همخانه آپولو تایپ

خصوصیات اخلاقی مردان و زنان به طور دقیق در تئوری پرفسور کارل گوستاو یونگ مورد بررسی قرار گرفته است. در این نوشتار با شرح عینی و ملموس تجربه شخصی خودم، به شرح اجمالی خصوصیات اخلاقی مردان آپولو تایپ می‌پردازم. در این نوشته سعی کرده‌ام بیشتر نگاه روانکاوانه و تحلیلی به موضوع داشته باشم و از برداشتهای سطحی فراتر روم.

«اگر مردان خود را به طور کامل به یک نفر بشناسانند، آن یک نفر بدون شک یک زن خواهد بود!»

“مک گیل”

رمزگشایی از خصوصیات اخلاقی همخانه فرانسوی

ورود به دنیای ساده امّا اسرارآمیز مردان برای هر زنی جذاب است. اینکه بدانی پشت هر رفتار و گفتار او چه جهان ساده‌ای وجود دارد بدون تردید هر زنی را ترغیب می‌کند که تلاش کند مردان زندگی‌اش را بهتر بشناسد. بلکه از رهگذر این شناختِ صحیح بتواند ارتباط صمیمانه و موثر‌تری با آنها برقرار کند.

من به واسطه مهاجرتم به اروپا شانس بزرگ شدن با برادر و همراهی پدر را نداشته‌ام. به همین خاطر خیلی زود وارد دنیای مردانی شدم که برچسبی غیر از پدر-برادر بر آنها خورده بود. اندک اندک، پس از ورود به دنیای شگفت‌انگیز اسطوره‌ها دریافتم مردها آنطور که خیلی زنان در مورد آنها سخن می‌گویند لزوما” هیولاهای خطرناک و اخمویی نیستند که فقط به مسائل جنسی فکر می‌کنند و قادرند یک شانه تخم‌مرغ را یک‌جا ببلعند! دامنه شناخت من از مردان زمانی کامل شد که از نزدیک رفتار، کنش و واکنش همخانه‌ام را به مدّت هشت ماه زندگی در یک آپارتمان مشترک، تحت نظر گرفتم ! در این نوشتار برآنم پرده از شخصیت جذاب مردان آپولو تایپ بردارم و آنها را به شما معرفی کنم.

پس از خواندن این مقاله، تعریف، برخورد و نحوه دریافت شما از مردان دستخوش تغییرات مثبت خواهد شد؛ پس تا پایان متن را دنبال کنید!

مقاومت من برای اجاره اتاق

زمانی که از آپارتمان شانزده‌متری‌ام در نزدیکی کاخ ورسای در جنوب پاریس به آپارتمانی هفتاد متری در حومه شمال غربی پاریس نقل مکان کردم هرگز فکر نمی‌کردم فضای شخصی خانه‌ام را با افراد دیگری به اشتراک خواهم گذاشت! در واقع وقتی با پیشنهاد دوستانم مبنی بر گرفتن یک همخانه نیز مواجه شدم خیلی سریع پاسخ منفی دادم. من تلاش میکردم در حیطه  افکار و تصورام نیز به این مسأله نپردازم!

پس از دوماه زندگی در خانه جدید، حس کردم بد نیست برای کمک هزینه هم که شده یکی از اتاقها را اجاره بدهم. لذا روی وبسایت ایربی‌ان‌بی ثبت نام کردم. هنوز بیست و چهار ساعت از انتشار آگهی نگذشته بود که اتاق برای مدت یکماه اجاره رفت! پسر جوانی از مراکش اتاق را اجاره کرده بود. او که مهندس مخابرات بود در شرکت بزرگی در پاریس کار می‌کرد. پس از  تجربه یکماه زندگی با وی برآن شدم که اتاق را برای همیشه اجاره بدهم. پس از او حدوده ده دختر برای مدت یکماه/دوماه و گاهی سه ماه اتاق را اجاره کردند. دخترانی از سنگال، روسیه، آلمان، فرانسه، گوآ دو لوپ و… در آن زمان مطالعات شخصیت‌شناسی من هنوز به طور جدی و عمقی روی زنان پیش نمی‌رفت. ارتباط ما ارتباطی معمولی بود و من هیچگونه تلاشی برای رمزگشایی عمقی از رفتارهای آنان نداشتم.

ژانویه 2020

زمان گذشت تا ژانویه سال 2020 که درخواست جدیدی برای اجاره اتاق دریافت کردم! در واقع روز یکم ژانویه سال 2020 روزی بود که همخانه جدیدم باید اتاق را تحویل می‌گرفت. درست همان روز من به دلیل شرایط کاری در خانه حضور نداشتم و از آنجائی که به دلیل تایپ شخصیتی آفرودیت هرمسی که دارم معمولا” انسان خوش‌خیال و مثبت‌اندیشی هستم کلید ورودی آپارتمان را در صندوق پستی گذاشتم بدون آنکه درب آن را قفل کنم. سپس با ارسال پیامی، از همخانه جدید درخواست کردم که کلید را از صندوق پست بردارد. سپس فیلمی کوتاه تهیه کردم و مراحل ورود به خانه و .. را برایش توضیح دادم.

فردای آن روز ساعت هشت شب برای اولین بار یکدیگر را ملاقات کردیم. پسری بلند قامت، سفید چهره با چشمان آبی، کت و شلوار مشکی، پالتوئی کرم رنگ، و کیفی چرمی در دست! این نخستین تصویری است که از او در ذهن دارم.

آغاز تمرکز بر شخصیت شناسی

خب چند ماه اول همخانه بودن ما، من شبکار بودم و او روز کار بود. برای همین اصلا یکدیگر را  نمی‌دیدیم. تمام ملاقات ما خلاصه میشد به یک سلام علیک رسمی در طول ویکند. به نظر می آمد پسر خوش مشربی باشد . من اما به دلایلی نمی‌خواستم زیاد با او خودمانی بشوم. زمان گذشت تا ویروس کرونا در جهان همه گیر شد. او  که مهندس بخش پس از فروش بود می‌توانست از خانه کار کند. من نیز در همان ایام کلا بیکار و خانه نشین شدم. این شد که ما دو نفر در طول دوران کرونا مجبور بودیم یکدیگر را تحمل کنیم.

اوایل فکر می‌کردیم اوضاع کرونا و قرنطینه در فرانسه دو سه هفته بیشتر طول نمی‌کشد. اما خانه نشینی ما چیزی حدود پنج ماه ادامه داشت. در این مدت من به شدت بر مطالعه حوزه روانشناسی و خودشناسی تمرکز کرده بودم. در عین حال نیاز داشتم آموخته‌هایم را روی نمونه‌های زنده نیز تست بکنم. برای همین آقای همخانه بهترین گزینه برای زیر ذره بین رفتن بود!

پس از دو ماه زندگی آنقدری از رفتار و خصوصیات اخلاقی او شناخت پیدا کرده بودم که به راحتی توانستم حدس بزنم این پسر جزو تیپ شخصیتی آپولو تایپ است. این تعریف کلی من از او بود. در دوران قرنطینه وقت مناسبی بود که دقیقا” بفهمم  مردان آپولو تایپ چگونه در عمل رفتار می‌کنند. کنش و واکنش مردان آپولو تایپ نسبت به شغل، رابطه با زنان و مردان، کیفیت زندگی، احساسات، و.. چگونه است. برای همین معطل نکردم و فایل ووردی به نام ایشان در کامپیوتر باز کردم و هر بار نکته جدیدی در رفتار او می‌دیدم سریع یادداشت می‌کردم.

تضاد خصوصیات اخلاقی من و آقای همخانه

ابتدا لازم است بگویم که تیپ شخصیتی من و او کاملا” متضاد یکدیگر بود. او آپولو تایپ بود و من آفرودیت-هرمس. با یکدیگر همچ مشکل و تضادی نداشتیم. برعکس رفتارهایمان برای دیگری جذاب بود. در چنین مواقعی خیلی افراد دچار فرافکنی می‌شوند و همه آن انرژیهای جذابی که در خودشان زندگی نکرده‌اند را بر دیگری فرافکن می‌کنند. این افراد خیلی سریع در دام احساسات می‌افتند و شیفته دیگری می‌شوند. خیلی از زوجهایی که به بن بست رسیده اند از این الگوی فرافکنی تکراری پیروی کرده اند.

خصوصیات اخلاقی خوبی که ما در دیگران می‌پسندیم اغلب در نهاد ما وجود دارد اما ما به دلایلی آن را نزیسته‌ایم. همین زیسته نشدن انرژیها و یا خصوصیات اخلاقی از طریق ما باعث می‌شود ما آن را به دیگری فرافکن کنیم و فکر کنیم اوه! حالا که او این خصوصیات اخلاقی مغفول مانده در روان مرا به خوبی دارد زیست می‌کند پس عشق زندگی من است و من باید عاشقش بشوم! اشتباهی ترسناک که خیلی زود منجر به ورشکستگی عاطفی ما می‌شود.

خب به دلیل هوشیاری من این اتفاق بین ما دو نفر نیفتاد. بر عکس من تلاش کردم با رمزگشایی از خصوصیات اخلاقی این مرد جون یک قدم در مسیر خودشناسی که آغاز کرده‌ام جلوتر بروم.

خصوصیات اخلاقی مردان آپولو تایپ

آپولو خدای خورشید در اساطیر یونان، پسر لِتو و برادر دوقلوی آرتمیس است. او پسر زئوس است و با موزها Muse که پیشگویان معبد دَفنی هستند ارتباط نزدیکی دارد.

آپولو خدائی است که چنگ می‌وازد و رقص و آواز در دلوس و زادگاه وی بخشی از مراسم آئینی کیش آپولو را تشکیل می‌دهد.

اساطیر یونان ، نوشته جان پین سنت

نظم، یکی از مهمترین خصوصیات اخلاقی مردان آپولو تایپ

یکی از مهمترین خصوصیات اخلاقی مردان آپولو تایپ نظم و ترتیب این افراد است. این پسر جوان همخانه من، هر روز صبح سر یک ساعت مشخصی بساط صبحانه‌اش را خیلی رسمی روی میز پهن می‌کرد. او چیزی حدود بیست دقیقه به صرف صبحانه اختصاص می‌داد.

این سناریو برای ناهار و شام او نیز صدق می‌کرد. ناهار را درست بین ساعت دوازده ظهر تا یک با حوصله  میل می‌کرد و برای شام نیز تایم مشخصی را اختصاص داده بود. در حین غذا خوردن زیاد تلفن دستش نمیگرفت و سعی میکرد از منظره روبروی میز ناهار خوری که یک فضای باز با آسمان آبی و درختان تنومند است لذت ببرد.

 این نظم و ترتیب او برای من حسابی جالب و آموزده بود. غذا خورن برای من ساعت مشخصی نداشت. من یک روز را به صبح، ظهر و شب تقسیم کرده بود. صبحانه را گاهی حوالی ساعت یازده میل میکردم گاهی ساعت هشت صبح. ناهار را گاهی ساعت دو میل میکردم و گاهی ساعت شش و یا هفت و شام را هم حذف کرده بودم!

ترتیب

من عادت داشتم وعده‌های غذایی را روی کاناپه مقابل تلویزیون میل کنم. به جز وعده صبحانه که میل داشم روبروی پنجره بنشینم و همزمان از تماشای منظره بیرون نیز لذت ببرم. به این ترتیب بشقاب غذا روی زانو می‌گذاشتم و در حالی که با موبایلم ور می‌رفتم تند تند لقمه‌ها را قورت می‌دادم و خب مسلما چیزی از غذا نمی‌فهمیدم.

همخانه محترم من اما خیلی شیک و با وقار بساط غذا را روی میز غذاخوری می‌چید و با طمأنینه، سر ساعاتی مشخص در روز، از وعده غذای خودش لذت می‌برد. خب تا اینجای کار من حسابی کیف کرده بودم و یواش یواش مدلم را داشتم تغییر می‌دادم! اکنون که یکماه از رفتن او از خانه من می‌گذرد من مشکل ور رفتن با تلفن به هنگام صرف غذا را حل کرده‌ام و تلاش می‌کنم وعده‌های غذایی را بطور شیک و مجلسی روی میز غذا میل کنم نه روی کاناپه مقابل تلویزیون.

عدم علاقه به آشپزی

یکی از خصوصیات اخلاقی و رفتاری برخی مردان خصوصا” مردان هرمس تایپ علاقه وافر به آشپزی است. مردان آپولو تایپ اما اصلا علاقه ای به هنر آشپزی ندارند. در زنان آفرودیت، هرا و دیمیتر تایپ نیز علاقه به آشپزی جزو خصوصیات اخلاقی بارز آنان است. این پسر جوان همخانه من، برعکس من از آشپزی فراری بود. او هر بار کلی غذاهای کنسروی خریداری می‌کرد و در هر وعده غذایی یکی از آنها را میل میفرمود!

