change gender in dream

تعبیر خواب تغییر جنسیت

0 0
Read Time:7 Minute, 41 Second

تعبیر خواب «تغییر جنسیت» بر اساس تئوری یونگ بسیار تأمل بر انگیز است. تغییر جنسیت در خواب به اشکال مختلفی میتواند نمود پیدا کند. در تعبیر خواب بر اساس تئوری پرفسور یونگ تمامی صحنه‌ها و اتفاقات و احساسات در حین خواب اهمیت دارند و حامل نوعی مفهوم و ارزش هستند. در این نوشته به تحلیل خواب بانوی جوانی میپردازیم که سالهاست به دنبال تعبیر خواب خودش هست. او دختر باهوش و پرتلاشی است و انرژی مثبتی را به طرف مقابل انتقال میدهد.

پیش از خواندن تحلیل خواب تغییر جنسیت، بهت پیشنهاد میکنم مطلب تعبیر خواب صحیح بر اساس تئوری یونگ را مطالعه کنی.

یادآوری!

  • تمامی اجزاء و محتویات خواب در واقع بخشهای مختلف ناخودآگاه ما هستند که در قالب افراد و یا وقایع مختلف در خواب نمود پیدا میکنند.
  • تنها شخص رؤیابین قادر خواهد بود تعبیر خواب خود را درآورد. شخص تحلیلگر با راهنمایی و ذکر نقاط قوت خواب رؤیابین را در مراحل تعبیر خواب یاری میدهد.

مضمون خواب

برای یک کارخانه می‌خواهند رئیس انتخاب کنند. خودم را احساس کردم که از پله‌ها بالا میرم و روی سکوی کارخانه قرار میگیرم. به وضوح احساس کردم که با اینکه خانم هستم اما قالبی مردانه دارم. درونا” میدانستم که من یک زن هستم اما قالب فیزیکی من یک مرد بود. افرادی که برای آن کارخانه کار میکردند(کارگران، پرسنل) پایین پله منتظر انتساب من بودند. در همین حال دیدم که خداوند برگه کوچک مستطیل شکلی را به من داد. روی برگه یک خط نوشته شده بود: « میخواستم جمله را بخوانم که خداوند با صدای خودش جمله را خواند: تو کسی هستی که امت اسلام را نجات میدهد.»

پایان خواب

ناشناس

وضعیت رؤیابین در زندگی کنونی

بانوی رؤیابین در پانزده سالگی این رؤیا را دیده است. وی هم اکنون بیست و پنج ساله است و به دنبال کار میگردد. وی رزومه تحصیلی خود را برای شرکتی -که خودش میگوید همان شرکت توی خواب را برایش تداعی میکند- ارسال کرده است و منتظر پاسخ است.

در ابتدای روند تحلیل خواب، در گفتگو با ایشان متوجه یک حس بی‌ارزشی درونی در ایشان شدیم. این بانوی جوان  معتقد است که هیچ اثر مفیدی در زندگی خود ندارد و از خودش ناامید است.

در ادمه گفتگو متوجه می‌شویم که ایشان فرزند و دختر آخر خانواده است.

تحلیل جزئیات خواب

تعبیر خواب کارخانه

تعبیر خواب کارخانه میتواند نمادی از فضای کلی زندگی باشد. برای رؤیابین کارخانه نماد پناهگاه است.  در همین فضا است که رؤیابین خودش را در قالب فیزیکی مردانه میبیند. ( در حالی که به زن بودن خودش آگاه است.) در حالی که لفظ کارخانه معمولا” جنسیت مرد را به ذهن انسان تداعی میکند. از همین روی حضور یک زن در کارخانه و انتساب یک زن بعنوان رئیس یک کارخانه مستلزم تغییرات اساسی در روند زنانگی شخص است. تغییراتی که با سرکوب بخشهای اساسی زنانگی همراه خواهد بود.

در این بین استثنائاتی هم میتوان قائل شد. هستند زنانی که مشاغل سازمانی بلندپایه‌ای دارند در عین حال مادر و همسر خوبی هم هستند و بخشهای زنانه وجود خود را نیز به خوبی زیست میکنند.

شاید بتوان گفت کارخانه به عنوان یک جای امن و پناهگاه برای رؤیابین، مکانی است که او در آنجا به آرامش میرسد. در واقع آنیموس رؤیابین به طرز اغراق شده‌ای، آرامش و احساس امنیت را مشروط به  داشتن پست و مقام بالا در فضای کارخانه میداند. رؤیابین خودش را از کارگران جدا میداند چرا که معتقد است کارگران نیازمندانی هستند که نیاز به کمک دارند و او بعنوان ناجی میتواند آنها را نجات دهد و حس نیازمندی آنها را برطرف سازد.

