تعبیر خواب تاکسی

0 0
Read Time:4 Minute, 55 Second

تعبیر خواب تاکسی در رؤیای مردی که در زندگی روزانه خود درگیر تغییر شغل است به ما می‌آموزد چطور ناخوداگاه حس عدم تعلق را به ما یادآوری میکند. در این خواب به طور خلاصه به بخشهای مختلف خواب پرداخته شده است. تعبیر خواب تاکسی زرد رنگی که به طور ناگهانی رؤیابین خودش را در آن میبیند به حضور در مسیر و حرفه‌ای اشاره دارد که متعلق به فرد رؤیابین نیست.

برای درک مفهوم ناخودآگاه به این مطلب رجوع کنید.

یادآوری:

 • تمامی اجزاء و محتویات خواب در واقع بخشهای مختلف ناخودآگاه ما هستند که در قالب افراد و یا وقایع مختلف در خواب نمود پیدا میکنند.
 • تنها شخص رؤیابین قادر خواهد بود تعبیر خواب خود را درآورد. شخص تحلیلگر با راهنمایی و ذکر نقاط قوت خواب رؤیابین را در مراحل تعبیر خواب یاری میدهد.

مضمون رؤیا

یک خیابان در شهر پاریس. خونه خودم نبود. خواهرم را یک لحظه آنجا دیدم. یک دختری را آننجا دیدم که یک کاپشن تنش بود، مثل کاپشن قدیمی من. اما او را نشناختم. یک دوست (دختر) دیگر هم حضور داشت. ازش پرسیدم این دختر کیه گفت فلانیه. اما من بازم به جا نیاوردم آن دختر را. وسایلم را گذاشتم آنجا(لپ تاپم). آمدم بیرون. چند لحظه بعد دیدم تو یک تاکسی زرد رنگ هستم . در ایران. به زور زدم کنار. دیدم تو صف تاکسی ران‌ها هستم. رانندگان تاکسی شاکی شدند که تو کی هستی؟ تو خط ما چیکار داری؟ گفتم اصلا این ماشین مال من نیست. یک خانم که به نظرم پیر بود توی ماشین نشسته بود و پیاده نمیشد. کاپشن تنم همان کاپشنی بود که تن دختر ناشناس دیده بودم. دنبال کاپشن خودم گشتم . پیداش نکردم . در صندوق عقب  ماشین هم نگاه کردم یک سری وسایل بود که مال من نبود. موبایلم هم نبود.گفتم برم خونه از روی لپ تاپ جای موبایل را پیدا کنم. رفتم خونه یک پسر آنجا بود. گشتم لپتاپم را پیدا  نکردم. گفتم زنگ میزنم پلیس. پسرگفت بزن. دیدم گوشی ندارم. یک گوشی دستم بود اما مال من نبود. از خانه خارج شدم. بیدار شدم. پایان خواب

ناشناس

وضعیت کنونی رؤیابین در زندگی

رؤیابین درگیر تغییرات شغلی در دنیای بیداری است. او که به مدت هفت سال روی یک پروژه کاری وقت و انرژی گذاشته است. اکنون با فشار زیادی از طرف همکاران و در محیط کار مواجه است. او تصمیم دارد شغلی را که برای آن زمان زیادی گذاشته ترک کند. وی به شغل فعلی خود احساس تعلق زیادی دارد اما به دلیل نامشخص بودن آینده آن و فشار بالای کاری در حال حاضر مجبور است  این کار را به زودی ترک کند.

تحلیل رؤیا(تعبیر خواب) از نظر تحلیلگر یونگی

 • حضور رؤیابین در دو کشور مختلف نشان از دو پارگی فکری اوست. وی در ایران بعنوان وطن و جائی که به آن احساس تعلق دارد، در حال رانندگی در تاکسی‌ای است که متعلق به او نیست.
 •  برای رؤیابین تاکسی نماد دایی اوست. دایی او فردی جدی، کاری، سختکوش و زحمتکش است. رؤیابین در وطن خود( وطن نمادی از پناهگاه) به کاری مشغول است که علیرغم گرفتن انرژی و وقت بسیار از او اما، متعلق به او نیست.)

تعبیر بخش زنانه وجود مرد رؤیابین

 • زنان حاضر در خواب مربوط به بخش زنانه و احساسی روان رؤیابین هستند. چهار زن در خواب  حضور دارند. دو زن آشنا(خواهر و یک دوست قدیمی) و دو زن ناآشنا( زن داخل تاکسی و دختر غریبه که کاپشنی شبیه به کاپشن قدیمی رؤیابین را به تن دارد.)
 • زن غریبه با کاپشنی شبیه کاپشن قدیمی مرد رؤیابین، بخشی از روان اوست که به کلی فراموش و یا سرکوب شده است. کاپشن قدیمی او نماد خاطرات گذشته او میتواند باشد. خاطرات مهمی که به فراموشی سپرده شده اند.
 • بخشی از زنانگی او در تاکسی‌ -که متعلق به او نیست- حضور دارد و پیاده نمیشود. زن درون تاکسی به نظر پیر می‌آید.
 • میتوان زن را نماد احساسات مرد رؤیابین نسبت به کارش دانست. احساساتی که جای درستی سرمایه‌گذاری نشده است.
 • زن پیر درون تاکسی مادرکبیر (بانوی خردمند) است که با حضور و ماندنش در تاکسی قصد دارد چیزی به رؤیابین بگوید.
 • زن درون تاکسی به نظر خود رؤیابین،  نماد دوست دختر اوست.( رابطه آنها در بیداری پیچیده است و به دلیل بُعد مسافت طولانی، از پانزده ماه پیش یکدیگر را ندیده‌اند. اگر بر اساس این نماد حضور زن را تحلیل کنیم میتوان گفت در عالم بیداری دوست دختر او در فضایی حضور دارد که متعلق به رؤیابین نیست.(دوست دختر او در بیداری در ایران حضور دارد علیرغم اینکه خود فرد رؤیابین در پاریس زندگی میکند.)

انرژی سارق درون مرد رؤیابین

مرد سارق درون خانه بخشی از روان مرد رؤیابین است که مهمترین داشته مرد، یعنی لپتاپ او را دزدیده است و از روبرو شدن با پلیس و قانون هم ابایی ندارد. به نظر تحلیلگر باید این خصوصیت یاغی درون او کشف و کنترل شود. تا بتوان از آسیبهای احتمالی این انرژی منفی که به  انرژی‌های مفید او آسیب میرساند جلوگیری کرد.

لپتاپ او توسط خودش در شهر پاریس در خانه‌ای که متعلق به او نیست گذاشته میشود. لپتاپ برای مرد رؤیابین نماد کار و تمامی اطلاعات اوست.

تعبیر کلی خواب تاکسی

ناخودآگاه فرد رؤیابین دچار یک عدم تعلق شده است. انرژی‌های زنانه درون او فراموش شده‌اند و یا در جای درست خود حضور ندارند. انرژی‌های مثبت مردانه درون او که وظیفه کار، امرار معاش و ساختن زندگی مادی و اجتماعی او را به عهده دارند در جای درستی(کار- مسیر درست) سرمایه‌گذاری نشده‌اند.

راه حل: شناخت انرژی‌های مردانه و زنانه درون و بهره‌وری مفید از آنها.

برای آموزش جنبه‌های زنانه و مردانه روان(آنیما و آنیموس) این مطلب را مطالعه کنید.

تعبیر خواب تاکسی برای هر کسی می‌تواند متفاوت باشد. لطفا” از فرافکنی شخصیتهای این خواب بر خوابهای خود خودداری کنید.

چنانچه مایل هستید خوابهایتان را اینجا کامنت کنید تا در صورت امکان مورد بررسی قرار داده و در مجموعه بانک خواب بصورت ناشناس منتشر کنیم.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

3 thoughts on “تعبیر خواب تاکسی

 1. خیلی جالب بود تحلیلتون…اصلا فکر نمیکردم هر نماد توی خواب اینقدر قابل توجه باشه یا معنی داشته باشه…من خواب خیلی خیلی خیلی زیاد میبینم ولی همیشه کلی بهش نگاه کردم و توجهی که باید بهش نکردم انگار…عالی بود🌹

  1. سلام شهره جان . ممنون از نظرت . خوابها خیلی مهم هستند. اگر به پیام خوابها دقت کنیم میتونیم به خوبی از آنها در زندگی بهره ببریم.
   اگر دوست داشتی میتونی خوابهات را از این به بعد در بخش « تماس با هستی» سایت برام بفرستی تا در تحلیلشون بهت کمک کنم.
   خوابهای خوب ببینی بانو

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *