بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد هستی کشاورز کاملا محفوظ می باشد

تعبیر خواب خانه

تعبیر خواب خانه

خانه از مفاهیمی است که در ادبیات، افسانه‌ها و همینطور در خواب‌ها نقش پررنگی دارد. ضرب المثلی رایج در زبان فارسی می‌گوید: طرف بالاخانه‌اش را اجاره داده! این ضرب المثل به کم عقلی و دیوانگی فرد مورد نظر اشاره دارد. چرا که اصطلاحاً بالاخانه جایی است که به تفکر و اندیشه و تدبیر مربوط است و کسی که فاقد بالاخانه باشد اصطلاحاً فاقد عقل و منطق است. خانه در خواب جزو نمادهای پرتکرار محسوب می‌شود. خانه در خواب می‌تواند شامل طبقات بالا، زیرزمین، حیاط و یا حتی باغچه خانه باشد. هر کدام از این بخش‌های خانه حاوی معنی خاصی است. در این مقاله نیز همچون مقاله تعبیر خواب ماهی به روش درست تعبیر خواب اشاره شده است. من هستی کشاورز از شما دعوت می‌کنم برای درک تصویر خانه در خواب، با من همراه باشید و از اطلاعات مفید این مقاله بهره ببرید.

 

نماد خانه در خواب چیست؟

نماد خانه در خواب کل وضعیت زندگی شما را نشان می‌دهد. آنها نکاتی در مورد خانه درونی شما می‌گویند. به روایتی وضعیت روحی روانی درون شما را به تصویر می‌کشند. وضعیت روانی درونی شما چیزی است که بر تمامی وجوه زندگی شما تأثیر می‌گذارد. اینکه چگونه با زندگی روبرو می‌شوید، چگونه با دیگران ارتباط برقرار می‌کنید و چه باوری نسبت به خود دارید و با خودتان چطور ارتباط برقرار می‌کنید. خانه در خواب همچنین می‌تواند نکته خاصی را در مورد نگرش آگاهانه شما نسبت به زندگی نشان دهند. خانه اغلب به ما نشان می‌دهد که کجا نگرش آگاهانه و محدود ما را ناکام می‌گذارد. اگر خانه‌ها در خواب نماد کل وضعیت روانی زندگی ما هستند، پس می‌توانیم به اتاق‌ها و طبقات خانه به عنوان جنبه‌ها و سطوح مختلف روان آگاه و یا ناخودآگاه خود نگاه کنیم.

هر زمان که خواب در مورد اتاق خاصی در خانه است، از خود بپرسید: این اتاق برای من چه معنایی دارد؟ من در این اتاق چه کار می‌کنم؟ این اتاق در چه وضعیتی است؟ یونگ در یکی از سمینارها در خصوص خواب خانه می‌گوید: "شما در اتاق زیر شیروانی با شخصی که در بخش سردابه هستید متفاوت هستید." به عبارتی اگر خودتان را در زیر شیروانی خانه ببینید این خواب پیام متفاوتی نسبت به دیدن خود در بخش سردابه دارد. به عنوان مثال، دیدن آشپزخانه در خواب در ارتباط با آشپزی است و می‌تواند استعاره از مکانی درونی برای دگرگونی باشد. دیدن حمام خانه، نمادی از فرآیند حذف روانی، یا حتی ابراز وجود است. حیاط جلو خانه می‌تواند تصویری برای چهره عمومی شما باشد. حیاط پشتی خانه، نماد چیزی خصوصی‌تر و شخصی‌تر، یا چیزی ناخودآگاه است که در پس زمینه روان شما وجود دارد.

تعبیر خواب خانه از نظر یونگ

پرداختن به تعبیر خواب‌های واقعی به شما کمک می‌کند که در تعبیر خواب‌های خود سردرگم نشوید و بدانید چطور سرنخ‌ها را بیابید و به یکدیگر ربط دهید. در اینجا پرفسور یونگ خوابی می‌بیند که به بهترین نحو می‌تواند به سؤال تعبیر خواب خانه از نظر یونگ پاسخ دهد. خواب را با دقت بخوانید و روند تجزیه و تحلیل را تماشا کنید."من در خانه‌ای ناشناس بودم که دو طبقه بود. "خانه من" بود. خودم را در طبقه بالایی دیدم، جایی که نوعی سالن وجود داشت که با لوازم قدیمی به سبک روکوکو مبله شده بود. روی دیوارها تعدادی تابلوی گران‌بهای قدیمی آویزان شده بود. تعجب کردم که اینجا باید خانه من باشد و فکر کردم "بد نیست". اما بعد به ذهنم رسید که نمی‌دانستم طبقه پایین چه شکلی است. با پایین آمدن از پله‌ها به طبقه همکف رسیدم. آنجا همه چیز خیلی قدیمی‌تر بود.

متوجه شدم که این قسمت از خانه باید متعلق به قرن پانزدهم یا شانزدهم باشد. اثاثیه آن قرون وسطایی بود و کف آن از آجر قرمز بود. همه جا تاریک بود. از اتاقی به اتاق دیگر رفتم و به این فکر کردم که "اکنون باید تمام خانه را کشف کنم." به در سنگینی رسیدم. آن را باز کردم. فراتر از آن، من یک پلکان سنگی را کشف کردم که به یک سرداب منتهی می‌شد. دوباره پایین آمدم، خودم را در یک اتاق طاق دار زیبا دیدم که بسیار قدیمی به نظر می‌رسید. با بررسی دیوارها، لایه‌هایی از آجر را در میان بلوک‌های سنگی معمولی و تراشه‌های آجر در ملات کشف کردم. فوراً متوجه شدم که دانستم که قدمت دیوارها به زمان رومیان می‌رسد. بسیار کنجکاو علاقه‌مند شده بودم. با دقت بیشتری به زمین نگاه کردم. از تخته سنگ ساخته شده بود. در یکی از سنگ‌ها حلقه‌ای کشف کردم.

آن را کشیدم، تخته سنگی بلند شد. پلکانی از پله‌های سنگی باریک را دیدم که به اعماق پایین می‌رفت. پله‌ها را پایین آمدم و وارد غار کم ارتفاعی شدم که در دل سنگ تراشیده شده بود. گرد و غبار غلیظی روی زمین نشسته بود و در میان گرد و خاک استخوان‌ها و سفال‌های شکسته مانند بقایای فرهنگی بدوی پراکنده شده بود. من دو جمجمه انسان را کشف کردم که به وضوح بسیار قدیمی و نیمه متلاشی شده بودند. بعد بیدار شدم. برای یونگ، خانه تصویری از روان او بود. در ابتدای رؤیا او در طبقه اول، در سالن است که برای او نشان دهنده هوشیاری طبیعی است. طبقات باقی مانده نشان دهنده سطوح مختلف آگاهی هستند. غار نمایانگر ابتدایی‌ترین سطح آگاهی انسان بدوی است که هنوز در ناخودآگاه ما مدفون است. یونگ پس از این تحلیل به ایده خود در مورد "ناخودآگاه جمعی" امیدوارتر شد.

 

تعبیر خواب خانه خوب است یا بد

گفتیم که از نظر یونگ خواب (رؤیای) خانه نوعی نمودار ساختاری روان انسان را تشکیل می‌داد. در این خواب (رؤیا) شاهد ساختاری با ماهیت کاملاً غیرشخصی در زیربنای روان انسان هستیم. این خواب (رؤیا) برای یونگ به یک تصویر راهنما تبدیل شد. این خواب (رؤیا) اولین تصور یونگ از یک جمع پیشینی (کهن الگوی جمعی) در زیر روان شخصی (کهن الگوی شخصی) بود. احتمالاً سؤال تعبیر خواب خانه خوب است یا بد برای شما نیز پیش آمده باشد. خانه معمولاً سطح آگاهی بیننده خواب را نشان می‌دهد. آگاهی انسان محدود است و نیاز به توسعه دارد. اگر در خواب در حال کشف طبقات مختلف هستید تعبیر آن می‌تواند دعوت به توسعه آگاهی باشد. فراموش نکنید که هوشیاری بشر در طی قرن‌های متوالی به وضعیت کنونی خود رسیده که هنوز هم همچون یک نهال کوچک ضعیف است. در ادامه برایتان توضیح می‌دهم که چطور موفق به درک بیشتر خواب خانه شوید.

 

وجه روشن و شفادهنده خانه در خواب

آیا در خانه گنج‌های قدیمی را پیدا می‌کنید یا از چیزهایی که دیگر در زندگی شما ضروری نیست خلاص می‌شوید؟ وجه روشن و شفادهنده خانه در خواب حضور آگاهانه است. اگر در بالای خانه حضور دارید این تصویر نشان دهنده وضعیت آگاهی فعلی شماست. آگاهی یعنی آنچه هم اکنون توجه شما را به خودش جذب کرده و شما به آن آگاهی دارید. فراتر از دنیای کوچک آگاهی جهان عظیم ناخودآگاه است که انسان کم و بیش از آن بی‌خبر است و آن را به فراموشی سپرده است. اگر در خواب به طبقات پایینی خانه می‌روید یعنی در آستانه کشف یک لایه آگاهی بیشتر هستید. رفتن به زیرزمین خانه در خواب یعنی قدم گذاشتن به جهانی ناشناخته در سطح روان. انسان برای تکامل نیز دارد به سطوح مختلف آگاهی دست یابد. ماندن در طبقه بالای خانه به نشانه توقف و رکود در وضعیت آگاهانه فعلی است.

دختر میانسالی خواب دید: "در خانه‌ای هستم که می‌دانم متعلق به من است اما تاکنون آن را ندیده بودم. این خانه اتاق‌های زیادی دارد. من یکی یکی به اتاق‌ها قدم می‌گذارم و آنها را تماشا می‌کنم. " در ابتدا او فکر می‌کرد که این خواب به او می‌گوید که باید به خانه پدری‌اش بازگردد و با آنها زندگی کند. در حالی که با تجزیه و تحلیل خواب متوجه شد که با توجه به سن او که در نیمه دوم عمر است این خواب در واقع امکان جدیدی برای کشف ناخودآگاه را به او نمایان کرده است. دختر جوان از اینکه این خواب از او دعوت کرده بود که به سطح جدیدی از آگاهی دست یابد بسیار خرسند بود. در هنگام دیدن خواب خانه نگاهتان را از ظاهر و مال و املاک دنیوی به درون و عمق روان بچرخانید. آنچه اهمیت دارد گسترش آگاهی است.

 

وجه تاریک و هشدار دهنده خانه در خواب

طبقات مختلف خانه می‌تواند نمادی از نگرش آگاهانه در مقابل ناخودآگاه باشد. برای عبارتی، نیروهای ناخودآگاه در قالب تصویر زیرزمین خود را نشان می‌دهند. مانند خوابی که خانمی اخیراً دیده است. او می‌گوید: "خواب زنی ناخوشایند را دیدم (کسی که می‌شناختم، اما دوستش نداشتم) در زیرزمین خانه من زندگی می‌کرد. من از این موضوع خوشحال نبودم." وجه تاریک و هشدار دهنده خانه در خواب به حضور نیروهای منفی (از نظر بیننده خواب) در سطح ناخودآگاه روان اشاره دارد. بیننده خواب پی برد که چگونه ویژگی‌های زن ناخوشایند تبدیل به ویژگی‌های سرکوب شده خودش شده است. به روایتی چه چیزی در وی وجود دارد که به خصوصیات ناخوشایند آن زن شباهت دارد. تصویر زندگی در زیرزمین، نشان دهنده ناخودآگاه و ساختار شخصیتی فرد است. درنهایت، می‌توان با کشف اتاق‌های جدید یا ناشناخته در خانه، پتانسیل شفابخش جدیدی را در زندگی به وجود آورد.

 

تعابیر شناخته شده خانه در خواب

از جمله تعابیر شناخته شده خانه در خواب می‌توان به تعبیر خواب خانه‌ای که یونگ در خواب دید اشاره کرد. این تعبیر خواب را در همین مقاله در بخش تعبیر خواب خانه از نظر یونگ بررسی کردیم. تعابیری دیگری نیز در اینترنت موجود است که متأسفانه هیچگونه سندیت و اعتباری ندارد. خوانندگان محترم عنایت بفرمایند که تعبیر روان‌شناختی خواب به افراد کمک می‌کند بتوانند از رهگذر خواب‌ها پیام ناخودآگاهشان را دریافت کنند. ناخودآگاه که من مایلم با اندکی احتیاط آن را روح بنامم منبع عواملی است که برای رشد سالم و تکامل انسان ضروری است. بر همین اساس تعابیر بی‌پایه و اساس که بطور دلبخواهی ارائه می‌شوند می‌تواند موجب گمراهی افراد گردد و آنها را از ذات اصیلشان دور سازد. روش که هم اکنون مورد تأیید روانشناسان تحلیلی است روش تعبیر خواب پرفسور یونگ می‌باشد. خبر خوب اینکه این روش قابل یادگیری است.

 

تعبیر خواب خانه از نظر قرآن

آل عمران:96 إِنَّ أَوَّلَ بَیْتٍ وُضِعَ لِلنَّاسِ لَلَّذِی بِبَکَّةَ مُبَارَکًا وَهُدًى لِّلْعَالَـمِینَ "بی‌گمان نخستین خانه‌ای که برای مردم قرار داده شده، همان است که در مکه قرار دارد. [که] خیر افزا و هدایتگری برای جهانیان است."مناسک حج عصارة نمادین و علامات مسیر توحیدی ابراهیم پیامبر بزرگ است که در قالب مناسک حج متبلور شده است. کعبه که گویا از زمان آدم بنا شده بود، اولین خانه مشاعی است که تعلق به «مردم» دارد. ما آن را خانه خدا می‌نامیم، اما خدا آن را خانه مردم نامیده است! این آیه از هدایتگر بودن این خانه برای بشریت و جهانیان حکایت می‌کند. عنکبوت:41 مَثَلُ الَّذِینَ اتَّخَذُوا مِن دُونِ اللَّهِ أَوْلِیَاءَ کَمَثَلِ الْعَنکَبُوتِ اتَّخَذَتْ بَیْتًا وَإِنَّ أَوْهَنَ الْبُیُوتِ لَبَیْتُ الْعَنکَبُوتِ لَوْ کَانُوا یَعْلَمُونَ مَثَل کسانی که به غیر خدا اولیایی [=تکیه‌گاه‌هایی] در دنیا می‌گیرند، همچون مثل عنکبوت است که [برای خود] خانه‌ای ساخت و بی‌تردید سُست‌ترین خانه‌ها، خانه عنکبوت است، اگر به راستی می‌دانستند.

برای پی بردن به تعبیر خواب خانه از نظر قرآن باید به آیات قرآن رجوع کرد. تعبیر خانه بطور مستقیم در قرآن ذکر نشده است. ما صرفا از طریق بررسی نمادشناسی خانه در قرآن می‌توانیم به مفهوم نمادین خانه در قرآن پی ببریم. کلمه خانه بیش از پنجاه بار در قرآن قید شده است. از جمله در آیات 25 سوره احقاف، 34 سوره زخرف،28 سوره فصلت. کلمه خانه در عین حال که برای شرح و توصیف برکت و ارزشمندی خانه کعبه که هدایتگر جهانیان است استفاده شده برای ذکر بی‌اعتباری و سستی خانه عنکبوت نیز بکار رفته است. از همین روی می‌توان دریافت که خانه از نظر قرآن می‌تواند چنان عظمتی داشته باشد که همچون خانه خدا نور هدایت را در دل مردم روشن کند و یا می‌تواند آنقدر موقتی و بی‌ریشه و اساس باشد که همچون خانه عنکبوت با وزش بادی ملایم ویران گردد.

 

تعبیر خواب خانه در انجیل

تعبیر خواب خانه در انجیل شبیه نمادشناسی خانه در قرآن کریم است. خانه نشان دهنده وضعیت معنوی فرد است. انجیل متی: «بنابراین هر که این سخنان مرا بشنود و به آن عمل کند، مانند مرد حکیمی است که خانه خود را بر صخره بنا کرده است. باران بارید، نهرها برخاست و بادها وزیدند و بر آن خانه کوبیدند. اما سقوط نکرد، زیرا پایه‌اش بر صخره بود. اما هر که این سخنان من را می‌شنود و آنها را عملی نمی‌کند، مانند مرد احمقی است که خانه خود را بر شن بنا کرده است. باران بارید، نهرها برخاستند و بادها وزیدند و بر آن خانه کوبیدند و با ریزش شدیدی فرود آمد.» اگر فرد پایه‌های اعتقادی و ایمانی خود را بر آموزه‌های خداوند قرار دهد خانه دل او در طوفان‌ها و ناملایمات دنیوی هرگز نلغزد. برعکس کسانی که پایه‌های ایمانی خود را بر امور سست بنا می‌کنند.

 

تعبیر خواب خانه ابن سیرین

آنچه در پی می‌آید تعبیر خوابی است که با عنوان تعبیر خواب خانه ابن سیرین بین مردم پخش شده است. بارها تأکید کرده‌ام که طبق تحقیقات اهل فن، محمد ابن سیرین اصلاً خواب‌گزار نبوده است. طبیعتاً مطالبی که به ایشان ربط داده می‌شود هیچ‌کدام ارزش بذل توجه ندارد. تعبیر خواب خانه خانه مفرد درخواب زن است. اگر بیند خانه را یا ستون‌های خانه را از جای برداشت، دلیل که زنی خواهد، با مروت و کرم و مونتش برگیرد و باشد که زنش آبستن شود. اگر بیند در خانه نو درون شد، دلیل که زنی خواهد و توانگر شود. اگر بیند که خانه مفرد به کنج اندوه بود و ندانست که خانه از کیست، دلیل که از دنیا رحلت کند. اگر بیند در خانه گریخته بود و در خانه او قفل نکرده بود و آن خانه به خانه دیگر پیوسته بود، دلیل که از غم و اندوه رسته گردد.

 

تعبیر خواب خانه حضرت یوسف

در آیات سوره مبارکه یوسف به قدرت و توانمندی حضرت یوسف بر تعبیر درست خواب صحه گذارده شده است. عزیز مصر خوابی می‌بیند که او را آشفته می‌کند. وی برای یافتن تعبیر خوابش از همگان مدد می‌طلبد. یکی از خادمان قصر به یاد می‌آورد که جوانی در زندان بود که با خردمندی و بینشی که داشت به تعبیر خواب تسلط داشت. لذا در پی حضرت یوسف به زندان می‌روند و از وی کمک می‌خواهند. حضرت نیز با سخاوتمندی خواب فرعون را به درستی تعبیر می‌کند. به جز همین یک خواب که در قرآن بطور دقیق قید شده تعبیر دیگری در قرآن از ایشان ذکر نشده ست. به همین اساس ما معتقدیم به جز قرآن که کتاب مقدس و مورد اعتماد همه ما مسلمانان است مطالب دیگری که با نام تعبیر خواب خانه به حضرت یوسف (ع) ربط داده می‌شود مورد تردید است.

 

نتیجه‌گیری

یک خانه را در خواب را می‌توان به عنوان نمادی از پارادایم (الگو) فعلی زندگی در نظر گرفت. پارادایم مجموعه‌ای از ادراکات، افکار، احساسات و باورهایی است که از طریق آنها زندگی را تجربه می‌کنید. هر ساختار روانی همیشه شامل الگوهای ناخودآگاه ادراکی و رفتاری نیز می‌شود. مانند الگوهایی که از والدین و فرهنگ خود به ارث برده‌ایم و همچنین الگوهایی را که از ساختار کهن الگوی زیرین روان انسان به ارث برده‌ایم (کهن الگوی جمعی). نگرش ما نیز مانند کفش فرسوده می‌شود و نیاز به بازنگری دارد. با این حال، تعداد کمی از مردم این موضوع را در مورد خود صادق می‌دانند. ما در زندگی خود با مشکلاتی مواجه می‌شویم و به جای اینکه خودمان را زیر سؤال ببریم، مسائل بیرونی را سرزنش می‌کنیم. خانه در خواب می‌گوید که زمان آن رسیده است که جهان‌بینی خود را دوباره ارزیابی کنیم.
 

نظرات

فاطمه
۰۰
پاسخسلام. خواب دیدم که دامادمان به خانه مادرم آمده و می گوید یک پنجم از خانه فعلیتان را بفروشید و با پولش یکی از واحدهای ما را بخرید. من و برادرم رفتیم تا واحدهای مذکور را ببینیم. این خانه روبروی خانه فعلی مادرم بود. از پله ها رفتیم بالا و وارد خانه شدیم. خانه ده تا اتاق داشت که همگی با انواع وسایل لوکس، تزیین و تجهیز شده بودند. هر چند چیدمان خیلی مرتب نبود. من در حالی که تک تک اتاقها را تماشا میکردم و محو زیبایی خانه بودم برگشتم و پشت سرم را نگاه کردم. برادرم دیگر نبود. یکی از درها را که باز کردم، انگار به محوطه ای باز میشد که پر از درخت بود و صدای آب می آمد. برگشتم و دوباره در دیگری را باز کردم و با همان صحنه مواجه شدم. در دلم گفتم: اینجا خود بهشته. می خواستم از خانه بیرون بروم. دیدم راه را بلد نیستم در حالیکه خانه خیلی بزرگ و پیچیده نبود. ناگهان شخصی را داخل خانه دیدم و از او خواستم راه خروج را نشانم دهد و او مرا به بیرون از خانه راهنمایی کرد و من از خانه خارج شدم.
شهره
۰۰
پاسخسلام.
چند وقت هست من مرتب خواب خانه میبینم ولی به شکل‌های مختلف.طبقات نداره.یه ساختمان که همکف هست.یک شب خانه خیلییی بزرگ تمیز و روشن و پر نور هست.شب بعد در خانه ای گنگ بسته.که چیزی را گم کردم و دنبالش میگردم ولی جالبه نمیدونم چه شکلیه.و یک دفعه شخصی که ازش جدا شدم با وسیله هاش توی خونه منه.من با خشم وسیله ها را بیرون میریزم و دنبال گم شده خودم هستم.
فرزانه
۰۰
پاسخسلام. من دو شب گذشته خواب دیدم در حیاط خانه قدیمی پدربزرگم هستم.من سوار دوچرخه بودم .با دوچرخه به سمت دری رفتم که از خانه بیرون بروم ولی در بسته بود .همانطور که سوار دوچرخه بودم برگشتم و به سمت در دیگری که آنسوی حیاط بود رفتم ، ولی وقتی به نزدیکی اون رسیدم اون در هم بسته بود. من از اینکه در خانه گیر افتادم وحشت کردم و با عجله از دوچرخه پیاده شدم و به سرعت از پله ها بالا رفتم و به ایوان خانه رسیدم . در سه طرف ایوان سه تا در بود که مربوط به سه تا اتاق بود. درها بسته بودند . من با ترس شروع کردم به کوبیدن درها. میخواستم از کسی کمک بگیرم و بر ترسم غلبه کنم ولی هیچکس از اتاقها بیرون نیامد. هیچکس آنجا نبود. من چند بار در حین در زدن بابابزرگم را صدا زدم. البته پدربزرگم چندین سال است که فوت کرده.
من از ترس تنهایی و از ترس اینکه نکنه یه موجود ترسناک از توی اتاقها بیرون بیاد با جیغ خودم از خواب بیدار شدم.
من حس میکنم این خواب پیامی برای من داره. اگه ممکنه منو راهنمایی کنید. ممنون
Mona H
۰۰
پاسخسلام هستی عزیز ، وقتت به خیر و نور
من دیشب خواب میدیدم سرم رو گرفتم پایین و هر چقد موهام و دست میزنم و تکون میدم ازش کرم میاد بیرون، پر از کرم کوچیک و بزرگ سفید و تمومی نداشتن هر چقد تکون میدادم بازم بود
Mona H
۰۰
پاسخسلام هستی عزیز ، وقتت به خیر و نور
من دیشب خواب میدیدم سرم رو گرفتم پایین و هر چقد موهام و دست میزنم و تکون میدم ازش کرم میاد بیرون، پر از کرم کوچیک و بزرگ سفید و تمومی نداشتن هر چقد تکون میدادم بازم بود
محمد
۰۰
پاسخ

سلام خانم کشاورز وقت شما بخیر دیشب خواب دیدم توی یه خونه هستم همه‌ی کسانی که اونجا هستن بیماری صرع دارن و تشنج میکنن و من هم توی زندگی بیداری از 2-3 سالگی بیماری صرع دارم و تشنج میکنم. بعدش همه‌ی اونها از یک نفر که اونجا بود و صرع نداشت میخواستن که منو خوب کنه بعدش اون آدم اومد توی اتاقی که من توش بودم گفت سلامتی این دست منه. چهره اش معلوم نبود ولی من فکر کردم که پسر عموی منه (البته توی زندگی بیداری پسر عموی من انسان خوبیه) بعدش من روی تخت خوابیده بودم در حالت خواب و بیداری سمت راست من روی دیوار یه قاب عکس بود به من گفت توی این عکس چی میبینی چون من توی حالت خواب و بیداری بودم چشمام تار میدید گفتم عکس یه انسان بزرگه مثل حضرت موسی. بعدش بهم گفت روی زمین دراز بکش منم دراز کشیدم و به دستم چند تا نمیدونم سنگ بسیار کوچیک بود شبیه لوبیا و عدس و رنگش هم رنگ لوبیا و عدس بود. من گرفتم و گفتم کارمزد من چقدر میشه. تا این جمله رو گفتم بهم گفت فعلأ آماده نیستی و اون سنگهای بسیار کوچیک که شبیه لوبیا و عدس بود رو ازم گرفت و از اون خونه رفت. بعدش من بلند شدم رفتم تو قسمت حال و پذیرایی که 2-3 نفر اونجا بودن در ورودی رو قفل کرده بودن و کنار در بودن که من بیرون نرم. بعدش من روی مبل نشستم یه خانمی که توی آشپزخونه بود ولی تصویرش معلوم نبود. من ازش خواستم که بیاد حدیث قدسی بخونه بعد چند نفر دیگه هم اومدن کنارم و روی صندلی نشستن که اگه خانم اومد به حدیث قدسیش گوش بدن. همونجا از خواب پریدم. تا بیدار شدم متوجه شدم که اون عکس توی قاب عکس ( توی دوران کودکی برنامه کودک میدیدم به نام میتیکمان) اون عکس حاکم بزرگ میتیکمان بود . احساس میکنم به خوابی که توی قسمت دزد نوشتم ربط داره و ادامه اون خوابه

مدیر ارشد
۰۰

سلام 

تعبیر خواب خانه و افرادی که صرع دارند:

حضور افراد با مشکل صرع و اینکه آنها شما را برای شفا انتخاب کرده اند می تواند نمایانگر نوعی آرزو پنهان برای خوب شدن باشد. اینکه شما خود را بیش از دیگران لایق شفا و سلامتی می دانید...

قاب عکس حضرت موسی روی دیوار و سپس میتیکمان اشاره دارد به کهن الگوی پیر خردمند که در این خواب شما نظر بیشتری در خصوص آن ندارم. 

از طرفی شما در عین حال که در حال شفا هستید به دنبال کارمزد خود هستید، و این درخواست به سرعت توسط شفا دهنده رد می شود و شما از پروسه شفا باز می مانید.

به نظر می آید شما به شدت در ذهنتان درگیر مسایل مالی هستید و از طرفی خود را لایق دستیابی به آن نمی دانید. 

پیشنهاد میکنم برای تحلیل و درک بهتر خوابهایتان به یک روان درمانگر حاذق مراجعه بکنید. آنچه من در این وبسایت به مخاطبان ارایه می دهم بیشتر تفاسیر کلی کهن الگویی است و تفاسیر شخصی و موضوعی که صددرصد به زندگی فرد مربوط باشد نیازمند تحلیل شخصیتی بیننده خواب است و از توان من خارج است.

با احترام

دنیا مملکت دوست
۰۱
پاسخسلام من خواب دیدم که با دوستم وارد خانه‌مان شدیم خانه ما یک خیلی خیلی بزرگتر از خانه الانمان است و من در حالی که قسمت‌های مختلف خانه را به دوستم نشان می‌دادم به قسمتی اشاره کردم که قبلاً دفتر کارم بود در قسمت در بالای سالن پذیرایی بود که پلکانی مدور به آنجا ختم می‌شد در قسمتی از سالن نزدیک پلکان جای چند جای چند قفسه کتاب بود که نشان می‌داد قبلاً آنجا کتابخانه بوده است . من به دوستم گفتم که آن بالا محل دفتر کارم بوده است خانه‌مان خیلی خیلی بزرگ بود و فضای آن روشن و زیبا بود.
مدیر ارشد
۰۰

سلام دنیا جان

دیدن خانه در خواب مخصوصا هنگامی که فضای شفاف و روشنی دارد و شما حس خوبی در آن دارید می تواند به معنی حیطه آگاهی شما باشد. بخشهای مختلف خانه به جز زیرزمین می تواند سطح اگاهی شما در نظر گرفته شود. البته که اگر به زیرزمین خانه نیز سرکی بکشید و از محتویات آن نیز باخبر شوید بهتر است، چرا. که زیرزمین خانه در خواب می تواند ناخودآگاه تعبیر شود.

با احترام

نگین مرشدی
۰۰
پاسخسلام وقت بخیر
من خواب دیدم به اولین خانه ای که بعد از ازدواج در ان ساکن بودم برگشتم و ویو فوق العاده زیبایی داشت پر بود از جنگل و کوه و دریا و سرسبزی و به همسرم با خوشحالی میگفتم من میخوام دوباره اینجا زندگی کنم تعبیرش چیه
هستی
۰۰

سلام

به نظر میاد تمایل دارید به ماندن در گوشه امن خود و عدم پیشروی و کشف جهانهای جدید در زندگی خود. کمی کنکاش کنید در وضعیت فعلی و تصمیماتی که میگیرید ببینید کجا تمایل دارید موقعیت را حفظ بکنید و تغییری ایجاد نکنید.

در هرحال زندگی در حال گذار هست و انسان مرتب در حال رشد و عبور از موقعیتهای مختلف زندگی.

با احترام

زهرا معاضدیان
۰۰
پاسخدرود بر شما
من بسیار تمایل دارم که با بررسی خواب های خود به ضمیر نا خود آگاه وارد بشم و آگاهی کسب کنم و فکر میکنم که شما برای من راهنمای خوبی هستین
و ناگفته نمونه ،خوشحال میشم اگه کتابی از استاد یونگ هم در این رابطه به من معرفی کنید
هستی
۰۰

سلام زهرا جان

خوشحالم که مطالب سایت هستی کشاورز در خصوص تعبیر خواب برای شما مفید بوده، و خوشحالم که مرا بعنوان راهنما انتخاب کرده اید، اگر لایق باشم،

پیشنهاد میکنم پیج اینستاگرام مرا دنبال بکنید. آنجا مطالب فراوانی هر روز منتشر می شود.

با ااحترام

N
۰۰
پاسخسلام،
من دنبال تعبیر خواب قصر میگشتم ولی تو جستجو قصر نیومد به خاطر همین اینجا مینویسم .
خواب دیدم ظاهرم مثل دوره کودکیمه . وارد یه قصر سفید شدم که از جنس مرمر بود از پله ها بالا رفتم وسط راه متوجه شدم یه قسمت از پله های جلوم تاریک و ترسناکن . داشتم با خودم میگفتم نه من میترسم من نمیتونم از پله ها برم بالا اونجا خیلی ترسناکه و ... تا اینکه یه خانوم کنارم ظاهر شد که تو دستش قرآن و تور سفید داشت دستمو گرفت و گفت بسم الله الرحمن الرحیم و بعد دیدم اون قسمت از پله ها سفید شده و یه پسر بچه با یه هودی طوسی که کلاهشو کشیده سرش وایساده و منتظر منه اون خانوم بعد اینکه بسم الله گفت دست منو گذاشت تو دست اون پسر‌بچه و ما دوتا کنار هم رو پله ها ایستادیم و من پله های بالاترو دیدم و دیدم که قراره من و اون پسر اون پله هارو باهم بالا بریم .
هستی
۰۱

نادین عزیز سلام

تعبیر دیدن خانه یا قصر در خواب به عناصر مختلفی بستگی داره. در خواب شما علاوه بر قصرنمادهای مهم دیگری مثل کتاب قرآن، پله، نور، تاریکی و پسربچه نیز وجود داره که همگی نیازمند تحلیل و تعبیر هستن.

 دوران کودکی در خواب نشان دهنده ارتباط با گذشته و کشف مجدد جنبه های خاصی از خودت یا مسائل حل نشده آن زمان است. کاخ سفید ساخته شده از سنگ مرمر نمادی از خلوص، تعالی و رشد معنوی میتونه باشه. پله ها در خواب و رویا اغلب نمادی از پیشرفت شخصی، پیشرفت یا سفر به سوی تحقق خود به شمار میان. قسمت تاریک و ترسناک پله ها ممکنه نمایانگر ناشناخته ها، ترس ها یا موانعی باشد که در سفر شخصی خود با اونها روبرو می شی. نکته مهم دیگه در خوابت تردید و ترستو از حرکت رو به جلوهست که  می تونه نشان دهنده مقاومت یا بی میلی ت برای رویارویی با جنبه های خاصی از خودت یا زندگیت باشه.

سیمای زن قرآن به دست و تور سفید رو می شه اینطور تعبیر کرد که نمادی از هدایت، معنویت و پاسداری هست. قرآن به عنوان یک کتاب مقدس، بیانگر حکمت و هدایت دینی یا معنوی محسوب میشه.  تبدیل شدن قسمت تاریک و ترسناک پله ها به رنگ سفید نشان دهنده ادغام جنبه های ناشناخته و بالقوه ترسناک سفرت هست،

پسربچه در خوابت میتونه نماد جنبه ای از خودت باشه. حضور او در کنارت روی پله ها رو میشه اینطور تعبیر کرد که بخشهای از او در تو و جنبه های مختلف شخصیتت ادغام میشه.

 به طور کلی، خوابی که دیدی حاکی از سفری برای کشف خود، غلبه بر ترس ها و ادغام جنبه های مختلف خودت هست از نظر من.

یاداوری میکنم که  که تعبیر خواب بسیار ذهنی  و شخصی هست و فقط خود شخص ییننده خواب می تونه بر اساس شناختی که از فضای روحی و روانی خودش داره معنای شخصی و اهمیت خواب خودش رو درک بکنه.

امیدوارم تحلیل این خواب برات مفید بوده باشه. سوالی اگر داری لطفا در همین کامنت مطرح کن.

قربانت

Nardin ...
۰۰
سلام خانوم کشاورز عزیز ❤️
خیلی متشکرم به خاطر تعبیر عالی و بی نظیر و مرسی که منو راهنمایی میکنین 🙏🏻❤️موضوعی که اینجا مهم بود و من یادم رفت بنویسم این بود که ظاهر پسر‌بچه خیلی شبیه آقایی بود که تو رویاهای قبلی بهم گفته شده بود همسرم هستن.
محمد حبیب پور
۰۰
پاسخسلام خانم کشاورز ممنونم از تعبیر هایی که انجام میدید البته من روی باورهام و شخصیتم کار میکنم
دیشب خواب دیدم که تو کوچه خودمون راه میرم که پدر بزرگمو که خیلی وقته فوت شده میبینم و دستش رو میگیرم میارم سمت خونه تو راه حرف میزدیم و من میدونستم که تو خونه کسی نیست، نزدیک خونه که رسیدم همسایه ما با ماشین رد میشد که نزدیک بود به ما بزنه که من سرش داد زدم ، رفتیم داخل حیاط خونه دیدم روی پله ها چند تا کتانی جفت شده هست متوجه شدم که کسی خونه هستش، رفتم داخل خونه دیدم برادر کوچیکم دوستاش رو آورده تو خونه ، دوستاش هم همه دراز کشیدن و هر کدوم ساک دارن من به داداشم محکم دست دادم و جدی بهش گفتم که مهمون داریم (منظورم پدر بزرگم بود) اونم گفت ای بابا دوستاش رو بلند کرد که از خونه برن بیرون بعد داداش بزرگم ساکهای اینها رو جمع کرد که بهشون بده برن بیرون بعد پدر بزرگم اومد تو خونه بهم گفت الان اصل اصله موفقیته یا زمان موفقیته که بعدش از خواب بیدار شدم
ممنونم از وقتی که می‌گذارید 🙏🙏🌹
مسعود احمدخانی
۰۰
پاسخسلام خانم هستی
توضیحات و روش ارائه مطالب بسیار عالی بود .
بنده در خواب خانه پدری خود را دیدم رفتم دستشویی ، وقتی توی حیاط بودم شب بود
در خونه هم باز بود یهو صدایی از بیرون اومد بیرون رو نگاه کردم تاریکی بود و ترسی هم داشتم که مثلا" یهوی حمله نشه بهم منم بلند صدا کردم که کی هست ولی جوابی نیومد یهو احساس کردم کودکی روکه نمی شناختم با من اومد خونه
خونه مومون
لطفا می تونید شرح بدید چی رو نشون میده
هستی کشاورز
۰۰

سلام آقای احمدخانی عزیز

 تعبیر خواب خانه پدری به چند نکته مهم اشاره دارد که بستگی به شرایط روحی و روانی فرد یک یا چند مورد از این موارد بیشتر مرتبط است:

یکم، دیدن خانه پدری در خواب میتونه نماد اقتدار و ارزشهای سنتی خانواده باشه.  خانه پدری ممکنه منعکس کننده رابطه شما با شخصیت های مقتدر به طور کلی یا احساس اقتدار و قدرت شخصی شما باشه. وضعیت خانه و احساساتتون در خواب رو در نظر بگیرید از این طریق میتونید درک بیشتری نسبت به اون پیدا کنید.

نماد دوم خانه پدر میتونه مربوط به احساس هویت و ریشه خانوادگی شما باشه. گاهی نیازه این هویت و وابستگی مجددا بررسی بشه تا در هویت مستقل و شخصی شما خللی وارد نکنه.

دیدن خانه پدری همینطور میتونه مربوط به مسایل حل نشده فرد با پدرش باشه. وضعیت روانی خودتون و ارتباطتون با پدرتون رو بررسی کنید تا بیشتر به سرنخهایی در این مورد دست پیدا کنید.

از طرفی دیدن بچه در خواب هم میتونه نماد چیزهای مختلفی باشه که طبیعتا با دیگر نمادهای خواب مرتبط و همراستا هستن. کهن الگوی کودک درونی یکی از نمادهای مهم هست که اغلب در خواب افراد نمایان میشه. خودانگیختگی، معصومیت، وابستگی از ویژگیهای این کودک درون هست. ارتباط گرفتن با این کودک درونی میتونه در حل مسایل روانی به ما کمک بکنه.

امیدوارم پاسخم مفید باوده باشه. 

به یاد داشته باشید که با یک خواب نمیتوان به تمام مسایل و مشکلات حل نشده روان فرد دست یافت . نیاز هست که تمامی خوابهای شما کم کم مورد تحلیل قرار بگیره پس پیشنهاد میدم خوابهای دیگری اگر میبینید هم ذیل نماد مربوطه یادداشت کنید تا بیشتر بتونم به شما کمک بکنم.

 با احترام

محمد حبیب پور
۰۰
پاسخدیشب هم یه خواب دیدم که برادرم با پدرم بحث میکنه و میگه چرا منو تعقیب کردی.
بعد من به حمایت از برادرم با پدرم بحث میکنم بعد میبینم که برادرم میخنده و متوجه شدم بحث اونها الکی بوده.
بعدش به خودم میگم برو برای خودت مثل خیلی‌ها خونه بگیر و تنها زندگی کن.
داشتم میرفتم بیرون از خونه زن دایی من یه شکلات بهم داد (مادر همین پسر دایی)
منم گرفتم رفتم بیرون یکی بهم گفت یه خونه خوب بیا بهت نشون بدم برو اونجا که نزدیک دریاست و روبروی بانک سر نبشه با هم رفتیم دیدم یه خونه قدیمی دارن بازسازی میکنن.
اونجا رفتم چند تا مغازه که حراج کرده بودن میخواستم یه پالتو مشکی بخرم در حالی که پالتو سفید با دونه دونه سیاه تنم بود برای پرو اون پالتو رو از روی پالتویی که تنم بود میخواستم تنم کنم که خوشم نیومد.
بعدش اومدم بیرون از مغازه دکمه های پالتو که تنم بود رو همه رو بستم رفتم کنار رودخانه تعدادی مار بود که سمت من میومدن یه مار سفید کوچیک سمت من پرید که تغریبا سینه منو میخواست گاز بگیره که پالتو رو گاز گرفت منم با دستم زدم افتاد داشتم برمیگشتم که تعدادی مار داشتن تعقیبم میکردن که از خواب بیدار شدم.
هستی
۰۱

سلام آقای حبیب پور عزیز 

خواب پر از نمادهای مهم هست. 

دیدن پدر در خواب میتونه مربوط به مسایل حل نشده شما با پدر باشه. در مورد این میتونید پست آخر صفحه اینستاگرامی در خصوص دیدن مادر در خواب را مطالعه کنید که واضیح توضیح داده شده.

تعقیب کردن پدر یک اشاره کوچک هست اما در تحلیل اهمیت داره، چرا که در ادامه قصد خرید کت دارید اما روی کت قدیمی کت جدید را پرو میکنید این به معنی اینه که برای داشتن چیزهای جدید حاضر به از دست دادن چیزهای قدیمی نیستید، در واقع مایل به تغییر و داشتن چیزهای جدید هستید اما وابستگی شما به گذشته مانع این تغییر میشه.

این موضوع را در یکی از خوابهای اولی که نوشته بودید مشهود بود و بهش اشاره کردم.

نیش مار در خواب هم جایی توسط پالتویی که بهش چسبیدید مهار میشه اما میبینیم که شما با چسبیدن به دارایی گذشته لزوما در امان نیستید و مارها بازم شمارو دنبال میکنند.

به نظر میاد روان شما در حال تلاش برای هویت سازی باشه. باید در این پروسه آگاهانه بهش کمک کنید. تصمیمات شما در این ایام اهمیت زیادی داره و تعیین کننده است.

منتظر خوابهای بعدی هستم.

با احترام

محمد حبیب پور
۰۰
پاسخسلام خانم کشاورز
من خواب دیدم با یکی از همکلاسی‌های دوران ابتدایی که تازه دیدمش در مورد خاطرات دوران مدرسه صحبت میکنیم و من خاطره یکی از بچه‌ها رو براش تعریف میکنم و میبرم خونه اون فرد رو بهش نشون میدم
کنار خونه اون همکلاسی یه جنگلی بود که وارد جنگل شدم و ترس هم داشتم که پر از درختان تنومند بود ولی خیلیهاشون قطع شده بودن یا از وسط یا شاخه ی اونها
روی یکی از درختها یه خرس قهوه‌ای بود که من ازش میترسیدم
بعضی از شاخه های درختهای بزرگ که بریده شده بود آب سمت من پرت میشد و من صورتم خیس شد و من با ترس رفتم جلو که یه بچه خرس قهوه‌ای جلوه بود من ازش میترسیدم ولی اون کاریم نداشت
تلفن هم دستم بود که پشت خط دوستم بود ولی من باهاش حرف نمیزدم که یه وقت خرس متوجه صدام بشه و حمله کنه که از جنگل خارج شدم و دلیل جواب ندادنم رو به دوستم گفتم که میترسیدم خرس متوجه بشه.
بعد با هم داشتیم برمیگشتم که دوستم بهم گفت این کسی که خونه اش رو بهم نشون دادی دوست صمیمی ما نبود.
این خواب رو دم صبح دیدم ممنونم میشم تعبیر کنید
هستی
۰۱

سلام آقای حبیب پور عزیز

ممنون که خواب خانه و خرس را با ما به اشتراک گذاشتید.

تعریف کردن خاطره در خواب نقبی است به جهان گذشته، جهان گذشته ای که امروز هم به ما متصل هست و در سرنوشت ما تاثیر داره. دوست دوران ابتدایی هم با ون خاطره سنخیت داره هردو مربوط به کودکی و گذشته شما هستند. 

شما در این خواب به دیدار خانه فردی میرید که همکلاسی شما بوده. واقع شدن خانه در جنگل میتونه قابل تامل باشه. درخت تصویر کهن الگویی مهمی در اساطیر هست. اساسا بشر امروزی معتقده که سرنوشتش با درخت سیب تغییر کرده. از طرفی در اساطیر نردیک درخت جهان جایگاه مهمی داره. این درخت تنه اش در خاک هست، سرش در آسمان هست و تنه اش روی زمین و قابل رویت. به روایتی درختان سه جهان را همزمان به هم متصل میکنند. 

خرس در خواب هم میتونه نماد غرایز و قدرت غرایز باشه. گاهی ما به دلایل اجتماعی از غرایز منع میشیم و اونها رو سرکوب می کنیم. باید دید این فضای جنگلی و بکر و دلهره اور که در خودش خرس بی آزاری هم داره کجای زندگی شما الان در تلاش هست که خودش رو نمایان کنه.

قطرات آب در خواب هم نمادی هست که میتونه در راستای درخت و خرس مورد تحلیل قرار بگیره. اینطور متوجه شدم که از درختان آب خارج میشده که صورت شمار خیس میکرده. این میتونه به معنی ین باشه که شما خواسته و یا ناخواسته در معرض تاثیرات جهان کهن الگویی قرار گرفته اید.
چیزی که در خوابهای شما جالبه همراهی مردان هست. همیشه فردی شمارو همراهی میکنه، گرچه این همراهی گاهی با یاران موافق هست گاهی با افرادی که زیاد دوستشون ندارید. به این موضوع فکر کنید، به نیرویی که این افراد در روان شما حمل میکنند.
با احترام

لاله لاله
۰۰
پاسخاحساس میکردم تو روستای پدریم هستیم
یه شرکتی که اسمش رو گذاشته بود شرکت ایفل داشت ساختمون سازی می‌کرد اونجا کنار یه رودخونه یا دریاچه
ساختمونهای سفید و بلند و برج مانند به خواهر و برادرام میگفتم کاشکی خونه مون این جا رو نمیفروختم در صورتیکه من هیچوقت اونجا خونه نداشتم ، یه برادر دارم که خارج از کشور هست مجرد و شرایط خیلی خوبی نداره ، خواب میدیم همه خواهر و برادرا برای بمی از اون واحدها خریدیم میکفت یه دونه که کنار دریا باشه ، بخریم براش ، خریدین اما یه خانومی که فکر میکردم قراره باهاش ازدواج کنه اومده بود تو خونه ، خونه هنوز تموم نشده بود چون شرکت ساختمانی کارش تموم نشده بود و فقط برادر من‌هوپه ش رو گرفته بود همه جای خونه پر از بند راحت و لباس پهن شده بود و دختر خانوم با دوستاش میومد اونجا بدون برادرم ، پدرش رفت بیمارستان و برادرم گفت بیا سند امضا کنیم همه چیمون نصف شه ، فکر میکردم شاید به خاطر پدر اون دختر بود که بیمارستان ، من ناراحت بودم و فکر میکردم دختر خانوم فقط برای این با برادرم ازدواج کرده که بره پاریس ، یعنی فکر میکردم برادرم اشتباه کرده ، بعد بحث طلاق پیش اومد ، اما اونا هنوز میخواستم مجلس بگیرن و میرفتن رستوران میدیدن و ممنون نگران هزینه ی رستوران و مهریه برای برادرم بودم
از طرفی پدر دختر یه بچه رو داده بودن به من که میخواستن ازم بگیرن و من بهشون میگفتم قرار بوده بچه دو هفته پیش من باشه و دو هفته پیش شما
اما بچه ب اونا بود و میخواستن بگیرن و من ناراحت بودم
هستی
۰۰

لاله جان

آیا در بیداری هم نگران وضعیت برادرت هستی؟

 

لاوان قادری دوست
۰۰
پاسخسلام.من دیروز صبح خواب دیدم که برای سرمایه گذاری خانه خودم در شهرستان رو فروختم و اومدم تهران خونه بخرم.طبقات بالای یک آپارتمان بود.سبک داخلی خانه قدیمی بود ولی بازسازی شده بود.و رنگ و کاغذ دیواری چند تا از دیوارها سبز کمرنگ بود.پنجره ها و قد دیوارها هم بلند بود.قیمتش برا من زیاد بود.گفتم میرم خانه جدیدتر ولو کوچیکتر ولی مناسب با پولم میخرم.از دوستم کمک گرفتم که با من بیاد.
میشه لطفا بگین تعبیرش چیه؟
هستی
۰۰

لاوان عزیز درود بر شما

ممنون که خواب خانه ای که دیده ای را با ما به اشتراک گذاشتی. 

در ابتدا مایل هستم به نمادهای مهم خوابت اشاره کنم، خانه شهرستان، خانه تهران، خرید خانه، طبقات بالا، قدمت، نوسازی، رنگ سبز، قیمت بالا، تصمیم برای خرید خانه جدیدتر ولو کوچکتر، درخواست کمک از دوست.

لازم است که خودت به من بگویی تک تک نمادهای بالا چه معنی برای تو دارند سپس من می توانم بر اساس نظرات خودت خوابت را تحلیل کنم.

حالا در غیاب نظرات خودت صرفا می توان تحلیل شخصی خودم را ارائه دهم که طبیعتا قابل رد می باشد.

شهرستان محل کوچکی است که می تواند به جهان باورهای تو اشاره داشته باشد.(اگر خانه را نماد کلیت روان بدانیم.) تو شهرستان یا همان باورهای کوچک و حقیر را ترک کرده ای رو رفته ای به شهری بزرگتر که در اینجا تهران است، تهران خیلی بزرگ و مدرن است این می تواند اشاره ای باشد به باورهای جدید و یا هر سبک و سیاق جدیدی که در زندگی در پیش گرفته ای باشد ، خانه تهران گرچه قدیمی است اما رنگ و لعاب جدیدی به آن داده اند، این نمادها به نظر میاد اشاره به این دارد که اگر چه تو افکار در ظاهر وسیعتر و مدرنتری را انتخاب کرده ای اما در واقع قدیمی هستند و صرفا بزک شده اند تا جلوه ی بهتری بگیرند، اما بعد تصمیم میگری از آن هم صرف نظر کنی و می روی به دنبال یک عرصه جدید ، باید دید دوستی که از ان کمک خواستی چه خصوصیاتی دارد و حامل چه نیرویی در روان تو هست؟ چون در عرصه جدیدی که قدم میگذاری این نیرو تو را همراهی می کند، در واقع به کمک این نیرو هست که وارد فاز جدیدی از زندگی ات می شوی.

در مورد خصوصیات دوستت بنویس اینجا تا بتوانم بیشتر بهت کمک کنم.

خواب دیگری اگر دیدی نیز بنویس ،

قربانت

کامران
۰۰
پاسخسلام من ده ساله مستاجرم چند وقته خواب میبینم که خونه خریدیم و خونه خیلی بزرگی خریدم و خیلی نورگیر زیادی داشت و در از پنجره های بزرگ بود
هستی
۰۰

سلام وقت بخیر

تعبیر خواب خانه گاهی می تواند جبرانی باشد. بدین شکل که روان برای پر کردن یک خلا دست به ابتکار عمل می زند و آن جای خالی را در خواب پر می کند، برای مثال هستند افرادی که علاقمند به فرزنداوری هستند و در خواب می بینند که فرزندی دارند، یا بانوانی که رویای بارداری دارند و در خواب می بینند که باردار هستند. 

با احترام

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 2

جدیدترین نمادهای خواب