بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد هستی کشاورز کاملا محفوظ می باشد

تعبیر خواب پرنده

تعبیر خواب پرنده

پرندگان موجودات زیبایی هستند که معمولاً با آزادی و خبرهای خوب مرتبط هستند. وقتی در خواب‌ها دیده می‌شوند، می‌توانند نماد امیدها، اهداف و آرزوهای بیننده خواب باشند. تعبیر خواب پرنده به جزئیات خواب شما بستگی دارد. برای مثال تعداد پرندگانی که در خواب می‌بینید، احساسات شما در حین خواب و پس از بیداری و همچنین نوع پرنده می‌تواند در تحلیل خواب تأثیرگذار باشد. هستی کشاورز در این مقاله به ذکر جزئیات تعبیر خواب پرندگان پرداخته و اطلاعات جالبی را در اختیار جویندگان آگاهی قرار داده است. پیشنهاد می‌کنم برای درک بهتر روش درست تعبیر خواب مقالات دیگر این وب‌سایت ازجمله تعبیر خواب افتادن دندان و تعبیر خواب مار و یا تعبیر خواب ماهی را نیز مطالعه کنید. با ما همراه باشید و از اطلاعات مفید این مقاله در جهت تعبیر خواب پرندگان بهره ببرید.

 

نماد پرنده در خواب چیست؟

نماد پرنده در خواب را ابتدا باید در بیداری و باورهای اسطوره‌ای انسان نسبت به پرندگان واکاوی کرد. یکی از برجسته‌ترین پرندگان «خروس» است. خروس به عنوان نماد خورشید در سراسر جهان شناخته می‌شود زیرا بانگ آن طلوع خورشید را اعلام می‌کند. در نمادگرایی مسیحی، خروس نمادی از مسیح است که صفات نورانی و درخشندگی او را برجسته می‌کند. خورشید نماد روز، نور و رستاخیز است و با طلوع بر سیاهی شب غلبه می‌کند. خروس مانند مسیح، روزی را که پس از شب می‌آید، اعلام می‌کند. خروس همچنین بر روی مناره‌ها و برج‌های کلیساها به نمایش درمی‌آید. نماد خروس در بالای معابد نشان دهنده برتری و ارجحیت معنویت و بیداری در زندگی انسان است. در کتاب «راهنمای درک معنای نمادین کلیساها» گفته شده که «خروسی که روی کلیسا گذاشته شده تصویر واعظان است، زیرا خروس در شب تاریک مراقب است، ساعت‌ها را با آواز خود به اشتراک می‌گذارد، کسانی را که می‌خوابند بیدار می‌کند، روز نزدیک را جشن می‌گیرد.»

در نمادشناسی پرندگان می‌توان از نشانه‌ای «هرالدری Heraldry» نیز یاد کرد. هرالدی یک سیستم پیچیده از نمادها است که برای نشان دادن هویت افراد، خانواده‌ها، شهرها و ملت‌ها استفاده می‌شود. این نمادها سراسر جهان را در برگرفته است و به هزاران سال قبل بازمی‌گردد. برای مثال چندین کشور باستانی در خاورمیانه، تصاویری از عقاب، (پرنده‌ای که به عنوان یک نماد هرالدیک محبوب به شمار می‌آید) را برای نشان دادن جلال و شکوه و قدرت خود انتخاب کرده بودند. حتی امروزه نیز برخی کشورها نشان‌های ملی که نماد روح سرزمینشان هست را به عنوان نشان رسمی کشور برگزیده‌اند. برای مثال در فرانسه «خروس» به عنوان نشان ملی کشور انتخاب شده است. طرح خروس را بر روی بسیاری از لباس‌های ورزشی، کفش‌ها، سربرگ‌های دولتی و... می‌توان دید. در شیلی پرنده کندور به عنوان نماد کشور انتخاب شده است. انتخاب پرندگان به عنوان نشان هرالدیک، نمایانگر اهمیت و جایگاه خاص پرندگان در اذهان عمومی و باورهای کهن دارد.

 

تعبیر خواب پرنده خوب است یا بد؟

پاسخ به سؤال «تعبیر خواب پرنده خوب است یا بد» نسبی است و به عوامل مختلفی بستگی دارد. تعبیر خواب پرنده را باید حول محور تداعی‌های شخصی بیننده خواب تحلیل کرد. برای مثال دوستی را می‌شناسم که از کبوتر وحشت بسیاری دارد چراکه در کودکی مورد حمله یک کبوتر قرار گرفته است. چنین شخصی اگر در خواب کبوتر ببیند احتمالاً احساس خوبی نخواهد داشت. بطور کل می‌توان گفت که تعبیر خواب پرنده به عوامل مقابل بستگی دارد: نوع پرنده که در خواب ظاهر شده، تداعی و احساس شخص بیننده خواب نسبت به آن پرنده خاص، وضعیت فعلی زندگی بیداری و روان شخص. برای مثال یک عقاب در اسطوره شناسی نماد زئوس است. زئوس خدای آسمان‌ها است و با قدرت صاعقه واری که دارد می‌تواند هر چیزی را نابود کند. در عین حال عقاب به دلیل پرواز در بلندترین نقاط آسمان نماد برتری، بلندنظری و تسلط است. عقاب همین‌طور نماد غرور، آزادی و شجاعت است.

برخی از خواب‌های پرندگان می‌توانند چیزهای زیادی در مورد شخصیت شما بگویند در حالی که برخی دیگر می‌توانند به شما اخطار بدهند که چیزی در زندگی بیداری شما درست نیست و نیاز به اصلاح دارد. یونگ می‌گوید «خواب‌ها دعوتی آزاد برای کشف زبان روان از طریق تصاویر آن است». اغلب وقتی تصویری ما را به حرکت در می‌آورد، اگر تعمق کنیم متوجه می‌شویم که حس شناختی عمیق نسبت به آن درون ما وجود دارد. تقریباً در هر فرهنگی اعتقاد بر این بود که پرندگان به زبان روح صحبت می‌کنند. اخیراً حکاکی کوچکی از یک پرنده در غاری در آلمان پیدا شد. اعتقاد بر این است که بیش از 30000 هزار سال قدمت دارد و در عین سادگی بسیار قدرتمند است. این تصویر یک پرنده آبی در حال پرواز است. این به ما می‌فهماند که 30000 سال پیش کسی می‌توانست بین دنیاها حرکت کند - مانند پرنده‌ای که می‌تواند بین زمین، هوا و آب حرکت کند، از دنیای بیرونی حواس به بینایی درونی.

شوقی این مجسمه ساز را وادار ساخته تا شروع به شکل دادن یک قطعه عاج و خلق اثری جدید کند. با این اشتیاق و خلق اثر جدید چیزی تغییر کرد، جهان دیگر جهان سابق نبود. این گفتگو، بین خود و چیز دیگری فراتر از آن، ازجمله میان مجسمه ساز و پرنده، ‌نویسنده و داستانش، بیننده و خواب‌های او، یا انسان‌ها و خدایان است که مدام جهان را تغییر می‌دهد و چیز جدیدی را به وجود می‌آورد. اشکال ممکن است متفاوت باشد، اما وسایل ارتباطی یکسان است. زبان ارتباطی که از چیزی غیرقابل توضیح تشکیل شده است و ما آن را «نماد» می‌نامیم. خود کلمه «نماد» که در یونانی به معنای «به هم ریخته شده» است، بیانگر اتحاد عرفانی ماده و روح، غریزه و تصویر است. ما برای این گفت و گو نام‌های زیادی داریم، گاهی آن را هنر می‌نامیم، گاهی آیین یا دعا. خواه زمینه این تبادل دین، فلسفه، روانشناسی یا هنر باشد، زبان آن یکتاست و آن‌هم زبان «نمادین» است.

 

وجه روشن و شفابخش پرنده در خواب

وجه روشن و شفابخش پرنده در خواب را می‌توان در قدرت پرواز پرندگان جستجو کرد. پرنده، همانطور که به راحتی بین زمین و آسمان حرکت می‌کند (به عنوان روح یا آنیما)، به عنوان واسطه بین خودآگاه و ناخودآگاه عمل می‌کند. در عین حال تعبیر خواب پرنده را می‌توان به مثابه نفخه دنیا، روح جهانی نهفته در ماده نیز در نظر گرفت. همچنین این پرنده است که برای ما الهام، نبوت و حقیقت می‌آورد. برای مثال کبوتر پرنده‌ای است که با لقب «نامه رسان» شناخته می‌شود. پرنده با بال‌هایش قادر است در میان جهان‌ها حرکت می‌کند و این نزدیک‌ترین توصیفی است که می‌توان برای خواب‌های انسان در نظر گرفت. چراکه خواب‌ها نیز از جهان درون به جهان واقعی و آگاه پرواز می‌کنند و حامل الهامات الهی هستند. گاهی اوقات صدایی از یک پرنده در روح می‌آید که در گوش زمزمه می‌کند و قصد جلب توجه ما را دارد.

جولیا ترنر در کتاب «روانشناسی انسان» اظهار داشت: "خواب‌های مربوط به پرندگان بسیار رایج و بسیار متنوع هستند." جوزف ال. هندرسون، یکی از پیروان یونگ، اشاره کرد که پرندگان در خواب اغلب نماد رهایی و تعالی معنوی هستند. چنین ایده‌هایی همچنین تا حدی با ایده‌های جولیا ترنر مطابقت دارد که پرندگان را به "خود برتر" یک فرد متصل می‌کرد و آن‌ها را به عنوان نمادهای دیرینه روح می‌دید. ماهیت خواب ممکن است مسئول ارتباط طولانی مدت و گسترده پرندگان با روح باشد؛ به عبارت دیگر، به طور قابل تصوری در جوامع اولیه، تصورات روحی جدایی از بدن و توانایی بیرون رفتن از جسم و پیوستن به خویشتن روحانی را پرورش می‌دادند. استانیسلاس دهاین، استاد روانشناسی شناختی تجربی در کالج دو فرانس، در کتاب «خودآگاهی و مغز» در سال 2014 به این ایده اشاره می‌کند. او می‌افزاید: «و پرنده طبیعی‌ترین استعاره برای روح بیننده به نظر می‌رسد: در هنگام خواب، ذهن به مکان‌های دور و دوران باستان پرواز می‌کند، آزاد مانند گنجشک.»

روح و روان نیز همچون پرندگان بال دارند. بال‌ها ما را بلند می‌کنند. افلاطون اظهار داشت: «وظیفه بال این است که چیزهای سنگین را بگیرد و به بالای منطقه‌ای که خدایان در آن زندگی می‌کنند بالا ببرد.» با بال‌ها می‌توانیم همزمان از منظر زمین و بهشت به چیزها نگاه کنیم. ما با بال از دنیای معمولی فراتر می‌رویم. مصریان باستان معتقد بودند که قلب ما باید مانند پر سبک باشد تا بتوانیم به دنیای دیگر سفر کنیم. جا دارد در این نوشتار قدرت الهی همه نوع موجودات بالدار را فرابخوانم. کبوتر سفید آفرودیت و روح القدس، کلاغ سیاه و زاغ، فرشته، نیمه پرنده نیمه انسان، عطارد، روح بالدار کیمیاگری و شَمَن های باستانی که با تخیل، با بال‌های جادویی خود به دنیاهای دیگر پرواز کردند و آنچه برای ما به ارمغان آورده‌اند به زندگی ما معنا می‌بخشد.

 

نتیجه‌گیری

احتمالاً پرندگان مدت‌ها قبل از اختراع زبان، انسان‌ها را مجذوب خود کرده‌اند و همزمان در خواب‌ها ظاهر شده‌اند. بسته به فرد، فرهنگ او و شرایط زندگی وی تعبیر خواب پرنده فرق دارد. پرندگان در برخی تعالیم عرفانی به عنوان نماد روح شناخته می‌شوند. تعبیر خواب پرنده اغلب در قالب روحانی و ابعاد معنوی شخصیت بیننده خواب مورد تحلیل قرار می‌گیرد. پرندگان در خواب انواع مختلفی دارند. کبوتر، عقاب، قو، خروس ازجمله پرندگانی هستند که در خواب فراوان ظاهر می‌شوند. اگر خواب پرنده دیده‌اید و به دنبال تعبیر آن هستید ابعاد معنوی روح و روانتان را مورد کنکاش قرار دهید. این خواب احتمالاً نویدبخش تحولاتی مثبت در عمق وجود شما است. لازم به ذکر است که این مقاله بر اساس دانش و مطالعات نویسنده آن تنظیم شده و نمی‌تواند جایگزین موارد حاد بالینی باشد. برای درک علل و عوامل خواب‌های تکرارشونده و آزاردهنده با یک مشاور روانشناسی و متخصص تحلیل خواب مشورت کنید.

نظرات

پروانه
۰۰
پاسخدرود
من در خواب آشپزخانه‌ام را دیدم که پر از گیاه بود و از سقف آشپزخانه یک ظرف دان برای پرندگان آویزان بود، یک کلاغ به سمت ظرف دلن رفت و شروع به خوردن کرد در همان زمان تعداد گثیری پرندگان خوش صدا و خوش رنگ وارد آشپزخانه شدند، در همان حال یک گربه زرد رنگ لاغر را دیدم که در آنجا راه میرفت و کاری با ‌پرنده‌ها نداشت، فقط من در حیرت بودم که این گربه چطور اینهمه طبقه(18 طبقه) بالا آمده!
ممنون میشم نظرتون را درباره این خواب دریافت کنم
پ.ن من دوباره کلاغ در دنیای واقعی بهم حمله کرده و ازشون خوشم نمیاد اما در خواب حس بدی نسبت به این کلاغ نداشتم
سپاسگزارم از وقت و توجه‌تان
رها خصال
۰۰
پاسخسلام وقت بخیر
طرفای صبح خواب دیدم که تو اتاقم رو تختم دراز کشیدم و از اتاق بغلیم صدا میاد و گفتم حتما یه پرنده وارد اتاق شده و وقتی بلند شدم دیدم یه کلاغ سیاه و بزرگ از اتاق اومد بیرون ، اولین چیزی که تو خواب به ذهنم رسید این بود که کلاغ خرد و داناییه و خیلی باهوشه و اصلا ازش نترسیدم و حس بدی هم نداشتم ، به کلاغ با اشاره دست و بصورت زبانی گفتم که از این پنجره میتونی بری بیرون و اونم اومد از پنجره اتاقم رفت بیرون و چیزی که نظرم رو جلب کرد بزرگی کلاغ بود که با عرض پنجره اتاقم یکی بنظرم میومدیه چیز دیگه ای که تو خواب به ذهنم رسید بعد از رفتن کلاغ این بود که نکنه از تو اتاق طلاهامو برداشته باشه چون کلاغا چیزای براق رو دوست دارن میخواستم برم چک کنم که نکردم و گفتم طلاهام که جلوی چشم نیست و جاشون امنه.
هستی
۰۰

رها جان سلام

تعبیر خواب پرنده کلاغ را بر اساس عناصر مختلفی که در خوابت هست پیش می بریم. اول از همه  حضور تو در اتاق خوابت هست که می تونه نمایانگر فضای شخصی و مکانی برای راحتی و آسودگی خیال باشه، به روایت دیگه میشه گفت که فضای اتاق خوابت نشان دهنده فضای فکری، احساسات و زندگی شخصیت هست.

صدایی که از اتاق کناری توجه ت رو جلب کرد به نظر من میتونه چیزی یا شخصی رو نشان بده که سعی داره توجه ت رو جلب کنه یا با تو ارتباط برقرار بکند. در عین حال این صدا همچون یک آلارم میتونه نشان دهنده پیام یا جنبه ای از ضمیر ناخودآگاه ت باشه که سعی داره خودش را به تو بشناسونه و وارد دایره آگاهی ت بشه.

از مهمترین نمادهای خوابت پرنده کلاغ هست: همینطور که خودت هم میدونستی و بهش اشاره کردی، در بسیاری از فرهنگ ها، کلاغ ها با خرد، هوش و بینش مرتبط هستند. دیدن کلاغ در خواب ممکنه بیانگر این باشه که باید به شهودت بیشتر توجه کنی یا در موقعیت خاصی که الان توش هستی به خرد و هوش و بینشت ت تکیه کنی و کمتر درگیر تصمیمات آنی بشی. در عین حال کلاغ در خواب میتونه نشان دهنده راهنما یا پیام رسانی باشه که سعی داره پیام مهمی را بهت منتقل کنه.

یکی از نشانه های پرنده های اسطوره ای اینه که خیلی عظیم الجثه هستند و قادر به سخن گفتن هستن. مثلا اسب یا پرنده هایی که سخنگو هستن، این نشانه ها کهن الگویی بودن آن نماد رو تایید میکنه. به همین دلیل هست که دیدن کلاغ بزرگ در خوابت رو میشه بطور قطعی به سرزمین شهودی ناخودآگاهت مرتبط دانست.

عدم ترس از کلاغ در خوابت هم بیانگر احساس راحتی و پذیرش پیام یا راهنمایی هست. اینکه در برابر این پرنده عظیم الجثه در خوابت وحشت نکردی و فرار نکردی و سعی کردی با او ارتباط برقرار بکنی نشان می دهه که تو برای دریافت خرد و راهنمایی شدن توسط نیروی شهودی درونت آماده هستی و به غریزه خود برای مدیریت هر چالش یا تغییری که ممکنه بر سر راهت قرار گیرد اعتماد داری.  بالاتر بهت گفتم که برقراری ارتباط با کلاغ از طریق حرکات و زبان، نمادی از توانایی تو در برقراری ارتباط موثر هست. این. موضوع  بدان معناست که تو درک خوبی از نحوه بیان و ابراز خود و رساندن نظرت داری.

 نگرانی در مورد  طلا در خواب: تصور اینکه کلاغ طلای تو رو میبره می توانه نشان دهنده ترس از دست دادن چیزی با ارزش یا مهم باشه. در عین حال با توجه به شرایطی که گفتی در زندگی فعلی ت داری نگرانی از دست دادن طلا در خواب میتونه منعکس کننده نگرانی. ت در مورد امنیت، یا ترس از فریب خوردن یا سوء استفاده شدن باشه.

همیشه تاکید کردم که آن چیزی که از تحلیل نمادها به دست میاد باید با وضعیت فعلی زندگی و احساساتی که داری تجربه میکنی تطبیق داده بشه تا سرنخ ها در زندگی واقعی ت پیدا بشن.

امیدوارم این تعبیر خواب پرنده کلاغ برات مفید بوده باشه.

سوالی داشتی در ادامه همین کامنت برام بنویس .

قربانت

N
۰۰
پاسخسلام،
خواب دیدم تو میدون یه شهر اروپایی وایسادم که بافتش قدیمیه و زمینش سنگفرشه یهو یه صدای وحشتناک میاد و همه فرار میکنن ،من همینطور ی وایسادم وسط میدون که از آسمون یه عقاب قهوه ای بزرگ میاد میشینه بالای ساختمونی که من جلوش هستم و بعد بال هاشو باز میکنه بالای سرم و منو زیر بال هاش قرار میده و از من محافظت میکنه .
(من الان 20 سالمه من و خوابو یکی دو سال پیش دیدم دقیق یادم نیست چن سالم بود)
هستی
۰۰

 

سلام عزیزم

پرنده عقاب در خواب از نمادهای مهم محسوب میشه.

در تعبیر خواب، مهمه که نمادها و احساساتی را که در طول خواب تجربه کردی و همچنین ارتباط شخصی ت با اونهارو در نظر بگیریم. گرچه تعبیر خواب موضوعی شخصی هست، اما من سعی میکنم یک تحلیل کلی بر اساس روانشناسی یونگ بهت بدم که در درک خوابت بیشتر بهت کمک بکنه.

موضوع اول اینه که خوابهارو در زمانی که می بینیم بایستی تجزیه و تحلیل بکنیم. چون هر خوابی مربوط به وضعیت روحی و روانی فعلی ما هست و گذشت زمان ممکنه از اعتبار تحلیل خواب کم بکنه.

خب بریم سراغ تعبیر خواب پرنده عقاب

 عقاب ها اغلب با قدرت، آزادی و معنویت مرتبط هستن. در خواب تو عقابی که از آسمان فرود می‌آد و بر بالای ساختمان می‌نشینه، اینجا پرنده عقاب رو میشه نماد چشم‌انداز یا راهنمایی بالاتری به حساب آورد که در زمان آشفتگی وارد زندگی ت می‌شه. زمانی که عقاب بال هاش رو باز می کنه و تو را تحت حمایت خودش قرار می ده، احساس امنیت، آسایش و پناهندگی را به تو القا می کنه. این ممکنه نشان دهنده نیاز به اطمینان و محافظت در زمان های چالش برانگیز یا تمایل به راهنمایی و حمایت از یک قدرت بالاتر یا جنبه عاقلانه تر ازوجود خودت باشه.

 به طور کلی، به نظر می رسد این خواب نماد لحظه ای از هرج و مرج یا آشفتگی در زندگیت بوده که به دنبال آن احساس محافظت و راهنمایی آمده سراغت. مستونم اینطور خلاصه کنم که حتی در مواقع سخت، منابع حمایتی و خرد در دسترست هستن و جای نگرانی نیست.

ممنون میشم نظر و احساست رو در خصوص این تعبیر خواب پرنده عقاب برام بنویسی.

قربانت

Nardin ...
۰۰
سلام خانوم کشاورز ،
مرسی بابت تعبیر خوب عالی تون 🙏🏻❤️
فک کنم میدونم اون راهنما کیه
قبلا چند بار یه آقای میانسال قد بلند تو رویاهام منو چند بار از موقعیت های خطرناک نجات داده .ولی تا حالا تو دنیای واقعی اصلا از نزدیک ندیدمشون .
Diamond
۰۰
پاسخسلام.خواب دیدم توی یه حیاطی هستم.یه درخت سبز توش بود.یهو از روی درخت یه کبوتر خشک شده افتاد جلوی پام.نگاه درخت کردم.روی یه شاخه ش روبروم یه سنجاب که داشته از این شاخه به اون شاخه می‌پریده. در همون حالت پرش خشک شده بود.سمت چپمو نگاه کردم دیدم با چوب یه تمساح کوچولوی نصفه ساختن.یه کمی از بدنش سبز رنگ بود.
هستی
۰۰

سلام 

در این خواب علاوه بر پرنده کبوتر موجودات دیگری نیز هستند که همگی به شکلی منجمد شده اند و از حالت زنده بودن فاصله گرفته اند. هرکدام از این موجودات نمادهای خاصی هستند که می توانند بطور جداگانه مورد تحلیل و تعبیر قرار بگیرن. در خصوص دیدن پرنده در خواب بسته به نوع پرنده تعابیر مختلفی وجود دارد. سعی میکنم چندین مورد را براتون توضیح بدم. توجه داشته باشید که شما باید بر اساس وضعیت فعلی زندگی و روان تون خوابهایی که میبینید را تعبیر کنید. منظورم اینه که خواب پرنده ای که شما دیده اید با خوابی که مثلا همکار شما میبینه فرق داره چون شما دارای مسائل روانی و ویژگیهای شخصیتی منحصربفرد خودتون هستید. خب بریم سراغ تعبیر خواب پرندگان

اولین تعبیری که دیدن پرنده در خواب میتونه داشته باشه آزادی و معنویت هست: پرندگان اغلب به عنوان نمادهای آزادی، معنویت و تعالی دیده می شن. خواب دیدن پرندگان در حال پرواز می تونه نشان دهنده تمایل به رهایی، ارتباط با قلمروهای بالاتر یا نیاز به فراتر رفتن از محدودیت ها در زندگی بیداری شما باشه. خب در این خواب دیدیم که پرنده خشک شده و بر زمین افتاده این میتونه نشان دهنده این باشه که یه جای کار ایراد داره و شما از این آزادی و معنویت فاصله گرفتید.

تعبیر دوم پرنده در خواب می تونه ارتباطات متقابل و تبادل پیام باشه : پرندگان به دلیل توانایی پرواز و آواز خواندن شناخته شدن که می تونه نماد ارتباط و ارسال پیام باشه. خواب دیدن پرندگان ممکنه نشان دهنده نیاز به ارتباط واضح و مؤثر باشه یا نشان بده که اطلاعات یا بینش های مهمی در تلاش برای رسیدن به شما هست. این زمانی هست که پرنده سالم و سرحال باشه ولی خب در خواب شما متاسفانه این پرنده بی جان و مرده است که نشان دهنده شکست ارتباطات و قطع رابطه است.

در مورد نماد کروکودیل و درخت و ... پیشنهاد میکنم مقالات تعبیر خواب کروکودیل و تعبیر خواب درخت رو مطالعه کنید. خیلی مفید هستن. 

با احترام

آهوان
۰۰
پاسخخواب دیدم که یک پرنده در قفس دارم و در قفس را باز میکردم اما پرنده فرار نمیکرد و پرواز نمی‌کرد که بره
ناهید
۰۰
پاسخخواب دیدم که بیست تا پرنده اومده بودن لب تراس خونم نشسته بودن و براشون غذا ریخته بودم و اونها میخوردند

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 3

جدیدترین نمادهای خواب