برای درک مفهوم آنیما و آنیموس درون انسان به این مطلب مراجعه کنید.

تعبیر خواب پله

برای رؤیابین تک تک اِلمانهای خواب معنایی حول محور دنیای مردانه را تداعی میکند. پله برای او نماد پیشرفت و روبرویی با ناشناخته است. پله معمولا” در خواب کسانی ظاهر میشود که  دچار یک کمالگرایی افراطی هستند. کسانی که زندگی را در داشتن دستاوردهای پی در پی خلاصه کرده‌اند. این افراد تا مرز ویرانی برای افزایش دستاوردهای خود پیش میروند و هیچوقت به رضایتمندی درونی نمیرسند.

تعبیر خواب تغییر جنسیت

تغییر جنسیت از زن به مرد معنای روشنی دارد. این تغییر جنسیت در خواب را میتوان سرکوب زنانگی و تبدیل شدن به جنس مذکر تعبیر کرد. انرژی مردانه درون زن، بطرز اغراق‌آمیزی، سعی در زیستن افراطی خصوصیات مردانه را دارند. این زنان معمولا” به مرور زمان تنها از لحاظ ژنتیکی زن محسوب میشوند در حالی که روح زنانگی درون کالبد آنها به خشکی میگراید. انرژی‌هایی که در کودکی به دلایلی از طرف خانواده سرکوب میشوند میتوانند به طور افراطی در جنبه‌های دیگر وجود متجلی شوند. این افراد سعی میکنند همیشه در همه چیز بهترین باشند بلکه آن حس سرکوب شده و دوست نداشتنی را جبران کنند. کمالگرایی افراطی در زنان میتواند آنها را تا مرز وسواس پیش برد و از آنها یک مرد پردستاورد و ناراضی بسازد.

تعبیر خواب کارگران کارخانه

برای بانوی رؤیابین، کارگرانی که پایین پله منتظر انتساب او هستند افراد نیازمندی را تداعی میکند که نیازمند کمک هستند. میتوان اینطور گفت که با توجه به روحیه حمایتگری درونی که دارد، رؤیابین خودش را به عنوان ناجی اطرافیانش تصور میکند. افرادی که منتظر بزرگی و درخشش رؤیابین هستند تا از این رهگذر به آنها کمک شود. توهم «ناجی بودن» در زنان آرتمیس تایپ آنان را تا مرز فداکاری‌های افراطی به پیش میبرد. این زنان اگر کودکی در آنسوی جهان از گرسنگی بمیرند خودشان را سرزنش میکنند که چرا نتوانسته‌ند کاری برای ان کودک کنند.

این زنان معمولا” علائق، خواسته‌ها و آرامش درونی خود را نمی‌بینند و از کنار آن به راحتی عبور میکنند. برای آنها زندگی در نجات دیگران خلاصه شده است و در صورتی که نتوانند به این میل افراطی خود پاسخ دهند احساس  بی‌کفایتی میکنند.

از طرفی میتوان وجود این حس درون افراد را به زیاده‌خواهی اطرافیان خصوصا” پدر ربط داد. این پدیده در دختران بابا به شدت مشهود است. دخترای که عزیزدردانه پدر هستند و سعی میکنند قهرمان پدر باشند. آنها سعی میکنند همیشه در همه چیز بهترین باشند. خانواده‌هایی که فرزندانشان را در دور باطل موفقیت و دستاورد همراهی و تشویق میکنند باعث سقوط یکباره انها میشوند. سقوطی که میتواند بصورت بیماری های جسمی، روحی شدید متجلی شود.

تعبیر خواب برگه از طرف خداوند

بانوی رؤیابین برگه کوچکی که از طرف خداوند دریافت کرده را به عنوان «مأموریت» تعبیر میکند. مأمورتی که به وی محول می‌شود و باری را به دوش او می‌گذارد. در روند گفتگو با شخص رؤیابین متوجه کمالگرایی افراطی او میشویم. او مرتب از الفاظ «عالی، حسابی، خوب، تمام» استفاده  میکند.کلمات اینچنینی معمولا” از نوعی عقده نشأت میگیرند. برای درک مفهوم عقده به این مطلب رجوع کنید.

تعبیر خواب امت اسلام

برای رؤیابین «امت اسلام» مفهوم خانواده را تداعی میکند. او در خواب پیامی از طرف خداوند دریافت میکند مبنی بر اینکه او ناجی امت اسلام خواهد بود! خداوند برای رؤیابین مفهوم ناخودآگاه را تداعی میکند. بر اساس توضیحاتی که شرح آن در بالا رفت رؤیابین در بیداری دچار توهم «منجی‌گری» شده است. او هم اکنون در تلاش است جایگاهی درخور داشته باشد و با درآمد بالایی که از قِبل یک پست خوب به دست میآورد بتواند خانواده‌اش را از وضعیت موجودشان نجات دهد.

نتیجه گیری کلی از تعبیر خواب تغییر جنسیت

بانوی رؤیابین در زندگی به دنبال افزایش دستاورد است. او در سن بیست و پنج سالگی خودش را انسان مفیدی نمیداند چرا که هنوز یک شغل خوب با درآمد عالی ندارد.  اگر این انرژی زیاده‌خواه شهرت و ثروت به مسیر درستی هدایت نشود می‌تواند حس بی‌ارزشی او را روز به روز بیشتر کند.

انرژی آنیموس درون وی، او را به طرز افراطی به سمت مردانگی سوق داده است. افراط در زیستن جنبه مردانه درون زن میتواند خطرناک باشد. زنانی که آنیموس اغراق شده دارند از ازدواج گریزان هستند چرا که همسر را یک موجود مزاحم میدانند که جلوی پیشرفت و آزادی انها را میگیرد. برخی از این زنان که ازدواج میکنند در تولیدمثل و باروری دچار مشکلات عدیده میشوند.

بیماریهای زنانه

بسیاری از سرطانهایی که اندامهای جنسی زنانه را درگیر میکنند از سرکوب زنانگی در ناخودآگاه نشأت میگیرند. زن با زیستن افراطی خصوصیتهای مردانه در اجتماع، به ناخودآگاه این پیام را ارسال میکند که زنانگیش را دوست ندارد و با آن در حال جنگ است. از آنجایی که ناخودآگاه از «من» بیداری، قدرتمندتر است ابتدا در قالب خواب، با ارسال پیام، سعی میکند شخص را به مسیر درست برگرداند. در صورتی که فرد به خوابهایش بی توجهی نشان دهد و کماکان مسیر سرکوبگرانه خودش را برود علائم بیماریهای جسمی، اسپاسم عضلانی و… آغاز میشود.

راه حل

 آشتی با بخش زنانه وجود، تعدیل نیروی مردانه درون، تعدیل حس کمالگری، ارتباط با افراد معمولی، افزایش احساس ارزشمندی درونی، گفتگو با خانواده در راستای کم کردن توقعات آنها .

برای برقراری تعادل بین دو نیمه زنانه و مردانه وجود این مطلب را مطالعه کنید.

چنانچه مایل هستید خوابهایتان را اینجا کامنت کنید تا در صورت امکان مورد بررسی قرار داده و در مجموعه بانک خواب بصورت ناشناس منتشر کنیم. نظرات و پیشنهادات احتمالی شما در خصوص این تحلیل برای نویسنده این متن بسیار با اهمیت است. با انتقال نظرات خود و طرح سوالات احتمالی در خصوص تعبیر خواب مرا در تولید محتوای با کیفیت یاری دهید.

عکس اول از سایت Unsplash

Happy
Happy
100 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

3 thoughts on “تعبیر خواب تغییر جنسیت

  1. خیلی عالی و جالب هستن تفسیرهاتون.بارها میخونم و با خودم فکر میکنم روان و ناخوداگآه انسان چقدر هوشمند و پیچیده هست که با خواب ها اینچنین سعی در کمک داره…

  2. سلام.دختری ۳۷ ساله هستم.مجرد.۲ سال پیش مهاجرت کردم به کانادا.یه رابطه ۶ ساله و پست خوب رو رها کردم بخاطر مهاجرت.البته پشیمون نیستم ولی الان یه مدته بخاطر سنم دچار استرس،شدم که ازدواجم دیر نشه.دیشب خواب دیدم آلت مردانه دارم و خیلی ترسیدم.دوست پسر قبلیم و خانوادش هم بودن ،شب بود البته و همه خواب بودن ولی نتونستم بهش بگم و فقط نگران بودم. حس بدی بود.ممنون میشم تعبیرش بگید.

    1. سارا جان، خواب دیدن به عوامل مختلفی می تواند مربوط باشد. گاهی اتفاقات روزانه باعث می شود در خواب نیز همان تصاویر و یا مفاهیم را ببینیم . در مورد خواب شما، اگر این خواب و یا خواب دیگری دارید که مرتب تکرار می شود می تواند خوابی مهم تلقی شود و نیاز است با فردی که در تحلیل روانشناختی خواب خِبره است مشورت کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *