بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد هستی کشاورز کاملا محفوظ می باشد

تعبیر خواب گربه

تعبیر خواب گربه

هزاران سال است که گربه‌ها موضوع خواب‌های انسان هستند. آن‌ها نه تنها یک حیوان خانگی محبوب در سراسر جهان هستند، بلکه در اساطیر و معنویت نیز ثبت شده‌اند. دیدن گربه در خواب نسبتاً رایج است. در تعبیر خواب مار گفتم که معنای خوابی که شامل حیوانات می‌شود معمولاً به نحوه درک بیننده خواب از آن‌ها بستگی دارد. برخی از مردم گربه دوست هستند در حالی که برخی دیگر از آن‌ها فراری هستند؛ بنابراین تعبیر خواب گربه بسته به شرایط زندگی فرد می‌تواند مثبت یا منفی باشد. گربه‌ها معمولاً با ویژگی‌های معمول زنانه مانند آسیب‌پذیری و شهود در خواب‌های مردان و زنان ظاهر می‌شوند. اینکه چگونه یک گربه در خواب به تصویر کشیده می‌شود، معمولاً نشان می‌دهد که خواب بیننده چگونه مسائل زندگی را آگاهانه و ناخودآگاه تجربه می‌کند. هستی کشاورز در این مقاله اطلاعات جالبی راجع به گربه‌ها ارائه داده است.

نماد گربه در خواب چیست؟

هنگام تجزیه و تحلیل خواب‌هایی که شامل گربه می‌شود، مهم است که بر رابطه خود با این حیوانات تکیه کنید؛ زیرا افراد نسبت به گربه‌ها احساس متفاوتی دارند. در عین حال برخی از حیوانات احساسات متضادی را میان افراد و فرهنگ‌های مختلف برمی‌انگیزند. به عنوان مثال، مصریان باستان گربه را همانطور که به باستت، الهه گربه‌ها مربوط می‌شود می‌پرستیدند، بنابراین گربه‌ها را نماد شادی و جشن می‌دیدند. از سوی دیگر، پیوریتن‌ها گربه‌ها را به عنوان منادیان شیطانی محکوم می‌کردند. در اسلام، گربه‌ها برخلاف سگ‌ها به دلیل پاک بودن مورد تحسین قرار می‌گیرند، بنابراین اجازه ورود به خانه‌ها و مساجد را دارند. در تایلند، گربه‌های سیامی معمولاً به عنوان محافظ معبد نگهداری می‌شوند، بنابراین دیدن گربه سیامی در خواب نماد معنویت و محافظت است. در فرهنگ‌های سلتیک و ژاپنی، گربه‌ها نماد بدشانسی و حیله‌گری هستند.

مانند برخی فرهنگ‌های دیگر، ژاپنی‌ها معتقدند گربه‌های سیاه نمادی از غیب، ناشناخته و مرموز هستند. خواب گربه بیشتر به موقعیت‌ها و جنبه‌های زندگی فعلی شما، شهود و تمایلات غیرقابل کنترل شما مربوط می‌شود. همچنین ممکن است به این معنی باشد که رفتار شما در خارج با میل یا غرایز عمیق شما مطابقت ندارد. خواب گربه نشانه آن است که باید رفتارهای خود را ارزیابی کنید. آیا تمایلات و تصمیماتتان شما را به سمت خوبی می‌برد؟ با تکیه‌بر آموزه‌های روانشناس معروف کارل یونگ، می‌توان گفت خواب گربه بازتابی از احساسات شماست. توانایی گربه برای دیدن چیزهای پنهان یا توانایی دیدن در تاریکی تا حدودی بازتابی از ضمیر ناخودآگاه شماست. خواب نشان می‌دهد که باید شرایط خود را ارزیابی کنید، به احساسات عمیق یا پنهان خود توجه کنید تا جنبه‌هایی را ببینید که در زندگی فعلی شما به توجه نیاز دارند.

تعبیر خواب گربه از نظر یونگ

گربه‌ها هر زمان که در خواب ظاهر می‌شوند در مرکز توجه قرار می‌گیرند، زیرا با جنبه عاطفی بیننده خواب ارتباط دارند. گربه‌ها علاوه بر نمایش بخشی از مفاهیم روزمره که در تجربه فردی می‌گنجد، می‌توانند نماد برخی از مفاهیم عمیق‌تر روانشناسی یونگ نیز باشند. تعبیر خواب گربه از نظر یونگ را می‌توان به تصویر کهن الگویی مشترک میان همه انسان‌ها مرتبط دانست. یونگ در نظریه روان انسان، از اصطلاح «کهن الگو» استفاده کرد. او معتقد بود که این شخصیت‌های اسطوره‌ای جهانی، در ضمیر ناخودآگاه انسان در سرتاسر جهان قرار دارند. بر این اساس حیوانت می‌توانند بخش‌هایی از خودمان را که ممکن است پنهان باشند، مانند پاسخ‌های احساسی شهودی یا تکانه‌های ناخودآگاه -حتی اگر از حضور آن‌ها بی‌خبر باشیم- آشکار کنند. گربه نمادی است از انرژی زنانگی، شهود و خلاقیت. دیدن گربه در خواب می‌تواند تعابیر زیادی در مورد اینکه چگونه خویشتن درونی خود را می‌بینید داشته باشد.

در روان‌شناسی یونگ، سایه از بخش‌هایی از خودمان ساخته شده است که معمولاً در سطح ناخودآگاه آن‌ها را پنهان می‌کنیم و نادیده می‌گیریم. این بخش‌ها توسط خانواده یا جامعه زشت و مضر انگاشته می‌شود. به عنوان نمادی از سایه ناخودآگاه، گربه‌ها می‌توانند بخش‌هایی از خودمان را به تصویر بکشند که ما مخفیانه آن‌ها را ارزشمند می‌دانیم، حتی اگر نسبت به آن احساس گناه کنیم. بسته به دیدگاه شما نسبت به گربه‌ها در دنیای واقعی، یک گربه همچنین ممکن است عناصری از خودتان را نشان دهد که شما آن‌ها را پنهان و محکوم می‌کنید. به گفته یونگ، آنیما بخشی از روان مرد است که نشان دهنده ماهیت زنانه اوست. در مقابل آنیما، آنیموس است که نشان دهنده طبیعت مردانه در روان زن است. در خواب‌ها، گربه‌ها نمایانگر آنیما هستند که نمادی از ارتباط درونی و شهودی یک مرد با زنان و انرژی زنانه می‌باشد.

تعبیر خواب گربه خوب است یا بد

یونگ معتقد بود که خویشتن یا سلف از تمام بخش‌های روان انسان، ازجمله ایگو، ناخودآگاه شخصی و جمعی تشکیل شده است. زمانی که شخص رشد سالم و بدون آسیبی را تجربه می‌کند، یک احساس فردی و منحصر به فرد از خویشتن را توسعه می‌دهد که بر اساس تجربیات و روابطی که در زندگی تجربه کرده بنیان‌گذاری شده است. خواب گربه یکی از رایج‌ترین خواب‌هاست. موجود کوچولوی نوازشگری که در عین حال که می‌تواند نمادی از طبیعت جسور و آزاد، غرایز دخترانه و فردیت باشد می‌تواند هشداری باشد برای فلج عاطفی خصوصاً در مردانی که نیروهای زنانه درونشان را انکار می‌کنند و ناپسند می‌شمارند. برای پاسخ به سؤال تعبیر خواب گربه خوب است یا بد باید گفت حس کلی بیننده خواب نسبت به گربه نیز تعیین کننده است. در ادامه به وجه روشن و وجه تهدید کننده گربه در خواب می‌پردازیم.

وجه روشن و شفادهنده گربه در خواب

وجه روشن و شفادهنده گربه در خواب می‌تواند به هماهنگی و پیوستن دو انرژی مردانه و زنانه به یکدیگر اشاره داشته باشد. گربه‌ای که در خواب شما پرانرژی و بشاش است نوید بخش سلامت روانی جنبه زنانه وجودتان است. مطمئن شوید که مراقب خود هستید و فقط نگران خوشبختی دیگران نیستید. اگر در خواب در حال جستجوی گربه خود یا دیگری هستید، این نشان دهنده روحیه مستقل شما، نیاز به آزاد بودن و هشیاری نسبت به نیروهای منفی و بازدارنده افراد یا موقعیت‌ها است. گربه زخمی ممکن است به عنوان نشانه‌ای از اینکه شما نیاز به همدلی و توجه و همدردی دارید ظاهر شود. همچنین نشانه بالقوه بی‌توجهی یا سوء استفاده‌ای است که به دلیل آن دچار آسیب شده‌اید و یا هم اکنون از آن رنج می‌برید. گربه رها شده ممکن است نشان دهنده نیاز به مراقبت، پرستاری، محبت و همراهی باشد.

شهود اغلب به عنوان یک احساس مرموز و بی‌تفاوت تلقی می‌شود که هر طور که بخواهد می‌آید و می‌رود که بسیار شبیه به حیوانی است که در این مقاله راجع به آن سخن می‌گوییم. گربه‌ها در خواب اغلب نماد شهود هستند. آن احساس "غریزی" دانستن و آگاهی از چیزی. با بررسی ظاهر و سلامت گربه و همچنین شرایطی که در خواب شما ظاهر می‌شود، می‌توانید متوجه شوید که آیا به شهود خود توجه می‌کنید یا آن را نادیده می‌گیرید. خواب گربه‌های سالم را می‌توان به عنوان طبیعت شهودی سالم خواب بیننده تعبیر کرد؛ به عبارت دیگر شما باید به صدای درونی خویش که از اعماق به گوش جانتان می‌رسد توجه کنید و بر اساس آن در زندگی خود پیش بروید. گربه درون شما این توانائی را دارد که شما را یک گام به یافتن خویشتن اصیلتان نزدیک‌تر سازد.

وجه تاریک و هشدار دهنده گربه در خواب

گربه نماد شهود و قدرت زنانه است. دیدن گربه مرده در خواب می‌تواند به عنوان قطع ارتباط با این بخش از وجودتان تعبیر شود. همچنین می‌تواند به این معنی باشد که از تشخیص قدرت یا ویژگی‌های زنانه خود امتناع می‌کنید. سلامت گربه در خواب شما به طور مستقیم با سلامت ارتباط شما با انرژی زنانه الهی وجودتان مرتبط است. گربه مرده یا گربه در حال مرگ می‌تواند نشان دهنده فقدان استقلال باشد؛ زیرا عدم توجه به شهود باعث می‌شود فرد برای راهنمایی به دیگران تکیه کند. در نتیجه، فرد ممکن است احساس وابستگی و سرخوردگی کند. وجه تاریک و هشدار دهنده گربه در خواب به عناصر مختلفی بستگی دارد. اگر دچار فلج عاطفی شده‌اید و از زندگی چیزی جز پول در آوردن و درس خواندن نمی‌دانید احتمالاً گربه شما را دعوت می‌کند اندکی بیشتر به احساسات و ملاطفت‌های زنانه بپردازید.

دیدن گربه بیمار در خواب می‌تواند به این معنی باشد که بین عقل و شهود شما عدم تعادل وجود دارد. بیننده خواب ممکن است در تلاش باشد تا در زندگی منفعل، راکد، ثابت و بدون تغییر باقی بماند. یا حتی ممکن است از خویشتن حقیقی خود بی‌اطلاع باشد. کار کردن و زیستن در چنین فضایی خطرناک است، زیرا ممکن است تصمیمات زندگی خود را بر اساس آنچه دیگران از شما انتظار دارند پایه گذاری کنید؛ به جای گوش دادن به آنچه شهودتان به عنوان بهترین گزینه به شما پیشنهاد می‌کند. اگر گربه‌ای بیمار را در خواب دیدید، بهتر است به شهود و نیروی یاری دهنده درونتان توکل کنید. درست مانند یک گربه، شهود هر چه بیشتر به آن ارزش داده شود، موهبت‌های بیشتری را در اختیارتان قرار می‌دهد. از عمیق شدن و اندیشیدن در کیستی و چیستی خود نهراسید تا عظمت خود را بیابید.

تعابیر شناخته شده گربه در خواب

تعابیر شناخته شده گربه در خواب در ایران و در سایر کشورها متفاوت است. در ایران مردم هنوز به روش منسوخ قدیمی به دنبال تعبیر خواب‌های خود هستند. روش‌های سنتی متأسفانه حامل آگاهی و اطلاعات مفیدی برای افراد نیستند و موجب گمراهی و کج فهمی‌بیندگان خواب می‌شود. در برخی کشورهای پیشرفته امروزه از روش تعبیر خواب کارل یونگ برای تجزیه و تحلیل خواب‌ها استفاده می‌شود. این روش مورد تأیید روانشناسان تحلیلی می‌باشد و می‌تواند به حل و فصل گره‌های کور روانی و اضطراب و افسردگی و بدحالی و کج خلقی افراد کمک کند. در وبسایت پرتو جهان هستی به مدیریت خانم هستی کشاورز از روش درست تعبیر خواب استفاده شده و مطالب مفیدی در دسترس خوانندگان محترم قرار گرفته است. ازجمله تعابیر رایج اما نامعتبر می‌توان به تعبیر خواب آنلی بیتون، عبدالله کرمانی، دانیال نبی، شیث مغربی و برخی دیگر اشاره کرد.

تعبیر خواب گربه از نظر قرآن

اسامی برخی از حیوانات در قرآن آمده است. از آن جمله می‌توان به پشه، گاو، الاغ، خوک، اسب، زنبور، عنکبوت، فیل، میمون و شتر اشاره کرد. نام گربه اما هرگز در آیات قرآن ذکر نشده است. در برخی آیات قرآن ازجمله چندین آیه سوره یوسف به قدرت و توانمندی و بینش حضرت یوسف برای تعبیر خواب اشاراتی مستقیم شده است. یوسف:43 وَقَالَ الْمَلِکُ إِنِّی أَرَى سَبْعَ بَقَرَاتٍ سِمَانٍ یَأْکُلُهُنَّ سَبْعٌ عِجَافٌ وَسَبْعَ سُنبُلَاتٍ خُضْرٍ وَأُخَرَ یَابِسَاتٍ یَاأَیُّهَا الْمَلَأُ أَفْتُونِی فِی رُؤْیَایَ إِن کُنتُمْ لِلرُّؤْیَا تَعْبُرُونَ و [روزی] پادشاه گفت: من [در رؤیا] هفت گاو فربه می‌بینم که هفت گاو لاغر آن‌ها را می‌خورند و هفت خوشه [گندم] سبز و هفت خوشه خشک. ای بزرگان [درباری و دولتی]، اگر تعبیر خواب می‌دانید، مرا درباره خوابم نظر دهید. همین‌طور که در این آیه شریفه می‌بینیم فرعون خوابی می‌بیند که در آیات بعدی توسط حضرت یوسف تعبیر می‌شود.

تعبیر خواب گربه در انجیل

با کمال تعجب در حالی که بارها در کتاب مقدس به سگ‌ها اشاره شده، شما چیزی در مورد تعبیر خواب گربه در انجیل پیدا نمی‌کنید. از دوستداران گربه عذرخواهی می‌کنم! همه گربه‌ها متعلق به یک خانواده گربه سانان هستند. 36 یا 37 گونه گربه وجود دارد. شیر و گربه در یک خانواده هستند. ما باید یاد بگیریم که انجیل یا عیسی را در همه جای زندگی ببینیم. در مقایسه با سگ‌ها، معمولاً گربه‌ها را از نظر قدرت، هوش، سودمندی و غیره پست‌تر می‌دانیم. متأسفانه، برخی از افراد هستند که ارزش زیادی را در گربه نمی‌بینند. چه کسی فکر می‌کند که این حیوانات با شیر در یک خانواده باشند؟ شیرها را "پادشاه جانوران" یا "پادشاه جنگل" می‌نامند. آن‌ها در بالای زنجیره غذایی قرار دارند. آن‌ها به دلیل جسارت، ظاهر باشکوه، قدرت و ابهت خود شناخته می‌شوند. گربه‌ها در همان خانواده "پادشاه جانوران" هستند.

تعبیر خواب گربه ابن سیرین

"دیدن گربه در خواب، دلیل بر مردی مفسد و دزد است. اگر دید گربه در خانه او آمد، دلیل که دزدی در آنجا رود. اگر دید گربه از خانه او چیزی خورد، دلیل که دزد از آنجا چیزی بدزدد. اگر بیند گربه را بکشت، دلیل که دزدان را بکشد و قهر کند." آنچه شرح آن آمد به عنوان تعبیر خواب گربه محمد بن سیرین در برخی کتب و سایت‌های اینترنتی منتشر شده است. همین‌طور که مشاهده می‌کنید متأسفانه این‌گونه تعابیر منجر به بدگمانی، بدبینی، تخریب و سوءظن افراد می‌گردد و هیچ کمک و خیری به بیننده خواب نمی‌رساند بلکه برعکس وی را دچار کج فهمی می‌کند؛ بنابراین بر خوانندگان محترم واجب است از روش‌های درست تعبیر خواب استفاده نموده و در صورت لازم در جهت آموزش تعبیر خواب به‌طور شخصی اقدام نمایند. شما با آموختن روش صحیح تعبیر خواب، قادر خواهید بود خواب‌هایتان را تجزیه و تحلیل کنید.

نتیجه‌گیری

باید گفت خواب‌ها به بخشی نادیده از وجود ما اشاره می‌کنند. دید آگاهانه ما در طول روز محدود و کوچک است لذا لازم است برای تکامل، به بخش‌های نادیده و کمتر توجه شده وجودمان نیز نگاهی بیندازیم. گربه در خواب گاهی به خلاقیت، انرژی لطافت، آگاهی، نور، بینش و تقدس اشاره دارد. گرچه در بیداری نیز گربه‌ها موجوداتی دوست داشتنی و بامزه هستند که باعث فوران احساسات مثبت در انسان می‌شوند. البته استثنائاتی نیز وجود دارد و برخی افراد از گربه‌ها بیزار و فراری هستند. البته برخی از این موارد به ترس‌های کودکی باز می‌گردد و قابل بازیابی و درمان است. از روبرو شدن با عظمت و بخش‌های ناشناخته وجودتان نهراسید. به گربه درونتان اعتماد کنید اجازه دهید مسیر را به شما نشان دهد. به یاد داشته باشید که می‌توانید با شرکت در دوره آموزش تعبیر خواب برای افراد مبتدی خودتان خواب‌هایتان را تحلیل کنید.

نظرات

ریحانه سجادی
۰۰
پاسخسلام وقت بخیر.من خواب یه گربه سبزآبی خیلی عجیب دیدم که سه تا بچه آبی .سبز و فیروزه ای داشت و اونارو درحالی دیدم که درحال فرار و قایم شدن از چنتا مرد و یه زن بودم توی یه محیط متروک مثل کارخانه قدیمی خالی و خرابه و متروکه اون افراد نیتای بدی داشتن و دنبالم میگشتن حین قایم شدن اون گربه هارو دیدم خونه شون بود اونجا داشتن بازی میکردن محو زیبایی و خاص بودنشون بودم که البته با میو کردناشون اون افرادو به سمت من کشوندن و ازخواب پریدم😅🥲
سنا
۰۰
پاسخسلام
خواب دیدم به دوتا گربه غذا میدم و نازشون میکنم ،یکی خیلی ملوس و زیبا با چشمای خیلی قشنگ ،آروم ،بی خطر و دوست داشتنی ،دومی سر و صورت و دهن زخمی ،وحشی ،با دم پف کرده و حمله ور شد بهم ،نمیتونستم ازش فرار کنم .
نکته جالب اینه که این خاب پشت سر هم دوبار تکرار شد تو یه شب و دفعه دوم که گربه بهم حمله کرد داد زدم تا از اون حالت خارج بشم .
با صدای خودم بیدار شدم.
به طور کل زندگیم الان تو حالتیِ که هیچ کاری انجام نمیدم درحالی که کلی کار باید انجام بدم.
هر برنامه ای میریزم بهش پایبند نیستم حتا روزای اول که مثلن باید هیجان داشته باشمو و بهش عمل کنم.
تازگی به شهود و خلاقیت توجه بیشتری میکنم و جنبه هایی جدیدی کشف کردم و ازش حس خوب گرفتم.
گندم مهرکی
۰۰
پاسخسلام من خودم یه گربه نر سفید نارنجی دارم
خواب دیدم بچه دار شده با بچه‌هاش و جفتش امده خونه من از دیدن بچه‌هاش خیلی خوشحال شدم جفتش سفید بود یکی از بچه‌هاشم سفید بود خوابیده بود یکی دوتا گربه بزرگ دیگه هم بودن ک اونا نمیدونم برا کی بودن یکیشون خاکستری بود که تو خونمون خوابیده بود
ممنون از مطالب مفیدتون 🌸💗
نهال رستمی
۰۰
پاسخسلام من خواب دیدم ،یه عالمه بچه گربه با مادرشون رو دیدم بچه ها داخل یه میله مانند بودند نمیشه گفت قفس،البته خوب یادم نمیاد شاید خونشون بود ،بعد مادر گربه ها جلوتر بود و به من انگار اعتماد نداشت درحالیکه من قصد ازارشونو نداشتم ،فک میکنم به سمتم حتی حمله کرد،ومن تعجب کردم چرا از من می‌ترسه،رنگ گربها روشن بود شاید سفید طوسی،وهمه یکجور بودن
البته من گربه ها رو دربیداری ،موجودات تقریبا دوست داشتنی می‌دونم و بسیار جالب
البته من آدمی هستم که اصلا خوابهام یادم نمی‌مونه ،یه چند مدته به سختی وخیلی مبهم یادم میاد
نهال رستمی
۰۰
پاسخسلام من خواب دیدم ،یه عالمه بچه گربه با مادرشون رو دیدم بچه ها داخل یه میله مانند بودند نمیشه گفت قفس،البته خوب یادم نمیاد شاید خونشون بود ،بعد مادر گربه ها جلوتر بود و به من انگار اعتماد نداشت درحالیکه من قصد ازارشونو نداشتم ،فک میکنم به سمتم حتی حمله کرد،ومن تعجب کردم چرا از من می‌ترسه،رنگ گربها روشن بود شاید سفید طوسی،وهمه یکجور بودن
البته من گربه ها رو دربیداری ،موجودات تقریبا دوست داشتنی می‌دونم و بسیار جالب
البته من آدمی هستم که اصلا خوابهام یادم نمی‌مونه ،یه چند مدته به سختی وخیلی مبهم یادم میاد
سیا
۰۰
پاسخسلام ببخشید من خواب دیدم که با همسر خودم رابطه داشتم اما در حین رابطه اورا به شکل یک گربه میدیدم ولی در خواب مطمئن بودم که که خود اوست چون با من حرف میزد صدای او ورفتارش کاملا طبیعی وخود او بود ومن هم خیلی طبیعی رفتار میکردم انگار هیچ چیزی برای تعجب نیست .تعبیر این خواب چه میتواند باشد
هستی
۰۰

 

سلام

در خواب شما دو نماد مهم وجود دارد که باید با دقت مورد تحلیل قرار بگیرند. اولی دیدن گربه در خواب، دومی نماد ارتباط جنسی در خواب هست. در خصوص نماد جنسی ابتدا نیاز هست بدانید که برقراری ارتباط جنسی در خواب قراتر از انچه در بیداری رخ می دهد تفسیر عمیق و مهمی دارد که در زیر شرح میدهم

ادغام اضداد : یونگ اغلب در مورد ادغام اضداد به عنوان یک فرآیند اساسی رشد روانی صحبت می کرد. رابطه جنسی جنبه اساسی وجود انسان است. خوابهای تجربیات جنسی می تواند نمادی از ادغام نیروها یا جنبه های متضاد روان شما باشد، مانند خودآگاه و ناخودآگاه،  دو قطب نیروی مردانه و زنانه درون انسان، یا نور و سایه.

تمامیت شخصی: درگیر شدن در یک عمل جنسی در خواب می تواند نمادی از میل به تمامیت و کامل بودن شخصی باشد. ممکن است نشان دهنده نیاز به ادغام یا پذیرش جنبه هایی از خودتان باشد که ممکن است نادیده گرفته شده باشد.

آنیما و آنیموس: در روان‌شناسی یونگ، آنیما نمایانگر جنبه‌های زنانه درون یک مرد است و آنیموس نشان‌دهنده جنبه‌های مردانه درون یک زن است. خواب ارتباط جنسی می تواند بازتابی از رابطه شما با آنیما یا آنیموس درونی شما باشد که نشان دهنده نیاز به درک، پذیرش یا آشتی دادن این جنبه های درونی است.

ارتباط جنسی در خواب همچنین می تواند بازتابی از تمایلات شخصی، ترس ها یا نگرانی های مربوط به صمیمیت، روابط یا سلامت جنسی باشند.

در مورد نماد گربه در خواب نیز در مقاله دیدن گربه در خواب به طور مفصل در خصووص آن سخن گفته شده است.

امیدوارم توضیحاتم مفید بوده باشد.

اگر سوالی دارید در ادامه همین کامنت یادداشت کنید.

با احترام

محمد
۰۰
پاسخ

سلام و درود خانم کشاورز من دو روزه خواب گربه رو میبینم یکی از خواب‌ها این بود که توی خونه زمان کودکی هستم داشتم تلویزیون نگاه میکردم یکسری بازیگرهای معروف دور هم بودن که میخواستن استاد موفقیت انتخاب کنن از من نظر خواستن و من عکس خودم رو فرستادم ولی اونها از بین خودشون یکی رو انتخاب کردند. بعد خواستم برم دستشویی که توی حیاط بود وقتی در دستشویی رو باز کردم درش افتاد من رفتم در حال ادرار کردن بودم که چند تا گربه بیرون دستشویی بودن من از دستشویی بیرون اومدم و پای خودم رو شستم خواستم برگردم داخل خونه که چندین پله داشت از پله ها بالا میرفتم که گربه ها پریدن جلوی من که نرم بالا البته به شکل حمله نبود ولی یه ترسی درونم بود و به گربه ها پیشی پیشی گفتم و بیدار شدم. خواب بعدیم هم دارم میرم حموم تعداد زیادی گربه کوچک و بزرگ دنبال من دارن میان که وارد حموم بشن من هر چقدر بیرون میکنم بازم میان تو در حموم هم خوب بسته نمیشد داخل حموم هم کف حموم برنج ریخته شده بود حوله هم با خودم داخل حموم نبرده بودم ، گربه ها منو کلافه کرده بودن هر کدوم رو بیرون میکردم چند تا دیگه وارد حموم می شدن گربه ها به پاهای من می‌پیچیدند که بعدش بیدار شدم خیلی از شما هم سپاسگزارم بابت زمانی که میگذارید و خوابهای مارو تعبیر می‌کنید 💐♥️🙏

مدیر ارشد
۰۱

سلام آقای حبیبی
این خواب شما جزییات زیادی دارد که نیاز هست هرکدام را بطور مجزا بررسی کنیم و ارتباط انها با یکدیگر را درک بکنیم.
اول اینکه همه اینها در خانه کودکی شما اتفاق می افته که به نظر میاد باید حول محور مسایلی که در کودکی شما ریشه دارد بررسی بشوند.
 در مورد  انتخاب استاد موفقیت: این قسمت از رویا میتونه نشان دهنده این باشه که می خواهید استعدادها یا مهارت های خود را به رسمیت بشناسید اما در عین حال شک و تردیدی هم نسبت به آن دارید. درست بعد از انتخاب نشدن وارد توالت میشید و درب توالت می افته، این نداشتن درب توالت میتونه نشان دهنده یک حس ناامنی و رو شدن رازها و به اصطلاح لو رفتن باشه که با موضوع انتخاب نشدن توسط اساتید یک جورایی ارتباط داره. شاید  احساسی از آسیب پذیری درون شماست که نیاز به بهبود داره.
گربه ها در خواب قصد دارند. مانع جلو رفتن شما بشن. میدونیم که گربه با نیروی زنانه مرتبط هست، این بخش از خواب هم با جزییات قبلی به گونه ای مرتبط هست. احساسی از نخواسته شدن، ممانعت... در عین حال ترس شما هم صحه میگذاره بر این تحلیل. گرچه طبیعتا تحلیل شخصی خود شما بر تحلیل من ارجحیت داره.

خواب دوم هم دقیقا در راستای خواب اول هست، نداشتن درب در حمام که یک فضای خصوصی است، و ورود و آزار گربه ها... 
با احترام

تهمینه
۰۰
پاسخسلام
من خواب یه گربه سیاه رو دیدم
بالا پشت بوم بودیم
اون سعی داشت خودشو به من بماله ازم نمی ترسید
منم ازش چندشم میشد
حس میکردم باید از خودم دورش کنم
از گردنش گرفتم و از بالا پشت بوم پرتش کردم پایین.😐
هستی
۰۰

سلام تهمینه خانم عزیز

تعبیر خواب گربه بر اساس وضعیت روحی، زندگی و احساسات هر فردی متفاوت هست.

 می شود یکسری تحلیل مفید از گربه در خواب ارایه کرد که من بهشون اشاره میکنم بلکه به درک بهتری ازدیدن گربه در خواب برسید.

گربه سیاه در خواب اغلب نشان دهنده رمز و راز، استقلال و شهود است. همچنین می تواند با ناشناخته ها مرتبط باشد. از آنجایی که گربه سعی می کرده خودش را به شما بمالد و نمی ترسیده، می تواند نشان دهنده تمایل به محبت، ارتباط یا نزدیکی در زندگی شما باشد. تمایل شما در مورد اینکه می خواهید گربه را از خود دور نگه دارید ممکن است نشان دهنده یک احساس متناقض یا ترس از نزدیک شدن بیش از حد به کسی یا چیزی باشد.

گرفتن گربه در خواب و انداختن آن به پایین ممکن است نمادی از تمایل به اعمال کنترل یا فاصله گرفتن از احساسات یا موقعیت هایی باشد که گربه نماد آن است. عمل پرت کردن گربه و دور ساختن آن از خود در خواب می تواند نشان دهنده نیاز به فضای شخصی، مرزها یا تمایل به اجتناب از درگیری های عاطفی خاص باشد.

مهم است که به یاد داشته باشید که خواب و رویاها بسیار شخصی هستند و تعابیر آنها می تواند تحت تأثیر تجربیات و احساسات منحصر به فرد شما باشد. تأمل در شرایط، روابط و احساسات فعلی شما ممکن است بینش بیشتری در مورد معنا و تعبیر خواب گربه سیاه ارائه دهد. 

امیدوارم این تحلیل خواب برای شما مفید بوده باشد.

منتظر خواندن خوابهای بیشتری از شما هستم تهمینه جان

Mahboobeh
۰۰
پاسخسلام
دیشب خواب دیدم توی خونه دوران کودکیم هستم
(دوران کودکی و اون خونه رو اصلا دوست ندارم)توی اتاق خونمون تنها بودم.احساس کردم کسی توی اتاقه اما من نمیبینم.نامرئیه.رفتم سمت در اتاق،اونجا رو گاز گرفتم که مطمئن بشم کسی هست.دندونام یه چیزی رو کاز گرفت.فهمیدم چیزی اونجاست.ترسیدم اومدم توی پذیرایی.اما دوباره اومدم سمت اتاق.یواشکی نگاه کردم پشتکی که الان توی این خونمون به رنگ ارغوانی هست،افتاد.یه گربه سیاه کوچولو با گوشای مثلثی بزرگ دیدم. از من ترسید و فرارکرد.منم گفتم ااا اینکه گربه بود.یعنی من اینو گاز گرفتم.بعد از این خواب‌تان خواب دیگم دیدم.اما این اولیش بود
هستی کشاورز
۰۰

سلام محبوبه جان

دیدن گربه در خواب برای همه خصوصا زنان از اهمیت زیادی برخوردار است. اولین چیزی که از خواب گربه ای که تعریف کردی به ذهنم من میاد رمز و راز و شهود هست. در اتاق هستی و با وجود اینکه چیزی نمی بینی اما شهود تو بهت میگه چیزی در اتاق هست و تو کنجکاو میشوی به دنبال آن بگردی، گرچه کمی خشن با آن مواجه می شوی ! منظورم از خشن گاز گرفتن است.

دیدن گربه در خواب در اکثر مواقع با رمز و راز و شهود مرتبط است. بیشتر توضیح میدم:

 گربه های سیاه اغلب با رمز و راز، شهود و ضمیر ناخودآگاه مرتبط هستند. دیدن گربه سیاه در خواب ممکنه نشان دهنده این باشه که باید به شهود یا پیام های ناخودآگاه ت توجه کنی. این خواب می تونه نشانه ای از وجود جنبه های پنهانی وجودت یا موقعیتی باشه که باید بیشتر روی اون کار و تمرکز کنی.

امیدوارم این تحلیل خواب گربه برات مفید بوده باشه. پیشنهاد میکنم خوابهای دیگری اگر میبینی در سایت بنویسی تا بیشتر بتونم بهت کمک کنم.

با احترام

محسن
۰۰
پاسخسلام من خواب دیدم گربه خودم از بالای درخت خونه خالم پرید پایین روی نیمکتی که زیرش بود(گربم تاحالا خونه خالم نبوده اصلا یع شهر دیگست) روی نیمکت یه تیکه گوشت بود اونو خورد و بعد متوجه شدم ک گربم زخمی هست انگار ک حیوون های دیگه قبلش بهش حمله کردن بخشی از پایین تنش کلا پاره شده بود و داخلش معلوم بود بعد بابام اومد برداشت مثلا جلوی زخمو یه جوری بگیره یه حالت گرده میخواست بزنه بدن گربه رو قسمت زخمشو! (دقیقا تصویری ک دیدمو دارم میگم با جزعیات) بعد من اصرار داشتم که نکن این کارو ولش کن خوب میشه بعد گوش نکرد هی دستکاری کرد زخم های گربه رو بعد یهو دیدم گربه روی زمین به خودش پیچید و مرد و رفتم بالا سرش اخرین لحظه یه صدایی در اورد دیگه تکون نخورد و بابام گفت ک تموم کرد و اون تصویری ک دیدم گربه انگار از وسط نصف شده بود اصلا شبیه گربه ای ک اولش از بالای درخت پرید پایین نبود! بعد دستمو گرفتم رو صورتمو و گریه کنان از اونجا دورشدم. در ضمن بابام کل جریان خیلی بی تفاوت بود و جز من کسی ناراحت به نظر نمیومد در حالی ک بابام خودش گربه مونو خیلی دوس داره.
هستی
۰۰

سلام محسن جان . ممنونم که خوابت را برای ما شرح دادی.
دیدن گربه در خواب اغلب نماد جنبه زنانه روان انسان هست. این جنبه زنانه در وجود تمامی افراد هست و به بخش معناگرا، عاطفه و احساسات فرد مربوط میشه. در این خواب ابتدا گربه زخمی برمیگرده به خونه. این بازگشت اتفاق خوبی است در ابتدا اما بعد پای پدر به میان میاد. پدر قصد کمک داره اما باعث میشه گربه بمیره. من حدس میزنم نقش و تاثیرات پدرتون  در زندگی بیداری شما قابل تحلیل و بررسی هست. در ابتدا گربه زخمی شده(شاdد توسط حیوانات)، و نهایتا این پدر هست که ضربه آخر رو میزنه و بعد هم کاملا بی تفاوت هست. تنها کسی که این وسط رنج کشیده شما هستید. پیشنهاد میکنم این حرفهارو به زندگی بیداری خودتون تسری بدهید. ببینید کجا نقش پدر با و یا علیرغم میل شما باعث شده شما آسیب ببینید.
کمی بیشتر در مورد کاراکتر پدرتون بنویسید لطفا.
اگر تمایل داشتید خوابهای قبلی و یا بعدی تون را هم بنویسید اینجا که بتونم کمک کنم بهتون. البته هر خوابی نماد مخصوص خودش رو داره که ما سعی کردیم در وبسیات هستی کشاورز نمادهای مهم خواب را ضرح دهیم. 
با احترام

ستایش
۰۱
پاسخببخشید میشه به من تعبیر خوابمو بگید
ممنون میشم
سلام وقتتون بخیر
خواب دیدم که رفتیم پارک بعد دیدم که یک گربه سفید پشمالو داره اونور نرده ها راه میره(نرده ها سبز بودن)بعد من دلم سوخت بعد به مامان بابام گفتم شما برید میام رفتم پیشش بهش میخواستم شیر بدم ینی کاسه شیر بزارم دیدم یع دفعه یک گاو هم اومد بعدش نمیدونم چی شد
اولش(رفتم گربه رو نازش کردم)نمیدونم الان تعبیرم چیه
هستی
۰۱

ستایش عزیز سلام

در تعبیر خواب گربه ای که دیده ای چندین نماد مهم برای تجزیه و تحلیل وجود داره،

پدر و مادرت، پارک، نرده، گربه، گاو، غذا دادن به گربه

گربه را می توان یکی از زنانه ترین نمادهای خواب دانست. در خواب تو در پارک هستی ، پارک با طبیعت انسان مرتبط است. می توان گفت هنگامی که تو به طبیعت اصیل خودت بازگشتی متوجه حضور گربه شدی و تمایل پیدا کردی که بری و اون رو با توجه ت تغذیه کنی. در عین حال حضور گاو در خوابت هدر رفتن انرژی زنانه رو تقویت می کنه. گاو نیز نمادی زنانه است ، اما بیشتر با جنبه های منفی مادرانگی مرتبط است چرا که گاو موجودی منفعل و بی اراده است و تحت امر انسان است. زنان تحت امر دیگران انرژی خودشون رو صرف دیگران می کنند. یا شاید ندانسته مطیع خواسته های دیگران هستند. این تعبیر رو حضور مادر و پدرت تقویت میکنند. اتفاق خوبی که افتاده در این خواب اینه که به والدین ت گفتی شما برید و رفتی سراغ گربه. این موضوع میتونه مربوط باشه به توجه و تمرکز بیشترت روی انرژی های زنانه و زن بودنت و فاصله گرفتن از وابستگی و بریدن بندنافت از والدین. 
پیشنهاد میکنم تمرکز کن روی استقلال روانی خودت، در تصمیم گیری هات سعی کن مستقل عمل کنی، و برای زندگی ت شخصا تصمیم بگیر. نگذار انرژی تو صرف خواسته های دیگران شود. دیگران می تونه والدین، همسر، فرزندان و ... باشه.
سوال دیگری داشتی زیر همین کامنت بنویسم برام.
قریانت

شیدا نبوی
۰۰
پاسخسلام وقت بخیر
میشه دقیقتر کمک کنید متوجه شم معنای خوابم چی بوده؟ ممنونم
خواب دیدم بچه گربه ی سیاه رنگی رو که اولش ازم میترسید یواش یواش با غذا دادن بهش کاری کردم ترسش ریخت و من بعد از اون همش بهش غذا میدادم و اون خیلی از من خوشش اومد و دستشو روی صورتم میکشید و من حس خیلی خوبی میگرفتم، و کلی هم باهم حرف میزدیم دقیق یادم نیست چی میگفتیم ولی حرفایی که میزدیم حس خوبی داشت و حرف زدنمون بدون کلمه بود.
اگر کمی دقیقتر کمکم کنید برای تعبیر این خواب خیلی سپاسگزار میشم.
هستی کشاورز
۰۰

شیدا جان سلام 

گربه ماهیتی دوگانه دارد. در عین حال که نرم و نازنازی است اما با خودش ترسی پنهان نیز برای مخاطب به همراه دارد. گربه در خواب نماد برجسته زنانگی و تمایلات غریزی است.  دیدن گربه در خواب برای زنان می تواند آشتی و پذیرش نیروی های غریزی جنسی (که قبلا سرکوب شده و یا غیر اخلاقی و بد انگاشته می شده اند) باشد. این آشتی و پذیرش در خواب خودش را با نوازش کردن گربه نشان می دهد. همینطور که در خوابت مشهود است گربه سیاه رنگ نه تنها دیگر ترسناک نیست بلکه همراه و همدل است و با تو همصحبت شده است، این خبر بسیار مثبت و خوبی است.

 اگر تمایل داری کمی بیشتر از شرایط فعلی خودت در زندگی بگو ممکن است بتوانم جزییات بیشتری از این خواب را برایت رمزگشایی کنم.

قربانت

روناک فرامرزی
۰۰
پاسخسلام و احترام وقت شما بخیر نظر و تعبیر شما در مورد خواب دیدن گربه و سگ چی هست .
خواب دیدم که دو تا گربه و یک سگ دارم و نگهداری میکنم
هستی
۰۰

سلام دوست عزیز

اگر مقالات تعبیر خواب سایت هستی کشاورز را با دقت مطالعه فرمایید متوجه خواهید شد که تعبیر خواب بر اساس اصول روانشناختی ضوابط خاصی دارد، تنها با گفتن دو نماد سگ و گربه نمی توان گفت این خواب چه معنی دارد.

 با احترام

محترم
۰۰
پاسخمن به حیوانات علاقه مند خواب دیدم که یک بچه گربه دستش شکسته بود و من آوردمش خونه و برای درمان بردمش دکتر
لطیفی
۰۰
پاسخخواب دیدم که یک بچه گربه کوچولو خال خالی سفید مشکی خریدم و تو جعبه داشتم نگهداری میکردم
هستی
۰۰

 

سلام

ترسناک یا جذاب، باید پذیرفت که گربه همدم دنیای رویاهای ماست.گربه در خواب  نماد دوگانه ای محسوب می شود، در اصل ماهیت گربه دوگانه و دوسوگرا است. طبق ادوار و سنت های مختلف، گربه در عین حال هم با قدرت های شیطانی و هم با نیروهای خیر و سودمند همراه است. گربه به همان اندازه که جذب می کند، نوعی ترس خرافی نیز در برخی افراد ایجاد می کند. این معنی  در بیشتر رویاهای افراد غالب است.

 

با احترام

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 5

جدیدترین نمادهای خواب