بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد هستی کشاورز کاملا محفوظ می باشد

تعبیر خواب گربه

تعبیر خواب گربه

هزاران سال است که گربه‌ها موضوع خواب‌های انسان هستند. آن‌ها نه تنها یک حیوان خانگی محبوب در سراسر جهان هستند، بلکه در اساطیر و معنویت نیز ثبت شده‌اند. دیدن گربه در خواب نسبتاً رایج است. در تعبیر خواب مار گفتم که معنای خوابی که شامل حیوانات می‌شود معمولاً به نحوه درک بیننده خواب از آن‌ها بستگی دارد. برخی از مردم گربه دوست هستند در حالی که برخی دیگر از آن‌ها فراری هستند؛ بنابراین تعبیر خواب گربه بسته به شرایط زندگی فرد می‌تواند مثبت یا منفی باشد. گربه‌ها معمولاً با ویژگی‌های معمول زنانه مانند آسیب‌پذیری و شهود در خواب‌های مردان و زنان ظاهر می‌شوند. اینکه چگونه یک گربه در خواب به تصویر کشیده می‌شود، معمولاً نشان می‌دهد که خواب بیننده چگونه مسائل زندگی را آگاهانه و ناخودآگاه تجربه می‌کند. هستی کشاورز در این مقاله اطلاعات جالبی راجع به گربه‌ها ارائه داده است.

نماد گربه در خواب چیست؟

هنگام تجزیه و تحلیل خواب‌هایی که شامل گربه می‌شود، مهم است که بر رابطه خود با این حیوانات تکیه کنید؛ زیرا افراد نسبت به گربه‌ها احساس متفاوتی دارند. در عین حال برخی از حیوانات احساسات متضادی را میان افراد و فرهنگ‌های مختلف برمی‌انگیزند. به عنوان مثال، مصریان باستان گربه را همانطور که به باستت، الهه گربه‌ها مربوط می‌شود می‌پرستیدند، بنابراین گربه‌ها را نماد شادی و جشن می‌دیدند. از سوی دیگر، پیوریتن‌ها گربه‌ها را به عنوان منادیان شیطانی محکوم می‌کردند. در اسلام، گربه‌ها برخلاف سگ‌ها به دلیل پاک بودن مورد تحسین قرار می‌گیرند، بنابراین اجازه ورود به خانه‌ها و مساجد را دارند. در تایلند، گربه‌های سیامی معمولاً به عنوان محافظ معبد نگهداری می‌شوند، بنابراین دیدن گربه سیامی در خواب نماد معنویت و محافظت است. در فرهنگ‌های سلتیک و ژاپنی، گربه‌ها نماد بدشانسی و حیله‌گری هستند.

مانند برخی فرهنگ‌های دیگر، ژاپنی‌ها معتقدند گربه‌های سیاه نمادی از غیب، ناشناخته و مرموز هستند. خواب گربه بیشتر به موقعیت‌ها و جنبه‌های زندگی فعلی شما، شهود و تمایلات غیرقابل کنترل شما مربوط می‌شود. همچنین ممکن است به این معنی باشد که رفتار شما در خارج با میل یا غرایز عمیق شما مطابقت ندارد. خواب گربه نشانه آن است که باید رفتارهای خود را ارزیابی کنید. آیا تمایلات و تصمیماتتان شما را به سمت خوبی می‌برد؟ با تکیه‌بر آموزه‌های روانشناس معروف کارل یونگ، می‌توان گفت خواب گربه بازتابی از احساسات شماست. توانایی گربه برای دیدن چیزهای پنهان یا توانایی دیدن در تاریکی تا حدودی بازتابی از ضمیر ناخودآگاه شماست. خواب نشان می‌دهد که باید شرایط خود را ارزیابی کنید، به احساسات عمیق یا پنهان خود توجه کنید تا جنبه‌هایی را ببینید که در زندگی فعلی شما به توجه نیاز دارند.

تعبیر خواب گربه از نظر یونگ

گربه‌ها هر زمان که در خواب ظاهر می‌شوند در مرکز توجه قرار می‌گیرند، زیرا با جنبه عاطفی بیننده خواب ارتباط دارند. گربه‌ها علاوه بر نمایش بخشی از مفاهیم روزمره که در تجربه فردی می‌گنجد، می‌توانند نماد برخی از مفاهیم عمیق‌تر روانشناسی یونگ نیز باشند. تعبیر خواب گربه از نظر یونگ را می‌توان به تصویر کهن الگویی مشترک میان همه انسان‌ها مرتبط دانست. یونگ در نظریه روان انسان، از اصطلاح «کهن الگو» استفاده کرد. او معتقد بود که این شخصیت‌های اسطوره‌ای جهانی، در ضمیر ناخودآگاه انسان در سرتاسر جهان قرار دارند. بر این اساس حیوانت می‌توانند بخش‌هایی از خودمان را که ممکن است پنهان باشند، مانند پاسخ‌های احساسی شهودی یا تکانه‌های ناخودآگاه -حتی اگر از حضور آن‌ها بی‌خبر باشیم- آشکار کنند. گربه نمادی است از انرژی زنانگی، شهود و خلاقیت. دیدن گربه در خواب می‌تواند تعابیر زیادی در مورد اینکه چگونه خویشتن درونی خود را می‌بینید داشته باشد.

در روان‌شناسی یونگ، سایه از بخش‌هایی از خودمان ساخته شده است که معمولاً در سطح ناخودآگاه آن‌ها را پنهان می‌کنیم و نادیده می‌گیریم. این بخش‌ها توسط خانواده یا جامعه زشت و مضر انگاشته می‌شود. به عنوان نمادی از سایه ناخودآگاه، گربه‌ها می‌توانند بخش‌هایی از خودمان را به تصویر بکشند که ما مخفیانه آن‌ها را ارزشمند می‌دانیم، حتی اگر نسبت به آن احساس گناه کنیم. بسته به دیدگاه شما نسبت به گربه‌ها در دنیای واقعی، یک گربه همچنین ممکن است عناصری از خودتان را نشان دهد که شما آن‌ها را پنهان و محکوم می‌کنید. به گفته یونگ، آنیما بخشی از روان مرد است که نشان دهنده ماهیت زنانه اوست. در مقابل آنیما، آنیموس است که نشان دهنده طبیعت مردانه در روان زن است. در خواب‌ها، گربه‌ها نمایانگر آنیما هستند که نمادی از ارتباط درونی و شهودی یک مرد با زنان و انرژی زنانه می‌باشد.

تعبیر خواب گربه خوب است یا بد

یونگ معتقد بود که خویشتن یا سلف از تمام بخش‌های روان انسان، ازجمله ایگو، ناخودآگاه شخصی و جمعی تشکیل شده است. زمانی که شخص رشد سالم و بدون آسیبی را تجربه می‌کند، یک احساس فردی و منحصر به فرد از خویشتن را توسعه می‌دهد که بر اساس تجربیات و روابطی که در زندگی تجربه کرده بنیان‌گذاری شده است. خواب گربه یکی از رایج‌ترین خواب‌هاست. موجود کوچولوی نوازشگری که در عین حال که می‌تواند نمادی از طبیعت جسور و آزاد، غرایز دخترانه و فردیت باشد می‌تواند هشداری باشد برای فلج عاطفی خصوصاً در مردانی که نیروهای زنانه درونشان را انکار می‌کنند و ناپسند می‌شمارند. برای پاسخ به سؤال تعبیر خواب گربه خوب است یا بد باید گفت حس کلی بیننده خواب نسبت به گربه نیز تعیین کننده است. در ادامه به وجه روشن و وجه تهدید کننده گربه در خواب می‌پردازیم.

وجه روشن و شفادهنده گربه در خواب

وجه روشن و شفادهنده گربه در خواب می‌تواند به هماهنگی و پیوستن دو انرژی مردانه و زنانه به یکدیگر اشاره داشته باشد. گربه‌ای که در خواب شما پرانرژی و بشاش است نوید بخش سلامت روانی جنبه زنانه وجودتان است. مطمئن شوید که مراقب خود هستید و فقط نگران خوشبختی دیگران نیستید. اگر در خواب در حال جستجوی گربه خود یا دیگری هستید، این نشان دهنده روحیه مستقل شما، نیاز به آزاد بودن و هشیاری نسبت به نیروهای منفی و بازدارنده افراد یا موقعیت‌ها است. گربه زخمی ممکن است به عنوان نشانه‌ای از اینکه شما نیاز به همدلی و توجه و همدردی دارید ظاهر شود. همچنین نشانه بالقوه بی‌توجهی یا سوء استفاده‌ای است که به دلیل آن دچار آسیب شده‌اید و یا هم اکنون از آن رنج می‌برید. گربه رها شده ممکن است نشان دهنده نیاز به مراقبت، پرستاری، محبت و همراهی باشد.

شهود اغلب به عنوان یک احساس مرموز و بی‌تفاوت تلقی می‌شود که هر طور که بخواهد می‌آید و می‌رود که بسیار شبیه به حیوانی است که در این مقاله راجع به آن سخن می‌گوییم. گربه‌ها در خواب اغلب نماد شهود هستند. آن احساس "غریزی" دانستن و آگاهی از چیزی. با بررسی ظاهر و سلامت گربه و همچنین شرایطی که در خواب شما ظاهر می‌شود، می‌توانید متوجه شوید که آیا به شهود خود توجه می‌کنید یا آن را نادیده می‌گیرید. خواب گربه‌های سالم را می‌توان به عنوان طبیعت شهودی سالم خواب بیننده تعبیر کرد؛ به عبارت دیگر شما باید به صدای درونی خویش که از اعماق به گوش جانتان می‌رسد توجه کنید و بر اساس آن در زندگی خود پیش بروید. گربه درون شما این توانائی را دارد که شما را یک گام به یافتن خویشتن اصیلتان نزدیک‌تر سازد.

وجه تاریک و هشدار دهنده گربه در خواب

گربه نماد شهود و قدرت زنانه است. دیدن گربه مرده در خواب می‌تواند به عنوان قطع ارتباط با این بخش از وجودتان تعبیر شود. همچنین می‌تواند به این معنی باشد که از تشخیص قدرت یا ویژگی‌های زنانه خود امتناع می‌کنید. سلامت گربه در خواب شما به طور مستقیم با سلامت ارتباط شما با انرژی زنانه الهی وجودتان مرتبط است. گربه مرده یا گربه در حال مرگ می‌تواند نشان دهنده فقدان استقلال باشد؛ زیرا عدم توجه به شهود باعث می‌شود فرد برای راهنمایی به دیگران تکیه کند. در نتیجه، فرد ممکن است احساس وابستگی و سرخوردگی کند. وجه تاریک و هشدار دهنده گربه در خواب به عناصر مختلفی بستگی دارد. اگر دچار فلج عاطفی شده‌اید و از زندگی چیزی جز پول در آوردن و درس خواندن نمی‌دانید احتمالاً گربه شما را دعوت می‌کند اندکی بیشتر به احساسات و ملاطفت‌های زنانه بپردازید.

دیدن گربه بیمار در خواب می‌تواند به این معنی باشد که بین عقل و شهود شما عدم تعادل وجود دارد. بیننده خواب ممکن است در تلاش باشد تا در زندگی منفعل، راکد، ثابت و بدون تغییر باقی بماند. یا حتی ممکن است از خویشتن حقیقی خود بی‌اطلاع باشد. کار کردن و زیستن در چنین فضایی خطرناک است، زیرا ممکن است تصمیمات زندگی خود را بر اساس آنچه دیگران از شما انتظار دارند پایه گذاری کنید؛ به جای گوش دادن به آنچه شهودتان به عنوان بهترین گزینه به شما پیشنهاد می‌کند. اگر گربه‌ای بیمار را در خواب دیدید، بهتر است به شهود و نیروی یاری دهنده درونتان توکل کنید. درست مانند یک گربه، شهود هر چه بیشتر به آن ارزش داده شود، موهبت‌های بیشتری را در اختیارتان قرار می‌دهد. از عمیق شدن و اندیشیدن در کیستی و چیستی خود نهراسید تا عظمت خود را بیابید.

تعابیر شناخته شده گربه در خواب

تعابیر شناخته شده گربه در خواب در ایران و در سایر کشورها متفاوت است. در ایران مردم هنوز به روش منسوخ قدیمی به دنبال تعبیر خواب‌های خود هستند. روش‌های سنتی متأسفانه حامل آگاهی و اطلاعات مفیدی برای افراد نیستند و موجب گمراهی و کج فهمی‌بیندگان خواب می‌شود. در برخی کشورهای پیشرفته امروزه از روش تعبیر خواب کارل یونگ برای تجزیه و تحلیل خواب‌ها استفاده می‌شود. این روش مورد تأیید روانشناسان تحلیلی می‌باشد و می‌تواند به حل و فصل گره‌های کور روانی و اضطراب و افسردگی و بدحالی و کج خلقی افراد کمک کند. در وبسایت پرتو جهان هستی به مدیریت خانم هستی کشاورز از روش درست تعبیر خواب استفاده شده و مطالب مفیدی در دسترس خوانندگان محترم قرار گرفته است. ازجمله تعابیر رایج اما نامعتبر می‌توان به تعبیر خواب آنلی بیتون، عبدالله کرمانی، دانیال نبی، شیث مغربی و برخی دیگر اشاره کرد.

تعبیر خواب گربه از نظر قرآن

اسامی برخی از حیوانات در قرآن آمده است. از آن جمله می‌توان به پشه، گاو، الاغ، خوک، اسب، زنبور، عنکبوت، فیل، میمون و شتر اشاره کرد. نام گربه اما هرگز در آیات قرآن ذکر نشده است. در برخی آیات قرآن ازجمله چندین آیه سوره یوسف به قدرت و توانمندی و بینش حضرت یوسف برای تعبیر خواب اشاراتی مستقیم شده است. یوسف:43 وَقَالَ الْمَلِکُ إِنِّی أَرَى سَبْعَ بَقَرَاتٍ سِمَانٍ یَأْکُلُهُنَّ سَبْعٌ عِجَافٌ وَسَبْعَ سُنبُلَاتٍ خُضْرٍ وَأُخَرَ یَابِسَاتٍ یَاأَیُّهَا الْمَلَأُ أَفْتُونِی فِی رُؤْیَایَ إِن کُنتُمْ لِلرُّؤْیَا تَعْبُرُونَ و [روزی] پادشاه گفت: من [در رؤیا] هفت گاو فربه می‌بینم که هفت گاو لاغر آن‌ها را می‌خورند و هفت خوشه [گندم] سبز و هفت خوشه خشک. ای بزرگان [درباری و دولتی]، اگر تعبیر خواب می‌دانید، مرا درباره خوابم نظر دهید. همین‌طور که در این آیه شریفه می‌بینیم فرعون خوابی می‌بیند که در آیات بعدی توسط حضرت یوسف تعبیر می‌شود.

تعبیر خواب گربه در انجیل

با کمال تعجب در حالی که بارها در کتاب مقدس به سگ‌ها اشاره شده، شما چیزی در مورد تعبیر خواب گربه در انجیل پیدا نمی‌کنید. از دوستداران گربه عذرخواهی می‌کنم! همه گربه‌ها متعلق به یک خانواده گربه سانان هستند. 36 یا 37 گونه گربه وجود دارد. شیر و گربه در یک خانواده هستند. ما باید یاد بگیریم که انجیل یا عیسی را در همه جای زندگی ببینیم. در مقایسه با سگ‌ها، معمولاً گربه‌ها را از نظر قدرت، هوش، سودمندی و غیره پست‌تر می‌دانیم. متأسفانه، برخی از افراد هستند که ارزش زیادی را در گربه نمی‌بینند. چه کسی فکر می‌کند که این حیوانات با شیر در یک خانواده باشند؟ شیرها را "پادشاه جانوران" یا "پادشاه جنگل" می‌نامند. آن‌ها در بالای زنجیره غذایی قرار دارند. آن‌ها به دلیل جسارت، ظاهر باشکوه، قدرت و ابهت خود شناخته می‌شوند. گربه‌ها در همان خانواده "پادشاه جانوران" هستند.

تعبیر خواب گربه ابن سیرین

"دیدن گربه در خواب، دلیل بر مردی مفسد و دزد است. اگر دید گربه در خانه او آمد، دلیل که دزدی در آنجا رود. اگر دید گربه از خانه او چیزی خورد، دلیل که دزد از آنجا چیزی بدزدد. اگر بیند گربه را بکشت، دلیل که دزدان را بکشد و قهر کند." آنچه شرح آن آمد به عنوان تعبیر خواب گربه محمد بن سیرین در برخی کتب و سایت‌های اینترنتی منتشر شده است. همین‌طور که مشاهده می‌کنید متأسفانه این‌گونه تعابیر منجر به بدگمانی، بدبینی، تخریب و سوءظن افراد می‌گردد و هیچ کمک و خیری به بیننده خواب نمی‌رساند بلکه برعکس وی را دچار کج فهمی می‌کند؛ بنابراین بر خوانندگان محترم واجب است از روش‌های درست تعبیر خواب استفاده نموده و در صورت لازم در جهت آموزش تعبیر خواب به‌طور شخصی اقدام نمایند. شما با آموختن روش صحیح تعبیر خواب، قادر خواهید بود خواب‌هایتان را تجزیه و تحلیل کنید.

نتیجه‌گیری

باید گفت خواب‌ها به بخشی نادیده از وجود ما اشاره می‌کنند. دید آگاهانه ما در طول روز محدود و کوچک است لذا لازم است برای تکامل، به بخش‌های نادیده و کمتر توجه شده وجودمان نیز نگاهی بیندازیم. گربه در خواب گاهی به خلاقیت، انرژی لطافت، آگاهی، نور، بینش و تقدس اشاره دارد. گرچه در بیداری نیز گربه‌ها موجوداتی دوست داشتنی و بامزه هستند که باعث فوران احساسات مثبت در انسان می‌شوند. البته استثنائاتی نیز وجود دارد و برخی افراد از گربه‌ها بیزار و فراری هستند. البته برخی از این موارد به ترس‌های کودکی باز می‌گردد و قابل بازیابی و درمان است. از روبرو شدن با عظمت و بخش‌های ناشناخته وجودتان نهراسید. به گربه درونتان اعتماد کنید اجازه دهید مسیر را به شما نشان دهد. به یاد داشته باشید که می‌توانید با شرکت در دوره آموزش تعبیر خواب برای افراد مبتدی خودتان خواب‌هایتان را تحلیل کنید.

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

جدیدترین نمادهای خواب