب در عین حال نماد پاکسازی و دگرگونی است. آب برای حمام‌های آیینی نیز استفاده می‌شده است. برخی از مهم‌ترین اعمال مسیحی همچون غسل تعمید، شامل استفاده از آب است.

 

تعبیر خواب آب ابن سیرین

بارها در سایت هستی کشاورز گفته‌ام که ابن سیرین به اشتباه به عنوان خواب‌گزار معرفی شده است. ایشان در زمان حیاتش هیچگونه اثری با عنوان تعبیر نامه خواب ندارد. طبق نظر اهل فن، تعبیر نامه خوابی که هم اکنون به نام ایشان معروف شده است پس از مرگ وی توسط افراد دیگری نوشته و منتشر گشته است. با این حال هنوز هستند افرادی که بدون توجه به عدم اعتبار تعابیر خواب سنتی، بازهم به دنبال تعبیر خواب ابن سیرین هستند. "تعبیر خواب آب ابن سیرین: اگر ببینی آب شور خورده‌ای یـعـنـی عمر تو کوتاه می‌شود و زندگی تو به خوبی نمی‌گذرد. ابن سیرین می‌گوید: اگر ببینی مقدار فراوانی آب پاک و گوارا خورده‌ای، یـعـنـی عمر تو طولانی می‌شود و زندگی و معیشت تو به خوبی می‌گذرد." تعابیر خواب این چنینی هیچگونه ارزشمندی ندارد و به بیننده خواب کمکی نمی‌کند. بلکه بیشتر باعث سردرگمی و تشویش ذهن افراد می‌گردد.

 

نتیجه‌گیری

می‌توان گفت تعبیر خواب دریا یا بطور کل تعبیر خواب آب، یک انرژی روانی آزاد شده است. این انرژی از چیزی که ما ناخودآگاه می‌نامیم، یعنی از یک مکان ناشناخته [در درون ما] که مرتب با آن در تماس هستیم، می‌آید. گاهی اوقات ما توده‌های آبی وسیعی مانند یک اقیانوس، دریاچه یا دریا را در خواب می‌بینیم. ماریا گیمبوتاس در کتاب خود الهه‌های زنده می‌گوید: «زندگی جدید از قلمرو آبی مرموز سرچشمه می‌گیرد، مشابه مایع آمنیوتیک رحم» که نطفه را در خود رشد می‌دهد. در خواب‌های ما، این توده‌های بزرگ آب مادر، می‌توانند نمادی از طبیعت نامتناهی، پتانسیل ناب، یا آن ماتریس مادری باشند که تمام حیات از آن بیرون می‌آید و درنهایت تمام حیات برای باز جذب یا دگرگونی به آن بازمی‌گردد. در روانشناسی یونگ، مادر ماتریس ناخودآگاه است، بُعد روان انسان که از آن امکان زندگی آگاهانه جدید و توسعه‌یافته‌تر پدید می‌آید.

نظرات

موج
۰۰
پاسخسلام
روی تاب چوبی که طنابش زنجیری بود نشسته بودم و دختر بچه ای کنارم بود، یهو آبی که نمیدونم منبعش از کجا بود ،به تدریج اومد بالا، به شکل مواج و طوفانی همراه باد خنک و تند، تاب با شدت بیشتری تکون میخورد،به چپ و راست، فکر کنم اطراف تاب دیوار آجری بود،مردی پایین ایستاده بود که پدرِ دختر بچه ی کنارم بود، مرد فریاد میزد:«پاهاتونو جمع کنید تا آسیب نبیند »
ماام با کمی تلاش پاهامونو جمع کردیم که به دیوار نخوره ،که نزدیک بود بخوره اما جون سالم بدر بردیم،و بعد کم کم طوفان آروم شد و آب فروکش کرد...نمیدونم آب کجا رفت.
با تکیه پا به دیوار آجری تونستم تاب رو نگه دارم و اومدیم پایین.
مهدیه
۰۰
پاسخ من آب می‌فروختم آب کثیف گل آلود در یک ظرف مربع شکل که اون ظرف رنگش سفید بود برای ظرف شستن مشتریا و، آب معدنی تمیز خنک برای نوشیدن مسافرا
و من این خواب را وقتی دیدم که فرداش میخواستم برم برای استخدام در جایی الان برم یا نرم ؟ لین خوابی که دیدم خوبه یا بد؟
Nardin ...
۰۰
پاسخسلام ‌وقت بخیر خانوم کشاورز عزیز❤️
پدر بزرگ من (پدر پدرم) چند وقته تو بستر بیماریه و دکترا جوابش کردن خواستم این مطلبو بگم چون گفتم شاید ربطی به خوابم داشته باشه )
خواب دیدیم با خانواده پدریم توی یه باغ بزرگ نشستیم که یهو از پشت دیوار باغ بغلی صدا میاد نزدیکتر میشیم و متوجه میشیم پشت دیوار یه غول بزرگ نشسته این غول انقدر تکون میخوره که آخرش اون دیوار میشکنه و مقدار زیادی آب مثل سیل روانه باغمون میشه ،هممون فرار میکنیم ولی آب منو با خودش میبره و شدت آب درهای باغو باز میکنه تا جایی که منو میبره میندازه داخل دریا . تا اینکه یه مرد میانسال (همونی که قبلا هم تو خواب منو نجات داده بود) که روی تخته سنگ وسط دریا وایساده بود منو از داخل آب میکشه بیرون و نجات میده (فک کنم بیهوش شده بودم) تا اینکه توی یه کشتی کوچیک نسبتا لوکس چشمامو باز میکنم و غیر از خودم سه چهار تا دختر دیگه هر کدوم از نژاد های مختلف اروپایی،چینی و... میبینم ،اون مرد میانسال میاد و بهمون میگه باید گوشی هاتون روشن نباشه چون شما یه دشمن مخفی و قدرتمند دارین که سعی میکنه شمارو بکشه اگه بفهمه زنده هستین دوباره بهتون حمله میکنه. تا وقتی که اینجایین و قوانینو رعایت میکنین در امنیت هستین.
بعد چند روز بهمون میگه لباس های خودتونو بپوشین چون قراره بریم یه جلسه یا مراسم مهم . همه دخترا کفش داشتن ولی من پابرهنه بودم . حاضر شدیم و سوار ماشینش شدیم . بعد اینکه رسیدیم ماشینو جلوی سالن مراسم مهم و سری پارک کرد و گوشی هامون ازمون گرفت و گذاشت جلو روی صندلی و بهمون گفت نباید به گوشی هاتون دست بزنین و بعد یه جفت کفش سیاه گذاشت جلوی پاهام تا بپوشم . جلو تر از همه رفت و وارد سالن شد و بقیه دخترا هم پشت سرش رفتن ولی من و یه دختر چینی تو ماشین بودیم هنوز . بعد اینکه رفتن دختر چینی رفت نشست جلو و گوشی خودشو برداشت ،بهش گفتم نباید به گوشیت دست بزنی اون از دستمون دلخور و عصبانی میشه ‌ ،اونم بهم گفت:" تو دلت واسه خونوادت تنگ نشده ؟ " آخر سر‌منو قانع کرد و منم با خونوادم تماس گرفتم و رفتم پیش مادرم ،
وقتی منو دید گفت ما فک میکردیم تو مردی . و بعد از مدتی صحبت کردن در حین پیاده روی متوجه شدم درست مقابل ما اون مرد میانسال با ناراحتی و دلخوری‌به من زل زده .
هستی
۰۱

ناردین جان سلام

دیدن آب، سیلاب و دریا در خواب از جمله نمادهای مهم محسوب می شود. در خوابهای قبلی هم نماد دریا و حوض آب وجود داشت که قابل تامل هست. در این خوابت قرابت خاصی با خواب قبلی ت می بینم اینکه در هردو جریان آب تو را به دریا وصل میکند. و در دریا جان سالم به در می بری و غرق نمی شوی. مایلم دو سه تعبیر مهم آب در خواب را برات بگم. اولی تغییر و انتقال هست: جریانهای آبی مانند رودخانه‌ها، اقیانوس‌ها یا دریاچه‌ها می‌توانند نمادی از جریان زندگی و تغییراتی باشند که ممکن است در آن تجربه کنیم. آب های آرام ممکن است نشان دهنده احساس آرامش در طول انتقال و رشد باشد، در حالی که آب های متلاطم می تواند نشان دهنده آشفتگی یا عدم اطمینان باشد از تغییرات در مسیر رشد باشد. دومی ضمیر ناخودآگاه هست: آب می‌تواند نمایانگر ضمیر ناخودآگاه باشد و دیدن آب در خواب ممکن است نشان‌دهنده این باشد که افکار، خواسته‌ها یا خاطراتی عمیق‌تر وجود دارند که سعی در ظاهر شدن دارند، پس باید به آنها فرصت جاری شدن بدهیم.

خیلی خوبه که به خوابهات اهمیت میدی و به دنبال تجزیه و تحلیل آنها هستی.

قربانت

Nardin ...
۰۰
سلام مجدد خانوم کشاورز،خیلی ممنونم به خاطر تعابیر بینظیرتون 🙏🏻❤️استعداد و معلومات شما در زمینه تعبیر خواب به من کمک زیادی کرده هر چه قدر ازتون تشکر کنم کمه 😌❤️فقط یه سوال داشتم تو ذهنم که خواستم در اون مورد باهاتون مشورت کنم چون شما خیلی آدم منطقی هستین و صحبت کردن با شما برام خیلی لذت بخشه . در قسمت آخر تعبیر نوشتین که خاطرات عمیق و خواسته ها ، آیا منظورتون از این خاطرات عمیق‌ خاطرات قدیمی هست که از من پنهون مونده و افشا شدن اونا زندگی منو تغییر میده؟ یا منظور از این افکار تفک در خلوت و معنویت هست؟
هستی
۰۱

ناردین عزیزم، ممنون از اظهار لطفت نسبت به من

در خصوص جمله ای که در تعبیر خواب آب برات نوشتم، باید بگم که منظورم مواجهه با محتویات ناخوداگاه هست،

طبق نظریه یونگ روان انسان به دو بخش خوداگاه و ناخودآگاه تقسیم میشه. خودآگاه بخش خیلی محدود و کوچک روان مارو تشکیل میده مابقی محتویات روان انسان در بخش ناخودآگاه ذخیره شده.  ناخودآگاه بشری حاوی تمامی اطلاعاتی است که بشر از ابتدای خلفت تجربه کرده یا نیاز هست که تجربه بکنه. حالا هر فردی در طول زندگیش باید تلاش بکنه محتویات ناخوداگاهش رو به بخش آگاهی بیاره، و آنهارو زیست بکنه. ضرورت روبرویی با محتویات ناخودآگاه خصوصا در نیمه دوم عمر بیش از پیش نمایان میشه. 

آن چیزی که من در تعبیر خواب دریا بهت گفتم مربوط میشه به همین محتویات ناخودآگاه. البته ناخوداگاه جهان بسیار گسترده ایست و برای درک بهتر اون باید مقالات و یا کتب مفصلی رو مطالعه کرد و من اینجا نمی تونم به همه این اطلاعات اشاره بکنم.

در هر حال، مواجهه با محتویات ناخوداگاه و کمک به اگاهانه زیستن اونها طبیعی هست که منجر به تغییرات بزرگی در زندگی انسان میشه.

امیدوارم توضیحاتم شفاف بوده باشه و گیج نشده باشی.

قربانت

لاله سرحدی
۰۰
پاسخخوب یادم نمیاد یه کم خواب و بیدار میشدم
اما اولش یه دشت بزرگ سبز میدیدم ، که فکر کنم توی اون گوسفند و اینا بود و یه حیوون دیگه شاید سگ بود دقیق نمیدونم
یه مردی رو میدیدم که نشسته و میخواد یکی از حیوونا رو بگیره برای خوردن
و من گفتم فقط همون یکی حیوون رو میتونه بگیره و اون حیوون خم خیلی این طرف و اونطرف میدویید
رد شدم
بعد رسیدم به یه رودخونه ی خیلی پر آب که تو سایت دیدم شما میگین تعبیرش بیشتر ناخودآگاهه
من بودم و خونوادم و دخترم که از همه بیشار یادم هست
توی آب بودیم مثه شنا ، ( من در بیداری شنا خیلی خیلی کم بلدم )
و من داشتم به بقیه میگفتم این رودخونه ی خرمشهره ، قبلا اینقدر پر آب بود که کشتی و اینام روش رد میشد
با این حال عریض بود و پر آب
دیگه بقیه رو نمیدیدم ، خودم بودم که میرفتم زیر آب و میومدم بالا ، آب شفاف بود
اما یهو دیدم انگار اون‌ آب مورد مصرف مردم شهر بود ،
دو‌تا خانوم بودن که‌همون قسمت آب تمیز نبود و یکی به اون یکی میگفت ازشون سفته گرفتم اگه آب رو کثیف کنن ، و من میدیدم آب تمیز نیست
اما از اون قسمت که رد شدم دوباره آب شفاف و تمیز بود و یه جا آبشار داشت و من سعی کردم نیفتم پایین
دیگه یادم نیست تا اینکه من و دخترم و یه نفر دیگه که نمیدونم کی بود‌رسیدیم به یه ساحل ، هوا هم نه روشن بود و نه تاریک
گرسنه بودیم و لباسهامون خیس بود
رفتم جلوی یه دکه ، میدونستم پولی نداریم چون هیچی همراهمون نبود
اما گفتم بریم یه چیزی بخوریم و گرم شیم اما چون پول و تلفن نداشتیم از صاحب دکه خواستم یه تلفن بده
اما هر کار کردم نمیتونستم شماره ها رو دقیق بگیرم و شماره رو یادم بیاد
دادم به خود صاحب دکه ، اون شماره گرفت ، و من شماره ی همسر سابقم رو دادم ، میخواستم شماره ی مامانمو بدم یادم نمیومد
در بیداری هم من معمولا مسائلمو به همسر سابقم میگم با خونوادم برای رفع مشکلات صحبت نمیکنم
بعد این که خواب قطع شد شاید به خاطر خواب و بیداری مقطعی خودم
خواب میدیدم تو یه بیابونیم ، یه خانوم اومد گفت فرار کنین برین طبقه هشتم ما رو دیدن و میان دنبالمون ، من فرار کردم
دوباره تلفن نبود ، فقط یه خانوم تلفن داشت که انگار زنگ زدن اون‌باعث شده بود متوحه ما شن
تو بیابون یه ماشین و یه کشتی به سمت ما میومد ، آدما همه برام غریبه بودن
اما یه خانومی گیر کرده بود ، همه‌فرار میکردن اما من برگشتم دستشو گرفتم و بلندش کردم یا از زمین کشیدمش بیرون و دویدیم به سمت یه سرازیری ، همینطور که میومدم انگار تو دل اون تپه سوراخایی بود تو ارتفاع های مختلف که اون خانوم گفت برین هشتم
اون طبقه پر شد و ما دو سه نفر رفتیم پایینتر تو یه سوراخ دیگه قایم شدیم و من یه لباس کشیدم روم که هیچکدوم دیده نشیم
اما یهو یکی ما رو از تو آورد بیرون و انگار سوار یه چیزی داشتیم دور میشدیم
هستی
۰۰

سلام لاله جان

برای اینکه بهتر این خواب طولانی را متوجه بشیم نیازه که اون رو بشکنیم و سناریوهای مختلفش را جداگانه بررسی کنیم. این رو میگم که زین پس خودت هم بتونی خوابهاتو همینطوری تحلیل کنی.

در این خواب شما چهار سرزمین و یا سناریو مختلف را تجربه کردی. 

اولین یک دشت سبز هست و مردی که که به دنبال گرفتن حیوانی برای تناول هست

دومین رودخانه پر ابی هست که وارد میشی و شنا می کنی علیرغم اینکه شنا بلد نیستی

سومی سناریو خواب مربوط به خروج از آب و رفتن به دکه اغذیه فروشی هست

و چهارمی حضورت در بیابان و تعقیب و گریز با افرادی که شمارو دنبال میکنند

بخشی از این افراد غریبه هستند و بخشی از اونها آشنا هستند که طبیعی هست در خواب .

ای کاش راجع به احساسات مختلفی که حین خواب تحربه کردی هم می نوشتی. 

اگر بخوام تحلیلم رو بگم به نظر میاد اون سناریو بیابان در خواب مربوط میشه به وضعیت فعلی کشور. ناامنی، تقلای امنیت، فرار و.. این خوابها مربوط هستند به خوابهای کهن الگویی دسته جمعی که از وضعیتی مشترک صحبت میکنند و یا خبر می دهند. تعبیری هم نمیشه برای این خواب بیابان و تعقیب و گریز در نظر گرفت چون کاملا شفاف هست. البته خواب تعقیب و گریز در زمانهایی که وضعیت اجتماعی ارام و صلح آمیز هست میتونه کاملا شخصی تعبیر بشه و به وضعیت روحی روانی فرد ربط داشته باشه. برای همین بهت پیشنهاد میکنم یه نگاهی هم به تعبیر خواب تعقیب و فرار که روی وبسایت هست بندازی. لینک رو برات میگذارم.
در مورد آن بخش خواب رودخانه هم توی سایت مفصل توضیح دادم که مطالعه کردی، پیشنهاد میدم عمیقتر به شناخت مسایل ناخودآگاه بپردازی، چون ناخودآگاه سرزمین نامتناهی اگاهی هست و اساسا اگر خوابی می بینیم به این دلیله که چیزهایی در ناخودآگاه ما دارن به ما تلنگر می زنند.

اگر خواب دیگری دیدی ذیل نمادهای همین سایت بنویس، به مرور زمان با شناختی که از محیط روان ت پیدا میکنم بر اساس خوابهایی که ازت میخونم بهتر می تونم بهت کمک کنم.

قربانت

لینک تعبیر خواب فرار برای مطالعه

 

https://hastikeshavarz.org/escape-dream-interpretation

پریوش ثانی
۰۰
پاسخسلام بنده خواب دیدم کنار یه رودخانه هستم که آب کمی داره و وقتی خواستم ازش عبور کنم یک دفعه آبش خیلی زیاد شد و من افتادم و ور حال غرق شدن بودم که از خواب بیدار شدم
هستی کشاورز
۰۰

تعبیر خواب غرق شدن در آب را باید در وضعیت کنونی زندگی خود جستجو کنید. شما در حال عبور از رودخانه بودید، عبور کردن می تواند نمایانگر هر نوع تغییر و گذاری در زندگی باشد، طبیعتا عبور کردن و ایجاد و پذیرش تغییرات در زندگی امر مهمی است و نمی توان مانع آن شد اما باید حساب شده به استقبال آن رفت وگرنه خطر غرق شدن و نابودی در کمین ما است.

خوابهای دیگری اگر می بینید اینجا برایم بنویسید تا بتوانم بیشتر به شما کمک کنم .

با احترام

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 5

جدیدترین نمادهای خواب