او گاهی یک مشت پاستا را توی آبجوش می‌ریخت و سر میز می‌آورد. نهایتا” برای مزه دار کردن پاستا شیشه سس پستو را کنار دستش می‌گذاشت و کمی از سس را روی پاستا می‌مالید و می‌خورد. مثل وقتی که پنیر و مربا را روی نان تست شده می‌مالیم و می‌خورریم. مرد آپولو تایپ از خوردن غذاهای خانگی من ایرانی اما حسابی لذّت می‌برد. او از اینکه من اینقدر عاشق آشپزی و شیرینی پزی بودم گاهی به وجد می‌آمد. اغلب وقتی در آشپزخانه شیرینی درست می‌کردم او به بهانه پر کردن بطری آب به اشپزخانه می‌آمد و کلی از بوی خوب شیرینی درون فر تعریف و تمجید می‌کرد.

من هم که با اخلاق شیرازی-ایرانی که دارم هرچه درست می‌کردم با او تقسیم می‌کردم. بخشندگی جزو خصوصیات اخلاقی ایرانیان است. در حالی که در اروپا مردم زیاد تمایلی به بخشندگی از جنس بخشندگی ما ایرانیان ندارند.

پاکیزگی

یکی دیگر از خصوصیات اخلاقی بارز مردان آپولو تایپ تمیزی آنهاست. من تاکنون بیش از ده همخانه با فرهنگهای مختلف داشته ام. به جرأت میتوانم بگویم این پسر از تمامی آنها تمیزتر بود. در واقع به دلیل حس کمالگرایی که در این مردان وجود دارد، آنها سعی می‌کنند از همه نظر بهترین باشند. لذا در مقوله تمیزی هم اغلب سعی دارند جای شکوه و گلایه ای باقی نگذارند.  او خیلی با دقت سرویس بهداشتی را پس از هربار استفاده تمیز می‌کرد. مرتب دوش می‌گرفت و ده هفته‌ای یکبار لباسهایش را می‌شست. شستن لباسها علاوه بر نشان دادن تمیزی او نظم و دقت نظر او را نیز عیان می‌کرد.

عکس زیر  نظم و حساسیت او در چیدمان لباسها روی رخت خشک کن را نشان می‌دهد. بعدترها او به من گفت که بر اساس یک فرمول دقیق لباسها را روی سیم رخت خشک کن پهن میکند. بدین ترتیب که او برای زیرپوشهای معمولی تنها از یک سیم استفاده میکند. برای لباسهایی با اهمیت بیشتر از دو سیم ، و برای لباسهای گران و مهمتر از سه سیم استفاده می‌کند.( منظورم از سیم، همان میله‌های نازک روی رخت خشک کن است.) هرگز فکر نمیکردم که  نحوه پهن کردن لباس روی رخت خشک کن فلزی بتواند به شناخت تیپ شخصیتی افراد کمک کند! بله!

برعکس من خیلی بی حوصله تمامی لباسها را روی هم می‌ریختم و نهایتا” بعد از یک روز لباسهای زیرین را به رو منتقل میکردم که خشک شوند!

خصوصیات اخلاقی مردان آپولو تایپ
نظم و ترتیب و پاکیزگی از جمله خصوصیات اخلاقی مردان آپولو تایپ است.

خشکی عواطف، یکی از خصوصیات اخلاقی متدوال مردان آپولو تایپ

یکی از خصوصیات بارز افراد زئوس و آپولو تایپ خشکی عواطف است. این افرد با حوزه احساسات به کلی قطع ارتباط کرده‌اند و تمامی انرژی خود را صرف بیزنس و دستاوردهای مالی و شغلی می‌کنند. مردان آپولو تایپ با اینکه اهل ازدواج و تشکیل خانواده هستند اما تحمل آنها برای زنان کمی سخت است. از آنجایی که این مردان احساسات را ضعف تلقی می‌کنند به هیچ عنوان دوست ندارند به آن حوزه ورود کنند. برای مردان آپولو تایپ منطق حرف اول را می‌زند.

پسر جوان همخانه من نیز هیچگونه ارتباط احساسی با زنان نداشت و ترجیح می‌داد روی شغل جدیدش تمرکز کند. یکبار پس از اینکه کت و شلواری که برای عروسی دوستش خریده بود را به من نشان داد به او گفتم انشالله در مراسم عروسی دوستت با یک دختر زیبا آشنا خواهی شد. خندید و گفت نه! فعلا” برای آن برنامه‌ای ندارم! بله! مردان آپولو تایپ برای ازدواج نیز برنامه‌ریزی دقیق و مدونی دارند و طبق آن پیش می‌روند. بر عکس دیگران مردان که ازدواج برای آنان “هرچه پیش آید خوش آید” است!

عدم حسِ حمایتگری

برعکس افراد آرس و هرمس تایپ که هر وقت صدایشان کنی از راه می‌رسند و برای آدم جانفشانی می‌کنند، افراد آپولو تایپ علاقه‌ای به فردین بازی ندارند و ترجیح می‌دهند برای دیگران قدمی بر ندارند. البته در این میان موارد استصنائی نیز یافت می‌شود. همخانه من با وجود بخشندگی و الطاف ایرانی من هرگز از روی مرام و معرفت قدمی در دنیای همخانگی برای من بر نداشت.

یکبار از او پرسیدم که از فلان مسیر می‌گذری آیا فلان سوپر مارکت در ان محله وجود دارد؟ پاسخ داد بله چطور؟ گفتم می‌خواستم ازت خواهش کنم دفعه بعد برای من یک شل آب معدنی بخری(او ماشین داشت و من نداشتم.) پاسخ داد باشه . اما هرگز اینکار را انجام نداد.

یک نمونه دیگر اینکه وقتی پارتنر بخاطر خراب شدن قطار نگران من شده بود و برای بازگشت من به خانه تاکسی گرفت، فردای آن روز پسر جوان از شنیدن ماجرا متعجب شده بود و می‌گفت من باشم برایم اهمیت ندارد که دوست دخترم با قطار برود خانه یا با تاکسی. دوست دختر من باید خودش از پس خودش بربیاید! عجب! این بی تفاوتی فقط از یک مرد آپولو تایپ بر می‌آید.

سرکوب مردان و زنان آرس تایپ

یکی از خصوصیات اخلاقی همه ما سرکوب خصوصیت اخلاقی افرادی است که تایپ شخصیتی متفاوتی نسبت به ما دارند. سایه این پسر جوان مردان آرس تایپ بود. او به انحاء مختلف مردان آرسی که در همسایگی ما زندگی می‌کردند را به سخره می‌گرفت و هر بار بحثی را پیش می‌کشید و به آنها می‌خندید.

افراد آپولو تایپ خدای کلمه هستند. انها کلمات را با دقت نظر زیادی انتخاب می‌کنند و هرگز از فحاشی نمی‌کنند. این مرد جوان نیز هرگز از کلمات زشت استفاده نمی‌کرد. برای همین او مرتب نحوه حرف زدن، و لحن بیان مردان آرسی را مسخره می‌کرد! او معتقد بود که برادران کوچک او از شخص او الگو برداری می‌کنند لذا مهم است که طوری رفتار کند که الگوی خوبی برای برادرانش باشد.

قانون مداری یکی از بهترین خصوصیات اخلاقی مردان آپولو تایپ

بر همه آشکار است که در اروپا خصوصا” فرانسه جوانان از کانابیس استفاده می‌کنند. این موضوع بسیار رایج است و کسی از اینکه جوانی را در حال کانابیس کشیدن ببیند شوکه نمی‌شود. از آنجایی که این پسر تیپ شخصیتی آپولو داشت معتقد بود این جوانان از قانون تخطی می‌کنند و باید  مجازات شوند. او حتی برای یکبار هم لب به سیگار و یا کانابیس نزده بود. قانونمداری از خصوصیات اخلاقی بسیار مشهود مردان آپولو تایپ است. در تمام مدتی که در اتاق کوچک خود در خانه کار می‌کرد یکساعت از ساعت کاری معمولش کم نگذاشت. خیلی دقیق و منظم درست بر اساس ساعت کاری شرکتشان هر روز صبح به موقع از خواب برمی‌خاست و سر یک ساعت مشخص روزی کاری اش را به اتمام می‌رساند.

این حس قانونمداری در مردان آپولو تایپ بسیار قابل ستایش است. من فکر میکنم ابرخی خصوصیات اخلاقی مردان آپولو تایپ اگر همه گیر شود نیم بیشتری از جرایم از بین خواهد رفت.

رسمی بودن، یکی از خصوصیات اخلاقی فراگیر در مردان آپولو تایپ

خصوصیت اخلاقی دیگر مردان آپولو تایپ رسمی بودن آنان است. آنان اغلب کت و شلوار رسمی به تن می‌کنند. این مردان بطور مرتب صورت خود را شیو می‌کنند و آراسته به نظر می‌آیند. مرد جوان همخانه من نیز با وجود اینکه می‌توانست مثل خیلی از مردان، با شلوار جین و تی شرت به محل کارش برود اما در تمام مدتی که به دفتر کارش می‌رفت کت و شلوار رسمی به تن می‌کرد. این در حالی است که پوشیدن کت وشلوار و کراوات روزانه برای بسیاری از مردان کاری خسته کننده است.

هفته اول قرنطینه، به من گفت نمی‌تواند زیاد حس کار به خودش بگیرد و تمرکز کند چون در حین کار در خانه کت و شلوار به تن ندارد!

این مردان عاشق میهمانی‌های رسمی هستند. و از اینکه مرتب راجع به تجربیات سفرهای کاری خود سخن بگویند لذت می‌برند.

عدم اعتماد به دیگران، یکی از بدترین خصوصیات اخلاقی مردان آپولو

یکی دیگر از خصوصیات اخلاقی مردان آپولو تایپ نداشتن رفقای صمیمی است. برعکس پسران هرمس و آرس تایپ که به مردان رفیق باز معروف هستند. مردان آپولو تایپ به کسی اعتماد نمی‌کنند. یا بهتر است بگوئیم این مردان خیلی سخت به کسی اعتماد می‌کنند و با او وارد فاز رابطه صمیمی می‌شوند. آنها به همه چیز و همه کس با دیده شک نگاه می‌کنند. این پسر جوان روزی به من گفت مردانی که من با آنها ارتباط دارم دوستان من نیستند بلکه رقبای من هستند! این نوع نگاه به روابط تنها از یک مرد آپولو تایپ بر می‌آید.

مردانی که من با آنها ارتباط دارم دوستان من نیستند بلکه رقبای من هستند!

پسر جوان همخانه

پسر مورد علاقه پدر

این پسران به دلیل نظم و دقت نظر و قانونمندی که دارند در دوران کودکی زیاد برای والدین دردسرساز نیستند. آنها به خوبی درس و تکالیفشان را انجام می‌دهند. این مردان منظم اهداق و برنامه آتی خود را به خوبی می‌دانند و زندگی را همچون سفری می‌بینند که باید از نقطه آ به نقطه بی آن برسند. بر عکس برخی زنان و یا مردان دیگر که زیاد اهل برنامه ریزی و چیدن استراتژی نیستند و دوست دارند خودشان را به اتفاقات و حوادث بسپارند.

در ابتدای متن گفتیم که آپولو ارتباط نزدیکی با پیشگویان معبد دفنی داشت. از همین رو پیش‌بینی آینده و آمادگی برای اتفاقات احتملی آینده یکی از خصوصیات اخلاقی این تیپ مردان است. اغلب رئسای شرکتهای بزرگ از همین خصوصیات اخلاقی برخوردار هستند. ویژگیهایی که کشتی شرکت را در کوران حوادث به سلامت به مقصد می‌رساند.

توجه!

خصوصیات اخلاقی که ذکر آن رفت از جمله خصوصیاتی است که من به عنوان نمونه قید کردم. لازم به ذکر است که ممکن است برخ افراد آپولو تایپ موفق به متعادل سازی انرژی درونی خود بشوند و برخی از این ویژگیها را بگونه دیگری زندگی کنند. لذا اگر تضادی در این نوشته با آنچه شما در مردان آپولو تایپ اطرافان می‌بینید نگران و یا شاکی نشوید!

عکس اول از سایت unsplash

نظرات شما خواننده محترم برای نویسنده این متن بسیار با اهمیت است. با طرح سوالات و نظرات احتمالی خود در خصوص این نوشته مرا در بهبود تولید محتوا یاری کنید.

با مهر

3 thoughts on “همخانه آپولو تایپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *